Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

poruka: 200
|
čitano: 36.673
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset ".
16 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Brijem da ce slijedeca serija biti na 10 nm

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Romano kaže...

Brijem da ce slijedeca serija biti na 10 nm

 

To smo brijali i u 2016.

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Romano kaže...

Brijem da ce slijedeca serija biti na 10 nm

 Mislim da će prije uspjeti preskočiti na 7nm node tamo negdje 2022. nego uspjeti riješiti taj nesretni 10nm 

 

Desktop bi mogao preskočiti 10nm node kompletno i čekati 7nm sa boljim yieldovima.

 

Mislim da je i njima jasno da su napravili veliku pogrešku što su planirali taj 10nm na DUVL (deep ultraviolet light) umjesto da su usmjerili više resursa prema EUV litografiji pa bi lakše postigli tih 10nm makar i kasnije. Sad je ispalo da nisu uspjeli niti tih 10nm dovesti na zadovoljavajuću razinu, niti su na vrijeme dostigli EUV pa im je sad i tih 7nm zbog EUV zakasnilo tako da ih su ih TSMC i Samsung prestigli.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 10:35 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Friday kaže...
Romano kaže...

Brijem da ce slijedeca serija biti na 10 nm

 

To smo brijali i u 2016.

 Pa ovo sad je max TDP za jedan high end proc. Nema dalje

7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Romano kaže...
Friday kaže...
Romano kaže...

Brijem da ce slijedeca serija biti na 10 nm

 

To smo brijali i u 2016.

 Pa ovo sad je max TDP za jedan high end proc. Nema dalje

 max tdp po površini bi treba ić gori kad se uvede SiC ili GaN tehnologija na cpu tržište, a max temperature die-a do 200 stupnjeva C.
uglavnom ima puno mista za napredak u iducih 20 godina bez problema sve i da se ne ide na gušće litografije.

16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Imam dojam da su zakasnili tri godine s ovim. Namjerno ili ne, tesko je reci.
 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Stvarno ne vidim kako netko i dalje može kupovat Intel. Postali su ko Apple.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
dery kaže...

Zar to nisu 2/4 treda imaju grafiku te nisu izbačeni ove godine. Sry, pomiješao sam celeron sa ovim jbete

 

edit: Koliko bi naplatili otkljućane pentiume šta misliš?

 nemam pojma što bi bilo kad bi bilo, no to je nebitno jerovih dana me moli kolega da vidim što se može dobiti za 1.500 kuna, s namjenom surfanja, gledanja filmova i photoshop, lightroom za zajebanciju

kad gledam na njušku - prodaju se kojekakve prastare konfe sa dual core procesorima i grafama tipa gt710

 

u linksu, što gledam radi preuzimanja u zadarskoj poslovnici bez dostave (a i razlika u cijeni je minimalna), jedine opcije su mi pentium g5400 ili athlon 200ge, 8gb rama i neki ssd 240gb

200g je 70 kuna jeftiniji, no to nadoknadim na ploči jer je intelova 40-50 kuna jeftinija

g5400 je dosta bolji od 200ge, osim nešto malo u gejmanju integriranom grafom, što je za ovu namjenu nebitno

čak i kad ga se klokne, a koliko znam 200ge je po defoltu zaključan i može se klokati samo na određenim pločama, pentium ostaje bolji bez klokanja

 

4core apu poput 2200g je prevelika razlika i jednostavno ga ne mogu ugurati

12 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Arctic Skies kaže...
Covjece 32 komada...
Alaj ce biti zajeba pri kupovini.

 Neće :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže... 

g5400 je dosta bolji od 200ge, osim nešto malo u gejmanju integriranom grafom, što je za ovu namjenu nebitno

čak i kad ga se klokne, a koliko znam 200ge je po defoltu zaključan i može se klokati samo na određenim pločama, pentium ostaje bolji bez klokanja

Hmm, koliko ja vidim bolji je niti 10%, pod uvjetom da se 200GE ne clockne bar na umjerenih 3.6-3.7GHz. Zanimljivo i koliko je manja grijalica. Također treba razmišljat i o nadogradnji gdje kod AM4 već sad možeš s alija nabavit 1600 za 600kn ili 2600 za 700kn, s tendencijom pada, a kad će 9400f ili 8700 doći na te cijene, vjerojatno nikad..

LGA1151 je toliko ograničen socket da ga jednostavno treba zaobići.

ansha: Pomelo te
7 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset
Louis Pluto kaže...

jel ovo tick ili tock?

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...
Louis Pluto kaže...

jel ovo tick ili tock?

 

cock

 

 

 

a onaj tko kupi - cuck

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 12:47 (Jakovp).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...
Louis Pluto kaže...

jel ovo tick ili tock?

U intelu se dogodio BSOD još tamo 2015. pa samo čuješ iz zvučnika tock-k-k-k-k-k-k...

ansha: Pomelo te
16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
dery kaže...

Dvojezgreni procesor 58W za 50$ u 2020godini staviti u ponudu ahahahahaha. Sramote se big time. Preoštar sam, amd to nema u ponudi stoga da su i skuplji vrijedi, nema se šta reč.

Preciznije, eto kakve su cijene za 2/2 procova, koji fakat nemaju nikakvog smisla.Za koga to Intel štanca 2/2 procove, totalno su pošandrcali fučkaj ga sad.

 

 

 

Zamisli si bukvaša koja kupuje 2/4 proc za 86$, ili bilo koji stari-novi Intel 2/4 proc skuplji od 60$.

 

https://www.newegg.com/amd-athlon-3000g/p/274-000M-001B8

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Athlon-3000G-2x-3-50GHz-So-AM4-BOX_1338222.html

 

Zadnji ispis Mindfactory prodaje procova, pogleč gdje je na listi Athlon 3000G vs Pentium Gold G5400 koji košta 55eura.

 

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1254531154889314305

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 12:53 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kaby kaže...

Hmm, koliko ja vidim bolji je niti 10%, pod uvjetom da se 200GE ne clockne bar na umjerenih 3.6-3.7GHz. Zanimljivo i koliko je manja grijalica. Također treba razmišljat i o nadogradnji gdje kod AM4 već sad možeš s alija nabavit 1600 za 600kn ili 2600 za 700kn, s tendencijom pada, a kad će 9400f ili 8700 doći na te cijene, vjerojatno nikad..

LGA1151 je toliko ograničen socket da ga jednostavno treba zaobići.

 jbga, ja se ravnam po testovima koji su bliže realnoj situaciji i photoshopu koji je naveden u zahtjevima (pogledaj dolje koliko je slabiji)

klokanjem se cura sigurno neće baviti, ne znam niti jel omogućeno na najjeftinijim pločama, zamjene za jači proc neće biti, tako da mi je puno bolja opcija pentium

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 12:55 (picajzla0707).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...
Kaby kaže...

Hmm, koliko ja vidim bolji je niti 10%, pod uvjetom da se 200GE ne clockne bar na umjerenih 3.6-3.7GHz. Zanimljivo i koliko je manja grijalica. Također treba razmišljat i o nadogradnji gdje kod AM4 već sad možeš s alija nabavit 1600 za 600kn ili 2600 za 700kn, s tendencijom pada, a kad će 9400f ili 8700 doći na te cijene, vjerojatno nikad..

LGA1151 je toliko ograničen socket da ga jednostavno treba zaobići.

 jbga, ja se ravnam po testovima koji su bliže realnoj situaciji i photoshopu koji je naveden u zahtjevima (pogledaj dolje koliko je slabiji)

klokanjem se cura sigurno neće baviti, ne znam niti jel omogućeno na najjeftinijim pločama, zamjene za jači proc neće biti, tako da mi je puno bolja opcija pentium

 A zašto 200g, zašto ne 3000g?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...

 jbga, ja se ravnam po testovima koji su bliže realnoj situaciji i photoshopu koji je naveden u zahtjevima (pogledaj dolje koliko je slabiji)

klokanjem se cura sigurno neće baviti, ne znam niti jel omogućeno na najjeftinijim pločama, zamjene za jači proc neće biti, tako da mi je puno bolja opcija pentium

Šta je je, zahebat ćeš ga žešće uzmeš li 200GE.  btw. G5400 u linksa 475kn, 2200G na aliju 570kn, Ryzen 1600 630kn, let that sink in. 

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 13:37 (Kaby).
10 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kad je AMD odlučio proizvodnju procesora dati drugima to je bio kobni udarac za intel čiji procesori i dalje imaju očito bolju arhitekturu unatoč starijem proizvodnom procesu ako uspoređujemo one sa jednakim brojem jezgri ALI AMD može proizvesti veći broj jezgri u čemu je nedostižan zbog znatno manjeg proizvodnog procesa. Intel si očito nemože dozvoliti proizvodnju svojih procesora u drugim pogonima i stvar za njega ne izgleda dobro ..
 
1 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
W2000 kaže...
 intel čiji procesori i dalje imaju očito bolju arhitekturu unatoč starijem proizvodnom procesu ako uspoređujemo one sa jednakim brojem jezgri

 

 

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Zanimljivo kako u članku nema tablice sa popisom pentiuma i celerona..Glavno da ima i9..

Jer u hrvatskoj će se kupovati idevetke sigurno sve u šesnaest!

 

Moraš otići na strane sajtove, odakle je ovo prepisano, da vidiš cijeli članak..

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kaby kaže...
Profesor007 kaže...

 65w vs 125w tdp-a, taj model gdje mu je bazni takt 2.8ghz a maksimalni 5.2 kad su opterecene sve jezgre one ce biti na 4,5ghz da bi ostale u tih 65w, ovaj jaci model s baznim taktom od 3,7ghz ce pod full opterecenjem na svim jezgrama imati 300mhz veci takt sto daje 4,8ghz.

 Ček stjepko, sve jezgre na 4.5GHz da bi ostale u 65W? To bi onda bio efikasniji proc od duplo efikasnijeg zena2... TDP kod intela vrijedi samo za base clock.

A base clock u pravilu nije ni bitan kad ionako sve ploče boostaju na turbo taktove, ako imaju dovoljno dobar VRM a proc dovoljno dobar cooler..

 Sto Stjepko je presao iz gurua u profesora,,hebeno!!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Jel moguce da cu prvi put u zivotu kupit AMD procesor i maticnu...,nema druge!!

AUDIOFIL
Moj PC  
8 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Ne znaš jel Intel ima više pluseva u 14nm ili chipseta...

 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Onaj ko kupi intela stvarno moze u vrapce malo na promatranje a ovo max frekvencije na single jezgri mogu samo rec 😂...  To jedino mozda se moze ostvarit ako pc stavim vani na buru ili ako ga hladim tekucim dusikom... 😂  😂 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Da, jedva cekam vidjeti testove potrosnje i temperatura lol
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Sve redom sam imao Intel procesore pocevsi od Pentium, sve su prilike da ce me AMD napokon upoznati 😀.

 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Intel be like

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jakovp kaže...

 A zašto 200g, zašto ne 3000g?

nema ga i linksu, razlika nije toliko velika 

najjeftinija matx ploča (nužnost, obzirom da doniram mini itx kućište s 200w napajanjem) am4 mi je dodatnih 70 kuna 

Kaby kaže...

Šta je je, zahebat ćeš ga žešće uzmeš li 200GE.  btw. G5400 u linksa 475kn, 2200G na aliju 570kn, Ryzen 1600 630kn, let that sink in. 

 gle, budget mi je 1500 kuna, dodatnih 100 kuna za 2200g (+ dostava) nemerem ugurati, uz rajzen 1600 trebam i grafu

meni je sve jasno, dječju konfu sam unaprijedio sa pentiuma 4560 na 2400g na odličnoj tuf b450 pro gaming ploči i jako dobro znam koliko je to bolja opcija, plus mogućnosti upgrejda

međutim, imam 1500 kuna na raspolaganju i mini itx kućište s napajanjem, sve što ide unutra za te pare je taj faking pentium, bez traženja dijelova po internetima i plaćanja tkoznakoliko kuna za dostavu

links imam u zadru, kupim na webshopu i naručim isporuku u zadru - nema troška dostave

 

postavio sam pitanje u odgovarajućoj temi sklapanja konfi do 3000 kuna, nisam dobio odgovor

sad ima odgovora, ali niste baš od pomoći

7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...

nema ga i linksu, razlika nije toliko velika 

najjeftinija matx ploča (nužnost, obzirom da doniram mini itx kućište s 200w napajanjem) am4 mi je dodatnih 70 kuna

 imaš ga na upit u mikronisu

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 17:43 (Louis Pluto).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...

najjeftinija matx ploča (nužnost, obzirom da doniram mini itx kućište s 200w napajanjem) am4 mi je dodatnih 70 kuna 

Mislio sam ovako nešto, free shipp s obzirom da je preko 1k kn, ili s 200GE pa ispada još 85kn manje, ali ako ti baš treba ITX ploča onda jbaji ga..

ansha: Pomelo te
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice