Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina otkri

poruka: 11
|
čitano: 8.300
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina otkri".
13 godina
offline
Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina otkri

OK kako je to otkrio? i kom pada na pamet na tipkovnici otipkati MORTIMER u trenutku dok eto slučajno odabereš help about comctl32.dll ...

 
23 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina o
Byron kaže...

OK kako je to otkrio? i kom pada na pamet na tipkovnici otipkati MORTIMER u trenutku dok eto slučajno odabereš help about comctl32.dll ...

 

Vjerojatno je naišao na to u source kodu ili mu je netko dojavio, sigurno nije "slučajno" natipkao baš to kad je bio pozicioniran baš tamo.

7 godina
protjeran
offline
Re: Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina o
Morti mer a morti nemer
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina o
Byron kaže...

OK kako je to otkrio? i kom pada na pamet na tipkovnici otipkati MORTIMER u trenutku dok eto slučajno odabereš help about comctl32.dll ...

 ,,,,

 

i to baš pred uskrs

3 godine
odjavljen
offline
Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina otkri

Udarna/prijelomna vijest???

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina o
A mozda je 25 godina isao redom i trazio jaja po Windowsima.
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina o
Cro0707 kaže...
Byron kaže...

OK kako je to otkrio? i kom pada na pamet na tipkovnici otipkati MORTIMER u trenutku dok eto slučajno odabereš help about comctl32.dll ...

 

Vjerojatno je naišao na to u source kodu ili mu je netko dojavio, sigurno nije "slučajno" natipkao baš to kad je bio pozicioniran baš tamo.

Ovo prvo je skroz moguće buduće da je izvorni kod Windowsa prije par mjeseci procurio i javno postao dostupan za preuzimanje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina o
Marko :D kaže...
Cro0707 kaže...
Byron kaže...

OK kako je to otkrio? i kom pada na pamet na tipkovnici otipkati MORTIMER u trenutku dok eto slučajno odabereš help about comctl32.dll ...

 

Vjerojatno je naišao na to u source kodu ili mu je netko dojavio, sigurno nije "slučajno" natipkao baš to kad je bio pozicioniran baš tamo.

Ovo prvo je skroz moguće buduće da je izvorni kod Windowsa prije par mjeseci procurio i javno postao dostupan za preuzimanje.

Hm, Inovatorova teorija mi se čini reaalnijom i poklapa se sa mojim razmišljanjem, a tek je sad iscurilo jer je tipkao abecednim redom pa mu je trebalo vremena da dože do MORTIMER; A, B, ...AA, AB,... 25 godina kasnije MORTIMER

 

Easter eggs su bili popularni kod MS-a, sigurno se neki od vas sjećaju onog "flight simulatora" u Excelu (mislim verzija 97). Generalno su mi fora, koliko god bili beskorisni, ali nisam siguran kako većina poslodavaca reagira na to da troše vrijeme i resurse.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina otkri

a tek čega sve nema u gugletu ... leleeee ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina otkri

flight simulator je prvenstveno bio za internu upotrebu: Kako se igrati na poslu , a da ti poslodavac misli da visiš na Excel tablicama ili testiranju ili kodiranju...

Jer windowsi odavno točno znaju koliko si na čemu bio i kada, a MS to itekako zna/znao izvući...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Iznenađenje u Windowsima 95: nakon 25 godina otkri

Nije li ovo zapravo prevara? To je kao onaj u Excelu gdje je nedavno otkriven Doom i skriveni level..... mislim netko se ocito bavio reverzibilnim iznenjerinom ili je imao uvid u izvori kod. Nama sanse da je slucajno.....

 

Normalno se otkriju posve slucajno ili ga otkriju oni koji imaju dobar vid (kao onaj poznati easter egg na prstenu) koji je na prvu jako tesko uocljiv.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 22:22 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice