Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

poruka: 242
|
čitano: 39.048
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol".
10 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

 

 

Joco i ostali raspravalju o porijelu našeg N.Tesle. Kao da je to jako bitno. Nitko neće o njegovim izumima i stvarima kojima se bavio. Raja se zabavlja i svađa jel bio Srbin, Hrvat ili Amerikanac.

 

Inače na područje nekadašnje Vojne Krajine, Srbi su došli na poziv Cara, te nisu bili kmetovi kao ostali narodi u Monarhiji.

Srbi su inače došli praktički na prazne prostore sa kojih su ih Hrvati potjerali, točnije jedna politika uz svekoliku potporu hrv.naroda.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 13 hvala 0
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
PzKpfw kaže...

 

Inače na područje nekadašnje Vojne Krajine, Srbi su došli na poziv Cara, te nisu bili kmetovi kao ostali narodi u Monarhiji.

Srbi su inače došli praktički na prazne prostore sa kojih su ih Hrvati potjerali, točnije jedna politika uz svekoliku potporu hrv.naroda.

 

 inače na područje nekadašnje vojne krajine, nisu došli srbi, nego vlasi, a nisu bili kmetovi samo zato jer su bili topovsko meso

vidi se da si povijest učio u čačku

 

EDIT

PzKpfw kaže...

Srbi su inače došli praktički na prazne prostore sa kojih su ih Hrvati potjerali, točnije jedna politika uz svekoliku potporu hrv.naroda. 

 a bogme i noviju si povijest izgleda tamo učio

nisu ih hrvati potjerali, nego ih je potjerao strah svekoliko potpomognut propagandom vlastitih vlasti

 

evo ti svjedočenje jednog od onih koji su sudjelovali u 'bježaniji', kako su je zvali, ne o 'progoniji'

Proveo sam rat u Srpskoj Krajini. Ovo je moja intimna priča o Oluji | Telegram.hr

 

Panika je.

Srbi su govorili sve najgore o “ustaškoj” vojsci. Kolju, siluju, ubijaju, zarobljenicima režu uši i nosove. U to vrijeme smo razmišljali, ako je barem jedna stvar od toga istinita, loše nam se piše. Propaganda je iznimno učinkovita, a posebice kad smo vidjeli koliko ljudi bježi, ostavljajući sve iza sebe, sve zbog straha od “ustaša”.

Bez obzira na pozive s HRT-a da svi ostanu u svojim kućama, bez obzira na Tuđmanove izjave da će sve biti u redu, da civili neće stradati, ljudi su bježali. U toj situaciji logika je jednostavna. Dođe li vojnik s namjerom da te ubije, mrtav si. Dovoljan je jedan vojnik kojeg si krivo pogledao, mrtav si.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 21:49 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

@picajzla0707

 

Nemoj tako prijatelju moj. Dragi si mi. Srbi su već imali državu međunarodnu priznatu u 19,stolječu. Hrvati su se kao nacija formirali tek za vrijeme Radića.

Govorim sa pozicije činjeniica, a ne kao Hrvat-katolik.

 

 

EDIt na EDIT od Picajlze:

 

Da, to je privatna intimna priča. Ne sporim to. Al' kod suđenja trojki-generalima, evidentno je dokazano da su činjeni zločini. Oni neki možda jesu oslobođeni, al je utvrđen zločin.

Mnogi su ostali, pa nisu više živi. Mnogi su se pokušali vratiti, pa su bili onemogućeni. Oni koji su ostali bili su šikanirani, prebijani, .....Ne sporim ničije stranu iskustva, ali govorim da Hrvati-katolici nisu nimalo bezazleni kako se žele prikazati. Ne izvodim generalne zaključke, al' činjenica je da u Krajni nemaj jednog naroda koji je dogovrno bio dio humanog preseljenja. Kao i Hrvati bosanske Posavine.

 

Dogovorni ratovi uz razmjenu teritorija i "humana preseljenja" ljudi. Ustvari oružana privatizacija sa elementima genocida.

Gledam racionalno. Nikako sentimentalno.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.7.2021 22:00 (PzKpfw).
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
PzKpfw kaže...

@picajzla0707

 

Nemoj tako prijatelju moj. Dragi si mi. Srbi su već imali državu međunarodnu priznatu u 19,stolječu. Hrvati su se kao nacija formirali tek za vrijeme Radića.

Govorim sa pozicije činjeniica, a ne kao Hrvat-katolik.

vezano uz temu tesle, u vrijeme rođenja nikole tesle srbija nije postojala

 

hrvatska je davno prije bila formirana i kao nacija i kao država

da nejdemo previše u prošlost, uz ovu priču o tesli, u periodu habsburške monarhije, hrvatski sabor je početkom 16. stoljeća izabrao ferdinanda za svojeg kralja

dokument o tome zove se cetingradska povelja i kao jedan od najvažnijih dokumenata koji dokazuju hrvatsku državnost pohranjena je u državnom arhivu u beču

time je hrvatska dobila status jedne od kraljevskih država austrijskog carstva

 

znam da u čačku ne uče tu povijest, ali ipak imaš internet i možeš se bar malo educirati umjesto da ovdje pokazuješ neznanje

10 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

@picjalza0707

 

Htio bi vidjeti tvoje novinarske tekstove. Ako se ne varam ti si novinar?

 

 

Nemoj ići u srednji i novi vijek. Raja je bila kmetska, a plemići uzurpatori, vođe robova. 

Nacije se formiraju u 19.stoljeću, a Hrvati tako negdje oko 1920-1930, godine. Interesi Vatikana....

 

Hrvatska je svoju državu i suvernost dobila kao narod, 1944. Borbom Titovih partizana kontra okupatora i domaćih izdajnika. 

Tito je poveo revoluciju za emacipaciju randika, seljaka, maloga čovjeka.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
PzKpfw kaže...

 

Da, to je privatna intimna priča. Ne sporim to. Al' kod suđenja trojki-generalima, evidentno je dokazano da su činjeni zločini...

nitko ne negora zločine u oluji, ali i takvi ne znače da su srbi bili prognani, već su pobjegli

suđenje trojki i ti zločini ne pretvaraju riječ bježanija u progonija

 

dakle pobjegli su, nisu prognani, jako dobro znaš razliku između te dvije riječi

uostalom, osobno sam ispratio tisuće i tisuće krajišnika koji su bježali, dijelili smo im hranu, vodu, mlijeko i ostale potrepštine

nitko ih nije niti dirnuo, iako su prolazili kroz područje koje je već bilo oslobođeno u oluji

11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
PzKpfw kaže...

@picjalza0707

 

Htio bi vidjeti tvoje novinarske tekstove. Ako se ne varam ti si novinar?

 

 

Nemoj ići u srednji i novi vijek. Raja je bila kmetska, a plemići uzurpatori, vođe robova. 

Nacije se formiraju u 19.stoljeću, a Hrvati tako negdje oko 1920-1930, godine. Interesi Vatikana....

 

Hrvatska je svoju državu i suvernost dobila kao narod, 1944. Borbom Titovih partizana kontra okupatora i domaćih izdajnika. 

Tito je poveo revoluciju za emacipaciju randika, seljaka, maloga čovjeka.

raja je bila kmetska i u njemačkoj ili engleskoj i svim državama srednjeg vijeka, pa ne vidim da bi se usudio ikome od europskih naroda negirati državnost i nacionalnost prije 19. stoljeća

 

sereš kvake i uzalud se izvlačiš iz vlastitog neznanja (ili namjernih laži, to je vrlo vjerojatno po tvojim postovima)

10 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

@picajzla0707

 

Politika tuđmanovaca nije bila sklona Hrvatskoj kao kući svih naroda, ono što je jošŠtroca dao srpskoj Braći, nego je ta i takva politika bila puno više sklona ustaškoj politici.

Dr. F. Tuđman je izdao Revoluciju, drugim riječima. 

 

Ovo što si ti radio u Oluji, je zaista lijepa, humana i potrebna gesta, al' nažalost, to nisu radili svi, nego su neki radili puno loših stvari.

Osobno sam bio hvalabogu premlad za ratove, al' znam da neću sigurno ići ni u jedan.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
PzKpfw kaže...

Ovo što si ti radio u Oluji, je zaista lijepa, humana i potrebna gesta, al' nažalost, to nisu radili svi, nego su neki radili puno loših stvari.

Osobno sam bio hvalabogu premlad za ratove, al' znam da neću sigurno ići ni u jedan.

 

 nisam ja to radio sam od sebe, nego je takva bila zapovijed, dakle hrvatska vojska je organizirala podjelu hrane i ostalih potrepština za kolonu (u suranji s unproforcima), a išao je i automobil s megafonom kojim su duž cijele kolone pozivali narod da se vrati kućama

 

to je bilo ono što je radila hrvatska vojska, zločine su činili pojedinci, a to što je mitomanija o oluji u srbiji tebe nahranila drukčijim pričama je tvoj problem

8 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
PzKpfw na kovanice, mani teslu... ;)

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
I kao sto sam vec napisao daba da ih i pred bjeli zid dovedes nece ni pogledat nego ce nastavit da je crn, plav,....

PS... Svaka cast za baratanje povijesnim cinjenicama...
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 0:18 (jocommb).
10 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

 

Uf, ova je tema otišla daleko od teme. Tesla je na kovanicma, mada je zaslužio da bude na najvećoj moneti po svojem značaju.

Hvala svima što su mi upućivali komentare, al' samo se vrtimo u krug. 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
 
1 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
gxOxt kaže...
Da je ostao u Hrvatskoj neemigriravši u SAD nebi postigao 1 posto od onoga što je postigao. Fućkas znanje i sposobnost ako sustav u kojem živiš ne nagrađuje sposobnost. Shvatio je to cijelo stoljeće prije većine. Da je ostao ovdje njegovo ime nebi bilo sinonim za genij i svijet bi bio zakinut za izume kojima je unaprijedio civilizaciju. Možete se pohvaliti da ste ga "otjerali". Uspješno.

Baš si na primjeru Tesle našao argumentirati nagrađivanje sposobnosti u Americi. Amerika nagrađuje moć monetizacije. Da nije tako Tesla ne bi umro neshvaćen i odbačen u siromaštvu, a drugi su se kitili njegovim perjem za mnoge izume.

14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Miroslav123 kaže...

Baš si na primjeru Tesle našao argumentirati nagrađivanje sposobnosti u Americi. Amerika nagrađuje moć monetizacije. Da nije tako Tesla ne bi umro neshvaćen i odbačen u siromaštvu, a drugi su se kitili njegovim perjem za mnoge izume.

 haha ajde nek itko od nas bogatuna živi cijelo vrijeme u bilo kojem hotelu, a ne u hotelu u kojem je bio Tesla.

14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Po modernom se kaže: "OSOBLJE!!"
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
11 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Super je prolazio s hotelima, jednom je jedva otplatio dug prodavši watdenclyffe toranj, drugom je za dug podvalio kutiju za koju je rekao da je zraka smrti, trećem nikad nije podmirio dug
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Interesantno i ironično je da čemo ga staviti na novac unije koja je mnogima omogučila lakši odlazak iz matične države. Nije toliko bitno radi li se o srpskim Hrvatima ili hrvatskim Srbima. Bitno je otići u svijet i ispuniti svoj potencijal. Budite kao Tesla.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

mislim da bi se ovo namjerno odnosno zlonamjerno etimološko prevođenje srpskog u srbski trebalo kazniti jer vrijeđa govornike kako srpskog tako i hrvatskog jezika tako da ću prijaviti pa kud pulo da puklo, pa si korienski pišite mami doma ili na oltarima ustaškolikog i razlikovnog novojezika

 

edit: nestade prije nego sam i prijavio... hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 16:26 (Louis Pluto).
 
1 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Louis Pluto kaže...

mislim da bi se ovo namjerno odnosno zlonamjerno etimološko prevođenje srpskog u srbski trebalo kazniti jer vrijeđa govornike kako srpskog tako i hrvatskog jezika tako da ću prijaviti pa kud pulo da puklo, pa si korienski pišite mami doma ili na oltarima ustaškolikog i razlikovnog novojezika

 

edit: nestade prije nego sam i prijavio... hvala!

 Pa prijavljuj onda i "srpske i komunisticke cinjenica" tj lazi koje se isto izvaljuju ovdje namjerno

VenAtoR#2231
7 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

 
 

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Louis Pluto kaže...

  

 Naravno... tipicno ponasanje, kad lazi nedjeluju... zaobidi i lazi dalje....

VenAtoR#2231
7 godina
offline
Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i Nikol

postoji li svrha u obraćanju nekome tko ti ne želi odgovoriti osim da budeš izrazito dosadan gnjavež koji želi prijavu zbog bullyinga

molim forumaše koji znaju da su mi na ignore listi da mi se ne obraćaju tagiranjem zbog uzaludnosti, hvala! i sorry zbog off topica

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.7.2021 17:44 (Louis Pluto).
 
1 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Zaporožac kaže...
Louis Pluto kaže...

citat, 

 što je tebi ovih dana ?

izgleda da su te oni antivakseri nanervirali. 

ovaj profi flejmer PzKpfw  je sve forumashe na ovome threadu izbacio iz tračnica, namjerno piše meni zabavne gluposti, a njega nisi prijavio ?!

ili jesi ? 

 ne znam, slabo ga čitam, gluposti su dozvoljene ukoliko ih je bilo, uvrede nisu...

forumaš iznad vrijeđa po nacionalnoj, vrijeđa čitavu naciju i bezobrazan je... + šovinistički, nacionalistički i srodni fašistoidni komentari me nerviraju više od svih ostalih nanerviravajućih komentara

inače, sve ovo je off topic, vratimo se tesli po mogućnosti

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2021 9:14 (Louis Pluto).
 
2 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Louis Pluto kaže...

mislim da bi se ovo namjerno odnosno zlonamjerno etimološko prevođenje srpskog u srbski trebalo kazniti jer vrijeđa govornike kako srpskog tako i hrvatskog jezika

 https://kakosepise.com/rec/srpski-ili-srbski/

 

da, onda bi trebalo sve koji pišu evropski trebalo prijaviti jer ne pišu hrvatskim pravopisom.

 

mani se ćorava posla. 

16 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N

I evropski i europski je ispravno.

Gledam te!
2 godine
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Veliki Brat kaže...

I evropski i europski je ispravno.

 slažem se, ali ne u Hrvatskom pravopisu.

Evo, pokušaj tu upisati Evropa https://pravopis.hr/rjecnik/?q=evropa

 

inače... https://geek.hr/pravopis/kako-se-pise/europski-ili-evropski/

7 godina
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Zaporožac kaže...
Veliki Brat kaže...

I evropski i europski je ispravno.

 slažem se, ali ne u Hrvatskom pravopisu.

Evo, pokušaj tu upisati Evropa https://pravopis.hr/rjecnik/?q=evropa

 

inače... https://geek.hr/pravopis/kako-se-pise/europski-ili-evropski/

 tesla, tesla! kovanice...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.7.2021 9:46 (Louis Pluto).
2 godine
offline
Re: Na hrvatskim kovanicama eura nalazit će se i N
Louis Pluto kaže...

 tesla, tesla! kovanice...

 ti si odvrmorio svoje (Stole vs Balkan boy) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice