Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.792
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
11 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Jarvane, ne trebaju nam tu brojke ko je koga kolko puta blabla. Za takve gluposti imamo 24 časa, večernji, bljutarnji i ostale širitelje panike.

 Eto, baš ću tebe seosku ludu poslušati i prema tvojim uputama pisati.

 

Novca ima, ak imamo za avione dok nema rata, bogme moramo imati za medicinu dok ima njenog rata, epidemije.

Ova "kriza" je tu od devedesetih, nikako da prođe. Mada je bilo naznaka zadnjih 5 godina da ide na bolje, ustvari i krenulo je na bolje. Sad ćemo stagnirati u najboljem slučaju bar 3 godine. Ali opet to nije razlog za paniku i propadanje, nego za malo više truda i posla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 11:56 (Jarvan).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Vidi se po skandalima zadnje 4 godine kak ide na bolje hahahahaha. Nikad veće lopove nismo imali.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Točno je da je kriza uzrokovana koronom, no netočno je da je uzrokovana mjerama protiv korone. Bez mjera bi imali vjerojatno i veću krizu, turizma ove sezone praktički ne bi bilo, a uz to bi imali gomilu mrtvih.

Recimo da se djelomično slažem, ali smatram da je ipak prerano za podvuči tu crtu (da izbjegnem ulaske u duboke polemike temeljene na nagađaju i projekcijama).

 

Visak kaže...

A dug za lijekove stvarno nema veze s koronom, to je kao da veliš da se Maksimirskli stadion raspada zbog korone. Korona će povećati budžetski deficit, koji je ionako golem, ali nije točno da novca nema, pitanje je samo kako se troši. Ako si u godinama bez korone povećavao deficit, jasno je da će ti u krizi biti još teže. Problem ove države je što se dijele povlastice na sve strane, a onda nema novca za stvarno bitne potrebe, ali kako nisu veledrogerije te koje izlaze na izbore, onda su one zanje u redu za naplatu.

Jarvan je tvrdio da on tu krizu ne vidi. Ako će nam u krizi biti još teže, onda je kriza vidljiva.

 

Što se tiče lijekova, da, problem postoji od prijem, ali je vezan uz koronu na dva načina:

- ovo što si ti napisao - biti će još teže, znači korona je problem produbila.

- zbog samog načina rada sustava - HZZO ne plaća po narudžbi, već po potrošnji lijekova i materijala. Ako je velik broj zahvata odgođen, onda je dosta lijekova i materijala ostalo nepotrošeno, a time i nefakturirano HZZO-u, te bi ga bolnica trebala pokriti iz svog budžeta (dok se ne potroši i HZZO plati), a bolnice takvu rezervu nemaju.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Vidi se po skandalima zadnje 4 godine kak ide na bolje hahahahaha. Nikad veće lopove nismo imali.

 Imamo ih od davne 1945.-e ... iste obiteljske linije, bliski prijatelji i kumovi, već hrpu generacija su tu. Uvijek ista ekipa. Ne samo kod nas .. nismo mi baš tak posebni narod, nego u cijelom svijetu.

Brojke ne lažu, stanje u susjedstvu je dokaz samo po sebi. Prevezi se po RH, pogotovo po selima, nove kuće se grade, postojeće stavljaju novi krov, fasadu, stolariju, kupuju se strojevi na selu, radi se više nego prije 10 godina, a to je najbolji pokazatelj jel ide na bolje ili na gore.

I ja osobno vidim koliko mi tjedno dođe zahtjeva za izdavanje posebnih uvjeta gradnje, jako puno "malih" ljudi ulaže i gradi, investitora izvana unazad 5 godine više nego od 1998-2015.g.

 

Ali ipak ti kao veliki stručnjak za epidemiologiju, medicinu, ekonomiju, izbornik nogometne, rukometne i odbojkaške repke i osobni trener ponajboljih skijaša i tenisača, školovan na index portalu, youtubeu i lokalnoj birtiji imaš insajderske informacije i znaš kako svijet funkcionira.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

 Baš si ono forumski bedaček. Već je žalosno čitati ove tvoje nakupine riječi.

 Oprosti dobitniče Nobelove nagrade nisam te prepoznao.  Inace ja jedino mogu žalit takve poput tebe jer kad nemas što odgovorit odmah se pocinje sa niskim krkanskim odgovorima. Tipična rvatina .

14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

e moj Jarvane...jesi naivac....

 

Rvat'na pa da radi i trudi se? ne, takvi su ti Bogom dani, i mi ostali moramo biti sretni što oni postoje...

 

svi sad cvile zbog maski i ograničenja, "slave" rat, a ne znaju kako je dok si ograničen fijukom granate, nestašicom svih civilizacijskih normi 20. st....

 

ali ne, oni su slobodni, maske ih ograničavaju, kafenisanje (cmrkanje jedne kavice 2 h uz razglabanje politike, repke i stožera) im je vrhunac društvenog života....

 

a kulturu smo vidjeli, zapišavanje HNK-a.....

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:08 (Stric_Jura).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jarvan kaže...
kbenzema kaže...
Vidi se po skandalima zadnje 4 godine kak ide na bolje hahahahaha. Nikad veće lopove nismo imali.

 Imamo ih od davne 1945.-e ... iste obiteljske linije, bliski prijatelji i kumovi, već hrpu generacija su tu. Uvijek ista ekipa. Ne samo kod nas .. nismo mi baš tak posebni narod, nego u cijelom svijetu.

Brojke ne lažu, stanje u susjedstvu je dokaz samo po sebi. Prevezi se po RH, pogotovo po selima, nove kuće se grade, postojeće stavljaju novi krov, fasadu, stolariju, kupuju se strojevi na selu, radi se više nego prije 10 godina, a to je najbolji pokazatelj jel ide na bolje ili na gore.

I ja osobno vidim koliko mi tjedno dođe zahtjeva za izdavanje posebnih uvjeta gradnje, jako puno "malih" ljudi ulaže i gradi, investitora izvana unazad 5 godine više nego od 1998-2015.g.

 

Ali ipak ti kao veliki stručnjak za epidemiologiju, medicinu, ekonomiju, izbornik nogometne, rukometne i odbojkaške repke i osobni trener ponajboljih skijaša i tenisača, školovan na index portalu, youtubeu i lokalnoj birtiji imaš insajderske informacije i znaš kako svijet funkcionira.

 

A znači ti si jedan od tih pacijenata iz graditeljstva koji jebu ljude s glupostima. Sad su mi neke stvari jasnije. Članska iskaznica je sigurno postojana.

 

Btw pričaš mi o indexu, a kopiraš tekstove sa 24 časa 

11 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
Jarvan kaže...
kbenzema kaže...
Vidi se po skandalima zadnje 4 godine kak ide na bolje hahahahaha. Nikad veće lopove nismo imali.

 Imamo ih od davne 1945.-e ... iste obiteljske linije, bliski prijatelji i kumovi, već hrpu generacija su tu. Uvijek ista ekipa. Ne samo kod nas .. nismo mi baš tak posebni narod, nego u cijelom svijetu.

Brojke ne lažu, stanje u susjedstvu je dokaz samo po sebi. Prevezi se po RH, pogotovo po selima, nove kuće se grade, postojeće stavljaju novi krov, fasadu, stolariju, kupuju se strojevi na selu, radi se više nego prije 10 godina, a to je najbolji pokazatelj jel ide na bolje ili na gore.

I ja osobno vidim koliko mi tjedno dođe zahtjeva za izdavanje posebnih uvjeta gradnje, jako puno "malih" ljudi ulaže i gradi, investitora izvana unazad 5 godine više nego od 1998-2015.g.

 

Ali ipak ti kao veliki stručnjak za epidemiologiju, medicinu, ekonomiju, izbornik nogometne, rukometne i odbojkaške repke i osobni trener ponajboljih skijaša i tenisača, školovan na index portalu, youtubeu i lokalnoj birtiji imaš insajderske informacije i znaš kako svijet funkcionira.

 

A znači ti si jedan od tih pacijenata iz graditeljstva koji jebu ljude s glupostima. Sad su mi neke stvari jasnije. Članska iskaznica je sigurno postojana.

 

Btw pričaš mi o indexu, a kopiraš tekstove sa 24 časa 

 Jebu ljude s glupostima?

 

Eto ti pametni ljudi bi sad neke pare jer im potres ilegalne gradnje i dogradnje razjebo ... da su nas koji jebemo slušali nebi bili sad u problemu. Jer vidi čuda, sve legalne, uredno održavane zgrade i kuće su netaknute potresom (pucanje glet mase na knaufu se ne računa pod štetu i nemože se izjednačiti sa padanjem tornja crkve). Zakoni, pravila i mjere postoje s razlogom kao i oznake upozorenja na opasnim tvarima (npr. zabranjeno konzumiranje solne kiseline i sl.), da si maloumni građani ne naprave štetu jer ne razumiju sami sebe, a kamoli što drugo.

Imam krkana koji godinama plače da bi država/grad/općina morali mu platit štetu, jer se pojavilo klizište na brijegu gdje je ilegalno pretvorio malu kleticu u kućerinu.  Vidi čuda, opteretio si brežuljak, napravio smiješne temelje, nisi utvrdio nožice nasipa, i pustio si nekakve vode iz kuće koje se podvlače između 2 različita sloja zemlje na dubini cca 5 metara, pa ti je malo kućerak se raspuknuo.

Da je išao legalno da ga "jebemo", dobio bi uvjete pod kojima može graditi (ili nemože uopće) pa bi ih pratio i nebi imao štetu na objektu.

 

Stric_Jura slažem se 1/1.

 

EDIT:

Kopiram tekstove 24 sata?

Daj se malo educiraj, to je službena objava državnog stožera civilne zaštite.

A između ostalog, kao članu stožera 112 mi šalje sve te obavijesti prije nego dođu do novina, kao i ostala upozorenja vezana za npr. elementarne nepogode i sl.

 

I ne, nemam ničiju člansku iskaznicu, niti sam iz podobne obitelji, ili bogate.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:24 (Jarvan).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
A znači član si stožera? To je sad točka na i.

I ne, nisam mislio na purgere koji su ostali bez stanova, ja im ne bi zamijenio ni prozor. Em nelegalno, em niko ne plaća osiguranja. Mislim na druge stvari. Ajd pozdrav
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
 

Što se tiče lijekova, da, problem postoji od prijem, ali je vezan uz koronu na dva načina:

 

 Problem s lijekovima je sličan problemu s tekućim računima. Znam dosta ljudi koji su cijelo vrijeme na rubu maksimalno dozvoljenog minusa. I onda kada im uleti bilo što neplanirano (a ponekad im je i registracija auta ili kupnja školskih knjiga 'neplanirana'), onda im je to uzrok što su u crvenom. To su samo kapi koje prelijevaju čašu, uzroci su dugogodišnje loše vođenje financija. Da bolnice nemaju ogromne dugogodišnje dugove od prije, trenutna situacija bi ih bacila u mali dug koji bi veledrogerije bez problema otrpile. Istovremeno se iz proračuna odlijevaju milijarde na svakakve gluposti, pa očito nije stvar u nedostatku novca, nego u strateškoj odluci da se dug odgađa dokle god se može, a onda ti u takvoj situaciji uleti još pandemija, pa se sustav raspadne.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Al Crane kaže...

 
Slobodan si da nakon xy godina stručnog školovanja i stečene reputacije okupiš tim isto takvih ljudi pa objavite peer-review znanstvenni rad u Lancetu koji će kontrirati objavljenima.
Prema tome su sve tvoje kritike neutemeljeno diletantsko palamuđenje.

Evo tvog pasusa iz orginalnog rada, a koji pati od očitog coviditisa, tj. zanemarivanja svega što se dogodilo prije nulte COVID godine. Sličan modus operandi vidimo i kod klimatskih sektaša. Ta pojava je nabolje opisana u Orwelovoj "1984": Who controls the past controls the future: who controls the present controls the past.

 

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)31207-1/fulltext

"It was mainly the use of the mask to cover the mouth and nose (and beard) during the Manchurian plague of 1910–11 and the influenza pandemic of 1918–19 that turned the face mask into a means of protecting medical workers and patients from infectious diseases outside of the operating room. During the 1918–19 influenza pandemic, wearing a mask became mandatory for police forces, medical workers, and even residents in some US cities, although its use was often controversial. Yet in cities like San Francisco, the decline in deaths from influenza was partly attributed to the mandatory mask-wearing policies. At this point, the rationale for wearing masks moved beyond their original use in the operating theatre: they now also protected the wearer against infection."

 

Izvještaji iz tog doba nam pričaju neku drugu priču:

https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/251741

"Variations and limitations of this kind make it peculiarly difficult to evaluate the rôle played by general mask wearing during the epidemic of influenza. It may be reasonably assumed that the use of properly constructed masks under controlled conditions in hospitals had the same protective value against influenza as against other diseases presumably spread by mouthspray. But the effect of mask wearing throughout thegeneral community is not easy to determine. In some communities the wearing of masks was a common, though voluntary, practice ; in others, an attempt was made by the municipal authorities to make it compulsory.

Observations that influenza declined after a compulsory masking ordinance had been put in force have been adduced as evidence of success. Occurrences of this character can hardly be relied on as convincing proof, since masking on a generous scale is rarely resorted to until influenza cases have become so numerous that a natural decline with or without masks is tobe expected. In point of fact, the character of the influenza curve does not seem to have been materially different in those cities in which masking was for a time largely practiced (e. g., San Francisco) and those in which mask wearing was of trifling extent. A discussion at the meeting of the American Public Health Association in December, 1918, showed that most health officers were not convinced of the success of mask wearing by the general public. 

In the 1920 epidemic masks were not generally worn, and the mode and degree of epidemic spreaddid not seem to be essentially modified by the failure to use this suppositious prophylactic measure.

The conclusion seems warranted that those attending or examining influenza patients may obtain some measure of protection by wearing properly constructed face masks and eye goggles. On the other hand, the practical difficulties in the way of mask wearing by the general public seem insuperable and render this measure" one for individual rather than general prophylaxis."

 

Preporučene maske (u tu grupu sigurno ne spadaju gaze, krpe, tkanine i sl.) i njihovo ispravno nošenje mogu samo NA POČETKU pandemije malo usporiti širenje, a svi dobro znamo što je bilo na 'početku'. Nestašica bilokakvih maski i preporuka 'mudrog' stožera da nam zapravo i ne trebaju. Usput to nije bio pravi početak pandemije, pa ni tad ne bi pomogle. U ovom trenutku (nakon više od 12 mjeseci širenja virusa kroz populaciju) preporučivati nošenje maski je protiv zdravog razuma i empirijskog znanja iz prošlih pandemija. Ukratko vode nas potpuni šarlatani na čelu sa još glupljim političarima.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 12:52 (memulica).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

U prijevodu, likvidnost bolnica nije umrla od korone, već s koronom.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

U prijevodu, likvidnost bolnica nije umrla od korone, već s koronom.

 O kako je ovo dobra misao.

Skoro za sig na forumu!

 

Svaka cast.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

U prijevodu, likvidnost bolnica nije umrla od korone, već s koronom.

 od korone, samo je imala vrlo veliki komorbiditet

16 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ovi iz Australije su dosegli novu razinu ljudske gluposti (ako je ovo točna vijest):

 

Četvero beba je umrlo, zbog zabrane letenja.

 

https://twitter.com/i/status/1318834012945829888

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

Ali, Mario, pobogu, kako će onda prikazati rast umrlih? Ne mogu samo prdit o novooboljelima! I ne! Nema veze što je termin novooboljeli izmišljeni proser tu da zamagli razliku oboljeli-zaraženi. Mislim, čak Zoki razumije to. Onaj Zoki, znaš, onaj predsjednik. 

 

Ova slika gdje susjed od te 33-godisnje zene pise da nije umrla od korone nego od infarkta je vec problem informiranja javnosti o saznanjima iz istrazivanja virusa. Ova studija je objavljena pred tri mjeseca, no hrvati ocito jos uvijek ne znaju za to:

 

https://science.slashdot.org/story/20/08/18/1911253/covid-19-is-creating-a-wave-of-heart-disease


https://www.cardiovascularbusiness.com/topics/cardiovascular-imaging/78-covid-19-patients-heart-damage-recovery

 

"An intriguing new study from Germany offers a glimpse into how SARS-CoV-2 affects the heart. Researchers studied 100 individuals, with a median age of just 49, who had recovered from Covid-19. Most were asymptomatic or had mild symptoms. An average of two months after they received the diagnosis, the researchers performed M.R.I. scans of their hearts and made some alarming discoveries: Nearly 80 percent had persistent abnormalities and 60 percent had evidence of myocarditis. The degree of myocarditis was not explained by the severity of the initial illness."

 

Ovo je izravan link na studiju:

https://jamanetwork.com/journals/jamacardiology/fullarticle/2768916

 

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
https://cutt.ly/4gxqdhg

Još uvijek diše 😣
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nekinik kaže...
MrBlc kaže...

U prijevodu, likvidnost bolnica nije umrla od korone, već s koronom.

 od korone, samo je imala vrlo veliki komorbiditet

Slažem se, samo me zanimalo da li će se Visak i Jarvan složiti 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
kbenzema kaže...
https://cutt.ly/4gxqdhg

Još uvijek diše 😣

Ono kad osoba na tako bitnom položaju proživi ovako nešto, a ipak ne uspije naučiti kako se pravilno maska nosi, to stvarno ulijeva povjerenje i optimizam...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Ovi iz Australije su dosegli novu razinu ljudske gluposti (ako je ovo točna vijest):

 

Četvero beba je umrlo, zbog zabrane letenja.

 

https://twitter.com/i/status/1318834012945829888

 A naša domaja, koju smatramo relazivno zaostalom u odnosu na Australiju, je mogla preurediti helikoptere za prijevoz Covid-suspektnih pacijenata s otoka do većih bolnica?

https://www.jutarnji.hr/video/zivot-u-doba-pandemije/video-vodimo-vas-u-unutrasnjost-helikoptera-hrz-a-preuredenog-iskljucivo-za-transport-oboljelih-od-koronavirusa-10308415

5 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
kbenzema kaže...
https://cutt.ly/4gxqdhg

Još uvijek diše 😣

Ono kad osoba na tako bitnom položaju proživi ovako nešto, a ipak ne uspije naučiti kako se pravilno maska nosi, to stvarno ulijeva povjerenje i optimizam...

 Jel tako? I ja gledam ovu sliku i ne mogu vjerovat. Debil bio - debil ostao. 

Live long and prosper.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

U prijevodu, likvidnost bolnica nije umrla od korone, već s koronom.

 Problem je što se kao razlog smrti može navesti samo jedan uzrok, a to nije uvijek tako.

Korona može biti glavni uzročnik, dodatni uzrok, ili može biti nevezana (prometna nesreća). Zadnji slučaj je 's koronom', u prva dva je korona doprinjela, ali u različitim omjerima. Nažalost statistike se tako ne vode, pa ostaje na liječnicima da odluče kako će popunjavati. Za treći slučaj je pogrešno upisati koronu kao uzrok, za drugi možemo raspravljati.

 

Što se bolnica tiče korona je samo okidač krize, ali nije ubojica, jer se novac preko noći može naći i sve spasiti, dok kod pacjenata ne možeš ukinuti dijabetes jer je eto došla korona, a nije zgodno da su istovremeno. Ali fora ti je dobra.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

 to najvjerojatnije znači da ćeš s tonijem cetinskim ići prosvjedovati po ulicama i trgovima, raditi još veću štetu...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

 Da si na krivom forumu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Prekjučer prodani novinari kažu umrla žena 39 godina od korone javi se njezin brat kaže nije umrla od korone nego imala problema s jetrom uzrok smrti krvarenje!

Jučer prodani novinari kažu umrla žena od 33 godine od korone javi se njezin susjed kaze umrla od srca!

...............

PREDSTAVA ZA OVCE

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Prekjučer prodani novinari kažu umrla žena 39 godina od korone javi se njezin brat kaže nije umrla od korone nego imala problema s jetrom uzrok smrti krvarenje!

Jučer prodani novinari kažu umrla žena od 33 godine od korone javi se njezin susjed kaze umrla od srca!

...............

PREDSTAVA ZA OVCE

Ma budalaštine, pa svi znaju da kad umreš od COVIDA-19 tijelo ti se dezintegrira i ostane samo prašina.

3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Prekjučer prodani novinari kažu umrla žena 39 godina od korone javi se njezin brat kaže nije umrla od korone nego imala problema s jetrom uzrok smrti krvarenje!

Jučer prodani novinari kažu umrla žena od 33 godine od korone javi se njezin susjed kaze umrla od srca!

...............

PREDSTAVA ZA OVCE

 je, braća i sestre najbolje znaju od čega su im u bolnicama umrli najbliži, doktori nemaju pojma, kad se točno vidjelo da joj je stalo srce...

prestanimo srati napamet, misliš li da te osobe ne bi živjele nešto dulje čak i da covid nije primarni uzrok smrti?

 

moj susjed živi godinama sa sjebanim srcem i bubrezima, pun je vode, podbuo i u totalnom kurcu ali živi i liječi se, smije se, zanovijeta ženi, čudi milanoviću i priča viceve... što misliš što bi se dogodilo da mu netko od ukućana donese covid? umro bi od srca...

 

10 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob
'Zero mortality in 1.8 million children attending schools in Sweden since March'

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/289518


Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
mzopg kaže...
torente 35 kaže...

Mzopg
Ajde duboko diši i nemoj se nervirati,sve ti je ti pičkin dim,novac raste na drveću,pad BDP od 15% će u +30% dok kažeš keks,sve je super.Nema siromašnih,nema posljedica,sve su to urote i laži bogatih.Kao i stare nove poreze koje ćemo plaćati,iako ja ne bi,ali koga briga bogati će sve platit,kao i uvijek do sad.
Evo što i nama slijedi:
Top economists have warned that the UK will likely face “substantial” tax increases in the coming years, as the government seeks to pay for the cost of its COVID-19 response and public services.

Paul Johnson, a director at the Institute for Fiscal Studies (IFS) think tank, said it was “probably true” taxes would have to rise.

“If you are looking to raise taxes, the likelihood is it’s going to have to be a fairly substantial increase,” Johnson said, suggesting the government could seek to raise around 2% of GDP.

Income tax, VAT, and national insurance are the most likely targets for increases, Johnson said.
The four economists questioned by the Treasury Select Committee all called for the government to broaden the tax base, rather than simply increasing existing taxes.

Brewer said a wealth tax or land tax “might be something that is sustainable throughout the next few decades.”

Poanta tvog posta je?

Što bi ti to drugačije napravio kako bi spriječio pad BDPa?

Mi smo cijelo ljeto funkcionirali najnormalnije uz gotovo nikakve mjere, a i sada su minimalne i više za medije i javnost nego što se provode.

 

Sve ovo što si napisao, odnosno citirao je kako i piše "will likely face"... to "likely" se lako i brzo promijeni u "not likely" ili nešto treće, sve su to nagađanja, kao što naši nagađaju da će pad bdpa u Hrvata biti 8%.

 

S druge strane imašŠvede koji su imali još opuštenije mjere od nas, pa opet bilježe rekordni pad bdpa. I što sad? Šibom tjerati ljude da kupuju i troše na stvari koje im nisu neophodne?

 

https://www.scb.se/en/finding-statistics/statistics-by-subject-area/national-accounts/national-accounts/national-accounts-quarterly-and-annual-estimates/pong/statistical-news/national-accounts-second-quarter-20202/

 

Bogati će sve platiti kao i do sada? Sarkazam? 

Ne bi nikad ni uveo LD,kako kod nas tako i vani,i ne bi imali problema.Uz zaštitu ugroženih naravno,po stoti put.

Pa samo ti vjeruj kako neće biti poreza,čujemo se kad ovo završi.Kolio ti uopće imaš godina da uopće vjeruješ u takve stvari?One prognoze WHO o 150 milijuna ljudi koji će završiti u siromaštvu zbog Covida neću ti ni pisati,ipak ti vjeruješ u "keks" ekonomiju.

Pa i kod nas lokalno,po svemu sudeći proći će samo 10 godina dok se vratimo na razinu BDP iz 2008g,na koji smo taman došli nakon...10 godina.

Ovo za Švedsku sam već napisano,Nordijske države se najbrže oporavljaju u EU,ŠV čak i nešto bolje od ostalih,po zadnjim projekcijama pad bdp u 2020 čak 3,60% naravno da će ovaj novi djelomični LD osjetiti i oni,kao i cijeli svijet pa rezultat neće biti isti kao prije cca mjesec dana.

Sarkazam?Ma ne,moguće da će doći do sveobuhvatne reforme državne i lokalne uprave,uz reviziju pretvorbenog kriminala pa će pokradene milijarde biti vraćene u proračun.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice