Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

poruka: 101
|
čitano: 17.672
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E".
15 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Da li ulaznica za kino jednako košta u Americi, Engleskoj, Zanzibaru i u Hrvatskoj ?

 

Vjerujem da ne.  Zašto bi onda svi imali istu cijenu za online servise? 

 

I onda se čude piratstvu 

 
44 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
U americi je prosjecna kino ulaznica 10 dolara, sto bi bilo 60+ kn, u GB je 7.5 funti, oko 70kn.

U cinestaru je karta za vikend 40 sa onim điđama poput extreme dvorana i 120+ min filma, a ako se zaputiš u neovisna kina poput kino velebit u kc ili art kino u rijeci karta,, a vjerujem da ih u zg isto ima ili
cinestar srijedom - karte budu 20-30 kn.

I dalje smo jeftiniji od njih, čak i ak idemo u skuplje kino.

Netflix dođe 35kn ako imaš frenda, nekog iz familije pa podjelite standardni paket.
70kn za uslugu koja iz dana u dan bude sve bogatija hrv prijevodom nije loša cijena.

Ako hoces seriju koju nema netflix, jedan mjesec njima otkazes pretplatu i uzmes drugi servis ili taj drugi uzmes free trial... Ima dosta kombinacija i nikako ne moraš placat 500kn da gledaš sve kaj hoces.

Druga stvar si klinci i studenti koji nemaju prebijene pa se krpaju, al ak imaš 30god i non stop visiš na piratebayu onda nešto ne štima sa percepcijom vrijednosti rada, ali to je klasika za hrvatistan.

I dalje sam mišljenja ak si pojedinac ne može otkinut 10-20 eura mjesečno za neki luksuz, onda fakat ne bi trebao trošiti vrijeme na zabavu u životu.
yippee ki-yay
 
29 33 hvala 1
9 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Gledao sam neki dan koliko košta da pogledam neki i ne toliko novi film online, ispalo 31,00 kn. Odem u trgovinu i nađem dobar film na DVD-u, ne toliko nov ali koji nisam gledao, za 24,99 kn. Jel treba biti nuklearni fizičar da se procijeni isplativost?

 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Mislim da i prosječna hrvatska plaća malo reflektira stanje piratskog sadržaja.
Naravno uz balkanski mentalitet (zašto platiti nešto šta mogu imati besplatno)... I sam sam jedan od njih.

Moj PC  
25 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Tito rekao snađži se

 
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Torrenti su religijsko pitanje:)

Ustav RH
Članak 40.

Jamči se sloboda savjesti i vjeroispovijedi i slobodno javno očitovanje vjere ili drugog uvjerenja.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
28 0 hvala 0
6 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Hrvati placaju ZAMP, tako da imaju svakako pravo na piratski sadrzaj, jer su ga vec ionako preplatili nelegalnim nametom od nelegalne organizacije, pri kupnji svakog uredaja koji na sebi ima bilo kakvu pohranu podataka.

 

Evo vam popis proizvoda na koji placate ZAMP svaki puta kada to kupite u ducanu:

 

Grupa 1 DIGITALNI OPTIČKI MEDIJI
CD nesnimljeni medij
DVD nesnimljeni medij

 

Grupa 2 ANALOGNI NOSAČI
Audio kaseta
Video kaseta

 

Grupa 3 OSTALI DIGITALNI NOSAČI
Memorijske kartice
USB memorija

 

Grupa 4 IT UREĐAJI
Tvrdi disk - unutarnji i vanjski
CD/DVD snimač - unutarnji i vanjski
Osobno računalo - stolno i prijenosno
Tablet - Dlanovnik osobno računalo

 

Grupa 5 OSTALI UREĐAJI
Digitalni audio player s unutarnjom memorijom
Digitalni video player s unutarnjom memorijom
Mobitel s MP3 playerom i Smartphone
Analogni audio snimač
Analogni video snimač
Hi-Fi CD snimač
Hi-Fi DVD snimač
Hi-Fi HD snimač

 

Sve sto hrvati ilegalno skinu smo svi mi zajedno isplatili i preplatili vec godinama 

 

da postoji problem nelegalnog softvera u hrvatskoj, 85% pravnih subjekata bi bilo zatvoreno, ukljucujuci i neke drzavne firme, koje koriste nelegalan softver, citali bi o svakodnevnim racijama kucanstava i zapljeni racunala i opreme zbog ilegalnog softvera, jer je svatko u nekome trenutku imao ili ima bar nekakav nelegalni softver 

 

nista ne brinite sve je pod kontrolom u hrvatskoj je sasvim legelan ilegalan softver

Moj PC  
86 0 hvala 41
12 godina
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
sirka666 kaže...

Mislim da i prosječna hrvatska plaća malo reflektira stanje piratskog sadržaja.
Naravno uz balkanski mentalitet (zašto platiti nešto šta mogu imati besplatno)... I sam sam jedan od njih.

 Taj "balkanski mentalitet" je malo precijenjen. Nije stvar u ljudima nego u zakonima tj. provedbi istih. Da vidiš kako Nijemci, Britanci, Skandinavci... lako prihvaćaju naše običaje i bezakonje. Zašto? Zato jer znaju da mogu i da neće najebat. Taj naš "balkanac" kad dođe u Njemačku neće parkirati na invalidski, nelegalno napraviti kat kuće, skidati torrente, voziti pijan, bacati smeće po ulici, dok kad Nijemac dođe kod nas ponaša se gore od Balkanca.

 

11 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Inače slika 19. je prava i ne 22, kao na vašem linku.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Naravno da vole, tko nebi

 
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Takodjer u HR imas RTV pretplatu, a sadrzaj na TV-u je ravan nuli - najnoviji

film koji se prikaze je iz pocetka 200X godine, dok u AT/DE se vec godinu-dvije

nakon sto je film izasao, vec vrti na TV-u - primjerice Bohemian Rhapsody je izasao

31.10.2018. u AT kina, a vec je 4.10.2020. prvi put emititran na TV-u.

 

Dakle ima se sta na TV-u pogledati od novih filmova i serija, dok u HR stalno

vrte reprize iz 80ih i 90ih, kad su zadnji put kupili nove filmove. Mislim tuga je

kad 30 godina zaredom gledas svake godine isti film u isto vrijeme.

Steta sto ne pustaju sa trake, jer bi vec bila izglancana ko pseca kesa,

do mjere necitljivosti.

 

Onda idemo na drugi veliki problem, a to je regionalno dostupan sadrzaj na legalnim streamovima.

Primjerice Netflix - ne samo da AT nema sav sadrzaj kao recimo USA, CAD ili UK, a HR za razliku od AT

ima jos manje sadrzaja na Netflixu, a o lokalizaciji, bilo u obliku sinkronizacije ili titlovima na HR necu ni pricati.

Meni je lako, razumijem ENG i DE, i sve na Netflixu imam na tom jeziku, pa cak i eksluzivni francuski filmovi

imaju ENG ili DE titlove, pa mi je i to svejedno, a sta ce jedan prosjecni hrvat koji ne zna DE i ENG kako spada,

i onda nema HR titlove, osobito starija populacija?

 

Treci problem je sto uz Netflix, Disney i ostale stream pretplate, prosjecan hrvat mora uz to platiti i VPN,

da bi eto mogao do legalnog sadrzaja, kojeg placa jednako kao i svi korisnici u EU, a za taj isti novac,

koji je u postotku veci s obzirom na place u HR i prosjeku EU, dobije manje sadrzaja, i onda ako se racuna

i VPN, placa duplo, sa puno losije iskustvo.

 

Nisam pobornik piratizacije, smatram da ako je nesto dobro, i u nesto sto je vlasnik/autor ulozio vrijeme i novac,

da mu se posteno plati po tarifi, al isto tako smatram da placanje prekomjernog srota dovodi do nezadovoljstva

i trazenju alternative.

 

Danasnje stanje je takvo, da ako zelis pogledati film, mozes ga rentati na Amazonu, umjesto da fizicki odes do Videoteke,

posudis VHS kazetu / DVD / BD, i u roku rente taj film pogledas koliko god puta hoces, i jos ga usput ne moras ni prepomati ni vratiti.

Za mene jednostavno, za prosjecnog hrvata sa manjim prihodima, bas i ne, osobito starija populacija koja se jedva snadje

sa dva daljinska upravljaca, jedan od TV-a a jedan od recievera za DVB-T signal.

 

U tu svu zbruku upadaju mladi ljudi "onaj moj mali unuk/necak, sto sve sam instalirava na kompljukter",

pa "narikta" starcima Kodi i ilegalne besplatne streamove s HR titlovima, a sta starci znaju, osim upalit i gledat,

nemaju oni pojma jel to legalno il ne, znaju samo da sad imaju filmove sa interneta jer im je to nariktao mali od kompljuktera.

 

Kod glazbe je to potpuno drugacije - ciljano svatko slusa sta voli - netko voli dajguze rastezace cajke narodnjake,

a netko voli klasicnu glazbu, rock, metal, etno, sta vec - i svatko ce si pribaviti glazbu koju voli,

te najcesce i podrzati umjetnika/band koji slusa - svojim novcem - jer kupnjom albuma pozete band (i izdavacku kucu naravno),

za razliku od filmova gdje se podrzavaju glumci i filmski studiji, filmska industrija itd, nebitno.

 

I u tom slucaju ima piratstva, al vjerovatno manje - gledam objektivno, danas se glazba moze kupiti vrlo brzo i legalno,

ili preko Amazon Musica, Google Musica, iTunes Musica ili nekog treceg oblika.

Ja sam klasican, volim fizicki medij - kupim CD, iskopiram si na USB za automobil i imam.

Volim imati tu plasticnu kutijicu sa okruglim zrcalom i stancanim papirom. I osjecaj da nesto posjedujem

je drugaciji od neceg digitalnog.

 

Zadnji album koji sam kupio, i da je bio bas bas dobar, Deep Purple - Whoosh! (2020).

Drugi odlicni album, nakon odlicnog Infinite (2017), i tri prosjecna albuma prije ova,

stvarno osvjezenje, ali i znam da svaki prodani album podrzava band i tjera ih da rade dalje i bolje,

dok ako je prodaja albuma losa, znaju i sami da su napravili ispodprosjecni posao, i da se moraju potruditi vise.

 

Kod filmske industrije toga nema, rade jeftine filmove sa CG racunalnim efektima, velikog budzeta a niske filmske vrijednosti.

Takodjer i filmove i serije zgade sa "rasnom jednakoscu" i "seksualnim pravima", pa mjenjaju povjesne likove.

Jedva cekam novi film sa Hitlerom, gdje ce sam Hitler biti glumljen od transeksualnog "neceg" podrijetlom iz Indije,

jer eto, rasna jednakost i seksualna sloboda.

Bitno da su iz filmova i iserija izbacili scene gdje glumci puse i piju, jer to steti mladezi, a nisu se sjetili izbaciti oruzja iz filma,

jer eto to nije realno, da ako netko vidi da glumac koristi oruzje, pa da ce i mladi htjeti koristiti oruzje, bitno je da ce mladi

htjeti cigarete i alkohol, to je najveci problem, jer droga je nesto opce prihvaceno i "bolest" od koje se treba lijeciti, a ne preventirati.

 

Da nema lockdowna, u USA bi i dalje svaki dan bili oruzani napadi u skoli, tako da, sranje na sve strane, bez obzira na filmsku industriju i "korektnost".

 

Moj zakljucak je - koliko je trziste fer prema korisniku, toliko je korisnik fer prema trzistu. Prodajes srot, sori braco, ukrast cu si kvalitetnu robu.

Prodajes kvalitetnu robu, nema potrebe traziti kruha nad pogacom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
33 1 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Sad mi je savjest čista. Hvala ti.
15 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Aj pošaljite upit prodavačicama po dučanima sa prosječnim plačama 3500-3800 kuna i pitajte ih ako im je puno platit za neki legalni sadržaj?

 
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

ionak prisilno otimaju zamparinu za sve osim kruha (ili?) i to za bagru koja je dosad dizala par somova ojara po gaži i živjela k'o bubreg u loju + za parazite tipa josipović i nalikujući. dobar dio ih plaća i tv-pretplatu. pa ak "strimaši i s-trimeri" imaju problema z nofcima, nek se jave zampu, mariću, petirki ("progonjeni kršćani" ), htv-u, banditu ... dok nama otimaju i mi ćemo. iz ekonomske povijest na faksu smo učili (u bivšoj državi!) da je jedino čime su se narodi na "ovim prostorima" bavili tijekom 300 godina bilo pljačkanje putnika (uglavnom sa sjevera eu prema bliskom istoku). tradicija, jebga. lanac sreće 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 9:39 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Uz opseg placa 500-800 €, dok ljudi poplacaju sve racune (struja,voda,internet,krediti,stanarina,dopunsko,.HRT,ovrhe...) mnogima ne pada na pamet placat jos nesto sta mozes dobit dzabe na 100+ mjesta na Internetu (ako si snalazljiv). Mogu rec da i ja pripadam toj skupini.

 
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Okej, kina su nam dosta jeftina, iako su kokice i ostale pizdarije derači kože.. ne znam kako je dalje u Hrvatskoj ali moje mišljenje je da je projektor u Vukovarskom Cinestaru smeće, te da Amerikanci sigurno ne bi platili ni naših pišljivih 40kn da bi to gledali.

Netflix je sve pristupačniji i postaje upotrebljiv u Hrvatskoj, no još uvijek prave probleme za ljude koje ne zanimaju prijevodi i kojima je stalo samo do što bržeg pristupa najnovijeg i najopširnijeg sadržaja.

I na kraju, Amerikanci imaju opciju da kupe Bluray naslove, vrlo često za (tamo) male novce, no vjerujem da smo si i sami za to krivi jer kod nas nije velika potražnja za tim pa ni nemamo... Ali ja bih bio oduševljen da mogu kupiti makar 2-3 filma sa top IMDb liste na Bluray-u, no sve mi se čini da ću morati pregristi i jedan dan naručiti na Amazonu i platiti tih 10€ poštarine. Samo fizički mediji su dokaz i posjedovanje imovine, sve ostalo je posudba.
cQKGUgOfD8U
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 9:58 (spookymulder84).
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Ajar kaže...

ionak prisilno otimaju zamparinu za sve osim kruha (ili?) i to za bagru koja je dosad dizala par somova ojara po gaži i živjela k'o bubreg u loju + za parazite tipa josipović i nalikujući. dobar dio ih plaća i tv-pretplatu. pa ak "strimaši i s-trimeri" imaju problema z nofcima, nek se jave zampu, mariću, petirki ("progonjeni kršćani" ), htv-u, banditu ... dok nama otimaju i mi ćemo. iz ekonomske povijest na faksu smo učili (u bivšoj državi!) da je jedino čime su se narodi na "ovim prostorima" bavili tijekom 300 godina bilo pljačkanje putnika (uglavnom sa sjevera eu prema bliskom istoku). tradicija, jebga. lanac sreće 

 I više od par somova po gaži. A tek svadbe vikendima. Za sve se trebao platiti porez. I za turneje u inozemstvu se porez plaća u HR gdje je prebivalište. Barem pola svog tog novca je, s obzirom na visoke zarade i progresivno oporezivanje, trebalo završiti u proračunu. Mislim da ništa nije plaćeno, ali se zato neki dan izbacila žena s kćerkom na Kvatriću iz svog stana zbog duga od 10.000 kuna. Kćerka ima temperaturu i na ulici su, a stan im je prodan. "Umjetnici" ne samo da ne plaćaju porez nego stalno traže neke potpore i često ih i dobivaju. Ah da, i zdravstveno osiguranje im plaća država. Krasno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 10:05 (nekinik).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Svi nešto spominju taj HRT. Ja u životu nisam vidio uplatnicu za HRT. TV radi, PC radi, mobilni radi... Jel to jednom godišnje dolazi ili?
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Dex.pwn kaže...
Svi nešto spominju taj HRT. Ja u životu nisam vidio uplatnicu za HRT. TV radi, PC radi, mobilni radi... Jel to jednom godišnje dolazi ili?

 Svaki mjesec 80kn. Da bi se nekim "poznatim voditeljima ili autorima", da ih ne imenujem, godinama (čak i decenijama) isplaćivalo preko milijun kuna (svakom po 'milja', da ne bude zabune!) godišnje od tog novca po raznim vrstama ugovora.

8 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Tako i cigo razmislja. Hoda, hoda, hoda, jer uz svoje prihode ne moze si priustiti kupnju bicikla. Dalje znate, jedini problem je što film nije vaš, a bicikl bi mogao biti.

 
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Ne dolazi ništa na adresu. Nikad vidio to. Neka i ostane tako.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Dex.pwn kaže...
Ne dolazi ništa na adresu. Nikad vidio to. Neka i ostane tako.

 Nije ni moj susjed. Pa mu došao tip i rekao da ga pusti doma, jer je to samo "formalnost i da umirovljenici ionako ne plaćaju". Ovaj ga pustio i morao platiti sve zaostatke godinama unazad ili ići na sud. To je neka vrsta poreza, a porez se ne oprašta sitnim ribama.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Meh, može poljubit vrata samo
4 godine
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Čitatelj kaže...

Takodjer u HR imas RTV pretplatu, a sadrzaj na TV-u je ravan nuli - najnoviji

film koji se prikaze je iz pocetka 200X godine, dok u AT/DE se vec godinu-dvije

nakon sto je film izasao, vec vrti na TV-u - primjerice Bohemian Rhapsody je izasao

31.10.2018. u AT kina, a vec je 4.10.2020. prvi put emititran na TV-u.

 

 

 Nije baš točno. Nedavno ti je HRT u petak prikazao "Tri plakata izvan grada" iz 2017. i tjedan dana nakon toga još jedna film star do 3 godine čijeg se sad naslova ne sjećam :-) i prije dva tjedna "Novine" s Hanksom i Streep iz 2017.

14 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Znači Hrvati možda ipak nisu glup narod... :-)

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
nekinik kaže...
"Umjetnici" ne samo da ne plaćaju porez nego stalno traže neke potpore i često ih i dobivaju. Ah da, i zdravstveno osiguranje im plaća država. Krasno.

 Kako tko. Tko je u uskom krugu privilegiranih, taj zarađuje dobro, što od reklama, što od serija, premda imaju stalno mjesto u nekom kazalištu, na primjer. Drugi njihovi kolege nemaju za kruh jer imaju samo taj angažman u kazalištu, a kazališta rade slabo ili nikako zbog pandemije (i potresa u Zagrebu - posebno Gavella koja se i do potresa preuređivala), a ne mogu se probiti u kružok posvećenih. A gdje su tek kipari, slikari, operni pjevači i ostali koji trenutno nemaju gotovo gdje izlagati ili pjevati (ovo je opet zabranjeno najnovijim mjerama). Neki su kruha gladni, dok drugi imaju i nekretnina (to im je prvi cilj - kupit stan  u Zagrebu i potom se slikat u Gloriji ili Studiu uz Jutarnji list) i angažmana i žive sasvim pristojno.

14 godina
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
Umbel kaže...

Tako i cigo razmislja. Hoda, hoda, hoda, jer uz svoje prihode ne moze si priustiti kupnju bicikla. Dalje znate, jedini problem je što film nije vaš, a bicikl bi mogao biti.

 treba čuvati svoje stvari. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
zelenapaprika kaže...
nekinik kaže...
"Umjetnici" ne samo da ne plaćaju porez nego stalno traže neke potpore i često ih i dobivaju. Ah da, i zdravstveno osiguranje im plaća država. Krasno.

 Kako tko. Tko je u uskom krugu privilegiranih, taj zarađuje dobro, što od reklama, što od serija, premda imaju stalno mjesto u nekom kazalištu, na primjer. Drugi njihovi kolege nemaju za kruh jer imaju samo taj angažman u kazalištu, a kazališta rade slabo ili nikako zbog pandemije (i potresa u Zagrebu - posebno Gavella koja se i do potresa preuređivala), a ne mogu se probiti u kružok posvećenih. A gdje su tek kipari, slikari, operni pjevači i ostali koji trenutno nemaju gotovo gdje izlagati ili pjevati (ovo je opet zabranjeno najnovijim mjerama). Neki su kruha gladni, dok drugi imaju i nekretnina (to im je prvi cilj - kupit stan  u Zagrebu i potom se slikat u Gloriji ili Studiu uz Jutarnji list) i angažmana i žive sasvim pristojno.

 Zato sam stavio pod navodnike "umjetnici". Ne odnosi se na te bokce, nego na precijenjene "voditelje i autore" kojima se eto plaća ogroman novac "da ne pređu konkurenciji". Mada se zna da na Novoj TV i pogotovo RTLu ne bi dobili ni dio tog novca. Također se odnosi ja ove što su zgrtali novce na "štajgama", turnejama i svadbama, a nisu plaćali porez.

15 godina
offline
Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje u E

Stvar je samo u plaćama. U Hrvatskoj, gdje imamo cijene hrane, dobara, režija i ostalog u rangu EU prosjeka, a plaće najgore u cijeloj EU (uz Bugare), se sve svodi na golo preživljavanje od mjeseca do mjeseca. Kad bi nam standard bio veći, u prosječnom domaćinstvu bilo bi i više izdvajanja za takve usluge. Bila je nedavno reportaža o tetama u vrtićima u Danskoj, kad su jednu tetu pitali kolika joj je plaća, ova nije znala odgovoriti. Zašto? Zato što nije opterećena egzistencijalnim problemima. Kasnije su novinari napomenuli kako joj je plaća oko 30000 Danskih Kruna (30452 HRK). Teta u Danskoj sigurno ne mora loviti akcije u Lidlu ne bi li prehranila svoju obitelj, voziti uvezenu "nur fur export" kramu iz Njemačke ne bi li došla do posla i sigurno si može priuštiti platiti Netflix i ostale servise, ukoliko ih koristi.

Moj PC  
19 0 hvala 4
5 godina
offline
Re: Hrvati i dalje vole piratski sadržaj, najmanje
nekinik kaže...
Dex.pwn kaže...
Ne dolazi ništa na adresu. Nikad vidio to. Neka i ostane tako.

 Nije ni moj susjed. Pa mu došao tip i rekao da ga pusti doma, jer je to samo "formalnost i da umirovljenici ionako ne plaćaju". Ovaj ga pustio i morao platiti sve zaostatke godinama unazad ili ići na sud. To je neka vrsta poreza, a porez se ne oprašta sitnim ribama.

 Pozoves se na zastaru i mogu te tuziti samo za zadnjih 12 mjeseci....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice