Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.722
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hrt upravo rekao da je umrla od covid-19 tko laze sestra od maturantice ili hrt
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
dreadmoore kaže...
Hrt upravo rekao da je umrla od covid-19 tko laze sestra od maturantice ili hrt

- to nije točno/netočno, istina-laž.. tj nije binarno true/false, nego stvar tumačenja.

- svatko tko umre u ovoj godini je nekako povezan s covid19.. npr prije par tjedana greškom dobio čovjek intravenozno čišćenje umjesto vanjsko.. a može biti 'zbog' covida npr gužva-strka ili obična greška, no možda se ne bi desila da nema pandemije (što ne možemo znati..) pa tako i ova maturantica, da nema pandemije i da nije pozitivna, tko zna možda bi neki doktor par minuta prije reagirao i spasio je, možda.. ponekad je stvar sekundi-okolnosti, (ne)sreće i uprao zato se to nazove nesreća.

-suprotno tome je organizirano društvo, ne stihija-sreća nego red, plan.. protokol. Rutina-protokol služe eliminiaciji ljudskih grešaka, no ne posotji 100%, ne postoji sigurnost.. umrijeti se može uvijek, bez pandemije.. dok je uzrok samo uzrok, tj može se reći da je život uzrok smrti, jer samo živo može urmijeti a jednom mora jer nije vječno. Kad? .. to je loto, od čega? slično.. naravno ako pretrčavaš cestu tad povećavaš šansu, jednako kao igranje više brojeva lota da se takav događaj desi.. no nema sigurnosti, nije determinirano nego i dalje nepredvidivo, faktor sreće-slučajnosti.

 

-tko je tad u pravu? možda sestra, no ona nije doktor, dok izjave doktora govore da je bila pozitivna. Ostalo su 'mediji' tj pokrvaren telefon.. ili tumači kako tko želi. s-od.. dođe na isto a može biti i oboje. Još jedna osoba koja je postala statistika-broj, novinarsko topovsko meso i razlog online natezanja.. besmisleno, no to je tako s ovakvim medijima ili društvm, kapitalizmom, oportunizmom i pranju ruku od odgovornosti. Umrla je zato jer je živjela, jer je normalno biće koje mora umrijeti samo je pitanje kad, od čega.. i je li mogla preživjeti, dok to ne znači da već sutra ne bi umrla iz desetog razloga. Tko zna, možda bi za godinu umrla od posljedica nekog budućeg lošeg cjepiva protiv covida.. ili u padu aviona ili bi živjela 100 godina.. nagađanje, tumačenje.. topovsko meso za medije.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

 Ti si taj koji tvrdi 'dosad...' (riječ koja doduše ne postoji u hrvatskom jeziku), pa je na tebi da daš podatak koji se odnosi na trenutno stanje. Ili za promjenu budi pošten i kada iznosiš podatak navedi za koje razdoblje se on odnosi.

Prouči pojam jednorječnice (https://pravopis.hr/pravilo/jednorjecnice/36/) i što one predstavljaju u našem pravopisu. Neš' vjerovat, ali i ti koristiš te 'nepostojeće' riječi (npr. doduše). Usput ovo je forum na kojem se piše običnim narodnim jezikom, a ne pravopisnim standardom. Obično se za gramatiku hvataju trolovi kad ostanu bez argumenata.

 

Razdoblje se odnosi na prvih 7 mjeseci 2019/2020. Već sam dao link kad je izašlo izvješće, ali pošto je nekima memorija na razini amebe idemo ponovo ispočetka:

https://www.dzs.hr/Hrv/Covid-19/stanovnistvo-umrli.html

Ukupan broj umrlih od siječnja do kolovoza 2020. pao je za 2,7% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, odnosno umrlih je bilo 967 manje. Podaci pokazuju da, unatoč pandemiji bolesti COVID-19, nisu zabilježena znatnija odstupanja broja umrlih u odnosu na promatrano razdoblje prethodnih godina.

 

Čak je uspjelo to doći i do glavnih medija uz 'malo' zakašnjenja zahvaljujući akademiku Miroslavu Radmanu:

 


Za Švedsku sam ti na službenim podacima na prethodnoj stranici pokazao da su na pet tisuća prekobrojnih smrti, a ti bez ikakvog podatka ili linka ispaljuješ da su unutar prosjeka.

Imaju oni tih 5000 i nešto mrtvih u tih par mjeseci, ali izgleda da i nisu nešto specijalno prekobrojni kad uzmemo cijelu godinu. Doduše moramo još pričekati kraj godine, pa da vidimo koliko to točno imamo viška/manjka. U odnosu na 2019. će sigurno biti više, ali ona je bila rekordna po malom broju mrtvih. Po meni bit će do kraja godine tu negdje na razini petogodišnjeg prosjeka (91 tisuća).

 

https://www.statista.com/statistics/525353/sweden-number-of-deaths/

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 21:00 (memulica).
3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Švedska 

Zadnjih par dana je dosta puta potvrđeno da neće biti hard lockdowna. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.10.2020 21:10 (user2206).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
user2206 kaže...

Švedska 

Zadnjih par dana je dosta puta potvrđeno da neće biti hard lockdowna. 

 Po meni najbolji put. Ovo što se radi u ostatku "piškio bi kakio bi" mi se čini najgorim, bolje onda zatvori sve ko ma na početku i jbg. Ako potraje brat ćemo bobice kad nestane virusa, ali bar zdravstveni sustav neće puknuti i spasit će se životi. Virus se i ovako širi, ovo s maskama i netočenjem alkohola po noći i sličnim glupostima samo usporava, ali produljuje trajanje pandemije.

11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Napisao sam ima oar stranica unazad... Onaj Šveđanin je skuzio virus nemozes tako lako kontrolirati u modernom društvu. Ok možeš napravit lockdown ali ako si demokratska zemlja to je tesko za provedbu... Samim time nista nisi znacajno dobio virus je i dalje tu i zapravo švedski put u svemu je ispravan i ljudi tamo normalno rade žive kao da nema toga...  A evo primjer u nas 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prvi-smo-usli-na-intenzivni-odjel-za-oboljele-od-covida-19-fotografije-su-uznemirujuce-15027933

Jeli ovo onaj sastanak u 3 4 mjesecu kad je dogovor pao izmedu novinara i političara kako treba pisat clanke? 

Sto ne pisu od pronevjerenim miljunima upropastenim firmama losim kreditima upropastenim zivotima ljudi koliko pisu o ovoj gluposti?  Sve je s razlogom a eto u nas umire dnevno nekoliko osoba koji nisu uspile pobjec u njemacku i irsku zbog godina i sad je to razlog da napravimo jos jedan harakiri... I sve to zbog čega?  U 3 4 mjesec svi smo se plašili  pa smo odahnili u 6 7 8 a u 9 se uvidjelo da su ovo sve prenapuhane price i evo u 10 mjesecu u doba sezone gripe virusa upala bakterija mi imamo najveci broj oboljelih od jedne bolesti corone... 

Stvarno eto ja bi preventivno onda sve zaklljucao kuci mjesec dana jer nikad ne znas ta korona nikad ne spava osim eto sto sad zabrana tocenja alkohola iza ponoci i glasna glazba utjecu na nju... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ova korona je samo potvrdila ono što znamo već neko vrijeme.

 

A to je koliko smo kao civilizacija nazadovali. Koliko ljudski život drugom ljudskom biću malo (točnije ništa) ne vrijedi.

Važnije vam je da ste u pravu, da ste "slobodni", jer vas tratinčice maska guši, nego nečiji život.

 

Kad vaše mišljenje je važnije od tuđeg zdravlja, onda znate da nešto s vama nije u redu. Dok se natežete oko toga koliko je voda topla, koliko lopovi kradu i novinari seru, ljudi obolijevaju i navlače si zdrastvena stanja koja inače nebi si navukli (poput upale pluća i općenito problema s krvožilnim sustavom kao i dišnim).

 

Bravo, još jednom smo ne kao narod, nego općenito svi na ovoj kugli dokazali kolika smo govna.

Moj PC  
4 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Daj mi nabroji osobe kojima je tvoj zivot/zdravlje vazno a da nije Mama,zena(?). 

 

 
3 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...

Daj mi nabroji osobe kojima je tvoj zivot/zdravlje vazno a da nije Mama,zena(?). 

 

 Dali ti mora biti osoba važna da cijeniš život? Ili si samo šupak koji uživa u tuđoj nesreći?

9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Postavio sam pitanje,nisam govorio nista vise.

Uzgrozavamo puno vise zivota zakljucavanjem,ako se dogodi,nego ne nosenjem maske. 

Znam da ce uvijek biti ljudi koji ni nakon brisanja supka nece oprati ruke,koji ce se progurati ispred mene U redu jer drzim distancu,koji imaju nula samopostovanja ili se boje da ce dobiti otkaz ako uzmu bolovanje jer imaju temperaturu. 

Puno stvari vidimo svaki dan,nepravednih,puno ljudi ima na ovom svijetu i skoro pa uopce ne cujemo/vidimo kak je njima dobro ili lose. Nije Nas briga. 

Cudno kako svaka drzava ima neka svoja pravila.

Bio sam u zg sad,po tramvajima ima ljudi koji ne nose maske. U DE ce tramvaj/Bus stati zamolit te da stavis masku ili izades,tipa bunis jednostavno ti nazove policiju i izvade te van i udare po depu. 

Vazno da poslije ponoci korona prestaje djelovati.

 
6 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Ok.

 

Samodopadni šupci smo, bunimo se na medije, a oni samo serviraju vijesti prema slušateljima/čitateljima, ono što prolazi. 

Da smo malo pametniji, bili bi i mediji, oni samo serviraju što se prodaje ... da nema kupaca promijenili bi repertuar.

 

Ali ovdje čitam, oko sebe gledam ljude kojima bi radije da nečije dijete umre, nego da prime udarac na ego i stave masku.

 

Imam u vrtiću kretene roditelje koji ne žele nositi masku, i tjeraju djecu da jedu veganski kao i roditelji, ugrožavaju vlastitu djecu majmuni, radi prehrane su beživotni i prozirni, mogu si mislit kakav im je imunitet. Iskreno razmišljam ih prijaviti za zanemarivanje djece.

 

Djeca se nemogu pravilno razvijati na jednoličnoj ishrani. Neka ih nauče "vrijednostima" koje njima nešto znače, tako da kasnije klinci sami odluče žele li biti vegani ili ne, sada dok imaju 3 godine ih samo ugrožavaju.

 

EDIT: Odlutao samo, samo sam htio ukazati na profil samoživih, samodopadnih idiota koji ne vrednuju zdravlje vlastite djece, kamoli da bi svoje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 10:14 (Jarvan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jarvan kaže...

Ova korona je samo potvrdila ono što znamo već neko vrijeme.

 

A to je koliko smo kao civilizacija nazadovali. Koliko ljudski život drugom ljudskom biću malo (točnije ništa) ne vrijedi.

Važnije vam je da ste u pravu, da ste "slobodni", jer vas tratinčice maska guši, nego nečiji život.

 

Kad vaše mišljenje je važnije od tuđeg zdravlja, onda znate da nešto s vama nije u redu. Dok se natežete oko toga koliko je voda topla, koliko lopovi kradu i novinari seru, ljudi obolijevaju i navlače si zdrastvena stanja koja inače nebi si navukli (poput upale pluća i općenito problema s krvožilnim sustavom kao i dišnim).

 

Bravo, još jednom smo ne kao narod, nego općenito svi na ovoj kugli dokazali kolika smo govna.

 meni je stalo do drugih. zato bih zabranio:

alkohol,

cigarete,

paštete, podriguše i ostale junkfood prehrambene proizvode

pretile ljude, tj ako hoćeš zdravstvenu uslugu, ne budi debela svinja

nebavljanje fizičkom aktivnosti,

reducirao automobile, čak i javni prijevoz, vozite bicikle.

pa da vidiš koliko će ljudi bit zdraviji i dugovječniji. svatko tko se nebi složio ovim zabranama, kako ti kažeš, samo će dokazat kolika smo govna.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jarvan kaže...

Ova korona je samo potvrdila ono što znamo već neko vrijeme.

Ako je korona išta pokazala, pokazala je koliko su ljudi nesvjesni rizika o kojima svakodnevno odlučujemo, a njima ugrožavamo sebe i druge zbog nekog benefita.

 

Doslovno svaka ljudska aktivnost snosi rizik, ali i izostanak aktivnosti snosi rizik. U Australiji su umrle bebe rođene sa srčanom manom jer su zaustavljeni letovi zbog korone, pa nisu mogle na vrijeme biti prebačene u bolnicu u kojoj je operacija takve mane moguća. Možda je ta mjera zaustavljanja letova smanjila širenje korone, možda je spriječila i koju zrakoplovnu nesreću, ali znamo da je za tih nekoliko beba bila kobna upravo ta mjera. Smatraš li da je u redu nepružiti medicinsku pomoć novorođečetu koje nakon takve operacije može proživjeti normalan život da bi spasio život nekome tko spada u ugroženu skupinu i ima daleko manji life expentancy? I imamo li uopće dokaza da je ta mjera toliko nužna da se bez nje ne može postići isto?

 

Znaš li zašto hitna ne smije projuriti kroz crveni ni pod rotacijom? Normalno, svako s trunkom morala će hitnu propustiti, ali ako hitna krene punom brzinom kroz crveno, izgledno je da ugrozi nekoga tko je nije mogao na vrijeme uočiti i to nam nije prihvatljiv rizik - ugroziti zdravog građana i djelatnike hitne da bi unesrećeni došao koji minut ranije u bolnicu. Nađen je balans između vremena dolaska u bolnicu i ugroze koju hitna smije na cesti uzrokovati.

 

Svako korištenje automobila predstavlja rizik da napraviš pogrešku i uzrokuješ nesreću s teškim ozljedama ili smrtnim ishodom. Prometni propisi koje imamo umanuju tu šansu, ali je ne eliminiraju potpuno. Opet, pronašli smo balans između protočnosti prometa, sa svim benefitima koje to donosi, i rizika koji to predstavlja. Da idemo na 0 mrtvih u prometu, ograničenja bismo morali barem prepoloviti, iako ni to vjerojatno ne bi bilo dovoljno. A da to i postignemo, vjerojatno bi bile tolike gužve da bi se ugrozilo funkcioniranje mnogih djelatnosti o kojima ovise ljudski životi.

 

 

Takvih primjera imaš koliko hoćeš. Svakodnevno barem 10-ak puta donosiš odluku za koju ti netko može prigovoriti da ti ljudski život ništa ne vrijedi. Zato se korištenje takvog prigovora umjesto argumentirane rasprave zove emocionalna ucjena - ljude s kojima ne dijeliš stavove predstavljaš nemoralnima jer predstavljaš da samo njihov stav ima taj moralni problem.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jarvan kaže...

Ok.

 

Samodopadni šupci smo, bunimo se na medije, a oni samo serviraju vijesti prema slušateljima/čitateljima, ono što prolazi. 

Da smo malo pametniji, bili bi i mediji, oni samo serviraju što se prodaje ... da nema kupaca promijenili bi repertuar.

 

Ali ovdje čitam, oko sebe gledam ljude kojima bi radije da nečije dijete umre, nego da prime udarac na ego i stave masku.

 

Imam u vrtiću kretene roditelje koji ne žele nositi masku, i tjeraju djecu da jedu veganski kao i roditelji, ugrožavaju vlastitu djecu majmuni, radi prehrane su beživotni i prozirni, mogu si mislit kakav im je imunitet. Iskreno razmišljam ih prijaviti za zanemarivanje djece.

 

Djeca se nemogu pravilno razvijati na jednoličnoj ishrani. Neka ih nauče "vrijednostima" koje njima nešto znače, tako da kasnije klinci sami odluče žele li biti vegani ili ne, sada dok imaju 3 godine ih samo ugrožavaju.

 

EDIT: Odlutao samo, samo sam htio ukazati na profil samoživih, samodopadnih idiota koji ne vrednuju zdravlje vlastite djece, kamoli da bi svoje.

 

Ne znam odakle ti da je veganska prehrana jednolična, nisam vegan, dapače, jedem meso skoro svaki dan, ali veganska prehrana je sigurno bolja od pizza cutova, mcdonaldsa i sličnih stvari kojima se danas klinci šopaju, moja podrška roditeljima. Uostalom, to je njihov izbor, ne znam zašto bi se ti petljao, kako oni tebe tim ugrožavaju. Ako smatraš da tebe ili tvoju djecu ugrožavaju maskama oko, imaš pravo prigovorit, ali prehrana, šta bi da oni tebi ili nekom drugom počnu prigovarat da jedu previše masti premalo povrća itd. "Nauče vrijednostima" u državi u kojoj je običaj krštenje djece koja još ne znaju ni govorit.

 

Ja sam napisao neki dan na ovoj temi da će u ovom stoljeću umrijet milijardu ljudi zbog posljedica pušenja i nikom to previše ne smeta, i dalje se prodaju cigarete, nisu ni blizu tom da bi imale status zabranjenog. Ali tako svijet danas funkcionira, podržavam borbu protiv toga, ali sad reć da su bešćutni i okrutni samo oni koji ne nose maske, a ovi koji nose su spasitelji kugle, molim te, čisti virtue signaling.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 10:40 (Hazar).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Svako korištenje automobila predstavlja rizik da napraviš pogrešku i uzrokuješ nesreću s teškim ozljedama ili smrtnim ishodom. Prometni propisi koje imamo umanuju tu šansu, ali je ne eliminiraju potpuno. Opet, pronašli smo balans između protočnosti prometa, sa svim benefitima koje to donosi, i rizika koji to predstavlja. Da idemo na 0 mrtvih u prometu, ograničenja bismo morali barem prepoloviti, iako ni to vjerojatno ne bi bilo dovoljno. A da to i postignemo, vjerojatno bi bile tolike gužve da bi se ugrozilo funkcioniranje mnogih djelatnosti o kojima ovise ljudski životi.

 

 

 Automobilski promet postoji preko sto godina i na tome se radi kontinuirano, pa još uvijek nije idealno. Pandemije su prilično rijetke i nije neko čudo da se u praksi malo luta s rješenjima.

Problem je u stavu da svaka odluka mora biti iz prve savršena, jer ako nije ja je se neću pridržavati. Kao da vidiš neki glupo postavljeni znak pa odlučiš ignorirati sve znakove i generalno sereš protiv postavljanja znakova, jer sputavaju slobode.

A stvar je u tome da bi ti vozio kako se tebi sviđa, a taj loš znak (ili više njih) ti je samo izgovor.

Nadam se da razumiješ da se ovaj 'ti' ne odnosi na tebe.

 

MrBlc kaže...
 

Takvih primjera imaš koliko hoćeš. Svakodnevno barem 10-ak puta donosiš odluku za koju ti netko može prigovoriti da ti ljudski život ništa ne vrijedi. Zato se korištenje takvog prigovora umjesto argumentirane rasprave zove emocionalna ucjena - ljude s kojima ne dijeliš stavove predstavljaš nemoralnima jer predstavljaš da samo njihov stav ima taj moralni problem.

 

 Nije emocionalna ucjena, nego ovdje stvarno ima ljudi koji su jasno izjavili da ih boli dupe za druge ljude. Pa i pitanje 'tko za tebe mari osim mame' dolazi iz takvog plemenskog mentalnog sklopa.

To je ono što nas razlikuje od zpada, a pogotovo od obožavane Švedske. Baš oni koji su najdalje od švedskog mentaliteta se najviše oduševljavaju njima jer nisu u stanju shvatiti kako su Švedi do toga došli i ne razumiju da mi upravo zbog njih ne možemo švedskim modelom postići švedske rezultate.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 11:13 (Visak).
11 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Hazar kaže...
Jarvan kaže...

Ok.

 

Samodopadni šupci smo, bunimo se na medije, a oni samo serviraju vijesti prema slušateljima/čitateljima, ono što prolazi. 

Da smo malo pametniji, bili bi i mediji, oni samo serviraju što se prodaje ... da nema kupaca promijenili bi repertuar.

 

Ali ovdje čitam, oko sebe gledam ljude kojima bi radije da nečije dijete umre, nego da prime udarac na ego i stave masku.

 

Imam u vrtiću kretene roditelje koji ne žele nositi masku, i tjeraju djecu da jedu veganski kao i roditelji, ugrožavaju vlastitu djecu majmuni, radi prehrane su beživotni i prozirni, mogu si mislit kakav im je imunitet. Iskreno razmišljam ih prijaviti za zanemarivanje djece.

 

Djeca se nemogu pravilno razvijati na jednoličnoj ishrani. Neka ih nauče "vrijednostima" koje njima nešto znače, tako da kasnije klinci sami odluče žele li biti vegani ili ne, sada dok imaju 3 godine ih samo ugrožavaju.

 

EDIT: Odlutao samo, samo sam htio ukazati na profil samoživih, samodopadnih idiota koji ne vrednuju zdravlje vlastite djece, kamoli da bi svoje.

 

Ne znam odakle ti da je veganska prehrana jednolična, nisam vegan, dapače, jedem meso skoro svaki dan, ali veganska prehrana je sigurno bolja od pizza cutova, mcdonaldsa i sličnih stvari kojima se danas klinci šopaju, moja podrška roditeljima. Uostalom, to je njihov izbor, ne znam zašto bi se ti petljao, kako oni tebe tim ugrožavaju. Ako smatraš da tebe ili tvoju djecu ugrožavaju maskama oko, imaš pravo prigovorit, ali prehrana, šta bi da oni tebi ili nekom drugom počnu prigovarat da jedu previše masti premalo povrća itd. "Nauče vrijednostima" u državi u kojoj je običaj krštenje djece koja još ne znaju ni govorit.

 

Ja sam napisao neki dan na ovoj temi da će u ovom stoljeću umrijet milijardu ljudi zbog posljedica pušenja i nikom to previše ne smeta, i dalje se prodaju cigarete, nisu ni blizu tom da bi imale status zabranjenog. Ali tako svijet danas funkcionira, podržavam borbu protiv toga, ali sad reć da su bešćutni i okrutni samo oni koji ne nose maske, a ovi koji nose su spasitelji kugle, molim te, čisti virtue signaling.

 Ta djeca nesmiju pojesti kuhano jaje, sir ... to nije McDonalds.

 

A za ove ispod što deru retorikom za retarde, samo dokazuju koliko su u krivu.

 

Pokušavate izjednačiti direktnu i indirektnu odgovornost, opet ... da nebi se slučajno dirnuo vaš sićušni ego koji svim silama pokušavate napuhnuti.

 

Odo iz teme na neko vrijeme, jer film Human centipede je ugodniji za gledati nego vaša "mišljenja" i stavovi.

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
..

 Nije emocionalna ucjena, nego ovdje stvarno ima ljudi koji su jasno izjavili da ih boli dupe za druge ljude. Pa i pitanje 'tko za tebe mari osim mame' dolazi iz takvog plemenskog mentalnog sklopa.

To je ono što nas razlikuje od zpada, a pogotovo od obožavane Švedske. Baš oni koji su najdalje od švedskog mentaliteta se najviše oduševljavaju njima jer nisu u stanju shvatiti kako su Švedi do toga došli i ne razumiju da mi upravo zbog njih ne možemo švedskim modelom postići švedske rezultate.

 

-to što osoba a izjavi treba objašnjavati osoba b? kul.. što s tvojom izjavom da su hrvati stoka?

-obožavane švedske..? mentalitet? ako nisi primijetio, ovo je pandemija, globalno.

-švedi su samo izabrali jedan od mogućih izbora-modela, recimo prirodnu prećicu umjesto izmišljanja tople vode obilaznicom. Time su u proljeće imali skok (preminulih) dok sad nemaju skok koji ostatak eu ima.. tko je u pravu, generali poslje bitke.. no čak je to nevažno.

-problem tumačanje šveda, dok su svi ostali imali LD.. oni ne, no pazi problem .. efektivno je tad i švedska imala LD, možemo proširiti npr na novi zeland.. kao super mjere, dok realno otok, izolirani i kad ne lete avioni nema turista, time nema širenja virusa koliko bi bilo uz normalan promet tj neovisno jesu li ili ne u LD rezultira kao LD.

 

-plemenski mentalitet? .. i to opet misliš na 'stoku' ili na ostatak eu-svijeta? Kako olako trpaš ljude u ladice-etikete.. pa možemo i recimo 'pozitivca' kao npr jarvana proglasiti malim firerom, jer 'on zna' što je za vegane i njihovu djecu dobro-loše... čak se slažem, ako misli da rade loše nek prijavi nadležnima u interesu djeteta, no sumnjam, nije isto biti yogurtaš online i nešto napraviti osim velikih riječi a lako je tad pustiti specifične brćiće (firer).. tj ne vidim zašto bi tebi mrblc objašnavao stav-mišljenje ili izjavu nekog drugog forumaša, dok ti radiš daleko gore stvari ili previđaš 'male firere' čisto zato jer su trenutno s tvoje strane barikade.. ili ladice ili etikete.. Kriterij? Fuj, upotrijeba riječi? Da želiš mogao bi drugačije, ergo, ne želiš i to tad nije lapsus-greška ili 'nešto drugo si mislio...' nego indikator-obrazac ponašanja. Fuj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...

Automobilski promet postoji preko sto godina i na tome se radi kontinuirano, pa još uvijek nije idealno. Pandemije su prilično rijetke i nije neko čudo da se u praksi malo luta s rješenjima.

Problem je u stavu da svaka odluka mora biti iz prve savršena, jer ako nije ja je se neću pridržavati. Kao da vidiš neki glupo postavljeni znak pa odlučiš ignorirati sve znakove i generalno sereš protiv postavljanja znakova, jer sputavaju slobode.

A stvar je u tome da bi ti vozio kako se tebi sviđa, a taj loš znak (ili više njih) ti je samo izgovor.

Nadam se da razumiješ da se ovaj 'ti' ne odnosi na tebe.

Tu trebamo razlikovati dvije situacije:

Prva je ona gdje je jasno da je propis potpuno besmislen i kršenje je bezopasno: Da li staješ, baš ono školski, na svaki znak STOP, čak i tamo gdje je sasvim jasno da nije bilo nikakvog opravdanog razloga da tu bude STOP, a ne trokut. Primjerice, imam u blizini raskrižje u kojem moraš propustiti automobile koji ti dolaze iz smjera 150°, plus, ako skrećeš lijevo, i one iz suprotnog smjera. Ako voziš 30 km/h, stigneš na vrijeme stati kad uočiš vozilo koje moraš propustiti i neki biser je tu stavio STOP. Ako se ikad i dogodila nesreća na tom raskrižju dogodila se jer je ovaj koji skreće oštro desno (cca 60° u radijusu okuke od 2-3 metra) proklizao i pogodio u automobil iz suprotnog smjera (koji je isto na glavnoj cesti). Na tom raskrižju vidim da ljudi staju isključivo ako je policija ili eventualno stranac koji je tek došao pa nije skužio da nitko ne staje, i to s razlogom.

 

Druga je ona gdje je rješenje loše, ali u nedostatku boljeg ga je ipak nužno poštovati: Gotovo sve sporne epidemiološke mjere spadaju u ovu kategoriju. Da, možda ima ljudi koji ih krše, ali većina ih poštuje i kritizira. Loša mjera ne smije biti imuna na kritiku.

 

Visak kaže...

Nije emocionalna ucjena, nego ovdje stvarno ima ljudi koji su jasno izjavili da ih boli dupe za druge ljude. Pa i pitanje 'tko za tebe mari osim mame' dolazi iz takvog plemenskog mentalnog sklopa.

To je ono što nas razlikuje od zpada, a pogotovo od obožavane Švedske. Baš oni koji su najdalje od švedskog mentaliteta se najviše oduševljavaju njima jer nisu u stanju shvatiti kako su Švedi do toga došli i ne razumiju da mi upravo zbog njih ne možemo švedskim modelom postići švedske rezultate.

Mislim da to malo predoslovno shvaćaš, moguće zato što gledaš kroz predrasudu o sebičnim desničarima. Realno, da ja danas ostanem bez posla, koliko bi ljudi to tu na forumu pogodilo? Da sutra poginem u prometu, mnogima bi bilo žao, ali bi nastavili dalje, te bi se eventualno sjetili kad nalete na neki post. Prosječni građanin bi na stranicama crne kronike pročitao i žalio što je ugašen mladi život, a većina ih možda ne bi ni promislila imam li djecu, obitelj, tko zamnom žali. 

 

To ne znači da ti isti ljudi ne poštuju mjere koje bi trebale smanjiti smrtnost u prometu, da ne uplaćuju solidarno u zdravstveni sustav koji me nakon prometne pokušao održati na životu, u mirovinski koji će pomoći mojoj djeci da završe školovanje, možda mnogi i volontiraju, doniraju u zaklade iz kojih će možda moja djeca dobiti neku pomoć.

 

Tu je zapravo razlika između društevno uređene brige, te osobne (emocionalne) brige za pojedinca, koja je ipak naizraženija u najužim krugovima.

 

Tako da, u osnovi, na onoj naosobnijoj razini, emocijalnoj, za mene mari uži krug osoba iz moje okoline, ali to ne znači da svakodnevno praktički čitavo društvo za mene ne mari na onoj društvenoj razini koja olakšava moju situaciju.

 

 

 

Ta društvena razina je često uređena zakonski, a da bi to bilo izvedivo, mora postojati kvantifikacija i argumentacija. Ako smatram da darivanje koštane srži ne smije biti obavezno, onda ja nisam sebična osoba koju boli briga za oboljele od leukemije, već možemo pričati argumentirano o tome da li imamo pravo nametnuti tu obavezu, s obzirom na invazivnost postupka, moguće komplikacije i slično, ili imamo alternativu kojom bismo potaknuli ljude da dobrovoljno daruju koštanu srž bez da imamo uopće potrebu uvoditi obavezu. Vjerujem da bi i velik broj darivatelja krvi bio protiv obaveznog darivanja krvi. Ako netko to radi zato što želi ne znači da želi i biti obavezan to napraviti. Zato mislim da ti je i zadnja rečenica promašena.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Jarvan kaže...
Hazar kaže...
Jarvan kaže...

Ok.

 

Samodopadni šupci smo, bunimo se na medije, a oni samo serviraju vijesti prema slušateljima/čitateljima, ono što prolazi. 

Da smo malo pametniji, bili bi i mediji, oni samo serviraju što se prodaje ... da nema kupaca promijenili bi repertuar.

 

Ali ovdje čitam, oko sebe gledam ljude kojima bi radije da nečije dijete umre, nego da prime udarac na ego i stave masku.

 

Imam u vrtiću kretene roditelje koji ne žele nositi masku, i tjeraju djecu da jedu veganski kao i roditelji, ugrožavaju vlastitu djecu majmuni, radi prehrane su beživotni i prozirni, mogu si mislit kakav im je imunitet. Iskreno razmišljam ih prijaviti za zanemarivanje djece.

 

Djeca se nemogu pravilno razvijati na jednoličnoj ishrani. Neka ih nauče "vrijednostima" koje njima nešto znače, tako da kasnije klinci sami odluče žele li biti vegani ili ne, sada dok imaju 3 godine ih samo ugrožavaju.

 

EDIT: Odlutao samo, samo sam htio ukazati na profil samoživih, samodopadnih idiota koji ne vrednuju zdravlje vlastite djece, kamoli da bi svoje.

 

Ne znam odakle ti da je veganska prehrana jednolična, nisam vegan, dapače, jedem meso skoro svaki dan, ali veganska prehrana je sigurno bolja od pizza cutova, mcdonaldsa i sličnih stvari kojima se danas klinci šopaju, moja podrška roditeljima. Uostalom, to je njihov izbor, ne znam zašto bi se ti petljao, kako oni tebe tim ugrožavaju. Ako smatraš da tebe ili tvoju djecu ugrožavaju maskama oko, imaš pravo prigovorit, ali prehrana, šta bi da oni tebi ili nekom drugom počnu prigovarat da jedu previše masti premalo povrća itd. "Nauče vrijednostima" u državi u kojoj je običaj krštenje djece koja još ne znaju ni govorit.

 

Ja sam napisao neki dan na ovoj temi da će u ovom stoljeću umrijet milijardu ljudi zbog posljedica pušenja i nikom to previše ne smeta, i dalje se prodaju cigarete, nisu ni blizu tom da bi imale status zabranjenog. Ali tako svijet danas funkcionira, podržavam borbu protiv toga, ali sad reć da su bešćutni i okrutni samo oni koji ne nose maske, a ovi koji nose su spasitelji kugle, molim te, čisti virtue signaling.

 Ta djeca nesmiju pojesti kuhano jaje, sir ... to nije McDonalds.

 

A za ove ispod što deru retorikom za retarde, samo dokazuju koliko su u krivu.

 

Pokušavate izjednačiti direktnu i indirektnu odgovornost, opet ... da nebi se slučajno dirnuo vaš sićušni ego koji svim silama pokušavate napuhnuti.

 

Odo iz teme na neko vrijeme, jer film Human centipede je ugodniji za gledati nego vaša "mišljenja" i stavovi.

 

Oke, mogu jest zobene, orašaste plodove, leću, svo povrće, tofu itd. Kao da samo povrće jedu. Ne pokušavam izjednačiti, ljudski život je ljudski život, ubije li nekog rak pluća nastao kao posljedica pušenja ili korona mislim da nije neka razlika.

15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ihush kaže...

no, što ćemo s pandemijom, raspadom, .. ide LD.

 Mozda Djed Mraz spasi stvar!

 

https://www.forbes.com/sites/sarahhansen/2020/10/25/report-trump-administration-scraps-santa-claus-coronavirus-vaccine-plan/#4a9a6d422646

 

E jebiga, sjebase nam i tu nadu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Problem je u stavu da svaka odluka mora biti iz prve savršena, jer ako nije ja je se neću pridržavati. Kao da vidiš neki glupo postavljeni znak pa odlučiš ignorirati sve znakove i generalno sereš protiv postavljanja znakova, jer sputavaju slobode.

A stvar je u tome da bi ti vozio kako se tebi sviđa, a taj loš znak (ili više njih) ti je samo izgovor.

Tu trebamo razlikovati dvije situacije:

Prva je ona gdje je jasno da je propis potpuno besmislen i kršenje je bezopasno: 

 

Druga je ona gdje je rješenje loše, ali u nedostatku boljeg ga je ipak nužno poštovati: Gotovo sve sporne epidemiološke mjere spadaju u ovu kategoriju. Da, možda ima ljudi koji ih krše, ali većina ih poštuje i kritizira. Loša mjera ne smije biti imuna na kritiku.

 Ovo je dobra rasprava.

 

Morat će "civilizacija" naći načina kako ljudima objasnit da "ja diktator" vodi u kaos i da ćemo se poubijat kad svatko krene svoja pravila izmišljat.

 

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Wow Kina ima jednog pozitivnog i testiraju 4 000 000 ljudi+. A naši nas podhebavaju sa mjerama.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Endymon kaže...
Wow Kina ima jednog pozitivnog i testiraju 4 000 000 ljudi+. A naši nas podhebavaju sa mjerama.

Kina ima ljude, opremu i najbitnije, pare za to.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Endymon kaže...
Wow Kina ima jednog pozitivnog i testiraju 4 000 000 ljudi+. A naši nas podhebavaju sa mjerama.

 A Kina kao nije imala mjere? Malo gore od naših.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Najbolji pokazatelj gdje je nešto nekako i zašto , bio bi ovaj test...

U švedskoj ispred tv- a posložiš 800 gledatelja.
U Kini također.
Zatim u Italiji, Njemačkoj, Japanu , Bosni i u Zagrebu.

Pustiš im snimak obraćanja njihovih vladajućih garnitura u kojima im se obraćaju sa novim mjerama i PREPORUKAMA.

Eto sami opišite reakcije i komentare tih 800 gledatelja po naciji.

Bili su snimci iz Švedske.
Mrtvo hladno, slušaju, ugase tv i kažu sterilno OK.
Pitaš ga ima li još što dodat...
Pa OK... Vjerujemo našoj vladi..

Sada nastavite do Zagreba
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kina ima SPOSOBNE ljude tocnije. A pare, da manje krade sva ova silna banda,bilo bi za testove sigurno. Ali eto, ocito to je jedna od bajki za nasu zemlju.
9 godina
odjavljen
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Eto pomognite čovjeku koji je ostao bez cijele ušteđevine. 1€ mu može svako uplatit, njemu će pomoći da plati račune, a vama će biti lakše jer čovjek neće morat radit glupe koncerte na kojima će se balavci okupljati, oblokavati i vući lajne sa novog ajfona 

 

 

https://gogetfunding.com/help-me-pay-my-debts-and-bills/?fbclid=IwAR1QQMt5rT-PtuFdYM6uCZpfH9u3XxkTO0YY0qAATYh907YZhNFUG-2fAlc

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 17:41 (kbenzema).
 
0 2 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Visak jesi ti za baš onaj tvrdi lockdown?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
user2206 kaže...

Visak jesi ti za baš onaj tvrdi lockdown?

 Lockdown priželjkujem koliko i amputaciju noge.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ja sam za lockdown sve treba zatvoriti čak bi uveo da se brnjice nosaju i u kući dok spavaš.
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice