U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

poruka: 322
|
čitano: 114.097
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t".
13 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Pronašli su način kako da zaobiđu zakon koji ih je spriječavao u pokretanju usluge u Hrvatskoj. Čak su i cijene odlične... 

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

... Ono što je sad ipak onako, veliki problem jest činjenica da je kvaliteta slike ne znam, 480p? 320p? . Skoro pa negledljivo loša slika.

Teško shvatljivo, posebice jer imam 50 megabitnu vezu (realno cca 30 megabita) tako da bi HD trebao raditi. Ili barem neki normalni SD. Jer ovo je za sada koma. Da ne pričam o tome da se slika zna zamrznuti, pa audio bježi, i tako, dosta tehničkih problema. ...

 To mi je čudno. Kvalitet prikaza varira od programa do programa, no generalno je sasvim pristojan, s tim što se tu i tamo prilagođava kvalitetu veze (mada kod tebe ne bi trebalo da bude problem). Smrzavanje mi se nije dešavalo. Moguće da te opslužuje neki lokalni server koji još nije proradio punim kapacitetom, kao doskorašnji korisnik, mogu da kažem da mi je usluga bila sasvim ok. Zapravo mi je to bio primarni način gledanja televizije, TV možemo računati da nemam (imam neku starudiju, pa je slika svakako bolja na kompu).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Koristim EON u sklopu Telemah paketa u BiH.
Pristup EON platformi je različit od platforme do platforme. Dozvoljeno mi je imati ga na 5+1 uređaja. 5 je android/PC/laptop gdje se pristupa android aplikacijom ili kroz browser (u slučaju PC/laptopa). Pristupni podaci su mail i password kojim sam registrovan na EON/Moj Telemah. Kvalitet slike varira.

Onaj +1 uređaj koji sam spomenuo kod 5+1 je smart tv kroz aplikaciju za smart TV (u mom slučaju je to Samsung na Tizenu). Za aplikaciju ne koristim mail/pass kao pristupne podatke nego pri prvom pokretanju aplikacije ista izbaci kod koji trebam unijeti na portalu Moj Telemah/EON gdje se na taj način moj TV registruje.

Kvaliteta slike kroz smart aplikaciju TV-a je vrhunska. To mi je ujedno primarni način gledanja TV-a. Korištenje EON smart top boxa sam totalnonukinuo, da ne moram koristiti dva daljinca.

Na portalu u svakom trenutku mogu obrisati neke od uređaja koji koriste EON da bih oslobodio mjesto za novi (npr kod kupovine novog telefona).

TV sedam dana unazad je stvar koja uvij k dobro dođe.

Sve u svemu, odlična iptv platforma.

Izbor filmova i serija u "videoteci" bi mogao biti bolji. Puno je naslova starijeg datuma.
morrisoN
 
4 0 hvala 4
2 godine
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Ne kužim, kako se aktivira 30 dana besplatno?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 17:59 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Theophilus Ruy kaže...
Ne kužim, kako se aktivira 30 dana besplatno?

 

Pa pokreni registraciju na jedan od paketa i pisat će ti da se prvih 30 dana ne naplaćuje, sljedeći mjesec ti naplate ako ne prekineš.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Usluga za mazohiste koji su željni debugiranja njihove iptv aplikacije i gledanja sadržaja u zapanjujućoj 0,34 k rezoluciji.

I naravno, uživanja u najslobodnijoj majke-mi-nezavisnoj N1 televiziji.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 19:13 (uuY).
Moj PC  
7 13 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Moram upisati broj kartice? Za besplatnih 30 dana? Zašto?

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 19:30 (Theophilus Ruy).
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Theophilus Ruy kaže...
Moram upisati broj kartice? Za besplatnih 30 dana?

 

Pa naravno da treba, sta si mislio, svakih mj dana otvorit novi email i koristit novi trial?

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
2 godine
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
To što kažeš nema logike.

Bankovna kartica nije jedinstveni identifikator.

Jedan čovjek može imati više bankovnih kartica...
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 19:44 (Theophilus Ruy).
12 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Evo, ja sam jedan od onih koji je jedva dočekao legalnu IPTV platformu i za sada su utisci pozitivni. Istina, inicijalna konfiguracija bila je malo zbunjujuća (kao i drugima, ni meni nije odmah prepoznalo TV), no nakon par minuta sve je bilo ok. Ovako generalni dojmovi nabrzaka:
 
- kvaliteta slike sasvim dobra, kod mnogih meni bitnih kanala (naravno, SK) puno bolja nego kod piratskih providera. Problema s bufferingom ima eventualno tek na početku, nakon par sekundi se stabilizira i sve je ok. Ne znam zbog čega ostali imaju problema, možda sam ja samo imao sreće.
- aplikacija solidna, i na TV-u i na tabletu (opet, bolje i intuitivnije nego kod pirata)
- gledanje unatrag - kvaliteta na 4k TV-u ok, mogla bi biti bolja. Meni je osobno zanimljivo što se mogu gledati utakmice Eura, a na A1, preko njihovog STB-a, nemam tu mogućnost (???)
 
Naravno, treba vidjeti kako platforma funkcionira "na duže staze", no za sada sam zadovoljan. Za ono što meni treba, sasvim dovoljno. Glavna zamjerka - aplikacija ne skriva kanale na koje nisam pretplaćen (uzeo sam najslabiji paket), a to bi bila stvarno korisna mogućnost. Ili ju ja nisam našao u postavkama, moguće je i to. Sve u svemu - dobro je.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
yep meni takoder nist ne smrzava, odlično radi ali prije neg sam doma isprobao, na poslu sam bio na kompu probao i štekalo mi je i zamrzavalo i kvaliteta slike je bila niska, jedina razlika je provider, na poslu optima, doma t-com preko 4g mreže
battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Theophilus Ruy kaže...
To što kažeš nema logike.

Bankovna kartica te ne identificira.

hhh, 5 puta si editirao post 

 

Upisi broj i gotovo :)

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
2 godine
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
, ne gledam baš TV. Ali nema logike pa neću upisati ništa. Iako je minutu posla.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 19:47 (Theophilus Ruy).
12 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Ja sam odabrao paket i onda se prikazala poruka da ću biti preusmjeren na stranice banke iako me nije tražio nikakav broj kartice. Nakon toga me izbacilo i sad se mogu ulogirati na mojeon.hr i na eon.tv i piše mi da je trial period, ali nijedan kanal ne radi i kad odem na plaćanje kaže da nije dostupno.

 

Ne znam sad je li registracija prošla kako treba ili nije. S istom mail adresom i brojem telefona više se ne mogu registrirati jer kaže da je već iskorišteno. 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Osobno na mojem tvu aplikacija steka za popiz***. Ok imam stariji tv stariji android ali opet nadao sam se fluidnom radu. Izgleda da cu ipak ostati na staroj "ilegalnoj" televiziji. Jel koristi tko tu aplikaciju na xiaomi boxu? Ili sticku? Kako radi? Nebi kupovao njihov prijemnik rade bi uzeo nesto od gore navedenog pa da mi ostane i za druge stvari ako se bas odlucim.

 

P.s steta da se nemoze na 2tva odjednom sto mi je isto od vaznosti

Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Idealist kaže...

Funkcionira li ovo prek Portal URL-a (set-top-box - ne android!)? Pitao bih njih, ali mail-ovi mi se vraćaju (odbijeni).

 

Funkcionira preko browsera i preko Android aplikacije/Android TVa.

 

Nisam siguran što ti je to "portal url". 

 na set-top box-u (npr. MAG 322) koji funkcionira na linuxu (ili cemu vec) ne mozes instalirati aplikacije vec te provider registrira preko MAC adrese uređaja (set-top box) i pošalje ti portal url kojeg uneses u uređaj i preko tog linka dobijes popis programa i onda najnormalnije gledas televiziju. EXYU.tv ima tu mogucnost i funkcionira perfektno, samo sto mi je preskupo placati toliku cijenu za 2-3 tv programa.

U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Zna li netko kako ... otkljucati odredjene kanale na TVu ? Na browseru rade bez problema, nakon sto unesem sifru.

Na TVu ih ne mogu pronaci, cak niti u pretragi ih se ne nalazi. A nema nigdje postavke za otkljucavanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

 

 

Imadem već A1. Onaj 3u1. Ovo jedino za grunt?

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O

Određeni kanali  idu samo preko browsera, kanali za odrasle

BE HAPPY 要開心 : )
14 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Q-Tip kaže...

Ja sam odabrao paket i onda se prikazala poruka da ću biti preusmjeren na stranice banke iako me nije tražio nikakav broj kartice. Nakon toga me izbacilo i sad se mogu ulogirati na mojeon.hr i na eon.tv i piše mi da je trial period, ali nijedan kanal ne radi i kad odem na plaćanje kaže da nije dostupno.

 

Ne znam sad je li registracija prošla kako treba ili nije. S istom mail adresom i brojem telefona više se ne mogu registrirati jer kaže da je već iskorišteno. 

 Ovako isto je i meni bilo, ali izgleda da sa emailom i passswordom se mozes ulogirati na https://mojeon.hr/

Izgleda da je account kreiran makar nije zavrsen proces 

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
5 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Dok god je IPTV-a od razno raznih, za duplo manje novaca, ovo nema smisla... Mislim, imalo bi da, se uz njihovu pretplatu ne mora plaćati i HRT pristojba (za 4 je***na programa na kojima nema nikada ništa normalno)... Za televizijske programe je (ilegalni) IPTV zakon, a za filmove, serije i ostalo je KODI...
 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Popodne je sve radilo kako treba, a evo večeras trza svakih par sekundi. Negledljivo! Stari IPTV radi kao podmazan. Veza je preko Optime 55Mbps. 

 
0 1 hvala 0
8 godina
online
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

89kn (nema smisla ova od 49, praktički samo SK nečem) za ovu "uslugu"?

 

Kvaliteta slike ispod razine najgorih IPTV šanera, aplikacija je neka beta...

 

Svijetla budućnost nas čeka sa ovim Telemachom.

 

P.S. HT, 43-47 mbit, ovisi kakve je volje. Netflix 4K radi bez greške.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 23:47 (Nuclear_Phoenix).
 
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Kaže da imaju prepaid, jel to znači kao netflix mjesec za mjesec bez pretplate?

 

kod mene isto HT 50Mbit pa me zanima jel može

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 0:01 (K3rM1t).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Nuclear_Phoenix kaže...

* * *

 

Svijetla budućnost nas čeka sa ovim Telemachom.

 

P.S. HT, 43-47 mbit, ovisi kakve je volje. Netflix 4K radi bez greške.

Je li vam Doktor ovdje fino rekao da United Grupa dolazi u HR. Dolazi i ne može ga zaustaviti. Državni telecomi na aparatima konkretno Telecom Srbije, Hrvatski Telecom, BHTelecom.
Prvo sam rekao da dolazi, pa sam rekao da je stigao i da ide rebrandiranje od 3 mjeseca a sada i ovaj promo.

Aplikacija je bogovska na android tabletu, vidiš pore na licu igrača na Euru, jednako dobro radi i na Edge. D3 STB nije loš toliko ali za pravo uživanje ima EON Box.

Malo o Sportklubovima pa birajte: Formula 1, Formula 2, Formula 3, Formula E, Moto GP, Moto 2, Moto 3, Moto E, DTM, Nascar, Porše Kup, a jezik (ne mogu da skontam kako da ga mijenjam) i hrvatski i srpski komentatori. Ovdje imamo i taj kutak za kraljicu oktanskih sportova. Sprski u ovim gore nabrojanim sportovima su nebrojno bolji komentatori nego hrvatski, pričali smo tome u tomi Kutak za ljubitelje Formule 1. Imate i eSporKlub (da geldate kako djeca igraju igrice).

Ne kontam nikako da netko može reći "Sport me ne zanima", ok ne zanima ni mene a finale svjetskog prvesntva će geldati gdje, na mudu labudovom.

Trenutno je Euro u BiH moguće jedino kroz Telemach gledati, a tek sledeće godine imaju za skoro sve države i za svjetsko prvenstvo u Kataru. Neki kanali imaju i 4K rezoluciji.
Reza se prilagođava (barem ja kada gledam kroz Android tablet nakon 2-5 sekundi na HD ili koji već đavo. Formula 1 se 2019. mogla gledati čak na 4 kana kroz 4 različita kuta, nešto o čemu smo samo prije pričali kao "dolazi DVD pa će vam ponuditi dva različita završetka filma".

Doba Optike stiže i zna se da je Nokia izabran kao partner pa arhivirajte i ovaj post pa ćete za par godina imati 10 GbpE mrežu.

O sadržaju kroz tih koliko tisuća serija i programa glupo je i raspravljati. Da sve odgledate treba vam godišnji od 10 i kusur godina.

Sa druge srane, teško da trenutna Televizija može parirati uslugama kao što su Netflix, Amazon Prime, HBO Max, AppleTV+ a da ne govorim za Disney+ koji u vlasništnu ima NAT GEO, Marvela, Pixara. A ionako da to sve pokupujete i da je čak lokalizirano treba vam jedno 2000 kuna pretplata... da ne govorim o muzučkim servisrima.

U Sarajevu je toliki jaz od strane domaćih bosanskih nacionalista da je dolazilo do de facto otvorenog rata gdje su pojedinci rezali optičke kablove. Arene su podmuklo pokušali dati ne po istim uslovima Telemachu a ovaj potoniji je pustio da se sve to fino odradi kako i valja. Sada na Arenama će te gledati šta? NBA koja odavno nije zanimljiva.

Gledao sam finale Game of Thronesa jer sam imao (a i dalje imam HBO) u 03h prije no što ću na posao i postavio ogroman Spoiler na najvećoj FB Fan stranici vezano za GOT, ljudi mi prijetili da će me ubiti ako dođem u HR :-D
Bilo je zanimljivo - čisto da vam dam dodatni materijal za flejmanje.

A i skreno i jedva čekam Optiku, imam pišljivih 1/1 Gbps a Japan ide na 40 Gbps (ili GbpE), pa valjda i ja dobijem makar 10 Gbps za par godina jer mi u Bosni ionako nismo bolje ni zaslužili.

12 godina
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Korky kaže...

Imal' šta za 20 kuna?

 ima za 35, iptv, tona programa.

15 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Telemach ima solidnu ponudu no ako mislite koristiti OTT na mobilnih telefonima trebate imati na umu da ždere promet.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
10 godina
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Moze li mi netko objasniti kako je to puno jeftinije od npr. A1 internet + TV.

A1 = interent 179kn + TV filmski 90 kn = 269 kn

EON= pokucni internet telemach 169kn + EON premium 139kn s popustom (da dobijem HBO kao sto ima A1 filmski) = 308 kn (a da ne spominjem ogranicenje od 200Gb na Telemachu)

 

Mozda onima koje zanimaju samo SK bi bilo OK, npr A1 internet 179kn + EON start 49kn = 228 kn

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.6.2021 10:26 (10alex).
 
1 1 hvala 0
4 godine
offline
U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan OTT t

Ja na Max tv-u Max 3 Premium plaćam 364 kune ( sa dodatnim prijemnikom ).

Na mail sam dobio ponudu od A1 za trio paket sa svim paketima ( sportski, obiteljski i filmski ) od 339 kuna; ako još uzmem dodatni prijemnik kakav imam na Max tvu dođe mi 379 kuna ( prijemnik je dodatnih 40 kuna ).

Ako se kod Telemacha uzme EON Premium paket koji je sada 169 kuna ( prom,otivna cijena koja bi mogla nakon nekog vremena biti i viša ) i flat internet od nekog providera opet dolazim na cca 350 kuna....

drugim riječima, za taj tip i opseg usluge treba izdvojiti do 400 kuna, koga god uzmeš.....neke velike razlike nema.....

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj je konačno stigao EON, popularan O
Nuclear_Phoenix kaže...

89kn (nema smisla ova od 49, praktički samo SK nečem) za ovu "uslugu"?

 

Kvaliteta slike ispod razine najgorih IPTV šanera, aplikacija je neka beta...

 

Svijetla budućnost nas čeka sa ovim Telemachom.

 

P.S. HT, 43-47 mbit, ovisi kakve je volje. Netflix 4K radi bez greške.

 

EON je svjetski nagradjivana platforma, slika i dostupnost sadrzaja 7 dana unatrag je definitivno vrh. Odakle ovakve info da je Telemach totalno los nemam pojma.

 

Sad sto se tice cijena itd.... ne bih da komentarisem, ali usluga kao usluga je odlicna.

 

It's so deep how can you be so shallow
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice