Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.410
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
...

 

Nije dovoljno imati samo lijepe želje, treba ih potkrijepiti i činjenicama.

 -kojim činjenicama ako ne podacima koje nam da npr who ili naš stožer? .. who tako navodi oko 10%, naši procjene do 20%.

-za sad se zna da cjepiva ako bude, neće prije proljeća.. tj do idućeg ljeta tko preživi-preživi.. nije nešto za hvaliti se civiliziranim uređenim društvom, sustavom.. planom ili odgovorom struke, zar ne?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 13:12 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
MrBlc kaže...

Ljudi iz Zagreba po forumima pišu da se ne sjećaju kad su vidjeli čovjeka bez maske tamo gdje je treba imati, a i neispravno nošenje maske se javlja sve rjeđe, međutim, brojke i dalje rastu. Ok, možda je delay.

Delay!!?

 

U Europi prvi uzorci nađeni u prosincu 2019. (U Brazilu u studenom 2019.) , a mi krajem listopada 2020. još lažemo sami sebe sa #slijedećadvatjedna glupostima.

Delay o kojem pričam bi bio da su se ljudi u Zg prestražili kad je brojka za grad prešla 500, pa su počeli striktnije se držati mjera, što će se vidjeti tek za par dana.

 

Imaš uvijek 5-7 dana dok se vidi efekt mjere po broju zaraženih (ako je zagušena obrada i više), cca 1-2 tjedna po broju hospitaliziranih, cca 2-3 tjedna po broju onih na respiratoru, te 3-4 tjedna po broju umrlih.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
I kad takve nazovem glupima, opet se među njima nađe netko tko će dati thumb up i sad bih se ja po tome trebao prilagođavati? Sorry, ali ako odemo u tom smjeru, klizimo u idiocracy.

kada i gdje si ih nazvao glupima, ne sjećam se više? btw. da jesi dobio bi bar žuti, njihova poruka je glupa ... upravo suprotno, ideja koju želiš prenijeti bi trebala biti jasna i nedvosmislena, kako bi je sugovornik razumio, što je ona nerazumljivija to je rasprava uzaludnija, koji je cilj rasprave ukoliko je teza koju braniš nejasna?

MrBlc kaže...

Shavaćam što si htio reći, ali ovo stvarno zvuči kao da je Orwell osobno napisao, a oni isti na koje me u ostatku posta upozoravaš bi to mogli protumačiti da je narativ bitniji od istine. Kužiš u kom smjeru to ide i na što će se komunikacija svesti ako će nam to biti kriterij.

 možda i zvuči kad je tako izvučeš iz konteksta tada ispada da ona uistinu i jest kvalitetna... jasna teza, do istine ćemo doći kroz raspravu i sučeljavanje teza.. a ukoliko je teza nejasna tada ćemo puno teže ili nikako doći do istine

10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Delay!!?

 

U Europi prvi uzorci nađeni u prosincu 2019. (U Brazilu u studenom 2019.) , a mi krajem listopada 2020. još lažemo sami sebe sa #slijedećadvatjedna glupostima.

 

Ako niste primjetili oni šarlatani od stožera su posve očajni i već danima pričaju o nekakvom 'horizontalno zrakastom širenju' virusa. Dakle više se ne priča o nekakvim izmišljenim žarištima, jer se virus odavno proširio kroz populaciju i sad samo čekamo kad nastupa tvz. kolektivni imunitet. Vrlo je moguće da će nastupiti prije bilokojeg cjepiva.

 

 

 Sve je izmišljeno, svi varaju, europa se zatvara samo da tebi uzme slobodu odlaska u birtijetinu. Virus je tu od prošle godine, ali eto sad je odlučio slati ljude u bolnicu. Nije mu se prije dalo.

 

Nadglednik dina
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

kada i gdje si ih nazvao glupima, ne sjećam se više? btw. da jesi dobio bi bar žuti, njihova poruka je glupa ... 

Znam biti dovoljno indirektan da se zna na što ciljam, bez da prekršim pravila. Ok, opet ako ne čitaju s razumijevanjem, lako previde i vide samo ono što im se sviđa...

 

nemrem_stara_mi_sere kaže...

upravo suprotno, ideja koju želiš prenijeti bi trebala biti jasna i nedvosmislena, kako bi je sugovornik razumio, što je ona nerazumljivija to je rasprava uzaludnija, koji je cilj rasprave ukoliko je teza koju braniš nejasna?

možda i zvuči kad je tako izvučeš iz konteksta tada ispada da ona uistinu i jest kvalitetna... jasna teza, do istine ćemo doći kroz raspravu i sučeljavanje teza.. a ukoliko je teza nejasna tada ćemo puno teže ili nikako doći do istine

Ovo boldano je ključno. Bez obzira koji ti ideja bila jasna i nedvosmislena, gotovo uvijek se može izvući iz konteksta. Ponekad bih ja mogao smanjiti vjerojatnost nenamjernog izvlačenja iz konteksta duljim citatima i ponavljanjima dijela rasprava ukoliko dogovaram na raspravu od prije 2-3 stranice, ali to mi djeluje spamerski.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
 Za kovid se stalno traže podaci o broju žrtava, pa se ti podaci provjeravaju povećalom, negiraju, relativiziraju, dok se istovremeno paušalno govori o samoubojstvima i umiranju od gladi, bez da se to podupre ikakvim podacima. I onda na kraju tvrdiš da će te žrtve, koje nisi ni pokušao kvantificirati, biti veće od poznatog broja umrlih od kovida. Ajde dođi s brojevim, pa ćemo pričati.

Evo jedne studije koja je istraživala povezanost između nezaposlenosti i stope samoubojstava:

1% increase in long-term unemployment add up to the suicide rate by 0.83%

 

Uostalom, čak i da lockdown ne uzrokuje povećanu smrtnost zbog siromaštva, izolacije, i depresije zapitaj se koliko smo života mogli spasiti s tisućama milijardi koje su potrošene na isti, da su recimo uložene u borbu protiv srčanih bolesti i karcinoma koji uvjerljivo prednjače po broju žrtava? Od početka Covid krize do danas (podaci iz rujna) dijagnosticirano je 12.200 bolesnika s Covidom, od kojih je 203 umrlo, dok je u isto vrijeme dijagnosticirano 12.300 bolesnika s rakom, znači gotovo isto, ali smrtnost od raka je od šest do sedam tisuća.

 

Drugim riječima, fokusiranost na borbu protiv COVID-a daje određene rezultate, ali cijena koju plaćamo za to je ogromna na svim ostalim područjima. Virus će očigledno ostati dugoročno među nama i već sada postaje krucijalni prioritet kako naći balans između mjera i šteta koje iste uzrokuju, a ne kako pojačavati mjere unedogled.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

kada i gdje si ih nazvao glupima, ne sjećam se više? btw. da jesi dobio bi bar žuti, njihova poruka je glupa ... 

Znam biti dovoljno indirektan da se zna na što ciljam, bez da prekršim pravila. Ok, opet ako ne čitaju s razumijevanjem, lako previde i vide samo ono što im se sviđa...

 

nemrem_stara_mi_sere kaže...

upravo suprotno, ideja koju želiš prenijeti bi trebala biti jasna i nedvosmislena, kako bi je sugovornik razumio, što je ona nerazumljivija to je rasprava uzaludnija, koji je cilj rasprave ukoliko je teza koju braniš nejasna?

možda i zvuči kad je tako izvučeš iz konteksta tada ispada da ona uistinu i jest kvalitetna... jasna teza, do istine ćemo doći kroz raspravu i sučeljavanje teza.. a ukoliko je teza nejasna tada ćemo puno teže ili nikako doći do istine

Ovo boldano je ključno. Bez obzira koji ti ideja bila jasna i nedvosmislena, gotovo uvijek se može izvući iz konteksta. Ponekad bih ja mogao smanjiti vjerojatnost nenamjernog izvlačenja iz konteksta duljim citatima i ponavljanjima dijela rasprava ukoliko dogovaram na raspravu od prije 2-3 stranice, ali to mi djeluje spamerski.

 tebi fali kontekst kod iznošenja teze, tada ispada da partikularni zaključak nadjačava generalnu tezu koju pokušavaš obraniti, npr. kad ja pričam o nenošenju maski pripadnika stožera to stoji u kontekstu iz kojega je jasno vidljivo koju tezu branim a što posebno označavam kao pogrešku, kod tebe pogreške koje želiš istaći nadjačavaju generalnu tezu koju nadam se braniš, nadam se, jer si ju negdje izgubio na početku teme

 

i to uopće nije spam to je bitan dio rasprave i više ti se neće događati da ispadaš neshvaćen

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 13:54 (nemrem_stara_mi_sere).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Gle, moguće je. Obično kad imamo neku temu, onda je poprilično usko specijalizirana, pa ako pričamo o maskama, onda je tema o maskama, a ne jedna kupus tema sa svime skupa, pa se onda lako pogube konci.

 

Međutim, zato imamo nadporuka, ja prije, ja poslije linkove s kojima se konci mogu pohvatati, a ako je i to teško, uvijek je moguće uključiti hijerarhijski prikaz koji jednim klikom vrati kontekst.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

također je nejasno zašto bar ljudi iz stožera ne nose maske kad se obraćaju javnosti, to se mora promijeniti usprkos činjenici da su im maske u tom trenutku nepotrebne i što moguće s televizije zahtjevaju da im se vide lica... ljudi su iznimno osjetljivi na nepravde i pitaju se zašto bih ja morao a oni ne moraju, to iritira i ide na živce, mnogi će radije pokazati prkos prema vlasti i eliti nego se ponašati odgovorno

 

Apsolutno, jer ako oni ne nose masku, postoje samo 4 moguća objašnjenja:

- oni ne smatraju da je virus opasan

- oni ne smatraju da maska pomaže

- jednostavno su glupi

- smatraju sebe povlaštenima i smatraju da će njihovo nepridržavanje mjera drugi kompenzirati pridržavanjem strožih mjera

 

Ja smatram je zadnja stavka najizglednija (iako je u osnovi ne razlikujem od treće), ali mi je potpuno jasno da average Joe može smatrati da je izglednija jedna od prve dvije stavke, a bez obzira koja je točna, daju loš primjer.

 a nije ti pao na pamet da je razlog što to od njih traže predstavnici medija, a što je i naveo kolega kojem odgovaraš?

samo što im ne pada na pamet da se fizička distanca najčešće ne vidi na televizorima i da bi to trebali iskomuicirati s javnosti i naglasiti svaki put

da radiš u medijima i da vidiš prije snimanja kako ih kamermani namještaju i postrojavaju kud njima paše, nekad zbog osvjetljenja, nekad zbog pozadine, sve bi ti bilo jasnije

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...

a nije ti pao na pamet da je razlog što to od njih traže predstavnici medija, a što je i naveo kolega kojem odgovaraš?

samo što im ne pada na pamet da se fizička distanca najčešće ne vidi na televizorima i da bi to trebali iskomuicirati s javnosti i naglasiti svaki put

da radiš u medijima i da vidiš prije snimanja kako ih kamermani namještaju i postrojavaju kud njima paše, nekad zbog osvjetljenja, nekad zbog pozadine, sve bi ti bilo jasnije

Palo mi je na pamet, ali:

- nije da ih nikad nismo vidili s maskom na TV-u, znači problem nije nepremostiv

- pripreme se rade da bi snimka bila kvalitetnija, mali kompromis u kvaliteti je daleko manji kompromis od onih kopromisa na koje svakodnevno pristajemo

- imaju li mediji veći autoritet od stožera?

- za emisiju koja traje više od pola sata, koliko još pripreme, namještanja treba? Kakva je ventilacija u tom studiju? Ako je loša, kontakt je rizičan i s maskom, a ne da maska nije nužna

 

Primjer: https://sib.net.hr/vijesti/regija/3911076/koronavirus-u-obz-najvise-novopozitivnih-i-u-samoizolaciji-u-jednom-danu/

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jim_Owens kaže...
Od početka Covid krize do danas (podaci iz rujna) dijagnosticirano je 12.200 bolesnika s Covidom, od kojih je 203 umrlo, dok je u isto vrijeme dijagnosticirano 12.300 bolesnika s rakom, znači gotovo isto, ali smrtnost od raka je od šest do sedam tisuća.

Problem LDa jest veliki problem i o tome valja raspravljati.

 

Ali ova paralela ti ne stoji. Problem korone (ili pandemije gripe) je bas (ne)mogucnost zastite oboljelih od teskih bolesti - i karcinoma naravno.

 

Jer je LD moze kao u primjeru Kanade i NZa rjesiti ili ublaziti novcano, dok cak i ako eliminiras sve viruse nisi jresio problem karcinoma - a ni neces. Jer ih ima toliko vrsta koliko organa.

 

Tako da ti je srz argumenta nebitna - karcinom ce biti problem sa ili bez korone, ali bitnije - korona je sigurno faktor koji ce tu brojku smrtnosti podignuti jos vise ako se bolesnik poed karcinoma zarazi i koronom.

Tvoje rjesenje moze ublaziti poteskoce LDa ali nema apsolutno nikakve koristi za bolesnike od karcinoma - dapace ubilo bi ih jos vise.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/kbc-rijeka-zbog-gripe-zabranio-posjete-pacijentima-20190126

 

Eto i u vrijeme bez korone 2019. godine - gripa je prouzrokovala toliko problema tesko bolesnima da se zabranilo posjete.

 

Podsjeća se i na preporuke Svjetske zdravstvene organizacije tijekom epidemije gripe kad se preporučuje češće pranje ruku, izbjegavanje dodirivanja lica rukama, održavanje udaljenosti od najmanje jednog metra od osobe koja kiše ili kašlje, izbjegavanje rukovanja, prekrivanje lica pri kašljanju ili kihanju po mogućnosti jednokratnim maramicama i obavezno pranje ruku nakon toga.

 

Tako da su mjere logicne i u biti samo ozbiljnija nadogradnja na ono sto vec znamo o ponasanju za vrijeme gripe - ali se zbog Trumpove socipatske kakofonije dio stanovnostva ponasa uznemirujuce glupo.

 

Eto, nastavi argumentirati zasto je LD stetan, ali izbaci ovaj argument o karcinomu jer je los.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jim_Owens kaže...

Evo jedne studije koja je istraživala povezanost između nezaposlenosti i stope samoubojstava:

1% increase in long-term unemployment add up to the suicide rate by 0.83%

 

 Ne sporim da utjecaj postoji, nego tražim da ako tvrdiš da će biti više žrtava nego od korone pokažeš kako si to izračunao. Da ne bi ispalo da si samo izvalio zbog efekta.

 

Jim_Owens kaže...
 

Uostalom, čak i da lockdown ne uzrokuje povećanu smrtnost zbog siromaštva, izolacije, i depresije zapitaj se koliko smo života mogli spasiti s tisućama milijardi koje su potrošene na isti, da su recimo uložene u borbu protiv srčanih bolesti i karcinoma koji uvjerljivo prednjače po broju žrtava? Od početka Covid krize do danas (podaci iz rujna) dijagnosticirano je 12.200 bolesnika s Covidom, od kojih je 203 umrlo, dok je u isto vrijeme dijagnosticirano 12.300 bolesnika s rakom, znači gotovo isto, ali smrtnost od raka je od šest do sedam tisuća.

 

 O kojim tusućama milijardi pričaš, opet lupaš brojeve bez veze? Godišnji proračun RH je nešto preko 100 milijardi, a nije da će cijeli nestati niti cijeli ide za istraživanje raka, niti će se liječenje onkoloških bolesnika prekinuti. Da, bit će problema s rakom, kao i sa svime, ali bez mjera bi imao pretrpane bolnice, bolesno medicinsko osoblje i opet neadekvatnu skrb za onkološke bolesnike.

 

Usporedba s rakom je besmislena jer rak nije zarazan i ako ga uopće ne liječiš umrijet će maksimalno tih 12.300, niti jedan više, dok ako se ništa ne poduzme oko korone broj naglo raste.

Vi se cijelo vrijeme ponašate kao da je korona izmišljotina i da ako ukinemo mjere možemo dalje živjeti kao da se ništa ne događa. Mjere nisu nečia fiks ideja, nego pokušaj da društvo ne kolabira naglim bujanjem bolesti.

 

Jim_Owens kaže...

Drugim riječima, fokusiranost na borbu protiv COVID-a daje određene rezultate, ali cijena koju plaćamo za to je ogromna na svim ostalim područjima. Virus će očigledno ostati dugoročno među nama i već sada postaje krucijalni prioritet kako naći balans između mjera i šteta koje iste uzrokuju, a ne kako pojačavati mjere unedogled.

 Neku cijenu svakako moramo platiti, problem je što ljudi nisu spremni platiti nisku cijenu nošena maski i socijalne distance, pa ćemo se dovesti u situaciju plaćanja više cijene.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Rekord danas 1867 u hrv sutra vec 2k itd u bosni 1169 a lockdowna ni na vidiku, pod hitno treba uvesti strogi rezim ovo izmiče kontroli.A mozda je već izmaklo kontroli, bit će mrtvih na sve strane imam osjećaj da će biti scenarij Italije kao i na početku pandemije.Jest brate i lijepo kad je lockdown odmah policija, vatrogasci i vojska imaju manje posla koja je to ljepota.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 16:41 (dreadmoore).
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Palo mi je na pamet, ali:

- nije da ih nikad nismo vidili s maskom na TV-u, znači problem nije nepremostiv

- pripreme se rade da bi snimka bila kvalitetnija, mali kompromis u kvaliteti je daleko manji kompromis od onih kopromisa na koje svakodnevno pristajemo

- imaju li mediji veći autoritet od stožera?

- za emisiju koja traje više od pola sata, koliko još pripreme, namještanja treba? Kakva je ventilacija u tom studiju? Ako je loša, kontakt je rizičan i s maskom, a ne da maska nije nužna

 

Primjer: https://sib.net.hr/vijesti/regija/3911076/koronavirus-u-obz-najvise-novopozitivnih-i-u-samoizolaciji-u-jednom-danu/

 da ti je palo na pamet, onda bi stavio u izbor od četiri razloga i to, ili ti je zgodnije to izbaciti da ostanu samo razlozi s kojima se može kenjat kenjanja radi

 

- situacija nije uvjek ista i ne može se uvijek namještat, jer ih se nekad uhvati na aktera pa nemaš vremena postavljat zahtjeve ili jednostavno izađu na presicu i krenu laprdat

- ne znam što bi ti rekao na ovo

- mediji premijera navlače po zadarskoj rivi da ga namjeste kako im paše snimci, te ne valja u sunce, te sjena mu pola lica pravi tamnim, te daj da se vidi pozdrav suncu i ostale pizdarije, kamo li neće ostalu ekipu

- isto ne znam što bi ti rekao, kao i sve ostalo rijetko je kad idealna situacija

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...

 da ti je palo na pamet, onda bi stavio u izbor od četiri razloga i to, ili ti je zgodnije to izbaciti da ostanu samo razlozi s kojima se može kenjat kenjanja radi

 

- situacija nije uvjek ista i ne može se uvijek namještat, jer ih se nekad uhvati na aktera pa nemaš vremena postavljat zahtjeve ili jednostavno izađu na presicu i krenu laprdat

- ne znam što bi ti rekao na ovo

- mediji premijera navlače po zadarskoj rivi da ga namjeste kako im paše snimci, te ne valja u sunce, te sjena mu pola lica pravi tamnim, te daj da se vidi pozdrav suncu i ostale pizdarije, kamo li neće ostalu ekipu

- isto ne znam što bi ti rekao, kao i sve ostalo rijetko je kad idealna situacija

Oprosti, ali meni je na granici zdravog razuma da se zanemaruju epidemiološke mjere da bi se udovoljilo zahtjevima medija, dok je poanta upravo da se te mjere prenesu narodu.

 

 

I da si čitao o čemu pišem s ciljem da razumiješ što sam napisao, a ne samo da bi našao gdje ćeš mi prigovoriti, onda bi primijetio da govorim o efektu na prosječnog građanina. Znači, nije uopće poanta u tome da li ću ja kenjati, već je poanta u tome da će se naći dio građana koji će u tome vidjeti alibi za nepoštivanje tih istih mjera ili sumnju u same motive iza tih mjera. I da, kao što sam već napisao (da mi opet ne bi netko kenjao da ne pazim na kontekst), to te građane ne lišava individualne odgovornosti, ali i dalje postoji odgovornost vladajućih da povedu primjerom.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 19:49 (MrBlc).
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Oprosti, ali meni je na granici zdravog razuma da se zanemaruju epidemiološke mjere da bi se udovoljilo zahtjevima medija, dok je poanta upravo da se te mjere prenesu narodu.

 

 

I da si čitao o čemu pišem s ciljem da razumiješ što sam napisao, a ne samo da bi našao gdje ćeš mi prigovoriti, onda bi primijetio da govorim o efektu na prosječnog građanina. Znači, nije uopće poanta u tome da li ću ja kenjati, već je poanta u tome da će se naći dio građana koji će u tome vidjeti alibi za nepoštivanje tih istih mjera ili sumnju u same motive iza tih mjera. I da, kao što sam već napisao (da mi opet ne bi netko kenjao da ne pazim na kontekst), to te građane ne lišava individualne odgovornosti, ali i dalje postoji odgovornost vladajućih da povedu primjerom.

 i opet zanemaruješ da u takvim situacijama se odmaknu od novinara i kamermana

 

i već sam rekao da se to ne vidi na televiziji i da bi trebali to iskomunicirati s javnosti svaki put kad se pojave bez maske pred ekranima

ili jednostavno zanemariti medije i staviti masku, tu se slažem, no da vidiš koliko je njih nenaviklo na kamere, koliko su usrani i poslušno se namještaju kako kamermani traže bilo bi ti jasnije

inače i meni osobno kamermani idu na živce, guraju se, bahati su, ponašaju se kao da su oni najbitniji, non stop nešto seru, nesmiješ im slučajno prići blizu, a oni su ko slonovi u staklarni itd. itd.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Gle, složio bih se da je najvjerojatnije da samo nisu spretni s medijima (a, realno, nisu), ali u kontekstu ljubljenja ruke, Hrabrakove samoizolacije i sličnih kikseva, mislim da je objašnjenje koje sam dao ipak vjerojatnije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Gle, složio bih se da je najvjerojatnije da samo nisu spretni s medijima (a, realno, nisu), ali u kontekstu ljubljenja ruke, Hrabrakove samoizolacije i sličnih kikseva, mislim da je objašnjenje koje sam dao ipak vjerojatnije.

 gle, i ja sam se složio da su nespretni s medijima, ali objašnjenje koje sam ti dao je iz prve ruke kako to izgleda kad se snima za televiziju, pa sad ako ti želiš i dalje držati vjerojatnijim svoje pretpostavke, slobodno ti

16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Informacija onak reda radi, u Švedskoj je Korona test malo skuplji sitnih 200eura.Fejs poznanik iz Švedske putuje doma u Grčku(vrača se za sedam dana), ide aviončekom i za njih troje Korona test ispada finih okruglih 600eura.Cijena karata za Avionček leti troje ljudi 800eura, pa eto ti danas Koronirano-putuj bilo gdje fučkaj ga sad.Realno danas putuješ samo ako moraš, dakle ako je fakat hitno pa realno i nemaš drugog izbora. 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

 

Zadatak:

 

Pogledaj video pa probaj otkriti tko, od ove trojice, ima IQ < 100.

 

pogrešan odgovor te svrstava među one s IQem < 100

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...

 Sve je izmišljeno, svi varaju, europa se zatvara samo da tebi uzme slobodu odlaska u birtijetinu. Virus je tu od prošle godine, ali eto sad je odlučio slati ljude u bolnicu. Nije mu se prije dalo.

 

U kad je ono krenulo testiranje na koronu? U nas je prvi pozitivni bio otkriven tek krajem veljače u Zagrebu. Dakle pričamo o (najmanje) 3 mjeseca bez ikakvih mjera, a zapravo je bio još duži period kad pogledamo da je u Brazilu nađen uzorak iz studenog 2019. Dakle pričamo o (najmanje) 4 mjeseca potpuno neometanog širenja virusa kroz globalnu populaciju.

 

Nakon godinu dana širenja virusa kroz populaciju lakrdijaši iz stožera pričaju nam i dalje bajke za malu djecu, usput imaju obraza od džona svakodnevno optuživati napaćeni narod za širenje virusa i još prijete nam kaznama i novim 'lockdownom'.  Nakon godinu dana oni još uvijek ko klaunovi testiraju populaciju sa PCR testovima sa pojačanom osjetljvošću preko svakih normi. Potpuno nepotrebno maltretiranje i psihički teror nad napaćenim narodom na dnevnoj bazi. Nije ni čudo da su postali nervozni zbog one pucnjave na Markovom trgu, jer vrlo dobro znaju koliko oružja ima napaćeni narod kojega gaze svakim danom sve više.

 

Što prije ih treba svih skupa privesti pravdi i suditi im za zločine protiv čovječnosti i veleizdaju.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 0:56 (memulica).
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Evo smrtnost, općenito, u Švedskoj, u zadnih 30 godina. U Švedskoj koja je poznata po liberalnom pristupu, koja nema nikakve lockdowne, nema obveze nošenja maski.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Nakon godinu dana oni još uvijek ko klaunovi testiraju populaciju sa PCR testovima sa pojačanom osjetljvošću preko svakih normi.

 Naravno ali ima ovdje grupica kojima je to super i kojima u sredini 10 mjeseca nema mogucnosti gripe upale pluca upale sinusa grla jer jbg to je nemoguce boze moj to tek tamo u 2 mjesec po carobnom grahu babe vange...  A da ne govorim alergijske reakcije koje izazivaju upale ali ne prije par stranica sam isto pitao sveto trojstvo epidemiologa sa foruma i rekli su da su sljedeca dva tjedna kljucna nosimo maske jer ocito stite... 

Zapravo ovo nista nije ni cudno da se dogada imas ljude bez mozga ili ispranog mozga sa medijima koronom masovnim grobnicama pa onda lako se "usrat u gace" i kad ne znaju nista argumentirat onda je kako bi bilo da se tvoje dijete zarazi kako bi ovo kako bi ono... E i kako trebat postovat epidemioloske mjere di ce oni otvorit granice za turiste i imat "0" oboljelih kako da ne to samo ovima bez mozga mogu sad prodat ko pricu i rec pobjedili smo koronu ored izbore i pred sezonu... E i da Opet ponavljam pcr testovi su loši s trenutnom osjetljivoscu imaju previse lazno pozitivnih nalaza previse ljudi koji su prebolili koronu bez greske... Znam jedno 7 8 ljudi iz prve ruke bez greske nisu ni znali da imaju i zato ovaj sistem izvjestavanja je totalno nepotrebno glup i panicarski nastrojen. 

Mene ne interesira imamo xyz oboljelih nego xy se testiralo bez simptoma xz se testiralo imaju simptome kao gripe i xy imaju teske simptome... 

Umrli od ili sa koronom. Umrla zena xyz godište i napisat imala autoimunu bolest kronicnu bolest i slicno. .. Interesira me obzirom da su umrli od korone jeli im zdravstveni karton bio cist u protivnom ti ljudi umiru od neceg gripe upale pluca ili neceg drugog.... 

Jer onda bi se vjerojatno situacija okrenula kako u nas veliki broj populacije pije pusi ima tonu zdravstvwnih tegoba poglavito ovi od 60 godina i navise oni bi se morali cuvat a ne mi jer ok ja kuzim svi mi zasluzujemo zivot ali brate ti penzici se najvise sad i druze u koroni a cili svit stao zbog njih...

A zanimljivo je sa respiratorima cuo sam informaciju da se odredeni broj ljudi u provincijama sto je sve van zagreba namjerno stavlja na respirator jer u protivnom sve ide u zagreb... Pa sad kad ti ne treba a ipak te stave na to jesi i ti isto kriticni pacijent? I to sam pisao ima tjedan dana i nista se prominilo nije..  

Korona lockdown mogu probat ali mislim da bi bila hrvatska revolucija ... I da sad cekam zimu tamo pred i iza bozica kad usahnu bankovni racuni jer sezona je bila losa a nazalost hrvatska zivi od te obale i pomoraca koji su mnogi isto ostali bez posla bit ce interesantno...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...

Evo smrtnost, općenito, u Švedskoj, u zadnih 30 godina. U Švedskoj koja je poznata po liberalnom pristupu, koja nema nikakve lockdowne, nema obveze nošenja maski.

 

 Ok, dokazao si da ove godine imaju povećanu smrtnost. Što sada?

Ovo je slika s tvog linka koja prikazuje usporedbu s prethodnih pet godina po mjesecima:

 

 

Nisi mi odgovorio na ovo pitanje:

 Reci, da svaki dan islamski teroristi ili četnici ubiju 5-6 građana Hrvatske, bi li samo odmahnuo rukom, jer svaki dan ljudi umiru u prometu, a puno više umre od pušenja?

Da Vlada zbog toga uvede izvanredno stanje, ograniči okupljanja i uvede razne restrikcije kako bi se iskorijenili ti teroristi, bi li se bunio, ili bi radije šetao slobodan s rizikom da ti bomba eksplodira u tramvaju ili školi?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.10.2020 9:58 (Visak).
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Hazar kaže...

Evo smrtnost, općenito, u Švedskoj, u zadnih 30 godina. U Švedskoj koja je poznata po liberalnom pristupu, koja nema nikakve lockdowne, nema obveze nošenja maski.

 

 Ok, dokazao si da ove godine imaju povećanu smrtnost. Što sada?

da, oko 1000 smrti više u odnosu na prosjek zadnjih 6 godina.. još da Šveda ima par tisuća, a ne 10 milijuna, i bila bi neka razlika.. a što s godinama prije toga kad je smrtnost bila veća? Covid-10-11-12-13? odmah spaliti sve znanstvenike jer nisu otkrili smrotnosni korona virus u to vrijeme da se spasi čovječanstvo od izumiranja

11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Tocno sam znao visak i njegove zalopojke sto ako teroristi ubijaju 6 ljudi dnevno a sto ako padne avion sa 350 ljudi to je skoro ko 2 mjeseca terorista ili sto ako se potopi trajekt sa 500 600 ljudi sto ako?... Nastavi niz... 

Sto ako netko nas sabotira i protiv nas lobira? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Baš je super kad se uspoređuju kruške i jabuke da bi se dokazalo da je nebo plave boje. Što upravo to radite sa ovim grafovima.

 

Dakle suhi brojevi ništa ne znače tu. Treba gledati zbog čega su se te smrti događale, koji je uzrok, koji je uzrok zašto su padale kroz godine (hint: moderni lijekovi za rak itd), i zašto skok u 2020. Ovo zadnje prilično jednostavno. 10 000 +  je korona. Ma koliko vi ne vjerovali u to. Postoje ljudi s daleko više škole i iskustva u zdravstvu koji to mogu potvrditi, a ne neki Mirko Slavko sa bugovog foruma.

 

I na kraju to nije ni bitno. Bitan je zdravstveni sustav. A ako vi ne možete povezati ovaj virus sa, danas vjerojatno i 1000 ljudi hospitaliziranih, onda si morate provjeriti glavu. Ja stvarno ne mogu vjerovati da postoje ovakva količina ljudi koji ovako jednostavnu kauzalnost ne mogu povezati i ne vjeruju u nju. Znam da postoje budale, ali u ovakvim količinama i u ovakvim ekstremima. Nevjerojatno.

 

Dobro je to Doc ili tko već opisao. Dok danas ljudi žive lagodno, bez opasnosti, ne mogu shvatiti kako cijepljenje, epidemije i slično opravdano. Kad nisu vidjeli djecu, ljude kako umiru od boleština na svoje oči, jednostavno im ne ide u glavu. Nekad su ljudi to i predobro znali, a kad su im doktori i općenito zdravstveni autoriteti rekli, morate cijepiti djecu, svi su uredno stali u red, jer su znali što je bolest i što je smrt.

 

Kako to objasniti danas balavcu koji provodi 10 sati na dan zaljepljen za ekran mobitela ili laptopa? Itko tko je bio bilo kad na intenzivnoj njezi u bilo kojoj bolnici na više od 5 minuta zna što je patnja i koji posao tamo ljudi odrađuju. 

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ministar kaže...

da, oko 1000 smrti više u odnosu na prosjek zadnjih 6 godina.. još da Šveda ima par tisuća, a ne 10 milijuna, i bila bi neka razlika.. a što s godinama prije toga kad je smrtnost bila veća? Covid-10-11-12-13? odmah spaliti sve znanstvenike jer nisu otkrili smrotnosni korona virus u to vrijeme da se spasi čovječanstvo od izumiranja

 Ne, preko 5000 smrti viška u odnosu na prethodnih 5 godina.

 

Kao prvo nije jasno odakle je ta njegova slika. Na linkovima koji su na samoj slici (Švedski statistički zavod) takve slike nema, ali sam našao ovaj dokument (iz kojeg sam linkao graf):

https://www.scb.se/hitta-statistik/statistik-efter-amne/befolkning/befolkningens-sammansattning/befolkningsstatistik/pong/tabell-och-diagram/preliminar-statistik-over-doda/

 

Po toj tablici broj umrlih u prvih 9 mjeseci je bio po godinama:

2015. - 67759

2016. - 65985

2017. - 66969

2018. - 67684

2019. - 63874

2020. - 70324

 

Dakle prethodne godine se uopće ne slažu s grafom koji je on postavio.

 

Prema exelici (koja je sa službene stranice https://www.scb.se/om-scb/nyheter-och-pressmeddelanden/scb-publicerar-preliminar-statistik-over-doda-i-sverige) razlika je oko tri i pol tisuće više umrlih, no u prva tri mjeseca, prije nego je korona krenula ove godine je bilo skoro dvije tisuće manje umrlih od prosjeka, zato je ukupan prosjek niži, gledajući samo razdoblje korone bilo je preko pet tisuća smrti viška. A službeni broj korona smrti je oko šest tisuća. Onih tisuću su koronaši koji bi i bez korone umrli.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Uuu evo kopamo vec masovne grobnice koja je zajebana situacija ajde lovi rakove govnjare...U nas jedino sto je zajebano je korumpirani sustav koji se i bes ove gluposti urusavao a sad ce se polagano rusi. Ako to nije pobilo pola meksika kariba i juzne amerike di sam ja bio i di je 90% ljudi zivi ko prije 100 godina onda mi u zapadnom svitu sa tekucom vodom i nekakvom higjenom mozemo mirno spavat.... A da si bio tamo vidio bi favele bijedu i jad van lijepih gradskih trgova ali ocito taj virus samo bira one koji mogu u bolnicu pa mi ova tupljenja o krizi bez presedana zvuce jadno i bijedno i onda kao vidi u svedskoj unrlo par stotina ljudi vise na 10 miljuna plus koji miljun migranata vise....  Drama doslovno nema kraja treba odmah organizirat nekog da kopa jame ili posto imamo praznih otoka ajmo tamo poslat koronase ko sto se prije slalo gubavce... Tako smo odmah eliminirali širenje a za smrt nas nije briga ko prezivi pricat ce.  Reci mi jesi ti izasao iz stana ovih 8 mjeseci ili camis u sobicku za metle jer znas korona is out there? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Tocno sam znao visak i njegove zalopojke sto ako teroristi ubijaju 6 ljudi dnevno a sto ako padne avion sa 350 ljudi to je skoro ko 2 mjeseca terorista ili sto ako se potopi trajekt sa 500 600 ljudi sto ako?... Nastavi niz... 

Sto ako netko nas sabotira i protiv nas lobira? 

 Pa pokušaj ogovoriti. Ako korona smrti nisu bitne jer su manje od pušenja (godišnji broj umrlih u prometu smo već premašili), da li bi ti isti broj umrlih u terorističkim napadima bio jednako nebitan? 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice