Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

poruka: 69
|
čitano: 14.906
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji ".
6 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Panem Et Circenses

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Borba do smrti jedini je sport.

 
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Kolacic kaže...

Borba do smrti jedini je sport.

 Što čekaš...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

mislim da dragi fali setnja po jarunu... previse igra igrice...

 
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Može se kompetitivni gaming nazivati kako hoće ali tu "s" od sporta nema. To je igra kao i šah, pikado, bilijari i slične igre koje su vremenom dobile status sporta, bez ikakve osnove. Svaki oblik natjecanja, od dječjih franja (pikula) do birtijske briškule ili bele izlog je ljudskog karaktera. Po ovom članku dalo bi se zaključiti da je pijanac kojeg ne ide karta ali ipak igra do kraja veći sportaš od Ronalda koji ne slavi golove suigrača ili Bolta koji odustane od utrke nakon lošeg starta?! Čak se i poker gura u sport. Realno i nije ništa manji sport od gaminga. Mislim na online poker jer live je sigurno više sport od LOL-a, CS-a, FIFA-e ...

 
18 1 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Jakovp kaže...
Kolacic kaže...

Borba do smrti jedini je sport.

 Što čekaš...

 Kladionicu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Kolacic kaže...
Jakovp kaže...
Kolacic kaže...

Borba do smrti jedini je sport.

 Što čekaš...

 Kladionicu.

 Pametno, inače ne bi imalo smisla.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
odjavljen
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Drago, kaj misliš koliko e-sportaš može dić na benču?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

 

Dobar tekst od našeg Drage. To su ove teme gdje se ljudi međusobno baš ono podijele.

Sa svim difovcima sa kojima sam razgovarao na ovu temu, jednostavno nisu prihvaćali e-sportaše kao sebi ravnopravne.

Ne znam čemu uopće gurati e-sportove pod sport? Okay, e-sport ima svoju publiku, igrače, itd. I to je ok. Al' čemu treba e-sportu da se prihvaća kao sport?

Okay, kužim radi para, ali ovako na osobnoj razini zašto ako netko živi od e-sporta, želi biti ravnopravan sa onim što trči na 100 metara ili neki nogometašem?

Da, dođeš među sportaše, koji žive od toga na profesionalnoj razini, ne mislim da bi baš rado prihvatili nekog e-sportaša kao da je jedan od njih.

 

Ako se ide dalje analizirati, neki samo atletiku smatraju sportom. Šahisti, kuglači, pikadaši, curling, aikido, neki borilački sportovi,....među ljudima koji su svoj život posvetili sportu na bilo koji način, nisu našli na odobravanje da je to sport.

Kamoli e-sport.

 

Koje motoričke spobnosti razvija e-sport?

Preciznost?

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
1 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Ni automobilizam se ne moze nazvati sportom jer samo sjedis.
Moj PC  
10 1 hvala 0
8 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

a sta je s onima u bobu? 

 

barem jedan u svakom momentu samo lezi....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 22:01 (Damir22).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Dex.pwn kaže...

Drago, kaj misliš koliko e-sportaš može dić na benču?

 Ima ih koji mogu dignuti vise od tebe a ima ih vise koji ne mogu ni pola kao ti. I?

Ako je sah sport,kojeg inace volim odigrati ali nisam dobar,zasto i e Sport nebi Bio sport?

Tamo se pljuje po nogometasima,tu se pljuje po gejmerima. Life goes on. 

Bolje sjediti za kompom,igrati nogomet nego cigara u zubima,kokain i igla u veni. (:

 

16 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Što kaže definicija: "Sport je svaka fizička i psihička aktivnost koju čovjek izvodi po utvrđenom skupu pravila, u cilju takmičenja sa protivnikom ili protivničkim timom, uz primjenu propisanog sistema bodovanja na osnovu kojeg se utvrđuje pobjednik. "

 

Vrlo jednostavno,e-sportaši su pravi sportaši. Sport je i moto utrke, sport je i šah, sport su i borilačke vještine.

 

I da...

 

WWE nije sport :)

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
10 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo

@Kolacic

 

Mislim da nitko ne pljuje po gejmerima. Ta, i oni koji se bave profesionalno sportom igraju se na okmpovima, konzolama,....

A, sada šta je bolje, od cigareta, droga,,,,da bolje je igranje na kompu, ali i sjedenje nije baš zdravo, tako da je bolje trčati, nego se gejmati.

Igranje je kul, ali se bojim da eto to ne može biti baš sport. 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
PzKpfw kaže...

@Kolacic

 

Mislim da nitko ne pljuje po gejmerima. Ta, i oni koji se bave profesionalno sportom igraju se na okmpovima, konzolama,....

A, sada šta je bolje, od cigareta, droga,,,,da bolje je igranje na kompu, ali i sjedenje nije baš zdravo, tako da je bolje trčati, nego se gejmati.

Igranje je kul, ali se bojim da eto to ne može biti baš sport. 

 Ako sam skuzio bavis se sportom,Gym i to. 

Znas i sam da nije dobro previse trenirati iako si u mogucnosti da mozes. 

Tako i za sjedenje. Nece se baviti cijeli zivot igranjem igara za novce,tako ni ovi ostali u "pravom" sportu. 

Gledao sam bas par videa iz profesionalnih e Sport timova i oni moraju vjezbati itd,nekad i posebna prehrana,bude se za "posao" kao i svi mi. 

Razdvojimo profesionalno od hobija. Ako se igras iz hobija nije lose,ako igras kosarku,nogomet, Pingpong opet nije lose ali eto tu postoji razlika jer je lakse sjediti za kompom nego igrati nogomet. 

Mozda cete razumijeti jer kad pozelim reci nekaj pametno ne izrazim se dobro. 

12 godina
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Kolacic kaže...
Dex.pwn kaže...

Drago, kaj misliš koliko e-sportaš može dić na benču?

 Ima ih koji mogu dignuti vise od tebe a ima ih vise koji ne mogu ni pola kao ti. I?

Ako je sah sport,kojeg inace volim odigrati ali nisam dobar,zasto i e Sport nebi Bio sport?

Tamo se pljuje po nogometasima,tu se pljuje po gejmerima. Life goes on. 

Bolje sjediti za kompom,igrati nogomet nego cigara u zubima,kokain i igla u veni. (:

 

 Nitko ne pljuje po nikome. Najmanji mi je cilj pljuvati po sebi. Gamer sam od svoje 8 godine i ZX spectruma. Dapače dobar sam u šahu, bilijaru, kartama, fliperu i svim birtijskim "sportovima" osim pikada a ni tu nisam loš. S druge strane u pravim sportovima, pogotovo onima s loptom, uvijek sam bio među gorima pa opet sve te moje vještine ne smatram sportom. 

10 godina
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo

@Kolacic

 

Ma, to sve stoji, ali sam čin izvođenja e-sporta i recimo nogometa. Što je potrebno od motoričkih sposobnosti u jednome, a što u drugome?

Mislim, čovjek se priprema i za guranje automobila 24h za onu knjigu bedastih rekorda, pa opet guranje automobila nije sport.

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Nije bitno dali sjediš ili ležiš, nego dali imaš zbog tog sporta stečenu vještinu okretnost, snagu i intuiciju upotrebljivu u realnom, fizičkom životu. Pritom mislim i da je šah samo zbog tradicije ostao pod pojmom "sport", jer bi u tom kontekstu sportom onda valjalo nazvati i kockanje u casinu, ili kartanje pokera. Neke računalne igre mogle bi se nazvati simulatorima i to je upotrebljivo u realnom životu. Tako da vjerujem nije baš za sve igre (ni fizičke ni računalne), bez obzira na natjecateljski koncept, proglasiti sportom, kao što ni svaki sport baš nije igranje. Jer ako ćemo igranjem proglasiti utakmice kojima je moguć smrtni ishod, onda bi trebalo promijeniti naziv ili te aktivnosti ili onoga što instuitivno rade mala djeca da se pripreme za "život odraslih". 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Kuzim sto hoces reci.

Igram igre od 4.godine. Igrao sam nogomet dugo godina,svaki dan,trenirao kosarku(prvo mjesto u Zg),gym, streetworkout. Razumijem i jednu i drugu stranu. 

Ne znam zasto sam zapoceo jer mi nije jasno zasto nebi ostalo e-Sport? Oni koji zaraduju i njima su se digle place,ljudi su se neki spustili na zemlju,povecala se cijela zajednica.

Evo trenutno summit1g ima 200k gledatelja na Twitch-u. 

 

Edit:ovi koji su dobri u igrama(online) imaju neki "kliker" u glavi i dobri su u necemu osim igranja i lakse im je savladati neke zivotne kak nazvati potrebe. Iz mog iskustva.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 22:40 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Moj Thrustmaster T300 ima force feedback motor sa oko 3Nm momenta, Fanatec volani kreću sa 4.5Nm, direct drive volani imaju i preko 25Nm.. to izaziva popriličnu fizičku aktivnost, može ti i ruku slomit, a sama vožnja ozbiljnih "simulatora" i psihičku.

Ja sam sportaš, change my mind.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.4.2020 22:48 (nixass).
Moj PC  
13 1 hvala 0
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
BlueMax kaže...

Može se kompetitivni gaming nazivati kako hoće ali tu "s" od sporta nema. To je igra kao i šah, pikado, bilijari i slične igre koje su vremenom dobile status sporta, bez ikakve osnove. Svaki oblik natjecanja, od dječjih franja (pikula) do birtijske briškule ili bele izlog je ljudskog karaktera. Po ovom članku dalo bi se zaključiti da je pijanac kojeg ne ide karta ali ipak igra do kraja veći sportaš od Ronalda koji ne slavi golove suigrača ili Bolta koji odustane od utrke nakon lošeg starta?! Čak se i poker gura u sport. Realno i nije ništa manji sport od gaminga. Mislim na online poker jer live je sigurno više sport od LOL-a, CS-a, FIFA-e ...

 

 

Ima smisla ovo što kažeš. Meni nekako pod sport pada ono što je uključeno u olimpijske igre i ono što je vrlo slično tim sportovima (jer bejzbol, cricket isl. nije uključeno). Sve drugo je samo zabava i ništa više. Mislim i gađanje pikada je što? Meni osobno to nije sport nego vještina. Potrebna je vještina kako za pikado, tako i za jahanje na konju u cirkusu, pa tako i za igranje pokera i igranje računalnih igara. Šah isto. Vještina DA. Sport NE. Eto, tako i vožnja autekima, formulama ili motorima (sad će netko reći ali sport je i vožnja boba i sanjki, i to je kontradiktorno. Nemam ništa pametno dodati na to, slažem se).

 

 

Ipak, ovdje bih dao napomenu. Simulacija vožnje automobila je iznimno teška vještina, to je za mene jedini "e-sport" jer vjerno dočarava težinu upravljanja sportskim automobilom. Potrebna je i skupa oprema (oni profi volani s opremom dođu po nekoliko tisuća eura). Biti će to ludo jednom kad se u cijelu priču ukljući VR, jedva čekam vidjeti budućnost toga.

 

A ti CS, SC2, LOL, fortnite i šta ja znam, nikad u životu se nisam navukao na takve igre, kad gledam taj stream što igrači rade, to mi baš ništa nije jasno, svodi se na taktiku i brzinu klikanja mišem. Napredniji Tetris.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Ti si izgorio.
Ozbiljno si shvatio moj post 🤦‍♂️
9 godina
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
PzKpfw kaže...

@Kolacic

 

Ma, to sve stoji, ali sam čin izvođenja e-sporta i recimo nogometa. Što je potrebno od motoričkih sposobnosti u jednome, a što u drugome?

Mislim, čovjek se priprema i za guranje automobila 24h za onu knjigu bedastih rekorda, pa opet guranje automobila nije sport.

 

 

 Da li je huliganiziranje po stadionu sport?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Je! Ipak trebaš moć bacit baklju ili preskočit ogradu da bi uletio u teren 😅
13 godina
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
BlueMax kaže...

Može se kompetitivni gaming nazivati kako hoće ali tu "s" od sporta nema. To je igra kao i šah, pikado, bilijari i slične igre koje su vremenom dobile status sporta, bez ikakve osnove. Svaki oblik natjecanja, od dječjih franja (pikula) do birtijske briškule ili bele izlog je ljudskog karaktera. Po ovom članku dalo bi se zaključiti da je pijanac kojeg ne ide karta ali ipak igra do kraja veći sportaš od Ronalda koji ne slavi golove suigrača ili Bolta koji odustane od utrke nakon lošeg starta?! Čak se i poker gura u sport. Realno i nije ništa manji sport od gaminga. Mislim na online poker jer live je sigurno više sport od LOL-a, CS-a, FIFA-e ...

 Zato se i zove e-sport, nema veze to s sportom u koji spada nogomet, plivanje i umjetničko klizanje. Naziv više ima poveznicu s lifestileom ljudi koji se snjim bave.

 

Nisam ni ja vjerovao al e-sport timovi imaju trenere, taktičare, kuhare, "treniraju" svaki dan, postoje transferi među timovima, sponzorstva koja se sklapaju i raskidaju...

 

Ima tu mnogo sličnosti s fizičkim sportovima, al iz razloga što nisu se i zove e-sport.

 

S druge strane kod pokera i ostalih birtijskih igara ne vidim sličan pristup razvijanja taktika, treninga, stručnog tima koji analizira druge timove i njihove "utakmice", to je opet kategorija za sebe i nema veze s e-sportom.

It s just cornflakes...
15 godina
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

"teško je to reći u ovom trenutku, drugovi":

 

e = 2,718281828459045235360287471352662497757247093699959574966 ...

 

e sad ≈ 2,72 sjedinjenih američkih država ≈  rusija?

 

e-sport = e-olimpijske igre (jer sport = igre, barem službeno) = 2,72 - (sport/igre) = (ne znam dalje, jebga. imao sam 2,72 iz matematike u osnovnoj pa i šire)

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Gaming je vještina ne sport. Negdje moraju biti granice, jer bi onda i barista, koktel ili pizza majstor bio sportaš. I oni imaju natjecanja. Nešto nije sport ako nema značajnog fizičkog napora i odricanja, a vjerovali ili ne vozači forumule/auto utrka su itekako izloženi fizičkom naporu i dok "sjede" u kokpitu.

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.4.2020 9:57 (VladimirLem).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo
Kolacic kaže...

Bolje sjediti za kompom,igrati nogomet nego cigara u zubima,kokain i igla u veni. (:

 

Nikako nije bolje, samo je nesto zdravije...

7 godina
protjeran
offline
Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bolji

Jel eBanana jednake nutritivne vrijednosti kao i Banana vulgaris?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Jesu li e-sportaši „pravi“ sportaši? Jesu i bo

Znaci bolje je. Huehue

Samo da ne pocnu usporedivati e-sex sa sexom i bit ce sve uredu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice