Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

poruka: 36
|
čitano: 8.709
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv".
15 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

Huh, ne bih se bas slozio sa ovakvim pristupom.

 

Bilo kakve zabrane ili nasilna uklanjanja imaju tendenciju prouzrociti kontraefekt, stvoriti mucenike ili teorije urote.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
5 17 hvala 0
14 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
syncmaster245b kaže...

Huh, ne bih se bas slozio sa ovakvim pristupom.

 

Bilo kakve zabrane ili nasilna uklanjanja imaju tendenciju prouzrociti kontraefekt, stvoriti mucenike ili teorije urote.

 

 

 
Bas suprotno, takvim stvarima ne treba dati platformu da mogu rasti / siriti svoje dezinformacije i slicno.

8 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Onaj tko se nije cijepio protiv pandemijske svinjske gripe prije nekoliko godina kad su svi relevantni strucnjaci tvrdili da se treba cijepiti, jel i on antivakcer? 🤔
 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

Jedno je odbijati lječničku pomoć, a drugo je druge nagovarati da to čine. Pokušaj samoubojstva nije krivično djelo, no nagovaranje na samoubojstvo jest. Širenje epidamija zbog antivakcionističke propagande dokaz je svakom pametnom u neosnovanost njihovih tvrdnji, no ima ljudi koje ni na koji način ne možeš razuvjeriti. Nažalost, suvremene komunikacije daju tim ljudima daleko veću važnost no što je zaslužuju. 

 
21 2 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Ništa čudno, cijela Amerika polako postaje teška ljevičarska fašistička debilana bez slobode govora... Tko kaže da su sva cjepiva zdrava? Ne smijemo više se ni pitati o tome, zabranjeno je sumnjati u svetu kravu Farmaciju? Nda, tako to počinje i u Huxleyevom Vrlom novom svijetu...
 
7 23 hvala 0
9 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Kokobil50 kaže...
Ništa čudno, cijela Amerika polako postaje teška ljevičarska fašistička debilana bez slobode govora... Tko kaže da su sva cjepiva zdrava? Ne smijemo više se ni pitati o tome, zabranjeno je sumnjati u svetu kravu Farmaciju? Nda, tako to počinje i u Huxleyevom Vrlom novom svijetu...

 Vrlo jednostavno, "sumnje" sire likovi bez ikakvih cvrstih dokaza, dok o cijepljenju i benefitima istoga, imamo nekoliko desetljeca iskustava i znanstvenih istrazivanja. Ali, nije da te to zanima, jer ipak ces odluciti vjerovati nekom random liku na internetu. 

12 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

Što je iduće, oće banat ravnozemljaše i njihove činjenice koje su 123125125% utemeljene na znanosti  ?

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
DarthMarkus kaže...

Što je iduće, oće banat ravnozemljaše i njihove činjenice koje su 123125125% utemeljene na znanosti  ?

 

 

 Oni nisu opasni ;) Samo zabavni ;)

12 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

Kako nisu. Što kad se ljudi zbog newsfeeda počnu bacat sa trajekta tamo negdje u Tihom oceanu ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Prvo ovo počnu zabranjivati, pitanje je gdje če stati? 🤔

Dobijem sva cjepiva koja trebam, i slažem se da ne treba slušati sve te budale, al ovo nije rješenje dugoročno, kratkoročno možda
S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

Perma ban za debile. Stavit ih na marginu i tamo ismijavat. Ne dati tumoru da raste.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
DarthMarkus kaže...

Kako nisu. Što kad se ljudi zbog newsfeeda počnu bacat sa trajekta tamo negdje u Tihom oceanu ?

 Nece. Cekace ivicu svijeta pa onda ;)

ivan262 kaže...
Prvo ovo počnu zabranjivati, pitanje je gdje če stati? 🤔

Dobijem sva cjepiva koja trebam, i slažem se da ne treba slušati sve te budale, al ovo nije rješenje dugoročno, kratkoročno možda

 Privatna firma ima pravo da odredjuje sta ce propagirati a sta nece.... Sloboda govora nosi sa sobom odgovornost za izgovorenu rijec....

12 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Posmatrač kaže...
DarthMarkus kaže...

Kako nisu. Što kad se ljudi zbog newsfeeda počnu bacat sa trajekta tamo negdje u Tihom oceanu ?

 Nece. Cekace ivicu svijeta pa onda ;)

 Pa plivat uzvodno :-)

 

U moru.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
DarthMarkus kaže...
Posmatrač kaže...
DarthMarkus kaže...

Kako nisu. Što kad se ljudi zbog newsfeeda počnu bacat sa trajekta tamo negdje u Tihom oceanu ?

 Nece. Cekace ivicu svijeta pa onda ;)

 Pa plivat uzvodno :-)

 

U moru.

 A ti pricas da ce se pokusati spasiti od spadanja sa ivice ;) JA skontao da hoce da skoce ;) A onda ce plivati uzvodno ;)

15 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

u bivšem sustavu ("tamnica naroda") nisi smio javno izjaviti da si idiot a sad, dolaskom kretenokracije, smiješ. nema tu pomoći. jedino se može zabraniti cijepljenje ravnozemljaša protiv umne pojednostavljenosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 9:54 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Ajar kaže...

u bišem sustau ("tamnica naroda") nisi smio javno izjaviti da si idiot a sad, dolaskom kretenokracije, smiješ. nema tu pomoći. jedino se može zabraniti cijepljenje ravnozemljaša protiv umne pojednostavljenosti. 

 jbg  takvima nekad zavidim.... Mozak na pasu i ne razmisljas... Sve ti ravno do mora (do ivice zemlje ;))

 

 

E zaboravili smo zaprasivanje iz aviona i projekciju mjeseca ;)

 

Ti su posebna kategorija ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 9:53 (Posmatrač).
14 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
DarthMarkus kaže...

Kako nisu. Što kad se ljudi zbog newsfeeda počnu bacat sa trajekta tamo negdje u Tihom oceanu ?

 Neka ih, prirodna selekcija

12 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Ajar kaže...

u bivšem sustavu ("tamnica naroda") nisi smio javno izjaviti da si idiot a sad, dolaskom kretenokracije, smiješ. nema tu pomoći. jedino se može zabraniti cijepljenje ravnozemljaša protiv umne pojednostavljenosti. 

 HAHAHAHAHA

 

Dobra stara tkz. Željezna Zavjesa. Nisi smio nedjeljom reć da si idiot odma te udba uhvati i educira.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
8 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

Stara mudrost: sloboda zahtjeva odgovornost. A za što su odgovorni oni koji se neće cijepiti i još to zagovaraju? Hoće li njih netko optužiti za širenje epidemije? Ako im dijete umre  hoće li ih se optužiti (i osuditi) za ubojstvo? Ako se razbole, hoće li im liječnik odbiti dati pomoć? Tko će platiti njihovo liječenje (ako su osigurani)? Sve su to ozbiljna pitanja, ne može se raditi što se hoće, a onda za posljedice ne snositi nikakvu odgovornost. Demokracija je lijepa stvar, ali ona zahtjeva prosvjetljene, kulturne, obrazovane a naročito društveno odgovorne građane. Inače se potvara u anarhiju. Jesmo li mi zdravi za demokraciju? 

 
14 0 hvala 1
12 godina
offline
Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudoznanstv

Upravo to ljudi ne kuže. Svi pod slobodu govora podrazumjevaju da mogu srat bilo što bez "odgovornosti". E ne ide to tako.

 

Ja mogu reć da je moj šef govno prve klase, ali isto tako moram bit svjetan da ću sutra spušit cipelu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
10 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
syncmaster245b kaže...

Huh, ne bih se bas slozio sa ovakvim pristupom.

 

Bilo kakve zabrane ili nasilna uklanjanja imaju tendenciju prouzrociti kontraefekt, stvoriti mucenike ili teorije urote.

 

 

 

Zašto se ne bi složio? Koliko samo treba da se optuži Indiegogo za dopuštanje ovakvog sadržaja i projekata kad jedan od tih idiota koji se koriste tom platformom za skupljanje novaca od još većih idiota nego što je on sam prouzroči problem zdravstvene naravi, npr. da zbog jednog idiota pola manjeg grada prestane cijepiti djecu i vrati se Polio? Tužba za Indiegogo bi se sklopila negdje za cca 20-ak minuta, i to ne bilo kakva tužba, nego multimilijunska tužba.  

Isto kao što (nažalost) svaka budala ima pravo na mišljenje, tako i svaka tvrtka ima pravo prekinuti sve poveznice s ljudima i drugim tvrtkama za koje smatraju da im mogu naškoditi u poslovanju ili u pravnom pogledu. Ovo je apsolutno odličan pristup i pokazuje koliki poslovni rizik je ovakve stvari uopće i dopuštati. Pametno od njih, nadam se da će i drugi slijediti primjer Indiegogo-a, YouTube-a i sličnih. 

15 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
danen kaže...

Stara mudrost: sloboda zahtjeva odgovornost. A za što su odgovorni oni koji se neće cijepiti i još to zagovaraju? Hoće li njih netko optužiti za širenje epidemije? Ako im dijete umre  hoće li ih se optužiti (i osuditi) za ubojstvo? Ako se razbole, hoće li im liječnik odbiti dati pomoć? Tko će platiti njihovo liječenje (ako su osigurani)? Sve su to ozbiljna pitanja, ne može se raditi što se hoće, a onda za posljedice ne snositi nikakvu odgovornost. Demokracija je lijepa stvar, ali ona zahtjeva prosvjetljene, kulturne, obrazovane a naročito društveno odgovorne građane. Inače se potvara u anarhiju. Jesmo li mi zdravi za demokraciju? 

 

Naravno da nismo.

 

Iako sam ga vec citirao jednom ovdje na forumu, nije zgorega ponoviti mudru od Winston Churchilla:

 

"Najbolji argument protiv demokracije je pet minutni razgovor sa prosjecnim biracem"

 

No problem antivaksera je toliko narastao, da ga par zabrana nece niti okrznuti. Kao sto sam rekao, bojim se da bi mogao imati suprotan efekt.

 

Krivnju svakako treba pripisati prvenstveno nedostatku educiranosti i kritickog razmisljanja, no ako se malo zagrebe ispod povrsine, a primjera imamo nekoliko samo u posljednjem desetljecu, kada ljudi skloni takvom razmisljanju dobiju medijski prostor, najcesce prva reakcija je ismijavanje, odnosno ne shvacanje ozbiljnosti i potencijala takvih stavova da se ukorijene u drustvu.

 

Pogledajte samo ravnozemljase. Protivno svakoj logici i zdravom razumu, ideja nikako da umre. Svakako da dio medija snosi odgovornost prenosenjem njihovih stavova iznova i iznova u  posprdnom iscudjavanju, no u osnovi problem je u ignoriranju ljudi slabije naobrazbe i potpune drustvene nebrige da se takvim problemima pristupi jedinom ispravnom metodom, odnosno edukacijom.

 

Ne sjecam se ( i svakako me ispravite ako grijesim) da je bila koja farmaceutska tvrka pokusala odrzati javna predavanja i objasnjenja kako neka od njihovih prozvanih cjepiva  rade.

Ako je Carl Sagan mogao objasniti crnu rupu ogromnom dijelu populacije ne vidim razloga zasto prosjecan covjek ne bi mogao shvatiti i jedno takvo predavanje prilagodjeno laicima.

 

Takodjer ne transparentnost na relaciji farmaceuti-drzava (HZZO u nasem primjeru) je samo benzin na vatru koja tinja, a bogami vec se i razbuktala.

 

Uglavnom, ovo je sada prekompleksan problem da mu se pristupa mesarskom satarom (zabranama) i dok god to se problemu ne pristupi ozbiljno, zaboravite na bilo kakvo poboljsanje situacije.

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
footballer kaže...

 

Zašto se ne bi složio?

 Sorry, tek sad sam skuzio da si me citirao.

 

Vjerujem da sam objasnio zasto tako mislim u mom prethodnom upisu.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
11 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
danen kaže...

Stara mudrost: sloboda zahtjeva odgovornost. A za što su odgovorni oni koji se neće cijepiti i još to zagovaraju? Hoće li njih netko optužiti za širenje epidemije? Ako im dijete umre  hoće li ih se optužiti (i osuditi) za ubojstvo? Ako se razbole, hoće li im liječnik odbiti dati pomoć? Tko će platiti njihovo liječenje (ako su osigurani)? Sve su to ozbiljna pitanja, ne može se raditi što se hoće, a onda za posljedice ne snositi nikakvu odgovornost. Demokracija je lijepa stvar, ali ona zahtjeva prosvjetljene, kulturne, obrazovane a naročito društveno odgovorne građane. Inače se potvara u anarhiju. Jesmo li mi zdravi za demokraciju? 

 Slabo poznajete povijest, Njemačka je prije rata bila najobrazovanija nacija na planeti, a cjelokupna mainstream znanost u Njemačkoj (profesori i studenti) su dali svoju potopru Hitleru, na samom početku čak i siroti židovi.

Hitler je dakle pot patronatom znanstvene ideje darwinizma i eugenike, lijepo odlučio nasilno sterilizirati bolesne da ne šire bolest, a eutanazirati ljude sa posebnim potrebama, također bez privole, ZA OPĆU NARODNU KORIST.

Znanost nema MORAL, znanstvenici bez beda vrše HORROR eksperimente na životinjama, često su ih vršili i na ljudima, rade to iz vlastite taštine i za novac.

Kad su otkriveni onda ko najveći licemjeri, veći čak i od popova, peru od svojih kolega ruke. I opravdavaju svoj nemoral OPĆE NARODNOM KORISTI.

 

Kulturni i obrazovani doktor će bez beda terminirati ljudski život koji ne zadovoljava genetski standard, koji je..??? postavila znanost, daklem kolege. Nije li to tako, to se radi ne?, sasvim normalno, bez beda? Nasljeđe naci ideologije, zamotano u celofanu i predstavljeno kao napredak čovječanstva.

 

Cijepljenje je relativno bezazlena intervencija na tijelu čovjeka, ali... što će Vas danas sutra spriječiti da mnogo invazivnije zahvate krenete izvoditi na ljudima pod patetičnim IZGOVOROM općeg dobra?

Danas ćete donijet zakon o PRISILI cjepljenja, a sutra će se to prirodnim putem nastaviti kao PRISILA sterilizacije, a onda idemo dalje, EUTANAZIJA slabih, čišćenje genetskog bazena. To je znanost i njezin moral. Put u propast popločan lijepim riječima.

 

Ide to ide, i onda će se opet morat vodit neki novi svjetski rat da se stane na kraj znanstvenoj ideji. I da se dobije kakva takva sloboda života čovjeka.

 

Sad me možete LAŽNO optužiti da sam protiv znanja i znanosti, NISAM!!! , ALI ne na način brutalnog nemoralnog iskorištavanja i prisiljavanja svih i svega oko sebe za šačicu alkemičarskog znanja i pod lažnim izgovorom tobožnjeg općeg blagostanja.

 

 

Time waits for no man.
16 godina
online
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Tanen kaže...
 

Sad me možete LAŽNO optužiti da sam protiv znanja i znanosti, NISAM!!!

 

Ne, ti si samo totalni idiot.

16 godina
moderator
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Tanen kaže...

 

Cijepljenje je relativno bezazlena intervencija na tijelu čovjeka, ali... što će Vas danas sutra spriječiti da mnogo invazivnije zahvate krenete izvoditi na ljudima pod patetičnim IZGOVOROM općeg dobra?

Danas ćete donijet zakon o PRISILI cjepljenja, a sutra će se to prirodnim putem nastaviti kao PRISILA sterilizacije, a onda idemo dalje, EUTANAZIJA slabih, čišćenje genetskog bazena. To je znanost i njezin moral. Put u propast popločan lijepim riječima.

 

 

 

 

Da, slippery slope - Hitler je prvo krenuo s obvezom cijepljenja, da bi to kasnije eskaliralo na konclogore.

Također - ejlijeni!

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2019 16:01 (Drago).
15 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Tanen kaže...

Znanost nema MORAL, znanstvenici bez beda vrše HORROR eksperimente na životinjama, 

Vjerujem da si u djetinjstvu ili mozda kao odrastao covjek bio bolestan i pomogao ti je lijek koji je u 99% slucajeva bio prvo testiran na zivotinjama a zatim na covjeku.

Moras biti svjestan jednako tako, da lavica nece ubiti drugog lava ili lavicu da bi nahranila svoje mlade.

Ako to mozemo shvatiti i prihvatiti kao prirodno pravilo, onda mislim da moralna dilema po pitanju testiranja na zivotinjama zapravo nije dilema, nego prirodni tijek.

 

Old Iggy kaže...

Ne, ti si samo totalni idiot.

Nadam se da razumijes da ovakav stav napisan u ocitom afektu je dobrim dijelom odgovoran za situaciju u kojoj se trenutno nalazimo.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
16 godina
online
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Kakav stav?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Old Iggy kaže...
Kakav stav?

 Najlakse je nekog okarkterizirati idiotom i onda ga baciti na ignore. Ne zelim ulaziti da li je tvoj upis oravdan ili ne, ali  nazalost to nije rijesilo problem.

 

Upravo suprotno, usudio bih se reci da ga je mozda napravilo jos vecim.

 

Nadam se da me razumijes sto sam zelio reci.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
12 godina
offline
Re: Indiegogo zabranjuje antivakserske i pseudozna
Drago kaže...
Tanen kaže...

 

Cijepljenje je relativno bezazlena intervencija na tijelu čovjeka, ali... što će Vas danas sutra spriječiti da mnogo invazivnije zahvate krenete izvoditi na ljudima pod patetičnim IZGOVOROM općeg dobra?

Danas ćete donijet zakon o PRISILI cjepljenja, a sutra će se to prirodnim putem nastaviti kao PRISILA sterilizacije, a onda idemo dalje, EUTANAZIJA slabih, čišćenje genetskog bazena. To je znanost i njezin moral. Put u propast popločan lijepim riječima.

 

 

 

 

Da, slippery slope - Hitler je prvo krenuo s obvezom cijepljenja, da bi to kasnije eskaliralo na konclogore.

Također - ejlijeni!

 

 

 Ne znaš ti Drago. Ti si isto živio iza Željezne Zavjese ko Koly.

 

Mi koji smo preživjeli teror da nas ne zadave nedjeljom iza crkve nismo kompetentni davat izjave o blagostanju reicha.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice