Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.629
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Old Iggy kaže...

Koja je radnja zabranjena zakonom?

 To je ona koja nije u skladu s postup­cima utvrđenima zakonom. 

Točno. I što to nije (ili neće biti) definirano zakonom?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
"slobodni pristanak osobe o kojoj je riječ, na temelju njezine obaviještenosti i u skladu s postup­cima utvrđenima zakonom"

Znači da imaš slobodu - hoćeš ili nećeš, a s druge strane te Zakon pritišće da moraš
Sad jasnije?
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nije to, već osoba mora biti u cijelosti obaviještena i taj postupak mora biti u skladu sa zakonom. Svejedno imaš pravo to odbiti.

 

Znam člana jedne sekte kojemu je žena umrla, jer nije dao pristanak.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 17:50 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ni istočnonjemački Ministerium für Staatssicherheit ne bi to bolje organizirao. Bero je sad pun elana, nakon što je nekim čudom pobjedio ovu izrazito opasnu boleštinu.

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ministar-ocekuje-da-gradani-prijavljuju-susjede-kazna-se-moze-platiti-i-na-licu-mjesta-u-pola-iznosa-15034143

Sve u skladu s Ustavom RH i pozitivnim zakonima. Policija neće postupati samoinicijativno, već će postupati po dojavama kao i do sada - u slučaju buke, provale, nepredviđenih okolnosti... Policija sigurno neće uokolo tražiti izvore takvih zbivanja. Ali, svi koji žele dobro hrvatskim građanima će takva okupljanja prijaviti, kaže ministar Beroš.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Nije

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Cansee kaže...

 

Ja se stalno sekiram oko te korone, vidim da situacija nije bezazlena, brat mi je liječnik i kaže da im je situacija katastrofa, šalju kući ljude s upalom pluća uzrokovanom korona virusom, ljude koje bi inače obavezno zadržali u bolnici.

 Da li mozes reci gdje se to dogadja? Koja zdravstvena ustanova?

 

Ovo su vrlo ozbiljni navodi.

 Jos jednom cu te upitati, jer vidim da si na forumu bio nakon mog zadnjeg upisa, a i vidim da si sam napisao u svom profilu da si iz Osijeka.

 

U kojoj zdravstenoj ustanovi se salju bolesnici sa upaom pluca, uzrokovanom Korona virusom kuci?

 

Ovo su vrlo ozbiljne izjave koje se ne mogu tako olako iznositi.

 

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Ali, svi koji žele dobro hrvatskim građanima će takva okupljanja prijaviti, kaže ministar Beroš.

 

 

 

 

Thinkpol operativci, svugdje su, gledaju i njuše neodgovorne građane; članove obitelji koji se grle i rukuju, djecu susjeda kako se igraju u dvorištu; prijatelja kako pjeva; prodavača bez maske dok zatvara trgovinu (stoka bezdušna!)... I ja sam se prijavio na posao Thinkpol redara. Svatko odgovoran će to napraviti. Inače, svaki dan se molim bogu znanosti i zdravlja, da što prije naš Mesija zgotovi cjepivo kako bi ga primio. Do cjepiva, molim bogove Lockdowna, da stisnu države diljem svijeta, jer unatoč stiskanju epidemija mrtvih i dalje raste. I molim sve blažene epidemiologe da napokon shvate da lockdowni MOGU usporiti širenje respiratornih virusnih infekcija, a posebno pomaže začepljenje jedina dva (tri, ako ćemo doslovno) otvora za udisanje tog zraka, ionako ne znam koji kurac to služi ičemu, zrak, disanje?! 

 

I molim nekoga, da proba objasniti ovim neodgovornim ljudima, doktorima, med. sestrama/braći da su U KRIVU! Molim FuCKTograf da ih debunka!!!!! Ne znam koji racku primaju tolike pare od OSF-a kad ne mogu cenzurirati (pardon, debunkati/opovrgnuti/(pseudo)znanstveno dokazati) 12.5k doktora, 37k med. radnika i 670k ljudi?!

 

10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

 

Npr. Njemačka je od 1933. do 1939. godine je bila 'uređeno' društvo, ali eto neki tamo klipani su željeli previše privilegija i nisu se držali pravila tog 'uređenog' društva.

 

Totalitarna društva ne nastaju preko noći i sve počinje tim 'bezazlenim' koracima u kojima je vrlo izražena ta neizmjerna briga za dobrobit kolektiva, guranje prava nekakvog imaginarnog kolektiva i zanemarivanje/ukidanje prava pojedinaca i manjina.

 

 

 

Uostalom nitko nije dužan pristati na cjepljenje i diskriminacija po tom pitanju je također zabranjena. Barem je bilo tako dosad, ali eto nekima je 'novonenormalno' postalo normalno. Prije se takvim ljudima govorilo da nisu normalni, a danas im se plješće i gura ih se po svim medijima. To je još jedan o očiglednih znakova ubrzanog dolaska totalitarizma.

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/PDF/?uri=CELEX:12016P/TXT&from=RO

POVELJA EUROPSKE UNIJE O TEMELJNIM PRAVIMA

 

Članak 3.

Pravo na integritet osobe

1. Svatko ima pravo na poštovanje tjelesnog i duhovnog integriteta.

2. U području medicine i biologije osobito se mora poštovati sljedeće:

(a) slobodni pristanak osobe o kojoj je riječ, na temelju njezine obaviještenosti i u skladu s postup­cima utvrđenima zakonom;

(b) zabrana eugeničkih postupaka, osobito onih čiji je cilj odabiranje među ljudima;

(c) zabrana korištenja ljudskog tijela i njegovih dijelova kao izvora financijske koristi;

(d) zabrana reproduktivnog kloniranja ljudskih bića

 

Članak 21.

Nediskriminacija

1. Zabranjuje se svaka diskriminacija na bilo kojoj osnovi kao što je spol, rasa, boja kože, etničko ili socijalno podrijetlo, genetske osobine, jezik, religija ili uvjerenje, političko ili bilo kakvo drugo mišljenje, pripadnost nacionalnoj manjini, imovina, rođenje, invaliditet, dob ili spolna orijentacija.

 

 

 

 

 Vidim puno si na fejsbuku jer ovo o nacistima i židovima u 30-tim se vrti među amerima u zadnjih godinu dana puno. Što ne znači da je primjenjivo na danas nego čisti whataboutism. Doduše oni to spominju u drugom kontekstu, ali vidljivo je iz svemira da gutaš te FB meme-e ko bombone.

 

Kad već spominješ povelju. 

 

Pogledaj točku br.1. Svatko ima pravo na poštovanje tjelesnog i duhovnog integriteta. Prenesimo to na trenutnu situaciju u pandemiji. Ako ja imam to garantirano pravo, a ti ga svjesno ugrožavaš jer ne poštuješ javno zdravstvene mjere, gdje smo onda? Tko tu kome krši temeljna ljudska prava. Jel ti koji svjesno kršiš mjere određene od strane ljudi koji su demokratski odabrani (nećemo ulaziti u HR stožer i njihove nebuloze i politkanstvo, nego pričamo općenito), ili ja koji želim zaštiti svoje zdravlje i život? 

 

Da objasnim. Svatko tko je na vlasti i donosi neke mjere u skladu sa ustavom i zakonima, to radi legitimno i ti moraš to poštovati. Imaš svakih 4 godina šanse da to promjeniš ako ti to ne valja, ali do onda si dio društva u kojem je većina odabrala da ih ti ljudi zastupaju i moraš poštovati mjere, a ako ne nemoj se čuditi kažnjavanju.

 

Ide ti preporuke -> mjere -> zakon -> ustav -> nadnacionalno tijelo ili zakoni (povelje) koje se moraju poštivati temeljem nekih sporazuma, u ovom slučaju pristupanjem EU. Osim preporuka, sve moraš poštivati. Pa čak i ako si u anarhističkoj komuni usred Španjolske.

 

 

Nadglednik dina
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nadam se da ste vidjeli video iz Švedske di ljudi padaju mrtvi na ulici i nemoze se hodat koliko ih je. Doslovno nemozes hodat. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Znači ja svoj integritet ne mogu poštovati da bi ti mogao poštovati svoj. Zanimljivo.
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Znači ja svoj integritet ne mogu poštovati da bi ti mogao poštovati svoj. Zanimljivo.

 A zamisli, vrijedi i obrnuta tvrdnja. I što sad? Baš zanimljivo...

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Znači ja svoj integritet ne mogu poštovati da bi ti mogao poštovati svoj. Zanimljivo.

 Jel se praviš blesav ili si blesav?

 

Poštuješ svoj integritet ali ne smiješ narušavat tuđi. Dakle ja ne smije ugrožavat tvoj život ništa manje nego što ti možeš moj. Pa bokte nije jebena nuklearna fizika. 

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Nadam se da ste vidjeli video iz Švedske di ljudi padaju mrtvi na ulici i nemoze se hodat koliko ih je. Doslovno nemozes hodat. 

 Kad nemamo argumenta onda se ide sa sarkazmom. 

Nadglednik dina
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

To je argument pogledaj video od tamo masovno se djeli na facebooku. Zamisli tamo se sa najsmrtonosnijim virusom normalno živi.  A nije da su Šveđani afrika sa strujom ili imaju tropsku klimu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kako to?
Ako se ne cijepim(poštujem svoj integritet), onda tvoj kršim, a ako se cijepim kako bi ti mogao poštovati svoj integritet, onda ja nemam svoj jer sam se cijepio(a nisam želio).
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

a da odeš do matere i ispljuskaš ju jer te cijepila kao uvjet za vrtić i školu ?

 

a i ocu koljeno u jaja, šta kurac oni imaju narušavati tvoj integritet...

 

to smije samo Modni Mačak s Vazeljinom...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 11:31 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
 Vidim puno si na fejsbuku ....... /cut

Ima skoro 15 godina da sam se registrirao na Fakebooku, ali odavno nisam aktivan tamo. Pogotovo ne zadnjih nekoliko godina, jer to je postala kaljuža/kloaka neviđenih razmjera što se tiče informacija i korisnosti. Koristim povremeno samo 'mesndžer', jer to još donekle ima svrhu/korist.

 

Dakle ponovo si 'mašio ceo fudbal' i logički sagriješio. Preporučam 3 Zdravomarije i 2 Očenašeka za iskupljenje grijeha.

Da objasnim. Svatko tko je na vlasti i donosi neke mjere u skladu sa ustavom i zakonima, to radi legitimno i ti moraš to poštovati. Imaš svakih 4 godina šanse da to promjeniš ako ti to ne valja, ali do onda si dio društva u kojem je većina odabrala da ih ti ljudi zastupaju i moraš poštovati mjere, a ako ne nemoj se čuditi kažnjavanju.

Zašto moram poštivati bilošto što je protiv zdravog razuma, slobodne volje i međunarodnih povelja o pravima čovjeka? Još jednaput da ponovim: i npr. nacistička vladavina je bila legitimna, u skladu sa ustavom i zakonima.

 

Usput tko je izabrao The Stožer!? Jel on izabran od naroda!? Jel volja naroda da oni odlučuju o našim pravima i životima!? Kad je to kod nas proglašeno izvanredno stanje? Eto sad npr. mogu ulazit u svačiji dom, kad im se digne ili kad ih lokalni doušnik pozove. Mogu te zatvoriti u kućni pritvor bez testiranja ili suđenja. Mogu potpuno zdrave ljude proglasiti bolesnima ili možeš ostati bez posla jednim telefonskim pozivom. Mogu ti zatvoriti firmu preko noći jednim dekretom. Slušaju naputke iz drugih država i dalje svjesno rade štetu državi i narodu. Zašto bi itko zdravog razuma i slobodne volje slušao/poštivao te zločince i veleizdajnike?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Kako to?
Ako se ne cijepim(poštujem svoj integritet), onda tvoj kršim, a ako se cijepim kako bi ti mogao poštovati svoj integritet, onda ja nemam svoj jer sam se cijepio(a nisam želio).

 Zato su neka cijepiva obavezna, da budaletine ne ugrožavaju normalnu populaciju. Poput cijepiva za osipce koje su još više zarazne i smrtonosnije od covida.

 

Za covid ćemo vidjeti. Hoćeš nećeš boli me briga, stavi aluminijsku foliju na glavu i carry on. Ja ću se cijepiti jer želim normalno živjeti. Ti kako hoćeš. Osobnog sam mišljenja da treba postojati kaznena odgovornost, ako nakon što imamo rješenje, uzrokuješ patnju druge osobe, a zdrav si i mogao si to spriječiti. Eto, tako funkcioniraju uređene države. Šokantno zar ne? Ne brini, s godinama ćeš shvatiti.

Nadglednik dina
15 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Evo studeni je završio, pa sada možemo službeno potrvrditi ono što su i slijepci odavno uočili.

 

5.11. imali smo oko 650 umrlih, tog dana je Đikić upozorio da bi do kraja mjeseca ako se nešto ozbiljno ne poduzme mogli imati i 1500.

Plenković se nije htio 'spuštati na Đikićevu razinu', a Capak je rekao da 'nema šanse da se to dogodi, ali mi pratimo situaciju'.

Nije se dogodilo 1500 nego 1850, od tih 1850, 1300 ljudi je umrlo samo u studenom, što dokazuje da su premijer i ministar zdravstva potpuno podbacili.

No kao glavna vijest sada se ne spominje broj umrlih, nego oštre mjere. E, pa da se imalo muda na vrijeme uvesti i provesti blaže mjere, sada ne bi trebali strože. Gazde su po kafićima dozvoljavale derneke, a sada cvile jer su zatvoreni, naravno s njima su zatvoreni i oni koji su bili savjesni, jer uvijek nas glave dođu mangupi u vlastitim redovima.

 

Ovakve mjere imamo samo zato jer stvar nije shvaćena dovoljno ozbiljno na vrijeme, počevši od politčkog i crkvenog vrha, pa nadalje. 

Zanimljivo da su u proljeće dobro i relativno brzo reagirali i prošli smo izvrsno, no onda su krenuli pritisci zbog ekonomije i politike i nije bilo snage da se na vrijeme nešto poduzme, pa smo se doveli u najgoru situaciju, i epidemiološki i ekonomski, da opet idemo u lockdown. To je ono kad se bojiš ići zubaru popraviti zub, pa ti ga na kraju mora još bolnije vaditi.

 

Naravno, ovih 1850 nije ni približno konačan broj, već danas znamo da ćemo u slijedećih par dana prijeći 2000, a vjerojatno će ukupan broj biti i preko 3000.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Zašto moram poštivati bilošto što je protiv zdravog razuma, slobodne volje i međunarodnih povelja o pravima čovjeka? Još jednaput da ponovim: i npr. nacistička vladavina je bila legitimna, u skladu sa ustavom i zakonima.

 

Usput tko je izabrao The Stožer!? Jel on izabran od naroda!? Jel volja naroda da oni odlučuju o našim pravima i životima!? Kad je to kod nas proglašeno izvanredno stanje? Eto sad npr. mogu ulazit u svačiji dom, kad im se digne ili kad ih lokalni doušnik pozove. Mogu te zatvoriti u kućni pritvor bez testiranja ili suđenja. Mogu potpuno zdrave ljude proglasiti bolesnima ili možeš ostati bez posla jednim telefonskim pozivom. Mogu ti zatvoriti firmu preko noći jednim dekretom. Slušaju naputke iz drugih država i dalje svjesno rade štetu državi i narodu. Zašto bi itko zdravog razuma i slobodne volje slušao/poštivao te zločince i veleizdajnike?

 Namjerno sam isključio naš stožer u svom postu jer sam već rekao da su ispolitizirani, neorganizirani, bez ikakve ideje i pameti, ali ti si odlučio zažmiriti na to samo da bi "poentirao". 

 

Vidi pod:

Francuska

Njemačka

VB

Belgija

Australija

Novi Zeland

Južna Koreja

....

 

 

Nadglednik dina
16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Svaka država ima svoj The Stožer u kojem su okupljeni svi zločinci i veleizdajnici. Također i režimske dnovinare tu isto treba uključiti.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Evo studeni je završio, pa sada možemo službeno potrvrditi ono što su i slijepci odavno uočili.

 

5.11. imali smo oko 650 umrlih, tog dana je Đikić upozorio da bi do kraja mjeseca ako se nešto ozbiljno ne poduzme mogli imati i 1500.

Plenković se nije htio 'spuštati na Đikićevu razinu', a Capak je rekao da 'nema šanse da se to dogodi, ali mi pratimo situaciju'.

Nije se dogodilo 1500 nego 1850, od tih 1850, 1300 ljudi je umrlo samo u studenom, što dokazuje da su premijer i ministar zdravstva potpuno podbacili.

No kao glavna vijest sada se ne spominje broj umrlih, nego oštre mjere. E, pa da se imalo muda na vrijeme uvesti i provesti blaže mjere, sada ne bi trebali strože. Gazde su po kafićima dozvoljavale derneke, a sada cvile jer su zatvoreni, naravno s njima su zatvoreni i oni koji su bili savjesni, jer uvijek nas glave dođu mangupi u vlastitim redovima.

 

Ovakve mjere imamo samo zato jer stvar nije shvaćena dovoljno ozbiljno na vrijeme, počevši od politčkog i crkvenog vrha, pa nadalje. 

Zanimljivo da su u proljeće dobro i relativno brzo reagirali i prošli smo izvrsno, no onda su krenuli pritisci zbog ekonomije i politike i nije bilo snage da se na vrijeme nešto poduzme, pa smo se doveli u najgoru situaciju, i epidemiološki i ekonomski, da opet idemo u lockdown. To je ono kad se bojiš ići zubaru popraviti zub, pa ti ga na kraju mora još bolnije vaditi.

 

Naravno, ovih 1850 nije ni približno konačan broj, već danas znamo da ćemo u slijedećih par dana prijeći 2000, a vjerojatno će ukupan broj biti i preko 3000.

 A sad je tek krenulo, +70 umrlih svaki dan. Covid je sad vodeći uzrok smrti u hrvatskoj.

 

U proljeće su mogli onaj nenormalni lockdown napraviti jer su još imali love, a i izbori su bili blizu. Sve je to jako dobro iskalkulirano.

Sad više nema love, sve ove mjere "pomoći" su izravno iz zaduženja koja idu u nebo. Tko će platiti, pa mi naravno. 

 

Problem je što smo mi pleme, a ne narod. Malo nas je a rascjepkani u lopovske družine. Doslovno. A u takvom okruženju, crkva, koja je izuzetno moćna globalna politička organizacija, vodi kolo. Njen utjecaj na narod kod nas i još nekoliko Europskih država je ogroman i naravno da će se svaki desničar slizati s njima pod izlikom "zajedničkih vrijednosti". Oldest play in the playbook.

 

Trenutni lockdown je isto ispolitiziran. Lokalni izbori su blizu, zdravstveni sustav se raspao. Da bi spriječili da ih ne unište na lokalnim izborima, idemo u proračunati lockdown, taman do prve pošiljke cijepiva, i boom. Beroš, Plenki i ekipa nas je opet spasila.

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
/cut

 

Naravno, ovih 1850 nije ni približno konačan broj, već danas znamo da ćemo u slijedećih par dana prijeći 2000, a vjerojatno će ukupan broj biti i preko 3000.

Evo da ne brojimo više, jer do kraja travnja će umrijeti skoro 30 tisuća građana RH. Onda ide mali pad, pa na jesen nova sezona umiranja i tako dok ne izmislimo lijek za smrt.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 11:53 (memulica).
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Svaka država ima svoj The Stožer u kojem su okupljeni svi zločinci i veleizdajnici. Također i režimske dnovinare tu isto treba uključiti.

 Naravno da ima. I ljude guštere. I slobodne zidare, i farmaceutske lobije, svemirce. Sve će nas izgurati s ruba zemlje.

 

Zločinci i veleizdajnici jer ne žele da ljudi umiru. Za to ti mora cijela paleta daski u glavi faliti da tako razmišljaš.

Nadglednik dina
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

To je argument pogledaj video od tamo masovno se djeli na facebooku. Zamisli tamo se sa najsmrtonosnijim virusom normalno živi.  A nije da su Šveđani afrika sa strujom ili imaju tropsku klimu. 

 

Gospe moja, video koji se širi po Facebooku... Jel vi sebe čujete?

 

Evo, ja malo čitam o Švedskoj, ali NE na facebooku i vidim skroz drugačiju sliku nego što ti prezentiraš, jebo vas FB i ti postovi koji kurže okolo.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Sweden resorted to its toughest restrictions yet to fight the coronavirus pandemic, after a spike in new cases led to a steady influx of infected people filling intensive care beds.

From Nov. 24, public gatherings of more than eight people will be banned, Prime Minister Stefan Lofven told reporters on Monday. He said the “unprecedented” response was needed if Sweden is to “curb transmission.”"

 

Sweden was one of the few countries to avoid a lockdown earlier this year, relying instead on voluntary measures. The approach coincided with a much higher death rate than elsewhere in the Nordic region, but Swedish authorities stuck with the strategy, which they said would prove effective in the long run.

But with winter approaching and temperatures dropping, new cases in Sweden have soared. On Monday, 150 patients with Covid-19 were being treated in intensive-care units, a six-fold increase since the beginning of October (though still lower than the extremes seen in March and April).

Alarming Increase
The number of Covid-19 patients under intensive care is rising rapidly

 

“We are living in trying times, and it will get worse,” Lofven said. “Don’t go to gyms, don’t go to libraries. Don’t host dinners, don’t host parties. Cancel.

The limit on public gatherings follows last week’s decision by Swedish authorities to ban the sale of alcohol after 10 p.m. Sweden had sought to rein in the virus by urging people to avoid contact with those outside their households, but the recommendations seem not to have worked.

“A part of the Swedish strategy has always been to work with prohibition as well as recommendations,” Lofven said. “Now we see that the adherence is lower, which is understandable in a way, because a lot of people are tired of this situation.”

Sweden’s economy has so far fared better than most during the pandemic, but the restrictions now being put in place are likely to dent the recovery. Bloomberg Economics says Sweden’s economy looks set to contract in the fourth quarter.

“The impact from stricter advisory and people’s fear of catching the virus is likely to linger through the winter, keeping a lid on activity in the hospitality and recreation sectors,” Bloomberg Economist Johanna Jeansson said.

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nije baš tako bajno u toj Švedskoj, umiru poprilično, ima zaraženih masu, restrikcije se uvode, sve mi to nešto poznato zvuči, pa ne razumijem odakle izvlačite te vaše teorije da se tamo ništa ne radi i da je sve divno. Možda iz guzice?

 

Zazelenio sam neke baš simpatične djelove. Zamislite, čak i u toj famoznoj Švedskoj zabranjuju alkohol iza 10 sati, pozivaju ljude da ne izlaze, da se ne druže, da stoje doma. Ma kako to, kako to?

 

P.S.

 

Ovaj text je od prije 2 tjedna, sad je vjerojatno još gore stanje...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:02 (Filox).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...
Visak kaže...
/cut

 

Naravno, ovih 1850 nije ni približno konačan broj, već danas znamo da ćemo u slijedećih par dana prijeći 2000, a vjerojatno će ukupan broj biti i preko 3000.

Evo da ne brojimo više, jer do kraja travnja će umrijeti skoro 30 tisuća građana RH. Onda ide mali pad, pa na jesen nova sezona umiranja i tako dok ne izmislimo lijek za smrt.

 Evo izašli su podaci i za listopad:

Ukupan broj umrlih od siječnja do listopada 2020. pao je za 0,5% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno umrlih je bilo 232 manje.

Međutim, promatrajući razdoblje od ožujka, kada je službeno proglašena epidemija bolesti COVID-19 u Republici Hrvatskoj, broj umrlih porastao je za 2,8% od ožujka do listopada 2020. u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno umrlih je bilo 941 više.

U listopadu 2020. broj umrlih porastao je za 5,8% u odnosu na listopad 2019., odnosno bilo je 253 umrlih više nego u istome mjesecu prethodne godine.

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

 

Znači ukupna manja smrtnost, koja je na proljeće bila 1000, sada se smanjila na 232, s time da je prva dva mjeseca bilo znatno manje od prosjeka i oni snižavaju cijelu godinu.

 

Za razdoblje kovida imamo 941 više od prosjeka, a krajem listopada je bilo 562 registriranih kovid umrlih.

Za listopad je povećanje umrlih 253, službeno je od kovida umrlo 262.

 

Uočljivo je da povećana smrtnost prilično dobro prati službene brojeve umrlih od kovida, pa za studeni možemo očekivati veliki skok. Ako ga ne bude ja ću se ispričati, hoćeš li i ti ako ga bude?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 12:24 (Visak).
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ministar zdravlja RH govori da Hrvatska nije kao Njemacka nego je bolja jer nisu na vrijeme uveli stroze mjere i nemaju problema kao Njemacka sa losim psiholoskim utjecajem. 

Od kud mu muda za izreci tako nesto? Gradani RH od vama jos veci analni otvor za primanje?

U RH se pacijenti primaju u sportske dvorane a ne u bolnice. 

U RH ugostitelji propadaju,tisuce ostaju bez posla. 

Jadni svi koji zive u Njemackoj,koji imaju poslove,koji ce dobiti poticaje,koji se lagano zaposle negdje drugdje U roku keks,jadni ljudi ne mogu otici u kafic,pa ovdje u njemackoj su kafici zatvoreni vec jako dugo. Njemacka je crvena zona,moras U nekim dijelovima nosi masku na ulici,uvijek u zatvorenom prostoru.

Bravo RH! 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Evo zanima me jedna stvar, pitanje je - "Koliko gradana RH treba umrijeti da biste Vi shvatili koronavirus ozbiljno i aktivno se pridrzavali donesenih mjera?"

Stvarno me zanimaju odgovori jer po njima mozemo vidjeti da li daljnja rasprava ima vise uopce smisla.

14 Vec sada shvacam ozbiljno
0 2k+
0 5k+
2 10k+
0 100k+
0 Smrt u obitelji/poznanika
2 Nikada
 
1 1 hvala 1
5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Svaka država ima svoj The Stožer u kojem su okupljeni svi zločinci i veleizdajnici. Također i režimske dnovinare tu isto treba uključiti.

 Tako je. Evo i Švedska, ta famozna najbolja Švedska isto ima svoje Stožeraše. Prvo se ne smiju okupljat više od 8 ljudi, pa se ne toči alkohol iza 10, pa se pozivaju građani da ne izlaze, da se ne druže s ljudima van svog kućanstva i tako to... 

 

Nije vam ni Švedska pošteđena zločinaca i veleizdajnika uključenih u Švedski Stožer. Ili je ipak Švedska vrhunska država i tamo je sve super, tamo se poštuju slobode i sve funkcionira.

 

Birajte!

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Inače ne pratim ovu temu al bum si dao slobodu:

Kada se briga za zdravlje ljudi svede na svakodnevnu statistiku brojeva onda to više nije briga za zdravlje ljudi nego natjecanje ko je bio više u pravu. Kada se navode uzroci smrti onda se navodi da su umrli sa ili od Covid-a. Kada se navodi broj izlječenih onda se ne navodi čime su izlječeni. Kada se dnevno raspolaže sa statističkim podatcima i izvode kojekakvi grafovi i analize stvara se dojam da smo tu di jesmo zato što su nam bitne samo brojke. Prava briga o oboljelima, kritičnima uz neke druge teške bolesti ne postoji ili je minimalna,jer da postoji pričalo bi se o tome i brojevi bi pali u drugi plan. Daleko od toga da ne postoji vrsta gripe koja je sa odličnim marketingom napravila u svijetu ovo što imamo danas, ali isto tako je zdravstvo daleko od onoga što je bilo i što predstavlja. Niti jedna sila u svijetu se ne zna nostiti sa ovime, niti jedna sila u svijetu nema nakon godine dana niti jedan konkretan prijedlog ili rješenje osim zatvaranja, uništavanja ekonomije, radnih mjesta, mjera i pozivanja na odgovornost. Znanstvenici su nestali sa scene, osim onih željnih slave i boljeg radnog mjesta ( politika ), politika je preuzela glavnu riječ i vodi ovu "pandemiju" onako kako oni misle da ju treba voditi. U propast, kao i sve što inače političari vode ode u propast.

 
1 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice