Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

poruka: 20
|
čitano: 8.751
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg".
10 godina
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

Nostalgija je dosta jeftina u ovom slucaju. Zove se emulator.

Moj PC  
17 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos

Kod mene originalni SNES još uvik funkcionira. Spojim ga jednom godišnje za zadovoljit dušu.

7 godina
protjeran
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

NES i SNES kontroleri koriste Wii konektor, pa se mogu koristiti zajedno sa Wii Moteom,

za igranje Virtual Console igaran a Wii konzoli - zaista super, najbolji "Wii Classic (Pro) Controler".

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
A mene nostalgija zeza.
Sega Mega Drive je kod mene, a Sonic serijal i Golf PGA Tour mi je 2500 km
od mene.
Nisam dosta dugo ukljucivao a i bojim se da na danasnjem TV malo kompliciranije.
Emulatori dobra stvar.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos

Da, emulatora imaš zs Amigu, C64, Spectrum, pa Mame 32 sa tisućama igara sa konzola iz zabavnih parkova. Još na pc spojiš gamepad i piči. Preporuka svim nostalgičarima da skinu emulator....

15 godina
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

Originalni C-64 iz 88' još uvijek fercera 

nintendo je samo vidio da ljudi masovno 3D printaju NES (između ostalih) kućišta da uvale raspberryPi sa RetroPie i vidio svoju računicu. 

U svakom slučaju svako može napraviti mali vikend DIY projekt i za manje novca napraviti svoju konzolu. bolju. 

Npr.: www.howtogeek.com/286842/how-to-build-your-own-nes-classic-with-a-raspberry-pi-and-retropie/

 

 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 10:47 (glava11).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

Ja na Switchu imam retro igre u sklopu online pretplate, pa to igram. Jedino je Joycon malo nepraktičan jer je nezgodno igrati takve igre na analog, a d-pad je malo nisko postavljen.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

Koliko je nostalgija unosna najbolje se visi po količini igara na Stemu koja ima retropikselnu razlučivost. I sam ih volim.

Ioak, emulatori za prave sljedbenike ne mogu biti dovoljno dobri. Softver mora doći u odgovarajućem hardveru. NIje isto gledati i gledati & pipati.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
Da li se netko sjeća EpsxE emulatora za Sony Play Station1? Kako je to bilo dobro, tamo početkom 2000-tih, a kako nestabilno. Ali, radilo je!
Sinoć sam lega jutros...
7 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos

Kakav Epsxe, to je već full moderno.

Bleem! i connectix VGS su rasturali puno prije 

 

 E da, i PSemu Pro, obavezno.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 17:29 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

eh klasika

 

https://thehardtimes.net/harddrive/spend-80-snes-classic-can-install-emulators-raspberry-pi-never-shut-fuck/

 

A word of advice to gamers who aren’t able to land an SNES Classic: did you know you can just buy a Raspberry Pi and remind people at every opportunity how much fucking better you are for it?

 

*edit: Bleem! je bio zakon jer je radio na mom p200MMX-u, kad bi se smilovao pokrenuti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 18:33 (Dr. Zoidberg).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

Ja danas isprobao cetiri krafne iz Dubravice...

 

...solidne

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
Snes classic je ok za vlasnike wii/wiiu jer dobijes 2 kompatibilna kontrolera. Mada bi dao i vise love da su slozili da se original ketridži mogu ugurati.

Elem, samo za nostalgične frikove poput mene....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
BarbaVeli kaže...

Koliko je nostalgija unosna najbolje se visi po količini igara na Stemu koja ima retropikselnu razlučivost. I sam ih volim.

...

 Ne znam zašto, ali prave stare igre su mi ok u svojoj originalnoj rezoluciji, dok kada, nasuprot tome, vidim modernu igru sa pikselima od po 1cm, preskačem bez razmišljanja.

 

Stara igra, bez ikakvih remastera, ok (u skorije vreme sam proveo po koji sat uz Ms Pac Man, Supaplex, Bio Menace...)

Nova igra koja ima oldschool gameplay sa 2.5D grafikom ili čak 2D spriteovima, ali u "normalnoj" rezoluciji (Braid, Trine), opet ok.

Nova igra koja izgleda kao da je urađena u 320x200, 

 

Izvinjavam se za offtopic.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 15:01 (Ivan(4)).
6 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
BlackMoon kaže...
Da li se netko sjeća EpsxE emulatora za Sony Play Station1? Kako je to bilo dobro, tamo početkom 2000-tih, a kako nestabilno. Ali, radilo je!

 Playstation 1 emulatori su brutalno stabilni i moćni, zato je ovaj Classic još veća sprdačina.

7 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
Paolo Maldini kaže...

 Playstation 1 emulatori su brutalno stabilni i moćni, zato je ovaj Classic još veća sprdačina.

 I da i ne, Retroarch-ov PSX API se jedini dobro nosi , pogotovo od kad je PGXP zaživio, ali sve ostalo kaj se tiče PSX emulacije je zapravo neobično zapostavljeno i zaostalo, pogotovo u odnosu na emulatore drugih konzola.

Začudilo me da i dalje ni jedan PSX emulator i dalje nemreš nikak nariktat da radi na drlogu od hardwarea na kojem inače bez problema emuliram 3DS i PSP, te čak i dosta PS2 igara dobro radi.

A od PSX emulatora, jedino mi se Xebra pokazao kao dobar na toj konfiguraciji, ali on nema apsolutno nikakvih opcija.

E sad, ili sam ja retardiran pa ne znam ni na jednoj konfiguraciji nariktati grafičke plugine (obično Peteove) ili to nikome ne radi kak spada, ili ak radi kak spada onda im očito ubija i uber CPU-ove i GPU-ove.

Jako čudno....

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
fer-de-lance kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Playstation 1 emulatori su brutalno stabilni i moćni, zato je ovaj Classic još veća sprdačina.

 I da i ne, Retroarch-ov PSX API se jedini dobro nosi , pogotovo od kad je PGXP zaživio, ali sve ostalo kaj se tiče PSX emulacije je zapravo neobično zapostavljeno i zaostalo, pogotovo u odnosu na emulatore drugih konzola.

Začudilo me da i dalje ni jedan PSX emulator i dalje nemreš nikak nariktat da radi na drlogu od hardwarea na kojem inače bez problema emuliram 3DS i PSP, te čak i dosta PS2 igara dobro radi.

A od PSX emulatora, jedino mi se Xebra pokazao kao dobar na toj konfiguraciji, ali on nema apsolutno nikakvih opcija.

E sad, ili sam ja retardiran pa ne znam ni na jednoj konfiguraciji nariktati grafičke plugine (obično Peteove) ili to nikome ne radi kak spada, ili ak radi kak spada onda im očito ubija i uber CPU-ove i GPU-ove.

Jako čudno....

 

 

Neznam ja šta ti tražiš od PSX emulatora 

Na ePSXe i PSX emulatorima sam odigrao barem 10ak igara - MGS, Spyro, War of the Worlds, Medal of Honor, Final Fantasy 6....Sve je radilo glatno uz osjetno oštriju i čišću grafiku nego li je to PS1 ikad bio sposoban prikazati. + save satesi (quick save). Sad kakav hardver traži nisam išao za tim, uvjek sam imao pristojno računalo, ali igrao sam te emulatore na laptopu sa AMD Turionom X2 i AMD HD 2600M i radilo je bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 17:16 (Paolo Maldini).
8 godina
offline
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
Ivan(4) kaže...
BarbaVeli kaže...

Koliko je nostalgija unosna najbolje se visi po količini igara na Stemu koja ima retropikselnu razlučivost. I sam ih volim.

...

 Ne znam zašto, ali prave stare igre su mi ok u svojoj originalnoj rezoluciji, dok kada, nasuprot tome, vidim modernu igru sa pikselima od po 1cm, preskačem bez razmišljanja.

 

Stara igra, bez ikakvih remastera, ok (u skorije vreme sam proveo po koji sat uz Ms Pac Man, Supaplex, Bio Menace...)

Nova igra koja ima oldschool gameplay sa 2.5D grafikom ili čak 2D spriteovima, ali u "normalnoj" rezoluciji (Braid, Trine), opet ok.

Nova igra koja izgleda kao da je urađena u 320x200, 

 

Izvinjavam se za offtopic.

 

Ima odličnih novih "retropixel" naslova, ali i podosta njih koji su naprosto kič. Kad zbog šatro-retro estetike simuliraju 320x200 to je stvarno ponekad odbojno.
No opet:
VVVVV je odličan, makar je rađen full C64 retro ali za PC / OSX (2010). Down-portane su na C64 dvije verzije, bolji preview je napravio Paulko (2010) a Laxity full version (2017)  (obje rade na TheC64 Mini).

 

"Bruce Lee II" je 2013. Bruno Marcos napravio za PC, sa "retro estetikom Amstrad CPC i C64". Ne samo da je odlično urađeno, već je kasnije i down-portan na pravi C64, odličan rad (2015).  Čitava priča ovdje (site od autora koji su uradili demake). Original je rađen sa Arcade Game Studio (Windows, radi i na Linuxu).
Možda najinteresantniji dio priče jest da bi se uskoro trebao pojaviti Bruce Lee: Return of Fury, "pravi" nastavak originala, sada za 4 igrača itd.

 

Glede retro-manie, možda je zanimljiv podatak da je prošle godine izdano par desetaka novih, komercijalnih naslova za C64 (odn. TheC64 Mini), uz pedesetak besplatnih, za skoro pa 40 godina staru platformu (C64 Wiki). "Galencia" sad dolazi besplatno uz C64 Mini, uz službeni firmware update.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 9:34 (Zechina).
10 godina
online
Re: Isprobali smo četiri retro konzole - je li nos
Ivan(4) kaže...

 Ne znam zašto, ali prave stare igre su mi ok u svojoj originalnoj rezoluciji, dok kada, nasuprot tome, vidim modernu igru sa pikselima od po 1cm, preskačem bez razmišljanja.

 

Stara igra, bez ikakvih remastera, ok (u skorije vreme sam proveo po koji sat uz Ms Pac Man, Supaplex, Bio Menace...)

Nova igra koja ima oldschool gameplay sa 2.5D grafikom ili čak 2D spriteovima, ali u "normalnoj" rezoluciji (Braid, Trine), opet ok.

Nova igra koja izgleda kao da je urađena u 320x200, 

 

Izvinjavam se za offtopic.

 Ne znaš šta propuštaš, recimo 

kad se skupi ekipa. 

8 godina
offline
Isprobali smo četiri retro konzole - je li nostalg

Sve u svemu, solidan BUGov prilog na temu, no mogli su i novinarski malo bolje proučiti, ali i aktualizirati temu: Atari je izdan u više varijacija (Atari Flashback 9, portable...); C64 "big version" sigurno dolazi ove godine, kao i Atari VCS te - možda najzanimljivije - PC Classic™ mini!
https://unitetechno.com/dt_catalog/pc-classic/

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice