Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan

poruka: 15
|
čitano: 7.466
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan".
10 godina
offline
Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan

Za te novce složim bolji komp.

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan

Malen? Od kad je to mid-tower kućište maleno? Normalna ATX ploča, maleno? Kućište taman je prikladno za hardver koji je unutra, nema bezvezno praznog prostora kao u 90% buildova koje su ljudi slože...Ono, full tower, a nutra kratka grafa sa 2 venta, stock AMD hladnjak i 60% kućišta prazno. Da se razumijemo, e moraju svi kupovati aftermarket CPU hladnjake i grafičke sa ogromnim heatsinkom i 3 venta, ali čemu onda to stavljati u ogromna kućišta namjenjena za custom loopove, koja onda zjape prazna i zauzimaju puno prostora u sobi.

Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
Promster kaže...

Malen? Od kad je to mid-tower kućište maleno? Normalna ATX ploča, maleno? Kućište taman je prikladno za hardver koji je unutra, nema bezvezno praznog prostora kao u 90% buildova koje su ljudi slože...Ono, full tower, a nutra kratka grafa sa 2 venta, stock AMD hladnjak i 60% kućišta prazno. Da se razumijemo, e moraju svi kupovati aftermarket CPU hladnjake i grafičke sa ogromnim heatsinkom i 3 venta, ali čemu onda to stavljati u ogromna kućišta namjenjena za custom loopove, koja onda zjape prazna i zauzimaju puno prostora u sobi.

 To kućište spada u kompaktna ATX kućišta - otuda i ograničeni broj utora za diskove. Recimo novi Define 7 Compact također spada u tu kategoriju. Veća verzija, dakle Define 7, je znatno duža te ponešto šira. 

Što se tiče komentara na buildove u kojima ima puno praznog prostora, načelno se slažem s tobom. Velika klasična kućišta danas nemaju puno smisla osim ako netko nema puno diskova ili 2,5-ičnih SSD-ova, ili namjerava slagati custom vodeno hlađenje, pa treba mjesta za razvod cijevi, radijatore, pumpe, rezervoare, itd. 

16 godina
moderator
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
Grobnik300 kaže...

Za te novce složim bolji komp.

 Ne vidim baš kak se da složiti bolji komp osim da s istim budžetom kupuješ na drugim mjestima i loviše najniže cijene komponenti. 

7 godina
protjeran
offline
Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan

"Malen, ali opasan" -P/Denis

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
Ja sam presao s Phanteksa p400 na Define r5, bome i nisam se nesto usrecio a r5 glasi da je kakti puno vece kuciste gdje stane 9x3,5" hdd, za sad sam ih natrpao 6+3ssd-a( na p400 sam imao 5hhd+3ssd) i unutra prakticki nista vise ne stane kako bi ja htio(pogotovo vodeno hladenje i raspored tih hdd-a mi nikako ne pašu:(
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
Denis kaže...
.

.. Velika klasična kućišta danas nemaju puno smisla osim ako netko nema puno diskova ili 2,5-ičnih SSD-ova, ili namjerava slagati custom vodeno hlađenje, pa treba mjesta za razvod cijevi, radijatore, pumpe, rezervoare, itd. 

- smisao?

- dimenzije kućišta imaju smisao, + moguće adekvatije hlađenje samim rasporedom komponenti vs gužvom.. + ovo kućište je samo niže i time ne 'štedi' mjesto koje zauzima osim po visini, dok niakko ne štedi novac (cijena)..

.. tj 'normalna' kućišta su identičnog rasporeda + postojeći gornji kat (gdje je nekad bilo napajanje, koje je sad na dnu).. dok su za mrvicu bolja kućišta koja su nešto šira od uobičajenog formata pa i po dubini ako se tad u prednju masku može staviti veći-deblji ventilator tj da se ne ovisi o tankom...

- format ima smisla, nije to klasa laptopa-tableta.. dok kod mobitela imamo paradox, cigla na uhu .. tak da ne vidim smisao štednje dimenzija ili kao neki plus, prije kao minus jer se par cm viška može dobro iskoristiti.

 

Denis kaže...
Grobnik300 kaže...

Za te novce složim bolji komp.

 Ne vidim baš kak se da složiti bolji komp osim da s istim budžetom kupuješ na drugim mjestima i loviše najniže cijene komponenti. 

 -cijena je osnovni kriterij ako govorimo o bilo kojoj robi, dok je bolji vrlo relativan pojam.. ili bolji za što? npr koliko u toj cijeni otpada na kućište (i napajanje..) i može se identično računalo složiti u istoj trgovini uz uštedu od recimo 1000kn a ta pri tome baš ništa od performansi nije ni za frame lošije tj isto. .. tj ovo je klasičan promo-reklama trgovine koji služi prodaji tj interesu trgiovine koji je suprotan interesu kupca ako govorimo o cijeni.

 

-veći problem je što 'kradu' jamstvo nakon 2godine tj uvjetuju nekim servisom.. to treba kritizirati, tj većina skupljih komponenti ima jamstvo 3-5 čak 10-više) godina.. i nema baš nikakvog razloga to uvjetovati servisom tj ima, žele novac.. za ništa. Kupac? Kog cilja časopis, čiji interes ili barem neutralnost-informaciju? .. da, oglasni prostor ima cijenu, mišljenje-recenzija ima cijenu.. sve ima cijenu. No tad nam ne treba bug, tj nešto što bi trebala biti iobjektivna recenija tj više kritika nego reklama. No naravno, griješim pa sorry :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan

Ajde je skuplje, al ovo je donekle dobro složena konfa. Obično te gotove konfe uvijek imaju neki klinac kojeg se trgovina riješava.

 

Cijena je ...ajmo reć malo skuplja.

 

 

Ali pazi ko ovo kupi taj je popušio do yaya.

 

XT sad izlaze(cijena ovima pada), nova serija u Q4. 2080s je malkoc brža 1080ti sa skoro duplo većom cijenom. E da evo i nove serije u 9.

 

Jedino future proof je x570 Master.

 

Strpljen spašen. Dobra recenzija Denis.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan

Samo mi nije jasno kako kuciste od skoro 42l moze dobiti opis "malen".

Maleno je ispod 20l, ispod 10l stvarno micro-racunala.

 

Al 42l... malen... e Denise Denise... tak ti dodjes na plazu i kazes da ti je "malen, ali opasan",

pa kad ga ona raspakira, pogleda te i kaze "kog ti lazes da je malen?" - nisu ni zene vise lude kao nekada.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
ihush kaže...
Denis kaže...
.

.. Velika klasična kućišta danas nemaju puno smisla osim ako netko nema puno diskova ili 2,5-ičnih SSD-ova, ili namjerava slagati custom vodeno hlađenje, pa treba mjesta za razvod cijevi, radijatore, pumpe, rezervoare, itd. 

- smisao?

- dimenzije kućišta imaju smisao, + moguće adekvatije hlađenje samim rasporedom komponenti vs gužvom.. + ovo kućište je samo niže i time ne 'štedi' mjesto koje zauzima osim po visini, dok niakko ne štedi novac (cijena)..

.. tj 'normalna' kućišta su identičnog rasporeda + postojeći gornji kat (gdje je nekad bilo napajanje, koje je sad na dnu).. dok su za mrvicu bolja kućišta koja su nešto šira od uobičajenog formata pa i po dubini ako se tad u prednju masku može staviti veći-deblji ventilator tj da se ne ovisi o tankom...

- format ima smisla, nije to klasa laptopa-tableta.. dok kod mobitela imamo paradox, cigla na uhu .. tak da ne vidim smisao štednje dimenzija ili kao neki plus, prije kao minus jer se par cm viška može dobro iskoristiti.

 

Denis kaže...
Grobnik300 kaže...

Za te novce složim bolji komp.

 Ne vidim baš kak se da složiti bolji komp osim da s istim budžetom kupuješ na drugim mjestima i loviše najniže cijene komponenti. 

 -cijena je osnovni kriterij ako govorimo o bilo kojoj robi, dok je bolji vrlo relativan pojam.. ili bolji za što? npr koliko u toj cijeni otpada na kućište (i napajanje..) i može se identično računalo složiti u istoj trgovini uz uštedu od recimo 1000kn a ta pri tome baš ništa od performansi nije ni za frame lošije tj isto. .. tj ovo je klasičan promo-reklama trgovine koji služi prodaji tj interesu trgiovine koji je suprotan interesu kupca ako govorimo o cijeni.

 

-veći problem je što 'kradu' jamstvo nakon 2godine tj uvjetuju nekim servisom.. to treba kritizirati, tj većina skupljih komponenti ima jamstvo 3-5 čak 10-više) godina.. i nema baš nikakvog razloga to uvjetovati servisom tj ima, žele novac.. za ništa. Kupac? Kog cilja časopis, čiji interes ili barem neutralnost-informaciju? .. da, oglasni prostor ima cijenu, mišljenje-recenzija ima cijenu.. sve ima cijenu. No tad nam ne treba bug, tj nešto što bi trebala biti iobjektivna recenija tj više kritika nego reklama. No naravno, griješim pa sorry :)

Nije sve u performansama. Ne vidim zašto imaš potrebu generalizirati kupovinu računala na taj način. Nismo više u 1995. kad su sva kućišta bila bež, pa je brzina komponenti maltene bila jedini bitni faktor u cijeloj priči. 

Nitko ti ne krade jamstvo već je jamstvo 2 godine na konfiguraciju. Sve komponente i dalje imaju svoje vlastito jamstvo. Tko želi dulje jamstvo na konfiguraciju, ima mogućnost da to plati. 

A to da je novac za ništa isto ne drži vodu.  Odneseš konfiguraciju  da je provjere i očiste. Nekom se ne da s tim zezati jer ima pametnijeg posla ili se jednostavno ne usudi. Opet se vraćamo na to da ocjenjuješ moj posao nepristranog recenzenta prema svojim vlastitim preferencijama i potrebama. 

16 godina
moderator
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
DarthMarkus kaže...

Ajde je skuplje, al ovo je donekle dobro složena konfa. Obično te gotove konfe uvijek imaju neki klinac kojeg se trgovina riješava.

 

Cijena je ...ajmo reć malo skuplja.

 

 

Ali pazi ko ovo kupi taj je popušio do yaya.

 

XT sad izlaze(cijena ovima pada), nova serija u Q4. 2080s je malkoc brža 1080ti sa skoro duplo većom cijenom. E da evo i nove serije u 9.

 

Jedino future proof je x570 Master.

 

Strpljen spašen. Dobra recenzija Denis.

 

 

Cijena je takva kakva je. Odnosno, ako želiš komponente te klase,onda ćeš to i platiti. Može li isplativije? Naravno. Nije da ti baš pod muss treba ploča od cca 3.000 kuna. RTX je RTX s razlogom. Nekome je to bitno, nekome nije. Q4 je daleko za nekog tko si želi kupiti računalo sada. 


15 godina
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
Denis kaže...
..


Nitko ti ne krade jamstvo već je jamstvo 2 godine na konfiguraciju. Sve komponente i dalje imaju svoje vlastito jamstvo. Tko želi dulje jamstvo na konfiguraciju, ima mogućnost da to plati. 
..

 -prodaju računalo ili komponente.. ili-ili. Odnosno, ako već prodaju nešto takvog, zašto barem ako reklama ne stanu iza tog i kažu bez tih kerefeka da daju jamstvo 5g.. + obavezni (besplatni) servis za svaku godinu, odnosno, zašto nije napomenuto u textu uz 2god jamstva da i dalje vrijedi po komponenti originalno jamstvo.. tj tad se kite tuđim perjem jer ne daju ništa, odnosno, ako se misli na to, tad samo u prve dvije godine prihvaćaju reklamaciju za računalo kao kompelt, nakon tog samo po komponentama.. tj opet smo na početnom, ili-ili, ili prodaju računalo, ili komponente... a text je o računalu. Pa sad tko promašuje? Moja želja za kritizirati? A što bi trebalo? Ako nešto ne može odoliti recimo neosnovanoj kritici nego se raspadne kao klimavi plot tad je problem u drugoj strani, ne u kritici.

 

npr, imaš gamerske laptope za manji iznos sličnih mogućnosti npr 2080-8gb.. laptop! ne samo 'kutija'. Imaš brand računala klase workstation, sve što probija npr 10-15k kn zadire u klasu takvih računala, maca itd.. i tad cijena mora imati neku podlogu-opravdanje, ako ništa barem u jamstvu, odnosno, ako žele graditi image kao pouzdana trgovina tad upravo tako to trebaju napraviti jer osoba koja ima-može potrošiti +20k kn na ovakvo računalo (za gming, realno) tad toj osobi nie problem dati i 'tringlt' za jamstvo, ali tad trgovac to mora tako reći-naglasiti, u suprotnom kupac ne želi dati kunu više jer se osjeća glupo, svi znaju googlati ili nabava.net.. da ne govorimo online-eu-kina.. a time i cijena. Cijena, image, reklama.. biti trgovac je umjeće baratanja svime time, + kod kupca osjećaj da je dobro prošao i kad plati-potroši više, kao kad konobarici ostavi tringlt.

 

-hipotetsko, pitanje.. želi li instar ovim računalom-reklamom dobiti takav status, sigurnog-jamstva.. ili želi samo uvaliti skupe komponente? Naravno da želi zaradu, no sve ima svoju cijenu pa i cijena mora imati svoj ekvivalent u cijeni tj jamstvu ili barem osjećaju kupca. Stvarno, zašto ne reklamiraju s 5g jamstva bez negativnih uvjeta? Boje se da neće izdržati? Jamstvo imaju duže tj po komponenti npr znamo za ssd-5god.. u čemu je tad problem preuzeti 'rizik' tj čak i da spuše nešto treba gledati kao reklamu, tj investiciju ne trošak.. možda? Obrnuto, očekuju da kupac koji iskešira +20kkn nakon 2g ima problema ili natezanje s jamstvom? Tad je to loša reklama i da ne znam ništa zaobišao bi to računalo-trgovinu .. tj kad kupuješ auto, vešmašinu, peglu.. ako je jamstvo kraće tad zaobiđeš ili kupiš ako je jeftino, ovo nije jeftino. ili-ili..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 9:44 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
ihush kaže...
Denis kaže...
..


Nitko ti ne krade jamstvo već je jamstvo 2 godine na konfiguraciju. Sve komponente i dalje imaju svoje vlastito jamstvo. Tko želi dulje jamstvo na konfiguraciju, ima mogućnost da to plati. 
..

 -prodaju računalo ili komponente.. ili-ili. Odnosno, ako već prodaju nešto takvog, zašto barem ako reklama ne stanu iza tog i kažu bez tih kerefeka da daju jamstvo 5g.. + obavezni (besplatni) servis za svaku godinu, odnosno, zašto nije napomenuto u textu uz 2god jamstva da i dalje vrijedi po komponenti originalno jamstvo.. tj tad se kite tuđim perjem jer ne daju ništa, odnosno, ako se misli na to, tad samo u prve dvije godine prihvaćaju reklamaciju za računalo kao kompelt, nakon tog samo po komponentama.. tj opet smo na početnom, ili-ili, ili prodaju računalo, ili komponente... a text je o računalu. Pa sad tko promašuje? Moja želja za kritizirati? A što bi trebalo? Ako nešto ne može odoliti recimo neosnovanoj kritici nego se raspadne kao klimavi plot tad je problem u drugoj strani, ne u kritici.

 

npr, imaš gamerske laptope za manji iznos sličnih mogućnosti npr 2080-8gb.. laptop! ne samo 'kutija'. Imaš brand računala klase workstation, sve što probija npr 10-15k kn zadire u klasu takvih računala, maca itd.. i tad cijena mora imati neku podlogu-opravdanje, ako ništa barem u jamstvu, odnosno, ako žele graditi image kao pouzdana trgovina tad upravo tako to trebaju napraviti jer osoba koja ima-može potrošiti +20k kn na ovakvo računalo (za gming, realno) tad toj osobi nie problem dati i 'tringlt' za jamstvo, ali tad trgovac to mora tako reći-naglasiti, u suprotnom kupac ne želi dati kunu više jer se osjeća glupo, svi znaju googlati ili nabava.net.. da ne govorimo online-eu-kina.. a time i cijena. Cijena, image, reklama.. biti trgovac je umjeće baratanja svime time, + kod kupca osjećaj da je dobro prošao i kad plati-potroši više, kao kad konobarici ostavi tringlt.

 

-hipotetsko, pitanje.. želi li instar ovim računalom-reklamom dobiti takav status, sigurnog-jamstva.. ili želi samo uvaliti skupe komponente? Naravno da želi zaradu, no sve ima svoju cijenu pa i cijena mora imati svoj ekvivalent u cijeni tj jamstvu ili barem osjećaju kupca. Stvarno, zašto ne reklamiraju s 5g jamstva bez negativnih uvjeta? Boje se da neće izdržati? Jamstvo imaju duže tj po komponenti npr znamo za ssd-5god.. u čemu je tad problem preuzeti 'rizik' tj čak i da spuše nešto treba gledati kao reklamu, tj investiciju ne trošak.. možda? Obrnuto, očekuju da kupac koji iskešira +20kkn nakon 2g ima problema ili natezanje s jamstvom? Tad je to loša reklama i da ne znam ništa zaobišao bi to računalo-trgovinu .. tj kad kupuješ auto, vešmašinu, peglu.. ako je jamstvo kraće tad zaobiđeš ili kupiš ako je jeftino, ovo nije jeftino. ili-ili..

Mislim da je zakon propisano jamstvo dvije godine. Njihova poslovna politika je da su ostali na tome odnosno da su dodatno jamstvo preko te dvije godine odlučili naplatiti. Ako to nekome smeta, neće kod njih kupiti računalo i bok. Ne smatram to nekakvom osobitom manom, jel objektivno gledajući, kome treba dulje jamstvo na kompletan PC, dobro mu dođe i taj godišnji servis/čišćenje. Raspadanje klimavog plota? O čemu ti briješ?

Koji su to gamerski laptopi sličnih mogućnosti, a manje cijene? Evo ja sam nedavno testirao jedan sličnih mogućnosti - Acerov Helios 700. U konfiguraciji koja može samo okvirno parirati ovom Instarovom stroju košta 32.000 kuna. Znaš da stolna i laptop verzija RTX-a 2080 ili bilo kojeg drugog GPU-a nemaju iste performanse? 

Nemam pojma zašto imaš Instar na piku. Da tebe možda nisu zezali s jamstvom, pa se sad "osvećuješ" po forumima? Od kud ja znam zašto oni nemaju 5-godišnje jamstvo. Očito im to ima poslovnog smisla. Da su tako loši kako ti pričaš, pretpostavljam da bi propali, baš kao i neke druge firme ranije.

Tema je ovdje PC konfiguracija koja je odrađena jako dobro - od odabira komponenti, do slaganja iste. Da, bilo bi bolje da je jamstvo 5 godina na cijelu konfiguraciju, ali ne vidim to kao neki osobit faktor kod odluke o kupnji. Kome bude trebalo bolje jamstvo, platit će ga i bok, a unutar njega dobiti održavanje. 


15 godina
offline
Re: Instar Gamer Odin EXTREME - Malen, ali opasan
Denis kaže...
..

Mislim da je zakon propisano jamstvo dvije godine. ..


 -zakon..  ne propisuje jamstvo proizvođača (ili bilo koga), može biti nula-0, zakon (upravo zato) prije par godina EU uvodi materijalni nedostatak u zakonu o zaštiti potrošača, sasvim druga osnova koja nema veze s uobičajenim jamstvom proizvođača pogotvo PC+tehnika.. (npr ovlašteni servis, roba koja nema servis itd..). Zakon je to upravo zato stavio na teret-odgovornost trgovca +2 god, neovisno o jamstvu. + obvezao trgovca (kao onog koji je sklopio kupoprodajni ugovor s kupcem, karika u lancu) za rješavanje problema-reklamacija i to trgovac mora dok kupac bira po kojoj osnovi i gdje će nešto reklamirati.

 

Denis kaže...
..


Nemam pojma zašto imaš Instar na piku...

 

-instar na piku? smiješno.. kritika ili neslaganje je pik? kenjkanje s jamstvom ili cijena je pik? .. upravo to ti je klimavi plot :)

-pričam da su loši ili se osvećujem? :)) još smiješnije je ovo:

Denis kaže...
..


Koji su to gamerski laptopi sličnih mogućnosti, a manje cijene? Evo ja sam nedavno testirao jedan sličnih mogućnosti - Acerov Helios 700. U konfiguraciji koja može samo okvirno parirati ovom Instarovom stroju košta 32.000 kuna. Znaš da stolna i laptop verzija RTX-a 2080 ili bilo kojeg drugog GPU-a nemaju iste performanse? 
..

 -čuo za google ili nabavu? :) čisto da ne radim neku reklamu, možeš pronaći npr za 19kkn s 2080 .. odnosno ima i skupljih, 20-25k pa i ovo što kažeš za 32k

- znam li da desktop i mobilna nemaju ister preformanse? -znam. Znaš li čemu služi ta usporedba? -cijeni, odnosno ono što se za taj iznos dobije a za taj iznos možeš kupiti na ćoravo u svakoj trgovini slično računalo sličnih performansi, možeš i jače-jeftinije.

-pitanje, koliko jamstvo imaš na takav laptop? :)

 

-može i ovako, kritiziram cijenu+jamstvo, jer nisu ni po čemu povoljniji-jači pa i smisao reklame, građenja imagea takve trgovine tj tad nek naplate umjesto 21kkn 24.999 uz reklamu da je 6god besplatan servis + jamstvo. Prije će dobiti ciljanog kupca. No to je moje mišljenje, čak ne kritika nego mišljenje da je ovako složeno računalo-cijena-reklama pogrešna, tj ili-ili ili ideš na top-ekskluzivu nešto super + odgovarajuće jamstvo (npr doživotno!) ili ideš na jeftinoću, maovnost, rabat 1% više.. ovo ne može biti masovno, ne kod nas, ne globalno tj svi zanju googlati ili se misli da osoba koja u džepu ima +20kkn za računalo ne zna baš ništa? Klasa 'kerum'?

 

-post iznad opsiuje rad u raytracingu.. konkretna osoba-posao i ta osoba zna zašto plaća. Takva osoba bi (po mom mišljenju/iskustvu) radije platila više za kvalitetno+jamstvo (koje uključuje da će kvar-problem otkloniti maximamlno brzo), pogotovo kad je u pitanju posao. Konkretni taskovi-poslovi mogu biti specifični, može biti mac only, može biti nvidia only.. tj da izbora nema, dok neki gamer može preferirati npr ati-radeonku i nema koristi od npr cuda .. no to su oni koji znaju i biraju što im treba a tad je ovo računalo sporedno tj dođem i tražim upravo to što trebam, trgovac ima ili nabavi. Ne treba mi ovakvo složeno jer može zadovoljiti npr gornjeg kupca, ali možda netko drugi želi npr drugo kućište, drugu vga, ćevape..

 

-neovisno koliko kupac ima novca, onaj tko si može to priuštiti ipak želi jeftinije tj nitko ne plaća kunu više ako ne vidi razlog. Ne vidim razlog, ti vidiš? Onaj tko plati kunu ili par tisuća više, jer može, tad za to želi protuvriejdnost. Ako je roba ista (jer je ista, isti brand-dobavljač, trgovina je samo posrednik, mjesto kupnje, cpu-ram-disk-vga.. su isti u kojoj god trgovini ih kupili) tad kupac bira, bira po nekom kriteriju, .. a kriterij je cijena ili usluga, oboje. U to svakako ulazi i jamstvo, tj 'nepristojno' je ovako složiti računalo i tad spominjati jamstvo 2god koje ima takorekoć na placu (jer zakon to propisuje, čak za robu koja nema jamstvo..). Kranje blesavo je navesti jamstvo 2god već iz tog razloga, jer nije nešto što trgovac 'daje', nego mora kao minimum, zakon i to vrijedi za sve trgovine pa nije neka reklama odnosno, kupac može doći popisom u bilo koju trgovinu i tažiti ponudu, dobit će bolju. Koji je tad smisao reklame ili ovakvog računala? Drugima povećati promet slaganjem komponenti koje će drugi trgovac prodati za par posto nižu maržu ali bez ikakvog drugog troška npr u reklamu? Par prigodnih mudrosnica, režu granu na kojoj sjede i stanu si na žniranac ovakvom reklamom, jer na taj iznos svaki trgovac može ponuditi npr 500-1000kn nižu cijenu pod istim-identičnim uvjetima za isti-identičan pc a može i više, jeftinije, jače..

 

-ozbiljno, kao dobronamernan savjet, ovakvu klasu računala tgrovac ne treba reklamirati i prodavati po kriteriju za nižu-normalnu klasu, nego kao ekskluzivu, nešto posebno, turbo-jamstvo ili što već, ćevapi doživotno, nešto što će kerum platiti jer može, jer onaj tko treba traži upravo takvo računalo i spreman je platiti ali da radi i kad ne radi da radi.. cijena, ona je ta koja kategorizira robu a time i način prodaje-reklamiranja.. kao rolex sat ili umjetničko djelo.. ne kao kobasice na placu, odnosno ljudi plate 'domaće' ako je nešto posebno, ne kao je konfekcija istog branda-proizvođača-distributera jer tad nije 'posebno' a tad svi vide nabavu i jednostavno parkiraju pred trgovinom koja je jeftinija, bliža, ima parking ili obavi sve telefonom.. (da se ne gura u centar po gužvi..). Kupac će radije platiti isto računalo 1000kn više ako mu trgovac da 'besplatnu' dostavu i 'montažu'.. jer može, ako ništa drugo može reći poznanicima da je njegov pc skuplji, mada je isti :)

 

-koje računalo, laptop-desktop te klase ima jamstvo samo 2 godine? Sva 'jača' imaju duže, 3-5.. kao i zasebne komponente. Bi li 'propali' da daju 3 god umejsto 2? Bi li propali da daju 6 godina s idejom da žele renome takve trgovine za top modele?

-po čemu je instar bolji? Reklama služi čemu, njima ili konkurenciji? Ovo je čak više dobronamjerna sugestija nego kritika.. ne, nemam ih na piku, naprotiv, želio bi da postanu bolji, možda.. ili sam samo zloban što već.. tj misliš da je nekrtiziranje nešto dobro? (kao jednoumlje u politici itd..) kritikom postajemo bolji, ispravljamo greške koje ne moraju biti namjerne ili teško ispravljive.. tako se može čitati-razumjeti ovaj post, kao prijedlog profiliranja top klase ako to žele, jer time i meni olakšaju život :) ..

 

(jer ponekad trebam nešto, top-jako-dobro.. i tad trebam trgovca koji prodaje upravo to, koji ima skupu komponentu na lageru, koji ne čeka s ebaya ili nije u blokadi pa ne može od distributera povući komponentu.. jer posao je ponekad takav, dok ostalih jeftikanera ima na kile i svi imaju istu robu po sličnoj cijeni, svi imamo google.. trgovac koji ima nešto skupo na lageru to mora pokriti zaradom-cijenom i tad je opravdano biti skuplji i kupac koji to zna, plati, radije soma kuna više pa biti miran.. i upravo zato kritika za jamstvo jer to je pogrešan način za ovu klasu-cijenu).

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice