Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

poruka: 132
|
čitano: 28.185
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl".
15 godina
neaktivan
offline
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

Treba li još dokaza da je Diablo opsjednut vragom?

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Striče jura, da se malo informiraš znao bi da je island svojevrsni fenomen po izostanku kriminala, pogotovo ubojstava, pa je možda, ali samo možda malo bezveze njega uzimati kao primjer. :)


15 godina
offline
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

ubiti nekoga badava?! pa nisam socijalna ustanova. ne bi išlo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
picajzla0707 kaže...
Striče jura, da se malo informiraš znao bi da je island svojevrsni fenomen po izostanku kriminala, pogotovo ubojstava, pa je možda, ali samo možda malo bezveze njega uzimati kao primjer. :)

 ah Pediculosis pubis  a možda je Jamer'ka isto fenomen ali suprotnog predznaka...

 

a i onih par drugih zažućenih  zemalja na slici koju poslah je isto tako prilično u raskoraku od Jamer'ke, pa ako ti je iSland preveć, pogleč si njih....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Stric_Jura kaže...

 ah Pediculosis pubis  a možda je Jamer'ka isto fenomen ali suprotnog predznaka...

 

a i onih par drugih zažućenih  zemalja na slici koju poslah je isto tako prilično u raskoraku od Jamer'ke, pa ako ti je iSland preveć, pogleč si njih....

 Zemlje se vrlo razlikuju po raznim socioekonomskim faktorima i ne možeš cherry picking metodom uzeti dvije vrlo različite zemlje i na temelju toga izvlačiti zaključke. Kod ovakvih problema s puno varijabla treba imati što veći uzorak što sličnijih zemalja.

 

Iako se međusobno razlikuju, američke države su u mnogim pogledima vrlo slične, što eliminira mnoge varijable, a predstavlja i prilično velik uzorak. Dakle puno puno metodološki ispravnije od usporedbe SAD i Islanda.

Iz tih podataka je više nego očita korelacija posjedovanja oružja i smrti od istog.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D

znači na Aljasci cca 6x je veća zastupljenost oružja, a cca 4x više mrtvih?

 

mislim da je vrijeme za staru samurajsku vještinu - algebru...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
cvaja997 kaže...

 Kolicina srna na cesti u mom kraju je abnormalna!! Ne toliko u ljeti koliko prema kasnoj jeseni kada raste mlada trava uz prometnice nakon kosnje. Lovci ne rade svoj posao!! Kvote su premale!! Tog se nakotilo abnormalno. Tople jeseni, tople zime, hrane u izobilju. Mora postojat plemenita osoba poput lovca koji ce regulirat populaciju divljaci jer predatora nema! 

Tak je i kod mene.

Krenem od kuće i dok dođem do izlaza iz sela sretnem ih barem desetak (a i hrpu lisica, divlje svinje, i zečeve, srećom čagljeva ovdje još nema).

Ali srna tolko ima da više nije ni smiješno.

Znaš ono kad nekoga redovito sretneš u prolazu pa pozdraviš (iz pristojnosti) - e, ja ni to ne mogu, jer valjda u zadnjih par godina ziher nisam nijednom sreo istu srnu više puta....

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Banaliziranje, branje trešanja i ostale 'vještine' uvijek su bile korisno oruđe za izbjegavanje
15 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
torrente kaže...

zato imatelji oružja uglavnom pasivno propucaju sebe ili random nekog u prostoriji.

još od jna pa do danas konstantno svjedočim da prazna puška ubija.

pogledaj samo ovih likova kojima gen nije evoluirao i još ih drži onaj pećinski nagon...danas se okupljaju u lovačkim društvima.

čak imaju žute prsluke iz auto-seta sigurnosti na cestama...i opet lovac Đuro saspe duplu nulu iz lovačke u kolegu Perišu sa žutim prslukom.

kako to, kako to?  Periša šušnuo u grmlju dok je otresao veseljka nakon mokrenja, a Đuki se učinilo da je divlje krme od 140kg.

Care, javi se za pivu! 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Stric_Jura kaže...

znači na Aljasci cca 6x je veća zastupljenost oružja, a cca 4x više mrtvih?

 

mislim da je vrijeme za staru samurajsku vještinu - algebru...

 Ovo su Plenkovićeve fore kojima farba onih 30% priglupih, koliko mu već treba za dobiti izbore. Kad nemaš argument veliš nešto nejasno i neargumentirano, pa kao ostaviš dojam da si pobio što je sugovornik rekao.

 

Ako imaš podatak koji osporava moje podatke slobodno ga iznesi, u suprotnom budi pošten i priznaj očito.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
online
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Visak kaže...

 Ovo su Plenkovićeve fore kojima farba onih 30% priglupih, koliko mu već treba za dobiti izbore. Kad nemaš argument veliš nešto nejasno i neargumentirano, pa kao ostaviš dojam da si pobio što je sugovornik rekao.

 

Ako imaš podatak koji osporava moje podatke slobodno ga iznesi, u suprotnom budi pošten i priznaj očito.

 Ti kao da opisuješ sebe. Jedini u temi koji cherry picka si ti, lik ti dao crno na bjelo kontraprimjer tvoje teze kako je privatno oružje inheretno štetno za društvo. Bit je i u tome da je zemlje razlikuju po socioekonomskim kriterijama, zato ne možeš na primjeru SAD-a, zamlje prepuna oružja, bilo legalnog bilo ilegalnog, i sa vrlo specifičnom poviješću, donijeti zaključak koji si donio.

 

To tvoje očito je najpovršnija moguća analiza. Uostalom, korelacija ne implicira uzročnost.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2021 18:23 (captain_soap_McTawish).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
captain_soap_McTawish kaže...

 Ti kao da opisuješ sebe. Jedini u temi koji cherry picka si ti

 Razumiješ li uopće što je cherry picking? On uzme Island, dakle jednu državu i onda na temelju toga nešto zaključuje. To je školski primjer cherry pickinga.

 

captain_soap_McTawish kaže...

 lik ti dao crno na bjelo kontraprimjer tvoje teze kako je privatno oružje inheretno štetno za društvo. Bit je i u tome da je zemlje razlikuju po socioekonomskim kriterijama, zato ne možeš na primjeru SAD-a, zamlje prepuna oružja, bilo legalnog bilo ilegalnog, i sa vrlo specifičnom poviješću, donijeti zaključak koji si donio.

 Eh, opet nisi koncentriran, teza uopće nije moja nego picajzlina. No on je uzeo Britaniju, kao zemlju donekle sličnu Americi, dok Island to baš po ničemu nije. Ja ne mislim ni da je usporedba s Engleskom dobra jer se opet radi samo o dvije zemlje s ipak velikim razlikama, no Island je nešto sasvim drugačije.

 

captain_soap_McTawish kaže...

 Bit je i u tome da je zemlje razlikuju po socioekonomskim kriterijama, zato ne možeš na primjeru SAD-a, zamlje prepuna oružja, bilo legalnog bilo ilegalnog, i sa vrlo specifičnom poviješću, donijeti zaključak koji si donio.

 Da, zato se Amerika teže može uspoređivati s drugim državama, ali se može unutar sebe, jer su upravo te varijable koje si naveo zajedničke svim državama unutar Amerike. I to sam jasno napisao, pa izgleda da čitaš izuzetno površno. Kako da se raspravljam s nekim tko ignorira sve što sam napisao, pripisuje mi ono što nisam napisao i očito ima neku frustraciju vezanu uz mene, pa vodi nekakav križarski pohod? 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

znači na Aljasci cca 6x je veća zastupljenost oružja, a cca 4x više mrtvih?

 

mislim da je vrijeme za staru samurajsku vještinu - algebru...

 Ovo su Plenkovićeve fore kojima farba onih 30% priglupih, koliko mu već treba za dobiti izbore. Kad nemaš argument veliš nešto nejasno i neargumentirano, pa kao ostaviš dojam da si pobio što je sugovornik rekao.

 

Ako imaš podatak koji osporava moje podatke slobodno ga iznesi, u suprotnom budi pošten i priznaj očito.

 e sad se vrijeđamo, mene s Plenkyjem uspoređivati ?

 

a mudrače, ako ne znaš očitati taj graf koji si ti postavio - R.I ti je Rhode Island i cca 6% ljudi ima oružje i imaju incidenciju 5 mrtvih.... Aljaska s 60% ljudi "pod oružjem" - dakle 10x više (ne 6x, krivo očitao R.I.) ima incidenciju 20 mrtvih, to je ono 4x... 

 

znači više oružja ne znači i sukladno veći broj mrtvih...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Stric_Jura kaže...
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

znači na Aljasci cca 6x je veća zastupljenost oružja, a cca 4x više mrtvih?

 

mislim da je vrijeme za staru samurajsku vještinu - algebru...

 Ovo su Plenkovićeve fore kojima farba onih 30% priglupih, koliko mu već treba za dobiti izbore. Kad nemaš argument veliš nešto nejasno i neargumentirano, pa kao ostaviš dojam da si pobio što je sugovornik rekao.

 

Ako imaš podatak koji osporava moje podatke slobodno ga iznesi, u suprotnom budi pošten i priznaj očito.

 e sad se vrijeđamo, mene s Plenkyjem uspoređivati ?

 

a mudrače, ako ne znaš očitati taj graf koji si ti postavio - R.I ti je Rhode Island i cca 6% ljudi ima oružje i imaju incidenciju 5 mrtvih.... Aljaska s 60% ljudi "pod oružjem" - dakle 10x više (ne 6x, krivo očitao R.I.) ima incidenciju 20 mrtvih, to je ono 4x... 

 

znači više oružja ne znači i sukladno veći broj mrtvih...

 a da gledamo švicarce kolko oni imaju oruzja i kolko incidenta ? Sve je stvar obuke i discipline.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Stric_Jura kaže...

 e sad se vrijeđamo, mene s Plenkyjem uspoređivati ?

 Pa ako se već vrijeđamo, onda se vrijeđamo kako spada. 

 

Stric_Jura kaže...

a mudrače, ako ne znaš očitati taj graf koji si ti postavio - R.I ti je Rhode Island i cca 6% ljudi ima oružje i imaju incidenciju 5 mrtvih.... Aljaska s 60% ljudi "pod oružjem" - dakle 10x više (ne 6x, krivo očitao R.I.) ima incidenciju 20 mrtvih, to je ono 4x... 

 

znači više oružja ne znači i sukladno veći broj mrtvih...

 Ček, znači ti kažeš ako povećanje oružja od 10x ne producira povećanje smrti od 10x nego 'samo' 4x da to znači da nema nikakve veze? Veza nije 1:1, ali je i dalje veza, više oružja = više smrti, to podaci jasno pokazuju. Ali ti kažeš da ako udvostručimo količinu oružja, a broj smrti poraste 'samo' 40% to nije nešto što bi nas trebalo uzbuđivati?!? Povećanje smrtnosti je nebitno dokle god je faktor ispod 1? Jer samo povećanje očito ne osporavaš, ali to ne vidiš kao problem jer je faktor 0.4.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2021 8:20 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

14 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Visak kaže...

 Veza nije 1:1, ali je i dalje veza

 

 Neozenjen?

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
8 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Posmatrač kaže...
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

Ne znam dal se pravis blesav ili kaj ? Di je problem ?  Mrzim kad ljudi pisu ovakve postove, uzas zivi !

Velim da nije imao pistolj nebi nikoga ubio. Smetalo bi mu i dalje, al nebi imo s cim pucat po ljudima. Kaj bi on sam sa šakama isao na njih ? 

Nisam nit rekao da posjedovanje oruzja dovodi do ubilackog nagona bas nigdje. Neki ljudi jednostavno ne mogu bit sabrani u takvim situacijama i za njih oruzje jednostavno nije. Nazalost u americi svaka budala ima oruzje. 


Naveo sam gore švicarsku koja je puna oruzja. Oni imaju obavezni vojni rok i nakon toga nose svoje oruzje doma. Zasto tamo nema masnovih pucnjava ? Zbog obuke i discipline (naravno nije bas tak jednostavno)



If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.12.2021 12:47 (Santana).
14 godina
offline
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

nije njih ubio pištolj nego glasna glazba.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
all_or_nothing kaže...

nije njih ubio pištolj nego glasna glazba.

 il budala koja se ne zna kontrolirat

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
5 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Santana kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

Ne znam dal se pravis blesav ili kaj ? Di je problem ?  Mrzim kad ljudi pisu ovakve postove, uzas zivi !

Velim da nije imao pistolj nebi nikoga ubio.Smetalo bi mu i dalje, al nebi imo s cim pucat po ljudima. Kaj bi on sam sa šakama isao na njih ? 

Nisam nit rekao da posjedovanje oruzja dovodi do ubilackog nagona bas nigdje. Neki ljudi jednostavno ne mogu bit sabrani u takvim situacijama i za njih oruzje jednostavno nije. Nazalost u americi svaka budala ima oruzje. 


Naveo sam gore švicarsku koja je puna oruzja. Oni imaju obavezni vojni rok i nakon toga nose svoje oruzje doma. Zasto tamo nema masnovih pucnjava ? Zbog obuke i discipline (naravno nije bas tak jednostavno)



 Kako znas?????????? Nije pucanje jedini nacin da nekome naudis. Ja tebe citam sa razumijevanjema ali premisa da nije imao pistolj ne bi nikog ubio je naprosto glupa. Imas milion nacina da nekog ubijes ako to zelis i bez vatrenog oruzja....

Ja nigdje i nikad nisam rekao da je oruzje za svakoga ali sam protiv pretpostavke da oruzje cini ljude ubicama. TO je naprosto glupo. Uostalom i ti to kazes na primjeru svicarske....

14 godina
protjeran
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Stric_Jura kaže...
Visak kaže...
Stric_Jura kaže...

znači na Aljasci cca 6x je veća zastupljenost oružja, a cca 4x više mrtvih?

 

mislim da je vrijeme za staru samurajsku vještinu - algebru...

 Ovo su Plenkovićeve fore kojima farba onih 30% priglupih, koliko mu već treba za dobiti izbore. Kad nemaš argument veliš nešto nejasno i neargumentirano, pa kao ostaviš dojam da si pobio što je sugovornik rekao.

 

Ako imaš podatak koji osporava moje podatke slobodno ga iznesi, u suprotnom budi pošten i priznaj očito.

 e sad se vrijeđamo, mene s Plenkyjem uspoređivati ?

 

a mudrače, ako ne znaš očitati taj graf koji si ti postavio - R.I ti je Rhode Island i cca 6% ljudi ima oružje i imaju incidenciju 5 mrtvih.... Aljaska s 60% ljudi "pod oružjem" - dakle 10x više (ne 6x, krivo očitao R.I.) ima incidenciju 20 mrtvih, to je ono 4x... 

 

znači više oružja ne znači i sukladno veći broj mrtvih...

A to sta je porast samo 4x a ne 10x ide u prilog posjedovanju oruzja? Samo 300% vise mrtvih imaju 

14 godina
protjeran
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
captain_soap_McTawish kaže...

 Ti kao da opisuješ sebe. Jedini u temi koji cherry picka si ti, lik ti dao crno na bjelo kontraprimjer tvoje teze kako je privatno oružje inheretno štetno za društvo. 

Pokazao je da imaju 300% vise mrtvih i to je po tebi dobar primjer za tezu da oruzje nije inherentno stetno za drustvo? 

13 godina
online
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

Napuseni junkiji !! Raja sve vjeruje sto neki Mujo lose prevede ..

Eire
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Posmatrač kaže...
Santana kaže...
Posmatrač kaže...
Santana kaže...

Ne znam dal tko prati ovaj YT kanal https://m.youtube.com/watch?v=sVF_SlzxBJ4

Znaci tip zavrsio u zatvoru, ljudi mrtvi i to sve zbog glasne glazbe. Da nije imao pistolj sa sobom presao bi preko te smetnje i nastavio dalje normalno zivjet, a ovak je napravio ogromno sranje jer mu je pukao film radi gluposti.

 Hm. Imao pistolj pa mu smetala glasna muzika a da nije imao pistolj ne bi mu smetala? Ja nema pistolj i smeta mi glasna muzika.... Kako to?

I otkud ti zns sta bi on uradio da nije imao pistolj?Odakle ta presumcija da posjedovanje oruzja dovodi automatski do ubilackog nagona?

Ne znam dal se pravis blesav ili kaj ? Di je problem ?  Mrzim kad ljudi pisu ovakve postove, uzas zivi !

Velim da nije imao pistolj nebi nikoga ubio.Smetalo bi mu i dalje, al nebi imo s cim pucat po ljudima. Kaj bi on sam sa šakama isao na njih ? 

Nisam nit rekao da posjedovanje oruzja dovodi do ubilackog nagona bas nigdje. Neki ljudi jednostavno ne mogu bit sabrani u takvim situacijama i za njih oruzje jednostavno nije. Nazalost u americi svaka budala ima oruzje. 


Naveo sam gore švicarsku koja je puna oruzja. Oni imaju obavezni vojni rok i nakon toga nose svoje oruzje doma. Zasto tamo nema masnovih pucnjava ? Zbog obuke i discipline (naravno nije bas tak jednostavno)



 Kako znas?????????? Nije pucanje jedini nacin da nekome naudis. Ja tebe citam sa razumijevanjema ali premisa da nije imao pistolj ne bi nikog ubio je naprosto glupa. Imas milion nacina da nekog ubijes ako to zelis i bez vatrenog oruzja....

Ja nigdje i nikad nisam rekao da je oruzje za svakoga ali sam protiv pretpostavke da oruzje cini ljude ubicama. TO je naprosto glupo. Uostalom i ti to kazes na primjeru svicarske....

Da, mozes ubiti na razne nacine, ali legalnost posnedovanja automatskog oruzja svakako drasticno olaksava postizanje high-score-ova, multi-kill-ova i kvalitetnih killing-spree-jeva.. 

14 godina
online
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
ansha kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

 Ti kao da opisuješ sebe. Jedini u temi koji cherry picka si ti, lik ti dao crno na bjelo kontraprimjer tvoje teze kako je privatno oružje inheretno štetno za društvo. 

Pokazao je da imaju 300% vise mrtvih i to je po tebi dobar primjer za tezu da oruzje nije inherentno stetno za drustvo? 

 Možeš li biti malo precizniji, ja sam se referirao na primjer Islanda? 300% u odnosu na što?

14 godina
online
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Visak kaže...

 Razumiješ li uopće što je cherry picking? On uzme Island, dakle jednu državu i onda na temelju toga nešto zaključuje. To je školski primjer cherry pickinga.

 On s jednim primjerom pobija drugi zaključak. Ti sa drugim primjerom (korelacija unutar SAD-a) tvrdiš da on cherry picka.

Visak kaže...

 Eh, opet nisi koncentriran, teza uopće nije moja nego picajzlina. No on je uzeo Britaniju, kao zemlju donekle sličnu Americi, dok Island to baš po ničemu nije. Ja ne mislim ni da je usporedba s Engleskom dobra jer se opet radi samo o dvije zemlje s ipak velikim razlikama, no Island je nešto sasvim drugačije.

 Pa rekao si na prvoj stranici nešto tipa koliko nam ovakvih slučajeva treba da vidimo da je posjedovanje oružja u privatnim rukama loša ideja. A i sam si se ubacio u raspravu.

Visak kaže...

 Da, zato se Amerika teže može uspoređivati s drugim državama, ali se može unutar sebe, jer su upravo te varijable koje si naveo zajedničke svim državama unutar Amerike. I to sam jasno napisao, pa izgleda da čitaš izuzetno površno. Kako da se raspravljam s nekim tko ignorira sve što sam napisao, pripisuje mi ono što nisam napisao i očito ima neku frustraciju vezanu uz mene, pa vodi nekakav križarski pohod? 

 I to dokazuje što, da unutar SAD-a imaš nekakvu korelaciju ubojstava po glavi stanovnika i oružja? Da imamo neku drugu zemlju koja je po socioekonomskim kriterijima kao SAD, mogli bismo generalizirati taj zaključak, ovako baš ne možeš to generalizirati. To je isto cherry picking.

 

11 godina
offline
Re: Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u D
Zanimljivo kako nekima smeta jasna veza između oružja i broja upucanih. Pa jbga, kako god okrenuli i obrnuli, brali trešnje i banalizirali, veći broj oružja u društvu ujedno znači i veći broj upucanih.
Što više jednog, to više drugog, a jel taj koeficjent malko manji ili malko veći sasvim je svejedno jer je veza direktna i neporeciva pa da se okrenete na glavu i oko nje
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Igrač ubio prijatelja zbog svađe oko loota u Diabl

Sretan Božić svima!

Say hello to my little friend
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice