InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja

poruka: 40
|
čitano: 9.341
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja".
5 godina
neaktivan
offline
InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja

INTERESTIIINGGG

 

simulacija na serveru je izgleda no1 uvjet za "istrazivanje" svemira

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 16:56 (fx-mooog).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja

Da li su podaci koji se salju s Marsa kriptirani ili ne? Ako jesu, kako? Ako nisu, onda se snifanjem podataka moze biti svemirska velesila bez i jednog satelita.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja
xcat kaže...

 

...mogu ti točno reći koliko ćemo čekati: 4 milijarde godina. Jer onda naše Sunce postaje crveni div i od Zemlje i čovječanstva ostaje čvarak

to baš nije previše točno, molim te da budeš točniji da si mogu isplanirati što i kako

ovakva nepreciznost me poprilično uznemirava i izaziva mi tjeskobu

16 godina
offline
Re: InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja

 

Sad sam i ja ponešto tjeskoban, izgleda da je tek jedna, jedincata milijardica u pitanju...

6 godina
protjeran
offline
Re: InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja
Feudalac kaže...
Anđeo bez falinge:

Upravo tako, današnji internet je rođen u glavama vojnika, a web na CERNu koji isto ulupava milijarde u stvari koje nikom ne trebaju a mogle su dovesti i do anihilacije ovog planeta.

Kaj se tiče pečenja/prženja bez zagorijevanja, postoji daleko bolji alat poznat već tisućljećima - gus iliti lijevano željezo. Neuništivo, neotrovno, vječno mjereći po prosječnom životnom vijeku. Ali, to ne mijenja činjenicu da je teflon iz vojnih potreba prešao u civilne, danas omogućava izradu nezamislivih građevina poput najvećeg vijadukta na svijetu, a dobar je i za jaja ako već ne voliš gusnate tave ili ih si ne možeš priuštiti...

 da ?

izmjenična struja ne bi postojala da nije Tesle ?! ... pretpostavljaš i sam da ta konstatacija nema logike.

koliko novaca je Nikola potrošio da bi nešto izumio ?

stotine milijardi dolara ?

 

više bih volio osim onoga što sam naveo da se ta genijalna vojna industrija usredotoči na pravodobno uočavanje letećih nepogoda iz svemira no to ne rade.

zakaj ?

možda rade ali ne troše basnoslovne novce kao na putešestvja nekakvih istraživanja Mjeseca, slijetanja sondi na asteroide, Mars i sličnih preskupih gluparija.

opet, ne kažem da je to nepotrebno, no uvijek razmišljam o nečemu što je bitnije.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 11:57 (Anđeo bez falinge).
13 godina
odjavljen
offline
Re: InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja
Anđeo bez falinge kaže...

 

više bih volio osim onoga što sam naveo da se ta genijalna vojna industrija usredotoči na pravodobno uočavanje letećih nepogoda iz svemira no to ne rade.

zakaj ?

 

 https://www.nasa.gov/planetarydefense

6 godina
protjeran
offline
InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja

da ?

zato svakih par godina proleti pored Zemlje nekakva gromada koju "nisu pravovremeno uočili"

super...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja

Je moš mislit pa nije ti to Brus Vilis i filmska udarnička svemirska kompanija.Realno beskorisni su na kvadrat, ili efikasni kao Hrvatsko praovsuđe to sigurno.Recimo da je ovaj dolnji kamenčič(promjera dvadeset metara) bio samo dva puta veči, moš si zamislit kakve bi tek onda bila šteta na tom području.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Chelyabinsk_meteor

 

 

Recimo ovakvog scenarija, u odnosu na Rusiju ovakav kamenčič ide prema području New Yorka.Ko če to srušit ili presrest, oče bit dosta Patriot ili da zovemo Ruse da to oni sa neba srondaju.S obzirom na New York i hrpu zgrada u staklu, šteta bi bila astronomska+padajuče staklo sa velike visine direkt na ulice pune ljudi.Dalje moš lako procjenit, kaj bi se dogodili da je kamenčič "samo malo veči recimo promjera 60 metara".

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
13 godina
odjavljen
offline
Re: InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja
rambox kaže...

Je moš mislit pa nije ti to Brus Vilis i filmska udarnička svemirska kompanija.Realno beskorisni su na kvadrat, ili efikasni kao Hrvatsko praovsuđe to sigurno.Recimo da je ovaj dolnji kamenčič(promjera dvadeset metara) bio samo dva puta veči, moš si zamislit kakve bi tek onda bila šteta na tom području.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Chelyabinsk_meteor

 

 

Recimo ovakvog scenarija, u odnosu na Rusiju ovakav kamenčič ide prema području New Yorka.Ko če to srušit ili presrest, oče bit dosta Patriot ili da zovemo Ruse da to oni sa neba srondaju.S obzirom na New York i hrpu zgrada u staklu, šteta bi bila astronomska+padajuče staklo sa velike visine direkt na ulice pune ljudi.Dalje moš lako procjenit, kaj bi se dogodili da je kamenčič "samo malo veči recimo promjera 60 metara".

 
Ti shvaćaš da je moguće ne detektirati meteor, pogotovo onaj koji je (pre)blizu da se išta napravi. Piše ti u tome što si linkao: "The object was undetected before its atmospheric entry, in part because its radiant was close to the Sun."

 

Uostalom ako misliš da imaš bolje riješenje od trenutnog ili možeš doprinjeti trenutnom riješenju sa svojim izumima ili idejama, nitko ti ne brani, čak štoviše, dobrodošao si. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: InSight na Marsu - Novo poglavlje istraživanja
Anđeo bez falinge kaže...

da ?

zato svakih par godina proleti pored Zemlje nekakva gromada koju "nisu pravovremeno uočili"

super...

 Ništa što bi značajnije moglo utjecati i na dio zemlje ne prođe nezamječeno i prate oni jako dobro što leti okolo i poznati su svi objekti koji bi svojim putanjom mogli ugroziti zemlju. Ono što se ne uoči na vrijeme ili nije dovoljno veliko da bi bilo značajno (znači da izgori u atmosferi, takvih imaš na tisuće, ako ne i milijune godišnje) ili je dovoljno udaljeno da ne možemo govoriti o nekakvom bliskom susretu, osim ako nisi novinar 24h. 

 

A i da postoji nešto što bi moglo izazvat barem i lokalo razaranje većih razmjer (recimo da obriše neko selo sa lica zemlje) ti tu ne možeš ništa niti uopće ima smisla pokušavati pošto vjerojatnost da takav jedan objek koji je prošao kroz atmosferu pogodi nešto naseljeno je astronomski mali pošto je naseljeni dio ukupne površine zemlje izrazito mali. 

 

Tako da bi to bilo potpuno bacanje novca da se ulupavaju ne znam kakva sredstva u zaštotu protiv ničega. 

 

A u slučaju objekata koji bi mogli obrisat civilizaciju, pa možda čak i cijelu ljudsku vrstu i da ga vidiš i znaš da dolazi ne možeš ništa. Možda se sakrit pod zemlju jedino na kojih stotinjak godina.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice