INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

poruka: 27
|
čitano: 7.444
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u".
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Dakle, nećemo raditi vjetroelektrane koje zauzimaju daleko manje prostora i mogu se postaviti pored nekog obradivog polja, ni nuklearke koje proizvode na stotine puta više struje, već 2-3m2 solarnih panela u području koje je 70% godine oblačno. A ako nije oblačno, ona je prekriveno snijegom.

Garant će nešto poći po zlu te će neki čudom tražiti 2-3 puta više love koja je isto tako misterijozno nestati.

 

Mogu odmah sad kladiti svu svoju imovinu da neće raditi ni unutar 50% kapaciteta kad/ako se napravi do kraja.

 

No hajde, možda struja bude jeftinija nekih 0.01-0.02% pa se svi majneri presele tamo.

The planet broke before the Guard did!
Moj PC  
14 4 hvala 0
13 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Katastrofa. Ovo ne bi trebala biti pozitivna (ili bilo kakva) vijest koju čitam u svim medijima. Ovo je vijest za interno glasilo Ine. 

Svaka ozbiljnija firma postavlja solarnu elektranu na krovove  objekata. Ovdje ni to, nego na slobodne površine unutar tvorničkog kruga !?. I to prezentiraju šrafurom za koju je trebalo cca 5 minuta izrade.

S obzirom da se radi industrijskoj lokaciji sa svim priključcima, dozvolama i sl. prava vijest bi bila izgradnja objekata za industrijski/logističk/razvojni park za njih ili za najam/prodaju, a usput spomenuti da će biti opremeljni i fotnaponskom elektranom. 

Dakle ovo je investicija ranga direktora lokacije i izvođača firme cca do 15 ljudi. No ovdje imamo Predsjednike Uprava iz top 10 hrvatskih firmi sa plaćenim PR u svim medijima. Ako je ovo najbolje u HR, vratite nam Rimca  :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 12:35 (mr.potter).
 
6 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra

Na slici ti je lijepo pokazana lokacija, kako bi ti tamo smjestio vjetroelektrane?

To je njihov posjed, ne raspravlja se tu o nekim trećim posjedima. 

Ne znam što tu nije onda jasno?

 

Drugo, vjetroelektrane nisu loše, ali eto imaju i nekih negativnih stvari: narušavaju izgled okoline, ako imaš polje i kuću npr 200 metara od vjetrenjače jel bi tebi to bilo ok? Ako bi, pa šta onda čekaš instaliraj si par njih i zarađuj struju. Drugo, vjetrenjače stvaraju buku dok solari NE stvaraju nikakvu buku. Vjetranjače ubijaju ptice, solari NE ubijaju ptice.

 

A i ne znam koji snijeg, tendencija snijega u zadnjih 20 godina imam konstantni pad i to su sve kiše i pahulje koje se odmah tope, i to se sigurno neće preokrenuti u 20g.

 

Solari su nisko gradnja i kao takva je prihvatljiva svugdje. Ako Njemačka može imati više solara od nas a gore su na sjeveru zašto bi bio problem onda kod nas.

 

 

15 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

A mi točno pa imamo 0 solarnih elektrani, znači bit će najveća jer je jedina 

 

 

Šalu na stranu, ali poanta je slična. Pa među najgorima smo u europi po pitanju solarnih elektrana i energije.

Moj PC  
5 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Najgori smo jer je kod nas struja među najjeftinijima u EU. Mislim da Mađarska i Bugarska imaju jeftiniju. Uglavnom, duplo jeftinija struja nego u Njemačkoj znaci da je tamo duplo ispljatljivije staviti solare.
U Njemackoj je struja cca. 4x skuplja po kWh nego u Bugarskoj. Mozda je to jedan od razloga zasto su bugari na zacelju u EU?



 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Jack Sparrow kaže...

A mi točno pa imamo 0 solarnih elektrani, znači bit će najveća jer je jedina 

 

 

Šalu na stranu, ali poanta je slična. Pa među najgorima smo u europi po pitanju solarnih elektrana i energije.

Evo ti još jedna iz HR: 
Solarna elektrana VIS

Mislim da ih je već par u planu ili već skoro izgrađene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 13:12 (PICART).
3 godine
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

A nisu se sjetili da bi to mogli izvesti na krovovima objekata i natstrešnicama parkirališta unutar industijskog kompleksa...

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 14:22 (Gallu).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Nije problem solarna elektrana već je problem što ju stavljaš u grad koji je pojam za maglu. Ponekad bi cijeli siječanj ili veljaču mogao gledati direktno u sunce.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Solari proizvode struju i kad je oblačno i kad je magla. Učinkovitost im pada za 10% - 25%, ali opet proizvode struju.
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Uzmi još toliko kad im se slegne i zalijepi prašina/čađa pomješana sa uljem iz pogona, pa još na to dodaj snijeg zimi. Lupat će se nogama u guzicu, ako im pređe 10% kapaciteta/učinkovitosti napisanog na komadu papira sa ostalim željama i pozdravima.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

kretenizam.. tj ina je naša? šandor? .. ina-naftna kompanija, bez hepa nema pristup strujnom biznisu tj ina je 'mrtva' struja je ono što se želi, hep.. i sad kao investicija ide uzimanje dijela onog što nešto vrijedi..

-ne radi ina ništa, ništa što mi be bi bez ine mogli tj klasična shema bilding-holding i durogočni plan da se ina 'vrati' u vlasništvo hr (sad bezvrijedna) a pri tome da se potroši dio hepa.. tj druga strana nije blesava ako smo već mi .. no 'pozitivno' da će tako političari ispuniti obečanje, vratiti inu, naravno gore nego da ništa ne rade.

-da u biz ide npr 'mlinar' (pekara) .. imalo bi više smisla, nego ina... i to je the-vijest?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Kako nema smisla, pa time plaćaju indulgenciju i time su oslobođeni grijeha zbog prekomjernog korištenja/ispuštanja Svete Molekule.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.1.2022 16:52 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Pogledajte sjene od rasvjete, seze im do 1/3 panela, to znaci da svi paneli uz ogradu nece raditi kak spada vecinu dana zbog sjena.

Onaj dio u gornjem lijevom kutu je iza pogona koji ista baca sjenu, mogu posjec drvece, ali ne srusiti i citavu zgradu.

 

Da su predstavili postavljanje panela na svaku INA benzinsku u drzavi i napravili hrpu malih elektrana, e to bi bila vijest.

Linux, Arch Linux.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

ma očito imaju neke unutarnje poslove te dvije firme. solarna elektrana je samo paravan.  nitko iole pametan ne bi na takvu poziciju stavio išta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Jack sparrow:

Ne mlati gluposti. Nije sve u HR loše. Udio obnovljivih izvora u proizvodnji struje je zavidan, iznad prosjeka EU i Njemačke, peti smo. Udio obnovljivih izvora u kompletnoj energiji je također peti i opet iznad prosjeka EU i Njemačke. Hrvatska je, uz švedsku, najbolje ispunila ciljeve EU o udjelu obnovljivih izvora, tj najviše smo prekoračili postavljene ciljeve za 2020.
Ja rekoh
16 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Jel to sa ili bez hidroelektrana druga Tita?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra

Sa hidroelektranama, druga Tita, a solarne i vjetro elektrane, nažalost služe za drpanje para, mislim na veće projekte.

3 godine
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
T-bone's kaže...

Sa hidroelektranama, druga Tita, a solarne i vjetro elektrane, nažalost služe za drpanje para, mislim na veće projekte.

 

Ima i dobrih projekata PV i VE. Nije sve loše. Npr.:

HEP grupa - Vjetroelektrana Korlat

HEP grupa - Integrirane sunčane elektrane

8 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Memulica:

Švedska ima preko 50% udjel obnovljive energije. Isto veći dio izgrađen dok je još Tito bio živ. Energetske politike trebaju vremena, Njemačka 20 godina kao sumanuta ulaže u vjetar i solar a još nisu ni zagrebli enormnu ovisnost o fosilnim gorivima
Ja rekoh
2 godine
neaktivan
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Jbg Tito izgradio ovi ukrali... Zamisli državu koja je napravila nuklearku imala industriju... Danas imamo branitelje hdz i obećani programerski posao jer tamo su place 10 000 eura i ništa se ne radi...  Bar jednom dnevno u vijestima se čita o tome...  A to što dobar poljoprivrednik malo bolji konobar tj sommelier zarade u mjesec dana ko većina programera u 2 godine to je fuj i posao za glupe...  Isto ko i ovaj bezvezni projekt di se pere lova za nekog političkog uhljeba...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Feudalac kaže...
Memulica:

Švedska ima preko 50% udjel obnovljive energije. Isto veći dio izgrađen dok je još Tito bio živ. Energetske politike trebaju vremena, Njemačka 20 godina kao sumanuta ulaže u vjetar i solar a još nisu ni zagrebli enormnu ovisnost o fosilnim gorivima

Norveška ima najveći udjel (blizu 98%), ali nitko pametan neće graditi hidroelektrane u sušnom području.

 

Sad ovim sunčanim pločicama popločavaju mjesta koja nisu i nikad neće biti optimalna. Dakle nema nikakvog plana i ide se na ho-ruk metodu, dokle god im kapaju državne subvnecije i ostale pogodnosti. Evo malo karte, pa mi reci što koji k*rac radi solarna elektrana u Sisku!?

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
12 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Ako gradani tj.drzava to ne financira neka rade sta zele. A ako je kao sa vjetroelektranama gdje je rimac iz kriminalne organizacije zaduzila sve hrvate da placaju vise mjesecne racune da bi ona i njezini kompanjoni napravili gospodarsku pljacku. Mozda grjesim ali sud ce donjeti konac u odluku dali je kriva, nadam se u roku 20-30 godina do pravomocne😀
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
INA i Končar gradit će najveću solarnu elektranu u

Te zelene površine su vjerojatno bile predviđene za proširenje instalacije produktovoda, odnosno izgradnju i proširenje sabirnih i otpremnih uređaja. Čak i tamo gdje naizgled nema ničega, pod zemljom se nalaze cijevne instalacije nad kojima se praktički ne može ništa graditi zbog male površinske opteretivosti. S druge strane postoje nebrojeni industrijski objekti pogodni za postavljanje fotonaponskih elektrana, s time da postoji jedna ''caka''. U vrijeme izgradnje na objektima se posebna pažnja pridavala prirodnoj rasvjeti i vrlo često su prisutni svjetlarnici koji su kasnije kroz godine (ne)održavanja prekrivani neprozirnim materijalom, daskama, limovima. I to je zapravo najefikasnije korištenje resursa - iskoristiti prirodno svjetlo, zagrijavati toplinske sustave preko kolektora na fasadama i iskoristiti geotermalnu energiju. Pokazalo se vrlo skupo osloniti se na ''vanjsku pamet'' i zanemariti unutarnje tehničke resurse.

Zaboravio sam spomenuti možda najvažnije, a to je da svaki industrijski pogon ima protupožarne zone i plan pristupa/evakuacije pa se ne može/ne smije graditi ''samo tako'' bezglavo. I da, u pozadini svega je otpuštanje radnika.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 12:56 (cgsi).
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Kako se usuđujes tako lijepo logikom opravdavati nešto što su forumski dezurni mozgovi markirali kao fail?
Srami se, upravo si pljunuo na njihovo dugogodisnje iskustvo sa šaomi solarnim powerbankom.
8 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Memulica:

Gdje god da ih staviš, proizvest će određenu količinu struje i biti isplative u odnosu na redovne cijene struje. To je sve dobrodošlo. S druge strane sam apsolutno protiv subvencija za solar a pogotovo za kućne eleltrane, to je glupost u današnje vrijeme povoljnih cijena panela
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Zašto imam filing da je cijela skrivena poanta ovog članka u rečenici "nastaviti će se otpuštati radnike"?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: INA i Končar gradit će najveću solarnu elektra
Zasto imam filing da je cijela skrivena poanta ovog posta u nastavku te rečenice, koji si lukavo preskocio?
“ Istodobno će, pak, uslijediti i daljnje otpuštanje zaposlenika iz sisačkog pogona, koji naftu ne prerađuje već duže vrijeme.”
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 7:59 (Umbel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice