Isprana slika IPS monitora pod kutem?

poruka: 10
|
čitano: 15.211
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprana slika IPS monitora pod kutem?".
11 godina
offline
Isprana slika IPS monitora pod kutem?

Najbolje riješenje je da se monitor vrati natrag i uzme nešto bolje.

 
5 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Isprana slika IPS monitora pod kutem?
xtimex kaže...

Najbolje riješenje je da se monitor vrati natrag i uzme nešto bolje.

 

Pa da.. jer svi trgovci samo čekaju neinformiranog kupca da dođe mjenjat robu jer "ima na to pravo" 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 8:23 (Spem).
15 godina
offline
Isprana slika IPS monitora pod kutem?

Na videu se također vidi razlika, samo što je tamnije a na svjetlije, možda zbog kamere..

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Isprana slika IPS monitora pod kutem?
E moj Mario, pa kut vidljivosti i je 178°😂fulao si cijelu poantu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprana slika IPS monitora pod kutem?

Na slici izgleda kao da mu je netko uvaljao TN.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 11:29 (another).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Isprana slika IPS monitora pod kutem?

"Nema savršene matrice, savršene vrste ekrana." Dobro, možda nema, obično jer je teško spojiti i funkcije, sposobnosti, performanse, dizajn cijenu i sliku... ali zaboravili ste na oled. https://www.oled-info.com/oled-devices/monitors

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprana slika IPS monitora pod kutem?

mora gledati samo izravno u monitor jer će se inače pretvoriti u stup soli. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Isprana slika IPS monitora pod kutem?
Bas me zanima tko normalan gleda u monitor pod tim kutem, dakle iz pticje perspektive i jos sa velikim kutom.
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprana slika IPS monitora pod kutem?

178 je horizontalni kut gledanja. Deklariran je kao kut iz kojeg je moguće vidjeti sliku a ne kao kut iz kojeg je slika dobra. Koliko je ta slika dobra ovisi o matrici i zato su neki non gamerski monitori iste dijagonale i rezolucije, sa 60Hz, skuplji od ovog sa 165Hz. Pojednostavljeno, napucavanje određenih specifikacija događa se na uštrb drugih. Tu su i razlike unutar samog modela tj. jedan primjerak ima više glowa, drugi manje. Ako je monitor dobar za ono za što je namijenjen, a mislim da je to sjesti ispred njega i igrati, ne vidim razlog za reklamaciju.

 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Isprana slika IPS monitora pod kutem?

IPS glow je rješiv problem - ispod: BenQ PD2700Q iz 2016. godine, Iiyama ProLite XUB2792QSU iz 2017. godine i NEC Multisync 20WGX2 Pro iz 2006. godine. Tajna je u Advanced True White (A-TW) polarizatoru koji se nalazi na panelu u NEC-ovom monitoru. A-TW ima dvije negativne strane - prvi - kada se ekran gleda iz većih kuteva, boje se pomiču prema zelenoj ili magenti; i drugi - cijena. Proizvođači su A-TW uglavnom prestali koristiti oko 2010. godine kada se tržištem počeo širiti eIPS panel koji je omogućio izradu jeftinijih IPS monitora u odnosu na dotadašnje koji su koristili S-IPS, AS-IPS ili H-IPS panele.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice