Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.598
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
14 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Sto se tice ove teme ja neznam sta ovaj decko iz Imotskog pokusva promovirati Link, zapratio sam njegov profil u nadi da če mu sadrzaj biti iz svijeta kulture ,sporta, promocije mjesta gdje zivi itd.. ali da se zadnjih pola godine uhvati samo korone to nisam ocekivao.Sve se drzi neke politike kako je to stozer rekao jel dobro ili lose i bilo sta vezano na politickoj sceni po pitanju trenutacne pandemije.Imam osjecaja da ova pandemija radi ovakvih promicanja i youtube kanala, ova korona ce se produziti na iducih 5 godina.Mislim da se razumijemo zivjeti po nacinu stozera je stvarno katastrofalno, ali brojke su povelike ako svaki dan 4-5k se stvarno zarazi odnosno bude pozitivno na covid 19.

 

Ali mi je najjaće koliko on sere protiv aktualne vlade,  a za istu je glasao na izborima dugi niz godina.Kako on tako mu čitava ta općin i obitelj dole su 95% hdz-ovci. 

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 1:08 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Dakle zakljucit cu sljedece u Hrvatskoj nema buducnosti ako nisi rektalni alpinist ili pripadnik kaste. 

Koronavirus je poharao stariju hrvatsku populaciju ne nebrigom naroda (ja sam prvi koji je koronu smatrao necim sto ce brzo proci) 

Stozer je izgubio sav legitimitet jer je dopustio da politika i crkva budi ispred struke. 

Struka u hrvatskoj epidemioloskoj sluzbi je isto vecinom uhljebljena jer do dolaska korone nikad nisu digli mali prst pa ne znaju razmisljat svojom glavom nego sve kopiraju izvani iako svaka drzava je specificna za sebe. 

Da nije bilo krnje sezone bankrotirala bi velika vecina gradana koji nisu uhljebi.

Politicki skupovi se odrzavaju neupitno o stanju jer kolona sjecanja izbori i slicno je jako bitno prosjecnom rvatini s cackalicom u ustima. 

Nerezonske odluke stozera unistile su ono malo privrede sto je ostalo jer plan se ne donosi kao kod drugih u vise faza pa se zna kad koja faza slijedi i samim time se moze prilagodit nego opet ovisi od dana do dana najbolji primjer su ove propusnice jer zamisli neki su bili bahati pa su odlucili mozda ic kod obitelji u drugim zupanijama za bozic. 

Ljudi u ne znanju panici i poutkani histerijom medija koji od korone masno zaraduju jer kataklizma covjecanstva dobro otvara stranice mainstream medija stvaraju teorije zavjera u glavi i odbijaju gledat racionalno na stvari. 

Mediji su sve gori jer kuze da je bozic i potreba da ljudi budu zajedno u veselju ali to nije bitno jer jedino sto je bitno je da ti svakindan serviraju misljenja strucnjaka a u hrvatskoj ih imamo ko i nogometnih izbornika. 

 

Sve oko nas je trulo puno korupcije prevare i svi poslovi koji ista valjaju zna se vec unaprijed ko se zaposljava. Sudstvo neucinkovito tako da se isplati radit kriminalne radnje jer zatvor skoro pa neces vidit.  

Jednom riječi sramota i da nisam vezan familijarno da budem ode otisao bi nilad se ne bi vratio jer u svemu smo gadljivi i nikakvi ova korona je potvrdila da smo katokrkanska zemlja di ratni profiteri i elita mogu sto ih je god volja. 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Zato i govorim da će trebat dosta vremena da se riješi taj problem. Ako nas i bude tad više.
7 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Još netko lurka stranicu DZS--a?

Taman su negdje danas trebali biti podaci, a stranica je down (jučer radila skroz normalno).

Konstantno refresham i sejvat ću screenshote ako uspijem uhvatit pa uploadam ako prođe 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2020 9:02 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

Još netko lurka stranicu DZS--a?

Taman su negdje danas trebali biti podaci, a stranica je down (jučer radila skroz normalno).

Konstantno refresham i sejvat ću screenshote ako uspijem uhvatit pa uploadam ako prođe 

 

 Ja bacim svako toliko oko.

 

Jos uvijek nije ozivjela.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Loši učitelji

Nije to osobita mudrost. Još smo u proljeće usvojili nekoliko jednostavnih pravila, prati ruke, izbjegavati gomile, ne zadržavati se dulje u zatvorenom prostoru, i većina je nas sačuvala zdravlje, izmakla zarazi koronavirusom. Ne treba nam više ponavljati što je prihvatljivo, a što neprihvatljivo ponašanje. Ipak, ne prođe dan da netko ne ponovi.

 

Prvo ministar zdravstva Vili Beroš, on je to ponovio jedno milijun puta. Zatim je i premijer Plenković prije nekog vremena poručio da su nužne izmjene Zakona o zaštiti pučanstva "s obzirom da određeni broj neodgovornih pojedinaca ugrožava zdravlje drugih". Pa i predsjednik Sabora Gordan Jandroković u ponedjeljak je zabrinuto izjavio da su za širenje zaraze "odgovorni oni koji se ne pridržavaju propisanih mjera", te opetovao "da je sada vrijeme za odgovorno ponašanje".

 

Nezgodno je, međutim, što su se i Beroš i Plenković i Jandroković zarazili u neko doba. Ministar, premijer i predsjednik Sabora smatraju se pozvanim pokazati nam kako pobijediti u jednoj borbi koju su oni izgubili. Pa dobro, majku mu, pomislite slušajući ih, kad su tako pametni, zašto sebi nisu pomogli?

 

U čemu je bio problem, zaboravili su oprati ruke? Nisu mogli ne doći nećakinji na vjenčanje? Zaboravili su upozoriti tajnicu da im se ne približava? Što god bilo, uznemirujuća je spoznaja da u nas neodgovorni pojedinci nisu budale. Naši su neodgovorni pojedinci ozbiljni ljudi na najvišim državnim dužnostima.

A.T.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2020 18:23 (Visak).
 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Mjere se doduše ublažavaju za katolički Božić, ali ne i za pravoslavni. Ako to tako ostane, može li ta odluka pasti pred Ustavom?

Ta odluka pala bi odmah na Ustavu, to je čista nejednakost. S obzirom da ta odluka vrijedi to 10. siječnja, dakle obuhvaća i pravoslavni Božić, to je vrsta diskriminacije po vjerskom opredijeljenju i u ovoj odluci to nije smjelo biti napisano, to treba biti korigirano ili Ustavni sud mora odmah reagirati. Ne znam hoće li se građani javljati sudu, ali Ustavni sud itekako može odmah reagirati i mislim da bi trebao, to je i učinio ljetos kad smo imali izbore, mislim da je ova situacija čista za Ustavni sud, kako bi neke stvari bile ustavno prihvatljive.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Napokon su naši doktori počeli izmišljati poput Švedskih i uspjeli smo ih stići po broju lažnih smrti od korone.

 

 

Zašto države koje tvrde da se uspješno nose s pandemijom i dalje izmišljaju sve veće brojeve koji to negiraju ostaje misterija. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Mjere se doduše ublažavaju za katolički Božić, ali ne i za pravoslavni. Ako to tako ostane, može li ta odluka pasti pred Ustavom?

Ta odluka pala bi odmah na Ustavu, to je čista nejednakost. S obzirom da ta odluka vrijedi to 10. siječnja, dakle obuhvaća i pravoslavni Božić, to je vrsta diskriminacije po vjerskom opredijeljenju i u ovoj odluci to nije smjelo biti napisano, to treba biti korigirano ili Ustavni sud mora odmah reagirati. Ne znam hoće li se građani javljati sudu, ali Ustavni sud itekako može odmah reagirati i mislim da bi trebao, to je i učinio ljetos kad smo imali izbore, mislim da je ova situacija čista za Ustavni sud, kako bi neke stvari bile ustavno prihvatljive.

da se neko posklizne na drek osobe koja ima koronu, i da sa time pobjedite na sudu (ozljeda), vi bi to slavili.

vi ni sami ne znate kaj hocete, samo da ste kontra

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Mjere se doduše ublažavaju za katolički Božić, ali ne i za pravoslavni. Ako to tako ostane, može li ta odluka pasti pred Ustavom?

Ta odluka pala bi odmah na Ustavu, to je čista nejednakost. S obzirom da ta odluka vrijedi to 10. siječnja, dakle obuhvaća i pravoslavni Božić, to je vrsta diskriminacije po vjerskom opredijeljenju i u ovoj odluci to nije smjelo biti napisano, to treba biti korigirano ili Ustavni sud mora odmah reagirati. Ne znam hoće li se građani javljati sudu, ali Ustavni sud itekako može odmah reagirati i mislim da bi trebao, to je i učinio ljetos kad smo imali izbore, mislim da je ova situacija čista za Ustavni sud, kako bi neke stvari bile ustavno prihvatljive.

 Hmmm.

 

A sta mislis po kojem je Ustavu katolicki Bozic neradni dan, a pravoslavni nije? A Hanuka?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Nisam ništa komentirao, samo sam kopirao.

Po meni sve te blagdane treba izbacit kao neradni.

 

 

Ustavni sud BiH: Zabrana kretanja i obaveza nošenja maski su neustavne mjere (liberal.hr)

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 20:14 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...

Nisam ništa komentirao, samo sam kopirao.

Po meni sve te blagdane treba izbacit kao neradni.

 Aj reci odma di zivis da ti odma dodjem popusiti kurac.

 

Ne da mi se da me ovako drkas.

 

Ful si pametan i jos cu ti popusti. Di ces bolje, sredit cu propusnicu ako si u drugoj zupaniji imam bazu dobru.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
došli smo do tog civilizacijskog nivo da specijalne postrojbe moraju čuvati cjepivo
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ni da si žensko ne bi ti dao da mi odradiš to
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Ni da si žensko ne bi ti dao da mi odradiš to

 Dat cu ti do cetvrtka vremena da razmislis, naime u petak je neradni dan pa tad ne smijem obavlajti ni oralne poslove, a jos nisam podnio tuzbu za ukidanje svih neradnih dana.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Al najkasnije do 14 u četvrtak - svi skraćuju, moraš i ti.
Tread softly because you tread on my dreams.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ElektričnaOvca kaže...
Al najkasnije do 14 u četvrtak - svi skraćuju, moraš i ti.

 Postoje li redari radnog vremena ili se mogu kockat?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
wyks kaže...
ElektričnaOvca kaže...
Al najkasnije do 14 u četvrtak - svi skraćuju, moraš i ti.

 Postoje li redari radnog vremena ili se mogu kockat?

 Ma ko ga *ebe, živi malo.

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ne, ali moraš račun izdat.

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ElektričnaOvca kaže...
wyks kaže...
ElektričnaOvca kaže...
Al najkasnije do 14 u četvrtak - svi skraćuju, moraš i ti.

 Postoje li redari radnog vremena ili se mogu kockat?

 Ma ko ga *ebe, živi malo.

 To je baš što bi redar radnog vremena rekao. Nećeš mene ko svinju na klanje...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Neki su ovdje osporavali sve što je ukazivalo da je epidemija korona nešto što treba uzeti ozbiljno, između ostalog služeći se floskulama kako ćemo 'tek na kraju godine znati stvarno stanje', kao da dok ti gori kuća trebaš stručnog vještaka da ti to kaže. Ni nakon povećane smrtnosti zabilježene u studenom nisu se dali, 'hoćemo cijelu godinu!', vikali su.

 

E, pa stigli su konačni rezultati i Hrvatska ima rekordnu smrtnost, nezabilježenu od drugog svjetskog rata. U odnosu na prošlu godinu (a sličan je i devetogodišnji prosjek) umrlo je 4883 ljudi više. Službena korona statistika za 2020. kaže 3920 umrlih.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dzs-objavio-podatke-o-broju-umrlih-u-rh-2020-ovo-se-ne-pamti-jos-od-drugog-svjetskog-rata-15046569

 

Slično podudaranje postoji i kod Švedske, a uvjeren sam i u većini drugih zemalja.

 

Iz toga možemo zaključiti:

- brojevi nisu bili napuhivani 'plaćanjem obitelji da potpišu smrt od korone'

- službene statistike treba uzimati ozbiljno kada o tome ovise životi, a ne fantazirati o urotama

- nije potrebno imati podatke za cijelu godinu da bi se izvukli valjani zaključci

- da smo slušali skeptike koji bi čekali kraj godine da se vide podaci i nešto poduzme stanje bi bilo znatno gore

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Kako slično podudaranje postoji i kod Švedske, kad su oni starčad bešćutno pobili, a mi svojim mjerama zaštitili?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Kako slično podudaranje postoji i kod Švedske, kad su oni starčad bešćutno pobili, a mi svojim mjerama zaštitili?

Točno to, uništili ljudima živote i porušili cijelu svjetsku ekonomiju da bi postigli doslovno ništa.

Sad mi je žao kaj nisam išao na onaj prosvjed protiv mjera, i kaj se kao narod nismo pobunili, ali sad znamo za ubuduće...

 

 

Kruha i igala...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Kako slično podudaranje postoji i kod Švedske, kad su oni starčad bešćutno pobili, a mi svojim mjerama zaštitili?

Promašio si poantu, a znam da nije slučajno. 

 

Ti pričaš o situaciji iz proljeća. U međuvremenu smo i mi pobili svoje.

 

Ja pričam o tome da su službeni brojevi cijelo vrijeme bili pouzdani i da je njihovo osporavanje bila obična racionalizacija otpora mjerama.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Napravili smo najgore sranje sto smo mogli jer to su ljudi koji bi u 90 posto slucajeva umrli u roku od 6 mjeseci... 

Koliko ce neposrednih smrti biti zbog neodgovarajuće zdravstvene skrbi ekonomskih razloga te broj psihickih bolesti i slicno ostaje samo da vidimo...  Ali da trebalo je sve zatvorit prepisat brnjicu i sve se kao rjesilo... 

Tvrdim i opet cu tvrdit opet bi broj umrlih i oboljelih bio u cca 10 % razlike cak i da se sve ostalo otvoreno. 

A sto cemo sa gripom ove godine? Ili je to covid sars 19 sad po novome? 

I ono sto su proglasili švedane budalama?  A u njih po mojim inf od ljudi koji zive gore nisu ni osjetili neku promjenu... Ali da zatvaranje i brnjica...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 18:36 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Napravili smo najgore sranje sto smo mogli jer to su ljudi koji bi u 90 posto slucajeva umrli u roku od 6 mjeseci... 

Koliko ce neposrednih smrti biti zbog neodgovarajuće zdravstvene skrbi ekonomskih razloga te broj psihickih bolesti i slicno ostaje samo da vidimo...  Ali da trebalo je sve zatvorit prepisat brnjicu i sve se kao rjesilo... 

Tvrdim i opet cu tvrdit opet bi broj umrlih i oboljelih bio u cca 10 % razlike cak i da se sve ostalo otvoreno. 

A sto cemo sa gripom ove godine? Ili je to covid sars 19 sad po novome? 

I ono sto su proglasili švedane budalama?  A u njih po mojim inf od ljudi koji zive gore nisu ni osjetili neku promjenu... Ali da zatvaranje i brnjica...

 E sad kad dežurni katastrofičari vide šta si napisao naj***o si

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Referiram se na tvoj zaključak u zadnjoj rečenici. Graf podudarnosti između mjera i viška smrtnosti ne daje nikakve suvisle rezultate. To znači da je tvoj zaključak neutemeljen.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

O kojem grafu pričamo?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...

 E sad kad dežurni katastrofičari vide šta si napisao naj***o si

 Neka sam ovakav onakav nisam imao koronu cijepio sam se ne zato da zastitim sebe nego da zastitim druge. 

Korona jest opasna stvar za ljude koji imaju problema vecih od korone a u svih ljudi sto ja znam nije izazvala nikakave posljedice cca 50 mladih ljudi...  Drugi par rukava je sto u nas dijabetes pretjerana tjelesna tezina autoimune bolesti i slicno ima svako 3 stanovnik...  Tako da da korona je kriva jer normalna prehrana je zvakanje zaledenih bureka svinjetine i janjetine iz lidla na akciji zaljevanje alkoholom... 

Druga stvar je sto voda iz vodovoda je zahvaljujući podobnima cim padne kisa neupotrebljiva za pice (split) pa se dobijaju tone alergija jer grad ima dimnu bombu zvanu karepovac i slicno... 

Samo umjerena hrana zdrav nacin zivota moze pomoc pojwdincu da pobjedi koronu i druge bolesti...  A ono sto se radi u svijetu je nemoguce provest u dijelo... 

Gledam neki dan zabrana kafica di imas stol svaka 2 kvadrata zabrana restorana ne znam cega sve ne i onda udem u bus di na 2m kvadratna ima 10 ljudi (glavno da imamo maske jeli)  tako da ko god donosi ove zakone o zatvaranju po meni je falio odma u startu...  Stvar svakog pojedinca je da pazi na sebe i na druge a represivnim mjerama danas u globalizmu to je skoro pa nemguce jer uvijek ce susjed stat sa sujedom popricat i slicno di se gubi svrha i smisao zatvaranja svega. 

Ako se to radi onda javni prijevoz nemoze bit bus nego taksi ducani tipa konzum ti moraju radit samo online zatvori trgovacke centre i sve ducane. Kad ides vadit krv ipi bilo sto radit u bolnicu ne doc u predvorje  gdje ima 200 ljudi nego rasporedi da u svakom trenutku ih ima par...  Dakle samo iz glave totalne nemogućnosti i nelogicnosti lockdowna opravdan čime?  Ljudi su ionako umrli zarazili su se svi koji su se imali zarazit tako da opet se vracam na švedsku koju sad odjednom svi zaboravili jer vidi stvarno su se pokazali najpametniji i da su mozda vise pazili oko starackih domova u pocetku  imali bi izvrsne brojke uz skoro pa nikakav lockdown...  Tj lockdown koji ja kao obicna osoba ne primjetim... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice