Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 946.810
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
neutrino kaže...
goddard kaže...
goddard kaže...

Tko je uopće tražio raspravu sa tobom, poimence? To što je "etiketirana" osoba primila više cjepiva tijekom života njen trenutni stav samo čini još smješnijim. Barem dok ne postane tragičan, nažalost.

 

Teta ti je teta s razlogom.

 

I eto argumenta 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

lako se vama zajebavati, a čipova nedostaje za treću dozu. :-/

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Bitanga kaže...
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Ne samo "njegovog" starog.

 I tuđe starce, babe, none...sorry.

Šišaš djecu i mlade, uvijek se može nove napravit zar ne?

 

O čem ti pričaš? Ja pričam o cijepljenju medicinskog osoblja koje svakodnevno radi s teško bolesnim pacijentima. Pa bili mladi ili stari...

 

Aha.Znači nebitno jesu mladi ili stari, lijepo.

 

Zašto ne i za gripu i apsolutno sve druge moguće zarazne bolesti za koje postoje cjepiva kad smo kod toga?

Pa ljudi se cijepe protiv tih zaraznih bolesti. Tipa gripa ili HPV. 

 

Za vrijeme zime, kada vlada gripa, su ogranicene ili cak zabranjene posjete na odredene odjele bolnice.

Med. Sestre nose maske, doktori nose maske. Nije COVID donio nista novo, samo je mainstream i filaju se gluposti kroz medije.

Najnormalnija je stvar nositi masku kada si prehladen a dolazis u prostorije sa puno ljudi. Normalno ponasanje unutar laboratorija.

 

Problem je sta obican puk ne zna za to, dok oni koji znaju smatraju da njima to nije potrebno.

 

Japan kao uredeno drustvo za vrijeme gripe normalno nose maske, a dezinfekcijsko sredstvo im odavno stoji na ulazima.

 

Ako nesto mozes sprijeciti toliko banalnim potezom, a to je nosenje maske ili cijepljenjem, ne razumijem toliko protivljenje. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

 

Aha.Znači nebitno jesu mladi ili stari, lijepo.

 

Zašto ne i za gripu i apsolutno sve druge moguće zarazne bolesti za koje postoje cjepiva kad smo kod toga?

 

Pa naravno da je "lijepo", pa nisu osuđeni na smrtnu presudu, nego na cijepljenje. Tko ne želi, neka ne radi taj osjetljivi posao sa osjetljivim ljudima. Ima onih 50% drugih koji mogu. No, nije ni svaki posao jednako osjetljiv. Ne treba generalizirati na cijeli medicinski sektor.

Drugi je problem što smo se mi jadno doveli u situaciju da nam nedostaje kvalitetnog kadra u svim područjima.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja bih se čak i cijepio kada bi proizvođači bili odgovorni za nenavedene posljedice (znači da nešto neplanirano "long-term" iskrsne) - ovako sam li/la (jebiga, posao mi je dvije virtualne mašine) - ne izlazim nista van, nije da se i imam gdje zaraziti...

Ova prisila mi je apsurd - moras nesto napraviti pod prisilom a nitko ne zna long term outcome - a ako zna onda prihvatite odgovornost i idemo to rijesiti. ne znam... :/

NULL!=NULL
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 15:26 (VladRi).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

 Nije COVID donio nista novo, samo je mainstream i filaju se gluposti kroz medije.

 

Yup, sve je isto kao prije.

 

 

SimeKZ kaže...

 

Najnormalnija je stvar nositi masku kada si prehladen a dolazis u prostorije sa puno ljudi. Normalno ponasanje unutar laboratorija.

 

Najnormalnija stvar kad si prehlađen je izolirati se i ne ići među druge ljude. Maska ne spriječava da zaraziš druge.

Usporedba s laboratorijem je zanimljiva, izgleda da je cijeli svijet postao jedan vrlo zanimljiv laboratorijski pokus.

 

SimeKZ kaže...

 

Japan kao uredeno drustvo za vrijeme gripe normalno nose maske, a dezinfekcijsko sredstvo im odavno stoji na ulazima.

 

 

To je kulturološki i odraz njihovih higijenskih navika, ne djeluje protiv gripe. To ne znači da je u redu nametnuti nošenje maski u cijelom svijetu, pogotovo protiv gripe i sličnog gdje to ne djeluje.

Svatko neka nosi masku slobodno kao odraz kulture i higijene ako to tako doživljava, nije opravdano prisiljavati nekog na to kad ne spriječava širenje.

 

SimeKZ kaže...

 

Ako nesto mozes sprijeciti toliko banalnim potezom, a to je nosenje maske ili cijepljenjem, ne razumijem toliko protivljenje. 

 

Upravo zato što ne možeš univerzalno spriječiti.

Cijepljenje i ostale mjere bi trebalo ciljano nuditi i provoditi vezano uz dobnu granicu i ugroženost skupine a mlade  u ovom slučaju pustiti na miru, da ne bude više štete nego koristi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 15:37 (Maat).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zaporožac kaže...

e, ihush kad je sve tako besmisleno, potvrde, testovi, danas si negativan, test ti je negativan, ti odeš doktoru , sutra si pozitivan, sve je tako nejasno, svi smo isti, cijepljeni i necijepljeni, idem se ubiti.

jebo život... 

 -besmisleno?

-ako si danas negativan, zašto bi sutra bio pozitivan? pa i da jesi, što s tim? .. ne treba testirati? čemu tad bilo što, potvrde, maskice, mjere?

-jedino zaražene ima smisla izolirati, što možemo jedino testom, odnosno ako ne možemo testom, tad ostaje karantena-lockdown. .. ili-ili + na kraju će ljudi steći imunitet jednim ili drugim načinom ili neće... pa opet, smisao u svemu? .. tko treba osigurati neki smisao u stanju pandemije, ja-ti ili vlast? .. što je posao stožera? što je smisao života po pejtonovcima ili filozofski? .. umrijeti (na kraju?) ili uređeno društvo + medicina i ostalo što imamo na raspolaganju (nazovimo to znanje-razum-logika, sva raspoloživa sredstva..) treba po nekom smislu, nešto napraviti-poduzeti, kao što je lockdown imao smisla, kao što i pranje ruku i maskice imaju smisla.. potvda kao kriterij naprosto nema, jer neovisno o potvrdi osoba prenosi virus, ako je pozitivna, ako je negativna ne prenosi. (točka) :)

 

Zaporožac kaže...

još me drži na životu Split i to da je 90% u bolnici necijepljeno, umrli, i oni na aparatima.

ako cjepivo ode u klinac i bude 50:50, e onda treba ukinuti sve mjere i ko živ ko mrtav...

 

ili još bolje, sve ljude silom zaraziti da steknu ta moćna antitijela koja se dobiju preboljenjem bez cijepljenja...

eto...

 -problem.. :) tj možeš pomoći, liječiti, ne smiješ nešto suprotno, silom, zaraziti itd.. mada je i cijepljenje zapravo zaraza (za klasična cjepiva, doza, mrtav virus i sl.).. one medicinske fore s hipokratom i sl. ..

 

Bukva kaže...
ihush kaže...

-ok.. ... a čemu služi potvrda (o cijepljenju ili preboljenju covida)...? Kako to štiti druge?

-jedini kriterij koji stvarno eliminira moguć rizik je test-negativan .. koji je fizički-vremenski problem kao što može biti pogrešan-netočan, ali jedini način kako se netko inficiran može na vrijeme detektirati i izolirati, ne zaraziti ostale, dok oni s potvrdama dok ne obole-teže (i završe u krevetu s kisikom) šeću okolo, pri čemu i dalje šire virus ako su pozitivini.

 I negativan test može biti lažno negativan (isto tako može biti lažno pozitivan).

Stvar je sa kojom sigurnošću možeš tvrditi da je netko zaštićen / ne širi dalje / što već hoćeš.

Na 100 cjepljenih osoba njih 10-20 (zavisi koje istraživanje uzimaš) će širiti dalje virus, što znači da 80-90% smo mu smanjili R broj (ako si se cjepio unutar 6 mjeseci ili si dobio booster, taj broj je drastično manji od ovih 20 / 10). Zdrav razum ti govori da je to poprilično dobar rezultat u kontroli bilo čega.

Medicina nije binarna i nije jedan ili nula. Netko će preživjeti rak gušterače ili neoperabilni tumor na mozgu, dok će netko drugi umrijeti od operacije slijepog crijeva ili prilikom poroda. Ali to ne znači da možeš te stvari aplicirati na opću populaciju i pričati kako ne smijemo više operirati slijepa crijeva ili rađati djecu.

 -sve može biti netočno-pogrešno. .. i? odnosno, zar ne pišem i to, može biti netočan test, no većina je ipak točna.. + može biti i lažno-fejk, može biti liječnik koji jednostavno potpisuje sve potvde bez da je uopće vidio osobu.. a što ćemo tad?

-ne, od cijepljenih će svaki zaražen širiti virus, ako se zarazi-oboli, samo će lakše preboljeti, ima antitijela ili prirodni imunitet, odnosno i bez cijepiva (prošla godina) većina pacijenata preboli, tek manji dio teže ili smrtno.. što će reć, nije virus kao neki 'smtonosniji' ali kad netko teže oboli tad je gadno (kao i svaka druga bolest ili banalno upala pluća i sl.). .. od tih cijepljenih, samo dio koji teže oboli će završiti u bolnici na raspiratoru, to ti kaže trenutno stanje, znanost-cjepivo, tj većina cijepljenih ili preboljelih ima antitijela i time se lakše bore protiv virusa, manje posljedice.. no nije manje zaraženih, nego 'samo' manje-teško-smrtno.. tj statistika + željena promocija-reklama ti to kaže..

-da netko će preživjeti, netko neće.. a to nam pomaže kako? :) ili kakva je korelacija tumora na mozgu s covidom? ako je nema, čemu tad takva usporedba? ... naravno, da usporediš s gripom i sl. tad bi te netko etiketirao (jer svi koji se usude usporediti covid s gripom završe tako, neovisno što žele reći.. čak i točno..).

-nemaš recimo 'ispravak' mog posta za recimo tvrdnju da jedino zaraženi šire virus, pri čemu je nevažno jesu li cijepljeni tj imaju li potvrdu.. ?? da-ne? ako je da, zašto je tad potvrda neki kriterij kad naprosto nije, ako ne.. kako? :)

 

Old Iggy kaže...
..

 

KZ čl. 180 i 181.

..

 -kaže li što o cijepljenju? tj što ako (ne)cijepljena osoba zarazi drugu osobu? .. a koliko ljudi je do sad zaraženo, koliko osuđeno po istom članku? jedan? .. tj to su 'rastezljivi članci, koji se mogu tumačiti ovisno o želji-potrebi, tj svaka osoba koja prenese virus je potencijalno kriva, neovisno jel slučajno-namjerno tj to može utjecati na visinu kazne, ne samo djelo ako čitamo zakon doslovno itd..

-točno, no ne baš.. ili što s tim člankom? postoji li jedan primjer primjene u covid pandemiji? ako ne, čemu tad kao primjer-zakon? koja mu je svrha? može jednako pisati da ćemo streljati sve marsovce... praksa i svrha?

odnosno, dovoljno je da se osoba nepridržavajući mjera kao pranje ruku približi drugoj osobi, može se jednako optužiti za pokušaj kao svako drgugo djelo koje nije uspjelo, pri čemu članak ne uključuje implicitno da osoba mora biti infektivna-zarazna, što je tad zapravo nonsens, osim ako ima neki drugi način, npr kao terorista sa špricom.. tj ako je ta osoba zaražena, tko je nju zarazio .. kazna? kome? zašto bi ta osoba bila prva, kad nije izvor itd.. tako da je to jako dvojben članak, koji dozvoljava razne interpretacije i ako ga se koristi u pravilu je više zloupotreba vlasti nego kriterij (jednakosti svih pred zakonom, isto djelo ista kazna itd..).

 

 

**

edit: upravo vijest da će i popisivaći morati imati covid potvrde..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 16:32 (ihush).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Izrael

nije dobro. nije ni treća doza rješenje.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

Izrael

nije dobro. nije ni treća doza rješenje.

 ne samo izrael.. recimo danska, eu, standard, kontrola.. i dalje su recimo u odnosu na nas-hr x2 (ispravak 1.5x) tj linearno kao broj stanivnika, tj crveno (dok se semafor ne promjeni..). .. što će reć, procjepljenost ne spriječava virus, jednako se ljudi zaražuju (cijepljeni s potvrdama..) jedino što su posljedice recimo blaže, tj manje teško oboljelih i smrtnost.. no i za to postoje druga objašnjenja, ne mora biti cijepivo zaslužno (mada mislim da je, za sad..).

 

uz ispravak.. jučer hrt 167, danska 273 po prošlom popisu 4,4mil-5,8mil je 1:1.3 index, što će reć, imaju više zaraženih (dok je naš stvarni broj stanovnika manji + turistička sezona koja nas je zacrvenila..) trenuto imaju 167*1,6 + index tj matematički su zaraženiji od nas, mada smo mi procjepljeni cca 52% oni +80%.. kako? brojke? greška? slučajnost? .. danska je u eu prva, proglasila kraj mjera, procjepljenost visoka.. brojke ipak lošije od naših, kako?

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.9.2021 16:55 (ihush).
6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

NULL!=NULL
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

Izrael

nije dobro. nije ni treća doza rješenje.

 

Šokiran sam. Tko je to mogao predvidjeti.

 

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
VladRi kaže...

Ja bih se čak i cijepio kada bi proizvođači bili odgovorni za nenavedene posljedice (znači da nešto neplanirano "long-term" iskrsne)

Proizvođaći u pravilu ni ne snose posljedice.

Svaki lijek ili cjepivo ima nuspojave, ali nećeš dobiti odštetu od proizvođača ako te nešto zadesi, bilo temperatura bilo smrt.

ihush kaže...

Old Iggy kaže...
..

 

KZ čl. 180 i 181.

..

 -kaže li što o cijepljenju? tj što ako (ne)cijepljena osoba zarazi drugu osobu?

Ne, kaže samo tko ne postupi prema mjerama.

Zato se i kreće valjda parcijalno, prvo medicinari pa ćemo vidjeti. Kao i one "prijetnje" bolnica da će trošak odšteta prebaciti na djelatnike, iako je to jako teško zamislivo.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže... 

Šokiran sam. Tko je to mogao predvidjeti.

 

 O baba Vanga, šta ima?

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Maat kaže... 

Šokiran sam. Tko je to mogao predvidjeti.

 

 O baba Vanga, šta ima?

Ne kužim to s trećom dozom, pa jako ih je malo tamo cijepljeno s tri doze...

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
VladRi kaže...

Ja bih se čak i cijepio kada bi proizvođači bili odgovorni za nenavedene posljedice (znači da nešto neplanirano "long-term" iskrsne)

Proizvođaći u pravilu ni ne snose posljedice.

Svaki lijek ili cjepivo ima nuspojave, ali nećeš dobiti odštetu od proizvođača ako te nešto zadesi, bilo temperatura bilo smrt.

 

 

Si siguran u to? (genuine question)... Čisto jer je moj reasoning da ako se otkrije da (serem) od aspirina dobivas rak da itekako možeš tužiti (za razliku od ovoga) - ili sam nešto krivo shvatio...

 

 

also, speaking of tužba: https://www.cbsnews.com/news/johnson-johnson-talcum-powder-black-women-ben-crump-lawsuit-ovarian-cancer/ (doduše ovi koriste i rasizam :))) )

 

:))))

NULL!=NULL
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
VladRi kaže...
Old Iggy kaže...

Proizvođaći u pravilu ni ne snose posljedice.

Svaki lijek ili cjepivo ima nuspojave, ali nećeš dobiti odštetu od proizvođača ako te nešto zadesi, bilo temperatura bilo smrt.

 

 

Si siguran u to? (genuine question)... Čisto jer je moj reasoning da ako se otkrije da (serem) od aspirina dobivas rak da itekako možeš tužiti (za razliku od ovoga) - ili sam nešto krivo shvatio...

Yup.

Možeš tužiti ukoliko proizvođač pod nuspojavama nije naveo nuspojavu, a otkrivena je u ispitivanjima ili naknadno. Znači, "sakrio" je moguće posljedice.

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
VladRi kaže...
Old Iggy kaže...

Proizvođaći u pravilu ni ne snose posljedice.

Svaki lijek ili cjepivo ima nuspojave, ali nećeš dobiti odštetu od proizvođača ako te nešto zadesi, bilo temperatura bilo smrt.

 

 

Si siguran u to? (genuine question)... Čisto jer je moj reasoning da ako se otkrije da (serem) od aspirina dobivas rak da itekako možeš tužiti (za razliku od ovoga) - ili sam nešto krivo shvatio...

Yup.

Možeš tužiti ukoliko proizvođač pod nuspojavama nije naveo nuspojavu, a otkrivena je u ispitivanjima ili naknadno. Znači, "sakrio" je moguće posljedice.

 na to sam i mislio.

NULL!=NULL
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ovo je prilog s hrt-a gdje Primorac govori o staničnom imunitetu. Kaže da se od sad on može i testirati, a iznosi i podatke o staničnom imunitetu kod svježe i nedavno preboljelih, cjepljenih jednom ili dvije doze različitim cjepivima. Da ima zdrave logike, onda bi rezultat testiranja koju svatko od nas za sebe napravi trebao biti mjerodavan jesam li zaštićen ili ne, trebam li booster dozu ili uopće cijepiti se nakon preboljenja, ili čak ako sam bio asimptomatski trebam li se uopće cijepiti. To je znanost, kao što Primorac veli, sve ostalo su politikanstvo i naklapanja. Jer, znam puno ljudi koji su prebolili i išli nakon više od 6 mjeseci na serološki test i imali hrpu antitijela, ali ih poslodavci i država tjeraju na cjepljenje jer trebaju misliti na druge. Smisao cjepljenja izgubio se u toj paranoji, sve samo u cilju dobivanja tamo neke potvrde. Kad se tako gleda, onda više ovo sve nije pitanje zdravlja.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
all_or_nothing kaže...

Izrael

nije dobro. nije ni treća doza rješenje.

 

Šokiran sam. Tko je to mogao predvidjeti.

 

 ne, ne, ne, 

nisam postao antivakser, samo mislim da je treća doza već trebala biti spremna za delta varijantu, ovako ne vjerujem baš u učinkovitost.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...
Maat kaže...
all_or_nothing kaže...

Izrael

nije dobro. nije ni treća doza rješenje.

 

Šokiran sam. Tko je to mogao predvidjeti.

 

 ne, ne, ne, 

nisam postao antivakser, samo mislim da je treća doza već trebala biti spremna za delta varijantu, ovako ne vjerujem baš u učinkovitost.

 

 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
all_or_nothing kaže...
Maat kaže...
all_or_nothing kaže...

Izrael

nije dobro. nije ni treća doza rješenje.

 

Šokiran sam. Tko je to mogao predvidjeti.

 

 ne, ne, ne, 

nisam postao antivakser, samo mislim da je treća doza već trebala biti spremna za delta varijantu, ovako ne vjerujem baš u učinkovitost.

 

 

 sarkazam sam odmah skužio, hvala. neloš.

pomislio sam da bi netko povezao post s tim da sam promjenio tabor, pa da me ne počnete lajkati. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kako se provjeri je li netko prebolio covid-19?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kakve simptome imaju zaraženi koji su cijepljeni, a kakve oni koji nisu? - Index.hr

 

"Bilo je 5360 novooboljelih osoba, od kojih 4384 osobe, odnosno 81.79% nisu cijepljene. U istom razdoblju hospitalizirano od/s covidom-19 bilo je 178 osoba, od kojih 141 osoba, odnosno 79.21% nije bila cijepljena, dok je među 49 preminulih, njih 36 (73.47%) necijepljeno. Među osobama mlađima od 65 koje su preminule u istom razdoblju, nije bilo onih koji su cijepljeni", pokazuju podaci analize koju je učinio HZJZ.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kolacic kaže...

Kako se provjeri je li netko prebolio covid-19?

 Imas u privatnim klinikama testiranje krvi. Dođe 200kn

 

Ja sam se cijepio Johnny Johnsonom

Sve ok proslo

Nisam umro niti bio na samrti

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Džaba pišeš.

Ekipa puši priču o modelima kojim je skraćeno vrijeme testiranja i to do ljudi koji su falil u predviđanjima samo 3 reda veličine. Nema im ništa sporno u, po prvi put, skraćivanju trajanja faza za cca 75%, dopustili preklapanje faza koje inače idu jedna za drugom uz obavezne pauze između faza i finalno bianco oslobađanje od odgovornosti u slučaju bilo kakvih nuspojava.

Naravno ovo gore se ne spominje kao argumenti, već se izvlače neke lujke koje se boje čipiranja.
9 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Daj covjece hoces reci da toliki milijuni ljudi se nisu cijepili zbog "cipiranja"? 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
unknown kaže...
Kolacic kaže...

Kako se provjeri je li netko prebolio covid-19?

 Imas u privatnim klinikama testiranje krvi. Dođe 200kn

 

Ja sam se cijepio Johnny Johnsonom

Sve ok proslo

Nisam umro niti bio na samrti

 

Ako nakon testiranja imaš antitjela, a nisi cijepljen i trenutno ne šmrcaš i kašlješ, prebolio si.
Relativno si siguran od reinfekcije, ovisno o titru antitijela, pa se po tome možeš cijepiti u roku 2-6 mjeseci.
Možeš i ranije, ali bi te preboljevanje trebalo držati imunim cca 6 mjeseci nakon preboljevanja.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
60nine kaže...

samo vezano za popisivače:

- vrlo vjerojatno će morati imati Covid potvrde + maske (koje su im već obavezne)

- nitko nigdje nije rekao da vam oni moraju ulaziti u stan/kuću... popisivanje se može obaviti i na ulaznim vratima ili ako vremenske prilike to dopuštaju - u dvorištu ispred kuće/stana whatever...

 

Popisivač sam, jedan od uvjeta je bila EU-Covid potvrda (znači cijepljenje, uvjetno tek samo preboljevanje).
Dobili smo platnene maske, sredstvo za dezinfekciju, upute kako sigurno obaviti posao i nositi se sa situacijom.
Dinamički ćemo dobivati dodatne preporuke postupanja, ovisno o epidemijskoj situaciji.

Naravno da ćemo imati i (rijetkih) problema s onima koji ne žele "kancerogene maske u svojoj kući", "nuspojave cjepiva", "čipove" i slične budalaštine.
Kao što je kolega rekao, popisivanje se može napraviti na vratima stana ili ispred, ili putem e-građanina (samostalno).
Proces bi trebao trajati 5-25 min po kućanstvu - ovisno o veličini kućanstva, spretnosti popisivača itd (moja procjena).
Popis odnosno davanje podataka je obavezno, kazne su do 5000 kn za izbjegavanje. 

Inače,svaki popisivač je dobio dostatnu pismenu i video dokumentaciju, prošao (ili će proći) 2 dana predavanja i naravno probni materijal za testiranje.

8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

Aha.Znači nebitno jesu mladi ili stari, lijepo.

Maat kaže...

 Cijepljenje i ostale mjere bi trebalo ciljano nuditi i provoditi vezano uz dobnu granicu i ugroženost skupine a mlade  u ovom slučaju pustiti na miru, da ne bude više štete nego koristi.

 

Tko će prenositi mudrost i iskustvo starijih mlađima, valjda youtube/tiktok pomaknuti vblogeri i influenceri?
Kakva je to patološka ideja da su svi 50+ "stari i dovoljno živjeli", a da su mladi pokupili svo znanje i iskustvo svijeta?

 

Kakve mrtve štete?

Znaš li da je velika većina tih (ukupno rijetkih) nuspojava cjepiva, a pogotovo težih nuspojava, prisutna i kod oboljenja covidom, ali češća - u daleko većem postotku?

Znači, od krvnih ugrušaka pa do upale srčanog mišića?
Ali od cjepiva sigurno nećeš dobiti citokinsku oluju - usprkos glupostima koje se šire alternativnim kanalima "za one koji razmišljaju svojom glavom".
To je rezervirano za covid, kao i eventualne "dugoročne posljedice nepoznatog" - virusa, a ne cjepiva.

Naravno, priroritet bi trebao biti cijepljenje starijih i ugroženih - to nije sporno. Niti djecu ispod 16 godina treba (a zasigurno ne obavezno) procijepljivati. Ne zbog štetnosti cjepiva već zbog generalno blažih posljedica oboljenja kod vrlo mladih.

 

VladRi kaže...

Ja bih se čak i cijepio kada bi proizvođači bili odgovorni za nenavedene posljedice (znači da nešto neplanirano "long-term" iskrsne) - ovako sam li/la (jebiga, posao mi je dvije virtualne mašine) - ne izlazim nista van, nije da se i imam gdje zaraziti...

Ova prisila mi je apsurd - moras nesto napraviti pod prisilom a nitko ne zna long term outcome - a ako zna onda prihvatite odgovornost i idemo to rijesiti. ne znam... :/ 

Ti isto:
Ne brinu te long-term posljedice bolesti - već sredstva protiv bolesti???
Pa gdje ti je tu logika?
Krvni ugrušci, upala srčanog zaliska, ali i uništenje/zatajenje dijela pluća, bubrega... sve su to znani simptomi, neki i dugotrajni, kao posljedica covida. Gomili ljudi se njuh (pa i okus) nije vratio ni nakon 6 mjeseci - to su sve dugotrajni neurološki poremećaji.
Ali "tebe neće", "tebe bog čuva" (...jer bogo stvara samo viruse, a cjepiva valjda vrag).

Znaš li TI kolika je dugoročna opasnost posljedica oboljenja od korona virusa? Koje će ti npr kronične neurološke štete napraviti?
...i zbog tog se nećkaš - cijepiti??? 

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

A što ćeš, to je tako. Nekoć su ljudi radije umirali od gladi nego jeli krumpir. Ljudska "sloboda" je bezgranična. 

 
5 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice