IT industrija jasno poručila što joj treba da prod

poruka: 7
|
čitano: 1.763
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IT industrija jasno poručila što joj treba da prod".
9 godina

Cim ti trebas pomoc od drzave odmah je jasno da si se zaj**ao u startu i da nesto radis krivo! 

2 0 hvala 0
13 godina
Re: IT industrija jasno poručila što joj treba da
Gadgeti kaže...

Cim ti trebas pomoc od drzave odmah je jasno da si se zaj**ao u startu i da nesto radis krivo! 

Ovisi kakva je država i njezina pravila, a naša je u banani.

6 mjeseci
dd.inc kaže...

Ovisi kakva je država i njezina pravila, a naša je u banani.

nije točno...

treba biti sposoban, naći vezu i sve ide kao po loju... 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
13 godina
Gadgeti kaže...

Ne vidim baš da se tu traži nekakva pomoć države.

Dapače, državi je odavno rečeno što treba napraviti s njene strane da bi se povećala konkurentnost.

11 godina

Inace nakon ovakvoga clanka uvijek ide i reklama Algebre...

A sto se tice placa, van iradim kao 2nd level support i placen sam 2x vise, a u Hrvatskoj bi doslovno morao za placu od 10 000kn bit na razini da spremim u dep inzenjere Googlea i Microsofta... 

Sve firme koje su se spominjale do prije koji mjesec vise ne postoje, jer su vukle pare iz EU fondova dok ih je bilo, sada je to sve sitna lova i velika glavobolja.

Odnosno lakse je otvorit obrt ako se ima kakva veza i preprodat tudi software nego ulagat i zezat se sa svojom firmom. Ionako manje vise tko god da je mogao ista napravit vec je zbrisao van il ovisi o vanjskim investicijama.

HR ionako nema znacajniji IT sektor tako da je sve sto se desi nevjerovatno i izvanredna vijest.... Nit je veliko trziste za ozbiljnije igrace, tak oda tu sve drzi 3-4 HR firme i to je to.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 14:47 (Robert_84).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
Robert_84 kaže...

A sto se tice placa, van iradim kao 2nd level support i placen sam 2x vise, a u Hrvatskoj bi doslovno morao za placu od 10 000kn bit na razini da spremim u dep inzenjere Googlea i Microsofta...

Pa i ne baš. 10k kn je bila "velika" plaća prije 10+ godina.

Ima i kod nas ozbiljnijih firmi, radi se i vani, u odnosu na većinu privrede IT je svjetlosnu godinu ispred.

11 godina
Old Iggy kaže...
Robert_84 kaže...

Pa i ne baš. 10k kn je bila "velika" plaća prije 10+ godina.

Ima i kod nas ozbiljnijih firmi, radi se i vani, u odnosu na većinu privrede IT je svjetlosnu godinu ispred.

moguce no ne zivimo svi u Zagrebu, ja sam iz Sl Broda, i u Brodu se o tome samo moze sanjati... odnosno IT scena ne postoji u 90% hrvatske na zalost... 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice