Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.683
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ako je ta informacija točna, odgovor je ne. Virus za razmnožavanje traži živu stanicu s tim receptorima. Ako takve stanice nema, količina virusa ne može biti veća od udahnute, te se s vremenom smanjuje, kako se otpušta. Šansa da ta otpuštena količina virusa, bez da se isti uspio razmnožiti, bude zarazna je toliko mala da se praktički može zanemariti.

 znaš li kolika količina virusa je potrebna da se netko zarazi i oboli? ja ne znam, kaže kontakt od 15 minuta... možemo spekulirati, dijete je u vrtiću izloženo virusu koji je donijela teta ili tete, dakle 8 sati izloženosti uz prekide, dovoljno da se sluzokoža i mukus oblijepe virusima... što mama ili tata prvo rade kad se nakon posla susretnu s malim slinavkom? izljube ga, grle i ubijaju od nježnosti, ulaze u auto i nastavljaju pričati o dnevnim aktivnostima dok ovaj kašlje i balavi po automobilu... odnos roditelj dijete je valjda jedan od najrizičnijih uopće uz onaj supružnika i ljubavnika

7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...

 Ne ne i ne, jer se ne radi testovi na antitijela. Bokte pa to si već mogao naučiti u ovih 7 mjeseci. Pozitivni su oni koji su sad pozitivni, a ne oni koji su preboljeli.

 

Pa šokantno je da 10-15 ljudi mora dnevno umirati jer idioti misle da su pametniji od znanosti, i sami sebi su najbitniji. A to je tek početak.

 Malo ste svi zabrijali.

Pazi ovo, prošle godine je na 4 milijuna (tj. 3,8) stanovnika umrlo 52000 ljudi.

"Od korone" je umrlo 400 od 28000.

Podijeli 52000/4000000 i 400/28000 i dobio budeš ista dva broja.

Kaj to znači: daj mi papir i da random zaokružim 28000 ljudi, i u roku godine dana ih bude umrlo 400.

Pametnome dosta...

I pazi, oni su još selektivno birali 28000 onih koji su lošijeg zdravlja, i opet nisu dobili veći postotak, mogli su bar birat samo ove 30. godište i starije, pa bi imali i veći broj...

 

I ajmo se kladiti da bude ovo prva godina od 2014. u svijetu da uz smanjeni natalitet budemo imali i povećanje prirasta stanovništva (bilo je 6 godina pada, bar po worldometeru, očito arapi slabo siluju bez kurtona, i oni se kultivizirali ), kaj se ne bi dogodilo u normalnoj situaciji.

 

Zato cijela ova rasprava ni nema smisla.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 11:52 (fer-de-lance).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Pa dobro, obrisati će koji put dijete nos, napiti se, nos se ispire vlastiti sekretom... Nije to baš tako kako ti zamišljaš, pa da dijete ima neki spremnik u kojem se taj virus skuplja. Rizik je usporediv s time da primjerice pojedeš pecivo koje je bilo u prostoriji sa zaraženom osobom.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

"Od korone" je umrlo 400 od 28000. 16827

Prije tri tjedna je bilo 16827, a tri tjedna je neki prosječan period od zaraze smrti (možda koji dan gore/dolje). Ne možeš uzeti novozaražene od zadnjih tjedan dana, kad mnogi od njih nisu došli ni do točke kad se obično javljaju komplikacije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

 Malo ste svi zabrijali.

Pazi ovo, prošle godine je na 4 milijuna (tj. 3,8) stanovnika umrlo 52000 ljudi.

"Od korone" je umrlo 400 od 28000.

Podijeli 52000/4000000 i 400/28000 i dobio budeš ista dva broja.

Kaj to znači: daj mi papir i da random zaokružim 28000 ljudi, i u roku godine dana ih bude umrlo 400.

Pametnome dosta...

 

 

1. Korona je u Hrvatskoj tek nešto više od pola godine, i to najmanje opasnih pola godine. Prestojeći period do 3. mjeseca je daleko opasniji.

2. Da, mi za sada nemamo velik broj umrlih, ali dugi ga imaju, a radi se o istom virusu, pa je razumna pretpostavka da se kod nas može dogoditi ista ili gora situacija.

3. Brojevi su i kod nas počeli rasti, pa gledaj trend, a ne trenute brojeve.

4. Imaš dostupne podatke o povećanoj smrtnosti po zemljama koji dobro koreliraju s brojevima umrlih 'od korone', pa ti brojevi nisu previše upitni.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Istina, ali svejedno, baš si mislim, da mi uz taj popis daju i podatke koje su godište, pogodio bih bar 800 (jer bi birao samo starije, stariji umiru od starosti i bolesti, mladi u nesrećama), tak da broj i dalje ništa ne znači.

Znači, zato kaj su uveli stroge mjere, ljudi puno manje umiru, pa im je zato problem i u visokorizičnim skupinama (koje još i doktor obično specificira, jer je test inače preskup) ne mogu naći ni onaj broj bolesnih koji bi bio u skladu sa statistikom smrtnosti u tom broju ljudi, a to dovoljno govori.

 

Kruha i igala...
7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

1. Korona je u Hrvatskoj tek nešto više od pola godine, i to najmanje opasnih pola godine. Prestojeći period do 3. mjeseca je daleko opasniji.

2. Da, mi za sada nemamo velik broj umrlih, ali dugi ga imaju, a radi se o istom virusu, pa je razumna pretpostavka da se kod nas može dogoditi ista ili gora situacija.

3. Brojevi su i kod nas počeli rasti, pa gledaj trend, a ne trenute brojeve.

4. Imaš dostupne podatke o povećanoj smrtnosti po zemljama koji dobro koreliraju s brojevima umrlih 'od korone', pa ti brojevi nisu previše upitni.

1. super

2. kvalitenije biraju i zapisuju, treba im ponudit kod nas posao na cijelodnevnom igranju pasijansa

3. kaj je i logično jer se sad sve žive tjera na testiranje i sam broj pogrešnih testova je već dovolja da stvori tu brojku (kaj se naravno poslije i izjednači s brojem krivo negativnih, ali opet sramotno loša statistika budući da gađaju ciljane skupine, ovi bi prije na lottu dobili...)

4. vidi pod 2., samo se nemoj šokirati kad vidiš revidirane službene podatke sljedeće/ih godina (dok se konsolidiraju i dobro rasporede da onda nebu diskorelacija u budućnosti).

Itd., itd.

Trkeljamo svi bezveze...

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

Istina, ali svejedno, baš si mislim, da mi uz taj popis daju i podatke koje su godište, pogodio bih bar 800 (jer bi birao samo starije, stariji umiru od starosti i bolesti, mladi u nesrećama), tak da broj i dalje ništa ne znači.

Znači, zato kaj su uveli stroge mjere, ljudi puno manje umiru, pa im je zato problem i u visokorizičnim skupinama (koje još i doktor obično specificira, jer je test inače preskup) ne mogu naći ni onaj broj bolesnih koji bi bio u skladu sa statistikom smrtnosti u tom broju ljudi, a to dovoljno govori.

Ono na što ciljaš se zove YLL (years of life lost). Javljaju se određene kritike da bi taj broj stvarno mogao biti precijenjen upravo zbog loše dostupnosti podataka o komorbiditetima, ali nije baš beznačajan. Kad dođe do kolapsa zdravstvenog sustava, onda drastično poraste.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ono na što ciljaš se zove YLL (years of life lost). Javljaju se određene kritike da bi taj broj stvarno mogao biti precijenjen upravo zbog loše dostupnosti podataka o komorbiditetima, ali nije baš beznačajan. Kad dođe do kolapsa zdravstvenog sustava, onda drastično poraste.

 Samo kažem, doslovno svakog tko umre zapišu pod koronu, premda bi umro da je išao i izvadit vrećicu iz usisavača, pa npr. umreš od sepse prilikom operacije - korona, pogine četvero mladih u autu - korona, itd.

I onda ti je jasno gdje je spika, moraju doći bar do očekivane brojke umrlih prijašnjih godina, a ni to ne mogu, pa se trse svim silama, ionak bude to u revizijama samo jedan nariktani broj.

 

I da se razumijemo, ja se 100% slažem sa svim odlukama stožer itd.

daj zamisli da odjednom kažu: ah, malo smo se preračunali...

Instant građanski rat, ljudi bi išli po cestama i klali.

Zato je ovo jedini način.

Ali opet, kak pojedinci tu (i općenito kaj viđam) paničare, samo bu im na kraju herc zakazal od straha, pa budu i njih zapisali pod ono čega se smrtno boje - koronu 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 12:42 (fer-de-lance).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Pa dobro, obrisati će koji put dijete nos, napiti se, nos se ispire vlastiti sekretom... Nije to baš tako kako ti zamišljaš, pa da dijete ima neki spremnik u kojem se taj virus skuplja. Rizik je usporediv s time da primjerice pojedeš pecivo koje je bilo u prostoriji sa zaraženom osobom.

pa nije baš ni tako, dijete možemo usporediti s usisavačem i akumulatorom virusa na baš sa gljivom ili pecivom, dijete ima filter, nosnu šupljinu obloženu slinom i pluća koje možemo nazvati spremnicima... s tim da neka djeca ipak razviju bolest, blagog oblika ali razviju, ostaje nejasno što je sa tzv. superširiteljima i asimptomatskim prenositeljima zaraze

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

I onda ti je jasno gdje je spika, moraju doći bar do očekivane brojek umrlih prijašnjih godina, a ni to ne mogu, pa se trse tvim silama, ionak bbude to u revizijama samo jedan nariktani broj.

 

 mislim da pretjeruješ, jer ukoliko postoje mjere tada te mjere utječu i na ostale respiratorne bolesti i normalno je da je incidencija manja pogotovo kad znamo da je gripa puno manje virulentna od covida, da ima debilana s covid prometnim nesrećama ima ali bilo je i škara ostalih u trbuhu operiranih i živih mrtvaca i prije korone samo su sada na hipersenzitivnu javnost ti propusti i gluposti valjda deset puta izraženiji a novine to iskorištavaju do ibera

 

edit: double post, sorry

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 12:41 (nemrem_stara_mi_sere).
7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Nevažno je kaj ja i ti mislimo, ako smatraš drugačije, na tebi je da potvrdiš kauzalnost kad se karte zbroje....

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 13:03 (fer-de-lance).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

pa nije baš ni tako, dijete možemo usporediti s usisavačem i akumulatorom virusa na baš sa gljivom ili pecivom, dijete ima filter, nosnu šupljinu obloženu slinom i pluća koje možemo nazvati spremnicima... s tim da neka djeca ipak razviju bolest, blagog oblika ali razviju, ostaje nejasno što je sa tzv. superširiteljima i asimptomatskim prenositeljima zaraze

Pod hipotetskom pretpostavkom da je tvrdnja da djeca nemaju receptore, onda nemaju ni blagi oblik bolesti. Imaju malu količinu virusa koja se zalijepi na sluznicu i koje se tijelo vrlo brzo riješi prirodnim mehanizmima. U pluća ne dođe praktički ništa od virusa ako sluznica radi svoj posao, sve dok čovjek nije zaražen i sama sluznica je zasičena virusom koji se tu na licu mjesta razmnožava.

 

Doduše, nisam baš sklon povjerovati u samu izvornu tvrdnju da nemaju uopće te receptore...

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
online
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Baš gledam, svaki jebeni post ili krivim redoslijedom utipkam slova, ili napravim neku grdu zatipku...

O ne, očito imam koronu 

 

(ili je zato kaj jedem mandarine, pa touch krivo registrira, tko zna, idem u statistiku...)

 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
 

Doduše, nisam baš sklon povjerovati u samu izvornu tvrdnju da nemaju uopće te receptore...

 

Odakle to da se djeca ne mogu zaraziti i oboljeti?

I zaraze se i obole.

6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

Nevažno je kaj ja i ti mislimo, ako smatraš drugačije, na tebi je da potvrdiš pauzalnost kad se karte zbroje....

 

 

 Kako potvrditi ista kada na drugoj strani stojite ti i KBenzenma i vicete "nije istina!"? Ako tebi netko pokusa nesto dokazati, a ti si odlucio ne prihvacati nove informacije, kako ti objasniti stanje stvari? Jel trebas ti ili netko od tvojih bliznjih preminuti od korone da bi prihvatio informaciju?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...
MrBlc kaže...
 

Doduše, nisam baš sklon povjerovati u samu izvornu tvrdnju da nemaju uopće te receptore... 

Odakle to da se djeca ne mogu zaraziti i oboljeti?

I zaraze se i obole.

Krivu osobu pitaš: https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/kada-zavrsiti-epidemija-koronavirusa-imamo-dob/6225791.aspx

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...
fer-de-lance kaže...

Nevažno je kaj ja i ti mislimo, ako smatraš drugačije, na tebi je da potvrdiš pauzalnost kad se karte zbroje....

 Kako potvrditi ista kada na drugoj strani stojite ti i KBenzenma i vicete "nije istina!"? Ako tebi netko pokusa nesto dokazati, a ti si odlucio ne prihvacati nove informacije, kako ti objasniti stanje stvari? Jel trebas ti ili netko od tvojih bliznjih preminuti od korone da bi prihvatio informaciju?

Pa nije da stoje iznad tebe i viču, pa se ne možeš skoncentrirati. Ili si nešto dokazao ili nisi, neovisno o tome da li tvoj dokaz netko odlučuje ignorirati...

 

P.S. to ne znači da se slažem s fer-de-lanceom po pitanju zaključka, samo po pitanju tereta dokazivanja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 13:01 (MrBlc).
7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

 Kako potvrditi ista kada na drugoj strani stojite ti i KBenzenma i vicete "nije istina!"? Ako tebi netko pokusa nesto dokazati, a ti si odlucio ne prihvacati nove informacije, kako ti objasniti stanje stvari? Jel trebas ti ili netko od tvojih bliznjih preminuti od korone da bi prihvatio informaciju?

 A kako ti potvrdiš da je netko umro od korone?

Pitam ozbiljno, volim razgovarati s budućim nobelovcima, elokventni ljudi 

Boldani dio se onda odnosi i na tebe.

Znam da buš sad rekao: znam da je umro/la od korone jer su tak napisali.

Piše i na plotu...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 13:01 (fer-de-lance).
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...

Nevažno je kaj ja i ti mislimo, ako smatraš drugačije, na tebi je da potvrdiš pauzalnost kad se karte zbroje....

 

 

 ako nevažno smatram drugačije od nevažnog onda neću ni odgovarati...  btw. kakva pauzalnost?

MrBlc kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

pa nije baš ni tako, dijete možemo usporediti s usisavačem i akumulatorom virusa na baš sa gljivom ili pecivom, dijete ima filter, nosnu šupljinu obloženu slinom i pluća koje možemo nazvati spremnicima... s tim da neka djeca ipak razviju bolest, blagog oblika ali razviju, ostaje nejasno što je sa tzv. superširiteljima i asimptomatskim prenositeljima zaraze

Pod hipotetskom pretpostavkom da je tvrdnja da djeca nemaju receptore, onda nemaju ni blagi oblik bolesti. Imaju malu količinu virusa koja se zalijepi na sluznicu i koje se tijelo vrlo brzo riješi prirodnim mehanizmima. U pluća ne dođe praktički ništa od virusa ako sluznica radi svoj posao, sve dok čovjek nije zaražen i sama sluznica je zasičena virusom koji se tu na licu mjesta razmnožava.

 

Doduše, nisam baš sklon povjerovati u samu izvornu tvrdnju da nemaju uopće te receptore...

 

 kako bi objasnio da djeca rjeđe obolijevaju od starijih i da broj oboljelih rapidno pada što je osoba mlađa? nos jest filter ali puno slabiji od kirurške maske npr, aerosol lako dođe do pluća, mukus je prava zaštita od mikroorganizama

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 kako bi objasnio da djeca rjeđe obolijevaju od starijih i da broj oboljelih rapidno pada što je osoba mlađa? nos jest filter ali puno slabiji od kirurške maske npr, aerosol lako dođe do pluća, mukus je prava zaštita od mikroorganizama

Ne znam koliko se djecu testira, ali ako ih se ne testira, moguće je da imaju veću vjerojatnost asimptomatskog oboljenja. Razlog može biti u razlikama u imunološkom sustavu, moguće je i da imaju manji broj receptora...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ups, opet zajeb, ispravih: kauzalnost.

 

A s ostalim se slažem (dio koji se odnosio na mene)

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Kako potvrditi ista kada na drugoj strani stojite ti i KBenzenma i vicete "nije istina!"? Ako tebi netko pokusa nesto dokazati, a ti si odlucio ne prihvacati nove informacije, kako ti objasniti stanje stvari? Jel trebas ti ili netko od tvojih bliznjih preminuti od korone da bi prihvatio informaciju?

 A kako ti potvrdiš da je netko umro od korone?

Pitam ozbiljno, volim razgovarati s budućim nobelovcima, elokventni ljudi 

Boldani dio se onda odnosi i na tebe.

Znam da buš sad rekao: znam da je umro/la od korone jer su tak napisali.

Piše i na plotu...

 

 Kako znas da smo bili na mjesecu ili da je zemlja okrugla? Kako znas da je Pringls napravljen od krumpira? Molim te da mi dokazes na nacin da ti ja, netko tko ce namjerno odbiti vjerovati u ista od toga sada, povjerujem.

Da li vidis kako si debilno pitanje postavio? Cijelo znanje u povijesti svijeta se osnuje na povjerenjem u znanje koje je doslo prije toga. I dok ti matematicki mozes dokazati da je zemlja okrugla, ja te mogu pitati "a tko ti je rekao da je ta matematika tocna i da te ne zavaravaju"? Tako mozemo u krug do kad hoces. A boldanim dijelom si upravo na tu stranu, ne samo nagnuo, nego se preklopio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 13:08 (sexytoiletpaper).
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 kako bi objasnio da djeca rjeđe obolijevaju od starijih i da broj oboljelih rapidno pada što je osoba mlađa? nos jest filter ali puno slabiji od kirurške maske npr, aerosol lako dođe do pluća, mukus je prava zaštita od mikroorganizama

Ne znam koliko se djecu testira, ali ako ih se ne testira, moguće je da imaju veću vjerojatnost asimptomatskog oboljenja. Razlog može biti u razlikama u imunološkom sustavu, moguće je i da imaju manji broj receptora...

 Anegdotalno sin od kolegice je pozitivan na koronavirus, 8. razred osnovne.

Takoder, nekoliko razreda je vec bilo slano u samoizolaciju kod kuce jer je jedan od klinaca bio potvrden na koronu. Dakle ideja sa receptorima je u najbolju ruku nedokazana teorija.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

 kako bi objasnio da djeca rjeđe obolijevaju od starijih i da broj oboljelih rapidno pada što je osoba mlađa? nos jest filter ali puno slabiji od kirurške maske npr, aerosol lako dođe do pluća, mukus je prava zaštita od mikroorganizama

Ne znam koliko se djecu testira, ali ako ih se ne testira, moguće je da imaju veću vjerojatnost asimptomatskog oboljenja. Razlog može biti u razlikama u imunološkom sustavu, moguće je i da imaju manji broj receptora...

također ne znam uzrok zašto covid ne voli djecu ali ukoliko su razlog receptori logično bi mi bilo pomisliti da je u pitanju manji broj receptora koji je manji što je dijete mlađe jer kod ostalih bolesti iskustvo obrambenog sistema igra ulogu i djeca su podložnija zaraznim bolestima od starijih osoba sa razvijenim iskusnim imunološkim sistemom...

sexytoiletpaper kaže...
Anegdotalno sin od kolegice je pozitivan na koronavirus, 8. razred osnovne.


Takoder, nekoliko razreda je vec bilo slano u samoizolaciju kod kuce jer je jedan od klinaca bio potvrden na koronu. Dakle ideja sa receptorima je u najbolju ruku nedokazana teorija.

 i kakvi su mu simptomi, ima li ih? velika većina djece uopće nema simptome ili su izrazito slabi... čovjek bi pomislio da i kod starijih zaraženih sa slabim ili nikakvim simptomima ulogu imaju slabo razvijeni receptori... bila je nekakva francuska studija koja kaže da ljudi koji puše imaju manju icidenciju zaraze jer jedan? od receptora za infekciju koristi i onaj za koji se veže nikotin...

 

da budem jasan, sve gore napisano je totalno rekla-kazala mišljenje i vjerojatno nema nikakvu vezu sa stvarnim stanjem, čista spekulacija i moje razmišljanje

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 13:46 (nemrem_stara_mi_sere).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

Anegdotalno sin od kolegice je pozitivan na koronavirus, 8. razred osnovne.

Takoder, nekoliko razreda je vec bilo slano u samoizolaciju kod kuce jer je jedan od klinaca bio potvrden na koronu. Dakle ideja sa receptorima je u najbolju ruku nedokazana teorija.

A to meni odgovaraš jer?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
5 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Jebote, ovo je daleko najaktivnija tema na ovom tehnološkom forumu. Pokupili ste sve aktivne korisnike foruma.

 

Kako vam se više da pričat o ovome...

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

 Kako znas da smo bili na mjesecu ili da je zemlja okrugla? Kako znas da je Pringls napravljen od krumpira? Molim te da mi dokazes na nacin da ti ja, netko tko ce namjerno odbiti vjerovati u ista od toga sada, povjerujem.

Da li vidis kako si debilno pitanje postavio? Cijelo znanje u povijesti svijeta se osnuje na povjerenjem u znanje koje je doslo prije toga. I dok ti matematicki mozes dokazati da je zemlja okrugla, ja te mogu pitati "a tko ti je rekao da je ta matematika tocna i da te ne zavaravaju"? Tako mozemo u krug do kad hoces. A boldanim dijelom si upravo na tu stranu, ne samo nagnuo, nego se preklopio.

Eto, vidiš da ti je sve jasno.

I uopće je glupo to trpati u isti koš s koronom kod koje se silom pokušava preuveličati situaciju jer je to jedini način koji je preostao (i ispravan je).

Čitati s razumijevanjem 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 14:23 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
fer-de-lance kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 Kako znas da smo bili na mjesecu ili da je zemlja okrugla? Kako znas da je Pringls napravljen od krumpira? Molim te da mi dokazes na nacin da ti ja, netko tko ce namjerno odbiti vjerovati u ista od toga sada, povjerujem.

Da li vidis kako si debilno pitanje postavio? Cijelo znanje u povijesti svijeta se osnuje na povjerenjem u znanje koje je doslo prije toga. I dok ti matematicki mozes dokazati da je zemlja okrugla, ja te mogu pitati "a tko ti je rekao da je ta matematika tocna i da te ne zavaravaju"? Tako mozemo u krug do kad hoces. A boldanim dijelom si upravo na tu stranu, ne samo nagnuo, nego se preklopio.

Eto, vidiš da ti je sve jasno.

I uopće je glupo to trpati u isti koš s koronom kod koje se silom pokušava preuveličati situaciju jer je to jedini način koji je preostao (i ispravan je).

Čitati s razumijevanjem 

 

 Dakle ako sam te dobro shvatio. Ti namjerno odbijas prihvatiti nove informacije jer bi ti mogle promijeniti misljenje i iz tog razloga odbijas prihvatiti ikakvo drugo objasnjenje, jer, po tebi, se cijela stvar preuvelicava i nista od toga nije istinito?

Da li bi, molim te, potpisao kod javnog biljeznika, da odbijas medicinsku pomoc u slucaju da dobijes koronavirus? Ja cu ti platiti ovjeru javnog biljeznika, naci cemo odvjetnika koji ce provjeriti da je izjava valjana, imam prijatelja na Fran Mihaljevicu kojeg cu najebati da proslijedi tvoju izjavu svim ostalim bolnicama.

Molim te? Bas mi treba malo oduska da se mogu bar jednom od vas nasmijati u facu kada te napokon udari daska na kojoj pise "ja sam niskointeligentna budala sa egom vecim od vidljivog svemira."

7 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ne, krivo si shvatio, ja prihvaćam samo mišljenje struke, a ne forumska preseravanja.

 

A kaj se korone tiče, navodno sam zaražen, bila u utorak cijela firma na testiranju, pozitivan sam, pa zato i zujim cijeli dan po forumu, tko će izdržat deset dana dosađivanja doma...

Ali slažem si neku listu filmova i serija pa ću gledat.

 

Uglavnom, svi idete u ekstreme, umjesto da malo upotrijebite logiku.

 

 

Kruha i igala...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice