U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

poruka: 12
|
čitano: 4.652
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent, ".
6 godina
offline
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

prošle godine izabrao laqo... ostalo 600kn viška:)

 

nego jedno pitanje...jel laqo radi i na Huawei?

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

Je, jos i to mi fali, da sa osiguravateljem dijelim (ili navodno - "ne dijelim") podatke o tome kako vozim, da bih dobio par virtualnih stickera i mozda 3 kn popusta iduce godine kad me peljese?

 

Za pocetak, poludim od osiguravatelja (lako, my ass) koji kompliciraju postupak do max i zele sve moje podatke prije nego ce mi reci cijenu osiguranja. Cemu email, cemu mobitel? Registracija, eventualno ime/prezime (za provjeru jel stvarno znas tko je vlasnik, iako to nije bitno), datum rodjenja i amen. A ne "daj nam jos telefon ako nesto zapne" itd prije nego vidim cijenu. Fuj!

 

Godinama vec par auta osiguravam u AS-u (do nedavno Adriatic Slovenica, sada Generali), imaju najbolju cijenu koju sam uspio naci u RH, cak i prije ove "liberalizacije" gdje je neprikosnoveni davatelj neogranicenih bonusa bio Euroherc - imali su bolju cijenu. Za jedan od mojih auta Laqo nudi 970, AS je 890. Tako da ne kuzim bas gdje je tu popust, u odnosu na dosadasnju pljacku CO-a, definitivno (oni i AZ su definitivno imali najvecu premiju kad sam zadnji put gledao alternative prije nego sam naletio na AS).

 

Sto se ove "telematike" tice, a kako bi bilo da u auto sjednem nekog djelatnika MUP-a? Vjerujem da cu tada voziti pod jos vecim pritiskom, jos pazljivije i vjerojatno sje.at nesto po putu jer nisam opusten? Eto tako nekako vidim aplikaciju osiguravatelja koja mi mjeri brzinu, "nagla kocenja" i "ubrzanja" i onda mi nakon 25 godina voznje bez iti jedne nezgode (osim kad je lik prosao kroz crveno i zabio mi se u bok, tu nema pomoci) daje ocjene i uci me kako voziti? Hvala, ne hvala.

 
10 0 hvala 0
15 godina
online
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

Ne kužim kako će znati da li ti voziš ili netko drugi i u kojem si vozilu. Što ako telefoniram, a žena vozi?

O tome ne piše ništa u tekstu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPreve

Pa zašto bi morao znati, tebi je u interesu da ga ti imaš na svom telefonu instalirano jer češ onda ti dobit taj popust a ne netko drugi. Tu u Sloveniji Triglav ima aplikaciju "Drive" več 3-4 godine koja radi na sličan princip. Moraš mjesečno napraviti minimalno 400 km sa ocjenom ne manjom od 90 i tako svaki mjesec skupiš 2% popusta, u jednoj godini max 25% šta iskreno i nije tako malo. Ja osobno upalim tu aplikaciju na autocesti jer je tamo najsigurnije da češ dobit dobru ocjenu pošto je osjetljiva na nagla ubrzanja, nagla kočenja, preveliku silu u zavojima, ako diraš telefon u vožnji.... a ograničenja brzine koliko ja znam dobijaju iz Sygic-a jer je nastala u suradnji sa njima.

 

Pretpostavljam da će i ova radit na sličan princip tako da iskreno ne vidim ništa loše, možda čak neke i smiri u vožnji kad znaju da mogu dobro uštedit na osiguranju.

15 godina
online
Re: U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPreve
nikonja kaže...

Pa zašto bi morao znati, tebi je u interesu da ga ti imaš na svom telefonu instalirano jer češ onda ti dobit taj popust a ne netko drugi. Tu u Sloveniji Triglav ima aplikaciju "Drive" več 3-4 godine koja radi na sličan princip. Moraš mjesečno napraviti minimalno 400 km sa ocjenom ne manjom od 90 i tako svaki mjesec skupiš 2% popusta, u jednoj godini max 25% šta iskreno i nije tako malo. Ja osobno upalim tu aplikaciju na autocesti jer je tamo najsigurnije da češ dobit dobru ocjenu pošto je osjetljiva na nagla ubrzanja, nagla kočenja, preveliku silu u zavojima, ako diraš telefon u vožnji.... a ograničenja brzine koliko ja znam dobijaju iz Sygic-a jer je nastala u suradnji sa njima.

 

Pretpostavljam da će i ova radit na sličan princip tako da iskreno ne vidim ništa loše, možda čak neke i smiri u vožnji kad znaju da mogu dobro uštedit na osiguranju.

 

Zato što piše da snima u backgroundu. Ako ga treba startati svaki put kad sjedam u auto i vozim, to je ok. Vjerojatno ću većinom zaboraviti, ali kako kažeš, meni je u interesu.

Mjesečno uglavom ne radim 400km, tako da se tu neću usrećiti.

 

Ali kažem, ništa od toga ne piše u tekstu, a pretpostavka je majka svih zajeba. Od jednog IT portala očekujem više kad piše ovakve tekstove :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 19:26 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPreve
HCMAA kaže...

prošle godine izabrao laqo... ostalo 600kn viška:)

meni i još nekim poznanicima koji su provjeravali laqo opciju, nije donio nikakav popust, ili bude isto ili skuplje od trenutne police

15 godina
offline
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

A sto ce bit ako vozim bicikl, vidim da kaze da se aktivira iznad 20 Km/h, pa me onda kazni jer se vozim po nogostupu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPreve
HCMAA kaže...

prošle godine izabrao laqo... ostalo 600kn viška:)

 

nego jedno pitanje...jel laqo radi i na Huawei?

 Ne radi na tom kineskom krsu dida.

15 godina
offline
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

Isprobao. Ništa nije snimilo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

Glupost...

Nego, jel u HR ima nekakav sistem gdje kazne podižu cijenu osiguranja kao u SADu?

Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

Taman posla da im djelim svoje podatke toboze za neki popust. 

Kao sto su neki naveli sta kad se vozim sa frendom, busom, taxiem? Taxisti su inace poznat kako nas voze ko gospodu bez naglih pokreta hahah

 

 

Mislim da je ovo promasaj, dobra ideja al ima tu puno upitnika u pozadini

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
U Hrvatsku je stigla telematika kroz LaqoPrevent,

Ja ne kuzim laqo osiguranje i njihove cijene, imam u Croatii osiguranje obavezno oko 1000kn, a Laqo mi nudi za 1800?! Sto je najbolje u bilo koje drugo osiguranje da odes to bi bila slicna cijena kao i u croatii, 1000 i sitno kuna...

Pitao sam Laqo da li je jos sto u toj cijeni, ali nije, samo obvezno osiguranje.

Pa obavezno mi je najmanje bitno gdje sam osiguran, iz tog se ak postoji potreba naplaćuje druga strana... I ne kuzim tko se kod njih osigura... Mozda mladji vozaci, tko nema bonusa...?!

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice