Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

poruka: 13
|
čitano: 24.191
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv".
15 godina
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

Sve super, ali memorija u single channelu po defaultu mi se nikako ne sviđa, bez obzira koliko convenient bilo kasnije (ili odmah) za nadogradnju 

 

Realno gamerima, kojima je pretpostavljam i namijenjen navedeni NUC, ne treba više od 32GB tako da su komotno mogli u tu lubanju nagurati 2x16GB iste memorije.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktn

U pravu si da bi gejmerima 2x 16 GB bolje odgovaralo, a opet, znam za dva slučaja gdje se ova identična mašina koristi za "terensko" renderiranje - njima je bilo super što dolazi s jednim keksom, jer je odmah i bez komplikacija uletio još jedan 

Never put Dolby on snake detectors.
15 godina
offline
Re: Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktn
Davor kaže...

U pravu si da bi gejmerima 2x 16 GB bolje odgovaralo, a opet, znam za dva slučaja gdje se ova identična mašina koristi za "terensko" renderiranje - njima je bilo super što dolazi s jednim keksom, jer je odmah i bez komplikacija uletio još jedan 

Istina :) u takvim slučajevima je ovo svakako povoljnija situacija.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

U preorder je krenula i serija 12

NUC12DCMi9 Full – Simply NUC

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

Cijena je teska besmislica posto se za te novce uzme laptop solidno brzi od ovog nuc-a....

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktn

- .. 'ali', gledaj ovako, ne možeš imati 'najbrži PC' tj sutra dođe neki novi-jači-brži, cpu-ram-gpu.. i tad više nisi 'naj'... ali najskuplji možeš biti trajno, besmisleno no i tako se 'mjere brkovi' ne samo po FPSovima nego koliko para si dao za komad plastike-željeza i soft..

-da, realno je x2 cijena u odnosu na konkurenciju, .. kao i sve što ide u luxuz, satovi-auti.. cijena tad nije kriterij, zaboravi je. Ako zaboravimo cijenu, tad je čisto zgodna kutijica (mada je ugrađena gpu zapravo ni vrit ni mimo gledajući ispod 3050 ili iznad TI seriju.. upravo zbog cijene koju sad ne gledamo pa je ova rečenica unutar zagrade nepotrebna :) )

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

marketing: "kako uvaliti laptop bez zaslona, tipkovnice i baterije - po cijeni jednakoj ili većoj od usporedivog laptopa - papcima koji će usto istodobno biti odu i ševljeni". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2022 12:22 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

.. 'ali može ga se lako nadograditi!' .. jer je modularan.. :)) ... to me prisjeća na triggerovu modularnu metlu (ona koja radi godinama, promjenjeno tek nekoliko kefa i drški.. no za to je dobio nagradu gradonačelnice) :)) 

-hoće li za neko vrijeme recimo 2-3 godine u ponudi biti jači mbo-cpu za nadogradnju? po kojoj cijeni? -možda hoće, mogućnost postoji.. no tako je bila mogućnost i s grafuljom u laptopima xmx ... pa su opet radili 'integruše' jer je to realnije i jeftinije, jer nije želja proizvođača laptopa da on traje vječno nego da nakon par godna juzer kupi novi, ne samo dio nego sve, tj može i samo dio ako će pri tome proizvođač i trgovac zaraditi jednako no tad juzer nema pravi razlog platiti isti iznos za pola računala ili za cijelo-novo itd..

 

-gore se priča o ram modulu, 1-2 keksića, 32-više rama.. kao da je to bitno, tj za 99% je dovoljno (previše) a onaj tko treba više (sad-danas) odmah kupi s više.. dok će za x-godina biti neki drugi-novi-brži ne samo ram nego i sve ostalo, .. i modul-polovica računala koja će sve to imati novo-jače ili neće.. i tad će opet taj modul imati visoku cijenu jer je to tako s novom skupom robom dok ne postane masovna a nuc u ovoj cijeni-klasi nikad ne može biti masovno jer je naprosto preskupo, za ured se kupe 5x računala za isti iznos, tj može samo na direktorov stol tj njegovom klincu zbog pedeveja.. :) -programeri, devovi, gejmeri, designeri.. koriste zvjeri, radne stanice, kućišta-monitore.. i jedna kutijica koja podjesća na ext disk nije fora, nije zvjer koja se pokazuje kao i automobil itd.. naprosto nuc klasa-cijena je promašaj, mada se svima sviđa ta mala kutijica (i meni..) ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktn

Slažem se s time da je ovakav "bijesni" model NUC-a pomalo besmislen proizvod (jer ako netko hoće gejmersku mašinu, vjerojatno mu ovo nije najbolja solucija), ali slabiji, obični modeli NUC-a su itekako zanimljivi i korisni proizvodi. Istina je da nisu najjeftiniji, ali ima nešto i u tom malom form-factoru i praktičnosti.

 

Osobno, već nekoliko godina koristim verziju s i3 procesorom (osma generacija). Kompjuter služi kao Plex server i file server za backup. Prije nego što sam imao smart TV služio je i kao HTPC. Uključen je četiri godine bez prestanka, 24/7. Ne bih ga mijenao ni za kakav laptop (prije sam koristio stari laptop za istu namjenu), a kamoli za glomazni klasični PC. Ovo čudo stoji u dnevnom ispod Tv-a, neprimjetan je i, što je još bitnije, nečujan (osim kad Plex krene transkodirati više fajlova za remote streaming). Iskreno, da mi sutra krepa, odmah bih išao kupiti novi NUC. Istina, ne bih ga koristio da se bavim renderiranjem, montiranjem videa i igranjem, ali to mu i nije namjena. Za ovo što meni treba - odličan stroj.

11 godina
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

Ja osobno se vise nikad nemam namjeru vratit na klasicna kucista.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

Meni ovakav form factor u danasnje vrijeme ima dosta smisla. Tj. ovaj Intelov mi je cak i prevelik, ali oni su imali Intel NUC 11 Enthusiast. Volio bih da izbace i noviju seriju, ali izgleda da to nece napravit (bar ne uskoro).
Vecina tu na formu kad trazi neki gamerski laptop napise "ekran nije bitan, ionako cu ga spajat na vanjski monitor". Moj prijatelj strojar se sokirao kad sam pred njim otvorio kuciste jednog racunala. Nije mogao vjerovat da je kuciste toliko "prazno" jer mora grafa i procesor moraju imat zraka. Slazem se da su ovakve igracke preskupe, ali volio bih da vise proizvodaca krene ovim putem jer bi konkurencija snizila cijenu. Stvarno nema smisla da nesto sto stane u kuciste velicine IPTV box-a (znam, znam, mobilni procesor i mobilna grafa nisu isti kao i klasicni desktop, ali za 80% gamera bi bilo dobro) stavljamo u kantu koja zauzme pola prostora pod nogama ili na stolu.
Dajem primjer Zotac Zbox MAGNUS EN173080C koji mi se jako svida samo sto je stvarno preskup, ali za moje potrebe i estetski bio bi savrsen.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 12:43 (gamer001).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktna zv

Ja u svom kucistu imam Rtx3080 TUF i temperatura nikad nejde preko 65,66c u max loadu i grafa je pritom prihvatljivo tiha.

Ali obje su mi stranice sa otvorima tako da zrak struji na sve strane.

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel NUC 11 Extreme (Beast Canyon) - Kompaktn
Odakle nabadaš te brojke?
Probaj montirati vodeno u malo kućište ili probaj freezera stavit.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice