Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 943.285
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dex.amx kaže...
forumaš kaže...

 Kak misliš uveličaš?

EU

 

"Tijekom cijele 2020. godine bilo je oko 540.000 smrtnih slučajeva više nego u usporedbi s prosjekom od prethodne tri godine"

 

HR

 

"U Hrvatskoj je u razdoblju pandemije umrlo gotovo 6000 ljudi više nego u 'normalnim' godinama, a najveći rast zabilježen je u prosincu prošle godine, na vrhuncu drugog vala. Prema službenim podacima Državnog zavoda za statistiku, od ožujka 2020. do veljače 2021. broj umrlih porastao je za 10,9 posto u odnosu na petogodišnji prosjek za isto razdoblje, odnosno umrlih je bilo 5726 više."

 

 Kad je zadnji puta bilo ovakvo povečanje smrtnosti? U ratu devedesetih?

 

 

Stavio sam brojeve uz tvrdnje i linkove.

Od tih 540 tisuća, koliko ih je umrlo od poslijedica COVID-a, a koliko s COVID-om?

 Umrlo ih je 10% više nego prije pojave covida.

11 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jebate, ja znam hrpu ljudi koji su se cijepili, najveći problem zatezanje ramena. Po tvom primjeru čovjek bi reko da je od milijun i pol cijepljenih u hrvatskoj umrlo bar parsto tisuća, stotinjak tisuća imalo srčani udar, toliko i oduzetih...
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Hoggy kaže...
Bitanga kaže...
Hoggy kaže...

 Eto ga na. Imas apsolutan broj zarazenih, te raspodjelu cjepljenih i necjepljenih

I udio cjepljenih u drustvu koji je podjednak udjelu u zarazenim, a nemozes zakljuciti nista o odnosu cjepiva i zaraze? Dno dna.

Sad si i samog panicara Trobonjacu proglasio lazovom.

 

Zato je dresura apsurdima bitna. Svi ljudi vide bijelo, ti kazes daje crno pa je zato crno. Ljudi vide tablice i ti im govoris da ne vide sto im oci i zdrav razum govore.

Da u skladu kako si bahato tvrdio da su ljudi za tebe opcenito glupi.

U biti radis isto sto radi i stozer. Samo brkas glupost i pocetno odbijanje prihvacanja banalnosti zla. Na bahatosti napada na Rusiju pao je i nacizam.

 

 

Žao mi je, al analitika ti nije jača strana.

Na ignoru si mi duže vremena, al ustvari sam zadnji par stranica skontao da me jako zabavljuju tvoje gluposti, pa uvijek kliknem i pročitam... samo rokaj.

 

Ono što ti pokušavam objasnit je da ne možeš iz podataka "after" zaključit da cijepljenje ništa ne pomaže. Pitanje je koliko bi bilo zaraženih, i sa kakvim simptomima da nitko nije cijepljen. Al da, ja sam neznalica.

Upravo ti je udio cijepljenih u populaciji referenca. Zato se i navodi u istoj tablici.S razlogom. Tako to znaci da za virus cjepivo ne postoji glede zaraze.

Dakle hoces reci drugima da je slucajno  broj zarazenih medju cjepljenima 0 mi i dalje nista ne bi mogli  zakljuciti? Ma ne nisi ti neznalica. Kud srece da je to razlog. Ja ne bi ni bio na ovom forumu.

 

 

Jel ti kužiš da cjepivo nije 100% učinkovito, i da to što je odnos zaraženih cijepljenih i necijepljenih jednak uopće ne mora imati korelaciju s tim da cjepivo nema efekta. Pogotovo u slučaju kad je procijepljenost 90% kao kod njih.

Da je to kod nas slučaj, možda bi se moglo ovako nešto zaključiti, ali ne i tamo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 23:20 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

guslac kaže...
Previše je laži u opticaju, stvari se guraju pod tepih. Samo cjepiti se vrijedi, ništa drugo. A evo, rade se i meta studije koje dokazuju da je ivermektin itekako efikasan u prevenciji bolesti (preko 80%), čak ga i po youtubeu spominju. Svima je jasno da je to prejeftini lijek koji bi vjerojatno pokopao sva ta silna cjepiva i covid potvrde, i baš zato je jasno da nikada neće naći službenu primjenu od strane bolnica. A siguran sam da bi svi koji su se borili da uhvate dah vrlo rado primili preporučene doze ivermektina, pa makar i ne pomogao (a pomogao bi sigurno), jer štetio sigurno ne bi.

 

 

aha. a taj čudesan lijek raste u bašti i svi ga imamo po tavanima osušenog i spremnog za upotrebu?

nije li logičnije da mu farmaceuti složno podignu cijenu u nebesa, jer je potražnja enormna i riješe se problema sa antivakserima i cjepivima? ne bi bilo prvi put da to učine.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.7.2021 23:21 (all_or_nothing).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nakon koliko tjedana se prima druga doza AZ? Prošlo je 9 od prve.

Jel se dobiva isto AZ ili Pfizer/Moderna? - ovo sam negdje čuo pošto se astra više ne naručuje

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
DragonWarrior kaže...

Nakon koliko tjedana se prima druga doza AZ? Prošlo je 9 od prve.

Jel se dobiva isto AZ ili Pfizer/Moderna? - ovo sam negdje čuo pošto se astra više ne naručuje

 8-12 tjedana. preporuka je 12

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
guslac kaže...

Previše je laži u opticaju, stvari se guraju pod tepih. Samo cjepiti se vrijedi, ništa drugo. A evo, rade se i meta studije koje dokazuju da je ivermektin itekako efikasan u prevenciji bolesti (preko 80%), čak ga i po youtubeu spominju. Svima je jasno da je to prejeftini lijek koji bi vjerojatno pokopao sva ta silna cjepiva i covid potvrde, i baš zato je jasno da nikada neće naći službenu primjenu od strane bolnica. A siguran sam da bi svi koji su se borili da uhvate dah vrlo rado primili preporučene doze ivermektina, pa makar i ne pomogao (a pomogao bi sigurno), jer štetio sigurno ne bi.

 

https://www.halmed.hr/COVID-19/Lijekovi-i-cjepiva/2021/EMA-izdala-preporuke-da-se-ivermektin-ne-koristi-za-prevenciju-ili-lijecenje-bolesti-COVID-19-izvan-okvira-randomiziranih-klinickih-ispitivanja/2578

 

Na youtubu je objavljeno pa automatski HALMED nema pojma o cemu prica, kao niti EMA. Jer, ako je na youtubu receno jedno... a ovi kazu drugo, mora da je posrijedi belosvetska zavera. Tuzno je da na taj nacin funkcionira drustvo. 

 

https://covid19criticalcare.com/wp-content/uploads/2021/07/AndrewHill7-6-21paper.pdf - Kaze da je 128 smrti malo na 2127 ljudi. No, lijek djeluje... 

 Pa daj malo gledaj. Nije objavljeno na jutjubu, nego ovdje:
https://journals.lww.com/americantherapeutics/fulltext/2021/08000/ivermectin_for_prevention_and_treatment_of.7.aspx
I naravno da se učinkovitost ivermektina stalno prikazuje kao nikakva, ali eto ti studija koja je prošla sve recenzije. To ti je znaš znanstvena studija, nije ju radio neki Sladoljev. Isto je tako dio znanosti kao i one studije koje dokazuju učinkovitost cjepiva i razloge zašto se moramo cjepiti. A HALMED samo copy pasta ono što mu kaže WHO. Ili EMA. 

13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

aha. a taj čudesan lijek raste u bašti i svi ga imamo po tavanima osušenog i spremnog za upotrebu?

nije li logičnije da mu farmaceuti složno podignu cijenu u nebesa, jer je potražnja enormna i riješe se problema sa antivakserima i cjepivima? ne bi bilo prvi put da to učine.

 

 Taj lijek, čudesan ili ne, je generički lijek i može ga se proizvesti u enornim količinama vrlo jeftino. Ma dajte pogledajte video prije nego se počnete svađati.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

Previše je laži u opticaju, stvari se guraju pod tepih. Samo cjepiti se vrijedi, ništa drugo. A evo, rade se i meta studije koje dokazuju da je ivermektin itekako efikasan u prevenciji bolesti (preko 80%), čak ga i po youtubeu spominju. Svima je jasno da je to prejeftini lijek koji bi vjerojatno pokopao sva ta silna cjepiva i covid potvrde, i baš zato je jasno da nikada neće naći službenu primjenu od strane bolnica. A siguran sam da bi svi koji su se borili da uhvate dah vrlo rado primili preporučene doze ivermektina, pa makar i ne pomogao (a pomogao bi sigurno), jer štetio sigurno ne bi.

 

 prejeftin? Cjepivo košta 2,5€. Farmaceutske tvrtke uvijek više zarađuju na liječenju nego na prevenciji.

Zanimljiv je taj stav "pa makar i ne pomogao, jer štetio sigurno ne bi".

 

Ti si sigurno protivnik cijepljenja zbog straha od nuspojava?

A ovdje preporučaš nešto što dokazano ne djeluje uz opasku "jer štetio sigurno ne bi" iako su utvrđene nuspojave:

 

Ivermectin side effects
Ivermectin oral tablet may cause drowsiness. It can also cause other side effects.

More common side effects
The side effects of this drug depend on the condition being treated.

The more common side effects of this drug when it’s used to treat intestinal infections include:

tiredness
loss of energy
stomach pain
loss of appetite
nausea
vomiting
diarrhea
dizziness
sleepiness or drowsiness
itchiness
The more common side effects of this drug when it’s used to treat skin and eye infections include:

joint pain and swelling
swollen and tender lymph nodes
itching
rash
fever
eye problems
If these effects are mild, they may go away within a few days or a couple of weeks. If they’re more severe or don’t go away, talk to your doctor or pharmacist.

Serious side effects
Call your doctor right away if you have serious side effects. Call 911 if your symptoms feel life-threatening or if you think you’re having a medical emergency. Serious side effects and their symptoms can include the following:

Pain in your neck and back
Serious eye problems. Symptoms can include:
redness
bleeding
swelling
pain
loss of vision
Shortness of breath
Inability to control urination
Inability to control bowel movements
Trouble standing or walking
Confusion
Extreme tiredness
Extreme drowsiness
Seizures
Coma
Low blood pressure, especially when you get up after sitting or lying down. Symptoms can include:
lightheadedness
dizziness
fainting
Severe skin reactions. Symptoms can include:
severe rash
redness
blistering skin
peeling skin
Liver damage. Symptoms can include:
tiredness
nausea
vomiting
loss of appetite
pain on the right side of your stomach
dark urine
yellowing of your skin or the whites of your eyes

 

 

Znači ovdje imamo primjer klasičnog antivaksera koji bez ikakvog medicinskog i farmaceutskog znanja, ljudima preporuča nešto što im sigurno neće pomoći a moguće da će ih ubiti ili im trajno oštetiti organizam.

Iskreno, čudi me da si još živ.Isti oni koji sad plasiraju besmislice o ivermektinu ranije su ljudima preporučavali da piju dezinficijens i izbjeljivač.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...
SimeKZ kaže...
guslac kaže...

Previše je laži u opticaju, stvari se guraju pod tepih. Samo cjepiti se vrijedi, ništa drugo. A evo, rade se i meta studije koje dokazuju da je ivermektin itekako efikasan u prevenciji bolesti (preko 80%), čak ga i po youtubeu spominju. Svima je jasno da je to prejeftini lijek koji bi vjerojatno pokopao sva ta silna cjepiva i covid potvrde, i baš zato je jasno da nikada neće naći službenu primjenu od strane bolnica. A siguran sam da bi svi koji su se borili da uhvate dah vrlo rado primili preporučene doze ivermektina, pa makar i ne pomogao (a pomogao bi sigurno), jer štetio sigurno ne bi.

 

https://www.halmed.hr/COVID-19/Lijekovi-i-cjepiva/2021/EMA-izdala-preporuke-da-se-ivermektin-ne-koristi-za-prevenciju-ili-lijecenje-bolesti-COVID-19-izvan-okvira-randomiziranih-klinickih-ispitivanja/2578

 

Na youtubu je objavljeno pa automatski HALMED nema pojma o cemu prica, kao niti EMA. Jer, ako je na youtubu receno jedno... a ovi kazu drugo, mora da je posrijedi belosvetska zavera. Tuzno je da na taj nacin funkcionira drustvo. 

 

https://covid19criticalcare.com/wp-content/uploads/2021/07/AndrewHill7-6-21paper.pdf - Kaze da je 128 smrti malo na 2127 ljudi. No, lijek djeluje... 

 Pa daj malo gledaj. Nije objavljeno na jutjubu, nego ovdje:
https://journals.lww.com/americantherapeutics/fulltext/2021/08000/ivermectin_for_prevention_and_treatment_of.7.aspx
I naravno da se učinkovitost ivermektina stalno prikazuje kao nikakva, ali eto ti studija koja je prošla sve recenzije. To ti je znaš znanstvena studija, nije ju radio neki Sladoljev. Isto je tako dio znanosti kao i one studije koje dokazuju učinkovitost cjepiva i razloge zašto se moramo cjepiti. A HALMED samo copy pasta ono što mu kaže WHO. Ili EMA. 

 Odgovorio ti je kolega gore sve kaj sam ti ja htio.

 

Sve ima svoje nuspojave. Samo zato jer nesto nije cjepivo, ne znaci da je dobro ili bolje. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 prejeftin? Cjepivo košta 2,5€. Farmaceutske tvrtke uvijek više zarađuju na liječenju nego na prevenciji.

Zanimljiv je taj stav "pa makar i ne pomogao, jer štetio sigurno ne bi".

 

Ti si sigurno protivnik cijepljenja zbog straha od nuspojava?

A ovdje preporučaš nešto što dokazano ne djeluje uz opasku "jer štetio sigurno ne bi" iako su utvrđene nuspojave:

 

 Evo na primjer andol sideeffects:


Side Effects of ANDOL 5MG TABLET

  • Abnormality of voluntary movements
  • Feeling agitated
  • Depression
  • Difficulty sleeping
  • Problems with vision, such as blurred vision
  • Headache
  • Constipation
  • Dry mouth or increased saliva
  • The increased prolactin level in the blood
  • Muscle stiffness
  • Orthostatic hypotension (sudden lowering of blood pressure on standing)
  • Sleepiness
  • Difficulty getting and keeping an erection (impotence)
  • Tremor
  • Urinary retention
  • Changes that show up in blood tests of the liver
  • Weight gain

 

Pa tako se možemo nabacivati s kojim god lijekom želiš. A to da je ivermectin dokazano neučinkovit je glupost, pa upravo ova meta studija dokazuje suprotno. Ništa ja ne preporučujem, nisam ja liječnik. Ali ono što želim reći je da postoji očito mnogo drugih mišljenja koja se ne uvažavaju, iako se i pred čitavom znanstvenom zajednicom dokazuju kao ispravna. Nisu to samo neki liječnici i znanstvenici koji su objavili ovu studiju, već je čitav niz onih koji već aktivno koriste ivermektin i liječe njime ljude.

Mene etiketiraš odmah na prvu, antivakser i ostalo, to dovoljno govori o tome kakav si tip čovjeka. Možeš me nazivati kako god hoćeš. Te tvoje titule neće promijeniti činjenicu da je ovo meta studija, peer reviewed, i to ima svoju težinu. A jasno je kao dan da je od svih službenih strana jedino cjepivo spas, jedini lijek koji imamo. To zasigurno nije točno, a to ne kažem ja nego mnogi drugi znanstvenici u svijetu. Već i način na koji si navalio na mene samo je slika onoga što se događa. 

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
picajzla0707 kaže...
Jebate, ja znam hrpu ljudi koji su se cijepili, najveći problem zatezanje ramena. Po tvom primjeru čovjek bi reko da je od milijun i pol cijepljenih u hrvatskoj umrlo bar parsto tisuća, stotinjak tisuća imalo srčani udar, toliko i oduzetih...

ispast će da je cjepivo pametno cjepivo. icjepivo. ubija brzo nevjernike i skeptike, čak i ako samo prođu pored cijepljenog a ostalima radi time bomb i čeka upute. 😀

ako je točan podatak da je samo 16 ljudi hospitalizirano zbog posljedica cjepljenja, onda se stvarno svi antivakseri poznaju međusobno, jer ovdje su već pobrojani svi, znamo im i rodbinu i gdje rade i svu genealogiju.

znam mnogo cjepljenih i ne znam za ozbiljnije probleme. hvala bogu.

 

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...
SimeKZ kaže...
guslac kaže...

Previše je laži u opticaju, stvari se guraju pod tepih. Samo cjepiti se vrijedi, ništa drugo. A evo, rade se i meta studije koje dokazuju da je ivermektin itekako efikasan u prevenciji bolesti (preko 80%), čak ga i po youtubeu spominju. Svima je jasno da je to prejeftini lijek koji bi vjerojatno pokopao sva ta silna cjepiva i covid potvrde, i baš zato je jasno da nikada neće naći službenu primjenu od strane bolnica. A siguran sam da bi svi koji su se borili da uhvate dah vrlo rado primili preporučene doze ivermektina, pa makar i ne pomogao (a pomogao bi sigurno), jer štetio sigurno ne bi.

 

https://www.halmed.hr/COVID-19/Lijekovi-i-cjepiva/2021/EMA-izdala-preporuke-da-se-ivermektin-ne-koristi-za-prevenciju-ili-lijecenje-bolesti-COVID-19-izvan-okvira-randomiziranih-klinickih-ispitivanja/2578

 

Na youtubu je objavljeno pa automatski HALMED nema pojma o cemu prica, kao niti EMA. Jer, ako je na youtubu receno jedno... a ovi kazu drugo, mora da je posrijedi belosvetska zavera. Tuzno je da na taj nacin funkcionira drustvo. 

 

https://covid19criticalcare.com/wp-content/uploads/2021/07/AndrewHill7-6-21paper.pdf - Kaze da je 128 smrti malo na 2127 ljudi. No, lijek djeluje... 

 Pa daj malo gledaj. Nije objavljeno na jutjubu, nego ovdje:
https://journals.lww.com/americantherapeutics/fulltext/2021/08000/ivermectin_for_prevention_and_treatment_of.7.aspx
I naravno da se učinkovitost ivermektina stalno prikazuje kao nikakva, ali eto ti studija koja je prošla sve recenzije. To ti je znaš znanstvena studija, nije ju radio neki Sladoljev. Isto je tako dio znanosti kao i one studije koje dokazuju učinkovitost cjepiva i razloge zašto se moramo cjepiti. A HALMED samo copy pasta ono što mu kaže WHO. Ili EMA. 

nisam neki znalac, možda je probjem jezik, no, stvarno nisam pronašao podatak koliko je sudionika ovog istraživanja - cijepljeno protiv covida? 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

2.5€? Skoro.
Pfizer - Price: $19.50 per dose for first 100 million doses

Moderna - Price: $25-$37 per dose

Opel Astra - Price: $2.15 (U.S.) in the EU; $3-4 (U.S.) in the UK and U.S.; $5.25 (U.S.) in South Africa

Johnson - Price: $10 per dose

Sputnik - Price: $10 per dose

Biotech - Price: $60 per dose in China ($29.75 per dose)

Novavax - Price: $16 in the US

Bharat - Price: ₹150 or about $2 (U.S.), although that appears to be the low-end of the open-market price in India

https://www.biospace.com/article/comparing-covid-19-vaccines-pfizer-biontech-moderna-astrazeneca-oxford-j-and-j-russia-s-sputnik-v/

 

Samo ima jedna razlika. Za navedeni lijek se znaju nuspojave. Za cijepiva se tek trebaju saznati. To je velika razlika.

 

I stavi link odakle izvlačiš informacije. Doslovno si kopirao ono što ti je google izdvojio.

Evo ti malo drugačiji popis. Kome vjerovati?

https://www.drugs.com/sfx/ivermectin-side-effects.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 0:50 (Dex.amx).
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Evo i da malo pokažemo koliko je neučinkovit ivermektin:

https://indianexpress.com/article/cities/lucknow/uttar-pradesh-government-says-ivermectin-helped-to-keep-deaths-low-7311786/

 

Ili recimo slika koja govori više od tisuću riječi :)

U Meksiku je ivermektin korišten u državi Chiapasu, označen zelenom bojom na grafu.

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
guslac kaže...

Evo i da malo pokažemo koliko je neučinkovit ivermektin:

https://indianexpress.com/article/cities/lucknow/uttar-pradesh-government-says-ivermectin-helped-to-keep-deaths-low-7311786/

 

Ili recimo slika koja govori više od tisuću riječi :)

U Meksiku je ivermektin korišten u državi Chiapasu, označen zelenom bojom na grafu.

 
Jbt indijski tabloidi i gurui. Prenesi kako su deseci mrtvih od  Covida plutali po svetoj rijeci Gangesu, tjednima!
"Covid-19: India's holiest river is swollen with bodies"
https://www.bbc.com/news/world-asia-india-57154564
"Bodies of COVID-19 Victims Dumped in Ganga Floating From Uttar Pradesh to Bengal"

https://www.india.com/news/india/covid-19-dead-bodies-dumped-in-ganga-floating-from-uttar-pradesh-to-bengal-mamata-banerjee-4759048/

 

Daj ne kakaj, Ivermektin ti je gotovo jednako (ne)efikasan protiv Covid-19 kao i sintetski kinin (odn hidroksiklorokin):
U malim do primjerenim dozama nikako, u velikim dozama ubija Covid i - konzumenta.
To ti piše i od ETA-e, to prenosi i HALMED.
Ljudi koji su morali (ili stalno moraju) uzimati klorokin znaju i čenu se radi  i koje su, vrlo gadne, nuspojave.
Ukratko, riječ je o sintetiziranim alkaloidima (biljnim otrovima).
U slučaju Ivermektina, riječ je o kombiniranom "nusproduktu" bakterije iz familije streptomiceta (podfamilije aktinomiceta), koje se tradicionalno koriste za proizvodnju antibiotika.
Antibiotici prvenstveno ubijaju bakterije, a ne viruse; u visokim koncentracijama ubojiti su i za neke viruse... i u pravilu i za tvoje unutrašnje organe. 


Je, i češnjak "liječi" odn. ubija rak, odn. onaj njegov aktivni sastojak... u koncentracijama u kojima ti radi gadne posljedice po zdravlje i vjerojatno te ubije.

Btw: aktinomiceti su ti i tuberkuloza i - guba (lepra). Dalji rođaci ivermektina ;)
https://enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=1214 (aktinomiceti)
https://en.wikipedia.org/wiki/Ivermectin

8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Da citiram iz knjige Klinička farmakologija (D. L. Laurence, P. N. Benett), str. 69, knjige iz koje su svi liječnici spremali ispit, pa bi prema njoj trebali i dijeliti savjete:

Uvjerljiva mišljenja, iako ne moraju biti nužno pogrešna, ipak nisu stvarna, premda su često popraćena velikom sigurnošću. Navedeno nema namjeru da odbaci angdotalne kliničke preglede ili prikaze slučajeva, koji su, budući da ukazuju da se može dogoditi, svakako korisni. ... Prije gotovo 100 godina Francis Galton je to jasno uočio. "U našim općim dojmovima previše se pozornosti posvećuje onome što je neobično .... Iskustvo nam govori pritotiv toga, a znanstvenik svoje zaključke donosi nakon analize stvarnih brojeva. Čovječji um je ... najnesavršeniji aparat za usavršavanje općih ideja... Općim se dojmovima nikada ne može vjerovati. Nažalost, nakon duljeg postojanja oni postaju čvrsta životna pravila pa priznaju običajno prvo da se o njima ne raspravlja... često ono što proizlazi iz općeg dojma može biti krivo... " Iznošenje uvjerljivih mišljenja umjesto uvjerljivih činjenica predstavlja nažalost kočnicu napretku. 

 Iz još, na drugom mjestu u knjizi, 0,9 % smrti u britanskim bolnicama pripisuje se djelovanju lijekova. 

Cjepiva "nisu dovoljno ispitana", tj. nisu ispitana na "dovoljno" velikom uzorku, ali ipak su ispitana egzaktnim metodama, a na kraju i odobrena i to ne od svojih proizvođača. Da li vjerorvati epidemiološkim istraživanjima ili "uvjerljivim mišljenjima"? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 4:29 (danen).
 
4 1 hvala 2
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

 prejeftin? Cjepivo košta 2,5€. 

 Jeje s 2,5€ su stigli do zarade od par milijardi. Daj molim te ne piši gluposti. Pfizer nikad nije imao zaradu niti će imati kakvu sad ima od vakcine za koronicu. I gazda astra zenice se baš sad počastio vilom od 8 milijuna €. 

 

Farmaceuti trljaju ruke ko nikad prije, zato i forsiraju treću dozu. Treba se sad namlatit para jer jbg, dok koronica nestane kao gripa, od čega će živjeti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 7:13 (foofajter).
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

znači živimo u svijetu u kojem znanstvena zajednica, regulatorna tijela, raznorazne inspekcije, vlade najbogatijih zemalja... su u stvari zavjerenici protiv čovječanstva i žele skupa s farmakomafijom zaraditi na prodaji cjepiva protiv bolesti koju su sami kreirali u laboratoriju

2 tako je, kreten sam
1 izjava je zavjereničko smeće
4 a gdje su ljudi gušteri?
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 7:59 (Louis Pluto).
 
2 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pokušavaš osporiti moju tvrdnju kako cjepivo košta 2,5€ time što si naveo cijenu Astra Zenece 2,15$ u EU I 3-4$ UK/US?
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

znači živimo u svijetu gdje znanstvena zajednica, regulatorna tijela, raznorazne inspekcije, vlade najbogatijih zemalja... su u stvari zavjerenici protiv čovječanstva i žele skupa s farmakomafijom zaraditi na prodaji cjepiva protiv bolesti koju su sami kreirali u laboratoriju

Eh sad mekopiraš sa mojom čuvenom "I tebi mi je Envy preko glave".

Daj šta bolje, kako ste krenuli zeznut će te i Intel i AMD i Nvidia club zajedno. 

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne znam što pokušavaš postići navođenjem nuspojava Andola. Pa nisam ja taj koji je napisao da Andol liječi koronu i da ga ljudi trebaju uzimati jer im sigurno neće naškoditi. Ja sam itekako svjestan da svaka supstanca može izazvati nuspojave. Čak sam u temi u kojoj se tvrdilo kako Pfizerovo cjepivo u sebi nema ništa što bi moglo izazvati neželjenu reakciju napisao kako ne vjerujem u to i bio sam u pravu
Samo ti očito ne razlikuješ prevenciju od liječenja, vjeruješ nekim opskurnim portalima jer pišu nešto što je u skladu s tvojim razmišljanjima a ne vjeruješ medicini.
Cjepiva u slijedećih 100 godina neće ubiti onoliko ljudi koliko ih je umrlo u par dana jer su bili lakovjerni i slušali budalu koja je tvrdila kako ispijanje dezinficjensa i izbjeljivača sprječava koronu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SupremeCommander kaže...
Bitanga kaže...
Just Outlaw kaže...

Djelotvornost cjepiva u Izraelu.

 

I, što si ti zaključio iz toga?

 Ista je vjerojatnost da se zarazis ako si cijepljen kao i da nisi. Odnosno, cjepivo po pitanju zaraze ne sluzi nicemu.

 Ovo je primjer nekritičkog razmišljanja, uzmeš samo jedan parametar i izvučeš zaključak.

 

1. U Izraelu je korišteno samo jedno cjepivo, eventualni zaključak bi mogao biti da to cjepivo nije efikasno, nikako da cjepljenje nije efikasno, ali...

2. Nema podatka o tipu virusa

3. Nema podatka o preboljelima. Ako je među necijepljenima većina preboljenih (što je za očekivati, pošto su oni uglavnom cijepili sve koje je trebalo), onda podaci zapravo govore da cjepivo štiti koliko i preboljenje

4. Nema podataka o kliničkoj slici, dvije pozitivne osobe ne moraju imati iste simptome niti istu zaraznost za druge ljude

 

Dakle, raditi malo na kritičkom razmišljanju, a ne brzopleto donositi zaključke.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
SupremeCommander kaže...
Ista je vjerojatnost da se zarazis ako si cijepljen kao i da nisi. Odnosno, cjepivo po pitanju zaraze ne sluzi nicemu.

 Zar nismo objasnili sto puta? Nije uloga cjepiva da spriječi ulaz virusa u tijelo, nego da pokrene antitjela koja će taj virus uništiti. Normalno da češ se zaraziti, ali bolest će biti bez teških posljedica.

Tako je. I ako uspije u generiranju sterilizirajućih antitijela, možeš biti pozitivan, ali ne i simptomatski zaražen. Ako si simptomatski zaražen, znači da nisi razvio dovoljan titar antitijela ili ona nisu sterilizirajuća za varijantu koju si pokupio. 

 

Da, i dalje ćeš imati blaži oblik, i dalje ćeš biti kraće zarazan, ali je pitanje da li ćeš manje ljudi zaraziti jer si najzarazniju u trenutku nastanka simptoma ili neposredno prije, a to je trenutak u kojem tvoja antitijela ne uspijevaju značajno obuzdati virus. Razlika vjerojatno postoji, ali veće varijacije postoje među pojedinačnim slučajevima.

 

Samim time, cijepi se, misli na druge nema smisla.

 

Apsolutno stoji da se ljudi trebaju cijepiti zbog sebe, ali tu prisila ima smisla samo za rizične koji imaju veliki potencijal za ugroziti bolnički sustav.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
SupremeCommander kaže...

 Ista je vjerojatnost da se zarazis ako si cijepljen kao i da nisi. Odnosno, cjepivo po pitanju zaraze ne sluzi nicemu.

 

Da bi to zaključio moraš imati brojke u istim uvjetima prije početka cijepljenja. Isto je bitno kakvi su simptomi, smrtnost, broj ljudi koji su se od tebe zarazili i sl.

Ovako je nemoguće laiku zaključit nešto, linkana je slika bez ikakvih objašnjenja i zaključaka. To ni znanstvenici ne rade.

 

Postavljaš nemoguć uvjet.

 

Prije početka cijepljenja smo imali s jedne strane drugi soj, a s druge manje preboljelih. Jednostavno takva usporedba ne može funkcionirati.

 

Brojke zaraženih sam osobno provjeravao. Usporedba uzima samo potpuno necijepljene vs. Cijepljeni s dvije doze prije više od 20 dana. Procijepljenost nisam provjeravao, ali je u rangu brojki koje se pojavljuju u medijima.

 

Možda iz ovoga ne možeš izračunati u decimalu efikasnost, pogotovo što u obe grupe ima preboljelih, vjerojatno nešto više u necijepljenima, ali isto tako među necijepljenima ima posebno rizičnih koji se ne smiju cijepiti, ali možeš odrediti neki okvirni raspon - u svakom slučaju, ova tablica predstavlja kvalitetnije podatke od onih ba temelju kojih je prije godinu i par mjeseci dizala panika.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

 Pa kad ti ne želiš shvatiti iako je sto puta objašnjeno. Covid potvrde su vrsta motivacije da se cijepi što više ljudi. Točka. Jedini bitan razlog, osim ako se praviš grbav. Ako se praviš grbav dobiti češ hrpu birokrratskih razloga zašto niste jednaki, smislenih i besmislenih.

Sjećaš se kad je takva tvrdnja bila smatrana teorijom zavjere i kad ste vjerovali da je svrha covid potvrda spriječavanje širenja virusa?

Pepperidge farm remembers

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
danen kaže...

Da citiram iz knjige Klinička farmakologija (D. L. Laurence, P. N. Benett), str. 69, knjige iz koje su svi liječnici spremali ispit, pa bi prema njoj trebali i dijeliti savjete:

Uvjerljiva mišljenja, iako ne moraju biti nužno pogrešna, ipak nisu stvarna, premda su često popraćena velikom sigurnošću. Navedeno nema namjeru da odbaci angdotalne kliničke preglede ili prikaze slučajeva, koji su, budući da ukazuju da se može dogoditi, svakako korisni. ... Prije gotovo 100 godina Francis Galton je to jasno uočio. "U našim općim dojmovima previše se pozornosti posvećuje onome što je neobično .... Iskustvo nam govori pritotiv toga, a znanstvenik svoje zaključke donosi nakon analize stvarnih brojeva. Čovječji um je ... najnesavršeniji aparat za usavršavanje općih ideja... Općim se dojmovima nikada ne može vjerovati. Nažalost, nakon duljeg postojanja oni postaju čvrsta životna pravila pa priznaju običajno prvo da se o njima ne raspravlja... često ono što proizlazi iz općeg dojma može biti krivo... " Iznošenje uvjerljivih mišljenja umjesto uvjerljivih činjenica predstavlja nažalost kočnicu napretku. 

 Iz još, na drugom mjestu u knjizi, 0,9 % smrti u britanskim bolnicama pripisuje se djelovanju lijekova. 

Cjepiva "nisu dovoljno ispitana", tj. nisu ispitana na "dovoljno" velikom uzorku, ali ipak su ispitana egzaktnim metodama, a na kraju i odobrena i to ne od svojih proizvođača. Da li vjerorvati epidemiološkim istraživanjima ili "uvjerljivim mišljenjima"? 

 Osim kad se radi o novom virusu o kojem ništa ne znamo - u tom slučaju su samo teoretičari zavjere protiv uvjerljivih (pa čak i ne toliko uvjerljivih) mišljenja...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
forumaš kaže...

 Pa kad ti ne želiš shvatiti iako je sto puta objašnjeno. Covid potvrde su vrsta motivacije da se cijepi što više ljudi. Točka. Jedini bitan razlog, osim ako se praviš grbav. Ako se praviš grbav dobiti češ hrpu birokrratskih razloga zašto niste jednaki, smislenih i besmislenih.

Sjećaš se kad je takva tvrdnja bila smatrana teorijom zavjere i kad ste vjerovali da je svrha covid potvrda spriječavanje širenja virusa?

Pepperidge farm remembers

 Gdje sam to ja vjerovao? Osobno ih nisam ni nešto spominjao, niti sam vadio istu odmah po cijepljenju niti sam se cijepio zbog potvrde.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
forumaš kaže...

 Pa kad ti ne želiš shvatiti iako je sto puta objašnjeno. Covid potvrde su vrsta motivacije da se cijepi što više ljudi. Točka. Jedini bitan razlog, osim ako se praviš grbav. Ako se praviš grbav dobiti češ hrpu birokrratskih razloga zašto niste jednaki, smislenih i besmislenih.

Sjećaš se kad je takva tvrdnja bila smatrana teorijom zavjere i kad ste vjerovali da je svrha covid potvrda spriječavanje širenja virusa?

Pepperidge farm remembers

Totalno nebulozna izjava.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
Pokušavaš osporiti moju tvrdnju kako cjepivo košta 2,5€ time što si naveo cijenu Astra Zenece 2,15$ u EU I 3-4$ UK/US?

 

Od gore navedenih osam cjepiva, dva spadaju u rang cijene koji si napisao.

Ostali su po 4x skuplji od navedene cijene. Namjerno sam stavio najpoznatija cijepiva na vrh jer ih i mi koristimo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice