IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji, prod

poruka: 18
|
čitano: 11.850
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji, prod".
10 godina
offline
IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji, prod

Lijepo, lijepo ....je kada dobiješ priznanje, da te kupi neka co. iz daleko razvijenije zemlje, nego što je RH. I to još kada se radi o softverskoj firmi, gdje ćeš bolje.

 

Bit' će posla na pretek...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Taman da se dovrsi i prodaja spana pa da se jos smanji broj samistalnih firmi u hr
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji, prod

Biti ce im veselo objasniti Kanadanima sta su to zaduznice umjesto placanja, tko je Mile i što je to KING ICT 

 
18 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Znaći Ante ide u penziju. I zato su se neke čudne stvari događale. Sad je jasno zašto.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji, prod

Ne razumijem: "Godišnji prihod IN2 grupe je bio nešto manji od 200 milijuna kuna (2016.), pa se može pretpostaviti da je otprilike i cijena preuzimanja približna tom iznosu."

 

Pa tko prodaje uspješnu tvrtku za vrijednost JEDNOgodišnjeg prihoda?!?! Pa taj se novac dobije nakon godinu dana. Normalno je to pomnožiti s minimalno 10.

 

Ili je novinar nešto pobrkao ili IN2 ne stoji tako dobro.

 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,

Prihod i profit nije ista stvar. Mislim da se njima profit kreće na razini 10-15 mil kuna godišnje

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 13:58 (Gajotres).
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Gajotres kaže...

Prihod i profit nije ista stvar. Mislim da se njima profit kreće na razini 10-15 mil kuna godišnje

 Ako je 650 zaposlenika, onda im sa 15m godišnjeg profita i nisu baš neke plaće. To mora biti više.

 

Osim ako ne misliš na profit nakon isplate plaća.

Hey, it’s George… I’ve got nothing to say...
8 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Pa profit je ono što ostane od prihoda nakon izvršenja svih obveza, što ne?
7 godina
offline
IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji, prod

Ukratko: profit = prihodi - rashodi.

 

Kruha i igala...
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
fer-de-lance kaže...

Ukratko: profit = prihodi - rashodi.

 

 

...amortizacija, pozajmice, reprezentacija, prihodi buduceg razdoblja.. svasta dize osnovicu dobiti

16 godina
neaktivan
offline
IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji, prod

Konsolidirani prihod IN2 grupe u 2016. godini iznosio je 199 milijuna kuna, uz 5,6 milijuna kuna dobiti prije poreza.

http://www.telegram.hr/biznis-tech/jedna-od-nasih-najvecih-it-firmi-in2-prodala-se-kanadskom-divu-pokusat-cemo-pojasniti-zasto/

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
lomba100 kaže...
Gajotres kaže...

Prihod i profit nije ista stvar. Mislim da se njima profit kreće na razini 10-15 mil kuna godišnje

 Ako je 650 zaposlenika, onda im sa 15m godišnjeg profita i nisu baš neke plaće. To mora biti više.

 

Osim ako ne misliš na profit nakon isplate plaća.

 Koliko znam od ljudi koji su radili tamo, plaće nisu neke i teško je dobiti povišicu. E sada ja uvijek sve uzimam s rezervom pošto rijetko koji zaposlenik će pričati lijepo o svojoj bivšoj firmi. Bio sam tamo na razgovoru prije par godina pa kada sam tražio 10k bili su zatečeni.  

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 13:27 (Gajotres).
15 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Gajotres kaže...

 Koliko znam od ljudi koji su radili tamo, plaće nisu neke i teško je dobiti povišicu. E sada ja uvijek sve uzimam s rezervom pošto rijetko koji zaposlenik će pričati lijepo o svojoj bivšoj firmi. Bio sam tamo na razgovoru prije par godina pa kada sam tražio 10k bili su zatečeni.  

 tko ti je kriv kad želiš mjesečnu neto plaću kakvu ima čistačica u bečkom kebab-kiosku na žešćoj periferiji (a i to ako je mjesečno dva tjedna na bolovanju). "moraš biti svjestan realne situacije". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
neaktivan
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Gajotres kaže...

 Koliko znam od ljudi koji su radili tamo, plaće nisu neke i teško je dobiti povišicu. E sada ja uvijek sve uzimam s rezervom pošto rijetko koji zaposlenik će pričati lijepo o svojoj bivšoj firmi. Bio sam tamo na razgovoru prije par godina pa kada sam tražio 10k bili su zatečeni.  

 To bi nam nešto značilo da si napisao za koju poziciju i s kojim iskustvom si aplicirao. 

 

Nisam nikada s ljudima iz IN2 otvoreno razgovarao o plaćama, ali nisam stekao dojam da su nezadovoljni.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Ajar kaže...
Gajotres kaže...

 Koliko znam od ljudi koji su radili tamo, plaće nisu neke i teško je dobiti povišicu. E sada ja uvijek sve uzimam s rezervom pošto rijetko koji zaposlenik će pričati lijepo o svojoj bivšoj firmi. Bio sam tamo na razgovoru prije par godina pa kada sam tražio 10k bili su zatečeni.  

 tko ti je kriv kad želiš mjesečnu neto plaću kakvu ima čistačica u bečkom kebab-kiosku na žešćoj periferiji (a i to ako je mjesečno dva tjedna na bolovanju). "moraš biti svjestan realne situacije". 

 A i ja kreten, čak nisam ni tražio 13 i 14 plaću koju gore navedena ima. 

 

@Visak za programera, trenutno imam 9 godina programerskog staža 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 18:15 (Gajotres).
6 godina
protjeran
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
dado kaže...
fer-de-lance kaže...

Ukratko: profit = prihodi - rashodi.

 

 

...amortizacija, pozajmice, reprezentacija, prihodi buduceg razdoblja.. svasta dize osnovicu dobiti

 ?

Amortizacija - trošak koji ulazi u rashode

Reprezentacija - tošak koji ulazi u rashode, naknadno podiže poreznu osnovicu ali ne u cijelom svom iznosu

Pozajmice i prihodi budućeg razdoblja ne čine direktan prihod, pozajmice onda kada se naplate a prihodi budućeg razdoblja onda kada se ostvare

16 godina
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
Paolo Maldini kaže...
dado kaže...
fer-de-lance kaže...

Ukratko: profit = prihodi - rashodi.

 

 

...amortizacija, pozajmice, reprezentacija, prihodi buduceg razdoblja.. svasta dize osnovicu dobiti

 ?

Amortizacija - trošak koji ulazi u rashode

Reprezentacija - tošak koji ulazi u rashode, naknadno podiže poreznu osnovicu ali ne u cijelom svom iznosu

Pozajmice i prihodi budućeg razdoblja ne čine direktan prihod, pozajmice onda kada se naplate a prihodi budućeg razdoblja onda kada se ostvare

 

Recimo odeš kod revizora i platiš reviziju softvera kojeg je firma napravila. I taj iznos zabiješ u imovinu i automatski zakucaš dobit jer realno nemaš prihod a amortiziraš softver recimo 4 godine. Isto i repka, potrošiš 100kn a odbijaš 50% neto iznosa. Opet nemaš lovu na računu a ovih drugih 50% ti ide u dobit. Pozajmice recimo radniku ili direktoru ne idu u rashod, tako da zapravo plaćaš dobit na njih. S prihodima BZ ne moraš ih prikazati dok se ne izvrši usluga, što je recimo fora kod godišnjih pretplata. Lova odmah sjedne, a ne vidi se u profitu do sljedeće godine, ... itd itd :)

6 godina
protjeran
offline
Re: IN2, jedna od najvećih IT kompanija u regiji,
dado kaže...

 

1. Recimo odeš kod revizora i platiš reviziju softvera kojeg je firma napravila. I taj iznos zabiješ u imovinu i automatski zakucaš dobit jer realno nemaš prihod a amortiziraš softver recimo 4 godine.

2. Isto i repka, potrošiš 100kn a odbijaš 50% neto iznosa. Opet nemaš lovu na računu a ovih drugih 50% ti ide u dobit.

3. Pozajmice recimo radniku ili direktoru ne idu u rashod, tako da zapravo plaćaš dobit na njih.

4. S prihodima BZ ne moraš ih prikazati dok se ne izvrši usluga, što je recimo fora kod godišnjih pretplata. Lova odmah sjedne, a ne vidi se u profitu do sljedeće godine, ... itd itd :)

1. Nisam siguran da baš razumiješ materiju 100%  Revizija softvera ide na imovinu i ona se amortizira (može cijela u 2 godine putem ubrzane amortizacije koja je dozvoljena zakonom). Primjer - uz pretpostavku da je revizija odrađena 1.1. neke godine i da košta 10 000 kn (bez PDVa),  prve godine imaš trošak amortizacije od 5 000 kn. Amortizacija je trošak, nema to veze s prihodima. Trošak (a time i amortizacija) smanjuje poreznu osnovicu, prihod povećava.

2. Reprezentacija se knjigovodstveno prikazuje na ovaj način, primjer - Bio si na večeri s poslovnim partnerom, cijena večere je bila 1 000 kn. Knjižiš kao trošak svih 1000 kn a pri prijavi poreza na dobit u posebnom obrascu (ovrazac PD) uvećaš poreznu osnovicu za 500 kn jer se reprezentacija od ove godine priznaje u 50% iznosu. Pretporez od reprezentacije ne možeš uopće priznati (a kod kupnje imovine možeš - ona gore spomenuta revizija)

3. Za pozajmice radnicima moraš obavezno obračunati kamatu i samo ona predstavlja prihod, ne cijelokupna pozajmica

4. To ti se zove vremensko razgraničenje, istu stvar imaš s troškovima. Evo dvije situacije, jedna za prihod a druga za trošak -

I. Primio si nekog na stručno, Zavod ti odmah isplati poticaje za cijelo trajanje stručnog osposobljavanja. 99,9% će se to stručno razvući kroz dvije godine, što znači da uplatu od Zavoda nećeš priznati kao prihod u jednog godini već ćeš, sukladno broju mjeseci, razmjeran dio prihoda priznati u jednoj a ostatak u drugoj godini.

II. Kupio si licencu za antivirus, traje od 30.5.2017 - 30.5.2018. Pola troškova priznaješ u jednog godini a pola u drugoj. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 16:56 (Paolo Maldini).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice