Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,001%

poruka: 14
|
čitano: 11.536
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,001%".
16 godina
offline
Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,001%

Imam dvi riči za 99,999% ljudi - Sitno gornje

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,001%

Sandro Vrbanus aka. Petar Stosic Bug On Line-a

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
A HDZ i Možemo planira brzu izgradnju spalionice opasnog medicinskog otpada usred Zagreba, u krugu bolnice Rebro, pored kuća. Trebalo bi hapsiti samo za prijedlog takve ideje, jer je zločin protiv ljudi. Kao da nemamo dovoljno slučajeva raka, žele još. A oni to misle ostvariti i to po hitnoj proceduri.
Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 14:47 (Keso).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,001%

Nije ni čudo jer se 66% bugovaca (osobe koje su inače tehnološki potkovane i vole nove tehnologije) izjasnilo da bi radije kupilo auto s unutarnjim izgaranjem čak i kad bi dobili 100% subvencije za elektirčni. 

 

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
5 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
Iako bi to dovelo do povećanja onečišćenja zraka, nije ništa opasnije od loženja drva...
16 godina
offline
Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,001%

I grijanje na drva bi zabranio zakonom u gradovima. Odem van trčati sad kad je hladnije/maglovitije vrijeme, vratim se doma i smrdim ko dimljena šunka i idući dan kašljem kao da sam popušio šteku cigara. Ako ćeš ložiti na drva idi živjeti u šumu u brvnaru pa tamo loži.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
2 4 hvala 0
8 godina
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
Gallu:

Pa to si u pravu, drva su najgori zagađivač zraka u našoj okolici. Teško da će ih išta nadmašiti u skorije vrijeme ako ikad
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
Pozdrav!

Zar je drvo opasno?
Opasnije od ugljena Ili mazuta?
vicious
12 godina
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
Ja još čekam da se ljudi koji zagovaraju ekološki život vrate u spilje, voze vozila kao ona iz Kremenka, odreknu svih oblika hrane ili daju ikakvo rješenje za svoje ekološke prohtjeve koje neće osiromašiti ili onesposobiti normalnog čovjeka. Na moje čuđenje takve moralne veličine lete svijetom u privatnim mlaznjacima, plove oceanima na privatnim jahtama, prežderavaju se avokadom koje prevoze avioni i smrdi im dimljena šunka!

Od kada to dimljena šunka smrdi?
vicious
3 godine
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
Nije, ali nije ni nešto posebno čisto. Općenito gorenje organske tvari stvara kancerogene spojeve.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2023 23:21 (Gallu).
2 godine
offline
Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,001%

Za ovakve stvari nije potrebno "dobivene podatke ubacili su u model pogonjen dubokim strojnim učenjem", dovoljna je samo logika, napučeniji grad imat će više onečišćenja od slabije napučenog grada.

 

Recimo pogledate podatke na European city air quality viewer gdje možete vidjeti da Stockholm kao jedan od najčišćih gradova ima 4,5 µg/m3 čestica u zraku, dok Zagreb ima 16,1. Onda uzmete u obzir da Stockholm ima metro density 370/km2, a Zagreb 3,800/km2, zatim da Stockholm ima 4,800 prema Zagrebu koji ima 9,512 stanovnika na m2, zatim da u Zagrebu postoji EL-TO i TE-TO, ubacite kućanstva koja imaju centralnu peć i evo razlike.

 

Uostalom, najbolji primjer toga je mjerenje u Oldenburgu u Njemačkoj, kada je izmjereno je 54 µg/m3 čestica na dan kada je promet u gradu bio zaustavljen radi maratona, dok je osnovica za Euro 6d normu 45 µg/m3.

Magia Posthuma
 
1 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
Kak je više izmjereno bez prometa?
8 godina
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
Viciousone:

Spaljivanje drveta u pećima čiji vlasnici tvrde da je suho drvo štetno za peć pa ga miješaju sa friško srušenim ne može proizvesti ništa neškodljivo, samo još gore.

Ja rekoh
5 godina
offline
Re: Istraživanje i modeliranje pokazalo da samo 0,
kowach kaže...

Nije ni čudo jer se 66% bugovaca (osobe koje su inače tehnološki potkovane i vole nove tehnologije) izjasnilo da bi radije kupilo auto s unutarnjim izgaranjem čak i kad bi dobili 100% subvencije za elektirčni. 

 

 
Ekšli trenje/trošenje guma s cestom i diskova s paknama također je jedan od velikih zagađivača od urbanog transporta, bez obzira na tip mašine.
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2590162121000216

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice