Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.557
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Meni su daleko veći problem rukavice odnosno diranje mobitela. Naime sve pada u vodu ako vani koristimo mobitel (realno tko ne koristi) jer ga diramo s takvim rukama (ili rukavicama) i kasnije taj mob ide na lice. A malo tko pere mobitel..
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 13:52 (love2ml86).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Za one koji ne razumiju:

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
love2ml86 kaže...
Meni su daleko veći problem rukavice odnosno diranje mobitela. Naime sve pada u vodu ako vani koristimo mobitel (realno tko ne koristi) jer ga diramo s takvim rukama (ili rukavicama) i kasnije taj mob ide na lice. A malo tko pere mobitel..

 ooo, imam i na to primjer iz prve ruke.

 

Prekjuicer u Plodinama, decko, ajmo reci nekakvih 30tak  godina, cacka po mobitelu u redu na kasi, a u zubima kirurska  desna rukavica (grize srednji prst) dok tipka neku poruku.

 

Mozda 10tak dana prije toga sam bio vidio neku memu, sa upravo istim kadrom, i mislio sam ovo  je fejk, namjesteno je.

 

E pa nije!

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

 

Prekjuicer u Plodinama, decko, ajmo reci nekakvih 30tak  godina, cacka po mobitelu u redu na kasi, a u zubima kirurska  desna rukavica (grize srednji prst) dok tipka neku poruku.

 

Mozda 10tak dana prije toga sam bio vidio neku memu, sa upravo istim kadrom, i mislio sam ovo  je fejk, namjesteno je.

 

E pa nije!

 da si prije jedan sat bio u šparu na knežiji (penzić na penziću, bez zaštite i ikakvog razmaka, "osiguranje" pušta sve unutra pa je gužva k'o nekad u 4, u busu za goricu), shvatio bi da ćemo u ovom govnu ostati do dana mladosti 2154. (štafeta neće biti dezinficirana). jadni statističari. džaba su krečili. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...
syncmaster245b kaže...
Uglavnom, dosao bez maske, cekam da mi iznesu narucenu robu vani i covjek mi bez pardona krene spocitavati zasto nemam masku.

Gledam njega (ima klasicnu kirursku masku) i pitam ga kad je zadnji puta promijenio masku? (ovoj mu se vec na 2 metra udaljenosti vidi crno po rubovima)

 

Obzirom da velika većina ne nosi maske ili nose prljave maske, čudi me da dnevno nemamo nekoliko stotina pa i tisuća zaraženih, umjesto samo nekoliko desetkaka. I to što nemamo sigurno nije zasluga nikakvih "stožera" nego puke sreće tipa Bog čuva pijance i budale. Ili je virus na određenim prostorima poput Hrvatske manje zarazan (moš mislit) ili koji ? Nema baš logike. Ekipa se po dućanima ne pridržava nikakvih mjera, osim par sporadičnih paničara, i brojke koje imamo sigurno nisu rezultat paženja nego tko zna čega. 49% ih ne nosi maske, jer kaj , a drugih 49% nosi maske na bradi ili na retrovizoru, jer isto kaj . Pa  vas  sve skupa!

 

Za 

1. Maska se nosi zbog drugih, osim ako je netko liječnik i u bliskom kontaktu sa zaraženim

2. Maska se ne dira rukama jednom kad je na licu, osim ako ruke taj čas nisu dobro oprane, a najčešće nisu

3. Maska se treba prokuhati u deterdžentu nakon svakog nošenja, ako je to izvedivo, ili kako treba na drugi način dezinficirati

4. U svim drugim slučajevima maska je jednokratna

5. 

Da izgleda da Bog voli Slavene (Slovake, Hrvate, Slovece pa i Srbe), nevoli Romane (Italijane, Španjolce i Francuze), prema Germanima je indiferentan, a specijalno ne voli bučkuriše (Amerikance).  

42
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
markoBT kaže...

Da izgleda da Bog voli Slavene (Slovake, Hrvate, Slovece pa i Srbe), nevoli Romane (Italijane, Španjolce i Francuze), prema Germanima je indiferentan, a specijalno ne voli bučkuriše (Amerikance).  

 A paz' sad.

Pojavljuju se neke teorije da ulogu u manjoj smrtnosti moze imati i BCG cjepivo, koje je bilo obavezno u gotovo svim slavenskim zemljama.

 

Ako usporedimo prema clanku na Wikipediji, zemlje (EU) koje su imale ga kao obaveznog (nebitno sada nacionalnu pripadnost) imaju puno bolje rezultate od onih koji ga nisu imali kao obaveznog.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
love2ml86 kaže...
Meni su daleko veći problem rukavice odnosno diranje mobitela. Naime sve pada u vodu ako vani koristimo mobitel (realno tko ne koristi) jer ga diramo s takvim rukama (ili rukavicama) i kasnije taj mob ide na lice. A malo tko pere mobitel..

ostavis mob "kotkuce", ne moramo biti robovi konstantnog drkanja po istom - uzivas malo u prirodi, suncu. osmijesima... ispod masAka :-)

 

a oni koji nose mob, lijepo ga redovno dezinficiraju.

meni su rukavice isto glupost - ako ne diras lice (nategnes biciklisticku kragnu prek lica iliti foantomku) sta fali pranju ruku?

cinio prije, cinim i sad.

 

osim toga, vjerujem da velika vecina ni ne zna skinutu rukavice "pinch" metodom.

a komentari likova koji jednokraten maske balave danima. urgh... jel vi to zaozbac?

 

znate kad doktor veli liku:

- napravit cete bris stolice, donijeti uzorak urina i napravit cemo test pokretljivosti spermatozoida.

- evo ti gace, tu sve imas.

 

 

 

8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nikola kaže...
love2ml86 kaže...
Meni su daleko veći problem rukavice odnosno diranje mobitela. Naime sve pada u vodu ako vani koristimo mobitel (realno tko ne koristi) jer ga diramo s takvim rukama (ili rukavicama) i kasnije taj mob ide na lice. A malo tko pere mobitel..

ostavis mob "kotkuce", ne moramo biti robovi konstantnog drkanja po istom - uzivas malo u prirodi, suncu. osmijesima... ispod masAka :-)

 

a oni koji nose mob, lijepo ga redovno dezinficiraju.

meni su rukavice isto glupost - ako ne diras lice (nategnes biciklisticku kragnu prek lica iliti foantomku) sta fali pranju ruku?

cinio prije, cinim i sad.

 

osim toga, vjerujem da velika vecina ni ne zna skinutu rukavice "pinch" metodom.

a komentari likova koji jednokraten maske balave danima. urgh... jel vi to zaozbac?

 

znate kad doktor veli liku:

- napravit cete bris stolice, donijeti uzorak urina i napravit cemo test pokretljivosti spermatozoida.

- evo ti gace, tu sve imas.

 

 

 

To ti je fora da ih ne okreneš naopačke. Znaš da žuto ide napred, a smeđe iza i nemreš se zeznut nikak !

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
7 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
mGT kaže...

Neće nikad završit, biti će uvijek tu sa nama kao što je i gripa i obična prehlada.

 

Ako cemo se ravnati prema izjzavi dr. Wolfgang Wodarga, korona virusi su gotovo pa oduvijek bili prisutni sezonskim infekcijama respiratornog sustava.

 

 

 Pa dobro, zasto onda vise ljudi umire? Cak i ako usporedis brojke sveukupno umrilih u istom razdoblju prosle godine. Sto javno ne priznas da si u taboru teroticara zavjera i 5g morona?

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Santana kaže...

To ti je fora da ih ne okreneš naopačke. Znaš da žuto ide napred, a smeđe iza i nemreš se zeznut nikak !

 

klasik, opjevan u glavnom gradu Slavonije

 

 

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
O_O_O kaže...
syncmaster245b kaže...
mGT kaže...

Neće nikad završit, biti će uvijek tu sa nama kao što je i gripa i obična prehlada.

 

Ako cemo se ravnati prema izjzavi dr. Wolfgang Wodarga, korona virusi su gotovo pa oduvijek bili prisutni sezonskim infekcijama respiratornog sustava.

 

 

 Pa dobro, zasto onda vise ljudi umire? Cak i ako usporedis brojke sveukupno umrilih u istom razdoblju prosle godine. Sto javno ne priznas da si u taboru teroticara zavjera i 5g morona?

 dvije jabuke + dvije jabuke = koliko krušaka?

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
O_O_O kaže...

 Pa dobro, zasto onda vise ljudi umire? Cak i ako usporedis brojke sveukupno umrilih u istom razdoblju prosle godine. Sto javno ne priznas da si u taboru teroticara zavjera i 5g morona?

 Ma nemoj biti nerazuman.

Pa neznam valjda koliko puta sam na ovom forumu izjavio da meni, kada se usprede brojevi servirani od MSM-a i oni sluzbeni iz prijasnjih godina jednostavno ne drze vodu.

Na primjer, evo ti sluzbena statistika WHO-a po pitanju gripe, a koliko vidim ti preminuli (njih do 650 000 svake godinu) te ne zabrinjavaju.

Da naglasim, to je brojka koja se ponavlja svake godine!

 

Daj mi izvor podatka koji tvrdi da vise ljudi umire.

 

Cak stovise, valjda vec 100tinjak puta sam izjavio da jednostavno brojevi su jos uvijek nepotpuni i da nazalost moramo pricekati kraj godine, kako bi podvukli nekakvu crtu, i dobili barem nekakav objektivan razmjer sto je ova pandemija napravila.

Za sada brojevi, ne da idu prilog vecoj smrtnosti pandemiji, nego kako sve vise skupljamo podataka ispada da ovo nije nista novo.

 

A sad cu te pritisnuti po ovoj izjavi.

 

Daj mi pronadji jedan moj citat po kojoj imas barem nekakav argument da bi me mogao svrstati u 5G minera tabor?

Pomoci cu ti.

Neces ga pronaci, a samo zato sto si polovican.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
jozef kaže...

1. maske koje većina ljudi nosi su gotovo beskorisne. Povrh toga, mnogi masku nose neispravno. Osobno ne nosim masku, iako ju imam doma, ali izbjegavam ljude/bliski kontakt.

 

Rekao sam gotovo beskorisne. Ne sasvim, ali vjerojatno u toj mjeri da i nemaju pretjerano smisla, osim kao placebo. PM10 grade maska će zaustaviti 10% PM2.5 čestica, pomaže li to u praksi? Vrlo malo. Kad ne nosim masku računam da su manje šanse da će mi se ljudi približavati, a održavanje rastojanja (2 metra je stvarno minimum) je bolje od bilo kakve maske. Mnogi nose maske pa ih diraju rukama, namještaju, pa maknu s usta dok nešto kažu, pa ih ne stave preko nosa. Osim toga ako su ti oči izložene opet nisi siguran.

A što se ovog s mokrenjem tiče, pa nekako mi je bolje imat mokru nogu (prije ispari/osuši se) nego hlače koje će bit mokre i smrdit satima :-)

16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
O_O_O kaže...

 Pa dobro, zasto onda vise ljudi umire? Cak i ako usporedis brojke sveukupno umrilih u istom razdoblju prosle godine. Sto javno ne priznas da si u taboru teroticara zavjera i 5g morona?

Ma nemoj biti nerazuman.

Pa neznam valjda koliko puta sam na ovom forumu izjavio da meni, kada se usprede brojevi servirani od MSM-a i oni sluzbeni iz prijasnjih godina jednostavno ne drze vodu.

Na primjer, evo ti sluzbena statistika WHO-a po pitanju gripe, a koliko vidim ti preminuli (njih do 650 000 svake godinu) te ne zabrinjavaju.

Da naglasim, to je brojka koja se ponavlja svake godine!

 

Daj mi izvor podatka koji tvrdi da vise ljudi umire.

 


 

Opet ti s gripom...

Da, gripa jest teška bolest. Za gripu se stalno rade nova cjepiva, traže novi lijekovi, svake godine zaštićuju pojedine skupine ljudi itd.

Za korona bazirane bolesti nemamo ništa. Imali smo školu broj 1 (SARS), vidjelo se da je moguće.

Imali smo školu broj 2 (MERS), vidjeli smo da može biti teško sra**e.

Došla je škola broj 3, svjetski kolaps (iz situacija pojedinih zemalja vidljivo je i zašto).

 

Brojevi su jasni: prosječno mjesečno Covid ubija više ljudi na n puta manje zaraženih onego što je slučaj kod gripe, do sada imamo više umrlih nego nekih godina s grope, sutuacija je gadna i uz opću svjetsku karantenu, ne znamo ni dalje sve o Covidu, uči se iz dana u dan.

Bar su brojke jasne.

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...
Opet ti s gripom...

Da, gripa jest teška bolest. Za gripu se stalno rade nova cjepiva, traže novi lijekovi, svake godine zaštićuju pojedine skupine ljudi itd.

Za korona bazirane bolesti nemamo ništa. Imali smo školu broj 1 (SARS), vidjelo se da je moguće.

Imali smo školu broj 2 (MERS), vidjeli smo da može biti teško sra**e.

Došla je škola broj 3, svjetski kolaps (iz situacija pojedinih zemalja vidljivo je i zašto).

 

Brojevi su jasni: prosječno mjesečno Covid ubija više ljudi na n puta manje zaraženih onego što je slučaj kod gripe, do sada imamo više umrlih nego nekih godina s grope, sutuacija je gadna i uz opću svjetsku karantenu, ne znamo ni dalje sve o Covidu, uči se iz dana u dan.

Bar su brojke jasne.

 Jos jednom prije nego krenem na odgovor, moram naglasiti da uopce koronu ne smatram zajebancijom i posve je jasno da vecina ljudi ove godine upravo je gurnuta preko ruba radi nje.

 

Nakon sto sam to rekao, ti jednako moras shvatiti da do unazad ove situacije, nismo ni provodili, ali niti imali testove na korona viruse.

Dakle nismo niti znali koja porodica virusa je odgovorna za respiratorne probleme.

Ne samo to, prijasnjih godina, vecina preminulih pa cak i onih koi su imali vec neku ozbiljniju bolest smo pripisivali respiratornim problemima, odnosno  gripi, ako je covjek preminu za vrijeme sezone gripe. Tko je ikada isao provjeravati koji tip virusa je bio odgovoran.

 

Prema istrazivanju instituta izEdinburgh-a (nemam link, cuo sam u izlaganju dr. Wodarga u prilozenom linku gore) korona virusi su bili prisutni svake godine do cak 15% u sezonskim infekcijama respiratornih sustava.

 

Razlika je sto nikada prije nismo imali ovakvu medijsku paniku.

Razlika je sto nikada nismo ovako minuciozno brojali preminule od respiratornih komplikacija.

 

Ja bih te zamolio da podupres svoje tvrdnje kako Covid ubija vise ljudi od sezonske gripe.

 

U svom odgovoru O_O_O sam dao link na sluzbene stranice WHO-a gdje tvrde da nas premine do 650 000 svake godine radi necega sto pripisiujemo sezonskoj gripi.

Svake godine!

 

Beat that! 

(znam da nije tema za inositi ovakve posalice, ali eto tek toliko da razbijemo ovaj "dooms day" sentiment koji se ocito zavukao na ove stranice)

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 15:23 (syncmaster245b).
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
Old Iggy kaže...
Opet ti s gripom...

Da, gripa jest teška bolest. Za gripu se stalno rade nova cjepiva, traže novi lijekovi, svake godine zaštićuju pojedine skupine ljudi itd.

Za korona bazirane bolesti nemamo ništa. Imali smo školu broj 1 (SARS), vidjelo se da je moguće.

Imali smo školu broj 2 (MERS), vidjeli smo da može biti teško sra**e.

Došla je škola broj 3, svjetski kolaps (iz situacija pojedinih zemalja vidljivo je i zašto).

 

Brojevi su jasni: prosječno mjesečno Covid ubija više ljudi na n puta manje zaraženih onego što je slučaj kod gripe, do sada imamo više umrlih nego nekih godina s grope, sutuacija je gadna i uz opću svjetsku karantenu, ne znamo ni dalje sve o Covidu, uči se iz dana u dan.

Bar su brojke jasne.

 Jos jednom prije nego krenem na odgovor, moram naglasiti da uopce koronu ne smatram zajebancijom i posve je jasno da vecina ljudi ove godine upravo je gurnuta preko ruba radi nje.

 

Nakon sto sam to rekao, ti jednako moras shvatiti da do unazad ove situacije, nismo ni provodili, ali niti imali testove na korona viruse.

Dakle nismo niti znali koja porodica virusa je odgovorna za respiratorne probleme.

Ne samo to, prijasnjih godina, vecina preminulih pa cak i onih koi su imali vec neku ozbiljniju bolest smo pripisivali respiratornim problemima, odnosno  gripi, ako je covjek preminu za vrijeme sezone gripe. Tko je ikada isao provjeravati koji tip virusa je bio odgovoran.

 

Prema istrazivanju instituta izEdinburgh-a (nemam link, cuo sam u izlaganju dr. Wodarga u prilozenom linku gore) korona virusi su bili prisutni svake godine do cak 15% u sezonskim infekcijama respiratornih sustava.

 

Razlika je sto nikada prije nismo imali ovakvu medijsku paniku.

Razlika je sto nikada nismo ovako minuciozno brojali preminule od respiratornih komplikacija.

 

Ja bih te zamolio da podupres svoje tvrdnje kako Covid ubija vise ljudi od sezonske gripe.

 

U svom odgovoru O_O_O sam dao link na sluzbene stranice WHO-a gdje tvrde da nas premine do 650 000 svake godine radi necega sto pripisiujemo sezonskoj gripi.

Svake godine!

 

Beat that! 

(znam da nije tema za inositi ovakve posalice, ali eto tek toliko da razbijemo ovaj "dooms day" sentiment koji se ocito zavukao na ove stranice)

 

 

Poprilično neozbiljno sve redom.

Umire li se od gripe ili korone? Ne, umire se kao posljedica zaraza s obje stvari.

Testira li se na gripu? Naravno. Kao što se sad testira i na Covid, posebno nakon SARS-a i MERS-a.

 

Broje li se podaci? Da, svake godine. Da, imamo analizu svake godine. Da, imamo sve u potpunosti isto kao svake godoine. Jedina razlika je reakcija nakon što se uvidio kapacitet ovog virusa i situacija da nemamo apsolutno ništa protiv njega (z razliku od gripe) i da je strašno problematičan (jaka zaraznost, asimptomatska zaraznost, itd.).

 

Usporediti broj mrtvih? Nema problema, usporedi sa zaraženima i brzinom zaraze. Kod gripe se radi nekad i o preko milijardu ljudi na godišnjoj razini, globalno, smrtnost je relativno niska, a svejedno se troše milijarde, rade preporuke i slično, no rijetko kad je dolazilo do ovakvih reakcija (iako je trebalo kod, recimo, španjolske gripe).

 

Što se koronavirusa tiče - oni su odavno poznati, ništa novo, ništa čudno. No ova vrsta do sada nije radila probleme. A za očekivati je da će se sve češće pojavljivati nove takve vrste (za razliku od gripe gdje je realno broj kombinacija manji s A i B virusom gripe, C i D nadajmo se da neće skoro predstavljati problem).

 

Nema tu ništa novo ni čudno. A matematika je jako jasna i jasno je zašto su države skočile na zadnje noge.

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
markoBT kaže...

Da izgleda da Bog voli Slavene (Slovake, Hrvate, Slovece pa i Srbe), nevoli Romane (Italijane, Španjolce i Francuze), prema Germanima je indiferentan, a specijalno ne voli bučkuriše (Amerikance).  

 A paz' sad.

Pojavljuju se neke teorije da ulogu u manjoj smrtnosti moze imati i BCG cjepivo, koje je bilo obavezno u gotovo svim slavenskim zemljama.

 

Ako usporedimo prema clanku na Wikipediji, zemlje (EU) koje su imale ga kao obaveznog (nebitno sada nacionalnu pripadnost) imaju puno bolje rezultate od onih koji ga nisu imali kao obaveznog.

A možda je ovo:

 

Svi Slaveni su neko vrijeme imali komuniste na vlasti. I koliko god te komunjare bile ovakve ili onakve, ostavili su dobar zdravstveni sustav iza sebe. A i narodi su naučili slušat, pa kad netko tko je zaista autoritet nešto kaže, onda oni i slušaju, bolje od Romana, a Germani su sami po sebi disciplinirani ljudi. 

42
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

 

Poprilično neozbiljno sve redom.

Umire li se od gripe ili korone? Ne, umire se kao posljedica zaraza s obje stvari.

Testira li se na gripu? Naravno. Kao što se sad testira i na Covid, posebno nakon SARS-a i MERS-a.

 

 

I upravo iz tog razloga tvrdim, vec nebrojeno puta, da nazlaost prave razmjere cemo znati kada se podvuce crta na kraju godine.

 

Sto se tice testiranja na gripu, uputiti cu te jos jednom na sluzbene stranice HZJZ-a. i podataka za sezonu 2018/2019

 

Posebno obrati pozornost na nesrazmjer sluzbeno potvrdjenih i procjenjeno preminulih, ali i zarazenih.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
markoBT kaže...
A možda je ovo:

 

Svi Slaveni su neko vrijeme imali komuniste na vlasti. I koliko god te komunjare bile ovakve ili onakve, ostavili su dobar zdravstveni sustav iza sebe. A i narodi su naučili slušat, pa kad netko tko je zaista autoritet nešto kaže, onda oni i slušaju, bolje od Romana, a Germani su sami po sebi disciplinirani ljudi. 

 Molim te izostavi politiku.

 

Vec sam sit tih sranja, a ovo je na korak od toga da krenemo spominjati partizane i ustase.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
7 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Moja matematika veli nešto drugačije: https://www.facebook.com/miroslav.madaric/posts/10216740514891762 . To kaže da smo sada točno na 2/3 ovog vala epidemije (nešto preko 68 %). Dakle "kraj" bi trebao biti 31.5.2020. Pod krajem razumijem dan zadnjeg slučaja u lokalnoj transmisiji. Baš me zanima koja je procjena točnija!? :-) 

Naravno, sve su vrlo grube, jer nemamo nikakvog saznanja o dinamici prokuženja populacije. Svi podaci o "slučajevima" su iz ciljanog uzorka koji nije reprezentativan. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Niti tada, jer je sve bazirano na osnovi ciljanog uzorka kontakata i rizičnih skupina, a ne na slučajnom reprezentativnom uzorku!

7 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Niti tada, jer je sve bazirano na osnovi ciljanog uzorka kontakata i rizičnih skupina, a ne na slučajnom reprezentativnom uzorku!

7 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nikola kaže...

 

klasik, opjevan u glavnom gradu Slavonije

 

 

 

Ja znam samo ovu verziju:

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

To su grafikoni epidemije u pojedinim zemljama. grafikon pandemije je još uvijek u uzlaznoj putanji, u najboljem slučaju se izravnao. Kako smo visoko ovisna zemlja o turizmu, jasno je da se ne može izbjeći scenario "uvoza" novih slučajeva, pa time i mogućnost drugog vala. Pogledajte samo naftni "kartel", dogovoreno je smanjenje proizvodnje do 5. mjeseca 2022, dakle ne očekuju oporavak slijedeće dvije godine (+ treći val).

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
jozef kaže...

Rekao sam gotovo beskorisne. Ne sasvim, ali vjerojatno u toj mjeri da i nemaju pretjerano smisla, osim kao placebo. PM10 grade maska će zaustaviti 10% PM2.5 čestica, pomaže li to u praksi? Vrlo malo. Kad ne nosim masku računam da su manje šanse da će mi se ljudi približavati, a održavanje rastojanja (2 metra je stvarno minimum) je bolje od bilo kakve maske. Mnogi nose maske pa ih diraju rukama, namještaju, pa maknu s usta dok nešto kažu, pa ih ne stave preko nosa. Osim toga ako su ti oči izložene opet nisi siguran.

Potpuno si uspio promašiti poantu - maska ne služi da se ti ne zaraziš, već, ako si zaražen, da ne širiš zarazu. Znači, nije pitanje da li ćeš ti šetati mokre nogavice, već onaj koji se upišao. Sad ćeš vjerojatno primjetiti da bi zaraženi svakako trebali ostati doma, međutim, zarazan postaješ par dana prije pojave simptoma, a ako si asimptomatski slučaj, zarazu možeš danima širiti bez da si uopće svjestan. Maska na pojedincu nemam nikakvog smisla, ali ako čitav kolektiv nosi maske, onda imaju smisla. Tu maska ima ulogu one maramice ili rukava u koji kišemo, ali, za razliku od maramice, hvata i sve one kapljice dok govoriš, na licu ti je stalno, pa te ne može iznenaditi ako kihneš nenadano i slično.

 

Možda će nešto čestica i proći kroz masku, ali za spriječiti da ti širiš zarazu, za razliku od situaciju u kojoj se ti maskom štitiš od zaraze, nije dovoljno da čestiće prođu, već se dovoljna količina čestica mora raspršiti oko tebe. Stani pola metra od stakla, pa kihni jednim bez maske, jednom s maskom, pa usporedi broj kapljica koje su završile na staklu.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Potpuno si uspio promašiti poantu - maska ne služi da se ti ne zaraziš, već, ako si zaražen, da ne širiš zarazu. Znači, nije pitanje da li ćeš ti šetati mokre nogavice, već onaj koji se upišao. Sad ćeš vjerojatno primjetiti da bi zaraženi svakako trebali ostati doma, međutim, zarazan postaješ par dana prije pojave simptoma, a ako si asimptomatski slučaj, zarazu možeš danima širiti bez da si uopće svjestan. Maska na pojedincu nemam nikakvog smisla, ali ako čitav kolektiv nosi maske, onda imaju smisla. Tu maska ima ulogu one maramice ili rukava u koji kišemo, ali, za razliku od maramice, hvata i sve one kapljice dok govoriš, na licu ti je stalno, pa te ne može iznenaditi ako kihneš nenadano i slično.

 

Možda će nešto čestica i proći kroz masku, ali za spriječiti da ti širiš zarazu, za razliku od situaciju u kojoj se ti maskom štitiš od zaraze, nije dovoljno da čestiće prođu, već se dovoljna količina čestica mora raspršiti oko tebe. Stani pola metra od stakla, pa kihni jednim bez maske, jednom s maskom, pa usporedi broj kapljica koje su završile na staklu.

 A super onda.

 

Koliko shvacam, nakon ovoga najvazniji modni detalj ce nam biti burka, jer jebiga nitko od nas ne moze biti siguran da nije prijenosnik zaraze.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...

 

I upravo iz tog razloga tvrdim, vec nebrojeno puta, da nazlaost prave razmjere cemo znati kada se podvuce crta na kraju godine.

 

Sto se tice testiranja na gripu, uputiti cu te jos jednom na sluzbene stranice HZJZ-a. i podataka za sezonu 2018/2019

 

Posebno obrati pozornost na nesrazmjer sluzbeno potvrdjenih i procjenjeno preminulih, ali i zarazenih.

Prave razmjere nikad nećemo točno znati, možemo samo procjenjivati.

Ono što znamo su "prolazna vremena", na osnovu kojih se i sve planira.

Uzmi te podatke HZJZ i preslikaj na brojke koje sad imamo s koronom, usporedi omjere, vidi koliko je korona "gora". Radi se o faktoru nekoliko desetina puta.

Slične brojke su i u SAD, Švedsku da ne spominjem, Italija, Španjolska i neke druge države još i gore.

Uvijek imaš nesrazmjer službenih (testiranih) i procijenjenih, iz jednostavnog razloga što se ne prijevljuje sve, ne testira, kako kod korone tako i kod gripe. Kao što ni u IT, UK, SAD nemaju pojma koliko je još dodatno mrtvih od korone (starački domovi, kućanstva itd.).

syncmaster245b kaže...

 Molim te izostavi politiku.

 

Vec sam sit tih sranja, a ovo je na korak od toga da krenemo spominjati partizane i ustase.

Nažalost, politika je tu jako bitna. Od reakcija država (što je isključivo politička odluka) do prethodnih postupaka u bivšoj državi i samog sustava koji je prekatički isto tako izgrađen u to doba.

A slično je i s ostatkom istočne Europe.

16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

 

Obzirom da velika većina ne nosi maske ili nose prljave maske, čudi me da dnevno nemamo nekoliko stotina pa i tisuća zaraženih, umjesto samo nekoliko desetkaka. I to što nemamo sigurno nije zasluga nikakvih "stožera" nego puke sreće tipa Bog čuva pijance i budale. Ili je virus na određenim prostorima poput Hrvatske manje zarazan (moš mislit) ili koji ? Nema baš logike. Ekipa se po dućanima ne pridržava nikakvih mjera, osim par sporadičnih paničara, i brojke koje imamo sigurno nisu rezultat paženja nego tko zna čega. 49% ih ne nosi maske, jer kaj , a drugih 49% nosi maske na bradi ili na retrovizoru, jer isto kaj . Pa  vas  sve skupa!

 

Za 

1. Maska se nosi zbog drugih, osim ako je netko liječnik i u bliskom kontaktu sa zaraženim

2. Maska se ne dira rukama jednom kad je na licu, osim ako ruke taj čas nisu dobro oprane, a najčešće nisu

3. Maska se treba prokuhati u deterdžentu nakon svakog nošenja, ako je to izvedivo, ili kako treba na drugi način dezinficirati

4. U svim drugim slučajevima maska je jednokratna

5. 

 Što se tiče ponovne upotrebe korištenih maski evo jedan link na kojem je to detaljno objašnjeno. https://www.consumerlab.com/answers/heat-to-kill-coronavirus/heat-coronavirus/?j=1392242&sfmc_sub=17832843&l=529_HTML&u=18635302&mid=7276525&jb=172&utm_medium=email&utm_source=exacttarget&utm_campaign=newsletter&utm_term=&utm_content=famotidine_expired_de_send

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...
Prave razmjere nikad nećemo točno znati, možemo samo procjenjivati.

Ono što znamo su "prolazna vremena", na osnovu kojih se i sve planira.

Uzmi te podatke HZJZ i preslikaj na brojke koje sad imamo s koronom, usporedi omjere, vidi koliko je korona "gora". Radi se o faktoru nekoliko desetina puta.

Slične brojke su i u SAD, Švedsku da ne spominjem, Italija, Španjolska i neke druge države još i gore.

Uvijek imaš nesrazmjer službenih (testiranih) i procijenjenih, iz jednostavnog razloga što se ne prijevljuje sve, ne testira, kako kod korone tako i kod gripe. Kao što ni u IT, UK, SAD nemaju pojma koliko je još dodatno mrtvih od korone (starački domovi, kućanstva itd.).

 Molim te da ovo shvatis kao nastravak razmjene misljenja.

 

Uzmi za primjer ovaj clanak iz Sijecnja 2019.

 

Sad, samo zamijeni rijec gripa sa COVID-19 i plasiraj ga danas.

 

Strava i uzas. Kuga i kolera....

 

Pitanje.

Da li se uopce sjecas tog clanka?

Biti cu ti iskren, ja ga se ne sjecam.

Da ga nije kolega Dermentor spomenuo na drugoj temi, ne bi niti znao za njega.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
syncmaster245b kaže...
Old Iggy kaže...
Prave razmjere nikad nećemo točno znati, možemo samo procjenjivati.

Ono što znamo su "prolazna vremena", na osnovu kojih se i sve planira.

Uzmi te podatke HZJZ i preslikaj na brojke koje sad imamo s koronom, usporedi omjere, vidi koliko je korona "gora". Radi se o faktoru nekoliko desetina puta.

Slične brojke su i u SAD, Švedsku da ne spominjem, Italija, Španjolska i neke druge države još i gore.

Uvijek imaš nesrazmjer službenih (testiranih) i procijenjenih, iz jednostavnog razloga što se ne prijevljuje sve, ne testira, kako kod korone tako i kod gripe. Kao što ni u IT, UK, SAD nemaju pojma koliko je još dodatno mrtvih od korone (starački domovi, kućanstva itd.).

 Molim te da ovo shvatis kao nastravak razmjene misljenja.

 

Uzmi za primjer ovaj clanak iz Sijecnja 2019.

 

Sad, samo zamijeni rijec gripa sa COVID-19 i plasiraj ga danas.

 

Strava i uzas. Kuga i kolera....

 

Pitanje.

Da li se uopce sjecas tog clanka?

Biti cu ti iskren, ja ga se ne sjecam.

Da ga nije kolega Dermentor spomenuo na drugoj temi, ne bi niti znao za njega.

Ne shvaćam što te muči...

Zarazna zatrpana? Tako je svake sezone. Ništa posebno čudno, sve iiz velikog dijela RH ide u nju što je vezano uz gripu, nekad je tamo jako "gužvasto" jer je relativno mala bolnica.

 

Što misliš zašto je sad "rezervirana" KB Dubrava, Arena? Ili zašto svaka bolnica u RH ima svoj Covid odjel? Ili zašto je svuda nabavljana oprema koju inače ima samo Zarazna?

Da sve pacijente s Covidom prebaciš u Zaraznu, trebala bi imati preko duplo više kreveta nego što sad ima.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice