Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

poruka: 200
|
čitano: 36.652
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset ".
11 godina
online
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...
picajzla0707 kaže...

nema ga i linksu, razlika nije toliko velika 

najjeftinija matx ploča (nužnost, obzirom da doniram mini itx kućište s 200w napajanjem) am4 mi je dodatnih 70 kuna

 imaš ga na upit u mikronisu

 košta 60 kuna manje nego pentium u linksu, to mi odbije trošak dostave

i opet imam problem s am4 matičnom koja je skuplja

i što na koncu dobijem da se i zajebavam i uspijem sve ugurati u budget od 1.500 kuna? koja je razlika pentiuma i 3000g u surfanju i photoshopu, pogotovo ako uzmeš u obzir najjeftinije ploče i ram koje moram uzeti?

 

daj bar prijedlog te četiri komponete (proc, mini itx matična, 240gb ssd i 8gb rama) koje bi me s dostavom došle 1.500 kuna

već sam rekao da mi nije bitno jel amd ili intel, problem je u specifičnoj situaciji kako nagurati amd konfu, a da je bolja od pentiuma, u tih 1.500 kuna

čak bi i uzeo 200ge da je u pitanju gejmanje, ali nije

7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...
košta 60 kuna manje nego pentium u linksu, to mi odbije trošak dostave

sorry, nemam pojma što tebi treba, odgovaram na to da ga nema u linksu... dakle ima ga na upit u zadarskom mikronisu pa sad ti vidi, što i kako

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
11 godina
online
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...

sorry, nemam pojma što tebi treba, odgovaram na to da ga nema u linksu... dakle ima ga na upit u zadarskom mikronisu pa sad ti vidi, što i kako

nisam niti imao pojma da je mikronis otvorio trgovinu u zadru, jbga, već neko vrijeme sam na viru

bacit ću oko što imaju tamo i jel se može naručiti, makar me i dalje muči koliko je 3000g i je li uopće bolja opcija obzirom da a320 ploče ne pružaju mogućnost klokanja (ako se ne varam) i da sam prisiljen uzeti najjeftiniji ram i to jednu pločicu (koliko taj 300g ovisi o brzini i dual setupu?)

 

svakako ću baciti oko, hvala

 

EDIT:

sad sam vidio da mogu uštedjeti i na ploči u mikronisu, ima i mogućnost klokanja

https://www.mikronis.hr/Proizvod/maticna-ploca-mbo-asrock-ab350m-pro4-socket-am4-p-n-ab350m-pro4/5998?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

sad mi ta opcija postaje puno bolja, možda s tim mogu gurnut i bolju memoriju 

hvala još jednom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 18:31 (picajzla0707).
7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...

nisam niti imao pojma da je mikronis otvorio trgovinu u zadru, jbga, već neko vrijeme sam na viru

bacit ću oko što imaju tamo i jel se može naručiti, makar me i dalje muči koliko je 3000g i je li uopće bolja opcija obzirom da a320 ploče ne pružaju mogućnost klokanja (ako se ne varam) i da sam prisiljen uzeti najjeftiniji ram i to jednu pločicu (koliko taj 300g ovisi o brzini i dual setupu?)

 

svakako ću baciti oko, hvala

 

EDIT:

sad sam vidio da mogu uštedjeti i na ploči u mikronisu, ima i mogućnost klokanja

https://www.mikronis.hr/Proizvod/maticna-ploca-mbo-asrock-ab350m-pro4-socket-am4-p-n-ab350m-pro4/5998?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

sad mi ta opcija postaje puno bolja, možda s tim mogu gurnut i bolju memoriju 

hvala još jednom

hmm... nemaju memory qvl za picasso na toj ploči... pa ćeš morati ubosti i nadati se najboljem iako s jednim keksom ne vjerujem da će biti problema...

btw. s tom pločom i 3000g čini mi se možeš proći i jeftinije od 1500kn sad kad gledam

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 18:44 (Louis Pluto).
11 godina
online
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...

hmm... nemaju memory qvl za picasso na toj ploči... pa ćeš morati ubosti i nadati se najboljem iako s jednim keksom ne vjerujem da će biti problema...

btw. s tom pločom i 3000g čini mi se možeš proći i jeftinije od 1500kn sad kad gledam

ah sranja, znači da bi moglo biti problema, a problem je i u tome što baš neću moći puno prčkati po tome jer nemam baš vremena i morao bi se uputiti kako to sve fercera

imam doduše u dječjem kompu rajzen na b450 ploči, no nisam uhvatio vremena za zajebanciju i podešavanja, tako da zapravo nemam pojma, a nemam nit vremena za išta više od plug&play opcije

 

 

7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...

ah sranja, znači da bi moglo biti problema, a problem je i u tome što baš neću moći puno prčkati po tome jer nemam baš vremena i morao bi se uputiti kako to sve fercera

imam doduše u dječjem kompu rajzen na b450 ploči, no nisam uhvatio vremena za zajebanciju i podešavanja, tako da zapravo nemam pojma, a nemam nit vremena za išta više od plug&play opcije

 vjerujem da su već prodavali tu ploču s 3xxx serijom pa pitaj prodavača s kojom memom nema problema a i internet je velik pa potraži... opcija ko u priči, na kraju ako ne valja to što kupiš uvijek možeš zamijeniti

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 19:13 (Louis Pluto).
11 godina
online
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...

 vjerujem da su već prodavali tu ploču s 3xxx serijom pa pitaj prodavača s kojom memom nema problema a i internet je velik pa potraži... opcija ko u priči, na kraju ako ne valja to što kupiš uvijek možeš zamijeniti

 probat ću vidjeti, samo se bojim da ne bi bilo problema, a to je prijateljica od prijatelja i neću baš imati vremena za puno zajebavanja ako bude kakvih problema ili nestabilnosti

zamjena je samo dodatni problem i meni i curi, odgode, zajebancija s povratom love ili zamjenskim komponentama koje možda nemaju u cijeni koja odgovara budgetu...

 

vidjet ću jel imaju iskustva s toim pločama i 3xx serijom, koliko vidim treba i bios update... uh...

16 godina
odjavljen
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Jel itko ikad imao problema sa memorijom koja nije na QVL?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

recimo u kafani žene okidaju kada na oćale preko loga rayban naljepim iz boxa onu naljepnicu i7.. rajzeni ne jebu ništa

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...

 probat ću vidjeti, samo se bojim da ne bi bilo problema, a to je prijateljica od prijatelja i neću baš imati vremena za puno zajebavanja ako bude kakvih problema ili nestabilnosti

zamjena je samo dodatni problem i meni i curi, odgode, zajebancija s povratom love ili zamjenskim komponentama koje možda nemaju u cijeni koja odgovara budgetu...

 

vidjet ću jel imaju iskustva s toim pločama i 3xx serijom, koliko vidim treba i bios update... uh...

 btw. našao sam neki suludi (s RTX 2080 Ti) poljski comparison 3000g vs G5400 pa pogledaj... pred kraj imaš usporedni i s klokanim 3000g vs. neklokanim g5400

Friday kaže...

Jel itko ikad imao problema sa memorijom koja nije na QVL?

 vidio sam bar nekoliko problema s takvom memom ovdje na forumu, ne da mi se tražiti, uglavnom kad god netko ima problem s novom memom ili nije qvl ili je kupljena defektna

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Spiridon kaže...

Proizvođači ploča obožavaju Intel.. 🤔

 Je najdraže mi je kad kupim ploču od 3000 kn i nakon 3, 4 bios upgradea nakon prvih par mjeseci, zaborave da su ju ikada proizveli, kamoli da se sjete pogledati kakav up to date chipset set drivera.
edit; 
možda nakon svega ipak budu konkurentni amd-u, što bi mi se svidjelo. Htio bih Kupiti još jedan ryzen 9, da upgradeam komp sa starim ryzen 1700x (zadnji put kad se tri generacije moglo upgradeati na intelu, bila je 2008. godina), a zasad je ovom 3950x cijena 6500kn. Nije puno kad se gleda performase i broj jezgri, ali nije ni malo... pa ako ga malo bocne intel, ajde, neka im. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 22:02 (overhaul).
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Friday kaže...
Envy kaže...
Friday kaže...

Bas sam se obradovao kad sam vidio da su i pentiumi u igri. A ono dvije jezgre

Vjeruj da je dovoljan, barem ovaj 2c/4t. Već mu vidim sto aplikacija u šta ga pogoniti. Naravno ako bude cjenovno konfa cijela ili NUC ili neki NAS prihvatljivi. 

 

Ma imam 2/4 NUC i stvarno je odlican. Ali za host za virtualke zelim ipak nesto sa 4 fizicke jezgre

Znam da imaš i znam za što ti služi. Ovaj Pentium, pogledat ću mu arthitekturu kad bude bio na Intel Arku da vidim ima li Hyper-V i još po nekih isntrukcija ako ćeš ga u VM Sphere, i ako bude imao nema veze što je 2c/4t može za neke light virtualke jer ovde ti malo tko zna da CPU obraćuje samo jednu i jedinu instrukciju po jednom taktu.

Imam na zalihi još Pentium Haswella ako ti treba koji, osim ako nisu vraćeni dobavljaćui. Samo njih tušim sa CentOS-om. K'o beton stabilne konfiguracije.

16 godina
odjavljen
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Necu 2/4, nemoj me tjerati

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Friday kaže...

Necu 2/4, nemoj me tjerati

Hehe pošteno. Ali svakako ću forumu javiti kako se ponašaoju ovi novi Pentiumi čim mi dođu na red za instaliranje. Od generacije do generacije nije to neki odmak (tipično za Intel) ali kada se pogelda Haswell kada je bio.. prođe skoro pa decenija.

15 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Lijepo je biti AMD-ovac

Why so serious?
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Cesc kaže...

Lijepo je biti AMD-ovac

Jest, barem ako ništa druo imaš lijepu komunu ljudi sa kojim možeš izražavat svoje bunt protiv "velikog". A još ako si navijač Ferrarija pa kada vidiš AMD još i Lenovo na bolidu.. fijuu.
Pa tek problemi sa driverima, pa onaj osjećaj informatičara kada ga riješiš iz 15-te instalacije Windowsa. Da se naježiš.

A Intel je Biznis. 

7 godina
protjeran
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Najgore od svega je sto novi socket ne donosi nista novo,

cak su sva 3 chipsta stare generacije, najstariji je H410, isti kao i H110 iz 2015.

 

Dakle nije uopce bilo potrebe mijenjati svih tih godina socket - mijenjan je samo

radi ekonomije i prodaje novih ploca, radi niceg drugog.

 

Stvarno Intel(igentno) muzu pare, onako bezobrazno gledaju u oci i misle si "yees, give us your money FOOOLS!".

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Ah dobri stari Intel, napokon nadogradnja.

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Čitatelj kaže...

Najgore od svega je sto novi socket ne donosi nista novo,

cak su sva 3 chipsta stare generacije, najstariji je H410, isti kao i H110 iz 2015.

 

Dakle nije uopce bilo potrebe mijenjati svih tih godina socket - mijenjan je samo

radi ekonomije i prodaje novih ploca, radi niceg drugog.

 

Stvarno Intel(igentno) muzu pare, onako bezobrazno gledaju u oci i misle si "yees, give us your money FOOOLS!".

Ne nadograđuješ sa jedne ploče novi CPU i sve ostalo, nego si kupiš malu a stabilnu ploču. Upikneš neki Pentium ili i3 a onda kasnije "zavrljaviš" ga sa 128 GB RAM-a, RTX-icu uzmeš i Core i9 kada cijena datih komponenata bude kao jedna petina sadašnje.

Redom: CPU će izgubiti najviše na vrijednosti (za 10 godina ćeš ovaj 10900 naći za cca 100 kuna). Pa onda RTX-cu naći ćeš povoljno, onu top model (2080Ti) - nećeš za sada nego ćeš ju naći za bagatelu kada izađe neka 5 ili 7. generacija RTX-ice a to je po sadašnjiem tempu za 10-15 godina. Do tada, tko živ a tko mrtav. Zaboravio sam memoriju. Ona ne pada olako. Pogotovo visoko-kapacitetni modeli.
Dakle CPU ti je najmanji faktor u jednačini ali na žalost puno odlučuje o mnogo tome. I tako se nadograđuje PC, barem to je najisplativiji način nadogradnje. Ovaj fiktivan vid nadograde 700€ CPU kao najskuplji Ryzen je kao što rekoh de facto fiktivna radnja u glavi ljudi koji maštaju o tom procesoru. U praksi se to ne sprovodi. Ljudi koji imaju para za 700€ CPU imaju i za sve ostalo.

I da, ne muze te (nas) Intel ni približno kao end-vendori tipa Micrososoft sa svojom Surface linijom ili Apple sa MBP koji će opet imati Intelove CPU-ove.

Danas moraš biti pravi maher da pogodiš CPU za određene potrebe. Ali da pogodiš - u sridu. 

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
Cesc kaže...

Lijepo je biti AMD-ovac

Jest, barem ako ništa druo imaš lijepu komunu ljudi sa kojim možeš izražavat svoje bunt protiv "velikog". A još ako si navijač Ferrarija pa kada vidiš AMD još i Lenovo na bolidu.. fijuu.
Pa tek problemi sa driverima, pa onaj osjećaj informatičara kada ga riješiš iz 15-te instalacije Windowsa. Da se naježiš.

A Intel je Biznis. 

Kolega, ova karantena baš loše djeluje na tebe. Možda bi trebao više šetati vani u prirodi. Vidim da si imao neka traumatična iskustva sa AMD-om, ali ta ogorčenost nikako nije dobra za tvoje zdravlje.

 

Nisam imao takvih problema sa driverima, jedini problem je bio kad mi je na Radeon 4890 ventilator otišao u vječna lovišta.

Why so serious?
7 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

 tko još nije krajnje je vrijeme da ga stavi na ignore listu, nakon prihvaćanja ovakvih izjava nekad potpuno normalni ljudi postaju hdzovci, oprez!

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...


Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

 Ako  je debilizam za 50kn manje kupiti 1% jači CPU, što je onda za 50kn više kupiti 1% slabiji CPU?

Ovo pišem s pretpostavkom ja su potrošnja, zagrijavanje i cijena MBO iste, a nisu.

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Nisu ostavili socket jer to je njihova "prljava" igra,tako da kad kupiš jedan socket,nema više nadogradnji.Svako malo dolazi novi i prisiljavaju te na kupnju novog sistema.
To je razlog zašto se selim na AMD pri sljedečoj kupovini kompa.
8 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
danko99 kaže...
Nisu ostavili socket jer to je njihova "prljava" igra,tako da kad kupiš jedan socket,nema više nadogradnji.Svako malo dolazi novi i prisiljavaju te na kupnju novog sistema.
To je razlog zašto se selim na AMD pri sljedečoj kupovini kompa.

 Samo kolko im je ta igra trenutno pametna kad su jednostavno slabiji igrac

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Točno tako.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Santana kaže...

 Samo kolko im je ta igra trenutno pametna kad su jednostavno slabiji igrac

 Potražnja za procesorima je trenutno toliko velika da ni AMD ni Intel ne mogu zakupiti/proizvoditi dovoljno wafera da bi nahranili cijelu potražnju. Tako da, ako firma ima procesore, evidentno je da će ih prodati osim ako cijena nije baš drastično veća za istu stvar.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 9:44 (JozoBozo121).
7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

 tko još nije krajnje je vrijeme da ga stavi na ignore listu, nakon prihvaćanja ovakvih izjava nekad potpuno normalni ljudi postaju hdzovci, oprez!

 Pijem kavu, čitam tu izjavu, nije mi jasno, pijem kavu, čistim krmenadle iz očiju, i dalje mi nije jasno, odoh po još jednu kavu, čitam, i dalje mi nije jasno....

WTF ????

 

(a onda pogledam tko je to napisao, sad mi je sve jasno, jer izgleda da čovjek ipak nije trol, nego ono drugo)

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 9:47 (fer-de-lance).
16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip

Redom: CPU će izgubiti najviše na vrijednosti (za 10 godina ćeš ovaj 10900 naći za cca 100 kuna). Pa onda RTX-cu naći ćeš povoljno, onu top model (2080Ti) - nećeš za sada nego ćeš ju naći za bagatelu kada izađe neka 5 ili 7. generacija RTX-ice a to je po sadašnjiem tempu za 10-15 godina. Do tada, tko živ a tko mrtav. Zaboravio sam memoriju. Ona ne pada olako. Pogotovo visoko-kapacitetni modeli.
Dakle CPU ti je najmanji faktor u jednačini ali na žalost puno odlučuje o mnogo tome. I tako se nadograđuje PC, barem to je najisplativiji način nadogradnje. Ovaj fiktivan vid nadograde 700€ CPU kao najskuplji Ryzen je kao što rekoh de facto fiktivna radnja u glavi ljudi koji maštaju o tom procesoru. U praksi se to ne sprovodi. Ljudi koji imaju para za 700€ CPU imaju i za sve ostalo.

I da, ne muze te (nas) Intel ni približno kao end-vendori tipa Micrososoft sa svojom Surface linijom ili Apple sa MBP koji će opet imati Intelove CPU-ove.

Danas moraš biti pravi maher da pogodiš CPU za određene potrebe. Ali da pogodiš - u sridu. 

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

 Bas tako.Kaze mi kolega neki dan da ne moze vjerovati kako je tehnologija napredovala.Unaprijedio se covjek sa 486 na Phenom II i 8800 GTS za 100 kuna

4 godine
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
fer-de-lance kaže...

 

(a onda pogledam tko je to napisao, sad mi je sve jasno, jer izgleda da čovjek ipak nije trol, nego ono drugo)

 

 Forumski klaun 

Have no fear, Vlad is here
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
..


A Intel je Biznis. 

 ..

Čitatelj kaže...

..

 

Dakle nije uopce bilo potrebe mijenjati svih tih godina socket - mijenjan je samo

radi ekonomije i prodaje novih ploca, radi niceg drugog.

 

Stvarno Intel(igentno) muzu pare, onako bezobrazno gledaju u oci i misle si "yees, give us your money FOOOLS!".

 .. pa da, tj to je biz, ne dobrotovori i sl.

-priča ide ovako, što želiš-tražiš od računala? Koliko želiš potrošiti? Legitimni interes je što manje, no drugoj strani što više zaraditi.. + posotji i elitizam-ego pa kad imaš skupo tad si the-faca, može to biti auto, može mobač, može i PC.. ili boca zagorskog vina s etiketom domperignon.

-ako gledaš top performanse, ako je to primarni kriterij, tad nije kriterij cijena koja je ionako relativna stvar, skupo-jeftino, npr cpu za 100kn je jeftin, sladoled za isti iznos je skup, zar ne? Može li intel prodati neki i9-7-5-3.. za manje novca? može no tad bi bio kao onaj ivica iz priče, glup.. (zamjena krave za ovcu, pa za sir koji mu na kraju ode nizbrdo... tj loš trgovac i tad ovisiš o sreći-spasu..). Ti si kupac, ti biraš, imaš izbor.. i tad je besmisleno prigovarati robi-x cijenu, odnosno, ako misliš da je roba-b bolja, kupiš b, ako misliš da je nešto precjenjeno nađeš povoljnije, cjenkaš se ili ako želiš optimum tad je to možda i kompromis, možda nemaš najbrži auto ali si izabrao neki koji zadovoljava ono što želiš-trebaš.. jednako je s chipom-tranzistorom kojeg nazivamo cpu, može to biti i ajfon, može zlatni lanac oko vrata.. ukras, dok pc nešto i radi.. i upravo u tome je razlika, envyju radi, to mu je kriterij mada ne mora biti u pravu, ne uvjek i sl. .. promašuje tj nepotrebna 'bitka'.. :) ali to vrijedi za obje strane, dinamo-hajduk itd.. no što bi tad radili, forum? tak da i to je ok, za ljude. )

-izbor.

-koji je bolji? onaj koji radi.

-koji je jači? ovisi što radiš, kako mjeriš tj kriteriji.

-isplativost? optimum? .. danas jedno, sutra drugo, kao pinovi na socketu dio biznisa, ne naših želja nego njihovih, prihvatiš i jedna 'briga' manje.. tj ne možeš ništa jer će i sutra biti neki novi socket, novi cpu, osim što ti biraš za sebe, po svojem kriteriju.. no to ne znači da drugi nemaju jednako pravo birati, po svom kriteriju pa čak i kad jesu ili nisu u pravu.. jer to ne odlučuješ ti-ja, nego ta osoba za sebe.

-- itd. :)

 

fer-de-lance kaže...
..

 Pijem kavu, čitam tu izjavu, nije mi jasno, pijem kavu, čistim krmenadle iz očiju, i dalje mi nije jasno, odoh po još jednu kavu, čitam, i dalje mi nije jasno....

--

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice