Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

poruka: 242
|
čitano: 39.060
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol".
14 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

treba na coins samo napisati HRVATSKA.

čudo je da postoji, veće od svih teslinih izuma.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Kao inteligentan čovjek ne bi posrao ljude nego bi poslao poruku ujedinjenja i sloge.
11 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Kad ce vise euro u Hr da ne moram mjenjat kad dodjem iz De?...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
MEGATAMA kaže...

Kad ce vise euro u Hr da ne moram mjenjat kad dodjem iz De?...

 naš će euro biti 20% skuplji od njemačkog, koga god stavimo na njega.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Nije li Nikola za razliku od svih drugih koje si naveo djelovao uglavnom u Americi?

Malo mi je čudno reći Hrvatski sportaš za osobu koja se rodi i odrasta na području Hrvatske i nakon osamnaeste ode i ostane u inozemstvu, gdje se počne baviti sportom za tu naciju.

 Amerikanci ga i svojataju kao svojeg znanstvenika, ako se ne varam - uzeo je njihovo državljanstvo, većinu života i djelovanja je bio tamo, pa to i jest argument za amere. Međutim, on je u ameriku došao sa skoro 30 godina, no opet ne mogu reći da su u krivu što ga i oni smatraju 'svojim'.

A što se sportaša tiče, naravno da ima i takvih slučajeva, primjerice pešalova smatraju bugarsko-hrvatskim dizačem utega. I nitko tu ne vidi problem

9 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
picajzla0707 kaže...
Dojitza kaže...
Što po tebi onda znači hrvatski znanstvenik, ako to nije narodnost?
Malo mi je nejasno koji ti je kriterij za nazvati nekoga znanstvenikom neke države.

 e jbga stari, brkaš pojmove ali maksimalno

jel onda hrvatski političar milorad pupovac srbin ili hrvat?

 

kako ti je nejasan kriterij, rođen je i odrastao u hrvatskoj - čiji je znanstvenik, ako ne hrvatski

sasvim nevezano uz narodnost

 

Dojitza kaže...
Vjerojatnije bi izašao s porukom ujedinjenja i fino posrao koncept narodnosti. To ne bi zadovoljilo ni jedne ni druge, i dalje bi ga svojatali i pokušavali njegova postignuća pripisati 'svojoj krvi'

opet brkaš, time što ga se naziva hrvatsim znanstvenikom ne pokušava se njegova dostignuća pripisati 'svojoj krvi', štogod ti to značilo

pokušaj shvatiti, tesla je srbin jer su mu mater i ćaća srbi, pripada toj nacionalnoj manjini, isto kao i pupovac, no kako je rođen i odrastao u hrvatskoj, smatra ga se hrvatskim znanstvenikom, kao i pupovca hrvatskim političarom srpske nacionalnosti

 

jel ti i dalje nije jasno?

Ne znam od kud ti da su mu mama i tata bili Srbi. 

 

Nikola Tesla je u svojem dnevniku zapisao ovo:

"Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prapreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota."
Đuka Mandić, majka Nikole Tesle, rodom je iz Tomingaja iz Gračaca. Po njezinoj majci (tj. Nikolinoj baki s majčine strane), obitelj Mandić vuče podrijetlo od ličke obitelji Budisavljević. Majka Teslina oca Milutina bila je rodom iz obitelji Kalinić, također iz ličkoga mjesta Raduča.
Ja iz toga nigdje ne vidim da je Srbin, nego je bio Hrvat pravoslavne vjere. Što sve ljudi radi žene rade :) ...
Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 19:03 (Emilio Estavez).
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Pešalov se natjecao i za bugarsku i za hrvatsku.
14 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

“Ludi naučnik srpskog porijekla posjetio Srbiju:

Nikola Tesla, poznati američki osobenjak iz naučnih krugova, posjetio je Beograd. To je Teslin prvi posjet Srbiji, u kojoj zbog svog kontroverznog načina života dočekan s podozrenjem i prezirom.

Tesla je odsjeo u hotelu Astorija, na posljednjem katu, a osoblje tog hotela nam kaže da nikada ranije nisu ima tako neuglednog gosta i da su jedva čekali da ode.

Šteta koju je Tesla napravio u sobi procjenjuje se na nekoliko hiljada dinara, naročito zbog toga što je, eksperimentirajući munjama, spalio sve zidove, a u uglu sobe napravio improvizirani  golubarnik.

I u naučnim krugovima su suglasni da taj takozvani naučnik bruka za Srbiju i nadaju se da njegovo ime nikad u budućnosti neće biti dovođeno u vezu s našom nacijom.”

 

 

VenAtoR#2231
Moj PC  
7 0 hvala 4
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Pešalov se natjecao i za bugarsku i za hrvatsku.

 I koja je sad tvoja poanta? Tesla se nije 'natjecao' za hrvatsku ili što već pokušavaš reći? Nije do odlaska u ameriku bio znanstvenik, nije razmišljao kao znanstvenik prije amerike, možda je u hrvatskoj bio samo drvosječa iz smiljana, pa bi ga trebali zvati hrvatskim drvosječom?

Gle, ne da mi se više natezat, probao sam ti objasniti, ali očito nejde.

Nećeš shvatit jer ne želiš shvatiti

9 godina
neaktivan
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Njemacka pjevacica porijeklom iz Hrvatske. 

Nikola Tesla americki znanstvenik porijeklom iz Hrvatske.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Neki cika na dnevniku je pricao da svaka zemlja moze staviti sto god zeli, nema restrikcija, osim onih opceprihvacenih, naravno neka zemlja clanica moze osporiti izbor ako za to ima valjani razlog, ali samo zemlja clanica.

Dakle, srbija trenutno ne moze osporavati teslu na kovanicama eura, a kad udje u eu i pocme koristiti euro nitko im ne brani da ga i oni stave.

Motiv ni ne mora biti vezan za drzavu, mozemo staviti i paju patka ako nama to odgovara, i ako ga niti jedna clanica ne smatra uvredljivim po nekoj osnovi.....

Problem je sto mi i nemamo bas sto staviti,.mozda radije neke prirodne ljepote, znamenitosti, nesto....jer kratki smo s poznatim povijesnim licnostima, a da se isti nisu nekom "zamjerili" u nekom trenutku u proslosti, od stoljeca sedmog....

Uostalom, ako je parola da smo tek od 90-te "svoj na svome", a do tada smo uvijek bili "tudji"..... Nekako, koga god da stavis, bas i nije "nas"....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 20:41 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Pa izjava tesla je hrvatski znanstvenik mi nema smisla jer mi je neobično tako nazivati nekoga tko se znanošću u hrvatskoj uopće nije bavio. Nek se precizno veli, tesla je narodnoscu srbin, rođen, odgojen i odrastao na području hrvatske, a američki je znanstvenik. Treba biti precizan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.7.2021 23:24 (Dojitza).
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Kako ti znaš kad je on počeo razvijati svoje ideje, jel to bilo sa 15 ili 20 ili 25 ili tek nakon što je otišao u jameriku?
Baš ga drobiš, uostalom i njegovo djelo je i prva hidroelektrana u europi, napravljena baš u hrvatskoj
http://abcgeografija.com/nepoznata-hrvatska/krka-sibenik/
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Morat ćemo ostati na tomu da meni nema smisla Nikolu zvati hrvatskim znanstvenikom jer obzirom na osjetljivu prirodu njegovog podrijetla nije dovoljno precizno.

Da se razumijemo, ja bih ga nazvao Čovjekom koji se u SAD-u bavio znanošću i koji je srpske narodnosti a porijeklom s prostora današnje hrvatske.

Ostalo mi je iskrivljavanje činjenica i svojatanje.

Isto tako me nije briga tko će ga staviti na kovanicu, u redu je slaviti velike ljude.

Apsurdna mi je cijela prepirka oko toga čiji je točno upravo zbog toga što je zapravo nebitno.

Možda nekima prastari plemenski instinkt govori da si asocijacijom s velikim osobama dižu vlastiti status - istina, ali samo u očima drugih ljudi koji također vjeruju tom instinktu.

Ja vjerujem da veliki ljudi poput tesle vole pozitivnu emociju koju pleme/narodnost potiče - slogu, zajedništvo i osjećaj pripadnosti.

Isto tako vjerujem da znaju da ista ta emocija ima i drugu stranu, od koje zaziru i protiv koje se bore. Upravo ta emocija svojatanja, koja da se razumijemo postoji kod mnogih kako srba tako i hrvata, je uzrok toliko svjetske patnje i nevolje.

Ja stojim protiv toga, vjerujem da bi i tesla stajao protiv toga, a isto tako se nadam da i ti stojiš protiv toga.

Zato držimo teslu blizu srcu, da nas podsjeća što možemo postići. A druge ljude cijenimo u njihovoj ljudskosti i ne izazivamo sasvim normalne plemenske reakcije forsiranjem divizije i svojatanja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 0:54 (Dojitza).
15 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
ante_etna kaže...

Možda ipak ne bismo trebali stavljati povijesnu ličnost na kovanicu jer je to izvor prijepora. Bolje neku prirodnu ljepotu, neki krajolik primjerice Savudrijsku Valu ili Prevlaku.

 joj, da: imam krasnu susjedu, koja je prirodna ljepota. može. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

Luka Modrić isto tako ne, jer je suradnik mafije. 

--------------------------------------------

Moji prijedlozi su borci NOB-a, maršal drug Tito, Štef Lamza, Dinamov grb(malo slovo d, kao u mojem avataru recimo), Robert Prosinečki, Mate Parlov, Boško Buha, Old Shatterhand(-znate da je sniman kod nas),....

Okay, neki prijedlozi su možda subjektivni, ali drug Tito je svjetski čovjek, a naš gore list.

 

 

 Ja bi rađe izreku ne sjećam se...  Tu je mali lukica koji je vrhunski nogometaš pokazao da ništa nije bolji od tatte iz međugorja... I onda kad ga mi dižemo u nebesa a kad je imao priliku da strpa figu zločinačkoj organizaciji jer njemu ko vrhunskom igraču mamic i drugi mogu svirati frulu on i veliki borac Lovren su napunili gaće dovoljno je vidit izjave sa suda...  Đabe mu svi trofeji kad je nula od čovika.  

A kad ćemo stavit navijačke simbole zna se koji je klub u hrvatskoj najpopularniji i to više nego svi ostali skupa... Od ljudi ja bi stavio gospodina Tomislava Ivića koji je udario temelje modernog fluidnog nogometa...  Bar se sjećao di je bio i što je radio...  

9 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Sve ovo sa Teslom ok, no na stranu to. No prvo, referendum narodu (mada ce se to u ovoj drzavi zataskati ko i sve drugo) zelimo li mi taj Euro ili ne. Ove puste bajke brace Plenko-Vujcic Grimm neka ostave po strani. Ono bit ce nam ko Slovencima, kao otici ce cijene samo malo.  Aha, hoce friska friga. Jesu li Englezi bili idioti zato jer su rekli "ne!" Euru ?! Ono i nakon Brexita funta jaca za koplje od Eura - bilo i bude. Da, netko ce reci "pa obvezali smo se", jesmo samo ne kad i gdje. To su vise smjernice nego pravila ionako.  To sta Europa jamra i cvili ko napusteno stene da se turnemo u taj robovlasnicki sustav koji su si fino osmislili - neka si samo oni furaju dalje, bez nas po mogucnosti. Sa ekonomijom, nacinima zivljenja i poslovanja Euro vodi u Grcka 2.0 scenarij 1000% , jer zemlja koja zivi od turizma i moljaka narod za cijepljenje samo da sezona opstane i ne ide u drugom smjeru. To i laik vidi. Dodatne pricice kako mi jelte maltretiramo jadne turiste, pa oni moraju jel, mjenjat valute dok dojdu ovdje, ha boze moj, zato i postoje mjenacnice. Prema tome, prvo referendum (ili vile u ruke svejedno) pa onda dalje. Euro moze onoga trenutka kada se RH place izjednace sa Njemackim - znaci ovim tempom kojim idemo pa za jedno cirka...500+ godina... Cak i onda ne. Imamo valutu, a ovo neka si zadrze slobodno oni sami, ionako smo im zadnja rupa na svirali po pitanju svega. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 5:28 (Sarenn).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

Bilo nekidan u novinama,neovisno istrazivanje kaze da je 74% Hrvata protiv Eura,vjerujem nije daleko od istine.

Mislim da se tu ne treba nista cuditi,sami smo izabrali-tocnije nismo izasli na izbore zbog ljenosti i opet dozvolili manjini da pobjedi!Eh sada ta manjina nam kroji sudbinu i nasilno namece Euro,pod opravdanjem da smo ga vec odabrali ulaskom u EU.Hrvati su super narod za viku i galamu,te dizanju revolucije na internetu,no kada treba bas izici iz svoga prostora,onda im se ne da,jer ipak je bolje cekati super izlaznost kada netko od nasih sportasa u necemu pobjedi.

Komunisticka partija na vlasti u HR baca kosti narodu dizuci tenzije o pripadnosti N Tesle,jer to vec uredno 30-tak godina uredno sljaka kod glupavoga naroda,koji se ne zna okrenuti buducnosti,nego stalno kaska za duhovima proslosti.

Tesla je ipak Hrvat i tu nema zaista polemike,glupo je uopce govoriti o icemu drugome.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
ZaliazniMacan kaže...

Luka Modrić isto tako ne, jer je suradnik mafije. 

--------------------------------------------

Moji prijedlozi su borci NOB-a, maršal drug Tito, Štef Lamza, Dinamov grb(malo slovo d, kao u mojem avataru recimo), Robert Prosinečki, Mate Parlov, Boško Buha, Old Shatterhand(-znate da je sniman kod nas),....

Okay, neki prijedlozi su možda subjektivni, ali drug Tito je svjetski čovjek, a naš gore list.

 

 

 Ja bi rađe izreku ne sjećam se...  Tu je mali lukica koji je vrhunski nogometaš pokazao da ništa nije bolji od tatte iz međugorja... I onda kad ga mi dižemo u nebesa a kad je imao priliku da strpa figu zločinačkoj organizaciji jer njemu ko vrhunskom igraču mamic i drugi mogu svirati frulu on i veliki borac Lovren su napunili gaće dovoljno je vidit izjave sa suda...  Đabe mu svi trofeji kad je nula od čovika.  

A kad ćemo stavit navijačke simbole zna se koji je klub u hrvatskoj najpopularniji i to više nego svi ostali skupa... Od ljudi ja bi stavio gospodina Tomislava Ivića koji je udario temelje modernog fluidnog nogometa...  Bar se sjećao di je bio i što je radio...  

 aha. mamić držao za muda komplet pravosuđe i tulumario s predsjednicom a ti bi da ih neki usrani nogoloptaš razbuca? 

lako je laprdati iza tipkovnice, treba i razumjeti odnos snaga. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Hrvati su birali ulazak u EU. Samim time birali su i Euro. Uvođenje Eura je obvezno. Jedino je UK bilo izuzeto. Sve druge države u kojima Euro nije valuta ne ispunjavaju uvjete. E sad, neke ih namjerno ne ispunjavaju, ali to ne mijenja činjenicu kako nije na građanima da to odlučuju.
U svakom slučaju, micanje ustaške valute odobravam.
 
5 3 hvala 0
2 godine
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Dojitza kaže...
Jasnije, hvala. Problem je u nepreciznosti kad se kaže hrvatski znanstvenik. Ne zna se misli li se da je narodnost ili mjesto rođenja. Možda bi pomoglo reći tesla je srbin rođen u hrvatskoj a ne Hrvatski znanstvenik koji je i Srbin

 

najbolji primjer su ti američki znanstvenici..

vijest ide ovako; "američki znanstvenik mojukito popushito je otkrio poremećaje u DNK"..bla...bla i na slici vidiš Japanca.

 

pomisliš li ikada, "hej pa nije on amerikanski znanstvenik, on je Japanac"

 

Ja ne.

2 godine
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
PzKpfw kaže...

 

 

Inače, ne bi stavljao Teslu bez suglasnosti sa srpskom braćom. To je prvo.

 

Tuđmana ne bi stavljao, jer je on sukreator zla na ovim prostorima. Zagovornik gencoida nad Srbima i podjele BiH. Pročitajte se i malo haške presude.

Luka Modrić isto tako ne, jer je suradnik mafije. Kralj Tomislav je upitna historijska ličnost. Vukovarski vodotoranj je mit nacionalističke agende.

 

--------------------------------------------

Moji prijedlozi su borci NOB-a, maršal drug Tito, Štef Lamza, Dinamov grb(malo slovo d, kao u mojem avataru recimo), Robert Prosinečki, Mate Parlov, Boško Buha, Old Shatterhand(-znate da je sniman kod nas),....

Okay, neki prijedlozi su možda subjektivni, ali drug Tito je svjetski čovjek, a naš gore list.

 

 

 ti si legenda...  

 

 

upravo kaže moja kći čitajući tvoj post; "e svakakvih budala ima na ovom svijetu"  

7 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
all_or_nothing kaže...

 aha. mamić držao za muda komplet pravosuđe i tulumario s predsjednicom a ti bi da ih neki usrani nogoloptaš razbuca? 

lako je laprdati iza tipkovnice, treba i razumjeti odnos snaga. 

 Upravo to, Mamić je nekaj najbolje kaj se dogodilo ovoj državi ikad.

Samo kaj je kolega splićo, pa smatra da je vršena opresija nad ajdukom, a teško je pogledati u ogledalo i priznati da je ajduk sam sebi za sve kriv, samo kaj su dalmatinci takvi ljudi, neka ih...

Da se razmemo, ja sam strastveni navijač našeg ajduka, i smatram da i ovi rezultati kaj postižu su čudo, kad pogledaš kakva je uopće situacija u klubu, netko drugi na njihovom mjestu bi već ispao u 3. regionalnu.

Ali, taoci su sami sebe, i ostatak lige bude nešto i postigao, i igraju nogomet, ali Hajduk bude vječno groblje, ali barem jasno oslikava mentalitet malog 'rvata...

 

Kruha i igala...
2 godine
neaktivan
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

Mamic u svakoj normalnoj zemlji bi bio u zatvoru i sa zapljenjenom imovinom. 

U nas kao treba dokazat krivnju da bi se zamrznula imovina.  Odakle mu sad 45 milja kn? 

Modric je mogao samo reci da napravili smo to i to tad i tad i otišao bi čistog obraza ali jbg bez mamica on bi čuvao ovce na Velebitu i toga je svjestan. 

A hajduk je do novog predsjednika i sportskog direktora bio taoc sam sebe i ljudi koji su imali previše interesa samo su mali miševi...  Sricom pa je novi prezidente svima da vritnjak...  

Ali eto prijedloga za euro kovanicu kriminalac i predsjednik suda skupa zderu locu putuju u dubai sa ljubavnicama u šoping ...  I onda čitam izjave kao mamic je dobar kralj ovo ono...  Mamic je potplatio sve žive i nežive i opet su ga osudili i on je sad ogorčen jer je bacio pare u bunar.  Čim su mu rekli da skrati jezik i da će ga vjerojatno "pomilovat" jer puno moćnika sa njim suruje odjednom vise nema presica iz međugorja...

Isto kao što je uskok nakon smrti bandica zaključio da je ovaj bio korumpiran...  Alan Ford država.... Tako da bi i on bio super logo za euro... 

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

A ti se čudiš ko da ne znaš kak nogometni svijet funkcionira.

Mamić je glede toga mala beba.

Pogledaj afere po italiji npr.

A tek španjolci, oni su najgori, barci i realu država već 2006. "oprostila" prek 2 milijarde eura poreza, kao sve legalno, a drugim klubovima oduzela još i više.

To je jednostavno tak, prevelik biznis.

Ali Maminjo je tak raskrinkao pravosuđe, naravno, tim sucima nitko nemre ništa, ali sad im je barem malo nelagodno, možda neki počini samoubojstvo ak mu savjest proradi, tak da je maminjo sam napravil više nego sve institucije zajedno glede toga, i svaka mu čast.

A kaj se njega tiče, mogu mu samo soli na rep, u najgorem slučaju da ga i izruče dobio bude šest mjeseci "zatvora" u sheratonu, poslije toga kaj se mene tiče kandidirat ga za predsjednika !

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
BlueMax kaže...
U svakom slučaju, micanje ustaške valute odobravam.

Hajdmo onda i crnu boju zabraniti,jer....zaista kolega,gluplji post nisam dugo procitao!

Savrseni prijedlog za Hrvatski mark je hobotnica,ne zbog Jadranske hobotnice,nego zbog korupcijske hobotnice,koja ima svoje pipke u svakoj pori prosjecnoga Hrvata.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
10 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

 

Da, kuna je bila ustaška valuta, to nije sporno. Sporno je što ova država jako voli se busati u prsa da je jako pametna, al' ne želi reći istinu.

 

Već 30 godina, kao država vi koketirate sa fašizmom. Kao niste fašisti, a izgledate kao oni, govorite kao oni, pozdravljate kao oni, pjevate kao oni,...stavljate ustaške pozdrave u bliznu konc-logora, itd....

 

Narod mora prepoznati da zločinci i kriminalci sa njima manipluraju, te da guraju ovakve teme, da bi se raja svađala. Čiji je Tesla?

Čiji je M. Parlov, čiji je Novak Đoković, čiji je A.Eisten?

 

Čiji je na kraju krajeva Dinamo? Ruski, komunistički, srpski? Tko želi Dinamo u Zagrebu, neka ide u Pančevo. Tako je govorio dr. Franjo Tuđman. Kaj nije? Tako vam je i sa N. Teslom i svim ostalim temama. 

 

U BG se cijelo vrijeme rata dok je radio konc-logor Jasenovac i mnogi drugi, viorila zastava NDH. U centru Beograda. Pred narodnom vlasti, četnici, ustaše i ostali nacifašisti zajedno su bježali.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
5 5 hvala 3
12 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Tukče, nisam napisao da bi istrijebio sve kune nego da želim da se ukine ustaška valuta. Nije isto kuna u šumi i kuna na novčanici, kao što nije isto crni automobil ili crna uniformi.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Da te malo podsjetim na činjenice:

Tesla je održao čuveni pozdravni govor u današnjoj zgradi rektorata, studentima i profesorima beogradske Velike škole:

„Ja sam, kao što vidite i čujete ostao Srbin i preko mora, gde se ispitivanjima bavim. To isto treba da budete i vi i da svojim znanjem i radom podižete slavu Srpstva u svetu.“

Hajdemo dalje...

1.Tesle vuku poreklo iz srpskih zemalja sa ove strane Drine.

2. Tesla je rodjen u Austrougarskoj monarhiji a ne u hrvatskoj. hrvatska kao drzava nije postojala

3 Tesle su bile SRBI a ne hrvati. a Teslin otac je bio PRAVOSLAVNI svestenik a ne katolicki.

4 Tesle su zivele u vojnoj krajini koja nije bila pod zagrebackom upravom vec pod raportom Becu.

5. Tesla je visoke skole ucio u GRACU u Austriji i pokusao kasnije u PRAGU nije to cinio u zagrebu.

6 Postaje dopisni clan SRPSKE KRALJEVSKE AKADEMIJE 1894 a prima ga u posetu licno srpski kralj ALEKSANDAR OBRENOVIC.

7. 1937 postaje redovni clan iste u Jugoslaviji srpskog Kralja Aleksandra Karadjordjevica

8 KRALJEVINA JUGOSLAVIJA ciji je osnivac srpski kralj PLACALA TESLI HOTEL u NY penzijom od 600 dolara mesecno.

9. U TESLINOM SELU SMILJANE USTASE su 1941 od oko 620 Srba pobile tamo 560!!! Ukljucujuci i Tesline RODJAKE. Na praznik Svetog Ilije, 2. avgusta 1941, ustaše ubile, zaklale i spalile sve Srbe u Smiljanu i zaseocima do kojih su došli. Ustaše su predvodili Rudolf Ric (komandant logora Jadovno), Joso Adžija i Dragan Devčić.

10. Hrvatske moderne snage su minirale Teslin spomenik u Gospicu 1992g znajuci da je naucnik Srbin.

11. Teslini posmrtni ostaci se nalaze u njegovom muzeju u Beogradu gde su preneti iz USA 1957 i njegova urna je izlozena tamo -

12. Sahranjen je sa muzikom "Tamo daleko..."....

Hrvatska ima jako puno povijesno bitnih ljudi, da je sramota što nisu dobili priliku da budu na Euro kovanicama.
14 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

ja bih stavio tuđmana samo da čujem kako cvilite. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice