ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identiteta

poruka: 6
|
čitano: 3.494
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identiteta".
15 godina
neaktivan
offline
ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identiteta

Ova aplikacija se kosi sa zakonima o zaštiti ličnih podataka bar u dvije zemlje "regiona".Poglavito u Srbiji i u BiH. Radim online boarding rješenja za banku koja ima svoje podružnice u BiH i Srbiji i susreo sam se sa slučajem da je zabranjeno čuvati biometrijske podatke a fotografiju tretiraju kao takav podatak.

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
6 0 hvala 2
15 godina
offline
ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identiteta

ma i nevezano za ovaj app, budi dužan 1 kunu državi, pa ćeš saznat koliko malo znaju o tebi. mogu ti šleper papira dostavit o tome koliko malo znaju o tebi.

a ovi ostali imaju podatke ali ih koriste u interne svrhe.

 

tako da jedna slika vam tam, podatak vamo tamo, totalno svejedno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identiteta

Jel to ima kakve veze s onim Pi kriptoscammerima ?

 

Btw, i ja bih rekao da krše nekoliko zakona...

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 9:58 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identit
DarthMarkus kaže...

Jel to ima kakve veze s onim Pi kriptoscammerima ?

 

Btw, i ja bih rekao da krše nekoliko zakona...

 jebeš zakone. to i religija su opijum za lakovjerne mase (koje se u medijima upozorava na sve prijevare osim ove dvije navedene). rvacka je makijavelistička republika, s demokracijom samo na dan izbora. al mi smo si tako ponosni, ili? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identiteta

Nove osobne imaju čip s kojim se može provjeriti da li je osobna validna.

Osobna sadrži i neke biometriske podake (ne znam da li će biti dostupne za čitanje svima ili samo MUP-u i sl.), a za identifikaciju osobe može se koristi neki od biometrijskih parametara npr. otisak prsta.

 

Ovako kako je sad zločesti brat blizanac može lako prevariti sustav ID by Pi, pa prema tome sustavi poput ID by Pi neće niti biti potrebni u budućnosti.

 

GDPR se ne krši ukoliko korisnik da privolu, a što se tiće čuvanje i pohrane podataka npr. otiska prsta zapisuje/šalje se vektor ne slika scan otiska prsta.

Recimo da se iz vektora ne može rekonstuirati otisak, slično kao hash funkcije recimo da se ne može lako dobiti originalni uzorak.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ID by Pi – nova aplikacija za provjeru identiteta

"koji se u kriptiranom obliku čuvaju na zaštićenim serverima u cloudu."

 

Tko je vlasnik servera?

Koje su osobe odgovorne za čuvanje podataka?

Gdje se serveri fizički nalaze?

Tko sve ima pristup serveru i lozinkama?

Koji je iznos odštete ako podaci dospiju u javnost?

Što se radi sa podacima ako se firma zatvori?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.10.2020 19:13 (Noel).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice