Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

poruka: 34
|
čitano: 9.248
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben".
15 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
nixass kaže...

Intel je jednim potezom uspio maknut AMD iz rasprave i usporedbe, tek se na 2-3 mjesta u temi pojavljuje AMD i to vise kao fusnota.

AMD im zapravo najvise zdere trziste, a sada pokusavaju maknuti fokus sa njih na Apple.

PR at its best.

Yes in deed! 
 

overhaul kaže...

Ajd fora tema za chat. Nekoć smo se samo time ( i svojim komponentama) i bavili na bugu - prije automobila, biznisa, cjepiva, konferencija, seminara, društevnih mreža, kriptovaluta, i cloud servisa.
Što se mene tiče, hvala Appleu na poslu kojim se doista oduvijek bave: uzburkivanjem situacije i odnosa u PC svijetu. Ovakva riješenja će zasigurno potaknuti ne samo nove konfiguracije na arm arhitekturi, nego i razvoj OSova za PC, i dakako prilagodbe i razvoj programa. 
90% korisnika prijenosnih PC-a doista i ne treba drugo nego dugo trajanje baterije i efikasnost u uredskim aplikacijama i radnjama. Sad me zanima slijedeća faza: prilagodba ponude moćnijih grafičkih kartica za ovakva rješenja. 

i5-1035G1, u 1080p sa svojom integrušom dere one brodiće World of Warship ma grafika tip-top. Ja rođaku govorim, me neće to moći ni pokrenuti, ali kada je pokrenuo.. auuuuu.. pa onda Age of Empires II Definitive Edition.. mamma mia... onako moje zapažanje u igrama u 1080p za ured i power point i za skoro sve može i Atom. EVo imam ja i neki Asus EEE ili neki AMD A1 sasvim uredno ispucava HDMI sliku na 4K telki...

Ali to nisam htio reći, nego ova riješenja koja tražiš. Da biti će ali krenut ćemo od podloge za miša 999 kuna, sa poptisom Jobsa i gravurom 9.999 kuna... kod Applea klasika na dvo-decenijskom nivou.

Jedna stvar što sam primjetio kod Intela što nema niti jedna firma na planeti je ona Intel ARK baza podataka, za ono kapa do poda.

12 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Ocekujem Applov ulazak u gaming i da ce tu poraziti i AMD i Intel. Ove uredjaje koje je izbacio Apple su tek entry level uredjaji, ne smijem ni zamisliti sta ce ove godine da izbace. 

Darko
 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
nixass kaže...

Intel je jednim potezom uspio maknut AMD iz rasprave i usporedbe, tek se na 2-3 mjesta u temi pojavljuje AMD i to vise kao fusnota.

AMD im zapravo najvise zdere trziste, a sada pokusavaju maknuti fokus sa njih na Apple.

PR at its best.

 Nemoj tako, Intelu su malo sa ARM rješenjima nož u leđa zabili i bivši Intelovi zaposlenici."Ampere ima dosta bivših Intelovaca", pa eto samo čekam da neko napiše kak če INtel ponudit svoja ARM rješenja.Ode baba s kolačima, dok se Intel sjeti reagirat ekipa je več u utrci pokupila pehare i nagrade.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/ampere-altra-q80-33-arm-serverski-soc/279611.aspx

 

Kaj se tiče Jabučarskog M1, realno da nema TSMC 5nm ponude to bi ispalo daleko od impresivnog.Uostalom AMD več ima konkurenta za M1, ali o tome u posebnoj temi kaj drugo.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/osvanuli-prvi-benchmark-rezultati-appleovog-proces/278825.aspx?page=2&jumpto=6248055&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Pokusavam gledati u kristalnu kuglu, no meni je prilicno znakovito to sto PR jos uvijek nije odmakao od biranja testova .

 

Imam osjecaj da Intel trenutno nema nista novo "upstream", a sve je izglednije da samo "novo" nece biti dovoljno.

Da se posluzim Appleovom terminologijom, trebaju "revolucionarni" proizvod ukoliko zele vratiti se tamo gdje su bili.

 

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice