Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 940.061
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
Zechina kaže...
..


Po meni, ako postoji čovjek koji se ne želi cjepiti samo zatoje to zakon nije obvezao (a inače bi) je rijetka vrsta ultramorona, većeg od zabludjelih radikalnih antivaxera.

 ok.. onda još ovo.

-trenutno je stvar izbora. (točka) .. jasnije?

-moja preporuka, tvoja.. je cijepite se.. -zar ne? (uz konzultacije itd..). No to ti ne daje pravo prigovarati tuđem izboru, jer je to pravo te osobe, ne tvoje .. tj ne moraš se slagati i ništa. (točka)... no tu ne staneš, nego onako... ubaciš riječ-uvredu, ultramorona, .. čemu? Npišeš-podcrtano, no ignoriraš?  .. jesi li ti ultramoron? nhf .. no ekvivalencija i pitanje tvoijm riječima, tvog citata. Čitati znaš, podcrtano? Izbor.

 

-dok ti ne postne jasno da nemaš pravo nazvati ljude recimo ultramoronima, mada se u recimo savijetu-mišljenju slažemo, cijepite se.. no ovo se ne slažemo i nastavimo se 'svađati'.. + nhf. :)

 

Ja ne prigovaram nikome. Svatko ima pravo biti antivaxer. Mali problem jest  u tome što time zadire u granice moje slobode.
Opet ću ti ponoviti: ljudi koji se cijepe a kakaju protiv cijepljenja su - čudni.
antivaxeri su svakakvi: čudni, zbunjeni, sebični, privremeni...
Ali kategorija ljudi - ako takve jedinke uopće postoje - koji se žele cijepiti, ali ne žele samo zato jer to nije obvezno - su ultramoroni.
Ne vidim ijednu racionalnu odluku koja bi mogla stajati iza tog izbora. I opet, indirektno zadiru u granice moje slobode.
Nego, je li zakonski obvezno prati ruke? Koja bi to pamet tebala stajati iza osobe koja želi prati ruke ali to ne radi jer nije obvezno?

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-ok.. slažemo se, osim u dijelu gdje sad one koji iz bilo kojeg razloga ne čine ono što smatraš 'normalnim' (i ja, tak da nije to razlika..).

.. no ti na to nemaš 'pravo'.. tj to je isključivo stvar te osobe, njeno pravo, ne tvoje. (točka). .. dok nije obvezno a tad nije izbor.

- zaboravi sad cijepljenje.. bilo što drugo, sve što je stvar izbora, glasanje-stranke, životni partner, vjera, hrana.. i ukratko, to što se ne slažeš i što ja i ti mislimo drugačije, ne daje nam pravo da zato što osoba iz bilo kojeg (pa i pogrešnog razloga) izabere nešto drugo, prigovarati, još manje etiketirati-vrijeđati. Razumiješ li? .. ako ne, .. a što, ništa :)

 

ako osoba ima izbor, tad je to izbor te osobe a tvoj prigovor je besmislen + kad vrijeđaš i ostalo tad čak i zabranjen, kažnjiv. I dalje ne razumiješ razliku? ... ja i ti možemo imati isti izbor, no ovo nije nešto što ti biraš, nego ta treća osoba sa svojim pravom izbora. Kad takvu osobu nazoveš ultramoronom tad si ti moron, jer baš ništa ne razumiješ + moguće i kažnjivo, odnosno kako u kojem slučaju što si nedavno primijetio s postovima.. zar ne? :)

 

edit .. a pazi, kako licemjerno-lažno počinješ s postom.. ''svatko ima pravo biti ... antivaxer'' .. kul. (ubaci bilo što). .. ako osoba ima pravo, tko si ti da to pravo osporavaš i tad nazoveš nekog moronom? jer zadire u tvoje slobode? .. ono, zaokret od 360o? .. tko u čije? Pri čemu se čak slažem, antivaxere treba izbaciti, jer šire laži .. što kao studija reducira na 'onih 12' .. fejknjuz itd. no kriterij nije za-anti vax nego to što šire laži ili pogrešne savijete, štetne-opasne itd.. to mora biti osnova, ne to što su antivax ako to smiju biti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2021 22:57 (ihush).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

ali nemaš izbor u ovom slučaju, ihush, jer te linkani članak iz zakona o sprječavanju širenja zaraznih bolesti obvezuje na imunizaciju a ona se postiže cijepljenjem. eno mi žena reče da je sud za ljudska prava odlučio da se može primjeniti obvezno cijepljenje, da s tim nisu ugrožena ljudska prava.

nisam čitao, sutra ćemo više znati.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-ok.. slažemo se, osim u dijelu gdje sad one koji iz bilo kojeg razloga ne čine ono što smatraš 'normalnim' (i ja, tak da nije to razlika..).

.. no ti na to nemaš 'pravo'.. tj to je isključivo stvar te osobe, njeno pravo, ne tvoje. (točka). .. dok nije obvezno a tad nije izbor.

- zaboravi sad cijepljenje.. bilo što drugo, sve što je stvar izbora, glasanje-stranke, životni partner, vjera, hrana.. i ukratko, to što se ne slažeš i što ja i ti mislimo drugačije, ne daje nam pravo da zato što osoba iz bilo kojeg (pa i pogrešnog razloga) izabere nešto drugo, prigovarati, još manje etiketirati-vrijeđati. Razumiješ li? .. ako ne, .. a što, ništa :)

 

ako osoba ima izbor, tad je to izbor te osobe a tvoj prigovor je besmislen + kad vrijeđaš i ostalo tad čak i zabranjen, kažnjiv. I dalje ne razumiješ razliku? ... ja i ti možemo imati isti izbor, no ovo nije nešto što ti biraš, nego ta treća osoba sa svojim pravom izbora. Kad takvu osobu nazoveš ultramoronom tad si ti moron, jer baš ništa ne razumiješ + moguće i kažnjivo, odnosno kako u kojem slučaju što si nedavno primijetio s postovima.. zar ne? :)

 

edit .. a pazi, kako licemjerno-lažno počinješ s postom.. ''svatko ima pravo biti ... antivaxer'' .. kul. (ubaci bilo što). .. ako osoba ima pravo, tko si ti da to pravo osporavaš i tad nazoveš nekog moronom? jer zadire u tvoje slobode? .. ono, zaokret od 360o? .. tko u čije? Pri čemu se čak slažem, antivaxere treba izbaciti, jer šire laži .. što kao studija reducira na 'onih 12' .. fejknjuz itd. no kriterij nije za-anti vax nego to što šire laži ili pogrešne savijete, štetne-opasne itd.. to mora biti osnova, ne to što su antivax ako to smiju biti.

 Pa ima i ultramoron pravo biti ultramoron, ja mu to ne sporim.
Sporim samo dio - svakome - kad zadire u moja prava i slobode.
Ako netko prijeti mom zdravlju, a za to nema jako opravdan razlog - ne, ne sviđa mi se to, ne poštujem i borit ću se protiv toga.
I to ne zbog vlastite guzice, već  za sve one kojima se također prijeti, a ne usude se ili ne mogu biti dovoljno glasni.
Velim, većina ljudi (antivaxera) je zbunjeno ili se boji. Neki su žrttva svoih uvjerenja; većina ne želi nauditi drugima.
Smatram da ih tako treba i tretirati, primjereno.
Ovi pak koji se infantilno inate, ne žele znati, ne žekle razumjeti, pa su još često i agresivni... ne, to ne poštujem.
Ne poštujem ni ove koji nagovaraju druge na krivo. Mogu nas uvjeravati u silne preminule od cjepiva, grozne zavjere... ali što više ustraju to će dobiti i žešći odgovor.
Jer, za raliku od ravnozemljaša koji ne čine toliku štetu zajednici, ovi je čine ne samo time da potencijalno zaglupljuju okolilnu, već potencijalno prenose i smrtnu prijetnju.
Da karikiram: to što oni misle da je zdravije ne prati ruke ne daje im pravo da šire zarazu.

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

ali nemaš izbor u ovom slučaju, ihush, jer te linkani članak iz zakona o sprječavanju širenja zaraznih bolesti obvezuje na imunizaciju a ona se postiže cijepljenjem. eno mi žena reče da je sud za ljudska prava odlučio da se može primjeniti obvezno cijepljenje, da s tim nisu ugrožena ljudska prava.

nisam čitao, sutra ćemo više znati.

 -naravno da može... tj kad vlast donese takvu odluku, tad je to zakon, tad moraš. Do tad je izbor. .. o tome govorim, a dok je izbor ne može biti etiketirano kao umtramoronizam ili vrijeđanje, prisila itd.

-što je milanović govorio plenkiju proteklih mjesec dana? .. istinu-činjenice, upravo to.

-što je vlada napravila? .. postoji par scenarija.

-npr da su željeli, mogli su prije raspuštana sabora.. nisu.

-ako donesu neki zakon, koji recimo neće proći ustavni sud, tad usprkos tome mogu ako žele, jer dok dođe do suda.. ujeovukmagare primjer sa sindikatima itd. a vlada to može, čak i kad izgubi spor..

-ostavili su otvoreno uz mogućnost vandredne sjednice.. zar ne?.. i moguće je oboje.

 

-može li se naći neki temelj za obavzeno-može, može li se naći neki suprotno, može.. vlast će naći ono što želi, dok je poželjno-teoretski to ipak na struci, zar ne? .. što je rekla struka u uk? itd itd. jer vlast je vlast i što kaže to je zakon. .. npr za vrijeme mijera izbori ili bandićev sprovod.. pravila? može se sve kad si vlast. Može se čak i kad znaš da će na ustavnom to recimo pasti, no imaš nekoliko mjeseci lufta.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
..

 Pa ima i ultramoron pravo biti ultramoron, ja mu to ne sporim.
Sporim samo dio - svakome - kad zadire u moja prava i slobode.
Ako netko prijeti mom zdravlju, a za to nema jako opravdan razlog - ne, ne sviđa mi se to, ne poštujem i borit ću se protiv toga.
I to ne zbog vlastite guzice, već  za sve one kojima se također prijeti, a ne usude se ili ne mogu biti dovoljno glasni.
Velim, većina ljudi (antivaxera) je zbunjeno ili se boji. Neki su žrttva svoih uvjerenja; većina ne želi nauditi drugima.
Smatram da ih tako treba i tretirati, primjereno.
Ovi pak koji se infantilno inate, ne žele znati, ne žekle razumjeti, pa su još često i agresivni... ne, to ne poštujem.
Ne poštujem ni ove koji nagovaraju druge na krivo. Mogu nas uvjeravati u silne preminule od cjepiva, grozne zavjere... ali što više ustraju to će dobiti i žešći odgovor.
Jer, za raliku od ravnozemljaša koji ne čine toliku štetu zajednici, ovi je čine ne samo time da potencijalno zaglupljuju okolilnu, već potencijalno prenose i smrtnu prijetnju.
Da karikiram: to što oni misle da je zdravije ne prati ruke ne daje im pravo da šire zarazu.

 moron, ultramoron.. ok.

-prvo, malo ti se miješa.. mislio si reći da ima pravo biti antivaxer? a ti ga nazoveš ultramoron, što je obično vrijeđanje. Točno? Provjeri prethodni post i rečenice oko kojih smo se već usuglasili.

-zadire u tvoja prava i slobode? ... kako? -širenjem virusa? ok.. (ovo je skraćeno-korespondencija-ja-ti..) :)

.. a kako širi virus? tko? test-negativna ili test-pozitivna osoba? tj širit zarazu može isključivo zaražena osoba..

- a covid potvrde su što? .. i mogu skratiti? cijepljeni šire virus, deltu jednako..  ok? Gdje te to vraća u tvojoj logici tvoje slobode-prava? Zadire li tad jednako antivaxić kao i cijepljen s potvrdom jednako u tvoje pravo i slobodu? .. ako da, kako, ako ne, kako.. ako ne oba, kako itd.. tj malo se rasčisti, možda primjetiš rupu u logici, pravu, pravdi, slobodi itd. .. kognitivno možeš, samo hoćeš li?

 

-prenose li zaraženi smrtnu prijetnju? po onome što tu pišeš, da.. a ako je netko zaražen, neovisno o cijepljenju, što tad? .. tj zato se ti cijepiš, to je tvoje pravo, izbor.. i što još? Koliko još nepotrebnih eskapada trebaš? .. cijepi se, izbor. Uskoro neće biti izbor, i to je ok.. no tad opet neće ovisiti o tebi i takvim besmislenim ispadima nego o državi i konkretnoj osobi (obavezno cijepljenje, ako tako odluče). .. tak da pridrži malo konje, besmisleno .. kontraproduktivno tj 'sve je u očima promatrača' .. pa i ultramoronizam ako to ne možeš primijetiti u takvim stavovima.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
Zechina kaže...
..

 Pa ima i ultramoron pravo biti ultramoron, ja mu to ne sporim.
Sporim samo dio - svakome - kad zadire u moja prava i slobode.
Ako netko prijeti mom zdravlju, a za to nema jako opravdan razlog - ne, ne sviđa mi se to, ne poštujem i borit ću se protiv toga.
I to ne zbog vlastite guzice, već  za sve one kojima se također prijeti, a ne usude se ili ne mogu biti dovoljno glasni.
Velim, većina ljudi (antivaxera) je zbunjeno ili se boji. Neki su žrttva svoih uvjerenja; većina ne želi nauditi drugima.
Smatram da ih tako treba i tretirati, primjereno.
Ovi pak koji se infantilno inate, ne žele znati, ne žekle razumjeti, pa su još često i agresivni... ne, to ne poštujem.
Ne poštujem ni ove koji nagovaraju druge na krivo. Mogu nas uvjeravati u silne preminule od cjepiva, grozne zavjere... ali što više ustraju to će dobiti i žešći odgovor.
Jer, za raliku od ravnozemljaša koji ne čine toliku štetu zajednici, ovi je čine ne samo time da potencijalno zaglupljuju okolilnu, već potencijalno prenose i smrtnu prijetnju.
Da karikiram: to što oni misle da je zdravije ne prati ruke ne daje im pravo da šire zarazu.

 moron, ultramoron.. ok.

-prvo, malo ti se miješa.. mislio si reći da ima pravo biti antivaxer? a ti ga nazoveš ultramoron, što je obično vrijeđanje. Točno? Provjeri prethodni post i rečenice oko kojih smo se već usuglasili.

-zadire u tvoja prava i slobode? ... kako? -širenjem virusa? ok.. (ovo je skraćeno-korespondencija-ja-ti..) :)

.. a kako širi virus? tko? test-negativna ili test-pozitivna osoba? tj širit zarazu može isključivo zaražena osoba..

- a covid potvrde su što? .. i mogu skratiti? cijepljeni šire virus, deltu jednako..  ok? Gdje te to vraća u tvojoj logici tvoje slobode-prava? Zadire li tad jednako antivaxić kao i cijepljen s potvrdom jednako u tvoje pravo i slobodu? .. ako da, kako, ako ne, kako.. ako ne oba, kako itd.. tj malo se rasčisti, možda primjetiš rupu u logici, pravu, pravdi, slobodi itd. .. kognitivno možeš, samo hoćeš li?

 

-prenose li zaraženi smrtnu prijetnju? po onome što tu pišeš, da.. a ako je netko zaražen, neovisno o cijepljenju, što tad? .. tj zato se ti cijepiš, to je tvoje pravo, izbor.. i što još? Koliko još nepotrebnih eskapada trebaš? .. cijepi se, izbor. Uskoro neće biti izbor, i to je ok.. no tad opet neće ovisiti o tebi i takvim besmislenim ispadima nego o državi i konkretnoj osobi (obavezno cijepljenje, ako tako odluče). .. tak da pridrži malo konje, besmisleno .. kontraproduktivno tj 'sve je u očima promatrača' .. pa i ultramoronizam ako to ne možeš primijetiti u takvim stavovima.

 

 

Iskrivljavaš moje riječi, ružno manipulraš, loše se služiš dijalektikom.
Vrlo sam jasno napravio razliku između ljudi koji se ne žele cjepiti i specijalne kategorije - ultramorona.
TI si taj koji stavlja znak jednakosti između svakog antivaxera i  ultramorona;

TI si taj koji tvrdi da ja ljudima sporim njihova prava da budu antivaxeri.
To što sad vrludaš i izmišljavaš riječi i konstrukcije koje ja nisam izgovorio - evo, upravo ih TI tipkaš, ponovno i ponovno.
TO je pravi govor mržnje, potpaljivanje vatre gdje je nema.
Nemoj ti meni govoriti "što sam ja mislio reći", "jer ti znaš bolje od mene" - to je nedopustivo i upravo to je fašizam protiv kojeg se ti tako revno kao boriš.
I zašto to sve činiš?

Samo zato da me navučeš na neko plitko vrijeđanje, kako bi me mogao prijaviti zbog kršenja pravila?
Jer sam rasklimao tvoj umišljeni status "pravednika nad pravednicima"?
I onda kad me već ne možeš izmanipulirati, savijaš riječi i poruke koje ja nisam rekao?
Gle, ultramorni nisu krivi što su, ako su, ultramoroni.
Ti imaš izbor, nisi nikakav moron već s predumišljajem radiš to što radiš. To se drugačije zove.

"mislio si reći da ima pravo biti antivaxer? a ti ga nazoveš ultramoron, što je obično vrijeđanje. "

^ odvratno insinuiraš. Opetovano. Smećarski. Ovo su sve tvoje pokvarene konstrukcije. Misliš da ćeš ponavljanjem laži nekako kreirati istinu.
Sad još samo slavodobitno reci: "evo ljudi, zove vas moronima i vrijeđa vas, spalite ga!", baš poput "malog Hitlerčića", izmišljenice koju svako malo koristiš u etiketiranju drugih.
Ljudi umiru, drugi su preplašeni, a ti to samo koristiš za svoje ružne manipulacije.
Nešto ću ti reći: ne manipuliraš ti ljudima koji se ne žele cjepiti već - samim sobom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 0:31 (Zechina).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

što reć? ništa.. nisi u pravu, no ne pomaže pa  ... sretno.

 

ili pročitaj što pišeš, par puta, pa rezimiraj tko što insinuira, ili moram ja copy-pejstat tvoje postove? .. a to što si nedosljedan, nelogičan, štaš, zato i griješiš i to je ok, ljudski :)

-netko te prijavio? ... primijetio sam, pa ako se ljutiš, pogledaj u ogledalo, tamo je krivac, ne ja.. veze s tim nemam + zajedno je poginuo i moj post pa šutim, ne pitam jer se modove to ne pita.. :) ok?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Poanta je bila da "pojedinac koji se želi cjepiti, ali se neće cijepiti samo zato jer ga zakon na to nije prisilio" - ne postoji.

Taj ultramoron ne postoji, to je tek hipotetsko samoobmanjivanje da takvi likovi postoje kako bi vlastiti čudan izbor bio više prihvatljiv.

Moguće je, dapače, da postoje ljudi koji nisu sigurni, ili se ne žele cijepiti, pa žele da tu tešku odluku zakonodavac donese umjesto njih.

Potpuno ljudski i očekivano, obzirom na konfuznu situaciju u kojoj se nalazimo.
Dapače, takvih vjerojatno ima jako puno. Vrlo je jednostavno , ali ne i ispravno, takve ljude kriviti zbog straha, sumnje, neodlučnosti...

Ali to nema veze sa našim nepostojećim ultramoronom.

Naravno da postoje ljudi koji misle da je nešto ispravno SAMO ako ti to država naredi... poražavajuće je ali istinito.

Ali to nisu ljudi koji se žele cjepiti; oni su u najboljem slučaju neodlučni.

 

ihush, možeš li pojmiti koliko si daleko otišao od onog "što sam ja mislio reći"?
Vrag je u detaljima, a ti si tu jako površan.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

A gdje je tu pečat, pardon miševi? To si sad zaboravio?

messenger RNA (skraćeno mRNA) nije RNA? 

Sok je piće, ali nije svako piće sok. mRNA je RNA, ali nije svaki RNA mRNA.

Studiju s miševima sam čitao, a onu na koju se referiraš u tom trenutku nisam pronašao jer si krivo napisao. Ok, kasnije si dao izvor, ali u trenutku kad sam se pozvao na ovu s miševima nisi imao pravo na prigovor jer prvo nisi dao izvor, a onda još nisi ni točno prenio tvrdnju. Umjesto da prihvatiš svoje greške, ponašaš se ko bully.

 

Zechina kaže...

Lik je rekao da virus nije nađen u ljudskom mozgu. Što je u najmanju ruku netočno. 

Gdje sam ja to rekao?


Da te još podsjetim:

MrBlc kaže...

mRNA nisu našli u mozgu, već su kod miševa našli spike protein. Istina je da SARS-COV-2 može zahvatiti i druge organe, uključujući i mozak, ali to nije redovita pojava, pogotovo kod blažih oblika, a nije po tome ni poseban.

U svom citatu si uredno izrezao ovaj drugi dio u kojem jasno kažem da ne osporavam tvoju tvrdnju, da bi me onda pokušao diskreditirati temeljem greške koju si ti napravio jer si predstavio kao da ja, na temelju ove prve rečenice, osporavan nalazak virusa u mozgu. Sorry, ali sereš.

 

Zechina kaže...

Ili tvoja "egzaktnost" poput "to se ne događa kod velikog broja slučajeva" ...pa ne postoji, niti hipotetski? Da te parafraziram: a gdje ti je dokaz za to?

Da, oprosti, to je moja greška. Da refraziram: Nemamo dokaza da se to događa kod većeg broja slučajeva, osim kod težih slučajeva koji su rezultirali smrću.

 

Zechina kaže...

Znači većina ljudi koji su privremeno izgubili njuh - su fantazirali?

I to su samo "teški slučajevi"? OMFG.

Gubitak njuha ne dokazuje proboj virusa u mozak.

 

Zechina kaže...

Svašta je on meni izgovorio, ili sam ga pogodio u žicu (nelogičnosti) ili... bi trebao apsint zamijeniti pivom. :D
Tako da to, što sam bezobrazan, naprosto je reakcija na prethodno (i opetovano).

Jedino što me pogodilo je to što sam se ponadao da se s tobom može normalno raspravljati bez etiketiranja, straw-mana i ad hominema, a onda si me poklopio upravo s tim...

 

Zechina kaže...

Sad sam išao pogledati što majstora smeta... ("a gdje je pečat?")

ovo je taj post. odgovor na moj post.

Prije jadnog pljuvanja po mojoj hipotetskoj teoriji o privremenom/povremenom "hiberniranju" (usporavanju/ubrzavanju širenja virusa kod i sa domaćina), kako bi ukazao na potencijalan nedostatak determiniranosti fakata i metodologije za stvari o kojima ne znamo dovoljno...


Trebao sam i ranije uvidjeti da nešto ne štima s Grunfom; pripisao sam to previdu ali se ponavlja kad se spomene "kolektivni imunitet" - odnosno nedostatak istog.

Dakle ovdje je moja prva tvrdnja zbog koje je prvi put ispao iz takta:

Po toj logici, u roku par mjeseci priča bi svugdje bila gotova - herd immunity - i tko živ, tko mrtav.
To se nije desilo već je stanovništvo i dalje u opasnosti, ljudi i dalje umiru.
...
Da je tako jednostavno, "obična" gripa ne bi više postojala kao prijetnja ljudima.
Širenje nije tako jednoznačno. Herd immunity se nije desio kako smo predvidjeli.

Pri tome će svatko normalan pod "Herd immunity se nije desio kako smo predvidjeli" pretpostaviti I LJUDSKE ŽRTVE, ne samo "prokuženost". Zbog kojih se i morao uvesti lockdown. I onemogućiti potpunu "prokuženost". Zato to i nije "obična gripa" - koja također uzima danak u životima, ali nikako ovoliko. I čak ni kod gripe ne možemo riskirati toliko da pustimo da se širi bez procijepljenosti, "da se prirodno svi zaraze i steknu kolektivni imunitet" i pomre gro ljudi.

 

NE, Grunf je shvatio samo kao "Desilo se upravo ono što smo očekvali" i onda mene (sebe?) u nastavku pita za "logički skok" sa "nije se zarazilo onoliko ljudi koliko smo očekivali" ???


"Herd immunity se nije desio kako smo predvidjeli" =
"nije se zarazilo onoliko ljudi koliko smo očekivali" ???


Ljudi se ne svode samo na R0 i reprodukcijsku vrijednost!


Opravdava vlastitu bešćutnost time da smo "stekli" kolektivni imunitet - pa je pomor ljudi OK?
Kolektivni imuntet "kojeg je efekt i na 30%"??
"prag herd immunitya nismo uspjeli postići upravo zahvaljujući herd immunityu"? (...Grunf bi se složio)

Jer JA brkam "prag kolektivnog imuniteta i kolektivni imunitet" ???
...I onda mi još ide objašnjavati što je reprodukcijski broj i kako se računa, LOL.
Pa nije to nuklearna fizika, to dijete iz osnovne može apsolvirati:
evo laičko, jednostavno objašnjenje ovdje i malo primjenjenije ovdje (no i dalje vrlo jednostavno).
Ne'š ti mistifikacije.

 

@pečat:

Ono što se pokazalo jest:
imunitet preboljelih ne traje dovoljno dugo niti je dostatan da bi zaštitio stanovništvo, pa ni same preboljele pojedince, u odnosu na mogućnost virusa da se prilagodi okolnostima.

 

Što je tu sporno? Pa da imamo kolektivni imunitet, cjepiva nam ne bi ni trebala!

Sukladno tome, da je preboljelost dostatna i to sve do danas (prvi slučajevi su iz 2019!), Delta soj se ne bi ni dogodio! Zamrla bi epidemija odavno.
E sad, ako činjenice govore drugačije - promijenimo činjenice

I tako Loleki i Boleki danas okreću pilu naopako, zamijenjuju uzroke i posljedice:
tvrde da je

- upravo lockdown omogućio epidemiju, konkretno smrtnost (Lauc, ponovno nedavno - pazsad usporedio Australiju i Hrvatsku);
- Herd immunity se desio ali cjepiva su zeznula stvar;
pa još

- virus mutira upravo zbog cjepiva (iako su SVE opake inačice nastale kod neprocijepljenih - i britanska alfa, užnoafrička beta, brazilska gama i indijska delta...) https://www.bbc.com/news/health-55659820a

 

REALNOST:
Samo jedna doza AZ cjepiva ne daje dovoljnu zaštitu od dominantne Delta varijante, cjepiva koje je oblikovano upravo za zaštitu od covida; dodatno, razina imuniteta od samo prvog cjepiva kritično opada već nakon nekoliko mjeseci -
- ali su, po Lolekima, masovni asimptomatski slučajevi DOSTATNI, stvorili su dugogodišnji kolektivni imunitet pa nam cjepivo više ne treba, pa nek se širi...
+"toplo vrijeme" LOL (...jer se u npr Brazilu i Indiji smrzavaju pa zato umiru ko muhe, valjda?)
- upravo će cjepivo izazvati mutacije virusa, unatoč dokazanim uzrocima alfa>delta varijanti (divlje nekontrolirano širenje)?
"...ali gdje su dokazi, pečat"?

Prvo ću te podsjetiti da pričaš s MrBlc-om, a ne s Gordanom Laucom ili Nenadom Bakićem. Jedino što nam je zajedničko je što smo u ovom postu svi troje žrtva tvog ad hominem napada.

 

Iskreno, ne da mi se niti secirati sve ad hominem i straw-man logičke pogreške koje si napravio, samo ću za one koji se mogu razumno raspravljati bez podmetanja i vrijeđanja ponoviti činjenice:

 

1.) Broj imunih (bilo preboljelih, bilo cijepljenih) obara R, odnosno, smanjuje brzinu širenja virusa (ako si u kontaktu s 10 ljudi, ako je od toga 5 imunih zaraziti ćeš manje ljudi nego ako nitko nije imun)

 

2.) Kad broj imunih poraste preko određenog postotka, epidemija se ne može rasplamsati sve dok se ne dogodi jedan od dva uvjeta: smanji se broj imunih ili se pojavi zarazniji soj

 

3.) Proboj imuniteta kod preboljelih je i dalje na razini jednoznamenkastih postotaka, što pokazuje da još nije došlo do značajnog gubitka imuniteta od prebolijevanja

 

4.) Kompletna struka se slaže da novi sojevi imaju sve veći R0, te da je potreban viši postotak imunih za zaustaviti pandemiju (drugi uvjet iz druge stavke je zadovoljen, te se rast može objasniti bez gubitka imuniteta od prebolijevanja)

 

5.) Lauc u niti jednom trenutku nije tvrdio da je lockdown omogućio epidemiju, već da lockdown ima svoju cijenu koju ćemo još dugo plaćati, a da ne predstavlja rješenje sam za sebe, već samo kupovanje vremena. Ta tvrdnja je točna.

 

6.) Lauc nije rekao da su cjepiva zeznula stvar po pitanju herd imunitya, već da je pri primjeni leaky cjepiva očekivana pojava varijante koja ga zaobilazi jer se takva varijanta efikasnije širi među cijepljenima. Ta tvrdnja je točna. Nitko nije tvrdio da je veća zaraznost nove varijante posljedica cjepiva (a što ti svojom tvrdnjom impliciraš da je rečeno).

 

7.) Lauc nije rekao da nam cjepivo više ne treba, dapače, rekao je da bi se trebalo što brže procijepiti što više rizičnih skupina, te da bi svima, osim najmlađima preporučio cijepljenje, ali da prisila i pritisak nisu opravdani.

 

8.) Toplo vrijeme u našem podneblju otežava širenje respiratornih virusa, osim kod boravka u (pretjerano) klimatiziranom zatvorenom prostoru. To nije rezultat samo toplog vremena, već kombinacija atmosferskih uvjeta i ponašanja ljudi. To se razlikuje po podnebljima, što se jasno vidi iz sezona gripe koje ovise o latitudi.

 

9.) Cjepivo neće uzrokovati mutacije, točnije, na isti broj multiplikacija nije ništa veća vjerojatnost nastanka novih mutacija kod cijepljenih, u odnosu na necijepljene. Razlika je u selekcijskom pritisku - kod cijepljenih mutacije koje zaobilaze imunitet od cijepljenja imaju benefit, pa že cjepivo filtrirati takve mutacije, bez obzira gdje su one nastale - u cijepljenima ili u necijepljenima.

 

10.) Prirodni imunitet je, uz onaj stečen cijepljenjem, sastavni dio kolektivnog imuniteta. Istina je da ćemo i jedno i drugog s vremenom gubiti, međutim, prirodni, prema svim dostupnim dokazima, još ne gubimo, a implikacije gubitka imuniteta ovise o tome što želimo postići:

- Ako želimo iskorijeniti virus, onda moramo imati dovoljan broj ljudi imun istovremeno (herd imunity), međutim, tad nam je i efikasnost cjepiva protiv širenja virusa iznimno bitna.

- Ako želimo smanjiti broj ljudi s težim oblikom bolesti i broj mrtvih, onda nas gubitak imuniteta treba zabrinjavati isključivo ako se pokaže da smo nakon gubitka imuniteta jednako podložni težem obliku i smrti (za što trenutno nemamo nikakvih indicija, dok se s druge strane pokazuje da imamo long lasting imunitet koji nas neće zaštititi od reinfekcije, ali će držati virus pod kontrolom i ubrzati odgovor tijela).

Većina stručnjaka se slaže da smo prošli točku u kojoj je prvi cilj ostvariv, odnosno da će virus postati endemski virus koji će uzrokovati sezonsku bolest, s tim da, prema linkanom istraživanju, možemo očekivati da će ta sezonska bolest biti opasna samo za one koji nisu ni preboljeli ni cijepljeni, te za necijepljene rizične skupine (stariji će se vjerojatno morati periodički cijepiti).

 

 

Ako možeš kulturno pričati o nekoj od točaka s kojom se ne slažeš, možemo pričati, ali ako ćeš vaditi iz konteksta, tvrditi da sam ja (ili netko drugi) rekao nešto što nisam rekao, ako ćeš vrijeđati, raditi straw-mana... u tom slučaju ajde lagano u troskoku.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 9:51 (MrBlc).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

ali nemaš izbor u ovom slučaju, ihush, jer te linkani članak iz zakona o sprječavanju širenja zaraznih bolesti obvezuje na imunizaciju a ona se postiže cijepljenjem. eno mi žena reče da je sud za ljudska prava odlučio da se može primjeniti obvezno cijepljenje, da s tim nisu ugrožena ljudska prava.

nisam čitao, sutra ćemo više znati.

Prema zakonu o zaštiti... obavezna imunizacija se može odrediti za djecu, dok se za odrasle može odrediti isključivo za pojedine profesije. To se odrediti tako da ministar zdravstva donese i potpiše takvu odluku.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
all_or_nothing kaže...

ali nemaš izbor u ovom slučaju, ihush, jer te linkani članak iz zakona o sprječavanju širenja zaraznih bolesti obvezuje na imunizaciju a ona se postiže cijepljenjem. eno mi žena reče da je sud za ljudska prava odlučio da se može primjeniti obvezno cijepljenje, da s tim nisu ugrožena ljudska prava.

nisam čitao, sutra ćemo više znati.

Prema zakonu o zaštiti... obavezna imunizacija se može odrediti za djecu, dok se za odrasle može odrediti isključivo za pojedine profesije. To se odrediti tako da ministar zdravstva donese i potpiše takvu odluku.

zakon o zaštiti:

glava 8 imunizacija... 

članak 40 stavak 7

imunizacija je obvezna...

... i drugih zaraznih bolesti za sve osobe za koje postoje epidemiološke indikacije.

 

pravilnik:

V. PROVEDBA IMUNIZACIJE

Članak 54.

(1) Godišnji plan imunizacije protiv određenih zaraznih bolesti provodi se prema programu imunizacije kojega donosi ministar zdravlja na prijedlog Službe za epidemiologiju zaraznih bolesti Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

(2) Program iz stavka 1. ovoga članka donosi se za razdoblje od tri godine, a po potrebi može se izmijeniti ili dopuniti prije isteka tri godine.

...

nema zakonskog uporišta u tumačenju da je cijepljenje vlastiti izbor, osim u posebnim slučajevima.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Drago mi je da si sa apsinta prešao na pivo.

Gle, ne možeš biti bully i cviliti da si ugrožen.

 

 

Što se tiče ostalog, možemo se složiti da se ne slažemo.

Za sve ove tvrdnje poput: "nije Lauc tvrdio već je samo implicirao..."

...postoji npr fb stranica "Osnove Bakologije" i slične koje su već debunkale većinu tih konstrukcija.

Nema potrebe da se to širi ovdje.

 

Opetovano infantilno inzistiranje na "bio sam u pravu" je upravo to što sam naveo na početku rečenice.

 

Potpuno djelite doktrinu "Bakologije," odnosno: načelo (tvojih) selektivnih relativizacija,  odn. kad te se uhvati u gluposti da samo se još dublje zakopavaš.
miševi > mRNA > njuh >  "Gubitak njuha ne dokazuje proboj virusa u mozak." > (a gdje je pečat?)

 

Grunfologije i ponavljanje očitog, nespornog, kako bi se kroz istu ravan provukle "Bakologije", ne poštujem.

Možda ti doista ne uviđaš disitnkciju između toga, dopuštam.

 

Opetovano sam naveo da mi se sviđa kod Lauca (&co) što je kadar brzo i efikasno promišljati "out of the box".

 Nažalost, uglavnom samo selektivno, točnije: stupanj mogućnosti autokorekcije mu je, bar povremeno, izuzetno nizak.

 

Tvrdnja da iz perspektive virusa vrijeme ne teče linearno kao nama je nešto na čemu će mnogi zube polomiti, a zasigurno pojedinci kojima to ruši fundamente na kojima grade staklene dvorce.

Nekome drugome će biti odmah jasna i razumna.

 

glede long lasting immunity... ne znam, odi na Floridu i probaj ih uvjeriti u isto ili slično (...full control, in deed).

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

zakon o zaštiti:

glava 8 imunizacija... 

članak 40 stavak 7

imunizacija je obvezna...

... i drugih zaraznih bolesti za sve osobe za koje postoje epidemiološke indikacije.

Imaš pravo, to mi je promaklo.

 

all_or_nothing kaže...

pravilnik:

V. PROVEDBA IMUNIZACIJE

Članak 54.

(1) Godišnji plan imunizacije protiv određenih zaraznih bolesti provodi se prema programu imunizacije kojega donosi ministar zdravlja na prijedlog Službe za epidemiologiju zaraznih bolesti Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

(2) Program iz stavka 1. ovoga članka donosi se za razdoblje od tri godine, a po potrebi može se izmijeniti ili dopuniti prije isteka tri godine.

...

nema zakonskog uporišta u tumačenju da je cijepljenje vlastiti izbor, osim u posebnim slučajevima.

Međutim, i dalje netko mora donijeti odredbu za to, pozvati se na taj stavak i proglasiti da postoje epidemiološke indikacije za obavezno cijepljenje. Do tad je vlastiti izbor kao što je to i za gripu, iako i kod nje postoje epidemije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...

Što se tiče ostalog, možemo se složiti da se ne slažemo.

Ok, zato služi argumentirana rasprava.

 

Zechina kaže...

Za sve ove tvrdnje poput: "nije Lauc tvrdio već je samo implicirao..."

...postoji npr fb stranica "Osnove Bakologije" i slične koje su već debunkale većinu tih konstrukcija.

Nema potrebe da se to širi ovdje.

Stranica "Osnove Bakologije" je nemušti pokušaj satire koji se bavi u prvom redu ad hominem napadima. Ako se tamo informiraš o tome što je Lauc rekao, ne čudi me iskrivljena slika koju imaš. 

 

Ako iznosiš tvrdnju da je Lauc nešto rekao, onda se barem potrudi provjeriti kad je i gdje to rekao, te da li je preneseni dio kompletna izjava ili je izrezan dio izjave koji može stvoriti pogrešnu sliku.

 

Zechina kaže...

miševi > mRNA > njuh >  "Gubitak njuha ne dokazuje proboj virusa u mozak." > (a gdje je pečat?)

Jesi pročitao studiju koju ti je kameni_zg linkao?

 

 

Zechina kaže...

Tvrdnja da iz perspektive virusa vrijeme ne teče linearno kao nama je nešto na čemu će mnogi zube polomiti, a zasigurno pojedinci kojima to ruši fundamente na kojima grade staklene dvorce.

Nekome drugome će biti odmah jasna i razumna.

Nije sporna ta tvrdnja, već implikacije koje gradiš na temelju iste, dok uredno zanemaruješ implikaciju da bi takvo svojstvo virusa značilo nemogućnost eliminacije takvog virusa.

 

 

Zechina kaže...

glede long lasting immunity... ne znam, odi na Floridu i probaj ih uvjeriti u isto ili slično (...full control, in deed).

Eto, imaš primjer Floride. Ja nemam u planu putovati na Floridu, ali ti zato imaš priliku iznijeti brojke i na temelju njih argumentirati svoju tezu o gubitku prirodnog imuniteta - znaš ono što sam te pitao prije 3-4 stranice...

 

 

Zechina kaže...

Opetovano sam naveo da mi se sviđa kod Lauca (&co) što je kadar brzo i efikasno promišljati "out of the box".

Nažalost, uglavnom samo selektivno, točnije: stupanj mogućnosti autokorekcije mu je, bar povremeno, izuzetno nizak.

 

To je tvoje osobno mišljenje o Laucu, potpuno irelevantno, bitni su argumenti s kojima tko raspolaže.

 

Zechina kaže...

Drago mi je da si sa apsinta prešao na pivo.

Gle, ne možeš biti bully i cviliti da si ugrožen.

 

Opetovano infantilno inzistiranje na "bio sam u pravu" je upravo to što sam naveo na početku rečenice.

 

Potpuno djelite doktrinu "Bakologije," odnosno: načelo (tvojih) selektivnih relativizacija,  odn. kad te se uhvati u gluposti da samo se još dublje zakopavaš.
 

Grunfologije i ponavljanje očitog, nespornog, kako bi se kroz istu ravan provukle "Bakologije", ne poštujem.

Možda ti doista ne uviđaš disitnkciju između toga, dopuštam.

Ovo sam ostavio samo da se vidi koliki udio posta ti je spušten na osobnu razinu, iako i dobar dio prethodnog paragrafa može tu upasti, ali nije usmjeren na mene, pa....

 

I to sve skupa nakon što sam te dokazano uhvatio u laži...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

I to sve skupa nakon što sam te dokazano uhvatio u laži...

 

Evo i ja sam krenuo od kraja, tzv Lauc&Bakić sindroma (niskog stupnja mogućnosti samokorekcije) odnosno:
tvog pokušaja "poentiranja" na nivou "ja sam u pravu, ti nisi", "ti lažeš ja ne",  ..."moj dildo je veći", "moj tata je jači".

Stvarno imaš debeli obraz kad rubne teorije predstavljaš kao dominirajuće, vadiš straw man argumente poput "nije mRNA već RNA", "nije RNA već spike protein"  ili potpune laži "nisu ljudi već miševi"... i onda mene optužuješ da si me uhvatio u laži.

citirat ću te u potpunosti :

mRNA nisu našli u mozgu, već su kod miševa našli spike protein. 

(LAŽ)

Istina je da SARS-COV-2 može zahvatiti i druge organe, uključujući i mozak,

(??? znači ima ili nema mRNA/RNA SARS-COV-2 u mozgu? - tzv "Lauc ograda")


ali to nije redovita pojava, pogotovo kod blažih oblika, a nije po tome ni poseban.

- potpuno nedokazano i proizvoljno, sve 3 tvrdnje! U stvarnosti, vjerojatnije dijametralno suprotno:

1) "to nije redovita pojava"  nedostatak njuha, post covid dugotrajni problemi sa npr nesanicom i koncentracijom, čak i kognitivni problemi - opetovani su i praktički dokazani u praksi

 

2) učestaliji su "kod blažih oblika"; odn. kod ljudi kojima je bolest zahvatila druge organe a ne direktno pluća, a tipično je baš kod - djece (tipično "blaži oblici"), češće nesanice i drugi kognitivni i neurološki problemi - postoji više studija o tome koje se bave tim učestalim fenomenom.

 

3) "(virus) nije po tome poseban" - ovo je toliko bezveze da neću ni komentirati (posebnosti novel coronavirusa koji nas i dalje iznenađuje)
samo pojašnjenja radi "neposebnosti" aka uobičajenosti simptoma: iznenađenje je bilo već kad su "isključivo" respiratorni virus našli u bubrezima, nekmoli mozgu. I dalje nije skroz razjašnjen fenomen plavih prstiju kod djece itd.
I da preneviram nove straw man argumente: oko (mrežnica) nije dio dišnog odn. respiratornog sustava, stoga je virus tek uvjetno "isključivo respiratorni" (vidi niže pod CNS).

 

Nadalje, 

MrBlc kaže...
Zechina kaže...

miševi > mRNA > njuh >  "Gubitak njuha ne dokazuje proboj virusa u mozak." > (a gdje je pečat?)

Jesi pročitao studiju koju ti je kameni_zg linkao?

 

Nisam pročitao isprva, jer sam mislio da se referira na "moju Nature studiju" a ne "njegovu" (upravo nepotrebno kao i na ovdje supstancijalno irelevantnu straw man "distinkciju" mRNA vs RNA).
Sad  sam  je pročitao i ne razumijem "gdje je tu pečat"?
Studija potvrđuje moje tvrdnje (koje si ti pobijao "ali uvjetno")  o prisusutvu virusa i u CNS ili središnjem živčanom sustavu.
Trebam li sad opet dokazivati da je CNS nedjeljivi dio s mozgom, kao što sam morao dokazivati da je i kičmena moždina sastavni dio istog???
Evo da više i te slamnate tvrdnje demistificiramo:
Središnji živčani sustav se, primarno, sastoji od mozga i kralježnice ispravak- kičmene moždine (i mrežnice i perifernog živčanog sustava).

Ovaj virus NIJE isključivo respiratorni, a širenje ne mora biti isključivo aerosolno+kapljično ILI kontaktno, već lančano-kombinirano.

Pojednostavljeno, hipotetski mogući primjer:

kašalj>oko; oko (+mrežnica) = glavinjanje po CNS, "hibernacija" do pronalaska pluća > ponovno respiratorno (dehibernacija").

Ne možemo to isključiti - jer još uvijek ne znamo dovoljno.
Zato sam i naveo primjer herpes zoster virusa koji "tinja" u CNS do ponovne "reaktivacije", kod (za virus) povoljne imunitetne situacije - ili kako si ti već (točno) napisao:

"hiberniraju oportunistički - čim dobiju priliku zaraziti stanicu".
Je li to pritom "prava" (potpuna) hibernacija ili se infektivnost virusa vrlo bitno usporila (privremena neaktivnost) - gotovo je potpuno irelevantrno jer dovodi do istog efekta.

Stoga, tvoje (citat iz istog tvog posta)

Virusi koji hiberniraju hiberniraju oportunistički - čim dobiju priliku zaraziti stanicu, izlaze iz hibernacije. SARS-COV-2 se primarno širi aerosolno, te nešto manje kapljično. Kontaktno je moguće, ali iznimno rijetko i to ne može imati značajan utjecaj na brzinu širenja.

1. "Virusi koji hiberniraju hiberniraju oportunistički - čim dobiju priliku zaraziti stanicu, izlaze iz hibernacije." - točno ali time nismo ništa isključili, naprotiv; ...osim ako vrlo usko (bukvalno) poimaš pojam hibernacije (crno-bijelo, virus živ-mrtav) - što nikako nije ono što sam ja opisivao (tek limes za usporedbu).
"čim dobiju dobe priliku" - upravo si time otvorio Pandorinu kutiju: iz istoga stoji da dok ne dobe priliku, ili ako izgube priliku - (ponovno) hiberniraju. To je grubo pojednostavljeno, naravno.

 

2. "SARS-COV-2 se primarno širi aerosolno, te nešto manje kapljično. Kontaktno je moguće,ali iznimno rijetko"

- kontaktno je vrlo ograničeno, nedovoljno opisivanje prirode širenja ovog virusa. Gotovo sigurno se širi na sva tri načina, kombinirano (kao što sam prethodno gore objasnio);

- "iznimno rijetko" je u najmanju ruku neprimjeren termin u kontekstu gotovo jedinstveno visoke infektivnosti ovog virusa u odnosu na srodne, uz uzročno-posljedičnu uvjetovanost infekcije (pa i "rijetke") sa mogućnošću širenja koje nije linearno već teži eksponencijalnom...
...i praćenja ritma širenja uopće (a o ovom i govorimo - potencijalno dodatno varijabilnom ritmu širenja).
ILI: ako se nešto ne dešava učestalo već rijettko (ali se dešava), smanjuje li to reproduktivnost (infektivnost) virusa u tom slučaju (a ne ukupno)? NE i molio bih te da tu ne ulazimo u dijalektiku i straw man argumente. Ako i kad se desi, praktički imaš "nultu situaciju".

 

3. " i to ne može imati značajan utjecaj na brzinu širenja"
- krivi zaključak na osnovu prethodno navedenih nedostatnih inputa (premisa).
- Ukupno (generalizirano, globalno) gledano, DA, nema značajnog utjecaja na ukupnu sliku; no ne isključuje parcijalnu, bitnu uvjetovanost usporavanja širenja i - još bitnije - iznenadnog pojavljivanja virusa (koje se očituje u naglom skoku infektivnosti, ili mjerljivo: reproduktivnosti).
koji su sve točno faktori znanog fenomena naglog usporavanja i ubrzavanja širenja ovog virusa ne znamo, ali ove ne bi trebalo isključiti (već koliko je moguće, predvidjeti i ukalkulirati).

 

Ukupno, iluzorno je očekivati da se virus sa ovakvim svojstvima prilagodbe i širenja - prilagođava ćelijama Excela samo da bi ga mogli lakše linearno pratiti.

 

(pred)Zaključno:

MrBlc kaže...
Zechina kaže...

Tvrdnja da iz perspektive virusa vrijeme ne teče linearno kao nama je nešto na čemu će mnogi zube polomiti, a zasigurno pojedinci kojima to ruši fundamente na kojima grade staklene dvorce.

Nekome drugome će biti odmah jasna i razumna.

Nije sporna ta tvrdnja, već implikacije koje gradiš na temelju iste, dok uredno zanemaruješ implikaciju da bi takvo svojstvo virusa značilo nemogućnost eliminacije takvog virusa.

 

1) "Nije sporna ta tvrdnja, već implikacije koje gradiš na temelju iste

- implikacije sam sad gore naveo. Ako su ti bile nejasne, molim da polako razmisliš, pitaš za detalje gdje sam bi nejasan, ukažeš na potencijalne greške i sl.

Bez: straw man argumenata, grunfizama (repeticije nečeg očiglednog), manipulativno bukvalnog iščitavanja tuđeg ("Cjepivo ne kolje virus...") itd.

- ranije sam to već naveo ugrubo i potpuno rubno - krajnje hipotetski, u onom postu (na što si se "prekrstio", optužio me da sam neznalica, "negiram osnove epidemiologije" i sl). 

 

2) "uredno zanemaruješ implikaciju"

Kako se to uredno ili neuredno nešto (pa još praktički irelevantno u ovom kontekstu) zanemaruje?

 

3) "nemogućnost eliminacije takvog virusa"

- Od kada je (i čiji) cilj "eliminacija virusa" - u slučaju SARS-COV-19? Pa to je praktički nemoguće. Možemo se boriti s njim i prilagoditi se do te mjere da nam je život normalan, uz realnu pretpostavku da  će i ubitačnost virusa splasnuti, i nadu da prije tog neće greškom doći do još neke ubitačnije varijante.

- ovako uzročno posljedično to je tek tvoja pretpostavka - u kojoj fali dosta faktora. Nije crno bijelo. "To je katastrofa pa o tome nećemo razmišljati" - eto, tako to zvuči, namjerno ili slučajno. Istina je, kao i uvijek, negdje između ( u nijansama).
- Možemo eventualno govoriti o nemogućnosti apstrahiranja ovakve situacije - jer se ne uklapa u kockice i grafikone znaš već koga. I sindromu kojeg sam već opetovano naveo.

- hipotetska posljedična mogućnost ili nemogućnost  "eliminacije takvog virusa" nikako ne spriječava propitkivanje - ztbog potencijalne uzročnosti istog; odn.

uzrok prethodi posljedici, ne obrnuto.

 

- Da je tvoja determinacija točna (a nije), i da dopuštanje da virus postoji izvan tebi pretpostavljenih "zacrtanih kockica" neminovno doista jednoznačno dovodi do toga da je virus "neuništiv" i sl., pa bi nas stoga već uništio... a budući da se to nije desilo, moja hipotetska pretpostavka je neosnovana... itd ....
...DA, onda bi (i tek onda) bilo bespredmentno (besmisleno) raspravljati  o tome jer to naprosto ne bi bilo realno.

Međutim:

Dok god promoviraš rubni "dugotrajni, sveopći imunitet" (wishful thinking btw), nisi baš u poziciji odbacivati bar jednako rubne hipoteze - unatoč nedostatku tona grafikona, afirmativnih twitter, fb itd accounta, wordpress instant "portala" i armijice povodljivih.
Ja to nemam i ne treba mi; nemam financijske koristi od promoviranja trendova i društvenih situacija.


Zaključno:
 - Ako povežeš končiće koje si već naveo, ali ih nisi uspio povezati:

upravo je kombinacija "vrlo rijetkog tipa (kombiniranog) širenja" (npr putem privremene hibernacije) sa

iznimnom sposobnošću širenja i preživljavanja,

mogući kotačič koji nedostaje u razumijevanju mehanizma prirode (širenja...) ovog virusa,

a ne doomsday scenarija kako se tog virusa nikad nećemo moći riješiti (pardon, eliminirati ga) jer je neuništiv.

 

MrBlc kaže...
Zechina kaže...

glede long lasting immunity... ne znam, odi na Floridu i probaj ih uvjeriti u isto ili slično (...full control, in deed).

Eto, imaš primjer Floride. Ja nemam u planu putovati na Floridu, ali ti zato imaš priliku iznijeti brojke i na temelju njih argumentirati svoju tezu o gubitku prirodnog imuniteta - znaš ono što sam te pitao prije 3-4 stranice...

 
OK, ako ti je Florida preapstraktna, imaš svježe, opširne i odlične podatke o LA County koje je jučer na ovom topicu podijelio kolega rambox, ovdje:
https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-clanaka-bughr/hocete-se-cijepiti-protiv-covida-19/6395461.aspx


Pa da vidimo tvoju kreativnost na djelu u inkorporiranju "long lasting immunity" u stanje na terenu i ZAŠTO se, empirijski, tamo NIJE desio. 

 

p.s.

prestani mi imputirati - opetovano insinuirati -  da ne razumijem uporabu načela Occamove britve. (+ straw man, računanje reproduktivnog broja virusa itd).

Za razliku od tvog naštrebanog, bukvalnog i uskog shvaćanja tog termina, pročitaj si Foucaultovo klatno Umberta Eca: upravo tamo se sprda sa bukvalnom interpretacijom tog termina.
Dijalektičku raspravu (ovdje) nećeš dobiti znanstveno-šablonističkim, pa još populističkim makijavelizmom.

(editiranje: popravio sam samo par grešaka s formatiranjem i tipfelera)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 2:08 (Zechina).
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ovdje rasprava ide kao u saboru. 

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Koje cijepivo se pokazalo da ima najmanje nuspojava, nisam se jos cijepio no htio bi tam pred jesen? u zivotu nisam imao gripu i sl pa se bojim da me cijepivo ne slomi, jel bolje prije napraviti onaj test antitijela pa onda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Lauc:”Naš odgovor na pandemiju je onemogućio preko 130 000 ljudi u Hrvatskoj da dobiju potrebnu zdravstvenu skrb”

 

Evo kaže Lauc ali znanstvenim podacima ono što je bilo jasno i meni.

 

Lauc: Davno smo trebali ukinuti mjere, mislim da ničemu ne služe u ovom trenutku

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boris grozni kaže...

Koje cijepivo se pokazalo da ima najmanje nuspojava, nisam se jos cijepio no htio bi tam pred jesen? u zivotu nisam imao gripu i sl pa se bojim da me cijepivo ne slomi, jel bolje prije napraviti onaj test antitijela pa onda?

 -za sad, nitko ne zna.. recimo da struka možda nešto smišlja ili su na 'ferju'.. ostali svaku ideju etiketiraju kao antivax i tad priča nestane, pa nema ništa konkretnog.. za sad.

.. a i realno, treba vremena, istražiti, testirati, ponoviti, kontrolni uzorak, verifikacija.. tj pandemija-kriza traži nešto 'hitno' ali za kvalitetne podatke po pravilima struke-znanosti ne iznosi se polu-nešto nego dok provjeriš, jer može biti greška, slučajnost .. a tad možda više štete nego koristi.

 

-ako 'biraš vrijeme' tad je recimo ljeto bolje.. 'sezonalnost' tj s virusom i reakcijom su ti šanse sad bolje, dok izbor cjepva ovisi.. nešto za mlađe, za starije, za žene... svi imaju neke svoje preporuke a to je recimo najsigurnije riješiti sa svojim liječnikom-savijetom..

-po logici, većini, statistici.. bolje se cijepiti, neovisno o antitijelima .. a po izraelu, čak i treća.. možda konstantno itd.

 

-ako te 'slomi'? pa tad bolje sad, bolje cijepivo nego virus.. tj većinom je to bolje-manje zlo, no ovisi o osobi, liječnik + tvoja odluka, za sad.. a uskoro možda.

 

šteta što vax strana (mediji, vlada, masa..) ima pogrešan pristup, tj upravo ovakva pitanja ili teme, pogotovo ako uleti neki antivaxić.. pogrešan pristup, kontraefekt, samo treba kvalitetno moderirati, dok oni sve vide kao za-protiv, mi-oni.. i tako reagiraju, a tad nemaš ni odgovor na takvo pitanje + za sad nitko nema bolji, struka .. pa ni baba-vanga iz graha :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boris grozni kaže...

Koje cijepivo se pokazalo da ima najmanje nuspojava, nisam se jos cijepio no htio bi tam pred jesen? u zivotu nisam imao gripu i sl pa se bojim da me cijepivo ne slomi, jel bolje prije napraviti onaj test antitijela pa onda?

 

Pa nemoj se žurit, stigneš nagodinu :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boris grozni kaže...

Koje cijepivo se pokazalo da ima najmanje nuspojava, nisam se jos cijepio no htio bi tam pred jesen? u zivotu nisam imao gripu i sl pa se bojim da me cijepivo ne slomi, jel bolje prije napraviti onaj test antitijela pa onda?

 Astra Zeneca, ali nažalost zakasnio si za nju... od ostalog ti je tako svejedno...

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boris grozni kaže...

Koje cijepivo se pokazalo da ima najmanje nuspojava, nisam se jos cijepio no htio bi tam pred jesen? u zivotu nisam imao gripu i sl pa se bojim da me cijepivo ne slomi, jel bolje prije napraviti onaj test antitijela pa onda?

 Naparviš oporuku za svaki slučaj prije cijepljenja 

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Boris grozni kaže...

Koje cijepivo se pokazalo da ima najmanje nuspojava, nisam se jos cijepio no htio bi tam pred jesen? u zivotu nisam imao gripu i sl pa se bojim da me cijepivo ne slomi, jel bolje prije napraviti onaj test antitijela pa onda?

 

Cjepivo "nikog nije slomilo" (osim Hoggyeviih frendova); 99% ljudi ima blago povišenu temperaturu 1-2 dana (oko 37, rijeđe do 38) i tad su malo pospani, bezvoljni (vjerojatno posljedica blage temperature). Za sva cjepiva.

E da, i često ruku ne možeš skroz dići bez "zatezanja" par dana, a neke je mjesto uboda bolilo par dana. 

 

Reakcije na cjepiva su individualne, ugl. minimalne.
U Srbiju kažu da je najmaja (nikakva) reakcija na kineski Sinovac - ali tu tog nema, plus daje najmanji imunosni odgovor.
Isto tako vele da je većina od  AZ bila "grogi" 2 dana (+38-39 temp); ... ali to je sve rekla-kazala.

Za Johnson&Johnson se zna da je "malo burnija reakcija od prosječne" (sve je to odokativno), znači kao ovo prethodno za AZ, ali dobiš samo jednu dozu pa si brže završio priču.

 

Ne znam nikoga tko se žalio na  Pfitzer / Modernu, opet isto cca 37 cca 1 dan, bar jedan dan si malo usporen i to je to.
Nekima na ovom forumu dođe da piju Radler ali to nije fdokazana široko rasprostranjena pojava kao simptom. :D


Test na antitjela (antigenski) je ok napraviti prije cijepljenja, ne zato jer ćeš imati neke "abnormalne vrijednosti" nego da si verificiraš jesi li prebolio koronu i kad (to je vrlo "odokativno"). Ako si upravo u fazi inkubacije ili ti je već krenila korona, ne bi se trebao cjepiti.

 

Neke druge nuspojave su vrlo rijetke (kamo li ozbiljne); ako si sklon težim alergijama i/ili izričito na polietilen glikol (PEG) - ne bi se trebao cijepiti. Ali onda to već znaš.


Ako pak imaš ozbiljni stadij astme, dijabetesa, povišenog tlaka, srčane bolesti... AIDS, kemoterapiju, neku rijetku autoimunu bolest, i slično - moraš to navesti prije cijepljenja;
Naime, za takve osobe uvijek postoji veća mogućnost npr anafilatičkog šoka, taman da dobiješ valjda vitaminsku inekciju a ne cjepivo.
Tada ti se pripremi adrenalin i vjerojatno neki antihistaminik, kak se to danas unosi nemam pojma (sprej, injekcija...), pa se malo više pazi.
A to ti je slično kad npr. lik pojede kikiriki a alergičan je na to, ili ga ubode pčela/osa pa frka... rijetki petki ali se dešavaju.

Proguglaj "tko se smije cijepiti" umjesto da pitaš anonimce na blesavom forumu.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...
Boris grozni kaže...

Koje cijepivo se pokazalo da ima najmanje nuspojava, nisam se jos cijepio no htio bi tam pred jesen? u zivotu nisam imao gripu i sl pa se bojim da me cijepivo ne slomi, jel bolje prije napraviti onaj test antitijela pa onda?

 -za sad, nitko ne zna.. recimo da struka možda nešto smišlja ili su na 'ferju'.. ostali svaku ideju etiketiraju kao antivax i tad priča nestane, pa nema ništa konkretnog.. za sad.

.. a i realno, treba vremena, istražiti, testirati, ponoviti, kontrolni uzorak, verifikacija.. tj pandemija-kriza traži nešto 'hitno' ali za kvalitetne podatke po pravilima struke-znanosti ne iznosi se polu-nešto nego dok provjeriš, jer može biti greška, slučajnost .. a tad možda više štete nego koristi.

 

-ako 'biraš vrijeme' tad je recimo ljeto bolje.. 'sezonalnost' tj s virusom i reakcijom su ti šanse sad bolje, dok izbor cjepva ovisi.. nešto za mlađe, za starije, za žene... svi imaju neke svoje preporuke a to je recimo najsigurnije riješiti sa svojim liječnikom-savijetom..

-po logici, većini, statistici.. bolje se cijepiti, neovisno o antitijelima .. a po izraelu, čak i treća.. možda konstantno itd.

 

-ako te 'slomi'? pa tad bolje sad, bolje cijepivo nego virus.. tj većinom je to bolje-manje zlo, no ovisi o osobi, liječnik + tvoja odluka, za sad.. a uskoro možda.

 

šteta što vax strana (mediji, vlada, masa..) ima pogrešan pristup, tj upravo ovakva pitanja ili teme, pogotovo ako uleti neki antivaxić.. pogrešan pristup, kontraefekt, samo treba kvalitetno moderirati, dok oni sve vide kao za-protiv, mi-oni.. i tako reagiraju, a tad nemaš ni odgovor na takvo pitanje + za sad nitko nema bolji, struka .. pa ni baba-vanga iz graha :)

 

E baš unosiš FUD. Ništa se ne zna, simo-tamo... jbt ja se prvi ne bi cjepio da pročitam tvoj post! 

 

Evo službeno, pobogu, nabrojano je i ima link za svako cjepivo:
https://www.koronavirus.hr/o-cijepljenju/329

A s običnim guglanjem na ono gore kak sam već naveo dobiš:
https://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/34642/COVID-19-kada-se-cijepiti-i-kojim-cjepivom.html

https://www.hzjz.hr/sluzba-epidemiologija-zarazne-bolesti/obavijest-o-atopijskim-i-alergijskim-kontraindikacijama-za-cijepljenje-protiv-bolesti-covid-19/

https://vaccination-info.eu/hr/cijepljenje/kada-cijepiti/kada-treba-izbjegavati-cijepljenje

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/questions-and-answers-covid-19-vaccination-eu_hr

https://nzjz-split.hr/en/pitanja-i-odgovori-o-cijepljenju-protiv-korone/

Pfizer:
https://zdravlje.gov.hr/UserDocsImages//2021Zakoronu//Privremene%20preporuke%20za%20upotrebu%20cjepiva%20Pfizer_08_01_2021.pdf

Moderna:

https://www.modernacovid19global.com/eu/hr/package-leaflet.pdf

 

itd

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
..


Proguglaj "tko se smije cijepiti" umjesto da pitaš anonimce na blesavom forumu.

 -imaš blagih problema, + TU da izbaciš nepotreban kraj rečenice, no to je jače od tebe :)

 

Zechina kaže...
..

 

E baš unosiš FUD. Ništa se ne zna, simo-tamo... jbt ja se prvi ne bi cjepio da pročitam tvoj post! 

..

 -zato si ti tu.. i gdje je problem? ja ga ne vidim, ti? .. ili vidiš antivaxere, točkice-nešto? :)

btw, ako se zbog mog posta ne bi cjepio.. što reć, sorry, loše pišem, cijepi se :)

- i nekako neobično, povodljiv? poslušao bi anonimca s blesavog foruma? .. da, imaš problem, konzistentnost, logika, kriterij.. nastavi niz.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Toliko ste brujali o mikrochipiranju kad ono

Izrael krece sa mikrochipiranjem djece.

Uvijek me iznenadi kako li ti teoreticari zavjera pogadjaju

koliko god nesto nemoguce i ludo izgledalo

https://www.bitchute.com/video/pkuQHcw22qK4/

Australija dobila novu mjeru,  izbjegavanje razgovora medju ljudima. Iz iskustva znaju sto je danas preporuka sutra je zakon.

Sve je to za nase dobro.

Inace kad se vrstu tjera na obrazce ponasanja koji joj nisu svojstveni to se naziva dresura. Tipa medvjed plese, ljudi ne komuniciraju.

Dakle dolaskom cjepiva ne da ne misle ukinuti mjere pa ko se cijepio cijepiio vec postaje sve ludje i ludje.

Zanimljivo je koliko ljudi misli da su inteligentna bica na kosmickoj ljestvici. Dok se ovdje raspravlja svijet tone dalje.

Kao i uvijek u povjesti, ono sto se prije godinu moglo zaustaviti samo izlaskom na ulice sada to vise nije moguce bez ljudskih zrtava.Jednostavno oni ce ici dalje jer mogu. Sutra ce trebati glupost platiti milioni zivota da ovo stane. Zanimljivo, izumili pismo i svejedno uvijek se ponavljaju vec vidjene tragedije cim umru protagonisti starih. 

 

 
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

 

Australija dobila novu mjeru,  izbjegavanje razgovora medju ljudima. Iz iskustva znaju sto je danas preporuka sutra je zakon.

Sve je to za nase dobro...

 kopiraju švede koji su pokazali da se može, što se sad čudiš 

 

Skype-based relationships? No hugging? For Swedes, that’s not social distancing. That’s just life.

                                  Lisa Bjurwald, swedish journalist and author

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zechina kaže...
MrBlc kaže...

I to sve skupa nakon što sam te dokazano uhvatio u laži...

 

Evo i ja sam krenuo od kraja, tzv Lauc&Bakić sindroma (niskog stupnja mogućnosti samokorekcije) odnosno:
tvog pokušaja "poentiranja" na nivou "ja sam u pravu, ti nisi", "ti lažeš ja ne",  ..."moj dildo je veći", "moj tata je jači".

Stvarno imaš debeli obraz kad rubne teorije predstavljaš kao dominirajuće, vadiš straw man argumente poput "nije mRNA već RNA", "nije RNA već spike protein"  ili potpune laži "nisu ljudi već miševi"... i onda mene optužuješ da si me uhvatio u laži.

citirat ću te u potpunosti :

mRNA nisu našli u mozgu, već su kod miševa našli spike protein. 

(LAŽ)

Istina je da SARS-COV-2 može zahvatiti i druge organe, uključujući i mozak,

(??? znači ima ili nema mRNA/RNA SARS-COV-2 u mozgu? - tzv "Lauc ograda"

Ajde ne seri i priznaj vlastitu grešku. Na temelju pogrešno prenesene tvrdnje sam jedino našao studiju na miševima, te sam je zato spomenuo. mRNA nisu našli, ali RNA jesu. Tvoja logika je da gdje postoji RNA postoji i mRNA, ali to nije isto što i tvrdnja da su našli mRNA. Pogriješio si i umjesto da to prihvatiš, ti radiš ad hominem napade na temelju činjenice da sam te na grešku upozorio, a da stvar bude bolja, jasno sam dao do znanja da ta greška ne utječe na tvrdnju koju pokušavaš potkrijepiti i da time što upozoravam na grešku ne osporavam tvrdnju, što također koristiš kao materijal za ad hominem.

 

Naravno, glavno da ti povlačiš usporedbe s Laucom, jedino nisam siguran da li tim verbalnim prolijevom misliš da diskreditiraš mene ili njega 

 

Zechina kaže...

ali to nije redovita pojavapogotovo kod blažih oblika, a nije po tome ni poseban.

potpuno nedokazano i proizvoljno, sve 3 tvrdnje! U stvarnosti, vjerojatnije dijametralno suprotno:

1) "to nije redovita pojava"  nedostatak njuha, post covid dugotrajni problemi sa npr nesanicom i koncentracijom, čak i kognitivni problemi - opetovani su i praktički dokazani u praksi

 

2) učestaliji su "kod blažih oblika"; odn. kod ljudi kojima je bolest zahvatila druge organe a ne direktno pluća, a tipično je baš kod - djece (tipično "blaži oblici"), češće nesanice i drugi kognitivni i neurološki problemi - postoji više studija o tome koje se bave tim učestalim fenomenom.

Ja sam svoju grešku priznao i preciznije se izrazio.

 

Nemamo dokaza da se infekcija mozga događa redovito, već je nađena kod težih slučajeva (svi slučajevi iz studije u natureu su bili kanidati za respirator, s tim da ga je nekolicina odbila).

 

Nemamo dokaza koji long covid simptom povezuju sa infekcijom mozga. Slični simptomi su bili prijavljeni i kod djece, pa je studija pokazala da ih je jednak broj u nocebo grupi. Kod odraslih možda to nije slučaj, ali se slični simptomi uredno javljaju i kod drugih jačih infekcija.

 

Ne možeš tvrditi nešto bez dokaza samo zato što se tebi čini logično.

 

Zechina kaže...

3) "(virus) nije po tome poseban" - ovo je toliko bezveze da neću ni komentirati (posebnosti novel coronavirusa koji nas i dalje iznenađuje)
samo pojašnjenja radi "neposebnosti" aka uobičajenosti simptoma: iznenađenje je bilo već kad su "isključivo" respiratorni virus našli u bubrezima, nekmoli mozgu. I dalje nije skroz razjašnjen fenomen plavih prstiju kod djece itd.
I da preneviram nove straw man argumente: oko (mrežnica) nije dio dišnog odn. respiratornog sustava, stoga je virus tek uvjetno "isključivo respiratorni" (vidi niže pod CNS).

Jedan primjer: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4266681/

 

 

 

Sorry, dalje nemam ni vremena ni volje baviti se tvojim proizvoljnim zaključcima. U osnovi, argumentaciju gradiš na isti način na koji je gradi onaj pravi antivaxer (ne ovi po novonormalnoj definiciji) na red legitimnih studija i tvrdnji koje iz njih proizlaze dodaš red svojih proizvoljnih zaključaka koji iz te studije ne proizlaze. Na kraju dobiješ složenac koji nije znanstveno utemeljen, ali za debunkanje traži par sati kopanja i argumentiranja. Primjerice, hipotetsku mogućnost zaraze alternativnim kanalima stavljaš ispred podataka s terena koji se savršeno poklapaju s primarnim aerosolnim širenjem. Onda to još sve skupa začiniš redom ad hominem napada, koji je sam po sebi dovoljan da se ne upuštam u daljnju raspravu...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...

Toliko ste brujali o mikrochipiranju kad ono

Izrael krece sa mikrochipiranjem djece.

Uvijek me iznenadi kako li ti teoreticari zavjera pogadjaju

koliko god nesto nemoguce i ludo izgledalo

https://www.bitchute.com/video/pkuQHcw22qK4/

Australija dobila novu mjeru,  izbjegavanje razgovora medju ljudima. Iz iskustva znaju sto je danas preporuka sutra je zakon.

Sve je to za nase dobro.

Inace kad se vrstu tjera na obrazce ponasanja koji joj nisu svojstveni to se naziva dresura. Tipa medvjed plese, ljudi ne komuniciraju.

Dakle dolaskom cjepiva ne da ne misle ukinuti mjere pa ko se cijepio cijepiio vec postaje sve ludje i ludje.

Zanimljivo je koliko ljudi misli da su inteligentna bica na kosmickoj ljestvici. Dok se ovdje raspravlja svijet tone dalje.

Kao i uvijek u povjesti, ono sto se prije godinu moglo zaustaviti samo izlaskom na ulice sada to vise nije moguce bez ljudskih zrtava.Jednostavno oni ce ici dalje jer mogu. Sutra ce trebati glupost platiti milioni zivota da ovo stane. Zanimljivo, izumili pismo i svejedno uvijek se ponavljaju vec vidjene tragedije cim umru protagonisti starih. 

 

 Svasta bih ti mogao reci, ali s obzirom da bug.hr ima moje ime i prezime, ne bih htio da me prijave policiji za govor mrznje prema ljudima sa intelektualnim poteskocama :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice