Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

poruka: 27
|
čitano: 7.011
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi".
12 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

Koja slucajnost, Amd FX drzi rekord s 8700mhz s 8 jezgri, e moj Intelu sve si gori..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Stjepanj kaže...

Koja slucajnost, Amd FX drzi rekord s 8700mhz s 8 jezgri, e moj Intelu sve si gori..lp

U cemu drzi rekord, SuperPi-u? 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup

8700k vs 8700mhz...koga briga za čmark s zgasenim jezgrama.. 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 1:08 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Stjepanj kaže...

8700k vs 8700mhz...koga briga za čmark s zgasenim jezgrama.. 

Lol, koga briga za takt, clanak je o rekordu u benchmarku. Znamo da si ti ogranicen na validacije...

12 godina
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

Ova krpa oko socketa

 

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Meni je od svega najzanimljivije da je taj rekord srusen na maticnoj sa Z270 koja sluzbeno ne podrzava 8xxx seriju. Da citiram kolegu Stjepanja "e moj Intelu sve si gori"
Lumia 520, 640, 830, 930, 950
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
3 od 6 jezgri + HT su bili onesposobljeni !! To više NIJE ,za svakog normalnog, spomenuti procesor! Dokle više slušat o "podvizima profesionalnih" overclockera?! Neka spomenuti uzme drugi put otključani i3 bez gašenja jezgri i HT-a pa bar overclockira cjelokupni procesor jer ovako na i7 je mogao ostaviti i samo jednu jezgru aktivnu pa bi sve skupa išlo debelo preko 10 GHZ .. :)
 
0 2 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
W2000 kaže...
3 od 6 jezgri + HT su bili onesposobljeni !! To više NIJE ,za svakog normalnog, spomenuti procesor! Dokle više slušat o "podvizima profesionalnih" overclockera?! Neka spomenuti uzme drugi put otključani i3 bez gašenja jezgri i HT-a pa bar overclockira cjelokupni procesor jer ovako na i7 je mogao ostaviti i samo jednu jezgru aktivnu pa bi sve skupa išlo debelo preko 10 GHZ .. :)

Jel tebi jasno da je cilj bio postic svjetski rekord u SuperPi-u a ne postic sta visi takt na svim jezgrama? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 8:49 (ansha).
7 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

Vec su prije na raznim forumima modali BIOS-e na Z270 plocama od ASUS-a i ASRocka, radi nesluzbene podrske za nove procesore.

 

Intel jednostavno ne zeli da zadrzi stare ploce nego da proda novi chip procesora i ploce zajedno svake generacije,

sto je dodatno financijsko opterecenje za kupce.

 

U neka dobra vremena si mogao jedan Socket koristiti  bar 2 godine, odnosno bar 2 generacije Intel procesora.

 

Danas to omogucava samo AMD. Ako danas kupis AMD plocu i procesor, mozes iduce godine nadograditi procesor sa novim modelom.

A kad kupis Intel plocu i procesor, uglavnom si ogranicen na tu generaciju koju kupujes, bez mogucnosti izmjene.

 

Najzinimljivije mi je trenutno pratiti ASUS ROG Strix GL702ZC, koji ima desktop CPU Ryzen 7 1700, te je izasao novi BIOS

sa novom AGEIA od AMD-a, koji tehnicki omogucava koristenje nove generacije Ryzen 7 2700 procesora - jedva cekam da netko isproba.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Stariji socket je koristen iz razloga jer trenutno ne postoji bolja ploca za najextremniji overklok, Asus je u ovu plocu natrpao cudesa i neke unikatne stvari koje niti jedna druga ploca nema.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Stjepanj kaže...
Stariji socket je koristen iz razloga jer trenutno ne postoji bolja ploca za najextremniji overklok, Asus je u ovu plocu natrpao cudesa i neke unikatne stvari koje niti jedna druga ploca nema.lp

Da cujemo od naseg lokalno experta, koje su to stvari? Jel to neka magija shchepane?

12 godina
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Stariji socket je koristen iz razloga jer trenutno ne postoji bolja ploca za najextremniji overklok, Asus je u ovu plocu natrpao cudesa i neke unikatne stvari koje niti jedna druga ploca nema.lp

Da cujemo od naseg lokalno experta, koje su to stvari? Jel to neka magija shchepane?

 Je, ima bijeli dim u sebi

10 godina
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

Ček malo! Postoje fanbojevi procesora? Čipova? Fascinantno do koje mjere ludilo može ići.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Entry Point kaže...

Ček malo! Postoje fanbojevi procesora? Čipova? Fascinantno do koje mjere ludilo može ići.

Bolje i to nego nogometni navijaci...

12 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

i koja je poanta gašenja 3ju jezgri i HT-a da bi clockao proc ?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Igor150 kaže...

i koja je poanta gašenja 3ju jezgri i HT-a da bi clockao proc ?

I tebi treba ponavljat? Poanta je da skine rekord u superpi-u koji je single threaded aplikacija.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
ansha kaže...
Igor150 kaže...

i koja je poanta gašenja 3ju jezgri i HT-a da bi clockao proc ?

I tebi treba ponavljat? Poanta je da skine rekord u superpi-u koji je single threaded aplikacija.

 To treba zakonom zabraniti, samo uzrokuje dusevne boli.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Igor150 kaže...

i koja je poanta gašenja 3ju jezgri i HT-a da bi clockao proc ?

 Gasenjem jezgri se dobije visi takt pa shodno tome i bolji rezultat.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Na sljedecim olimpijskim igrama...overcloacking postaje jedna od disciplina....utakmica visokog rizika....došlo do sukoba
između navijača intela i amd-a.....policija morala koristiti suzavac da smiri situaciju
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 15:42 (HCMAA).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
HCMAA kaže...
Na sljedecim olimpijskim igrama...overcloacking postaje jedna od disciplina....utakmica visokog rizika....došlo do sukoba
između navijača intela i amd-a.....policija morala koristiti suzavac da smiri situaciju

 misliš policija morala spusti glavnu sklopku da se smire strasti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Čemu? Zašto?
bor4c - human geek, level 38, technosexual, neutral good
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
bor4c kaže...
Čemu? Zašto?

Zato sta ljudi imaju razno-razne hobije, a neki cak i zive od ovoga...

14 godina
protjeran
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

Inace, ova ploca, Maximus IX Apex ima kod nas nova u ducanu za 1400kn tako da je to novi najbolji izbor za clockanje 8700K 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u SuperPi

Lep te jeb.m. Pa do kada će se više spominjati to kretensko overclockanje sa tekućim dušikom.DO KAD ?!! Već godinama, GODINAMA ne mogu bez egzotičnih plinova preko nekih 4.5 Ghz. Ono, sramota. A novinari stalno spominju to bezvezno overklokanje sa plinom koji isparava, dakle morao bi ga stalno nadopunjavati, što nije niti jednostavno niti lako dostupno, a bogme niti jeftino, u praksi neuporabljivo. Dakle za 99 % pučanstva apsolutno bezveze za slušati što je netko postigao sa tekućim dušikom.

 

Ejj ljudi, kada se nekakve osjetne brzine u overclockingu budu postizale na sobnoj temperaturi sa zračnim hlađenjem, ili bilo kakvim alternativnim hlađenjem, koje ima razumnu cijenu i dostupnost. TO želim znati, O TOME želim čitati. A dotada ove egzotične pizdari.e sa tekućim dušikom ili helijem, e za to me zaboli patka, kao i vjerujem 99 % ljudi koji čitaju vijesti iz IT.Eto.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Baotica kaže...

Ejj ljudi, kada se nekakve osjetne brzine u overclockingu budu postizale na sobnoj temperaturi sa zračnim hlađenjem, ili bilo kakvim alternativnim hlađenjem, koje ima razumnu cijenu i dostupnost. TO želim znati, O TOME želim čitati. A dotada ove egzotične pizdari.e sa tekućim dušikom ili helijem, e za to me zaboli patka, kao i vjerujem 99 % ljudi koji čitaju vijesti iz IT.Eto.

 pa onda ćeš se načekat. waferi za čipove bazirani na siliciju su lupili u termalni zid.

 

svjetlosni čipovi su egzotika, a jedino što nam prostaje su grafenski a to znam da nisu niti blizu ikakvoj primjeni.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i7-8700K na rekordnih 7,3 GHz u Sup
Baotica kaže...

 

Ejj ljudi, kada se nekakve osjetne brzine u overclockingu budu postizale na sobnoj temperaturi sa zračnim hlađenjem...

...onda ce se i dalje puno vece brzine postizati sa tekucim dusikom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice