iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, nego i

poruka: 86
|
čitano: 18.778
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, nego i".
14 godina
online
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Posmatrač kaže...
MasterOfDisaster kaže...
...

Ajmo ovako, da si pažljivije čitao vidio bi da neće isporučivat strujni punjač uopće, pa ni onaj spori, a ako ćeš htjeti brzo punjenje onda ćeš naravno opet kupiti brzi strujni punjač. Druge marke mobtela, ajmo reći 90% ako imaju mogućnost brzog punjenja sa uređajem isporučuju i brzi punjač i većinom jedino taj orginal brzi punjač i brzo puni. Znači malte ne niti jedna druga kompanija to ne naplaćuje zasebno, tako da braniti to što Apple radi je van svake razine pameti i ljudskog razuma. Da ne idem u priču kao su inovativni kada im je brzo punjenje, punjenje od 20W pa većini današnjih uređaja to je manje od brzine sporog punjenja.

 

Bravo Apple nova razina idiotizma je dostignuta.

 Otkud ti ovo? 

Žena mi ima Samsung S10e i ako dam svoj brzi punjač od Huawei P30 Pro neće brzo puniti i obrnuto.

5 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
MasterOfDisaster kaže...
Posmatrač kaže...
MasterOfDisaster kaže...
...

Ajmo ovako, da si pažljivije čitao vidio bi da neće isporučivat strujni punjač uopće, pa ni onaj spori, a ako ćeš htjeti brzo punjenje onda ćeš naravno opet kupiti brzi strujni punjač. Druge marke mobtela, ajmo reći 90% ako imaju mogućnost brzog punjenja sa uređajem isporučuju i brzi punjač i većinom jedino taj orginal brzi punjač i brzo puni. Znači malte ne niti jedna druga kompanija to ne naplaćuje zasebno, tako da braniti to što Apple radi je van svake razine pameti i ljudskog razuma. Da ne idem u priču kao su inovativni kada im je brzo punjenje, punjenje od 20W pa većini današnjih uređaja to je manje od brzine sporog punjenja.

 

Bravo Apple nova razina idiotizma je dostignuta.

 Otkud ti ovo? 

Žena mi ima Samsung S10e i ako dam svoj brzi punjač od Huawei P30 Pro neće brzo puniti i obrnuto.

 To nece jer huawei ima svoj standard ali manje vise to su dvije verzije....

6 godina
protjeran
offline
iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, nego i

pa šta će ljudima punjač kad su ga dobili sa iphoneom 8 i sad će prijeći na iphone 12, u čemu je problem? 

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
nema punjača...zato će cijena biti manja...predviđam 20%-30% manju cijenu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Sto se svi čudite samo zato jer se radi o appleu. A kad Samsung bude napravio isto a morat ce, kao i svi drugi proizvođači.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Posmatrač kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Posmatrač kaže...
MasterOfDisaster kaže...
...

Ajmo ovako, da si pažljivije čitao vidio bi da neće isporučivat strujni punjač uopće, pa ni onaj spori, a ako ćeš htjeti brzo punjenje onda ćeš naravno opet kupiti brzi strujni punjač. Druge marke mobtela, ajmo reći 90% ako imaju mogućnost brzog punjenja sa uređajem isporučuju i brzi punjač i većinom jedino taj orginal brzi punjač i brzo puni. Znači malte ne niti jedna druga kompanija to ne naplaćuje zasebno, tako da braniti to što Apple radi je van svake razine pameti i ljudskog razuma. Da ne idem u priču kao su inovativni kada im je brzo punjenje, punjenje od 20W pa većini današnjih uređaja to je manje od brzine sporog punjenja.

 

Bravo Apple nova razina idiotizma je dostignuta.

 Otkud ti ovo? 

Žena mi ima Samsung S10e i ako dam svoj brzi punjač od Huawei P30 Pro neće brzo puniti i obrnuto.

 To nece jer huawei ima svoj standard ali manje vise to su dvije verzije....

Pa na to sam i mislio, zašto bi kupovao univerzalni brzi punjač kada žena i ja imamo uz kupljene uređaje brze punjače, ali oni nisu kompatibilni jedni sa drugim, dok sad očito da Apple neće davati ni obični, a kamo brzi punjač što svi ostali proizvođači mobitela daju.

 

Kako bi rekli dno dna.

12 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Gogy7 kaže...
Sto se svi čudite samo zato jer se radi o appleu. A kad Samsung bude napravio isto a morat ce, kao i svi drugi proizvođači.

 Jedina razlika je što će Samsungu njegovi kupci zbog toga hebat mater, dok se Appleovce zahvaljuju.

12 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Posmatrač kaže...

Žena mi ima Samsung S10e i ako dam svoj brzi punjač od Huawei P30 Pro neće brzo puniti i obrnuto.

 To nece jer huawei ima svoj standard ali manje vise to su dvije verzije....

Tocno to. Svatko izbacuje svoju verziju koja je nekompatibilna s bilo cim drugim. Tome bi na kraj trebao stati USB4 koji donosi power delivery do 100W. Znaci brzi punjac za laptop, mobitel, tablet i sve drugo sto koristi USB-C konektor. Samo se ceka da Kinezi prestanu izmisljati toplu vodu i gomilati elektronicko smece. Osim toga, krajnji cilj EU reguative i je da se punjaci vise ne isporucuju sa uredajima jer nije potrebno da svaki uredaj ima svoj vec da se sve moze puniti sa svime.

15 godina
online
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
BlueMax kaže...

 Jedina razlika je što će Samsungu njegovi kupci zbog toga hebat mater, dok se Appleovce zahvaljuju.

 

Ne vidim kak si to zaključio.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 15:33 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
kerum kaže...

Tocno to. Svatko izbacuje svoju verziju koja je nekompatibilna s bilo cim drugim. Tome bi na kraj trebao stati USB4 koji donosi power delivery do 100W. Znaci brzi punjac za laptop, mobitel, tablet i sve drugo sto koristi USB-C konektor. Samo se ceka da Kinezi prestanu izmisljati toplu vodu i gomilati elektronicko smece. Osim toga, krajnji cilj EU reguative i je da se punjaci vise ne isporucuju sa uredajima jer nije potrebno da svaki uredaj ima svoj vec da se sve moze puniti sa svime.

 Ne nego Huawei nešto mudruje s vlastitim memorijskim karticama i punjačima dok svi ostali prate standarde. To je iz ere P30 kad su mislili da će uskoro postati vodeći proizvođač na svijetu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Space Cadet kaže...

iDioti će kupovati Appleove proizvode bez obzira na sve. Kao što će Trumpovi glasači glasati za njega šta god on rekao ili napravio. Da nije odvratno, bilo bi skoro dirljivo.

  Kao što će Bindenovi glasači glasati za njega šta god on rekao ili napravio. Da nije odvratno, bilo bi skoro dirljivo.

https://www.facebook.com/BlazeMedia/videos/909686276123931/

14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Možete pričat što god hoćete ali svi proizvođači prate Apple pa ovo očekujem kroz 2 godine i od ostalih.
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
BlueMax kaže...
kerum kaže...

Tocno to. Svatko izbacuje svoju verziju koja je nekompatibilna s bilo cim drugim. Tome bi na kraj trebao stati USB4 koji donosi power delivery do 100W. Znaci brzi punjac za laptop, mobitel, tablet i sve drugo sto koristi USB-C konektor. Samo se ceka da Kinezi prestanu izmisljati toplu vodu i gomilati elektronicko smece. Osim toga, krajnji cilj EU reguative i je da se punjaci vise ne isporucuju sa uredajima jer nije potrebno da svaki uredaj ima svoj vec da se sve moze puniti sa svime.

 Ne nego Huawei nešto mudruje s vlastitim memorijskim karticama i punjačima dok svi ostali prate standarde. To je iz ere P30 kad su mislili da će uskoro postati vodeći proizvođač na svijetu.

Nije istina:

- OnePlus ima Warp charge i dash charging

- Oppo ina VOOC i Super VOOC

- Qualcomm ima milijun raznih verzija Quick Charge

- MediaTek ima Pump Express

- Samsung ima Adaptive Fast Charging

- Huawei ima SuperCharge

- Anker ima PowerIQ

 

Svima im je zajednicko  da ne prate globalni standard - USB power delivery i da su medusobno nekompatibilni. Ovo je samo za mobitele, bez uzimanja u obzir da svaki proizvodac laptopa ima svoj proprietary konektor za punjenje koji svake druge generacije mijenjaju. Tome se treba(lo vec davno) stati na kraj!

12 godina
offline
iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, nego i

Svi proizvođači trebaju izbaciti adaptere, smanjiti količinu materijala u ambalaži i dati korisnicima mogućnost lake zamjene komponenti poput baterije i zaslona. Stvaramo daleko previše otpada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne

Imam Samsung i Xiaomi, ranije sam imao HTC, Sony, Huawei... i nikad mi se nije dogodilo da jedan punjač neće puni drugi mobitel. Uglavnom se pune brzinom koju ima sporija komponenta. Kad spojim Xiaomi brzi punjač na Samsunga na ekranu ne piše "brzo punjenje" ali ga napuni barem jednako brzo ko original punjač. No to ovdje nije problem. Problem je što Apple reklamira da ima brzo punjenje a uz mobitel ne isporučuje takav punjač niti postoji punjač koji može taj mobitel brzo puniti bez adaptera. 

16 godina
offline
iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, nego i

Bravo! A bio bi red, kako je to ekološka ideja, da ga i malo više naplate da svatko tko kupuje plati i tu ekološku rentu koju je Apple ovim činom uveo.
Za Apple 13, predviđam da će doći bez ekrana i baterije, jer - ekologija, a i tako neće biti potrebe za time kad uglavnom koristite ekran iz starijih modela, a stara baterija je dovoljna za novi superduper bionic čip. Samo će se otići u Apple store gdje će upariti stari mob sa novim.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Pa preko 85% korisnika ako se ne varam zadnj brojka, koristi iPhone mladi od 6-7 god. Dakle ima Lightning i punjac.

Pojeftinili su taj entry model za $100 u odnosu na proslu god, dat ce 430ppi OLED ekran u odnosu na IPS i izbacili punjac. Za Apple je to netipicno dobar deal.

A da ne ulazim u to da OnePlus takoder ima posebno punjac. Ovo je ocito nova norma. Slusalice od telefona nisam nikad koristio, i zakon da ide u kutiju je samo u Francuskoj. Uz Pixele i Nexuse nisam dobivao slusalice nikad.
13 godina
offline
iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, nego i

Kupiš novi iPhone od 10 000kn, namještaš si postavke, igraš se s novom i skupom pilom kad baterija pri kraju... "Draga, posudi mi onaj tvoj Redmi punjač." 

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
HCMAA kaže...
nema punjača...zato će cijena biti manja...predviđam 20%-30% manju cijenu

 Reci da se salis ;) NE mislis valjda ozbiljno? Apple prvo nece spustiti cijenu mi pod razno a drugo onaj njihov jad od punjaca u kutiji ne da ne kosta 20% cijene  uredjaja nego kosta mozda 0,2%....

BlueMax kaže...

Imam Samsung i Xiaomi, ranije sam imao HTC, Sony, Huawei... i nikad mi se nije dogodilo da jedan punjač neće puni drugi mobitel. Uglavnom se pune brzinom koju ima sporija komponenta. Kad spojim Xiaomi brzi punjač na Samsunga na ekranu ne piše "brzo punjenje" ali ga napuni barem jednako brzo ko original punjač. No to ovdje nije problem. Problem je što Apple reklamira da ima brzo punjenje a uz mobitel ne isporučuje takav punjač niti postoji punjač koji može taj mobitel brzo puniti bez adaptera. 

 Pricamo o brzom punjenju... Sto se tice punjenja puni svaki punjac svaki uredjaj manje vise ;)

Ja u kuci nemam blagog pojma koji punjac je od mobitela koji od kindlea a koji od smartwatcha... Svako natakne na punjac ciji konektor mu trenutno odgovara.... ;)

Plus imam neki anukey sa 4 izlaza pa vecina ide na njega ;)

10 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne

Apple nastavlja nagrađivati svoje korisnike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2020 22:12 (jdv).
5 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
apple je kršćanska tvrtka koja pruža ruku i ljubi neprijateljske punjače
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, nego i

Pa to je ultimativni trik kako baš svaki popravak u garanciji masno naplatiti. Ugrade čip ili softversko logiranje punjača (uređaj registrira tip punjača kojim se puni na svakom ukopčavanju),

te ako nešto prdne na rosu, u servisu ga spoje na dijagnostiku i ako samo jednom nije bio punjen na originalni ISO9milijuna jabučica adapter, garancija ne vrijedi (kao ni inače ako koristiš neoriginalne punjače i to priznaš).

Win-win situacija samo za Apple, prodaju ti prvo preskupi uređaj, zatim ti prodaju preskupi punjač ili "doniram bubreg" brzi punjač, zatim ti prodaju i apple care produženo jamstvo, i nakon što im prebaciš sadržaj cijelog

svog tekučeg i brzog kredita, dodješ kod prijatelja, zaboravio si punjač za svoj novi ajfon, spojiš ga kod frenda jer su punjači "univerzalni" i nakon dva dana rikne mikrofon jer je eto shitty komponenta sama po sebi.

Dođeš u "genij birtiju" jer imaš garanciju i baja ga tamo spoji na računalo i odjednom radi jednog punjenja na neapple adapter lik ti kaže da ne mogu ništa jer garancija ne vrijedi te da popravak košta xy novaca i da je

to više od pola mobitela, bolje kupit novi.

 

Uzmeš taj garantni list, apple care i njihove inovacije i iskoristiš ga kao WC papir odmah na pultu. Toliko otprilike i vrijedi njihov ugled.

 

Right-to-repair i Apple su na dva potpuno suprotna kraja spektra. Onaj tko misli kako Apple ovo radi zbog bilo kojeg drugog razloga osim čistog maksimiziranja profita neka provjeri sa svojim doktorom je li lobotomiziran.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Ako oni krenu - krenut će svi. Možda se napokon pokrene trend da svi imaju jedan tip punjača. Apple kenja sa tim svojim konektorom, a ni android ekipa nije sveta.
Svaki proizvođač ima svoju vrstu fast chargea, tako da svako punjenje jače od 5w pada u vodu, ako mi nije pri ruci org punjač.

Halo Bing! Kako bratac?
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
BMP kaže...

Pa to je ultimativni trik kako baš svaki popravak u garanciji masno naplatiti. Ugrade čip ili softversko logiranje punjača (uređaj registrira tip punjača kojim se puni na svakom ukopčavanju),

te ako nešto prdne na rosu, u servisu ga spoje na dijagnostiku i ako samo jednom nije bio punjen na originalni ISO9milijuna jabučica adapter, garancija ne vrijedi (kao ni inače ako koristiš neoriginalne punjače i to priznaš).

Win-win situacija samo za Apple, prodaju ti prvo preskupi uređaj, zatim ti prodaju preskupi punjač ili "doniram bubreg" brzi punjač, zatim ti prodaju i apple care produženo jamstvo, i nakon što im prebaciš sadržaj cijelog

svog tekučeg i brzog kredita, dodješ kod prijatelja, zaboravio si punjač za svoj novi ajfon, spojiš ga kod frenda jer su punjači "univerzalni" i nakon dva dana rikne mikrofon jer je eto shitty komponenta sama po sebi.

Dođeš u "genij birtiju" jer imaš garanciju i baja ga tamo spoji na računalo i odjednom radi jednog punjenja na neapple adapter lik ti kaže da ne mogu ništa jer garancija ne vrijedi te da popravak košta xy novaca i da je

to više od pola mobitela, bolje kupit novi.

 

Uzmeš taj garantni list, apple care i njihove inovacije i iskoristiš ga kao WC papir odmah na pultu. Toliko otprilike i vrijedi njihov ugled.

 

Right-to-repair i Apple su na dva potpuno suprotna kraja spektra. Onaj tko misli kako Apple ovo radi zbog bilo kojeg drugog razloga osim čistog maksimiziranja profita neka provjeri sa svojim doktorom je li lobotomiziran.

 

Ne lupetaj gluposti. Svaki mob se puni preko običnog i najjadnijeg USBa spojenog u bilo koji PC. Čim ga spojiš kabelom da prebaciš fileove odmah krene punjenje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:53 (Bitanga).
11 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
Bitanga kaže...
BMP kaže...

Pa to je ultimativni trik kako baš svaki popravak u garanciji masno naplatiti. Ugrade čip ili softversko logiranje punjača (uređaj registrira tip punjača kojim se puni na svakom ukopčavanju),

te ako nešto prdne na rosu, u servisu ga spoje na dijagnostiku i ako samo jednom nije bio punjen na originalni ISO9milijuna jabučica adapter, garancija ne vrijedi (kao ni inače ako koristiš neoriginalne punjače i to priznaš).

Win-win situacija samo za Apple, prodaju ti prvo preskupi uređaj, zatim ti prodaju preskupi punjač ili "doniram bubreg" brzi punjač, zatim ti prodaju i apple care produženo jamstvo, i nakon što im prebaciš sadržaj cijelog

svog tekučeg i brzog kredita, dodješ kod prijatelja, zaboravio si punjač za svoj novi ajfon, spojiš ga kod frenda jer su punjači "univerzalni" i nakon dva dana rikne mikrofon jer je eto shitty komponenta sama po sebi.

Dođeš u "genij birtiju" jer imaš garanciju i baja ga tamo spoji na računalo i odjednom radi jednog punjenja na neapple adapter lik ti kaže da ne mogu ništa jer garancija ne vrijedi te da popravak košta xy novaca i da je

to više od pola mobitela, bolje kupit novi.

 

Uzmeš taj garantni list, apple care i njihove inovacije i iskoristiš ga kao WC papir odmah na pultu. Toliko otprilike i vrijedi njihov ugled.

 

Right-to-repair i Apple su na dva potpuno suprotna kraja spektra. Onaj tko misli kako Apple ovo radi zbog bilo kojeg drugog razloga osim čistog maksimiziranja profita neka provjeri sa svojim doktorom je li lobotomiziran.

 

Ne lupetaj gluposti. Svaki mob se puni preko običnog i najjadnijeg USBa spojenog u bilo koji PC. Čim ga spojiš kabelom da prebaciš fileove odmah krene punjenje.

 

 

Aha, zato je pola moje firme imalo problema sa samsungom A50 i A70 (nije apple ali skoro isti k....), kada si ih spojio na bilo što (PC, 12v, drugi USB C) osim na original brzi punjač 2 tjedna se nije gasio ekran, mogao si ih zaključat, ali ne i ugasit, tek nakon 7 do 8 punih ciklusa potrošene baterije i ponovnog punjenja originalnim punjačima su se vratili u normalu, meni se dogodilo baš zbog prebacivanja podataka na PC. Te priče da nije bitan punjač možeš prodavat nekome tko nije u tom biznisu, slažem se da nekoć nije bilo bitno, micro usb je micro usb, ako je 5v onda je 5v, samo je amperaža drugačija, kod usb-a c su svi portovi istog oblika, ali strujni i data standardi mogu biti veeeelike razlike, zato "standardizacija" ne pije vodu. Ako mi ne vjeruješ spojiš 100w usb c kabel na svoj mobitel i gledaj tko je u pravu. Kupi usb c monitor pa ga spoji sa bilo kojim kablom. Pouka je, nemoj lajat na mjesec dok ti lopovi kuću čiste...

 

15 godina
online
Re: iPhone 12 dolazit će ne samo bez slušalica, ne
BMP kaže...

 

 

Aha, zato je pola moje firme imalo problema sa samsungom A50 i A70 (nije apple ali skoro isti k....), kada si ih spojio na bilo što (PC, 12v, drugi USB C) osim na original brzi punjač 2 tjedna se nije gasio ekran, mogao si ih zaključat, ali ne i ugasit, tek nakon 7 do 8 punih ciklusa potrošene baterije i ponovnog punjenja originalnim punjačima su se vratili u normalu, meni se dogodilo baš zbog prebacivanja podataka na PC. Te priče da nije bitan punjač možeš prodavat nekome tko nije u tom biznisu, slažem se da nekoć nije bilo bitno, micro usb je micro usb, ako je 5v onda je 5v, samo je amperaža drugačija, kod usb-a c su svi portovi istog oblika, ali strujni i data standardi mogu biti veeeelike razlike, zato "standardizacija" ne pije vodu. Ako mi ne vjeruješ spojiš 100w usb c kabel na svoj mobitel i gledaj tko je u pravu. Kupi usb c monitor pa ga spoji sa bilo kojim kablom. Pouka je, nemoj lajat na mjesec dok ti lopovi kuću čiste...

 

 

Aha, znači sereš po Appleu, a ustvari pričaš o Samsungu. Bravo.

 

Kao što rekoh ranije u ovom threadu... punim doslovno sve Samsung mobitele već godinama na bilo što, PC, IKEA produžni, bilo koji USB punjač koji mi dođe pod ruku. Note2, S3, Note 4, S6, Note 8, S9, S10+, S20, Tab S4, Tab S5e, A40.

Punim i iPad Pro 11 na bilo čemu - Samsungov fast charger, običan charger, PC... nikad nikakvih problema.

Doduše, ne punim na smeću s ebaya.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice