Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

poruka: 94
|
čitano: 19.146
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć".
14 godina
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b

nevidljivo ne postoji, osobito u digitalnom svijetu...

 

ovo s lovom stoji, ali...

 

ovo je ogroman skok s 2 na 4+ generaciju mlaznih aviona, a ZTZ nam je "uspješno" skresan na ZTC Velika Gorica....

 

mislim, puno je tu znanja za usvojiti, a dobar dio bazničnog znanja je uništen, jer se sve "lako kupi"...

 

a kad se kupuje, onda se gleda pinka i cjenik svetog njemačkog trojstva (A-B-M)...

 

kamo sreće da sve prođe OK, ali mi smo sad pod većim pritiskom za transfer znanja, jer se puno brže mijenja tehnologija, nego kad je JBT rekao Staljinu "Miki Maus odjebauss" pa se  FNRJ pod hitno prebacila s sovjetskog na američko noružanje (ex-Yu je dobila F-86 prije mnogih NATO članica i američkih protektorata !)....

 

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.5.2021 13:46 (Stric_Jura).
5 godina
offline
Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a bit ć

Vidim da se svašta piše o avionima...

 

Prvo i osnovno, Rafale su bili jeftinija ponuda s puno boljom opremom od F-16, po tome smo već odabrali bolje. Za razliku od F-16 (koji je originalno rađen da bude dnevni lovac), Rafale je u startu rađen kao multi funkcionalni avion, sposoban za sve zadaće, dok se F-16 zadnjih desetljeća modificira i mora koristiti dodatnu opremu da može obavljat sve zadaće kao Rafale. Rafale ima bolje manevarske sposobnosti pri malim brzinama, a s obzirom na velićinu RH, to nam treba. 

 

Prvi F-16 Block 70 nam se može isporučit oko 2028, a Rafale 2024. U 2028. smo 3-4 godine kompletno bez zrakoplovstva (Mig 21 može maximalno do 2025. letit), znači F-16 je otpao prvenstveno zbog sporosti isporuke.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.5.2021 9:54 (Filox).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska odlučila – novi borbeni avion HRZ-a b
Milka30 kaže...

Osobno mislim da je Rafale najbolji izbor!

No poucen dugogodisnjim iskustvom Francuskih vozila-koji jako ljepo voze i služe te sve do se ne shebu....e onda si hebo jeza.Di nabaviti djelove,tko ce to zamjeniti?

 

Ja sam pola života vozio "Švabe", pola "Francuze" i troškovi održavanja Francuza su brat-bratu 30-40% niži kada pričamo o ovlaštenim servisima.

Što se neovlaštenih tiče, sa zamijenskim dijelovima stvar više-manje dođe u egal.

 

Ta priča o tome da nemaš gdje nabaviti dijelove za francuze i da to nema tko zamijeniti mi samo govori da nemaš pojma o čemu pričaš. 

Šta, misliš da francuzi imaju neke svoje gedore? Da se na njih ugrađuju gume s Marsa?
Da u njihovim autima koriste paragvajske injektore, a ne Bosh, Siemens, Denso ili slično?

 

A ni što se tiče pouzdanosti, nisam primijetio neku razliku. Stvar više ovisi da li si kupio auto koji je tek lansiran, jer očito svi imaju tendenciju prerano pustiti stvar u prodaju pa imaš dječje bolesti. Auti koji su u proizvodnji dvije godine su kod svih ok.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice