Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 438.244
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Prosjek godina tih 32 je lako izračunati (77 +/- eventalna greška zaokruživanja mjeseci). Prosjek godina koje dožive osobe s njihovim komorbiditetima u tim godinama je malo teže (čak i uz detaljne podatke kojima ipak ne raspolažemo), ali očekivati da će se taj prosjek poklopiti s nacionalnim prosjekom je naivno. Bio sam stavio link na jedan rad koji se bavi između ostalim i tim pitanjem.

 

Mislim, da bude zabune, godine života su svakako izgubljene, ali nije isto ako je izgubljeno u prosjeku 5 godina po oboljelom ili pola godine do godinu.

Treba uzeti u obzir i faktor zastupljenosti godišta u populaciji. Zato se poklapa jer će prosjek uvijek biti samo prosjek.

 

npr, da umre jednako osoba starosti 10, i 50, a ovih od 50 je 3x više u općoj populaciji, nije prosjek godina 30 (60/2). Kao je, al nam takav prosjek ništa ne govori.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Prosjek je uvijek prosjek, a ako ikome treba objasniti koliko nam malo isti u ovom slučaju znači, to je zapravo torrente.

 

YLL je veličina koja nam tu nešto govori, a nju je inače jako teško procijeniti jer moraš znati potpuno zdravstveno stanje preminulih, ali i imati bazu s kojom to možeš usporediti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kako bi to kvantizirao? Imaš neki grafikon omjera spašenih godina i prihvatljivog troška?

Koju mjeru bi ukinuo jer umiru dovoljno stari, koliko se mora povećati broj spašenih godina da bi ta mjera bila opravdana?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Kako bi to kvantizirao?

Ljudi koji se tim problemom bave čitav život ne uspijevaju jednostavno to kvantizirati. Obično se radi o grubim procjenama.

 

Visak kaže...
Imaš neki grafikon omjera spašenih godina i prihvatljivog troška?

Kao i kod većine etičkih pitanja, ne postoji jedan ni jednoznačan odgovor na takva pitanja. Međutim, to ne znači da je neki ekstrem zbog toga opravdan.

 

Kao što ne priznajemo desničarima argument da činjenica da ne možemo odrediti točan trenutak kad emrij možemo smatrati živim implicira da je živ od začeća, tako ni u ovom slučaju nećemo zaključiti da su sve mjere opravdane zato što nemamo jednostavan odgovor na etičku dilemu.

 

Visak kaže...
Koju mjeru bi ukinuo jer umiru dovoljno stari, koliko se mora povećati broj spašenih godina da bi ta mjera bila opravdana?

S obzirom da je većina mjera, barem nazivno, kod nas da se ne preoptereti zdravstveni sustav, nijednu dok taj dio ne dovedemo pod kontrolu ili se pokaže da neka mjera nema znatan utjecaj.

 

Doduše, pitanje je zašto uopće postavljaš to pitanje. Činjenica da sam torrentea upozorio da mu rezoniranje oko broja godina ne drži vodu ne znači da impliciram da bi nešto trebalo ukidati. U bilo kojoj drugoj temi bi ti bio taj koji ljude upozorava na takve pogreške, a u ovoj pokušavaš (opet) ovakvim imputiranjima diskreditirati onoga tko ga je upozorio.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 14:12 (MrBlc).
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Entry Point kaže...
Lijevičari su povijesno bili uvijek obrazovaniji od desničara. Od tuda razlike u stavovima, vrijednostima i slično. Veća je vjerojatnost da će netko nižeg obrazovanja, primanja itd biti desničar nego lijevičar. Ljudi iz tis "slojeva" društva su uvijek obitelj, crkva itd i onda odabiru ljude koji se zalažu (većinom lažno) za te vrijednosti. Lijevičari obrnuto. I onda vam to političari s oba spektra to maksimalno iskorištavaju. Jedino su im populisti u zadnje vrijeme pomrsili planove. Ta skupina luđaka najbolje iskorištava najniže strasti preko cijelog spektra.

 koliko to 'povijesno' ide u prošlost? 50? 100 godina?

 

16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

meni ne treba ništa pojašnjavati, posebno ne unutar retoričko filozovskih manipulacija šbbkbb natrpanih misaonim devijacijama.

(još jednom pročitat rečenicu)

.. sva moja pisanja su vezana za stanje tu na cesti ili officu ili svadbenom derneku.

 

pa ću nastaviti po svome...

 

slovaci će testirar sve preko 10g. za sada su pola, 2.5M.. detektiranih 1%

uz PCR koristili su i brze koji ne ferceraju kod asimptomatskih i pokazuju tek 50%..a asimptomatskih šetača je puno.

onda se dođe do 3% zaraženih.

 

hrvatska ima više zaraženih na 100 000 od slovaka i onda smo mi na vjerojatnih 4%.

 

moj primjer svadbe od neki dan i fantoma koji je svadbu napravio na rate 4x50 = 200 veseljaka - 4% daje što daje.

 

jel kontate sad što MENE zanima? ne kontate i ne želite kontat. 

 

nakon toga imamo:

- manjinu koja se TRUDI ispoštovat mjere

- najveću skupinu..mahači rukom, ali koliko-toliko s brade će natakarit na usta kada ga prostrijeliš pogledom

- treća osrednja skupina,ali najlajavija "bmk, svi ste ovce, jebale vas babe po bolnicama".. i miči se..imam sutra svadbu, danas pričest

 

jedina mjera koja će ublažit ove brojeve je , da drugo i trećeplasirani ulože nadljudske napore i suprostave se svojim zabetoniranim stavovima, te koliko toliko uvaže propisano.

 

sve drugo povrh ovoga je bit pop bugarin u onoj emisiji

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Prosjek je uvijek prosjek, a ako ikome treba objasniti koliko nam malo isti u ovom slučaju znači, to je zapravo torrente.

 

YLL je veličina koja nam tu nešto govori, a nju je inače jako teško procijeniti jer moraš znati potpuno zdravstveno stanje preminulih, ali i imati bazu s kojom to možeš usporediti.

 Pa zašto je u krivu? EDIT: Ako je rekao da bi ti ljudi poživili barem do prosjeka - to je točno. Imamo mislim da 17 ljudi ispod prosjeka od 78 koji bi poživili barem do statističkih 78 godina života.

 

Sad smo rekli da prosjek umrlih vs prosjek umrlih od korone nisu usporedive stavke. 

 

Računaj na mjesečnoj bazi, 30 dana po 20 umrih je 600 ljudi odnosno oko 14% više od "uobičajenog". To što oni prosjekom godišta ulaze u prosjek umrih je nebitna stavka u usporedbi neusporedivih podataka. Da sutra svi umremo zbog corone marosvci će reć - a jebiga, prosjek umrlih je 48, nije neki bed. To što nas više nema, statistici nije bitno.

 

Po meni, reć da je smrtnost neke bolesti 78, što se eto poklapa sa očekivanim životnim vijekom koji je isto 78, pa zaključit da to i nije toliki bed - je pogrešno zaključivanje. Ignorirati "ozbiljnost" situacija zbog toga što gađa baš penziće je bezobzirno.

 

U americi je 230.000 ljudi umrlo, to što je njihov prosjek 78 ili 80 ili 75 i dalje ne umanjuje činjenicu da je 230.000 ljudi umrlo zato što netko nije dobro organizirao mjere i preporuke. (Graf ispod.)

 

Kod nas je situcija do avgusta bila super, no zbog straha od ovih potencijalnih 600 ili 900 umrlih imamo mjere, maske itd. A dodatni problem će biti faktor napunjenih bolnica koji će neminovno usmrtiti i mnoge druge ljude koji možda neće imat koronu ali će krepat jer nema kreveta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 14:40 (ivan dragi).
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...
forumaš kaže...

kurim treći dan 38,5, za nedjelju uspio rezervirati termin za testiranje. nemam pojma što sam i gdje pokupio, prvi sam od ukućana. vozim se autu, ne idem u kafiće, nosio masku, koristio dezificijens itd.

 I ja sam kurio,kasljao i kihao,nos curio. Obicna prehlada ali doktora je zanimao samo Covid-19. 

 

 test pozitivan. temperatura konačno stala, barem za sada ali počeo kašalj od kojeg mi se skoro počne povračati koliko je suh i uporan. zakurila i žena, na žalost i moj stari koji je inače jako loše. sve skupa koma.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...
 Ako je rekao da bi ti ljudi poživili barem do prosjeka - to je točno. Imamo mislim da 17 ljudi ispod prosjeka od 78 koji bi poživili barem do statističkih 78 godina života.

 ta činjenica im bode oči i osporavat će je ako treba i sječom šume u amazoni.

što je najgore, ja niti sam rekao da treba lockdown, niti policijski.. samo donekle pokušat biti korektan.

 

u mom gradu bi imali niti jedan ili sporadična dva slučaja. jedno zborno pjevanje u crkvi i dvije svadbe su dovele do punjenja bolnice.

što se tu ima filozofirat.

 

eto ima, ja smrdim... i kako se usudim komparirat nekoga tko je urlao "Ženi majka sina svoga" sa pasivnim skraćivanjem života za 2g nekoj ženi. 

 

@forumaš, brz oporavak želim.  napiši ovih dana pokoju crticu,ako uopće budeš od volje

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Evo da i ja napise nesto u ovoj suludoj temi!

 

Proslu subotu smo nas 3 s autom isli kod frenda na selu na druzenje i veceru!Bilo nas je tamo sve skupa mozda 10ak.Mala zatvorena konoba gdje smo ložili gradele i  spremali gulas!Jedan od 2 prijatelja sto je bio s nama u auto je imao laganu temperaturu vec danima i nista nam nije rekao!U utorak navecer sam osjetio temperaturu od 37.2 koja je tokom noci dosla do 38.5.Sljedeci dan pocimam lagano kasljat ali me i grlo lagano boli,zovem oko 14h DR ali radila je jutro i cekam sutra popodne da je opet zovnem,u međuvremenu ovaj sto je bio s nama u autu dobiva iste simptome kao i jos 3ic iz te konobe!Naravno onda taj doticni "širitelj" zove i opravdava se i slic.U cetvrtak totalno gubim glas,grlo boli ajme i temperatura raste na 39.Moja DR zakljucuje da imam laringitis i propisuje mi Klavocin..ostala 3 se javljaju DR i odmah idu ne testiranje!U petak su sva 3 dobili pozitivne nalaze na COVID-19,naravno odmah sam ponovno (opet popodne morah cekat)nazvao svoju DR koja me narucuje tek u utorak na testiranje!.Groznica,bol u misicima i leđima su trajali 3 dana ,nesanica jos traje...u sobi sam zatvoren od utorka..a neki i dalje setaju okolu i ne mare bas jel imaju ili nemaju koronu..

Da sam krhkijeg zdravlja ili kronicni bolesnik tko zna sto bi bilo..zato molim vas ljudi budite oprezni i savijesni!

 

 

 

Grlo napokon vise ne boli,temperaturu nema od petka..jedino leđa u lumbalnom dijelu ubijaju..e da i jedna zanimljiva stvar svaku noc oko 4-5 se oznojim skoroz da se moram presvuc!

 

Eto ostanite zdravi i savjesni!!

 

P.S tek u srijedu budem znao jesam zarazen ili ne..sluzbeno..

AUDIOFIL
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
picajzla0707 kaže...

 koliko to 'povijesno' ide u prošlost? 50? 100 godina?

 

 Ako je vjerovati Bibliji, barem 2000 godina. Isus je bio obrazovan i širio je vrlo lijeve ideje za to doba.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
forumaš kaže... 

 test pozitivan. temperatura konačno stala, barem za sada ali počeo kašalj od kojeg mi se skoro počne povračati koliko je suh i uporan. zakurila i žena, na žalost i moj stari koji je inače jako loše. sve skupa koma.

 

volegradele kaže...

dobili pozitivne nalaze na COVID-19,naravno odmah sam ponovno (opet popodne morah cekat)nazvao svoju DR koja me narucuje tek u utorak na testiranje!.Groznica,bol u misicima i leđima su trajali 3 dana ,nesanica jos traje...u sobi sam zatvoren od utorka..a neki i dalje setaju okolu i ne mare bas jel imaju ili nemaju koronu..

Da sam krhkijeg zdravlja ili kronicni bolesnik tko zna sto bi bilo..zato molim vas ljudi budite oprezni i savijesni!

 

Eto ostanite zdravi i savjesni!!

Kolege želim vam brz oporavak i bez posljedica za vas i vaše bližnje.

 

Drugima mogu samo poručiti da se prestanu za*ebavati, malo stisnu guzicu i smanje sebičnost i preskoče koji roštilj ili obiteljsko okupljanje ukoliko se ne osjećaju dobro. Možda je viroza, a možda i nije, zašto riskirati tuđe zdravlje. Proći će i ovo s*anje pa se lako nastavi život dalje uz druženja. Neki se ponašaju kao da će smak svijeta ako preskoče koju kavu ili izlazak.

 

Evo ja sam jučer podragao frendovog klinca godinu dana starog po obrazu i danas cijeli dan imam grižnju kako sam blesav, mada sam zdrav i nemam nikakve simptome svejedno nije lijep osjećaj znati da si možda nekoga ugrozio svojom nepažnjom. Jbga refleksna radnja, mozak tko zna gdje, ali me svejedno to ne opravdava. 

3 godine
protjeran
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

zanimljiv članak o odnosu količine udahnutih virusa i težine bolesti, o ulozi maske itd.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...

Pa zašto je u krivu? EDIT: Ako je rekao da bi ti ljudi poživili barem do prosjeka - to je točno. Imamo mislim da 17 ljudi ispod prosjeka od 78 koji bi poživili barem do statističkih 78 godina života.

Pa već sam napisao da vjerojatno jest u pravu, ali ne iz razloga kojeg je napisao.

 

Ti ljudi bi sigurno poživli do prosjeka, ali ne zato što su značajno ispod prosjeka, već upravo suprotno - zato što im do prosjeka malo nedostaje. Uz njegovu procjenu da im je prosjek oko 70-72 godine, s obzirom na podatke poznate o prethodno umrlim, vjerojatnost da bi bez korone poživjeli do prosjeka je znatno manja. Ne kažem da ne postoji, ali je značajno manja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
nemrem_stara_mi_sere kaže...

zanimljiv članak o odnosu količine udahnutih virusa i težine bolesti, o ulozi maske itd.

I to dovodi do drugog pitanja - da li isti efekt postoji ako više zaraženih zatvoriš u istu prostoriju/šator, pogotovo ako među njima ima asimptomatskih i onih s blagim simptomima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...
nemrem_stara_mi_sere kaže...

zanimljiv članak o odnosu količine udahnutih virusa i težine bolesti, o ulozi maske itd.

I to dovodi do drugog pitanja - da li isti efekt postoji ako više zaraženih zatvoriš u istu prostoriju/šator, pogotovo ako među njima ima asimptomatskih i onih s blagim simptomima.

zavisi u kojoj su fazi bolesti, pitanje je nakon koliko vremena od prvog kontakta se razvijaju antitijela... u početnim fazama bolesti bi bilo utjecaja na jakost bolesti a u poodmakloj fazi (govorim o vremenu prošlom od prvog kontakta) ne bi imalo nikakvog utjecaja, mislim...

 

pitanje je kako će tijelo odgovoriti na već postojeće viruse u tijelu koji se tada reproduciraju u velikom obimu a ono što od virusa udahneš kasnije u tijeku bolesti a pređe sve fizičke barijere koje im postavlja tijelo, slinu, mukus, dlačice etc. ne znači puno

 

mislim, ta priča čini mi se ima smisla jer ako te odmah napadne ogromna količina virusa dok još nema specifične obrane, bolest će valjda biti težeg oblika

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 18:31 (nemrem_stara_mi_sere).
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
volegradele kaže...

Bilo nas je tamo sve skupa mozda 10ak.Mala zatvorena konoba gdje smo ložili gradele i  spremali gulas!Jedan od 2 prijatelja sto je bio s nama u auto je imao laganu temperaturu vec danima i nista nam nije rekao!

 A jebiga, jel voliš gradele ili ne

 

mzopg kaže...

 

Evo ja sam jučer podragao frendovog klinca godinu dana starog po obrazu i danas cijeli dan imam grižnju kako sam blesav, mada sam zdrav i nemam nikakve simptome svejedno nije lijep osjećaj znati da si možda nekoga ugrozio svojom nepažnjom. Jbga refleksna radnja, mozak tko zna gdje, ali me svejedno to ne opravdava. 

 Da, nisam ni razmišljao kako je tek popovima teško

 

MrBlc kaže...
Pa već sam napisao da vjerojatno jest u pravu, ali ne iz razloga kojeg je napisao.

 

Ti ljudi bi sigurno poživli do prosjeka, ali ne zato što su značajno ispod prosjeka, već upravo suprotno - zato što im do prosjeka malo nedostaje. 

 Neznam, možda sam ga ja krivo shvatio.

 

Meni je ovih američkih 230.000 umrlih horor film, bio prosjek godina 80 ili 78. Svi šta su iznad one crte su nepotrebne smrti i prosjek godina uopće nije neki faktor.

 

Primjerice, prosjek godina umrlih putnika u avio nesrećama je 55. I? Dal je umrlo njih milijun, ili 100 - prosjek je 55. Valjda je bitniji podatak koliko se aviona srušilo i koliko je putnika po avionu. Nije da će ljudi reć -"ah, ruše avione s penzionerima, šta ima veze" pa da nam je bitno koliko su stari putnici. Netko može ciljano rušit avione onog "Đuro penzija toursa" i dokle god je prosjek godina "u penziji" - neka ruše, nikom ništa.

 

Zapravo, ovi naši mački bi penzionerima rekli: "mante se aviona" pa bi na taj način riješili problem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 18:15 (ivan dragi).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...

Meni je ovih američkih 230.000 umrlih horor film, bio prosjek godina 80 ili 78. Svi šta su iznad one crte su nepotrebne smrti i prosjek godina uopće nije neki faktor.

 

Primjerice, prosjek godina umrlih putnika u avio nesrećama je 55. I? Dal je umrlo njih milijun, ili 100 - prosjek je 55. Valjda je bitniji podatak koliko se aviona srušilo i koliko je putnika po avionu. Nije da će ljudi reć -"ah, ruše avione s penzionerima, šta ima veze" pa da nam je bitno koliko su stari putnici. Netko može ciljano rušit avione onog "Đuro penzija toursa" i dokle god je prosjek godina "u penziji" - neka ruše, nikom ništa.

 

Zapravo, ovi naši mački bi penzionerima rekli: "mante se aviona" pa bi na taj način riješili problem.

Apsolutno se slažem, ali zato i ističem YLL kao daleko suvisliji "kvantifikator tragedije". 100 osoba natprosječnog zdravlja (uz preptostavku da osobe narušenog zdravlja rjeđe putuju) i s prosjekom godina 55, poginule u avionskoj nesreći će imati veći YLL od primjerice 500 osoba u četvrtoj fazi raka koje su umrle zbog proboja zarazne bolesti u stacionar.

 

Naravno, i uranjena smrt 100 teško bolesnih osoba koje će imaju malu šansu dovogdišnjeg preživljavanja je tragedija koju bi trebalo spriječiti koliko je u našoj moći, ali čitava naša civilizacija je izgrađena na kopromisima između rizika i resursa. Mjere se često uspoređuju s prometnim propisima, ali i dalje po autocesti smijemo voziti 130, van grada 90, a po gradu 50, negdje i do 80. Nikome se ne moraš pravdati zašto voziš, da li ti je nužno ili iz čiste razonode, iako nepotrebno vozikanje povećava rizik od nezgode, povećava zagađenje, koje predstavlja rizik i po pitanju globalnog zatopljenja i po pitanju kvalitete zraka...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Decki no hard feelings ali kako i zasto... 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2226955

Jeo sam luka kihalo mi se nos mi je curio.  Sine moj korona...

Nema veze s vezom sto je s sinusnom upalom onda upalom grla i slicnim pizd...  A di je to nestalo nema vise sumameda na lopate ili cekamo magicno cjepivo.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

porsječna starost-predviđanje, statistika DSZ iz 2016te.

OČEKIVANO TRAJANJE ŽIVOTA PRI ROĐENJU

LIFE EXPECTANCY AT BIRTH

za 1951.=63/59 za 2014.=80/74 (61. godište =69/64.) .. recimo da je trenutni prosjek umrlih (s-od) +77god.

 

UMRLI PREMA STAROSTI U 2014.

DEATHS, BY AGE, 2014

70-79g.=30%, 80-89g.=28% .. što će reći 60% umrlih je 70-90 godina starosti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 19:51 (ihush).
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

zanimljiva analiza na dnevnik nove tv prije 10 min.

posudili video od španjolske tv kuće koja je objavila njihovu studiju.

 

ovo danas se slobodno može voditi pod 100% aerosolni prijenos.  zatim je navedena EU služba (koju j nisam upamtio) te ona tvrdi da ne postoji još niti jedan zabilježen prijenos sa površina (sjećate se ožujka i drame sa rukavicama i površinama).

i za kraj po španjolcima , 50X je veća kontaminacija kubikaže zraka oko onoga koji PJEVA ili VIČE, od onoga koji blebeće sugovorniku normalnim tonom.

 

u zabubanoj prostoriji, ma kolika ona bila, veseljak koji pjeva i galami oplodit će 90% prisutnih...

ako su prozori otvoreni... koliko me sjećanje služi.. oprašit će ih 60%.. dakle svi su bez maski...

a ako svi imaju maske i otvoren prozor, a ovaj urla GENI GENI KAMENI.. zarazit će ih ispod 10%.

 

tko može premotat preko iptv , neka poviri prilog.  možda sam pogriješio u par %.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2020 20:05 (torrente).
 
5 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...

zanimljiva analiza na dnevnik nove tv prije 10 min.

posudili video od španjolske tv kuće koja je objavila njihovu studiju.

 

ovo danas se slobodno može voditi pod 100% aerosolni prijenos.  zatim je navedena EU služba (koju j nisam upamtio) te ona tvrdi da ne postoji još niti jedan zabilježen prijenos sa površina (sjećate se ožujka i drame sa rukavicama i površinama).

i za kraj po španjolcima , 50X je veća kontaminacija kubikaže zraka oko onoga koji PJEVA ili VIČE, od onoga koji blebeće sugovorniku normalnim tonom.

 

u zabubanoj prostoriji, ma kolika ona bila, veseljak koji pjeva i galami oplodit će 90% prisutnih...

ako su prozori otvoreni... koliko me sjećanje služi.. oprašit će ih 60%.. dakle svi su bez maski...

a ako svi imaju maske i otvoren prozor, a ovaj urla GENI GENI KAMENI.. zarazit će ih ispod 10%.

 

tko može premotat preko iptv , neka poviri prilog.  možda sam pogriješio u par %.

 a ako zavitla mačem ubije te 100%

9 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Moze postotak ostalih pjesama?

Zlo i naopako? Uzmi novce i bjezi?

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...

Moze postotak ostalih pjesama?

Zlo i naopako? Uzmi novce i bjezi?

 po kakvim to svadbama ideš?

nećeš se nikad zarazit kako treba.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...
 Neznam, možda sam ga ja krivo shvatio.

 na što sam mislio.

 

Ono kada mala izađe iz pekare pa u stilu "kisla mi gluava ljudi" veli, joj ovaj kifl je baš krõAsan. 

MrBlc kaže...
, ali čitava naša civilizacija je izgrađena na kopromisima između rizika i resursa. Mjere se često uspoređuju s prometnim propisima, ali i dalje po autocesti smijemo voziti 130, van grada 90, a po gradu 50, negdje i do 80. Nikome se ne moraš pravdati zašto voziš, da li ti je nužno ili iz čiste razonode, iako nepotrebno vozikanje povećava rizik od nezgode, povećava zagađenje, koje predstavlja rizik i po pitanju globalnog zatopljenja i po pitanju kvalitete zraka...

 Ne znam sad o čemu više raspravljamo. Vjerojatno se slažemo. Ceste su tu 100 godina i cijela nauka i zakoni postoje da bi se danas vozilo 130. Nećeš Ladom iz 52. vozit 130, bez pojasa i šoferšajbe, bez vozačke, u krivom smjeru po mraku bez svjetala - cik cak. Uz sto kamera po kilometru, radara i policajaca, jedva da se i ovako držimo propisa - možda i nije neki primjer, ne znam.

 

Ostajem pri onoj da je maska jeftino rješenje za problem nepotrebno umrlih od virusa - nebitno koje dobi - i da se ne treba pravit pametan oko te teme. Tu nema šta bit kriva ni vlada ni stožer ni sveti petar. Pravit neke teorije oko sloboda i demokracije na tu temu je promašeno.

 

A ekipa se uzjebala oko svatova kao da se svi vole i nikad se neće nitko više rastavit. Izgleda da je do para/kuverti, što prema ovim forama 4x 50 uzvanika = 200 kuverata očigledno jest, a takav "boli me kurac" stav onda treba jasno izreć. Riziko pljuvački je prihvatljiv ako je u kuverti bar 100 evra. Al nek se ne izvlače onda na slobodu i demokraciju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ivan dragi kaže...

Ono kada mala izađe iz pekare pa u stilu "kisla mi gluava ljudi" veli, joj ovaj kifl je baš krõAsan. 

 dooobar.  samo nije kifla, nego prstić i imaju onaj specifičan uzdah.. također sa ubačenim "õ"..  uõajme, prstić je baš krõAsan.

to uõajme mora bit spoj prenemažućeg i nježno penetrirajućeg.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...
dooobar.  samo nije kifla, nego prstić i imaju onaj specifičan uzdah.. također sa ubačenim "õ"..  uõajme, prstić je baš krõAsan.

to uõajme mora bit spoj prenemažućeg i nježno penetrirajućeg.

 Bila je u Galete u gradu (ne na Poljani, ona druga) radila mala koja mi je imala najizrazeniji naglasak, pa je to bilo simpa meni dotepencu koji sam vec cuo ovu salu.

 

Inace, kolega koji se preselio u Zagreb, opci majke pekaricama iz metropole, jer:

 

"To nije prstic to je alpski kiflin."

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

hehehe.. ima 10-ak Galeta. znam koja je to.  premda se teško susreću domaći radnici po takvim objektima. uglavnom sezonci.

ove naše ćeš nać po teracama kafića..  uglavnom zapomažu.. uuoajme droaga, sva sam ti nešto!

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kolacic kaže...

Moze postotak ostalih pjesama?

Zlo i naopako? Uzmi novce i bjezi?

 Ako su brkovi onda je sve dezificirano 😂 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
torrente kaže...
Kolacic kaže...

Moze postotak ostalih pjesama?

Zlo i naopako? Uzmi novce i bjezi?

 po kakvim to svadbama ideš?

nećeš se nikad zarazit kako treba.

 Ne idem.

Horatio_Hornblower kaže...
Kolacic kaže...

Moze postotak ostalih pjesama?

Zlo i naopako? Uzmi novce i bjezi?

 Ako su brkovi onda je sve dezificirano 😂 

 Tram11,nered,bahatee.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice