Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

poruka: 200
|
čitano: 36.746
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset ".
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Čitatelj kaže...

Najgore od svega je sto novi socket ne donosi nista novo,

 

Pretpostavka je da je 49 dodatnih pinova tu da omoguci podrsku za PCIE 4.0 u slijedecoj generaciji procesora.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Ne bas, jer 3 i 4 gen rade ne istim pinovima. Ti extra pinovi su za extra 4 stazice, npr za m.2 disk direkt iz procesora umjesti čipseta kako je sada. Tako da i m.2 moze raditi na gen 4, jer nije sigurno ima li čipset podršku za gen 4.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jovanka kaže...
Čitatelj kaže...

Najgore od svega je sto novi socket ne donosi nista novo,

 

Pretpostavka je da je 49 dodatnih pinova tu da omoguci podrsku za PCIE 4.0 u slijedecoj generaciji procesora.

 pretpostavka? .. :)

-a tad će izaći nova mbo, novi chipset, novi cpu.. dok će ovih 49 pinova ostati kao potencijalno važni pinovi bez funkcije-razloga.. 'no mogli su oni postati nešto..' :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
ihush kaže...

 pretpostavka? .. :)

-a tad će izaći nova mbo, novi chipset, novi cpu.. dok će ovih 49 pinova ostati kao potencijalno važni pinovi bez funkcije-razloga.. 'no mogli su oni postati nešto..' :)

Nisi u toku. Krajem godine najvjerojatnije stiže nova serija (Rocket Lake-S) koja će podržavati PCIe 4.0 i ići će na LGA1200 ploče...

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip

točno, nisam u toku, no jednako tako će jednog dana doći, sata4, usb4, pci5 itd. ili atx3 ili nešto deseto, kao m.3 .. to kad dođe, tad će biti ovako je kao loto, možeš dobiti..

-intelova praksa? kaže upravo suprotno, da ćeš tad 90% ići na novu mbo, dok vrlo mala šansa postoji za to da iskoristiš ovu-novu.. tj usporedi s xeon-socketom, 2011.. koji ima v3, naravno, nije to v1-v2 tj nije sve kompatibilno mada je isti scket.

 

tj nakon dugoročnog 775, posljednje desetljeće intel mijenja sockete-pinove češće nego ja ulje u autu :) .. i nema naznake da će to promijeniti, da ima želju to promijeniti.. može, tj intel to može ako želi a zašto bi to on želio? Da nama uštedi i tako sebi smanji prihod? Tad nije morao ni ovih par pinova mijenjati, kao igra od 1366-1156-1155-1151-- ono, svaki put svinu jedan pin pa skuže da je višak? :)

dok je 1151 ostao malo duže ali naravno nekompatibilno pa tko je želio noviji cpu morao je zamijeniti i mbo .. mada je 'isti' socket-broj pinova.. zašto?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 14:33 (ihush).
15 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Sulude misli mi kažu da je Intel s ovom 10 serijom trebao ici na postojeci 300 chipset. Naravno ukoliko je solidna ploca pa tako dodjeliti certifikat podrške, uz to izbaciti ekstra Z399 chipset za entuzijaste/klokere sa svim dodatnim mogucnostima za klokanje nove i7/i9 K serije. To bi bio posao, vjerovatno bi pridobio neke odbjegle korisnike i zadrzao postojece. PCIE4 ostaviti za sljedecu 11 generaciju/400chipset, realno jos nije potrebno. 

Sadašnji korisnici intel chipseta 300 nemaju apsolutno nikakvu potrebu prelaziti na novu generaciju, izbor za nadogradnju ima u smislu i7/i9 na postojecu  z370/390 plocu, i7 9700K/i9 9900K je jos uvijek najjaci gaming cpu koji može izdržati do intel 11 generacije.

Ovaj chipset i procesori mogu biti zaniljivi eventualno kosnicima koji su na intel 100/200 chipsetu ili starije te žele novo i jace iako su vec upravo ti presli na amd. Konkurencija je uvijek dobra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...

Ovaj chipset i procesori mogu biti zaniljivi eventualno kosnicima koji su na intel 100/200 chipsetu ili starije te žele novo i jace iako su vec upravo ti presli na amd. Konkurencija je uvijek dobra.

 Ja i dalje derem i7 4790 na Z97 chipsetu, kad dođu nove serije grafičkih planiram upgrade na nešto tipa RTX 3070 ili nešto od crvenih ako AMD konačno izbaci taj Navi 20, ali potrebu da promijenim CPU stvarno i dalje ne vidim. Ne znam jesam primijetio da je ijedna igra osim ako igram Cities Skylines sa svom silom modova pa ga zakuca do 100%, Satisfactory s već velikom tvornicom mi ide do 50-60%, RDR2 nekakvih 50%-ak posto sam vidio uglavnom. K tome još imam 32 gige DDR3 tako da mi se ne ide na novu platformu osim ako ću osjetiti stvarno generacijski pomak.

Tako da ću ja sigurno čekati Zen 4 i Intelovih 7nm koji će valjda do tad biti sa DDR5 memorijom jer zasad ne vidim veliku nužnost da to mijenjam.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 16:25 (JozoBozo121).
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

 Ovo ću slikati i ide u arhivu....  i btw manje droge konzumiraj....

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 18:05 (Riot).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
JozoBozo121 kaže...
bik kaže...

Ovaj chipset i procesori mogu biti zaniljivi eventualno kosnicima koji su na intel 100/200 chipsetu ili starije te žele novo i jace iako su vec upravo ti presli na amd. Konkurencija je uvijek dobra.

 Ja i dalje derem i7 4790 na Z97 chipsetu, kad dođu nove serije grafičkih planiram upgrade na nešto tipa RTX 3070 ili nešto od crvenih ako AMD konačno izbaci taj Navi 20, ali potrebu da promijenim CPU stvarno i dalje ne vidim. Ne znam jesam primijetio da je ijedna igra osim ako igram Cities Skylines sa svom silom modova pa ga zakuca do 100%, Satisfactory s već velikom tvornicom mi ide do 50-60%, RDR2 nekakvih 50%-ak posto sam vidio uglavnom. K tome još imam 32 gige DDR3 tako da mi se ne ide na novu platformu osim ako ću osjetiti stvarno generacijski pomak.

Tako da ću ja sigurno čekati Zen 4 i Intelovih 7nm koji će valjda do tad biti sa DDR5 memorijom jer zasad ne vidim veliku nužnost da to mijenjam.

 

To sto ti proc ne ide do 100% nije nikakav pokazatelj izostanka bottlenecka

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
JozoBozo121 kaže...
 Ja i dalje derem i7 4790 na Z97 chipsetu, kad dođu nove serije grafičkih planiram upgrade na nešto tipa RTX 3070 ili nešto od crvenih ako AMD konačno izbaci taj Navi 20, ali potrebu da promijenim CPU stvarno i dalje ne vidim. Ne znam jesam primijetio da je ijedna igra osim ako igram Cities Skylines sa svom silom modova pa ga zakuca do 100%, Satisfactory s već velikom tvornicom mi ide do 50-60%, RDR2 nekakvih 50%-ak posto sam vidio uglavnom. K tome još imam 32 gige DDR3 tako da mi se ne ide na novu platformu osim ako ću osjetiti stvarno generacijski pomak.

 nu slične konfiguracije https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/pro-racunalo-i7-32gb-ddr3-geforce-gtx-970-ssd-250gb-win-10-oglas-31319159

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 18:44 (Anđeo bez falinge).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Friday kaže...
JozoBozo121 kaže...
bik kaže...

Ovaj chipset i procesori mogu biti zaniljivi eventualno kosnicima koji su na intel 100/200 chipsetu ili starije te žele novo i jace iako su vec upravo ti presli na amd. Konkurencija je uvijek dobra.

 Ja i dalje derem i7 4790 na Z97 chipsetu, kad dođu nove serije grafičkih planiram upgrade na nešto tipa RTX 3070 ili nešto od crvenih ako AMD konačno izbaci taj Navi 20, ali potrebu da promijenim CPU stvarno i dalje ne vidim. Ne znam jesam primijetio da je ijedna igra osim ako igram Cities Skylines sa svom silom modova pa ga zakuca do 100%, Satisfactory s već velikom tvornicom mi ide do 50-60%, RDR2 nekakvih 50%-ak posto sam vidio uglavnom. K tome još imam 32 gige DDR3 tako da mi se ne ide na novu platformu osim ako ću osjetiti stvarno generacijski pomak.

Tako da ću ja sigurno čekati Zen 4 i Intelovih 7nm koji će valjda do tad biti sa DDR5 memorijom jer zasad ne vidim veliku nužnost da to mijenjam.

 

To sto ti proc ne ide do 100% nije nikakav pokazatelj izostanka bottlenecka

 Tako je, treba gledati load svakog threada, a ne procesora ukupno. Klasična greška.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jakovp kaže...

 Tako je, treba gledati load svakog threada, a ne procesora ukupno. Klasična greška.

 

Nije cak ni tako jednostavno. Ako pokrenes nekakav zahtjevan single-thread proces on ce se uglavnom "razliti" na vise jezgri i njihovo opterecenje ce uglavnom biti tipa 15-35%. Gledas i mislis si "pa moj procesor ovo jede bez greske". A zapravo se znoji jer je u pitanju single thread process.

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Friday kaže...

To sto ti proc ne ide do 100% nije nikakav pokazatelj izostanka bottlenecka

 Imao sam prilike isprobati frendovu GTX 1080 jer smo testirali što mu ne radi pa smo i upalili par igara, FPS je bio neznačajno lošiji nego što je on dobivao na njegovom i7 8700K. Naravno, uvijek će biti onih igara koje su baš CPU heavy pa bi se osjetilo, no zbog tih par igara ja se ne sekiram puno. 

 

Tako da empirijski znam da CPU nije toliki problem koliko je GPU, igram na 60Hz tako da FPS ne odlazi toliko visoko da bi CPU radio onu najveću razliku. A meni tih desetak posto razlike u prosjeku definitivno ne opravada promjenu platforme. Možda nekome iz PCmasterrace zajednice da, jer stalno vrti bench da vidi koliko je brz, no imam i bitnijih stvari za zamarati se njima 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 19:21 (JozoBozo121).
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jovanka kaže...
Pretpostavka je da je 49 dodatnih pinova tu da omoguci podrsku za PCIE 4.0 u slijedecoj generaciji procesora.

 

Jakovp kaže...
Ne bas, jer 3 i 4 gen rade ne istim pinovima. Ti extra pinovi su za extra 4 stazice, npr za m.2 disk direkt iz procesora umjesti čipseta kako je sada. Tako da i m.2 moze raditi na gen 4, jer nije sigurno ima li čipset podršku za gen 4.

 

Pretpostavka je da ce Intel donijeti PCIE 4.0 u procesoru (ne na chipsetu), ne bih se kladio da ga mogu spustiti na niže kroz iste pinove, hence novi layout. Negdje procitao nagadjanja, jucer GN spomenuo isto u kontekstu povećanja pinova. Kao što rekoh, pretpostavka; bumo vidli.

 

ihush kaže...

 pretpostavka? .. :)

-a tad će izaći nova mbo, novi chipset, novi cpu.. dok će ovih 49 pinova ostati kao potencijalno važni pinovi bez funkcije-razloga.. 'no mogli su oni postati nešto..' :)

 

Ja tu vidim Z170/Z270/Z370 scenarij; moglo je ali Intel ne da ili neće; pa kinez mora izvoditi minimalne magije i natjera 8700k  da radi na Z170 ili jos slabijem chipsetu.

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 19:47 (Jovanka).
11 godina
online
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
JozoBozo121 kaže...

Tako da empirijski znam da CPU nije toliki problem koliko je GPU, igram na 60Hz tako da FPS ne odlazi toliko visoko da bi CPU radio onu najveću razliku. A meni tih desetak posto razlike u prosjeku definitivno ne opravada promjenu platforme. Možda nekome iz PCmasterrace zajednice da, jer stalno vrti bench da vidi koliko je brz, no imam i bitnijih stvari za zamarati se njima 

 ma joj, imaš ti još lufta do moje situacije u kojoj je i5 haso sa gtx 1070, pa opet gejmam bez uzrujavanja

jest da u nekim igrama fps zna 'čučnuti', no nikad toliko da bi mi igra postala trzava i neigriva, a i to se događa vrlo rijetko

jest da u većini igara fps limiter na 58fpsa grafu drži neiskorištenom, no dok mogu nafrljiti sve na max i guštati to me uopće ne uzrujava

 

i što bi da uzmem jači proc i krenem serijski igrati stalker serijal ili witchera ili state of decay ili fallout ili nešto deseto što igram i ne ovisi o proceosru toliko, pa da ne vidim razlike niti mrve idućih godinu dana

to treba ekipi koja gejma mp igre, koje cijede procesore, ove što benčaju, ove što ih uzrujava 'znojenje' procesora na 15% i tako  

15 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Bit će od intela nešto. Raja sprema oca svih gpu-ova.

https://videocardz.com/newz/intel-teases-xe-hp-graphics-processor-father-of-all-gpus

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Smiješni su

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jovanka kaže...
Jovanka kaže...
Pretpostavka je da je 49 dodatnih pinova tu da omoguci podrsku za PCIE 4.0 u slijedecoj generaciji procesora.

 

Jakovp kaže...
Ne bas, jer 3 i 4 gen rade ne istim pinovima. Ti extra pinovi su za extra 4 stazice, npr za m.2 disk direkt iz procesora umjesti čipseta kako je sada. Tako da i m.2 moze raditi na gen 4, jer nije sigurno ima li čipset podršku za gen 4.

 

Pretpostavka je da ce Intel donijeti PCIE 4.0 u procesoru (ne na chipsetu), ne bih se kladio da ga mogu spustiti na niže kroz iste pinove, hence novi layout. Negdje procitao nagadjanja, jucer GN spomenuo isto u kontekstu povećanja pinova. Kao što rekoh, pretpostavka; bumo vidli.

 

ihush kaže...

 pretpostavka? .. :)

-a tad će izaći nova mbo, novi chipset, novi cpu.. dok će ovih 49 pinova ostati kao potencijalno važni pinovi bez funkcije-razloga.. 'no mogli su oni postati nešto..' :)

 

Ja tu vidim Z170/Z270/Z370 scenarij; moglo je ali Intel ne da ili neće; pa kinez mora izvoditi minimalne magije i natjera 8700k  da radi na Z170 ili jos slabijem chipsetu.

 

 

 

Znači ovako bi trebalo biti, 10 gen ne podržava gen4, ali 11 gen bi trebala. Z490 matične su napravljene s layoutom koji podržava gen 4, i kad dođu 11 gen procesori će kroz iste linije di sada ide gen 3 ići gen 4 (od procesora prema grafičkoj, 16 staza).

 

Dodatni pinovi su za extra 4 staze:

 

 

Bar tako daže derbauer.

 

E sada, kako će točno riješiti da m.2 radi na gen 4 ne znam, ili će ići preko čipseta, ili sa nekim pcie switchem jedan direktno preko proca.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
OdstranjivacGmamadi kaže...

Ovo da je Intel slabiji je covjek vjerovatno mislio na nekakvu produktivnost, posto u gamingu i trenutna gen razguzuje ryzene 15%+. Onaj tko nije ogranicena AMD fanbojcina shvaca da je time mislio kako je bolje nesto vise platiti za nesto manje perf u produktivnosti kako bi se imao stabilan sistem u kojem ne moras odradivati sihte u biosu, molit se da ce se sistem dignut nakon sto upalis xmp i nosit se sa cinjenicom da ce ti cijena procesora pasti 4 puta kroz godinu dana. 

 Vidim na istoj ste frekvenciji pa se dobro razumijete...  i btw možeš i bolje iskoristiti te single core performanse od pravljenja novih accounta na forumu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 18:02 (Riot).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Cesc kaže...
* * *
Cesc kaže...

Lijepo je biti AMD-ovac

* * * 

Kolega, ova karantena baš loše djeluje na tebe.  * * *

 

Nisam imao takvih problema sa driverima, jedini problem je bio kad mi je na Radeon 4890 ventilator otišao u vječna lovišta. * * *

Odgovor na "Lijepo je biti AMD-ovac" je na neki način sarkazam koji se ogelda o vojsci ljudi koji de facto obožavaju AMD. Najavljuju i po pola decenije novu arhiteklturu. Pa onda nekako zaobilazno preskoče da je od njih neka tipa Buldožer epic fail.

Karantena ne djeluje na mene jer nisam u istoj. Nisam ni u izolaziji od od početka epidemije/pandemije. U predgrađu sam, 10km centar od grada. Moja ulica poput polukruga odvojena je od glavne, tj. nema puno auta. Park, šuma, vožnja biciklizom, manja terasa na istočnoj strani kuće, velika terasa i iznad nje na zapadnmoj strani kuće. Bilo bi stvarno nekorektno da kažem da uživam u uvim zadnjim mjesci. Ok shvatio si? Dobro je.

Radeon serija HD-4xxx je zadnja serija iz kompanije ATI i nije AMD-ova, tako da sa AMD-om nisi imao mogao imati takvih problema (prave probleme potraži u rubrici Adrenalin Driveri) ... ali onda dolazimo do objašnjenja koje čekate već danima ... (*) ... 
 

Louis Pluto kaže...
* * *

 tko još nije krajnje je vrijeme da ga stavi na ignore listu, nakon prihvaćanja ovakvih izjava nekad potpuno normalni ljudi postaju hdzovci, oprez!

... (*) ... AMD kupuje ATI i prestavlja 5670 dGPU koji je imao jedva ali jedva 2-3% bolje performanse (u nekim naslovima i slabije jer je 4670 dolazio sa bržom ali manje kapacitetnom 512 MB ili sporijom ali više kapacitetnom memorijom od 1 GB) sa istom cijenom i većim problemima pogotov šupa*ki potez da radi 100 MB izbace podršku iz serije 4xxx. Znam. pobacao sam tu seriju 5xxx u trocifrenom broju.

A t isi me stavio na ignore listu? I još neprstano spominješ nekakv HDZ. Je li to šta od ovoga?

HDZ Harbin Development Zone (China)
HDZ Hillside Development Zone (Arizona)
HDZ Hrvatska Demokratska Zajednica (Croatian Democratic Union)
HDZ Health Disparity Zones (Diabetes)

Ako je ovo treće (jer mi u nazivu stoji Croatia) fino u skladu sa slikom profila uputuiš se na ovu stranicu i dole odvališ svoju frustraciju kroz komentare.

Ili ti trebam i dalje još bolje nacrtati ... (*) ...
 

fer-de-lance kaže...
Louis Pluto kaže...
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

* * *

 Pijem kavu, čitam tu izjavu, nije mi jasno, pijem kavu, čistim krmenadle iz očiju, i dalje mi nije jasno, odoh po još jednu kavu, čitam, i dalje mi nije jasno....

WTF ????

 

* * *

 

... (*) ... Prije no što ti navedem par primjera.. sa tom zadnjom izjavom izgledaš kao debil, ili moron (ovo su stručni medinski izrazi, da ne bi bilo da te vrijeđam) jer ne kontam kako ti nije jasno. Pa evo redom:

Hoćeš dGPU koji ti daje 100 FPS-ova. Je li ti jasno da ćeš za isti FPS Nvidiji morati platiti više. Ili ako platiš isto vrlo vjerojatno da će ti Nvidija davati manje FPS-ova.
Uzrok: Nvidija je kvalitet, a AMD je poluproizvod. Znam boli te, boli i ostale. Posljedice: Više volim platiti kvalitetniji proizvod (brand kako ćeš) pa čak i skuplje i po cijeni da mi daje manje performanse.

Hoćeš još: IPC na mobilnim CPU-ovima je najd*ebiv kod Intela 10-te generacije. Izvoli polgedaj portofolio top 5 proizvođača laptopa u svijetu i vidi koliki broj konfiguracija imaju sa AMD-om a koliki sa Intelom. Si razumio sada kada kažem "Intel je biznis". Ne vjerujem da ćeš i ovo razumijeti, jedva kava ti nije dovoljna.

Uređivano: idem da pravim bolognese, pa kao što bi gore kolega rekao malo kroz šernju malo nešto da slikam pa se vraćamo onda na pravu lambadu:
Athlon 3000G vs. Intel Pentium G5400.

Budite slobodni komentirati ovaj gore dvoboj a ne samo lupati meni TD (iako mi ništa ne znači jer nije nikakva valuta) a kada vam ihush ili bluemax začepi usta onda ne smijeti ni TU stisniti. I molim bez kometara o HDZ-u, karanteni, izolaciji, imate drugi forum za to. Ili napišite nešto konkretno ili.. znate već šta.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
Cesc kaže...
* * *
Cesc kaže...

Lijepo je biti AMD-ovac

* * * 

Kolega, ova karantena baš loše djeluje na tebe.  * * *

 

Nisam imao takvih problema sa driverima, jedini problem je bio kad mi je na Radeon 4890 ventilator otišao u vječna lovišta. * * *

Odgovor na "Lijepo je biti AMD-ovac" je na neki način sarkazam koji se ogelda o vojsci ljudi koji de facto obožavaju AMD. Najavljuju i po pola decenije novu arhiteklturu. Pa onda nekako zaobilazno preskoče da je od njih neka tipa Buldožer epic fail.

 

...

Sva sreća pa Intel nije potrošio sve pluseve koji lijepi na nm , uostalom nije beg cicija, ima još pluseva. Na kojem smo sad, 14nm +++++++++++++++++? 

 

No krenimo dalje, zašto si toliko toksičan prema AMD zajednici? Jel ti neki Ryzenaš oteo djevojku? Uzeo parkirno mjesto pred nosom? Kupio zadnji paket wc papira? 

 

Vidiš ti što su dvostruki standardi, kad ATJ Lučko napiše kako je spreman platiti više za kvalitetu uređaja i iPhone brand, onda ga forumaši razapnu, ovako kad se radi o Intelu i Nvidiji, ma šišaj ovce, ima vune.

 

 

 

Da završim u pozitivnom tonu: dobar tek rođo, živio ti meni!

 

 

 

 

 

Why so serious?
6 godina
protjeran
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Ajde, svi se sad rugaju Intelu a godinama smo trošili njihove procesore jer su godinama bili napredniji od AMD procesora.

Sad je drukčija situacija, AMD drma, no nemojte zaboraviti da vas je većina uživala u Intel performansama...

Malo korektnosti nije na odmet, zar ne ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
3 4 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Anđeo bez falinge kaže...

Ajde, svi se sad rugaju Intelu a godinama smo trošili njihove procesore jer su godinama bili napredniji od AMD procesora.

Sad je drukčija situacija, AMD drma, no nemojte zaboraviti da vas je većina uživala u Intel performansama...

Malo korektnosti nije na odmet, zar ne ?

 Ja nisam... Nikad intel, osim u laptopu

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jakovp kaže...

 Ja nisam... Nikad intel, osim u laptopu

 Zašto Jakove ?

Pa Intel je dugo vremena imao bolje procesore koji su bili iste cijene kao i AMD koji su bili lošiji procesori ?

Zadnjih nekoliko godina je AMD ubio Intel i s funkcionalnošću, cijenom intela... drugo je vrijeme i ja to poštujem.

zašto zaboraviti ono prije.

 

Jedini se je Rambox borio za AMD kada ga nitko nije kupovao.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 15:43 (Anđeo bez falinge).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Anđeo bez falinge kaže...
Jakovp kaže...

 Ja nisam... Nikad intel, osim u laptopu

 Zašto Jakove ?

Pa Intel je dugo vremena imao bolje procesore koji su bili iste cijene kao i AMD koji su bili lošiji procesori ?

Zadnjih nekoliko godina je AMD ubio Intel i s funkcionalnošću, cijenom intela... drugo je vrijeme i ja to poštujem.

zašto zaboraviti ono prije.

 

Jedini se je Rambox borio za AMD kada ga nitko nije kupovao.

 Phenom X4  je bio sasvim dovoljan za moje potrebe dosta vremena, kasnije sam to prepustio mojima i išao na 1gen ryzena. A nije mi se bacalo pare na intela, koji iako su bili bolji tada, koštali puno više nego što mi se davalo i nego što mi je trebalo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 18:40 (Jakovp).
8 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Anđeo bez falinge kaže...

Ajde, svi se sad rugaju Intelu a godinama smo trošili njihove procesore jer su godinama bili napredniji od AMD procesora.

Sad je drukčija situacija, AMD drma, no nemojte zaboraviti da vas je većina uživala u Intel performansama...

Malo korektnosti nije na odmet, zar ne ?

Pa nisu nam ih besplatno dali...

Zbog svoje pohlepe su tu di jesu. Valjda su mislili da ce moc jos 10 godina nudit 4 jezge pod high end procesor

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Anđeo bez falinge kaže...

Ajde, svi se sad rugaju Intelu a godinama smo trošili njihove procesore jer su godinama bili napredniji od AMD procesora.

Sad je drukčija situacija, AMD drma, no nemojte zaboraviti da vas je većina uživala u Intel performansama...

Malo korektnosti nije na odmet, zar ne ?

Oćeš i Todoriću uplatiti koju kintu jer je godinama bio najjači trgovac i kupovao si u njegovim trgovinama?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Intel= Nista novo +100mhz clock po istoj cijeni peri ovce.

Intel je prespavao dobre 4 godine , zato im ryzen sada otima sve pred nosom, nadam se da ce ih 10gen vratit malo u igru.

Njihov high-end cpu (7700K) je zamijenjen sa low-end procesorima kao ryzen 3300 i i3 10100 dovoljno govori samo za sebe.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Najbolje je pogledati mobilne procesore, gdje AMD dugo godina nije imao nista.

Moj 7700HQ je sporiji od malog 3500U, a za 4500U necu ni pricati, taj ga pojede.

 

A uz to je hladniji, baterija duze traje, a laptop s njim ne kosta 2000€.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
... (*) ... AMD kupuje ATI i prestavlja 5670 dGPU koji je imao jedva ali jedva 2-3% bolje performanse (u nekim naslovima i slabije jer je 4670 dolazio sa bržom ali manje kapacitetnom 512 MB ili sporijom ali više kapacitetnom memorijom od 1 GB) sa istom cijenom i većim problemima pogotov šupa*ki potez da radi 100 MB izbace podršku iz serije 4xxx. Znam. pobacao sam tu seriju 5xxx u trocifrenom broju.


A t isi me stavio na ignore listu? I još neprstano spominješ nekakv HDZ. Je li to šta od ovoga?

HDZ Harbin Development Zone (China)
HDZ Hillside Development Zone (Arizona)
HDZ Hrvatska Demokratska Zajednica (Croatian Democratic Union)
HDZ Health Disparity Zones (Diabetes)

Ako je ovo treće (jer mi u nazivu stoji Croatia) fino u skladu sa slikom profila uputuiš se na ovu stranicu i dole odvališ svoju frustraciju kroz komentare.

Ili ti trebam i dalje još bolje nacrtati ... (*) ...

čovjek koji živi u ili ima kontakt s BiH dobro zna što je HDZ - Harbin Development Zone... prema kojem te molim upisuj sranja koja ovdje upisuješ... pliz, ne ovdje, dojadio si i bogu i vragu... a sada stvarno ignore lista i po mogućnosti bez obraćanja prema 3rd person forumašu Louis Pluto, TIA

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 17:07 (Louis Pluto).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice