Iskru života na Zemlji zapalio je udar groma, točn

poruka: 33
|
čitano: 7.186
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iskru života na Zemlji zapalio je udar groma, točn".
14 godina
offline
Iskru života na Zemlji zapalio je udar groma, točn

na Jupiteru tutnje gromovi, s cca 0,25 % vode u atmosferi...

 

dakle voda nije nužna za gromove...

 

mi ovdje govorimo o vodi kao katalizatoru za fosfatne spojeve...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 12:55 (Stric_Jura).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskru života na Zemlji zapalio je udar groma,
Stric_Jura kaže...

na Jupiteru tutnje gromovi, s cca 0,25 % vode u atmosferi...

 

dakle voda nije nužna za gromove...

..

 ne kažem voda, nego atmosfera.. dok su postotci samo postotci kao i drugi elementi-omjeri npr dušik i vodik..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Iskru života na Zemlji zapalio je udar groma, točn

Samo da nadopunim, nije za oblake potrebna voda nego tekućina, to može biti neki ukapljeni plin koji bi na Zemlji bio u plinovitom stanju a na nekom drugom planetu može biti tekućina, blo zbog temperature, bilo zbog tlaka. I sama atmosfera ne mora sadržavati "zrak" u smislu kao zrak na Zemlji, to može biti bilo kakav drugi sastav plinova. Bitno je da postoji medij koji može stvoriti i akumulirati dovoljnu količinu elektriciteta da "opali grom", zato sam u jednom prethodnom postu napisao "oblak" ne specificirajući da to mora biti oblak kakav mi vidimo na Zemlji u sadašnjosti. Mi smo imali sreću da se na Zemlji pojavila voda, čak i prije nego se pojavio kisik u atmosferi, sama atmosfera kao takva postojala je kao smjesa plinova koja danas ima drugačiji sastav nego tada.

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice