Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti života,

poruka: 14
|
čitano: 4.202
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti života,".
14 godina
offline
Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti života,

Da nije Beroševe cvjećarnice bili bi na 137. mjestu

PSN - darklydexter
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti života,

Misli li bug da je Slovenija na Balkanu? Nije.

Još jedna bezvezna star stila.,. statistika (mobač i neki auto-correct kvarač) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 18:58 (ihush).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
ihush kaže...

Misli li bug da je Slovenija na Balkanu? Nije.

Još jedna bezvezna star stila.,.

 tehnički je sava granica pa su oni preko balkanci a mi s ove strane nismo.  a hrvatska je 37. od koliko? 37? najs. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 17:33 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
Ajar kaže...
ihush kaže...

Misli li bug da je Slovenija na Balkanu? Nije.

Još jedna bezvezna star stila.,.

 tehnički je sava granica pa su oni preko balkanci a mi s ove strane nismo.  a hrvatska je 37. od koliko? 37? najs. 

 Ajare, s obzirom na godine i pismenost - jadno si fulao..

 

Balkan počinje južno od "Esplanade" - M. Krleža

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti života,

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti života,

hrvatska je ličkim rukovanjem ušla ne samo americi palcem, nego i u eru digitalizacije. ravno iz pećine (iz koje možeš istjerat rvat'nu, ali ne možeš iz rvat'ne išćerat pećinu). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.9.2021 17:42 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
sisko93 kaže...

 Koje susramlje osjećam kad gledam ovaj video ... E ovo mi izgleda ko kad klinac u školi odgovara za 2 i na kraju ne prođe :D

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 13:39 (tjodalv).
16 godina
online
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
ihush kaže...

Misli li bug da je Slovenija na Balkanu? Nije.

Još jedna bezvezna star stila.,. statistika (mobač i neki auto-correct kvarač) :)

Bogami je, "s obzirom da i tam ima puno uvozno-domačih balkanaca".

 

 

 

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
Ezio kaže...

Da nije Beroševe cvjećarnice bili bi na 137. mjestu

 

Kad uporedim Irsku i Sloveniju po digitali, rekao bih da hrvatska je na onom nivou gdje tek kupuje PC186, dok je ostatak svijeta sa kojim se zelimo usporedjivati na Alienware Aurora Ryzen Edition R10. Tak negdje.

Al to ne treba cuditi, dok su nam premjeri osobe cije intelektualne sposobnosti ne prelaze citanje sastavaka na 4 jezika i koji po svom obrazovanju, znanju i iskustvu nisu kvalificirani za vodjenje velikih sustava i nemaju pojma o upravljanju istima ne treba se cuditi. A zadnji premjer u cijelom svom zivotu nikad nije zaradio svojim radom niti 1 kunu. Covjek doslovno zna o privatnom sektoru iz udžbenika osnovne skole. Ili srednje... Jos nije dosao u doticaj sa "radom" i kako "rad" zapravo izgleda. To mu je sav dodir sa stvarnim zivotom.

 

I dok se takvi budu birali, budemo gledali u leđa svim drugima dok nasa drzava bude nazadovala sve vise. Ja bih uveo svake godine proslavu za svako nazadovanje gdje bi se slavilo koliko smo mjesta pali u odnosu na Africke drzave ili u odnosu na godinu ranije. I uveo nagrade premjerima i ministrima za zivotno djelo tipa:"Nagrada premjeru Hrvatske za izvanredne radne sposobnosti upravljanja u informatizaciji i digitalizaciji drzave, koji je omogucio Hrvatskoj drzavi da se pozicionira kao 190 u odnosu na godinu prije kad je bila 189. od ukupno 190 zemalja ukljucenih u istrazivanje." Mislim da takve nagrade treba uvesti svim nasim politicarima i napraviti kao sto studenti imaju za zavrsne radove da se takva priznanja dozivotno cuvaju na svim svjetskim jezicima i da su priznanja javno dostupna na stranicama Vlade i parlamenta i da moraju biti obavezno navedeni u CVima politicara. Tako da svi oni koji zele provjeriti uspjehe hrvatskih politicara to mogu napraviti i vidjeti hrvatsko proljece u svom punom cvatu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.9.2021 14:37 (Z4X).
14 godina
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ

Mark Twain...

"Postoji laž, prokleta laž i statistika"...

 

 

silom prilika sam svaki dan bar 3-4 h na Teams sastanku s kolegama iz SAD i VB - meni nikad nije pukla veza, ali njima svako malo....

 

tako d mi je ovo malo sumnjivo...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
online
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
Z4X kaže...

 

 Ja bih uveo svake godine proslavu za svako nazadovanje gdje bi se slavilo koliko smo mjesta pali u odnosu na Africke drzave ili u odnosu na godinu ranije. I uveo nagrade premjerima i ministrima za zivotno djelo tipa:"Nagrada premjeru Hrvatske za izvanredne radne sposobnosti upravljanja u informatizaciji i digitalizaciji drzave, koji je omogucio Hrvatskoj drzavi da se pozicionira kao 190 u odnosu na godinu prije kad je bila 189. od ukupno 190 zemalja ukljucenih u istrazivanje." Mislim da takve nagrade treba uvesti svim nasim politicarima i napraviti kao sto studenti imaju za zavrsne radove da se takva priznanja dozivotno cuvaju na svim svjetskim jezicima i da su priznanja javno dostupna na stranicama Vlade i parlamenta i da moraju biti obavezno navedeni u CVima politicara. Tako da svi oni koji zele provjeriti uspjehe hrvatskih politicara to mogu napraviti i vidjeti hrvatsko proljece u svom punom cvatu.

 Možeš ti njih prcat kolko hoćeš, ne jebe ih to, inače ni ne bi bili na toj poziciji 

Još bi bili i ponosniji na svoje neuspjehe, njima je dobro...

 

Kruha i igala...
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ

Meni puca oko 10 puta u sat vremena. A od 5 ujutro do 7 ujutro nikad nema interneta. Na papiru imam 21 mbit ugovor, realno je da ne mogu dostavit vise od 14 mbit, sa tim da stvarni download je 1 mbit - zamisli patnju preuzimanja projektnih materijala tipa 7 GB multimedije.

Pa su zvali iz telekoma ponuditi mi povecanje na 30 mbit-a. Pa sam se poceo histericno smijati na telefon ko kakva budala. U Sloveniji npr. jednom u 3 mjeseca je puklo na par minuta. U Irskoj fali odasiljaca. 

U razgovoru sa amerima, veza ne puca amerima vec puca prijenos i to je standard sa svim prekoatlantskim drzavama. Tako da vjerujem da si zamjenio dvije stvari, jer kad se prebacite na VPN pucanja nema.

Stvar je visoke latencije, a ne da netko u  americi ima los internet koji im stalno puca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 0:35 (Z4X).
15 godina
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
Z4X kaže...

.. 

U razgovoru sa amerima, veza ne puca amerima vec puca prijenos i to je standard sa svim prekoatlantskim drzavama. Tako da vjerujem da si zamjenio dvije stvari, jer kad se prebacite na VPN pucanja nema.

Stvar je visoke latencije a ne da netko u  americi ima los internet koji im stalno puca.

 -svašta..

-vpn može samo povećati lantencije. Projiciraš probleme svoje linije na ostatak svijeta, griješiš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska nazadovala u digitalnoj kvaliteti živ
ihush kaže...
Z4X kaže...

.. 

U razgovoru sa amerima, veza ne puca amerima vec puca prijenos i to je standard sa svim prekoatlantskim drzavama. Tako da vjerujem da si zamjenio dvije stvari, jer kad se prebacite na VPN pucanja nema.

Stvar je visoke latencije a ne da netko u  americi ima los internet koji im stalno puca.

 -svašta..

-vpn može samo povećati lantencije. Projiciraš probleme svoje linije na ostatak svijeta, griješiš..

 

Netocno. Ovisi o tome kakva je ruta VPN-a koji se koristi. Ako je ruta do odredista duza ili pojacanog prometa biti ce kao sto ste rekli. Inace je ono sto sam rekao. Skype sa amerima preko obicne veze, stalno se prekida i puca, stovise isto je i sa Australcima, skype preko VPN-a sve stima, razlika je samo na koji nacin se podaci dijele i salju preko kojeg cvorista. Ako je VPN koji se koristi rubni, latencija ce biti jos gora nego bez VPN-a, ako nije rubni i direktna linija prolazi manje cvorista od standardne veze, veza ce biti stabilna i bez pucanja.

 

"Use of a VPN can help bypass or otherwise cut through less dense routers and network hubs to get to information..."

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2021 2:00 (Z4X).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice