HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim

poruka: 13
|
čitano: 4.382
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim ".
15 godina
online
HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim

"Umjesto dosadašnjih 1.080 x 1.200 točaka po zaslonu (ima ih dva, za svako oko po jedan) Vive Pro sada raspolaže s rezolucijom od 1.400 x 1.600 točaka, što u konačnici daje rezoluciju od 2.880 x 1.600 točaka."

 

Kakva je ovo matematika? Ili fali 40px po horizontali po oku, ili su u konačnici viška

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 14:43 (mrsmith).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po s
Nemaš ti pojma o matematici :-D
7 godina
offline
HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim

Greška je u tekstu. Rezolucija je 1440x1600px. Lapsus, šta'š, svima se dogodi.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim

Malo su ga upgrejdali pohvalno, no meni nista znacajno, VR za prave AA ili AAA naslove treba barem 2x4k boli me briga za zice slusalice i ostale stvari jer ionako sjedim za stolom bitan mi je prikaz bez vidljivih piksela!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim

A koja bu ti mašina vrtila tih 2x4k?

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po s
Stjepanj kaže...

Malo su ga upgrejdali pohvalno, no meni nista znacajno, VR za prave AA ili AAA naslove treba barem 2x4k boli me briga za zice slusalice i ostale stvari jer ionako sjedim za stolom bitan mi je prikaz bez vidljivih piksela!lp

 Si probao taj novi vr pa moš zaključit jel to valja il ne?

Nemaju svi 4 1080ti za 2x4k pri 90 fpsa.

Ali whatever, ti sjedis za stolom, sto ce ti slušalice i ostala sranja.

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
neaktivan
offline
HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim

Rezolucija nije povećana 78%, jer su prešli s RGB na PENTILE raspored, koji ima samo dva podpiksela, pa je broj vidljivih točkica samo 18.5% veći (9% u svakom smjeru, nimalo impresivno). Na mobitelima, koji su relativno daleko od oka, broj podpiksela nije kritičan, ali na VR, kod kojeg je razmak između podpiksela itekako uočljiv (screen door efect), to igra veliku ulogu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po s
Et_Tu_Brute? kaže...

 Si probao taj novi vr pa moš zaključit jel to valja il ne?

Nemaju svi 4 1080ti za 2x4k pri 90 fpsa.

Ali whatever, ti sjedis za stolom, sto ce ti slušalice i ostala sranja.

 Pa s obzirom na moja iskustva s skoro svim oblicima VR-a koji nesto znace u svijetu imam pravo zakljuciti da je porast rezolucije od par posto u praksi beskoristan isto kao sto je bio porast s dk2 na finalnu inacicu Oculusa, ali ok neka oni to pomalo nadograduju meni ne smeta no ponavljam zelim sto prije vidjeti 2x4k da ne gledam kao sad u cak 3 cijela piksela, boli me briga za slusalice, mikrofon i ostale stvari ovdje je glavni adut ekran i potreba za sto vecom rezolucijom i treba je sto prije dizati bez obzira tko imao ili neimao 4x1080ti. A sta si ti probao?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 21:59 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po s
Moja :))))
Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
offline
Re: HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po s
Stjepanj kaže...

 zelim sto prije vidjeti 2x4k da ne gledam kao sad u cak 3 cijela piksela,

 

Pimax 2x4k VR.

12 godina
offline
Re: HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po s
Stjepanj kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

 Si probao taj novi vr pa moš zaključit jel to valja il ne?

Nemaju svi 4 1080ti za 2x4k pri 90 fpsa.

Ali whatever, ti sjedis za stolom, sto ce ti slušalice i ostala sranja.

 Pa s obzirom na moja iskustva s skoro svim oblicima VR-a koji nesto znace u svijetu imam pravo zakljuciti da je porast rezolucije od par posto u praksi beskoristan isto kao sto je bio porast s dk2 na finalnu inacicu Oculusa, ali ok neka oni to pomalo nadograduju meni ne smeta no ponavljam zelim sto prije vidjeti 2x4k da ne gledam kao sad u cak 3 cijela piksela, boli me briga za slusalice, mikrofon i ostale stvari ovdje je glavni adut ekran i potreba za sto vecom rezolucijom i treba je sto prije dizati bez obzira tko imao ili neimao 4x1080ti. A sta si ti probao?

 Ispričavam se, nisam znao da komentiram sa profesionalcem sa tolikim spektrom znanja.
Vi izgledate kao jedan čovjek kojeg treba staviti na čelo za vr R&D tim. Trazim bug da odmah kontaktiraju Steam.
Vi znate što svijet želi, kakav Steam, tko su ti amateri u VR vodama.
Valjda će ispraviti u sljedećoj inačici sve po tvojoj želji, vratiti kabel za tvoju ljenu guzu isto, ništa van stolice.

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 22:17 (Et_Tu_Brute?).
12 godina
protjeran
offline
HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po svim

Ak vec neznas nesto konkretno napisati nemoj ga ni srati bezveze..bezicno sucelje mogu staviti kad ocelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 22:51 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Vive Pro je od svog prethodnika bolji po s
Stjepanj kaže...

 Pa s obzirom na moja iskustva s skoro svim oblicima VR-a koji nesto znace u svijetu imam pravo zakljuciti da je porast rezolucije od par posto u praksi beskoristan isto kao sto je bio porast s dk2 na finalnu inacicu Oculusa, ali ok neka oni to pomalo nadograduju meni ne smeta no ponavljam zelim sto prije vidjeti 2x4k da ne gledam kao sad u cak 3 cijela piksela, boli me briga za slusalice, mikrofon i ostale stvari ovdje je glavni adut ekran i potreba za sto vecom rezolucijom i treba je sto prije dizati bez obzira tko imao ili neimao 4x1080ti. A sta si ti probao?

 Složio bih se sa prvim djelom komentara. No sa drugim djelom ne. Prije bih rekao da je glavni adut game engine. Isprobao sam također skoro sve relevantne naoćale i još uvijek me fascinira igra blaze rush. Kladio sam se na Doom ali ga je bethesda usrala. Nisam vidio ni Climbe na cryengine-u. Ostala većina se radi na unity-u i UT4 samo su daleko ispod onoga što 1080p može prikazat. Pogotovo unity

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice