Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.777
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
6 godina
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dermentor kaže...

 Pa liječnik sam u stalnom kontaktu s epidemiolozima čak mi je jedan od prijatelja epidemiolog i vjeruj mi nemaju svi mišljenje kao oni na vrhu koji nam serviraju informacije. A to danas nije zdravo.

 ajmo konkretizirati podatke jer mi jedan od moja dva fakulteta govori da nisi.

diplomirao sam u Zagrebu Psihologiju i elektrotehnički fakultet u Osijeku...

radim kao informatičar u "državnoj" firmi... psihologiju sam napustio prije desetak godina....

pošalji ti meni na pp tvoje ime i prezime a ja ću tebi moje da vidimo tko je tko...

ako te nije strah.

 ma Rusi će bre sve da pregaze...

oni, Sputnjik, Lajka, https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/rusi-uvjereni-da-ce-prvi-do-cjepiva-amerikanci-ce-se-iznenaditi-kao-i-kad-su-culi-zvuk-sputnjika-15010929

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

 

Nego, vidim ja da si te još pere strah... ali sve ok Iggy. ne krivim tebe, iskreno, već ovo što sam već rekao - teror medija. Ali, hajd promisli, prošle godine umrlo 1.5m od tbc-a. Jesi nosio masku?

 

 

Nope, informacije medicinara, dijelom onih vani.

Zašto bi nosio masku kad se kod nas razmišlja i o ukidanju cijepljenja zbog male pojave TBC-a?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ministar kaže...

rekli su oni u 3. mjesecu i da maske ne pomazu, a sada pomazu i obavezne su

 Pa kada kažu da će cijepljenje biti obavezno onda se možete buniti protiv toga, za sada nema apsolutno nikakve naznake da će tako biti i samo dižete lažnu paniku.

Jako vas smeta medijsko napuhavanje bolesti koja je stvarna i do sada je ubila 670000 ljudi, a sami plašite ljude nečim potpuno izmišljenim.

 

Osim toga vrunski vam je dokaz da bolest nije opasna zato što tamo gdje se dobro reagiralo mema puno mrtvih. A bunite se upravo protiv te reakcije koja je to postigla. Logika na najjače.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
memulica kaže...

Završiti će se kad se kazni sve zločince, a koji su 2020. godine namjerno širili paniku/dezinformacije i koji su počinili veleizdaju/zločine protiv čovječnosti.

 Prvi kojima treba suditi su oni koji šire lažbne vijesti o obaveznom cijepljenju, jer je stigmatizacija cijepljenja stvarno zložin protiv čovječnosti, pošto je cijepljenje izum koji je spasio vjetojatno najviše života u povijesti ljudske vrste.

 

memulica kaže...

 

Meni nije jasno kako je 99,997% populacije uopće uspjelo preživjeti ovu kugu 21. stoljeća. Bit će da je zbog opće karantene? Ali što ćemo onda sa npr. Italijom u kojoj umrlo 0,058% populacije, tj. preživjelo 99,942% sretnika pod ključem. Ili što ćemo sa kugom poharanom i nevjerničkom Šveckom? Ono boženasačuvaj tih grešnika je preživjelo kao i u pravovjernoj Italiji. Dakle 99,94% šveckih heretika je preživjelo bez brnjica i karantene.

 A zlatnu medalju za demagogiju osvaja...

 

Znači kad se sruši avion sa 100 ljudi to nije tragedija, jer je 99.9999% populacije preživjelo? I ne treba ispravljati grešku na avionu, jer dokle god gine samo stotinjak ljudi godišnje, što je puno manje nego od gripe ili TBC, to nije nikakav problem.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže... 

Znači kad se sruši avion sa 100 ljudi to nije tragedija, jer je 99.9999% populacije preživjelo? I ne treba ispravljati grešku na avionu, jer dokle god gine samo stotinjak ljudi godišnje, što je puno manje nego od gripe ili TBC, to nije nikakav problem.

Ne kažem da je to ispravno, ali otprilike tako današnje društvo i funkcionira - traži se balans između prihvatljivog rizika i troška otklanjanja istog (i financijskog i po pitanju umanjenja benefita za društvo). Ako bi cijena povećanja sigurnosti bila tolika da bi avionske karte bile duplo skuplje, onda bi se toliko smanjila mobilnost društva da bi to imalo negativne posljedice za čitavo društvo, a vjerojatno bi se i usporio razvoj zračnog prometa, pa bi dugoročno bila i veća šteta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Kao što za svaki veći građevinski zahvat postoji izračun o vjerojatnom broju nezgoda, pa i onih sa smrtnom posljedicom, a nitko ne odustaje od gradnje čak i kad izračun kaže da je 99,9% vjerojatno da će biti smrtno stradalih
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Anđeo bez falinge kaže...
Dermentor kaže...

 Pa liječnik sam u stalnom kontaktu s epidemiolozima čak mi je jedan od prijatelja epidemiolog i vjeruj mi nemaju svi mišljenje kao oni na vrhu koji nam serviraju informacije. A to danas nije zdravo.

 ajmo konkretizirati podatke jer mi jedan od moja dva fakulteta govori da nisi.

diplomirao sam u Zagrebu Psihologiju i elektrotehnički fakultet u Osijeku...

radim kao informatičar u "državnoj" firmi... psihologiju sam napustio prije desetak godina....

pošalji ti meni na pp tvoje ime i prezime a ja ću tebi moje da vidimo tko je tko...

ako te nije strah.

 ma Rusi će bre sve da pregaze...

oni, Sputnjik, Lajka, https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/rusi-uvjereni-da-ce-prvi-do-cjepiva-amerikanci-ce-se-iznenaditi-kao-i-kad-su-culi-zvuk-sputnjika-15010929

 Poslan PP

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Naravno da se radi cost/benefit analiza, ali njegov argument je da ništa nije problem dokle god 99.9% populacije preživi.

U tom slučaju praktički ništa nije problem, jer većinu nevolja preživi veći dio populacije. Shvaćaš li koliko je nepošten taj argument?
Svi argumenti su im bazirani na izvrtanju činjenica i cherry pickingu. Jedino je samopouzdanje autentično.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Old Iggy kaže...

 

Zašto bi nosio masku kad se kod nas razmišlja i o ukidanju cijepljenja zbog male pojave TBC-a?

Od koje, godišnje, u svijetu umre 1.5m ljudi, bez da itko trepne. Pa ću ponovit pitanje: koji racku danas nosiš masku, a nisi prošle godine? LOL

Visak kaže...

 ...samo dižete lažnu paniku.

Ironično.

Visak kaže...

Jako vas smeta medijsko napuhavanje bolesti koja je stvarna i do sada je ubila 670000 ljudi...

Jesi skočio na tu brojku? Svi umrli od covida? Baš svi? Baš od COVIDA? Kao 90godišnjak koji je pao, slomio kuk i umro od komplikacija uslijed pada... umro od COVIDA. Još komičniji slučaj: 60godišnjak, headšotiran, umro od COVIDA. Isto, padneš li s motora, pogineš, imaš covid - umro si od covida.

 

Bolest je stvarna, virus je stvaran, brojevi su napuhani, bolest ima CFR 0.26%. Hajmo sad svi u karantenu, jer, znaš opasno je bit vanka. Stockholm sindrom i brainwash po definiciji.

Visak kaže...

a sami plašite ljude nečim potpuno izmišljenim.

Da, mi plašimo... Napisao sam ti, nisam ja rekao ništa što nisam prethodno vidio da su rekli "tatice". Što se tiče Capaka i njegove izjave... osim što je demonstrirao kako se mijenja stav struke po pitanju maski, ništa on ne odlučuje. Vidiš da nemamo pravo niti izabrati koje cjepivo ćemo koristit, EU će reći koje.

16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...
Old Iggy kaže...

 

Zašto bi nosio masku kad se kod nas razmišlja i o ukidanju cijepljenja zbog male pojave TBC-a?

Od koje, godišnje, u svijetu umre 1.5m ljudi, bez da itko trepne. Pa ću ponovit pitanje: koji racku danas nosiš masku, a nisi prošle godine? LOL

...
Visak kaže...

Jako vas smeta medijsko napuhavanje bolesti koja je stvarna i do sada je ubila 670000 ljudi...

Jesi skočio na tu brojku? Svi umrli od covida? Baš svi? Baš od COVIDA?

Gdje točno umiru i kako se TBC širi?

Umiru od Covida kao i od gripe.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
DCQE kaže...

Jesi skočio na tu brojku? Svi umrli od covida? Baš svi? Baš od COVIDA? Kao 90godišnjak koji je pao, slomio kuk i umro od komplikacija uslijed pada... umro od COVIDA. Još komičniji slučaj: 60godišnjak, headšotiran, umro od COVIDA. Isto, padneš li s motora, pogineš, imaš covid - umro si od covida.

 

 Imaš krivog računanja na obje strane, pa ti anegdotalni primjeri ne znače puno, daj statistiku ako imaš koliko je takvih, pa onda govori o napuhanim brojevima. S druge strane se vidi povećani mortalitet koji govori da su ljudi stvarno umrli.

 

DCQE kaže...

Da, mi plašimo... Napisao sam ti, nisam ja rekao ništa što nisam prethodno vidio da su rekli "tatice". Što se tiče Capaka i njegove izjave... osim što je demonstrirao kako se mijenja stav struke po pitanju maski, ništa on ne odlučuje. Vidiš da nemamo pravo niti izabrati koje cjepivo ćemo koristit, EU će reći koje.

 Naveo si Gatesovu izjavu da treba osigurati 7mld doza cjepiva kako bi ih svi imali na raspolaganju. Kako iz toga proizlazi obavezno cjepljenje? Gates će ići po svijetu i zavrtati ruke onima koji se neće cijepiti? Čista izmišljotina.

Ako kažemo da svima treba omogućiti pristup na internet, to znači da će se ljude tjerati da surfaju?

 

Capakova promjena stava može biti argument da on može i ovaj stav promijeniti, ali opet nije nikakva naznaka da će do toga doći, dakle teoretski je moguće, ali nema indicija. Sama ideja o prisilnom cijepljenju je potpuno neutemeljena, a svodi se na teoriju zavjere koju je nemoguće pobiti jer je nemoguće dokazati da se nešto teoretski moguće neće dogoditi. No ako nema indicija glupo je širiti lažnu vijest koja ima dalekosežne negativne posljedice.

 



Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
DCQE kaže...

Jesi skočio na tu brojku? Svi umrli od covida? Baš svi? Baš od COVIDA? Kao 90godišnjak koji je pao, slomio kuk i umro od komplikacija uslijed pada... umro od COVIDA. Još komičniji slučaj: 60godišnjak, headšotiran, umro od COVIDA. Isto, padneš li s motora, pogineš, imaš covid - umro si od covida.

 

 Imaš krivog računanja na obje strane, pa ti anegdotalni primjeri ne znače puno, daj statistiku ako imaš koliko je takvih, pa onda govori o napuhanim brojevima. S druge strane se vidi povećani mortalitet koji govori da su ljudi stvarno umrli.

 

DCQE kaže...

Da, mi plašimo... Napisao sam ti, nisam ja rekao ništa što nisam prethodno vidio da su rekli "tatice". Što se tiče Capaka i njegove izjave... osim što je demonstrirao kako se mijenja stav struke po pitanju maski, ništa on ne odlučuje. Vidiš da nemamo pravo niti izabrati koje cjepivo ćemo koristit, EU će reći koje.

 Naveo si Gatesovu izjavu da treba osigurati 7mld doza cjepiva kako bi ih svi imali na raspolaganju. Kako iz toga proizlazi obavezno cjepljenje? Gates će ići po svijetu i zavrtati ruke onima koji se neće cijepiti? Čista izmišljotina.

Ako kažemo da svima treba omogućiti pristup na internet, to znači da će se ljude tjerati da surfaju?

 

Capakova promjena stava može biti argument da on može i ovaj stav promijeniti, ali opet nije nikakva naznaka da će do toga doći, dakle teoretski je moguće, ali nema indicija. Sama ideja o prisilnom cijepljenju je potpuno neutemeljena, a svodi se na teoriju zavjere koju je nemoguće pobiti jer je nemoguće dokazati da se nešto teoretski moguće neće dogoditi. No ako nema indicija glupo je širiti lažnu vijest koja ima dalekosežne negativne posljedice.

Da ti dajem statistiku o tome koliko je napumpanih smrtnih slučajeva? Ne budi smiješan. Činjenica je da ih ima, masu, a vrlo dobro se zna zašto ih ima i zašto ih je više nego obratno... $$$

 

I valja imati na umu da se covid ne navodi kao uzrok, nego se slučaj tretira kao "COVID RELATED DEATH", lol. Zbog TOGA i činjenice da bolnice (barem u SAD-u) dobivaju nemale iznose za sve covid related medicinske intervencije, tako i unos covid u smrtovnicu, jasno je zašto čovjeku koji je propucan u glavu, u smrtovnici stoji "COVID RELATED DEATH". tehnički nisu pogriješili, ali slučaj se navodi u brojke koje će sutra skakati iz pašteta, a koje ćeš ti i tebi slični uzeti zdravo za gotovo i širiti paniku čime indirektno omogućavate perpetuiranje ove besmislene agonije.

 

Za "obavezna" cjepiva... Kolko se sjećam, nisam nigdje rekao da će bit, ali da je moguće da hoće... Mislim to, da.

 

kad bi mogli, objeručke bi skočili na priliku da propišu cjepivo obaveznim. Pitam se zašto... Facepalm.

 

Pronaći će se način da se sva cjepiva proizvedena - kupe, i da ih se podijeli. Ako su uspjeli sterat zdrave ljude u kućni pritvor na 14 dana pod prijetnjama novčanih kazni, mogu sve. 

 

Ona anegdota od jučer... Ona žena od 70+ godina, testirana pozitivno, bez simptoma..  obitelj živi od obrta, obiteljskog, imaju dućan. Svi u kući su testirani, svi negativni negativni osim nje, jitko naravno nema simptom..... Moraju zatvoriti trgovinu na 14 dana! Let that sink in.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Uglavnom stara priča.
Masoni i gušteri nam rade o glavi!
Probudite se!
Razmišljajte svojom glavom!

Zijev...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Uglavnom stara priča.
Masoni i gušteri nam rade o glavi!
Probudite se!
Razmišljajte svojom glavom!

Zijev...

Da nije jadno i žalosno i ironično, bilo bi za plakat od smijeha.

 

Evo ti vodič, stvoren za tebe.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Opet 'forced vaccinations'. Tobože se boriš protiv širenja panike, a sam ju širiš.

S jedne strane minoriziraš stvarnu opasnost virusa, za koji i sam priznaješ da je stvaran i ubija, a s druge promoviraš opasnost od prisilnog cijepljenja, za koju nemaš nikakvih indicija ili dokaza.

Nepostojeća opasnost je opasnija od postojeće.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Visak kaže...
Opet 'forced vaccinations'. Tobože se boriš protiv širenja panike, a sam ju širiš.

S jedne strane minoriziraš stvarnu opasnost virusa, za koji i sam priznaješ da je stvaran i ubija, a s druge promoviraš opasnost od prisilnog cijepljenja, za koju nemaš nikakvih indicija ili dokaza.

Nepostojeća opasnost je opasnija od postojeće.

Zbog tvojih izjava treba izmislit Nobela za ironiju.

 

Evo ti još jedna preporuka

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Još kad bi ti znao što je ironija...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

DCQE:

  • Jedan post "gde sam rekao prisilna vakcinacija", sledeći post "Evo ti vodič: (meme gde se navodi prisilna vakcinacija)";
  • Par postova iznad: "Od TBC godišnje umre 1.5M ljudi bez da iko trepne" - potpuna neistina! TBC je bio na rubu istrebljenja i radilo se na tome, a onda se pojavio niz sojeva koji su rezistentni na lekove i gotovo iskorenjena bolest se vratila. Trenutno se intenzivno radi na ovom problemu, uključujući nove terapije, kao i par novih vakcina koje su na kliničkim testiranjima. Podpitanje: zašto nisam, radi preventive TBC-a, nosio masku prošle godine? Protiv TBC-a sam vakcinisan, te bi trebalo da niti ga mogu dobiti, niti preneti, a, koliko mi je poznato, nije bilo slučajeva u mojoj okolini. Nasuprot tome, dvojica kolega (u firmi od 15 ljudi), kompletna familija jednog od njih, blizak prijatelj, par daljih poznanika, nešto poslovnih saradnika... većina u poslednjih mesec dana, pozitivni na COVID-19. Eto, zato je COVID razlok za nošenje maski, a TBC nije.
  • Odakle podatak za 0.26% case fatality rate? 671,239 od 17,241,322 je 3.89% (svet), 141 od 4993 je 2.82% (Hrvatska)! EDIT: 0.26% bi i dalje bilo za oko red veličine gore nego kod sezonskog gripa, u zavisnosti od sezone.
WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 16:26 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ivan(4) kaže...

DCQE:

  • Jedan post "gde sam rekao prisilna vakcinacija", sledeći post "Evo ti vodič: meme.

 Da, meme. MEME!

Ivan(4) kaže...

TBC je bio na rubu istrebljenja i radilo se na tome, a onda se pojavio niz sojeva...

Sad umjesto TBC stavi SARS, i umjesto "niz sojeva" napiši sars-cov2. Teza, antiteza, sinteza. 

 

Ali, uzalud mi trud. Hajte u tor.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ivan(4) kaže...
  • Odakle podatak za 0.26% case fatality rate? 671,239 od 17,241,322 je 3.89% (svet), 141 od 4993 je 2.82% (Hrvatska)! EDIT: 0.26% bi i dalje bilo za oko red veličine gore nego kod sezonskog gripa, u zavisnosti od sezone.

CDC. Podaci za SAD. Ali ako si u stanju tvrdit gluposti u žutom i ne shvatiti promašeni fudbal... Prosto nema smisla. 

15 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

https://www.hop.com.hr/2020/07/26/ekskluzivno-veliki-intervju-o-pandemiji-5g-tehnologiji-prof-dr-sc-k-pavelic-novinarstvo-tipa-faktograf-vrlo-je-opasno-pod-krinkom-provjere-znanstvenih-podataka-isticu-samo/

 

Evo jedan smisleni članak osim za one koji viču  uuuu masoni uuuu marsovci uuuuuu teorije zavjere svima koji se ne slažu s njihovim mišljenjem.

 

P.S.

 

U članku nema nikakvih teorija zavjere. 😁

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 17:40 (Dermentor).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dermentor kaže...

https://www.hop.com.hr/2020/07/26/ekskluzivno-veliki-intervju-o-pandemiji-5g-tehnologiji-prof-dr-sc-k-pavelic-novinarstvo-tipa-faktograf-vrlo-je-opasno-pod-krinkom-provjere-znanstvenih-podataka-isticu-samo/

 

Evo jedan smisleni članak osim za one koji viču  uuuu masoni uuuu marsovci uuuuuu teorije zavjere svima koji se ne slažu s njihovim mišljenjem.

 

P.S.

 

U članku nema nikakvih teorija zavjere. 😁

 Kako nema?

'Koje je vaše razmišljanje o intrigantnoj, i rekla bih neprimjerenoj ulozi IT tehničara i multimilijardera angažiranog oko cjepiva za sve i svašta, pa tako i za covid-19?'

 

I sve u takvom revijalnom tonu.

 

Inače HOP je poznata teroristička organizacija, pa portal s tim imenom ima posebnu težinu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Ivan(4) kaže...

DCQE:

  • Jedan post "gde sam rekao prisilna vakcinacija", sledeći post "Evo ti vodič: (meme gde se navodi prisilna vakcinacija)";
  • Par postova iznad: "Od TBC godišnje umre 1.5M ljudi bez da iko trepne" - potpuna neistina! TBC je bio na rubu istrebljenja i radilo se na tome, a onda se pojavio niz sojeva koji su rezistentni na lekove i gotovo iskorenjena bolest se vratila. Trenutno se intenzivno radi na ovom problemu, uključujući nove terapije, kao i par novih vakcina koje su na kliničkim testiranjima. Podpitanje: zašto nisam, radi preventive TBC-a, nosio masku prošle godine? Protiv TBC-a sam vakcinisan, te bi trebalo da niti ga mogu dobiti, niti preneti, a, koliko mi je poznato, nije bilo slučajeva u mojoj okolini. Nasuprot tome, dvojica kolega (u firmi od 15 ljudi), kompletna familija jednog od njih, blizak prijatelj, par daljih poznanika, nešto poslovnih saradnika... većina u poslednjih mesec dana, pozitivni na COVID-19. Eto, zato je COVID razlok za nošenje maski, a TBC nije.
  • Odakle podatak za 0.26% case fatality rate? 671,239 od 17,241,322 je 3.89% (svet), 141 od 4993 je 2.82% (Hrvatska)! EDIT: 0.26% bi i dalje bilo za oko red veličine gore nego kod sezonskog gripa, u zavisnosti od sezone.

Od svih tih ljudi, koliko ih je razvilo teže simptome bolesti? I da li kojim slučajem znaš koliko ih je završilo u bolnici? Eto, u Hrvatskoj je službeni broj oboljelih 5071, a koliko ih je trebalo bolničko liječenje? Vjerojatno nekoliko stotina... A sada ono bitno - procijenjeno je da je s COVID-19 bilo zaraženo preko 100 000 ljudi. Za Hrvatsku govorim. Dakle, smrtnost je samim time puno manja. Na sreću, naravno. Umrlih je 144 i to većinom ljudi za koje bi se reklo da su "jednom nogom u grobu". Malo ružno, ali stvarno je tako bilo. Smrtnost bi bila ako zaokružimo broj zaraženih na 100 000, nekakvih 0.144%.

4 godine
protjeran
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dermentor kaže...

https://www.hop.com.hr/2020/07/26/ekskluzivno-veliki-intervju-o-pandemiji-5g-tehnologiji-prof-dr-sc-k-pavelic-novinarstvo-tipa-faktograf-vrlo-je-opasno-pod-krinkom-provjere-znanstvenih-podataka-isticu-samo/

 

Evo jedan smisleni članak osim za one koji viču  uuuu masoni uuuu marsovci uuuuuu teorije zavjere svima koji se ne slažu s njihovim mišljenjem.

 

P.S.

 

U članku nema nikakvih teorija zavjere. 😁

Da, čovjek priča o netermalnim učincima, u kojima se najvjerojatnije i krije izvor problema mw zračenja, na što sam ukazivao na drugoj temi dežurnim forumskim poklopcima... a oni ko tele u šarena vrata, bleje, jer "kakvi su to sad ne-termalni učinci, jeboteled"...

11 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

LOL, dao si podatak za danas, a jucer i prekjucer situacija puno losija. Ako ces govorit o "zadnjih par tjedana", mozda da uzmes jos koji dan.
Ili barem "7-day moving average" novih slucajeva:
Svedska - 264
Danska - 79
Norveska - 34

Bas se vidi kako "Švecka nadmoćno rula"...

 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

Švede drugi val praktično mimoilazi, što se ne može reći za zemlje koje su ih donedavno prozivale za pogrešnu epidemiološku politiku, a još nije ni kraj ljeta 

Finska i Norveška zadnjih tjedana isto imaju blagi porast i vrlo uskoro Švecka nadmoćno rula nad luzerskim stožerima paničara 

Kritičari su izdominirani brutalno  pa već mjesec i više šute kao zaliveni  kao što su neki mudri ljudi i predviđali da bude, da sad nikoga ne imenujemo 

 

 

 

Jučer 426 slučajeva. Te podatke koje gledaš se dodaju svaki sat, pogledaj sveukupno u jednom danu. 

 

Švedska je 7. zemlja na svijetu po broju smrti na milijun stanovnika - po čemu su to uspjeli??? 

 

Ne razumijete da je svaka smrt za nekoga nepovratan gubitak. A kada to država omogući na ovakav način, onda je uspjela smaknuti ljude, ništa više. 

 
2 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

Mora se proslavit Švecka, kad god to bilo 

Ja i dalje ne vidim što bi se tu trebalo slaviti.

Iako imaju najprikladniju socijalnu komponentu, brdo mrtvih, jak pad BDP-a.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Slavi se majmunovo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...
Old Iggy kaže...
Ja i dalje ne vidim što bi se tu trebalo slaviti.

 

Slavit će se to da su im u početku svi pametovali, da bi malo po malo ti isti prelazili na njihov model, ovisno o specifičnim situacijama u pojedinoj zemlji, pa se sada dešava da u Švedskoj broj zaraženih pada, dok u tim zemljama raste. Slave se muda da se ne bude dio krda i ne sluša korumpirana i nesposobna WHO. Treba još samo malo pričekati da brojke bude poraznije za seratore i da se jasnije vidi dominacija normalnosti nad režimskim beskičmenjacima.

 Odi se lječiti.

Pa valjda ti je jasno da će i u Švedskoj rasti broji ili si tako zasljepljen da ne vidiš dalje od nosa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2020 14:52 (hummer0).
Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ludizao kaže...

Švede drugi val praktično mimoilazi

 

''drugi val'' pa i ''treći'' koji neki spominju su medijske izmišljotine 

 

drugi val se može očekivati kad širenje zaraze stane,iz nekog razloga poput npr. ''kolektivnog'' imuniteta ...  pod uslovom da se virus prilagodi tom razlogu ,zaobiđe ga

 

Trenutna covid19 epidemija traje bez prestanka,suludi lockdown,koji jeste efikasan ali nije riješenje ipak treba nam novac i poslovi da bi preživljavali ,zar ne ?  je samo usporio širenje i stvorio iluziju da epidemija jenjava .

waaagh ;
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice