Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b

poruka: 31
|
čitano: 10.759
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo su b".
2 godine
online
Re: Istraživanje pokazalo – Pametni satovi gotovo
abyssis kaže...

Naslov je u rangu: mobiteli su beskorisni u stvaranju novih prijateljstava, nije do mobitela do vas je.

Tako i sa pametnim satovima, do vas je mršate  ili ne, nabijate li formu ili ne, ili šta god želite da postignete od bilo koje vrste fizičke aktivnosti, ostvarujete li ono što želite.

Satovi su tu samo da vam pokažu rezultate Vašeg zalaganja i ništa više, a i to kako koji, više ili manje uspješno ili neuspješno.

Korist od pametnih satova za praćenje aktivnosti varira od sporta do sporta, pa su najkorisniji recimo kod trčanja, planinarenja i biciklizma, ili ti ga sportova na otvorenom, jer primarno kroz GPS pokazuje rutu, brzinu, elevaciju, vremena po kilometru i sl. pa su ti podaci i  kao korisni. Mogu uporediti prolaze po 1/km na utrci koju sam trčao prije 1 godinu i danas, zanimljivo zaista i jako korisno.

NPR oni koji treniraju samo u teretani i nikad potrčali nisu mogu sebi nabaviti i neki Band bez gps-a, šta će im koji k.  GPS  , a ne treba im ni Band, šta da im mjeri???

Za mene lično, praćenje sna, vo2max, trening load, recovery time itd. predstavljaju zanimljive ali jako nepouzdane i nerelevantne informacije koji mi ništa ne znače.

Pošto trčim i najjeftiniji sat sa pouzdanim GPS-om, (svaki  svakako mjeri i otkucaje srca) mi je sasvim dovoljan.

Puls svaki manje-više dobro mjeri dok konstantno trčim, čim počnem raditi sprinteve od otkucaja nema ništa jer svaki senzor uopšte ne prepoznaje brzi skok u pulsu sa npr 100 na 170o/min u roku od 10 sec.

Jesam li smršao, jesam 20kg, je li mi sat pomogao u tome, jeste na indirektan način, jer sam volio i htio da svaki dan ispunim normu koju sam postavio na satu, ali to je zato što volim gadgete i što sam nekad prije aktivno trenirao pa prestao, a i dalje mi ostala želja za treningom.

Da li bi isto smršao da sam imao najskuplji garmin ili obični digitalni Casio, da vjerovatno.

 

 

 Kad sam imao 18 god, pa 30, 35 40 nisam ni pomišljao kupiti sat jer sam išao dva puta godišnje na sistematski, bavio se aktivno s dva sporta i nisam razmišljao o broju otkucaja srca, potrošnji kalorija, itd..

 

Kad pređeš 40 i neku već je pametno pratiti otkucaje srca jer može doći do "iznenađenja", biologija starosti.

 

S ostalim se slažem..

uopće nemam nekakav kurqeviti sat već Mi band 6 i nosim ga samo kada sam na sobnom biciklu, ili na traci...

Trčati vani ne smijem zbog problema s kralježnicom.

I da, GPS mi ne treba, spojim MI band s mobitelom, mobitel na vidljivom mjestu da pratim direktne otkucaje srca... 

I, kada se gleda u mobitel, točno pokaže u 10 sec ako puls ode s 11o na 170 što kolega kažeš dane može, jer preko mobitela ne mjeri svakih 1 min. otkucaje, već odmah, sad...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice