Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

poruka: 142
|
čitano: 27.425
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran".
12 godina
offline
Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

Slavonija je imala jaku industriju koja je propala 90-ih i početkom 2000-ih jer se kupovalo za kunu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 11:56 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
gogogogic kaže...

Pa da nije bilo našega Tite, nob-a i partizana hr danas ne bi imala istru, rijeku, zadar, vjerojatno ni pola dalmacije. Znači danas bi krepala od gladi jer su veliki ekonomski umovi Tuđman i ostali drugovi iz hdza početkom devedesetih zaključili da hr ne treba raditi ništa osim turizma i da sve drugo treba razjebati, što vidimo na primjeru slavonije odakle svi pobjegoše glavom bez obzira. Jebote, kakav to mozak moraš biti, da imaš zemlju kao što je slavonija i da zaključiš da ti ne treba poljoprivreda.

 

Ostali bi i bez Baranje, jer Mađari se još uvijek nisu pomirili s Trianonom (https://en.wikipedia.org/wiki/Treaty_of_Trianon#Borders_of_Hungary).

Srbija bi ostala bez većeg dijela Vojvodine. Rumunjska bi ušla i u druge dijelove njihovog atara.

Makedonija bi bila raskomadana između Bugarske, Grčke i Albanije.

Crna Gora bila bi također 404.

BiH, kao i uvijek, pod nečijim tuđim protektoratom.

 

Hajd'mo natrag u bližu prošlost.

Umjesto da su nastupili prema Uniji pod svojim uvjetima, s konfederacijom i tržištem od preko 20 milijuna ljudi, odabrali su rat.

Sve strane jednako su krive za to. Svima je štimao.

Dok se natežete oko pojmova iz 19. stoljeća, bivši kolonizatori ponovo zarađuju na vama.

Umjesto da su švabama diktirali uvjete za plinovod za koji bi oni prodali svoja muda, prodali su infrastrukturu njihovim kompanijama i sada su im jedne od najprofitabilnijih podružnica.

I debili se još ponose time i plaćaju PR članke u lokalnim medijima.

Šaka jada.

 

Bolnice u cijeloj bivšoj Jugoslaviji su u raspadu, ziđali ih ili Titova Jugoslavija, ili Austro-Ugarska.

Povremeno nestaje lijekova. U Europi u 21. stoljeću.

Ponovo se vraćaju bolesti iskorijenjene 1960-ih.

Ako imate sreće, radite za strani kapital. Ako nemate sreće, živite od crkavice koja je vrlo blizu plaćama u Ukrajini.

Desetljećima se svađate oko jedno-te-istih stvari. Pogledajte samo ovu temu.

Od '41 je prošlo 80 godina. Jedan cijeli život + nešto ekstra godina.

Od '91 je prošlo 30 godina. Ljudi rođeni te godine sada ulaze u stadij života kada su najproduktivniji.

 

Imate kalendar brojanja kostiju. Svakih par mjeseci vas podsjete kako je nekakva obljetnica tragedije za koju su krivi "oni drugi".

Naši su bolji od vaših jer su klali manje i učinkovitije. Kasnije smo samo likvidirali one koji nisu radili po dekretu Partije. Koji je potpuno drugačiji od onog dekreta izdanog prošli tjedan.

Ne, vaši su gori jer ste imali konc-logore za djecu, nastavili koristiti Jasenovac, a mi smo tamo samo trpali unutra židove, cigane, pedere, komunjare i one koji su se taj dan počešljali na krivu stranu i nisu pozdravili u prolazu.

I da, mi smo veći Hrvati od vas, jer smo prodali pola države da bi došli na vlast.

 

No ima barem jedna pozitivna stvar nakon svih ovih godina klanja, mržnje i ekonomskog nazadovanja.

Sada kada smo svoji na svome, sa hrvatskom kunom u hrvatskom novčaniku, hrvatskom policijom na hrvatskoj granici i hrvatskom puškom na hrvatskom čelu, napokon se možemo baviti bitnim stvarima i jedni drugima u miru paliti automobile kada se s vozilom tablica iz jedne regije drznemo otputovati na drugi kraj iste države.

11 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
HCMAA kaže...
Jasenovac:
1.5-2.2 milijuna žrtava
Križni put i Bleiburgu:
2.8-3.5 milijuna žrtava

 

Kako brojite kosti?

Na kilu ili samo lubanje?

Ako je na kilu, problem su djeca.

 

Ubrajate li u Bleiburg i četnike i belogardejce koji su zajedno zaglavili tamo s ustašama?

Belogardejci su smatrani arijevcima, četnici nisu. Nije u redu miješati im kosti. Pobuniti će se.

Ubrajate li u Jasenovac i transfere iz okolnih zemalja, kao i one koji su bez evidencije otplutali nizvodno prema Brodu?

 

Kada završava drugi svjetski? Jer još uvijek iskopavamo ove iz devedesetih, treba i to prebrojavati i napisati doktorate na tu temu.

 

Koja strana je "naša", a koja "vaša" u idućem poluvremenu za koju godinu?

9 godina
offline
Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

Znate kaj je meni smiješno? Ovo naše koprcanje u blatu zvanom balkan i okolica. Nismo bili ništa drugo nego sporedna uloga u WW2. Ne znam kad sam zadnji put gledao neki strani dokumentarac o WW2, a da se spominje i jednom riječju partizanska borba druga Tite na balkanu (kako to?). Antifašizam je bio krinka za provođenje komunističke revolucije na ovim prostorima i sve bi to još bilo dobro da to nije bila poprilično krvava revolucija.

 

I zato me nasmijava gledajući "antifašiste" kako paradiraju s ćirilićnim natpisima, zvezdama, valjda grozeći se nas koji ne stavljamo zvezdu ponosno na čelo. Uzeli si titoljupci ekskluzivno pravo na antifašizam! Znate tko su bili pravi antifašisti? Englezi, amerikanci, itd. odnosno svi koji nakon borbe protiv nazi-fašističkog stroja nisu okupirali "oslobođene" teritorije i postavili sebe za doživotne dobročinitelje okupiranima.

 

Nije Yuga bila SSSR, bilo je većini OK. Ono što mene smeta je da se i danas nakon toliko godina ne mogu razlučiti istina od yugo-propagande koja je pisala povijest svo to vrijeme nakon WW2.

 

I onda tu neko veličanje totalitarističkog režima koji je pobio toliko ljudi... strašno. Ni u 21. st. ne možemo objektivno odvojiti dobre strane yuge i priznati da je unatoč mnogim dobrim stvarima utemeljena na zločinima (masovne grobnice ne lažu)!

 

Evo primjera "antifašističke borbe", Simo Dubajić, major, govori o egzekucijama nakon rata:

 

To je ono što svrbi Hrvate. Naši djedovi i bake su morali šutjeti o tome. Zatvarali su se prozori i stražarilo da te netko od susjeda ne prijavi jer si rekao nešto protiv narodno-oslobodilačke borbe (jedino od čega su ljude obranili je od njihovog života). I onda kad čujem izjave poput "ustaška zmija ne spava" dođe mi da zaplačem. Koji ustaše, neo-nacisti, zmajevi i babaroge? Gdje? Jedino čime smo preplavljeni su kvazi ljevičari/antifašisti koji vide neprijatelja, igraju se rata i naganjaju ustaše već 70 godina.

 

Komunistički simboli se bez problema koriste unatoč činjenici da je pod tim istim simbolima pobijeno milijuni ljudi (globalno). ZDS je sotoniziran zbog upotrebe u WW2 i zbog njega bi neki hapsili i zatvarali?! Ruku na srce, komunistički režim pod voljenom petokrakom je u svijetu koštao glave više ljudi nego kukasti križ. LICEMJERI posvuda :D

 

Mlađe ljude ne brine to sve više tolko (i ja sam još mlad :D). Puno više se na te teme pali starija ekipa, a tu po forumu ih hvala bogu ima.

 

Što se tiče originalne teme, ako su pisali gluposti neka su ih banali. Nisam nikad vidio ultra-desničarenje na hr.wiki, al opet, o tome pričaju oni kojima ustaška zmija nikad ne spava...

 

 

 

Moj PC  
7 2 hvala 2
8 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
SF-SN!
Fašisti etc kreteni, od*ebite!
 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
hudibitek kaže...

Znate kaj je meni smiješno? Ovo naše koprcanje u blatu zvanom balkan i okolica. Nismo bili ništa drugo nego sporedna uloga u WW2. Ne znam kad sam zadnji put gledao neki strani dokumentarac o WW2, a da se spominje i jednom riječju partizanska borba druga Tite na balkanu (kako to?). Antifašizam je bio krinka za provođenje komunističke revolucije na ovim prostorima i sve bi to još bilo dobro da to nije bila poprilično krvava revolucija.


 

Strani dokumentarci? Je li to ono gdje je svako malo Francuski pokret otpora i slične kamilice?

Treba biti realan. Npr. Njemačke snage u YU u WWII, prije dolaska Rusa su otprilike iste veličine kao snage koje su čekale saveznike u Normandiji (350 - 400k ljudi).

Na stranu što nitko nije nikad ni govorio da smo jako bitna uloga, ali ovo područje jest bilo bitno.

 

Isto tako, niti su svi partizani bili komunisti niti je sve bilo crno - bijelo.

A ovo "sotoniziranje" ZDS - nije mi jasno kako se itko tko se može nazvasti Hrvatom može opravdavati išta što je povezano s NDH.

15 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
pipboy kaže...

kako brzo se ovdje rasplamsa plamen trumpizma ...

 

Neću doljevati ulja na glupu raspravu koja se vodi...

 Možda bi vaša visost mogla posvetiti više pažnje sadržaju, umjesto da samo razgledavaju korice?

12 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
Old Iggy kaže...
hudibitek kaže...

Znate kaj je meni smiješno? Ovo naše koprcanje u blatu zvanom balkan i okolica. Nismo bili ništa drugo nego sporedna uloga u WW2. Ne znam kad sam zadnji put gledao neki strani dokumentarac o WW2, a da se spominje i jednom riječju partizanska borba druga Tite na balkanu (kako to?). Antifašizam je bio krinka za provođenje komunističke revolucije na ovim prostorima i sve bi to još bilo dobro da to nije bila poprilično krvava revolucija.


 

Strani dokumentarci? Je li to ono gdje je svako malo Francuski pokret otpora i slične kamilice?

Treba biti realan. Npr. Njemačke snage u YU u WWII, prije dolaska Rusa su otprilike iste veličine kao snage koje su čekale saveznike u Normandiji (350 - 400k ljudi).

Na stranu što nitko nije nikad ni govorio da smo jako bitna uloga, ali ovo područje jest bilo bitno.

 

Isto tako, niti su svi partizani bili komunisti niti je sve bilo crno - bijelo.

A ovo "sotoniziranje" ZDS - nije mi jasno kako se itko tko se može nazvasti Hrvatom može opravdavati išta što je povezano s NDH.

 Pa ti koji arlauču ZDS genetski i povjesno jako malo imaju veze sa hrvatima i Hrvatskom. Ti bi nas prodali prvom koji naleti jerbo je za njih HR samo krava muzara. Nešto kao im vođa koji je hrabro utekao prerušen u ženu. 

 

Zato i urliču. Mora se čovjek dokazati, bogati.

 

Btw, zaboravio si na Amere. Oni su po dokumentarcima sami slomili naciste.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 16:07 (DarthMarkus).
9 godina
offline
Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

Još jedan mali detalj, za "antifašiste" - gdje su bili prije 22. 6. 1941? :D Dok je Staljin ljubovao sa Hitlerom nije bilo antifašizma na ovim prostorima. Kako to, kako to? Valjda je čista slučajnost da je prvi antifašistički pokret na područje bivše Juge nastao točno na dan kad je Hitler okrenuo leđa Staljinu! Rusi su isto genijalni, slave 22. 6 (operacija barbarossa, napad na SSSR) kao dan kad su krenuli u borbu frotiv fašizma, a zapravo su samo spašavali svoju guzicu i kasnije okupirali dio istočne Europe.

 

"Za dom spremni" ljudi uzvikuju iz prkosa prema svim tim lažima i obmanama. Sam izraz ne znači veličanje fašizma ili nacizma nego spremnost biti na usluzi zemlji. "Za dom" se spominje i puno ranije. Imamo "Sieg heil" i "Heil Hitler" za one ljubitelja lika i djela adolfa hitlera (koji su naravno morončine veće od ovih "antifašista" ali i jako rijetki). Hrvatska je postojala i stotinama godina prije NDH i bilo je ljudi koji su voljeli tu zemlju i bili spremni umrijeti za nju (kolko je to pametno prosudite sami).

 

Voljeti ovu zemlju nije idiotizam. To je preduvijet blagostanju za sve nas. Dok god se radi sprdnja od ljudi koji iskreno vole ovu zemlju kao da je to nešto primitivno i zatucano tolko dugo ćemo imati lopine na vlasti. Jer treba biti jako inteligentan i završiti filozofski da možeš pljuvati po domoljublju i srati na Bleiburg.
Pozdrav svim domoljubima koji osuđuju sve totalitarističke režime.

Moj PC  
8 4 hvala 2
16 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
hudibitek kaže...

Još jedan mali detalj, za "antifašiste" - gdje su bili prije 22. 6. 1941? :D Dok je Staljin ljubovao sa Hitlerom nije bilo antifašizma na ovim prostorima. Kako to, kako to? Valjda je čista slučajnost da je prvi antifašistički pokret na područje bivše Juge nastao točno na dan kad je Hitler okrenuo leđa Staljinu! Rusi su isto genijalni, slave 22. 6 (operacija barbarossa, napad na SSSR) kao dan kad su krenuli u borbu frotiv fašizma, a zapravo su samo spašavali svoju guzicu i kasnije okupirali dio istočne Europe.

 

"Za dom spremni" ljudi uzvikuju iz prkosa prema svim tim lažima i obmanama. Sam izraz ne znači veličanje fašizma ili nacizma nego spremnost biti na usluzi zemlji. "Za dom" se spominje i puno ranije. Imamo "Sieg heil" i "Heil Hitler" za one ljubitelja lika i djela adolfa hitlera (koji su naravno morončine veće od ovih "antifašista" ali i jako rijetki). Hrvatska je postojala i stotinama godina prije NDH i bilo je ljudi koji su voljeli tu zemlju i bili spremni umrijeti za nju (kolko je to pametno prosudite sami).

 

Voljeti ovu zemlju nije idiotizam. To je preduvijet blagostanju za sve nas. Dok god se radi sprdnja od ljudi koji iskreno vole ovu zemlju kao da je to nešto primitivno i zatucano tolko dugo ćemo imati lopine na vlasti. Jer treba biti jako inteligentan i završiti filozofski da možeš pljuvati po domoljublju i srati na Bleiburg.
Pozdrav svim domoljubima koji osuđuju sve totalitarističke režime.

 Lijepo je vidjeti te kako se trudis razmisljati, no cinjenica je kako tebi to jednostavno bas i ne ide.

 

Googlaj "Rimski ugovori".

"Prikriveni" mali ustaski apoleget.

- Psiho246
16 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
hudibitek kaže...

Još jedan mali detalj, za "antifašiste" - gdje su bili prije 22. 6. 1941? :D Dok je Staljin ljubovao sa Hitlerom nije bilo antifašizma na ovim prostorima. Kako to, kako to? Valjda je čista slučajnost da je prvi antifašistički pokret na područje bivše Juge nastao točno na dan kad je Hitler okrenuo leđa Staljinu! Rusi su isto genijalni, slave 22. 6 (operacija barbarossa, napad na SSSR) kao dan kad su krenuli u borbu frotiv fašizma, a zapravo su samo spašavali svoju guzicu i kasnije okupirali dio istočne Europe.

 

"Za dom spremni" ljudi uzvikuju iz prkosa prema svim tim lažima i obmanama. Sam izraz ne znači veličanje fašizma ili nacizma nego spremnost biti na usluzi zemlji. "Za dom" se spominje i puno ranije. Imamo "Sieg heil" i "Heil Hitler" za one ljubitelja lika i djela adolfa hitlera (koji su naravno morončine veće od ovih "antifašista" ali i jako rijetki). Hrvatska je postojala i stotinama godina prije NDH i bilo je ljudi koji su voljeli tu zemlju i bili spremni umrijeti za nju (kolko je to pametno prosudite sami).

 

Voljeti ovu zemlju nije idiotizam. To je preduvijet blagostanju za sve nas. Dok god se radi sprdnja od ljudi koji iskreno vole ovu zemlju kao da je to nešto primitivno i zatucano tolko dugo ćemo imati lopine na vlasti. Jer treba biti jako inteligentan i završiti filozofski da možeš pljuvati po domoljublju i srati na Bleiburg.
Pozdrav svim domoljubima koji osuđuju sve totalitarističke režime.

Da, baš su se u to doba uspjeli organizirati isti dan kad je Barbarossa krenula.

Vijest o tome je do nas došla valjda s tjedan dana zakašnjenja.

Tehnički, taj dan Rusi jesu krenuli u borbu. Koji drugi dan bi trebali slaviti? Napad na Poljsku?!?

 

ZDS kao "prkos"? Samo budali može biti podstrek za išta. Kad se to u povijesti ZDS ozbiljno koristio?

Nažalost, cijela ideja NDH, od pokretanja samog pokreta do konačne izvedbe je sramotna, primarno za Hrvate, katastrofalna za druge narode i pojedine socijalne grupe. To je najcrnja točka naše povijesti, najsramotnija "vlada" koja je ikad upravljala ijednim dijelom Hrvatske i problem koji nam je oduzeo jako puno vremena, novaca i života ljudi na početku DR.

 

Voljeti ovu zemlju je jedno, na bilo koji način uzdizati bilo koji dio NDH, uključujući i najobičniji pozdrav je potpuno obrnuto. To je pljuvanje po Hrvatskoj (time i po domoljublju).

Bleiburg i slično? Bleiburg je samo jedno mjesto gdje su pobjednici nažalost radili zločine. To su radile sve vojske u povijesti i radit će - bili ono partizani u WWII bilo HV u DR.

To je potrebno prihvatiti, osuditi, ali i shvatiti da se od toga ne može pobjeći, ali i da se može opet dogoditi.

10 godina
offline
Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

 

 

Ustanak bio 22.06.1941? Da bilo je tada jer su nazi napali jedinu proletersku državu na svijetu, to  je bila SSSR.

Komunistima diljem kugle Zemaljske Moska je bila centrala, te bi kao komunisti niste mogli ništa napraviti bez direktive iz SSSR.

 

Domaći komunisti su spremno dočekali početak ustanka, jer se svo vrijeme organizirali, nabavljali oružje, sokoli ljude na borbu. I to ne dva mjeseca prije, nego otkada je osnova KPJ-1917.

Bez KPJ, odnosno komunista, nema Hrvata kao naroda, katolika kao vjernika, niti HR kao države. 

 

SSSR je otpočetka znao kakav je Hitler, ali na Zapadu, UK, FRA i druge zemlje nisu htjeli antihitlerskovu koaliciju. U velikoj nevolji idete na najlakša rješenja.

SSSR nije bio spreman '41, al' su ih ionako planiralni napasti dve kuke kasnije.

 

 

Mislim u staroj YU, ustaše i komunisti su bili na istoj strani. Kontra kralja.

 

Zakaj ne zamjerete tim zemljama na vrlom Zapadu, kaj su mirno gledali komadanje Čehoslovačke, upad u AT itd. Zašto nisu primali Židove, kaj je ovaj Hitler manijak nudio?

Nemate kaj zamjeriti komunistima. Bez njih bili bi, ono što ste oduvijek bili. Tj. robovi-kmetovi.

 

Kada je HR narod odustao od Titov nasljeđa, te krenu da se svađa sa svim ostalim narodima na Balkanu, imali ste ovo kaj ste imali '41. 

Samo kaj su se sada pojedinici dogovorili, te gurnuli svoje zaluđene i zavedene narode u međusobno klanje.

 

Kome je danas dobro. Samo bagri na vlasti. Raji, sigurno ne.

Nije Tuđman slao svoje potomke da ginu za VU, nego tuđe. Lako je tako. 

 

Maršal drug Tito je hrabro trčao ravno pred smrt da pokaže primjerom kako se bori za svoj rod, ideale, slobodu i mir.

To su bili komunisti. Partizani, revolucionari.

Vječna neka im je slava!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

stvarno ste vi jugonostalgicari smijesni, bolje da kazem licemjeri, u drugima vidite lose strane, a u svom totalitarnom sustavu ne vidite nista lose.. a zapravo isto sranje, drugo pakovanje.. imamo privilegiju da ne zivimo u komunizmu, a vi i dalje placete za rezimom i za mrtvim diktatorima.. totalitarizam nikad nije bio rjesenje.. 

 
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
hudibitek kaže...

Znate tko su bili pravi antifašisti? Englezi, amerikanci, itd. odnosno svi koji nakon borbe protiv nazi-fašističkog stroja nisu okupirali "oslobođene" teritorije i postavili sebe za doživotne dobročinitelje okupiranima

 Nisi čuo za podjelu Berlina, Trsta, okupacijske snage u Japanu?

 

hudibitek kaže...

 

I onda tu neko veličanje totalitarističkog režima koji je pobio toliko ljudi... strašno. Ni u 21. st. ne možemo objektivno odvojiti dobre strane yuge i priznati da je unatoč mnogim dobrim stvarima utemeljena na zločinima (masovne grobnice ne lažu)!

 

 Jugoslavija je bila prepuna loših stvari, ali o tome smiju raspravljati ljudi koji su svjesni da je NDH bila nešto mnogo gore, a ne kriptoustaše koji to potežu jedino s ciljem da sve stave u istu ravninu.

 

hudibitek kaže...

 I onda kad čujem izjave poput "ustaška zmija ne spava" dođe mi da zaplačem. Koji ustaše, neo-nacisti, zmajevi i babaroge? Gdje? 

 Svuda oko tebe, a izgleda malo i u tebi.

https://www.google.com/search?q=skejo&newwindow=1&sxsrf=ALeKk01G9DoEWmF_a3JJ0t0U0D9yfZz0TQ%3A1624466406872&ei=5mPTYKLLNNP-7_UP9oyc-AU&oq=skejo&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAMyAggAMgIIADICCAAyAggAMgUIABDLATIICC4QxwEQrwEyAggAMggILhDHARCvATICCAAyAggAOgcIIxDqAhAnOgQIIxAnOgUIABCxAzoICAAQsQMQgwE6CwguELEDEMcBEKMCOgQIABADOgQILhADOgIILjoOCC4QsQMQxwEQowIQkwI6BAgAEENKBAhBGABQm80PWI7eD2C1_w9oAXABeACAAYMCiAGdCZIBBTAuNC4ymAEAoAEBqgEHZ3dzLXdperABCsABAQ&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwii1oX5mK7xAhVT_7sIHXYGB18Q4dUDCBE&uact=5

 

Objasni mi iz kojih pobuda netko nazove svoju jedinicu po ustaškom pukovniku.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
ivanlotz kaže...

stvarno ste vi jugonostalgicari smijesni, bolje da kazem licemjeri, u drugima vidite lose strane, a u svom totalitarnom sustavu ne vidite nista lose.. a zapravo isto sranje, drugo pakovanje.. imamo privilegiju da ne zivimo u komunizmu, a vi i dalje placete za rezimom i za mrtvim diktatorima.. totalitarizam nikad nije bio rjesenje.. 

 Ko place?

To se zove povijest i komunisticka hrvatska je velik dio nase povijesti i temelj onog sto je danasnja hrvatska, granicama, borbom i ustavom.

Ti si taj koji kmece jer mu ne pase povijest, nego bi ti ustasio malo.

- Psiho246
12 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
Ispravka, HR ex Yu uređenje je bilo socijalističko. Da je bio Staljin onda bi s razlogom kmečali o željeznoj zavjesi.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
Evo ljepo je on to sve sročio baš onako kako sam i ja jučer čitav dan izgubio pisajući ono kako vidim šta je fašizam a što komunizam.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
Bilo je i kod staljina socijalističko, samo što je tamo i ovdje to bila razlika nebo i zemlja.
Juga je bila jedna od najboljih socijalističkih država, iako jest imala loših strana.
Sam socijalizam su nam prodali kao prijelazno stanje do komunizma, koje bi trajalo zauvijek. Razlog je što se nisu htjeli odreć vlasti i privilegija, jer čisti komunizam znači direktnu volju naroda, pa tako i izbor najboljih među narodom za vlast - a toga su se oni na vlasti bojali.
Na kraju je to i došlo glave socijalizmu, jer je vladavina podobnih daleko lošija od vladavine sposobnih, koja bi bila u komunizmu. S druge strane juga je bila daleko bolja za radnika od ovoga što imamo danas i bolje je da se politika ulizuje radnicima, od ovih danas koji se ulizuju i prodaju kapitalu za sitniš koji im bace.
Zaro smo danas vječno nekonkuretni zbog 'previsokih' plaća, a radnici se uglavnom gledaju kao trošak
12 godina
offline
Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

Muka me uhvati kada Hercegovac krene o Hrvatstvu. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
razor123 kaže...
neznam stvarno iz kojih pobuda neko nazove jedinicu po ustaškom pukovniku,ali znam da takvima nije misto sa vama u istoj državi, a ni vama sa njima.Jednostavno se treba otarasiti vas pravih pametnjakovića i antifašista, a i vi njih.Tako će doći do mira i boljeg sklada.Npr.rješiti ćete onih 200m u sav. vali, ratom naravno, ipak ste vi pravi antifašisti, a nij ni zgorega poboljšati rektalni alp. s Orbanom , cool likom

 Teško je razumjeti ovako nepismen post, ali da vidimo.

- lijepo od tebe što si napravio novi profil samo da ovo napišeš

- odakle ti da su antifašisti za rat?

- tih 200 metara je još Račan miroljubivo riješio, ali su rvatine onda skočile, pa je Sanader to koristio pred svake izbore da raspiruje strasti

- Orban je desničar kojem se HDZ i desnica divi i uvlači naveliko. Ne smeta im ni karta Velike Mađarske koji drzi u uredu https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/orban-na-facebooku-objavio-kartu-velike-madarske-koja-obuhvaca-hrvatsku-nitko-od-nasih-politicara-nije-reagirao-20200506

 

Uglavnom, sve si pripisao pogrešnoj strani.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
dreadmoore kaže...
Ajd malo pogledaj sliku ovog zločinca pod kojom to zastavom je u razrušenom Vukovaru.

Rečeno je zastava SFR Jugoslavije. Kakve to ima veze s onim što sam napisao, uistinu ne znam. SFR Jugoslavija u vrijeme nastanka ove slike ili:
a) nije postojala (stanovište Hrvatske) pa je rečeno samo ukras,
b) bila je u postupku raspadanja (stanovište međunarodne zajednice) u kojem je slučaju JNA branila raspadajuću SFRJ.

 

Kakogod bilo, nakon održanih višestranačkih izbora u svim republikama, riječ "socijalistička" u imenu SFRJ imala je posve drugo značenje. U to vrijeme taj je pridjev bio ostatak prethodnog razdoblja koje je završilo prekidom XIV. kongresa SKJ i njegova je funkcija ostala kao ukras, kao što je u portugalskom Ustavu ostalo da Portugal "otvara put ka socijalističkom društvu" (a prije je bilo još puno više toga) što je valjda svakom ozbiljnom jasno da ne da nije slučaj, nego nikada nije ni bio slučaj. Znaš li kad je Makedonija makla petokraku iz grba, a kad je prestala biti socijalistička?

 

Poanta moga teksta je da JNA nije u to vrijeme kao službeni simbol imala zvijezdu petokraku. (Mada bi sad mogao naći i sliku na kojoj je Šljivančanin s kapom na kojoj je taj simbol, čak iz tog vremena, činjenica je da to tad više nije bio službeni simbol JNA.)

15 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
picajzla0707 kaže...
jer čisti komunizam znači direktnu volju naroda, pa tako i izbor najboljih među narodom za vlast

 Netočno. Komunizam je oblik anarhizma i preduvjet za uspostavu komunističkog društva jest odumiranje države u potpunosti. Nema države, nema vlasti, ljudi su dovoljno svjesni da im ne treba vojska i policija da ih spriječi da se međusobno poubijaju.

(Makar, ovo s vojskom je i inače smiješno. Vojskom protiv nasilja. To je kao seksom za djevičanstvo.)

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 21:24 (BMT).
11 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
Niti anarhizam u smislu komunizma ne znači potpunu neorganizaciju, ali podrazumijeva da sam narod bira one koji će voditi bilo kakav oblik organizacije. To biranje naroda je glavni razlog zašto komunističke partije nikad nisu niti pokušale krenuti prema pravom komunizmu - jer bi riskirali gubitak pozicija i vlasti.
14 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj

hudibitek 

 

e mileni, upravo danas na Viasat Historyu u sklopu serije "Tajni ratovi"....

 

Fitzroy MacLean i o kome on to govori ? stanoviti JBT....

 

no neznalice, samo se indolentski skrivati pod stolom kad se veliki igraju, to je vaša mudrost... i onda kad se naganja lopta vikati "mi smo Hrvati"...

 

odsluži vojni rok i plaćaj porez...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 22:28 (Stric_Jura).
16 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
razor123 kaže...
visak da, vjerovatno si u pravu,nisam dubinski ulazio u to.Primjećujem da se antifašisti previše petljaju u tuđe živote.Krilatica živi i pusti druge da žive,njima se nesviđa.Ako se ljudi nemogu složiti, treba se rastati.Čitao sam
baš što se tiče ove teme wikip. o jasenovcu, pa sam ostao iznenađen kako nema preuveličavanja brojki.Neznam jel to zasluga ljev. desn.ili već čija.No u svakom slučaju,zasada izgleda da nema više uputa iz begeša, kao u jugi.Prije ste ih morali slušat, ipak ste se pomoću njih "došli" do istre,što prije nikada niste.

 Sta, kao previse se petljaju u zivote fasista?

Svasta se da na ovom forumu procitati...

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
razor123 kaže...
psiho Ti si izgleda stvarno psiho.Da bi nekog nazvao fašistom, on bi morao imati prava fašistička djelovanja, a ne teatralno poddjebavanje.Prava faš djel bi bila ubojstva,progoni, oduzimanje imovine itd

 Da razor, makar ti je nick razor, nisi bas ostar.

Jer biti antifasistom znaci da si protiv toga sto si sada naveo. To je doslovno definicija te rijeci.

Meni se cini da ti brkas neke pojmove, ali ja ne znam koje tocno.

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
Stric_Jura kaže...

hudibitek 

 

e mileni, upravo danas na Viasat Historyu u sklopu serije "Tajni ratovi"....

 

Fitzroy MacLean i o kome on to govori ? stanoviti JBT....

 

no neznalice, samo se indolentski skrivati pod stolom kad se veliki igraju, to je vaša mudrost... i onda kad se naganja lopta vikati "mi smo Hrvati"...

 

odsluži vojni rok i plaćaj porez...

 Odabirem odgovor pod br.2

 

Pokrasti, pobjeći u BiH i ne služiti vojni rok, kuniti se u HR samo kad igra repka.

 

Sve koji ukažu na moj lopovluk proglasit komunjarama i srbima.

 

Može i odgovor br.3

 

ERROR 404

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.6.2021 23:25 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj

Touche !!!

 

takvima treba dodijeliti

 

Odličje instant Rvat'ne od '91. s ukrštenim paprčnjacima (oglodanim)

 

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protjeran

Super je ova ekipa koja tvrdi da su Jugoslavija i SSSR bili olicenje komunizma. Je li Sjeverna Koreja Demokratska Republika jer su se diktatori tamo odlucili za to ime? Mozda treba pogledati malo dublje od simbola koji se koriste i debilana koje se pokusavaju prodati.

Ako hoces vidjeti sto je komunizam, lijepo ukljuci Netflix, upali Star Trek i gledaj tamo sto je komunizam. Nema zemlje na svijetu koje je ikada bila blizu stvarnoga komunizma jer bi to samo po sebi znacilo podjelu vlasti i financijskih resursa.

Majke mi, ovdje ima ekipe koja ce slusati americku desnicu koja vice da je svako lijevo od zatvaranja imigranata, policijskih ubojstava i smanjivanja minimalca "radikalni socijalist" i ostati uvjeren kako su u pravu. PragerUniversity je odlucio Johna Browna, borca za prava robova u SADu nazvati "radikalnim abolicionistom"! I idalje ih se smatra kvalitetnim desnicaskim youtube kanalom nakon takvih izleta u debilizam.

Jos jednom cu ponoviti sto sam napisao na jednoj drugoj temi.

Izjednacavanje "ekstremne desnica" i "ekstremne lijevice" je ravno debilizmu. Jedna strana agresivno promovira, u najmanju ruku, diskriminaciju protiv manjina, a generalno nemaju nista protiv genocida manjina. Konzervatizam kao takav je rodno tlo za nacionalizam i religiozne ekstreme. Sto mislimo, da li je to desnica ili lijevica? Mozda ce nam pomoci ideologija druge strane koja agresivno promovira ukljucenje manjina u drustvo i time, valjda, unistava dusu velikih krscana/musliana/neceg trecega.

Ako mi netko moze objasniti kako je genocid i diskriminacija, sto rasna, religiozna i klasna, daleko manji problem od agresivnog ukljucenja potlacenih manjina u drustvo, bilo bi fantasticno.

Jos cu samo podijeliti ovo, Fox News, utvrda desnicara koja aktivno promovira protivljenje "estremnim radikalnim lijevim" idejama kao sto su - povecanje minimalca, programi cijepljenja, nosenje maski u doba pandemije itd. je imao 126 segmenata o Trans Sportasima u americkom ekvivalentu srednjih skola. Cini se kao bitna tema i ogroman problem jelda? Uspijeli su naci 9 takvih slucajeva u zemlji od 300 milijuna ljudi. Kao sto sam rekao, ogroman problem koji se mora rijesiti cim prije.

Americka ideja "trickle down economy" je suluda debilana. Ali jedna velika pobjeda SADa u svijetu je kulturna i mozes ga jebati ali "trickle down culture" definitivno imamo dovoljno dokaza da mozemo ustanoviti da postoji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.6.2021 11:01 (sexytoiletpaper).
 
9 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatski širitelji dezinformacija trajno protj
sexytoiletpaper kaže...

---

 Iako se slazem s vecinom napisanim, ne bih odbacio "ultra ljevicare" kao nesto bezazleno.

 

Dok su ultra konzervativci budale kojima bilo kakva promjena predstavlja prijetnju, pa tako i da nismo jos kotac izumili bi se i protiv kotaca bunili, s druge strane ultra progresivci idu all in u svakakve idiotske, znanstveno neutemeljene i drustveno katastrofalne ideje ko muhe bez glave.

Dok prvi jesu militaristicki nastrojeni, ovi drugi trule drustvo iz temelja i zapravo su velikim dijelom zasluzni za sve veci broj ovih prvih.

Umjereni konzervatizam sam po sebi nije los.

- Psiho246
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice