Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.431
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
5 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Covid-19 postoji, on je virus koji uzrokuje bolest koja sasvim sigurno nije niti kuga niti kolera ali isto tako nije niti bezopasna. Je li virus nastao u prirodi ili je umjetno stvoren je u ovom trenutku nebitno, sada je tu među nama. Bolest  se lako širi (eksponencijalnom brzinom) a određeni postotak bolesnika zahtjeva bolničko liječenje što može dovesti do velikih problema zbog preopterećenja u zdravstvenom sustavu, tu je najveća opasnost. Bolest je posebno opasna za starije osobe i one s određenim kroničnim bolestima. Trenutno ne postoji jeftini i pouzdani lijek protiv Covida nego samo cijepiva. Cjepiva ne spriječavaju oboljenje (pri čemu ta oboljela osoba može biti zarazna)  ali bi trebala smanjiti rizik od težih oblika bolesti. Sasvim sigurno je da nije bilo dosta vremena da se cijepiva u potpunosti testiraju ali tehnologije na kojima se baziraju se već nekoliko godina u razvoju, tako da nisu ta cijepiva stvorena u par mjeseci. Hoće li se farmaceutske firme obogatiti na cijepivima? Sasvim sigurno hoće, ne postoji nevolja na svijetu na kojoj se netko nije obogatio.

Sad dolazimo do drugog dijela priče. Sve zemlje na svijetu (osim možda par izuzetaka) su stavile na snagu protuepidemijske mjere. Mjere koje je donio naš stožer su sasvim sigurno među najblažima na svijetu, bez obzira gledamo li naše susjede, EU ili prekooceanske zemlje. To je činjenica. Čak i kada uspoređujemo sa Švedskom jer je tamo mentalitet ljudi drugačiji. Za ono što je u Švedskoj dovoljna preporuka u Hrvatskoj skoro pa trebaš policijski sat.

E sad, je li naš stožer ispolitiziran i nedosljedan? Ide li na ruku HDZ-u kad to treba? Jesu li neke mjere u Hrvatskoj neopravdane i pretjerano stroge? Sasvim sigurno je odgovor na sva tri pitanja potvrdan. Tu nema dileme. 

Ove epidemija, između ostalog donosi i generacijski jaz. Onome tko ima 20 godina su pojam teške bolesti i smrti  puno "dalji" i nerazumljiviji nego nekome tko ima 60 godina. Ja sam 50+ godina  i razumijem da nekome u 20-ima  prihvatljivo da neko sa 50+ umre od Covida-19 (ili s njim) jer je ionako star :-) 

Previše sam se raspisao a mogao sam zapravo reći ovo: Ja kad uđem u dućan stavim masku i ne osjećam se ovcom. Maska sigurno ne štiti 100 % (mene uopće ne štiti) ali ako štiti 1 % ja ću je staviti jer time štitim prodavačicu u dućanu koja možda ima obitelj u kojoj je neko star, ima kronične bolesti...

Osobno sam se cijepio jer mislim da je u mojim godinama rizik od bolesti veći od rizika od nuspojava cijepljenja. Mislim i da bi cijepljenje trebalo pomoći povratku normalnom načinu života, za početak da se bolnički sustav primarno bavi ostalim bolestima, među kojima i opasnima poput karcinoma... pomoći da djeca normalno idu u školu...

Osobno sam protiv prisilnog cijepljenja, na svakome je da se informira i odluči.


 

 
14 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

 

Nedavno mi je stari bio u bolnici radi teške upale lijevog plućnog krila (nevezano uz covid). Najviše me bilo strah da tamo ne pokupi covid, jer iako je cijepljen 2 puta nikad ne znaš kakvo sranje se može dogodit.

Što se gripe tiče, većina medicinskih djelatnika se cijepi svake godine.

 

 

 

Znači želiš da se svi cijepe da bi 'zaštitili' tvog starog? Logično. Znači nije empatija u pitanju i nesebičnost već suprotno.

Možda bi bilo djelomično razumljivo kao niski impuls kad bi rizik njega cijepljenog ne samo da pokupi već da se i teže razboli od covida bio veći nego što je rizik od štetnih posljedica cijepljenja po sve ostale, npr mlade i djecu. No to bi značilo da efikasnost i sigurnost cjepiva nisu takve kao što se priča.

A još bih više razumio kad bi proizvođači cjepiva snosili odgovornost za svoj proizvod. 

 

 

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Bitanga kaže...

 

Nedavno mi je stari bio u bolnici radi teške upale lijevog plućnog krila (nevezano uz covid). Najviše me bilo strah da tamo ne pokupi covid, jer iako je cijepljen 2 puta nikad ne znaš kakvo sranje se može dogodit.

Što se gripe tiče, većina medicinskih djelatnika se cijepi svake godine.

 

 

Znači želiš da se svi cijepe da bi 'zaštitili' tvog starog? Logično. 

 

Ne samo "njegovog" starog.

3 godine
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jako lijepo i točno napisano, ja se slažem sa svime. Baš me zanima kako dišu ostali sudionici teme

3 Liberalni pristup - team Nemo
1 Lockdown-team Zaporožac-Zecina
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...

Nedavno mi je stari bio u bolnici radi teške upale lijevog plućnog krila (nevezano uz covid). Najviše me bilo strah da tamo ne pokupi covid, jer iako je cijepljen 2 puta nikad ne znaš kakvo sranje se može dogodit.

U takvom stanju bi mu bilo opasno pokupiti i gripu, pa cijepljenje protiv gripe i dalje nije obavezno za ikoga, pa ni za medicinske djelatnike.

 

Bitanga kaže...

Što se gripe tiče, većina medicinskih djelatnika se cijepi svake godine.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/hrvatska-po-procijepljenosti-starijih-protiv-gripe-medu-losijima-u-eu-20200916

 

U pretprošloj sezoni gripe cijepile su se 222 tisuće starijih, 12 tisuća zdravstvenih djelatnika i 84 tisuće kroničnih bolesnika, donosi Večernji list.

 

https://danica.hr/hrvatskoj-danas-nedostaje-oko-1400-medicinskih-sestara-i-tehnicara/

 

Prema službenim podacima Hrvatske komore medicinskih sestara (HKMS), u cijelom zdravstvenom sustavu u državi radi ukupno više od 41.000 medicinskih sestara i tehničara.

 

https://www.hzjz.hr/priopcenja-mediji/najnoviji-podaci-o-broju-zdravstvenih-radnika-uvedenih-u-nacionalni-registar-pruzatelja-zdravstvene-zastite/

 

Prema podacima Nacionalnog registra pružatelja zdravstvene zaštite i stanju na dan 31.07.2019. godine, sa zaposlenjem u javnom dijelu zdravstvenog sustava, radilo je 13.571 doktora medicine

 

To je cca 22%, poprilično daleko od "većine", čak znatno manje nego ih je cijepljeno protiv covida.

 

Old Iggy kaže...

Naravno da uključuje i sve njih. Zato i je zakonski definirano, samo malo tko se toga drži, a još manje provodi.

Kad su zarazne bolesti u pitanju, postoji višekratna odgovornost, samo je u pitanju tko i kad provodi postupak.

Može pojašnjenje na koje zakonske odredbe se tu referiraš? Želiš reći da 78% zdravstvenih djelatnika krši zakon?

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 12:46 (MrBlc).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
neutrino kaže...

Do sada se covid proglašavao nebitnim za potrebe izbora i novca koji doniraju turisti. Vlast i lova od koje politička bulumenta živi.

Sad tome dodajemo i popis stanovništva. Popisivači ne moraju biti cijepljeni, jer je popis stanovništva iza kojeg se u biti krije popis imovine i koječega bitniji. Uz to će se vjerojatno podijeliti i nešto kazni koje su u prvom planu u svim vijestima. Ovce će to šutke platiti, jer mogu i žele.

 

Popisuje se svo stanovništo, stoga gdje su sad svi oni dežurni moralisti koji se "brinu" za stariju i ugroženu populaciju, za "nejač" što bi Srbi rekli??? Ovi što bi zatvarali iza žilet žice i gledali majmune unutra dok s ekipom piju kavicu u obližnjem bircu. Dajte da čujemo barem jalove pokušaje opravdanja još jedne licemjerne lakrdije.

 

 

P.S.

Poći ću s vama, jer volim šalu, hoću da vidim ježa budalu! (by Branko Ćopić)

 

Nitko do sad nije morao biti cijepljen, pa zašto bi morali popisivači?

 Hm dobra prigoda. 

Ovako,test ili cijepljenje za ulazak u lokale itd. Ljudi bi trebali moci traziti od njih potvrde da su cijepljeni ili test negativan. 

 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kada ti tehničar Hrvatskog telekoma treba doći doma, iz SZK te zovu i traže dozvolu za dolazak doma. Čisto onako spominjem, bez ikakvih insinuacija.

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Temeljni užas cijele ove priče jest što nema drugog načina neko pokušati argumentirati se sa antivakserima i antimaskerima, dok u isto vrijeme njihovi "argumenti"

praktički nemaju niti jednu komponentu zbog koje bi ih uopće dalo nazvati argumentima. Potpuno sam uvjeren da je svaki pojedini poriv za takvom vrstom ponašanja izrođen iz

nekog sasvim drugog problema, koji se samo manifestira kroz "borbu za istinu" ili što se već predstavlja kao poriv.

 

Ostaju samo tužne ljudske sudbine, nažalost. Znam neke primjere iz okoline koji su se osvijestili kada je bilo prekasno, a nažalost proživljavam i jednu takvu u svojoj obitelji.

 

Tetka i baka žive same, baka je duboko u 80-tim godinama života, a tetka je nedavno otišla u mirovinu. Cijeli život sam svjedok kako se vrata trebaju pažljivo otvarati da ne bi "lupio propuh",

a tijekom života su popile i omanji šleper raznih lijekova (uglavnom  painkillera).

 

Nažalost, kako je odlaskom u mirovinu teti ostala jedna - standardna, zapravo - praznina u životu, uhvatila se u mrežu antivakserskih grupa. Landra s njima naokolo, ima povijest respiratornih bolesti

i ne više od 50-tak kila. Baka je još rizičnija skupina (KOPB). Ne žele se cijepiti.

 

Nikakva argumentacija do sada nije pomogla, i kako stvari stoje mogu se samo nadati da će imati sreće i ne uhvatiti virus. Nemam, naravno, nikakvog zaključka, samo sam sve više razočaran

na razne eksplikacije "prava na slobodu"......a što je sa pravom na život?

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
6 2 hvala 0
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

U subotu je "festival slobode". Takav popis govornika ne bi mogao ni Monty Python sastaviti.

 

Govorit će o politizaciji pandemije, a sami su vođeni budućim političkim platformama tipa živi zid 2.0 na stereoidima.

Nadglednik dina
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Bitanga kaže...

 

Nedavno mi je stari bio u bolnici radi teške upale lijevog plućnog krila (nevezano uz covid). Najviše me bilo strah da tamo ne pokupi covid, jer iako je cijepljen 2 puta nikad ne znaš kakvo sranje se može dogodit.

Što se gripe tiče, većina medicinskih djelatnika se cijepi svake godine.

 

 

 

Znači želiš da se svi cijepe da bi 'zaštitili' tvog starog? Logično. Znači nije empatija u pitanju i nesebičnost već suprotno.

Možda bi bilo djelomično razumljivo kao niski impuls kad bi rizik njega cijepljenog ne samo da pokupi već da se i teže razboli od covida bio veći nego što je rizik od štetnih posljedica cijepljenja po sve ostale, npr mlade i djecu. No to bi značilo da efikasnost i sigurnost cjepiva nisu takve kao što se priča.

A još bih više razumio kad bi proizvođači cjepiva snosili odgovornost za svoj proizvod. 

 

 

 

Da, isto kao što recimo medicinari nose maske pokraj imunokompromitiranih osoba. I što peru ruke prije nego ih guraju u trudnicu. I što koriste čiste igle i dezinficiraju te kad ti ih pikaju u venu.

Nešto u tom stilu, da. Ništa posebno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
WadeWilson kaže...

Kada ti tehničar Hrvatskog telekoma treba doći doma, iz SZK te zovu i traže dozvolu za dolazak doma. Čisto onako spominjem, bez ikakvih insinuacija.

 

Nevjerojatno, još po tome piliš? 

Pa ne moraš pustiti popisivača u stan, to piše. Možete se popisati u hodniku. Možeš se popisati i online, ja napravio jučer.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Bitanga kaže...

Nedavno mi je stari bio u bolnici radi teške upale lijevog plućnog krila (nevezano uz covid). Najviše me bilo strah da tamo ne pokupi covid, jer iako je cijepljen 2 puta nikad ne znaš kakvo sranje se može dogodit.

U takvom stanju bi mu bilo opasno pokupiti i gripu, pa cijepljenje protiv gripe i dalje nije obavezno za ikoga, pa ni za medicinske djelatnike.

 

 

Glupo mi je raspravljati o gripi, kad je tema covid. Da je covid gripa zvao bi se gripa.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
WadeWilson kaže...

Kada ti tehničar Hrvatskog telekoma treba doći doma, iz SZK te zovu i traže dozvolu za dolazak doma. Čisto onako spominjem, bez ikakvih insinuacija.

 

Nevjerojatno, još po tome piliš? 

Pa ne moraš pustiti popisivača u stan, to piše. Možete se popisati u hodniku. Možeš se popisati i online, ja napravio jučer.

 

 da imamo čipove ne bi trebali popise. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...
..

 Hm dobra prigoda. 

Ovako,test ili cijepljenje za ulazak u lokale itd. Ljudi bi trebali moci traziti od njih potvrde da su cijepljeni ili test negativan. 

 

-ok.. ... a čemu služi potvrda (o cijepljenju ili preboljenju covida)...? Kako to štiti druge?

-jedini kriterij koji stvarno eliminira moguć rizik je test-negativan .. koji je fizički-vremenski problem kao što može biti pogrešan-netočan, ali jedini način kako se netko inficiran može na vrijeme detektirati i izolirati, ne zaraziti ostale, dok oni s potvrdama dok ne obole-teže (i završe u krevetu s kisikom) šeću okolo, pri čemu i dalje šire virus ako su pozitivini.

-posjednik potvrde je za sebe sigurniji, ne za ostatak svijeta, dok i vrlo visoka procijepljenost kao izrael-danska nisu eliminirali pandemiju, što će reć, potvrda je komad papira koja samo potvrđuje da je osoba cijepljena-preboljela, ne da je negativna na virus i da upravo ne širi virus. To bi test omogućio ali za sad osim kad dođe prava kriza se ne radi..

 

edit: .. ili možda 'lakše'.. kao 'objašnjenje', nisam anti/pro vaxer, recimo neutralan, tj ne vidim cijepljenje kao problem, podržavam.. problem vidim u kriteriju, covid-potvrdama, propusnice-auswajsi, koje ne riješavaju pandemiju, nego naprotiv, bez odgovarajućeg kriterija segregiraju ljude, pri čemu cijepljenje nije zakonon obvezno, dok sama potvrda ne pomaže protiv virusa, jer to nije količina antitijela, kao i to da cijepljena osoba može biti pozitivna, što i je.. jedino što sad imamo 1:10 teže oboljelih, no to samo potvrđuje da su jednako širitelji zaraze, osim što manje oboljevaju, prosječno blaže posljedice.

-ako je smisao svih mjera borba protiv pandemije, tad treba testirati i nema smisla ograničavati prava ljudima po pogrešnom kriteriju tj samo test-negativni su oni koji ne šire virus, dok se ne zaraze... a zaraženi, neovisno o posjedovanju potvrde, šire.

-ako su potvrde kriterij recimo ulaska u kafić ili javne institucije, to je tad pogrešan kriterij, tj ako je pandemija-virus problem-cilj..

-jednako je problem krapisnke OŠ i zaštitari, ne maskica, mjere ili oboljevanje-cijepljenje... što zaštitari riješavaju? fizički obračun?

 

edit-2: .. što npr s lažnim potvrdama? Što s liječnicima koji su uhvaćeni-kažnjeni jer su na ćoravo pisali potvrde? Što s takvim potvdama, kako ih razlikovati?

-što s recimo mjerama-kontroli na nekoj utakmici, zrče i sl. .. tj jesu li mjere bile formalne ili prave-stroge? koga se i kako testiralo ako nema potvrdu? tko jamči da je takav test-negativan stvarno negativan? .. tj organizatori-turizam jednostavno 'želi' biz i tad je rezultat recimo upitan, tj kriterij nije objektivan-neutralan, sukob interesa itd.. .. pa jednostavno, zašto bi vjerovali nekoj potvrdi ili testu, kojeg recimo radi netko na ulazu u kafić ili pred nogometnu utakmicu?

-pa podsjetnik da su par talijanskih novinara u sred sezone očigledno namjerno, s ciljem, taxijem bez ikakve provjere-potvde prošli granicu mada je formalno potvrda potrebna.. što s milion turista i toliko potvrda možemo sigurno znati osim da barem 5% prođe bez kontrole što je dovoljno za nastavak pandemije i eliminira teoretski efekt mjera.. tj može se 95% ljudi pridržavati mjera i da preostalih 5% sve pokvari.. tad se obični ljudi koji poštuju mjere osjećaju recimo revoltirano ili glupo.. no to je tako u ostatku života, pa i u covid-krizi.. mjere, potvrde? što s tim? kriterij?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 13:34 (ihush).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
goddard kaže...

Temeljni užas cijele ove priče jest što nema drugog načina neko pokušati argumentirati se sa antivakserima i antimaskerima, dok u isto vrijeme njihovi "argumenti"

praktički nemaju niti jednu komponentu zbog koje bi ih uopće dalo nazvati argumentima. Potpuno sam uvjeren da je svaki pojedini poriv za takvom vrstom ponašanja izrođen iz

nekog sasvim drugog problema, koji se samo manifestira kroz "borbu za istinu" ili što se već predstavlja kao poriv.

 

Ostaju samo tužne ljudske sudbine, nažalost. Znam neke primjere iz okoline koji su se osvijestili kada je bilo prekasno, a nažalost proživljavam i jednu takvu u svojoj obitelji.

 

Tetka i baka žive same, baka je duboko u 80-tim godinama života, a tetka je nedavno otišla u mirovinu. Cijeli život sam svjedok kako se vrata trebaju pažljivo otvarati da ne bi "lupio propuh",

a tijekom života su popile i omanji šleper raznih lijekova (uglavnom  painkillera).

 

Nažalost, kako je odlaskom u mirovinu teti ostala jedna - standardna, zapravo - praznina u životu, uhvatila se u mrežu antivakserskih grupa. Landra s njima naokolo, ima povijest respiratornih bolesti

i ne više od 50-tak kila. Baka je još rizičnija skupina (KOPB). Ne žele se cijepiti.

 

Nikakva argumentacija do sada nije pomogla, i kako stvari stoje mogu se samo nadati da će imati sreće i ne uhvatiti virus. Nemam, naravno, nikakvog zaključka, samo sam sve više razočaran

na razne eksplikacije "prava na slobodu"......a što je sa pravom na život?

 

 

Ignoriranje argumenata je infantilno i glupo.

Možeš li objasniti kako su ljudi koji su primili cjepivo protiv hepatitisa, tetanusa itd... antivakseri? Argumentiraj to konkretno i jednoznačno!

 

Imaš li ti kakav dokument izdan od strane svemira, boga ili slične institucije koji ti daje pravo odluke što koja osoba smije raditi sa svojim životom, a što ne? Možeš dati taj dokument na uvid?

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže... 

-ok.. ... a čemu služi potvrda (o cijepljenju ili preboljenju covida)...? Kako to štiti druge?

-jedini kriterij koji stvarno eliminira moguć rizik je test-negativan .. koji je fizički-vremenski problem kao što može biti pogrešan-netočan, ali jedini način kako se netko inficiran može na vrijeme detektirati i izolirati, ne zaraziti ostale, dok oni s potvrdama dok ne obole-teže (i završe u krevetu s kisikom) šeću okolo, pri čemu i dalje šire virus ako su pozitivini.

-posjednik potvrde je za sebe sigurniji, ne za ostatak svijeta, dok i vrlo visoka procijepljenost kao izrael-danska nisu eliminirali pandemiju, što će reć, potvrda je komad papira koja samo potvrđuje da je osoba cijepljena-preboljela, ne da je negativna na virus i da upravo ne širi virus. To bi test omogućio ali za sad osim kad dođe prava kriza se ne radi..

 

edit: .. ili možda 'lakše'.. kao 'objašnjenje', nisam anti/pro vaxer, recimo neutralan, tj ne vidim cijepljenje kao problem, podržavam.. problem vidim u kriteriju, covid-potvrdama, propusnice-auswajsi, koje ne riješavaju pandemiju, nego naprotiv, bez odgovarajućeg kriterija segregiraju ljude, pri čemu cijepljenje nije zakonon obvezno, dok sama potvrda ne pomaže protiv virusa, jer to nije količina antitijela, kao i to da cijepljena osoba može biti pozitivna, što i je.. jedino što sad imamo 1:10 teže oboljelih, no to samo potvrđuje da su jednako širitelji zaraze, osim što manje oboljevaju, prosječno blaže posljedice.

-ako je smisao svih mjera borba protiv pandemije, tad treba testirati i nema smisla ograničavati prava ljudima po pogrešnom kriteriju tj samo test-negativni su oni koji ne šire virus, dok se ne zaraze... a zaraženi, neovisno o posjedovanju potvrde, šire.

-ako su potvrde kriterij recimo ulaska u kafić ili javne institucije, to je tad pogrešan kriterij, tj ako je pandemija-virus problem-cilj..

-jednako je problem krapisnke OŠ i zaštitari, ne maskica, mjere ili oboljevanje-cijepljenje... što zaštitari riješavaju? fizički obračun?

Ne štiti druge, štiti političare.

Zašto je Markotićka na poziciji, na kojoj je?

 

1. Ima diplomu pravog sveučilišta

2. Nema mišljenje

3. Nema kičmu

 

Sjetimo se ukratko izjava na relaciji "ma koja maska, nikakva maska", pa kad du ostali uveli maske "maska obavezno!". Svaki tjedan je bio "ključan",  "cjepivo koje se ne razvija 3 godine nije sigurno". Na kraju kad je razvijeno na brzinu, ne samo da je prva otišla gurnut rame pod iglu, neko si i mater preko reda dovukla. Svi su morali u samoizolaciju, ali anemični koji se pred kamerom rukovao sa covid pozitivnim Novakom Djokovićem to nije morao.

Tu nikakva struka ne stanuje, niti je ikad stanovala.

 

Takva osoba je idalna za anemičnog da provodi samovolju. On zapovijedi, Markotićka ponovi, a ako netko dovede u pitanje odluku, anemija te poklopi sa "struka je rekla" (vidi pod 1, 2 i 3 gore).

 

Sličnu ulogu ima i potvrda o cijepljenju, ili preboljenju covida. Struka je rekla, amen! Ti ako dovedeš u pitanje takvu odluku si idiot, antivakser, ravnozemljaš, anarhist i sve ostalo.

2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

e, ihush kad je sve tako besmisleno, potvrde, testovi, danas si negativan, test ti je negativan, ti odeš doktoru , sutra si pozitivan, sve je tako nejasno, svi smo isti, cijepljeni i necijepljeni, idem se ubiti.

jebo život... 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
Maat kaže...
SimeKZ kaže...

 

Zamisli da je procijepljenost u RH 80%+ i da plenki sutra dode i kaze otvaramo sve, nemamo vise brige. Ali u ovoj vukojebini od drzave to tako nejde, jer ''ja znam sta je najbolje za mene'', ''ja znam kako nas ovi zele cipirat''. 

 

Što će biti kada procijepljenost u ovoj vukojebini bude 80%+ a Plenki ne otvori sve a bolesnih i dalje ne bude manje?

Pa ništa, bit će kao i u Izraelu, bosteer shotovi nekoliko puta godišnje.

A ako se pojavi varijanta koja bježi imunitetu stvorenom cijepljenjem kriv će biti zanemarivi postotak necijepljenih.

 

Komentari o čipiranju su smiješni. To nitko živ skoro ne iznosi kao argument, niti itko shvaća ozbiljno. Niti se ljudi bore protiv čipiranja niti se vi oštromjeraši borite se zapravo protiv takvih a za zdravlje i opće dobro.

 

 

A zasto nebi otvorio? Sve i jedna zemlja koja je prosla osredenu granicu je otvorila sve. Potpuno ne nelogicno razmisljati kontra. Pa kroz cijelu ovu pandemiju imamo uvjerljivo najblaze mjere i opet se kenjucka.

 

Ako i bude booster, u cemu je problem? Ako postoji odredeni vremenski period gdje je potreban booster i donosi benefit... Ja stvarno ne vidim problem u tome. Tetanus je cjepivo u 3 faze, pa nitko ne prica protiv toga.

 

Jednom kad se dobije potpuna slika COVIDa i njegovih varijanti, na godisnjoj bazi se budu radila cjepiva... Isto kao i za gripu. 

 

Slažem se, zašto ne bi otvorio. Moje pitanje je što će biti kad ili ako ne otvori? Koje će onda biti opravdanje? Ako ne otvori tada očekujem da ga kritiziraš za to.

Nemamo najblaže mjere - Švedska ima blaže, a nema ni maski u školama.

 

Problem je u tome što se donedavno navodno nije ni znalo da će booster biti potreban, a s druge strane se tvrdilo da su cjepiva dovoljno testirana i pouzdana i da pružaju vrhunsku zaštitu. Ne samo to, već se propagirala teorija da skoro stopostotno štite od zaraza i/ili prijenosa a što su već tada znali da nije istina. Kad su neki u tom ispolitiziranom kontekstu strahovali da ništa neće završiti niti mjere ni pandemija da će biti novi vistus/soj kao opravdanje za daljnje mjere i ponovno cijepljenje jer interes$$i prozivani su luđacima i teoretičarima zavjere. Davanje apsolutnog odrješenja od odgovornosti proizvođačima cjepiva je šlag na torti. Mjere su polučile nikakve ili zanemarive koristi u odnosu na prouzročenu štetu. Tko za to odgovara - pa porezni obveznici opet, ne oni koji su mjjuere propisivilai ili prepisivanjem ili kako im se sprdne te ovisno o izborim, turističkoj sezoni ili političkim skupovima.

 

Koji je omjer rizika/koristi za booster kod mladih i djece, koje su dugoročne posljedice? Saznat ćemo kad bude kasno.

 

Anititetanus je provjereno i potvrđeno cjepivo, smrtnost u slučaju bolesti je neusporediva veća nego kod covida.

A opet za to antitetanus cjepivo je gotovo nemoguće u slučaju štetnih posljedica / nuspojava neposredno nakon primanja istog, od medicinskog osoblja dobiti bilo kakvu informaciju kome se obratiti kako provjeriti je li od toga ili od nečeg drugog, kako se liječiti, kome prijaviti. Jednom je slučajnost, ali dva puta isti teški i višegodišnji simptomi u razmaku malo većem od desetak godina a svaki put neposredno nakon antitetanus cjepiva je već jebena slučajnost i u najmanju ruku treba negdje uvesti u sustav i malo istražiti ima li još toga. Samo zid i odbijanje pomoći, nigdje se ni ne uvodi kao mogućnost. Što će reći ako štetne posjedice i jesu od toga ili kombinacije cijepljenja s nečim drugim, urođenim ili bilo čime neće se ni saznati ni utvrditi ikad jer medicinsko osoblje ne ne dopušta tu mogućnost. Naravno da je i dalje moguće da je dvostruka slučajnost i tko zna što uzrok a ne cjepivo ali sustav propušta i to utvrditi i uvjeriti onoga kome se dogodilo.

Samim time se cjepivo, ako je do njega ni ne može popraviti jer problema 'nema'. Ili barem utvrditi koje osobe mi mogle imati povećani rizik od takvih nuspojava. Naravno i tada bi velika većina ljudi primila antitetanus cjepivo s obzirom na smrtnost bolesti. Povjerenje je dvosmjerna ulica.

Tako se između ostaloga npr. češće postaje skeptičan prema u najmanju ruku nezainteresiranim liječnicima i oprezan prema cjepivima koja se guraju pod svaku cijenu uz tajne višegodišnje ugovore s proizvođačima, mitom ucjenom i slično. A ne zbog sporadičnih ludosti pojedinaca o 5G i čipovima.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 14:03 (Maat).
2 godine
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

još me drži na životu Split i to da je 90% u bolnici necijepljeno, umrli, i oni na aparatima.

ako cjepivo ode u klinac i bude 50:50, e onda treba ukinuti sve mjere i ko živ ko mrtav...

 

ili još bolje, sve ljude silom zaraziti da steknu ta moćna antitijela koja se dobiju preboljenjem bez cijepljenja...

eto...

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Istina. 

Vise sam to napisao kao sprdnju jer ako neka firma ima pravo,zasto ne bi i privatno mogli.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Maat kaže...
Bitanga kaže...

 

Nedavno mi je stari bio u bolnici radi teške upale lijevog plućnog krila (nevezano uz covid). Najviše me bilo strah da tamo ne pokupi covid, jer iako je cijepljen 2 puta nikad ne znaš kakvo sranje se može dogodit.

Što se gripe tiče, većina medicinskih djelatnika se cijepi svake godine.

 

 

 

Znači želiš da se svi cijepe da bi 'zaštitili' tvog starog? Logično. Znači nije empatija u pitanju i nesebičnost već suprotno.

Možda bi bilo djelomično razumljivo kao niski impuls kad bi rizik njega cijepljenog ne samo da pokupi već da se i teže razboli od covida bio veći nego što je rizik od štetnih posljedica cijepljenja po sve ostale, npr mlade i djecu. No to bi značilo da efikasnost i sigurnost cjepiva nisu takve kao što se priča.

A još bih više razumio kad bi proizvođači cjepiva snosili odgovornost za svoj proizvod. 

 

 

 

Da, isto kao što recimo medicinari nose maske pokraj imunokompromitiranih osoba. I što peru ruke prije nego ih guraju u trudnicu. I što koriste čiste igle i dezinficiraju te kad ti ih pikaju u venu.

Nešto u tom stilu, da. Ništa posebno.

 

Dobro pa nije promašena usporedba.

Sterilizacija igli i pranje ruku uspoređeno sa mogućim nuspojavama cijepljenja kod mladih i djece, gdje je dokazano omjer rizika/koristi potpuno drugačiji nego kod osoba starije životne dobi.

Imaš pravo, što su životi i zdravlje te djece u odnosu na život tvog starog. To su tamo neki nepoznati...

Mogu to razumjeti ali ne i opravdavati, većina ljudi je sebično. 

Ali praviti se da to rade zbog drugih i za virtue signalling, hahahaha.

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

Ne samo "njegovog" starog.

 I tuđe starce, babe, none...sorry.

Šišaš djecu i mlade, uvijek se može nove napravit zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 14:11 (Maat).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neutrino kaže...
goddard kaže...

Temeljni užas cijele ove priče jest što nema drugog načina neko pokušati argumentirati se sa antivakserima i antimaskerima, dok u isto vrijeme njihovi "argumenti"

praktički nemaju niti jednu komponentu zbog koje bi ih uopće dalo nazvati argumentima. Potpuno sam uvjeren da je svaki pojedini poriv za takvom vrstom ponašanja izrođen iz

nekog sasvim drugog problema, koji se samo manifestira kroz "borbu za istinu" ili što se već predstavlja kao poriv.

 

Ostaju samo tužne ljudske sudbine, nažalost. Znam neke primjere iz okoline koji su se osvijestili kada je bilo prekasno, a nažalost proživljavam i jednu takvu u svojoj obitelji.

 

Tetka i baka žive same, baka je duboko u 80-tim godinama života, a tetka je nedavno otišla u mirovinu. Cijeli život sam svjedok kako se vrata trebaju pažljivo otvarati da ne bi "lupio propuh",

a tijekom života su popile i omanji šleper raznih lijekova (uglavnom  painkillera).

 

Nažalost, kako je odlaskom u mirovinu teti ostala jedna - standardna, zapravo - praznina u životu, uhvatila se u mrežu antivakserskih grupa. Landra s njima naokolo, ima povijest respiratornih bolesti

i ne više od 50-tak kila. Baka je još rizičnija skupina (KOPB). Ne žele se cijepiti.

 

Nikakva argumentacija do sada nije pomogla, i kako stvari stoje mogu se samo nadati da će imati sreće i ne uhvatiti virus. Nemam, naravno, nikakvog zaključka, samo sam sve više razočaran

na razne eksplikacije "prava na slobodu"......a što je sa pravom na život?

 

 

Ignoriranje argumenata je infantilno i glupo.

Možeš li objasniti kako su ljudi koji su primili cjepivo protiv hepatitisa, tetanusa itd... antivakseri? Argumentiraj to konkretno i jednoznačno!

 

Imaš li ti kakav dokument izdan od strane svemira, boga ili slične institucije koji ti daje pravo odluke što koja osoba smije raditi sa svojim životom, a što ne? Možeš dati taj dokument na uvid?

 

Ljudi koji ne žele primiti cjepivo protiv Covida su, jasno, antivakseri - zar ne? Uostalom, tako se i sami izjašnjavaju. To što su u dosadašnjem životu primili druga cjepiva ovu situaciji čini samo sarkastičnom, tak da ne kužim

što bi trebao značiti boldani tekst sa uskličnikom?

 

Drugo pitanje još manje razumijem - što ja imam s tim "dokumentom" kojeg ti spominješ? Meni je samo žao izgubiti drage osobe, za što nažalost postoji velika šansa da se dogodi....posebno kad je tetin argument za

necijepljenje, recimo, to što je "u cjepivu čip kojim će nas obilježiti"?

 

Jedan kolega s posla recimo tvrdi da se ne želi cijepiti jer to "narušava njegova ljudska prava", što ja iskreno ne vidim obzirom da ga znam preko dvadeset godina i znam da se cijepio ko klinac ko i svi mi ostali, i nikad

do sada tako nešto nije bilo na stolu, bilo u radnom okruženju, haklu ili u kafiću......

No njemu se mogu čuditi eventualno, jer znam da sa svojim uvjerenjem vjerojatno neće baš fatalno nastradati. No za ove starije gospođe, koje su me čuvale kad sam bio u peleni, mi nikako nije svejedno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

-ok.. ... a čemu služi potvrda (o cijepljenju ili preboljenju covida)...? Kako to štiti druge?

-jedini kriterij koji stvarno eliminira moguć rizik je test-negativan .. koji je fizički-vremenski problem kao što može biti pogrešan-netočan, ali jedini način kako se netko inficiran može na vrijeme detektirati i izolirati, ne zaraziti ostale, dok oni s potvrdama dok ne obole-teže (i završe u krevetu s kisikom) šeću okolo, pri čemu i dalje šire virus ako su pozitivini.

 I negativan test može biti lažno negativan (isto tako može biti lažno pozitivan).

Stvar je sa kojom sigurnošću možeš tvrditi da je netko zaštićen / ne širi dalje / što već hoćeš.

Na 100 cjepljenih osoba njih 10-20 (zavisi koje istraživanje uzimaš) će širiti dalje virus, što znači da 80-90% smo mu smanjili R broj (ako si se cjepio unutar 6 mjeseci ili si dobio booster, taj broj je drastično manji od ovih 20 / 10). Zdrav razum ti govori da je to poprilično dobar rezultat u kontroli bilo čega.

Medicina nije binarna i nije jedan ili nula. Netko će preživjeti rak gušterače ili neoperabilni tumor na mozgu, dok će netko drugi umrijeti od operacije slijepog crijeva ili prilikom poroda. Ali to ne znači da možeš te stvari aplicirati na opću populaciju i pričati kako ne smijemo više operirati slijepa crijeva ili rađati djecu.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Ne samo "njegovog" starog.

 I tuđe starce, babe, none...sorry.

Šišaš djecu i mlade, uvijek se može nove napravit zar ne?

 

O čem ti pričaš? Ja pričam o cijepljenju medicinskog osoblja koje svakodnevno radi s teško bolesnim pacijentima. Pa bili mladi ili stari...

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
goddard kaže...
neutrino kaže...
goddard kaže...

Temeljni užas cijele ove priče jest što nema drugog načina neko pokušati argumentirati se sa antivakserima i antimaskerima, dok u isto vrijeme njihovi "argumenti"

praktički nemaju niti jednu komponentu zbog koje bi ih uopće dalo nazvati argumentima. Potpuno sam uvjeren da je svaki pojedini poriv za takvom vrstom ponašanja izrođen iz

nekog sasvim drugog problema, koji se samo manifestira kroz "borbu za istinu" ili što se već predstavlja kao poriv.

 

Ostaju samo tužne ljudske sudbine, nažalost. Znam neke primjere iz okoline koji su se osvijestili kada je bilo prekasno, a nažalost proživljavam i jednu takvu u svojoj obitelji.

 

Tetka i baka žive same, baka je duboko u 80-tim godinama života, a tetka je nedavno otišla u mirovinu. Cijeli život sam svjedok kako se vrata trebaju pažljivo otvarati da ne bi "lupio propuh",

a tijekom života su popile i omanji šleper raznih lijekova (uglavnom  painkillera).

 

Nažalost, kako je odlaskom u mirovinu teti ostala jedna - standardna, zapravo - praznina u životu, uhvatila se u mrežu antivakserskih grupa. Landra s njima naokolo, ima povijest respiratornih bolesti

i ne više od 50-tak kila. Baka je još rizičnija skupina (KOPB). Ne žele se cijepiti.

 

Nikakva argumentacija do sada nije pomogla, i kako stvari stoje mogu se samo nadati da će imati sreće i ne uhvatiti virus. Nemam, naravno, nikakvog zaključka, samo sam sve više razočaran

na razne eksplikacije "prava na slobodu"......a što je sa pravom na život?

 

 

Ignoriranje argumenata je infantilno i glupo.

Možeš li objasniti kako su ljudi koji su primili cjepivo protiv hepatitisa, tetanusa itd... antivakseri? Argumentiraj to konkretno i jednoznačno!

 

Imaš li ti kakav dokument izdan od strane svemira, boga ili slične institucije koji ti daje pravo odluke što koja osoba smije raditi sa svojim životom, a što ne? Možeš dati taj dokument na uvid?

 

Ljudi koji ne žele primiti cjepivo protiv Covida su, jasno, antivakseri - zar ne? Uostalom, tako se i sami izjašnjavaju. To što su u dosadašnjem životu primili druga cjepiva ovu situaciji čini samo sarkastičnom, tak da ne kužim

što bi trebao značiti boldani tekst sa uskličnikom?

 

Drugo pitanje još manje razumijem - što ja imam s tim "dokumentom" kojeg ti spominješ? Meni je samo žao izgubiti drage osobe, za što nažalost postoji velika šansa da se dogodi....posebno kad je tetin argument za

necijepljenje, recimo, to što je "u cjepivu čip kojim će nas obilježiti"?

 

Jedan kolega s posla recimo tvrdi da se ne želi cijepiti jer to "narušava njegova ljudska prava", što ja iskreno ne vidim obzirom da ga znam preko dvadeset godina i znam da se cijepio ko klinac ko i svi mi ostali, i nikad

do sada tako nešto nije bilo na stolu, bilo u radnom okruženju, haklu ili u kafiću......

No njemu se mogu čuditi eventualno, jer znam da sa svojim uvjerenjem vjerojatno neće baš fatalno nastradati. No za ove starije gospođe, koje su me čuvale kad sam bio u peleni, mi nikako nije svejedno.

Za ovu diskusiju zaista nije potreban doktorat. Boldani dio tekta jednostavno kaže da argumentiraš etiketiranje kojim se baviš. Ništa više. Tvoj odgovor je da ne razumiješ što se traži od tebe. A istovremeno si dovoljan kapacitet za proglasiti nekoga antivakserom i pri tome ne vidiš nikakav problem u činjenici da je etiketirana osoba primila više cjepiva tokom svog života?

 

Koji smisao ima rasprava s osobom poput tebe?

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

samo vezano za popisivače:

- vrlo vjerojatno će morati imati Covid potvrde + maske (koje su im već obavezne)

- nitko nigdje nije rekao da vam oni moraju ulaziti u stan/kuću... popisivanje se može obaviti i na ulaznim vratima ili ako vremenske prilike to dopuštaju - u dvorištu ispred kuće/stana whatever...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neutrino kaže...
goddard kaže...
neutrino kaže...
goddard kaže...

Temeljni užas cijele ove priče jest što nema drugog načina neko pokušati argumentirati se sa antivakserima i antimaskerima, dok u isto vrijeme njihovi "argumenti"

praktički nemaju niti jednu komponentu zbog koje bi ih uopće dalo nazvati argumentima. Potpuno sam uvjeren da je svaki pojedini poriv za takvom vrstom ponašanja izrođen iz

nekog sasvim drugog problema, koji se samo manifestira kroz "borbu za istinu" ili što se već predstavlja kao poriv.

 

Ostaju samo tužne ljudske sudbine, nažalost. Znam neke primjere iz okoline koji su se osvijestili kada je bilo prekasno, a nažalost proživljavam i jednu takvu u svojoj obitelji.

 

Tetka i baka žive same, baka je duboko u 80-tim godinama života, a tetka je nedavno otišla u mirovinu. Cijeli život sam svjedok kako se vrata trebaju pažljivo otvarati da ne bi "lupio propuh",

a tijekom života su popile i omanji šleper raznih lijekova (uglavnom  painkillera).

 

Nažalost, kako je odlaskom u mirovinu teti ostala jedna - standardna, zapravo - praznina u životu, uhvatila se u mrežu antivakserskih grupa. Landra s njima naokolo, ima povijest respiratornih bolesti

i ne više od 50-tak kila. Baka je još rizičnija skupina (KOPB). Ne žele se cijepiti.

 

Nikakva argumentacija do sada nije pomogla, i kako stvari stoje mogu se samo nadati da će imati sreće i ne uhvatiti virus. Nemam, naravno, nikakvog zaključka, samo sam sve više razočaran

na razne eksplikacije "prava na slobodu"......a što je sa pravom na život?

 

 

Ignoriranje argumenata je infantilno i glupo.

Možeš li objasniti kako su ljudi koji su primili cjepivo protiv hepatitisa, tetanusa itd... antivakseri? Argumentiraj to konkretno i jednoznačno!

 

Imaš li ti kakav dokument izdan od strane svemira, boga ili slične institucije koji ti daje pravo odluke što koja osoba smije raditi sa svojim životom, a što ne? Možeš dati taj dokument na uvid?

 

Ljudi koji ne žele primiti cjepivo protiv Covida su, jasno, antivakseri - zar ne? Uostalom, tako se i sami izjašnjavaju. To što su u dosadašnjem životu primili druga cjepiva ovu situaciji čini samo sarkastičnom, tak da ne kužim

što bi trebao značiti boldani tekst sa uskličnikom?

 

Drugo pitanje još manje razumijem - što ja imam s tim "dokumentom" kojeg ti spominješ? Meni je samo žao izgubiti drage osobe, za što nažalost postoji velika šansa da se dogodi....posebno kad je tetin argument za

necijepljenje, recimo, to što je "u cjepivu čip kojim će nas obilježiti"?

 

Jedan kolega s posla recimo tvrdi da se ne želi cijepiti jer to "narušava njegova ljudska prava", što ja iskreno ne vidim obzirom da ga znam preko dvadeset godina i znam da se cijepio ko klinac ko i svi mi ostali, i nikad

do sada tako nešto nije bilo na stolu, bilo u radnom okruženju, haklu ili u kafiću......

No njemu se mogu čuditi eventualno, jer znam da sa svojim uvjerenjem vjerojatno neće baš fatalno nastradati. No za ove starije gospođe, koje su me čuvale kad sam bio u peleni, mi nikako nije svejedno.

Za ovu diskusiju zaista nije potreban doktorat. Boldani dio tekta jednostavno kaže da argumentiraš etiketiranje kojim se baviš. Ništa više. Tvoj odgovor je da ne razumiješ što se traži od tebe. A istovremeno si dovoljan kapacitet za proglasiti nekoga antivakserom i pri tome ne vidiš nikakav problem u činjenici da je etiketirana osoba primila više cjepiva tokom svog života?

 

Koji smisao ima rasprava s osobom poput tebe?

 

Tko je uopće tražio raspravu sa tobom, poimence? To što je "etiketirana" osoba primila više cjepiva tijekom života njen trenutni stav samo čini još smješnijim. Barem dok ne postane tragičan, nažalost.

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 14:38 (goddard).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Ne samo "njegovog" starog.

 I tuđe starce, babe, none...sorry.

Šišaš djecu i mlade, uvijek se može nove napravit zar ne?

 

O čem ti pričaš? Ja pričam o cijepljenju medicinskog osoblja koje svakodnevno radi s teško bolesnim pacijentima. Pa bili mladi ili stari...

 

Aha.Znači nebitno jesu mladi ili stari, lijepo.

 

Zašto ne i za gripu i apsolutno sve druge moguće zarazne bolesti za koje postoje cjepiva kad smo kod toga?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 14:42 (Maat).
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Old Iggy kaže...

Naravno da uključuje i sve njih. Zato i je zakonski definirano, samo malo tko se toga drži, a još manje provodi.

Kad su zarazne bolesti u pitanju, postoji višekratna odgovornost, samo je u pitanju tko i kad provodi postupak.

Može pojašnjenje na koje zakonske odredbe se tu referiraš? Želiš reći da 78% zdravstvenih djelatnika krši zakon?

 

KZ čl. 180 i 181.

Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Ne samo "njegovog" starog.

 I tuđe starce, babe, none...sorry.

Šišaš djecu i mlade, uvijek se može nove napravit zar ne?

Yup, sve ostale.

Šišam kakve mlade? Osnovni problem tvog razmišljanja je što se uvijek razmišlja o pojedincu, ne društvu.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice