Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.947
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Te potvrde su uspješan projekat kako kontrolirati veći broj ljudi i očito represivnim mjerama uspijevaju ma koliko to jadno izgleda a oni su uspjeli.Ne želiš se cijepiti dobro nema problema, zaboravi na javna okupljanja itd.Cijepiti češ se zašto ne ideš na javna okupljanja ali ti ne daju garanciju da ćeš biti zdrav poslje i tako u krug.Cisto igranje mačke i miša te se sve vraća u krug, oni što su se cijepili su se nekako zarzili pa im ne pada napamet ici ponovno dok oni koji su izludili u zatvoru su popustili pa su rekli da će se cijepiti.Bitno je da što više 🐑🐑🐑 uđe u tor.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 10:27 (dreadmoore).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dreadmoore kaže...
Kako je šansa manja otkud ti znaš kolika je to si neki doktor ili vjeruješ svemu što stožer kaže.Ako je neki dan u nizozemskoj ako se ne varam bio club pun sa osobama koje imaju covid propusnice ako tu propusnicu imaju znači da su virus preboljeli ili su cjepljeni.Dolazimo do brojke od 1000 zaraženih kako i kako, netko je tu dobro zakazao tako da se nezna uopće jel cjepivo sigurno.

 Imaš pokuse sa koncetnim dvoranama, gdje se od nekoliko tisuća cijepljenih zaradzilo njih 5-6. A sad kome ćeš ti vjerovati, i što ćeš ti misliti i raditi na tebi je. Očito je svaka rasprava uzaludna.

Primio na znanje 

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Po meni, ovo je stvar "manjeg zla" tj. iako nisi možda imao dugogodišnje testiranje bilo kojeg raspoloživog cjepiva statistički gledano svaka zemlja na svijetu je motivirana da promovira i koristi cjepivo jer nacionalno/tržišno/skupno gledano rezultati su skoro pa potpuno pozitivni. (kad se usporedi broj mrtvih i tesko bolesnih  prije i poslije tj. kad se usporedi pritisak na zdravstveni i općenito gospodarski sustav države - svi mi ovdje pametujemo ali kad nam se nešto dogodi onda očekujemo da su svi potrebni doktori, specijalisti, bolnice i lijekovi slobodni, besplatni i spremni za nas).

S aspekta pojedinca, može te "zalomit" euro jackpot, a može i komplikacija od ovih cjepiva. Laički mislim/smatram da postoji i korelacija između negativnih reakcija na cjepivo i "afiniteta" prema dobijanju težeg oblika bolesti ako ga pokupiš prije cjepljenja.

svodi se valjda sve na onu... "You've Got To Ask Yourself One Question: 'Do I Feel Lucky? ' Well, Do Ya, Punk?" :)

 

 

i prebolio i cijepio se.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 10:33 (drag).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Visak Statistika je opasno oružje. Primjetio sam da određeni dio pobornika cijepljenja voli na osobnoj razini spuštati "neistomišljenike". Kao da su nesigurni u sebe i da tu kuhaju neke frustracije. Ali budući da si forumaš s 3 i po zvjezdice, a i samim time imaš veći kredibilitet od mene, želio bi ti se zahvaliti što si mi ukazao da su mi fakultet i IQ "Đabe". Idem se cijepiti pa će valjda nešto vrijediti. Unaprijed ću se i za treću dozu naručiti!  (malo se moramo nasmijati)

 

drag Lijepo rečeno. Samo, ako nešto ne moram neću. Nikada se nisam volio kockati niti kladiti, a euro jackpot bi rađe onaj drugi 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 10:41 (Brki1994).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

 

Znam hrpu ljudi koji su se cjepili, a da im je IQ na razini sobne temperature i one koji se nisu cjepili, a IQ im je isti po temperaturi. Školski primjer generalizacije te klasično medijsko etiketiranje i potpaljivanje vatrice. Neznam tko je tu gluplji; oni koji vjeruju u takve bajke ili oni koji se osjećaju prozvanima 

 

Npr. da li sam ja teoretičar zavjere ako ne vjerujem u službeni mainstream narativ i propitkujem apsolutno sve na što naiđem (od guštera do službenih statistika), a još sam i visoko obrazovan s IQ-om koji je zadnji put kada sam bio testiran bio i više nego normalan (između 110-115)? Prema tome, ne idem u tu njihovu tvrdnju, ali zato služi etiketa antivax i teoretičar zavjere.

 

 

 

 

 Pa ako se cijepiš ili ne cijepiš ne znači da si teoretičar zavjere. To nije išlo njih.

 

Propitkivanje svege ne znači da si teoretičar zavjere. Propitkivanje je zdravo i poželjno. Tako i sama znanost funkcionira. Problem je kad si čovjek stvori svoje teorije i svoje ideje i ne mjenja mišljenje bez obzira na dokaze. E njih ide to istraživanje. Tu spadaju antivaxeri, dakle ne oni koji odbijaju cijepljenje, nego antivaxeri koji guraju svoje sulude teorije i agende. Što se poklapa sa teorijama zavjere, ali uz taj dodatni element agende (čitaj novac, uvijek je novac).

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
A ja ču opet po svom da je nekome stalo da se riješimo virusa i bolesti i da je toliko opasno, onda sigurno bi do sad čitava zemaljska kugla bila cijepljena.Ali pošto im to nije u interesu, ovako stanje će biti do zeta soja.Samo 10 farmaceutskih tvrtki se bavi proizvodnjom cjepiva.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
all_or_nothing kaže...

inicijalna istraživanja su delta soju davala najmanje 60% veći r0 od inicijalnog. taj je broj izrazito teško usporediti s bilo čim i podložan je manipulacijama jer ovisi o nizu faktora iz vogralikovog lanca, ali ako su uvjeti identični, zaraznost mu je drastično veća. 

Ako se ne varam, tvrdili su da je 60% zarazniji od beta soja, a ne inicijalnog alfa soja.
Inicijalna istraživanja su pretpostavila da delta soj ne zaobilazi cjepivo. Sad kad je otkriveno da ipak dijelom zaobilazi, tvrdnje o značajno većoj zaraznosti su utihnule.

 

Ako je prijašnja efikasnost bila 93%, a sad 64%, to možda djeluje malo, kao pad efikasnosti od 31%, ali kad to preračunaš u rizik zaraze, on je porastao više od 5 puta.

Prema širenju, mislim da je vjerojatno zarazniji od alfa soja, ali ne nužno i od beta soja, ili, druga mogućnost je da uopće nije zarazniji, ali da zaobilazi neki vid imuniteta koji je u JI Aziji bio zaslužan za nižu incidenciju do pojave delta soja čak i u državama s blagim mjerama.

 

all_or_nothing kaže...

imaš i ljude koji su drugi put oboljeli, skupa sa simptomima i posljedicama. 

imunološku reakciju na ponovnu zarazu ne možeš sa sigurnošću procijeniti, jer postoje i suprotni primjeri u kojima na neki agens tijelo reagira prejako, što je ekvivalent panike kojoj smo svjedočili na početku pandemije. mislim da je denga groznica dobar primjer.

Imaš i ljude kojima je klavir pao na glavu.

 

Nije pitanje ima li ih, već koliki je udio onih koji su dva puta obolili, te koliki je udio među njima onih koji su drugi puta imali težu kliničku sliku, a da im je pritom prvi put infekcija bila potvrđena i kliničkom slikom i PCR testom, ili su imali potvrđeno prebolijevanje serološkim testom.

 

Prema podacima iz Izraela, 6,72 puta je manja vjerojatnost za simptomatsku zarazu među preboljelima nego među cijepljenima.

 

U praksi bi to moglo biti i gore, jer je pitanje koliko nedetektiranih preboljelih ima među cijepljenima...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 11:10 (MrBlc).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dreadmoore kaže...
Te potvrde su uspješan projekat kako kontrolirati veći broj ljudi i očito represivnim mjerama uspijevaju ma koliko to jadno izgleda a oni su uspjeli.Ne želiš se cijepiti dobro nema problema, zaboravi na javna okupljanja itd.Cijepiti češ se zašto ne ideš na javna okupljanja ali ti ne daju garanciju da ćeš biti zdrav poslje i tako u krug.Cisto igranje mačke i miša te se sve vraća u krug, oni što su se cijepili su se nekako zarzili pa im ne pada napamet ici ponovno dok oni koji su izludili u zatvoru su popustili pa su rekli da će se cijepiti.Bitno je da što više 🐑🐑🐑 uđe u tor.

 U čemu je razlika između COVID potvrde i osobne karte? Osim što osobna ima čip pa bi te se teoretski lakše moglo pratiti ().

Zašto bi vlada, masoni, vanzemaljci, Gates, Soroš, UDBA... pratila samo ljude koji su se cijepili i koji su preboljeli bolest kad preko osobnih dokumenata mogu pratiti sve?

Zašto bi tebe netko pratio? U pravilu teoriju o praćenu i kontroli najviše šire niškoristi propalice koje se u životu od kuće nisu makle i maksimalni domet im je ispijanje piva na zidiću pored lokalnog dućana.

Zamisli, cijela planeta je u raznim političkim, ekonomskim, vojnim... sukobima, ali eto su se Xiao, Putin i Biden dogovorili oko praćenja lokalnih propalica. Budi ponosan! Možda je praćenje tebe prvi korak prema svjetskom miru.

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Visak Statistika je opasno oružje.

Svako oružje je opasno u rukama onog tko ga ne zna koristiti ili ga koristi u krivom trenutku i u krivu svrhu.

Ali, za sada, statistika je jedino oružke koje imamo u planiranju odgovora na pandemiju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Brki1994 kaže...

Visak Statistika je opasno oružje. Primjetio sam da određeni dio pobornika cijepljenja voli na osobnoj razini spuštati "neistomišljenike". Kao da su nesigurni u sebe i da tu kuhaju neke frustracije. Ali budući da si forumaš s 3 i po zvjezdice, a i samim time imaš veći kredibilitet od mene, želio bi ti se zahvaliti što si mi ukazao da su mi fakultet i IQ "Đabe". Idem se cijepiti pa će valjda nešto vrijediti. Unaprijed ću se i za treću dozu naručiti!  (malo se moramo nasmijati)

 Zvjezdice ne daju nikakav kredibilitet.

 

Cijeli post ti je općenit, bez da si se dotakao onoga o čemu pričamo, a to je da statistika pokazuje jasnu korelaciju, no to ne znači da je povezanost 1:1. Tako da je tvoje izvlačenje pojedinih primjera (pozdrav MrBlcu koji je tvrdio da nema argumentacije s pojedinačnim primjerima) potpuno promašeno i pokazuje ili nepoznavanje kako statističke podatke treba interpretirati ili zlonamjernost, a upravo u tim slučajevima statistika postaje opasno oružje, čega se tobože bojiš (a zapravo je floskula kojom relativiziraš nepoželjan rezultat).

 

Cijelo vrijeme tražite da se nešto u vezi korone dokaže studijama, a kada dobijete studiju koja nešto dokazuje onda bježite od rezultata jer vam se ne sviđaju.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ja sam im od velikog značaja, nemam osobne sa čipom, kod mene je još uvjek ona stara papirnata, putovnicu nemam pošto granicu prelazim preko šume kad emigranti mogu, zašto nebi ni ja.A cijepivo je puno čipova.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
dreadmoore kaže...
Kako je šansa manja otkud ti znaš kolika je to si neki doktor ili vjeruješ svemu što stožer kaže.Ako je neki dan u nizozemskoj ako se ne varam bio club pun sa osobama koje imaju covid propusnice ako tu propusnicu imaju znači da su virus preboljeli ili su cjepljeni.Dolazimo do brojke od 1000 zaraženih kako i kako, netko je tu dobro zakazao tako da se nezna uopće jel cjepivo sigurno.

 Imaš pokuse sa koncetnim dvoranama, gdje se od nekoliko tisuća cijepljenih zaradzilo njih 5-6. A sad kome ćeš ti vjerovati, i što ćeš ti misliti i raditi na tebi je. Očito je svaka rasprava uzaludna.

Primio na znanje 

 

Pokusi s koncertnim dvoranama su rađeni u kontroliranim uvjetima i točno se znalo kakvi ljudi ulaze u njih. U stvarnom životu su stvari ipak malo drugačije. Naveo sam primjer finala europskog prvenstva za koji nisi mogao kupiti ulaznicu bez COVID potvrde. Hoće li nakon te utakmice biti zaraženih? Naravno da hoće. Telad iz tih informacija izvlači zaključak kako je cijepljenje neučinkovito a zanemaruje podatak da je prodano 40 000 ulaznica a na stadionu bilo 80 000 ljudi.

Nećakinja mi kaže kako je bila u disko klubu u koji možeš ući samo uz COVID potvrdu. Prvu večer, a to je bila večer otvaranja, su je na ulazu pitali "imaš li potvrdu", na što je ona odgovorila "imam" i pustili su je bez ikakve provjere. Drugu večer je nitko ništa nije ni pitao. I onda kad se netko na takvom mjestu zarazi krivac je belosvetska zavjera i neučinkovito 5G cjepivo?

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

..priprema se zakon, koji će proći ustavni, koji će uvjeriti ljude, koji će.. riješiti covid pandemiju?

-naravno, cijepite se.. dobijete potvrdu, koja služi čemu?

-hr je u žutom (dalmacija) neki to nazivaju naranđasto.. istra se ljuti, lako je do crvenog doći.

-kreće ucjenja potporom za cijepljenje, .. ok, cijepite sve radnike.. a to će povećati procjepljenost za koliko?

 

-jedna pametna rečenica, 'treba donositi prave mjere', koje će riješiti problem, ne kap vode na požar..

-kovid potvrda ili propusnica nije riješenje i kad pocrvenimo tad će jedino test-negativni imati prolaz. Što čitavo vrijeme govorim? Test..

-test nije riješenje, jer ne pomaže kao lijek-cijepivo, ne štiti, ne liječi.. jer test je test. Ali dok nemamo takvo cijepivo koje je pravo riješenje, test je nužan, pa i lockdown kad nema druge, ne neka potvrda kojom i dalje osobe šire virus što je lako vidiljvo posljednjih dana kod nas i eu..

-zašto test? zato jer je besmisleno u izolaciji-karanteni (zatvoru) držati osobu koja nije zaražena, ima smisla samo zaraženu, prenositelja-širitelja virusa. Kako razlikovati? pa testom.. ne potvrdom.

 

-površnost ljudi (klasično niskog IQa, koji misle da im je visok, možda tlak..), medijski linč svega što nije mainstream ili drugačije tj dovoljno postaviti nezgodno pitanje.. a postavljanje pitanja je temelj znanosti, kao što su testovi-provjere metodologija i svaki znanstvenik kreće od toga, ne od pamfleta-slogana koji je netočan.

-naravno, paradox, struka i znanost, kao i cijepivo ili zdravstvo-medicina.. stvari u kojima isključivo struka-znanje mora biti kriterij, no politika, želje, 'vjerovanje', pa i oportuni interesi.. najmanje se pita stuka, tj pita se ako će odgovor biti pozitivan u odnosu na želju-cilj politike, za negativno se ne pita, strahovlada, pritisci, smjene.. diktatura? auswajs? temeljna ljudska prava? smisao?

 

-koji smisao je imati covid-propusnicu? za tu osobu sloboda? .. a kako to štiti druge ako je recimo zaražen covidom?

-koji smisao je svih mjera? riješiti problem pandemije-covid19 ili printanje propusnica? Kako će se riješiti virus? potvrdom ili imunitetom bilo prirodnim-preboljevanjem ili cijepivom?

 

-cijepite se, primarno štitite sebe, olakšavate prosječne posljedice, indiretkno pomažete sustavu ako ste zdraviji i time ostaju resursi za ostale.. čak ne samo covidom, nego svime, lom noge padom s bicikla odnosno ako ne padnete pomogli ste sustavu. U interesu sustava-društva je imati zdrave osobe, što zdravije. Time osoba pridonosi tj oslobađa resurse za one koji obole, koji slome nogu ili zatrebaju respirator..

.. ali cijepljenjem niste postali nezaražen, neprenosioc.. samo ste cijepljeni i većinom samo s blažim posljedicama. Odnosno, uz konzultacije s liječnikom dio populacije nije 'cijepiv' iz zdravstvenih razloga, rizična skupina, koja se ne može cijepiti ili bi cijepivo bilo veći rizik od samog oboljevanja tj rezultat.. jedino njih možda uspijemo zaštititi imunitetom krda, tj zdravo društvo će imati dovoljno slobodnih resusrsa kad to zatreba a tad svaka osoba ima bolje šanse preživjeti (dok indijci nemaju takvu šansu/resurse pa više jednostavno umre u jarku..).

 

-što kad se ponovi prošla godina? tj recimo da smo trenutno na vagi-klackalici-prelomnici.. na korak do crvenog, što znači lockdown neovisno što naš stožer-vlada želi, tj tad to rade drugi, kao slo-dojč..

-za sad nema ni jednog pozitivnog razloga vjerovati da se to neće ponoviti.. odnosno ima, razlika u odnosu na prošlu godinu je to što sad imamo cijepivo. .. no tad je problem riješen? zato uk kaže kraj mjera, slovenci prije mjesec proglasili kraj pandemije, prije desetak dana opet uveli.. jel problem riješen ili nije? cijepivo radi ono što očekujemo tj riješenje ili nije?

-ako je tad je .. ako nije, što tad znače covid-propusnice? Pošto vidimo da nije, tad preostaje samo drugi odgovor ili pitanja.

 

-podsjetnik, čistoruki-vili, pere ruke od odgovornosti.. zašto? pametan čovjek, ne želi biti janjac. Mislim da je u prošlih godinu dana odlično odradio posao, stručno.. dok nismo imali cijepivo. Koje izgleda i dalje nemamo tj nije spas-riješenje nego nešto što je postao problem. Nešto što se želi prisilom, nešto što je na skladištu i šteta je baciti?.. pa se ljudi moraju cijepiti? .. a to je ili nije riješenje tj ako se svi, 100% ljudi cijepi, procijepi, 2-više puta + prebole + nešto treće.. i što ako je i dalje virus tu? Ako je isto? Što smo tad riješili ako nismo riješili pandemiju-virus?

 

-cijepite se. (za većinu je to bolji izbor, dok imate izbor..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
MrBlc kaže...

 

Ako želimo zaustaviti virus, treba nam procijepljenost veća od 100%, a nju, to ti je valjda jasno, ne možemo postići. 

 Ne, treba nam R0 < 1

Ako je struka izračunala da je uz cjepivo s pretpostavljenom efikasnošću 93% potrebno procijepiti 70% populacije da bi R pao ispod 1, koliki postotak populacije treba procijepiti da bi R pao ispod 1 s cjepivom efikasnosti 64%?

 

P.S. R, ne R0, procijepljenost ne utječe na R0

 

Visak kaže...

Ne, antivaxeri ste zato to se ne želite cijepiti i plašite ljude pretjerivanjem o potencijalnoj opasnosti, odnosno umanjujete korisnost. 

 

Evo odmah i primjer - Cjepivo nije neefikasno, kao što tvrdiš, nego je manje efikasno na delta soj.

Ono kad ti se lik koji brka R i R0 hvata na nepreciznost izražavanja da bi te proglasio antivaxerom...

 

Kao da nije jasno o čemu pričam iz konteksta i ostalih postova, a to je da cjepivo koje ima nižu efikasnost od one koja je potrebno za oboriti R ispod 1 nije dovoljno efikasno za zaustaviti širenje virusa, odnosno, za tu svrhu je neefikasno.

 

Ako imaš podrum u koji prodire 100 litara prljave vode na sat, imaš pumpu koja izbacuje 120 l/h, ali ako je voda prljava, efikasnost joj pada na 64%. Ta pumpa nije neefikasna za prljavu vodu, već je manje efikasna za prljavu vodu. Međutim, tvrdnja da je neefikasna za obraniti taj podrum od poplave je točna.

 

Što je dopušteno Visku, nije dopušteno MrBlcu...

 

Visak kaže...

Uz vrlo veliku procjepljenost ta efikasnost bi vjerojatno bila dovoljna.

Onaj tko se zalaže za obavezno cijepljenje je dužan i pružiti dokaz za tu tvrdnju. Taj dokaz nemamo, već se, kako se sve više građana cijepi, ciljani postotak samo pomiče...

 

Visak kaže...

Tako i antivakseri nisu odbijeni ponašanjem stožera, to su u pravilu ljudi koji su vrištali da korona ne postoji još od samog početka, a stožer i sve ostalo im je samo izgovor. A kao što ih nisu argumenti naveli na takvo razmišljanje, tako ih neće ni odvratiti.

S ovim se mogu složiti.

 

Jedini problem je što imamo antivaxere (ljudi iz tvoje definicije) i "antivaxere"...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 11:15 (MrBlc).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ali objasni to ljudima na forumu i na internetu. Neke pute mi strpljenje opasno počne opadati (a kažu da sam generalno strpljiv ).

 

Treba propitkivati, ali i zauzeti stav. Uzimanje znanosti kao nečeg aposlutnog (gotovo pa i dogmatsko prihvaćanje) isto nije poželjno. Parola "slušajmo struku" treba glasiti "poslušajmo struku". Znanost je podložna utjecajima i naravno da se prema njima kroji slika. Ako ti žele prodati lijekove ili neki novi proizvod, naravno da će napraviti klimu oko toga kako je to poželjno ili potrebno za tebe, mene i druge. Znanost ne može neke stvari objasniti i to je potpuno normalno kao što religija ne može objasniti (puno) više stvari. Pa nekoć se arsen smatrao lijekom, da bi se saznalo da je otrov, priču o tome da je pušenje zdravo svi znate, lobotimije kao poželjnje na pacijentima koji su psihološki oboljeli i još mnogo toga. Znanost za razliku od religije evoluira i tu je njena ljepota. Ništa nije apsolutno iliti crno bijelo.

 

Po meni je lijepo da imamo svi vlastita stajališta i mišljenja, ali da pritom ostanemo čovjek. Garantiram ti da 90% ljudi je upravo takvo.

 

Polovica tih teorija zavjere više nisu niti "teorije", a nisu niti "zavjere" već su trenutačna politika i splet događaja. Naravno da se tu radi o predviđanjima koja mogu biiti pogrešna, ali mogu biti i točna. Druga polovica teorija zavjere o reptilima, raznim okultnim elementima, da je mjesec tajna baza iluminata i slično su far fetched i zanimljivo ih je poslušati, ali manjina vjeruje u to ionako.

 

Ne mora uvijek biti novac u igri. Pogledajmo samo bogate i njihove količine novaca. Pa oni neznaju što će sve s njim. Tu onda dolaze razna igranja na geopolitici (kao kada se dvije stare žene nađu na kafeu pa ogovaraju treću) ratovi i slično. Da li je to dosada, interesi, psihopatija ili kao u filmu Kolo sreće oklada za jedan dolar, neznamo, ali znamo da se uvijek udari po nama, malom čovjeku. 

 

Živi, pusti druge da žive i budi sretan! Moj moto i filozofija.

 

Živimo u zanimljivim vremenima!

 

Visak za zvjezdice se naravno šalim, a glede dokaza, zašto se ne uzimaju u obzir i dokazi drugih znanstvenika. Uvijek se guraju u prvi plan iste ogranizacije, isti ljudi. To je stvaranje monopola na znanosti, a to nije dobro. Bit znanosti je kao što sam gore napisao "evoluiranje", a to znači slušati i druga mišljenja koja se mogu ili ne moraju prihvatiti, ali bitno je saslušati. 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 11:04 (Brki1994).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...

 Što je u životu 100% ili apsolutno? Odgovor; smrt. Ništa drugo.

Mogu li cijepljeni prenositi virus? Mogu. Kolika je šanas za to, puno manja nego kod necijepljenih. Želiš li novi čvrsti lockdown i uništavanje ekonomije dok ne ostaneš bez plaće? ne želiš.

Ljudi moraju cirkulirati, cijepljenje je trenutno najbolji način za to. Čemu filozofije? Cijepiš se i idemo dalje koliko je moguće, vrijeme će pokazati.

Podaci iz Izraela pokazuju da preboljeli imaju 6,72 puta manji rizik od simptomatske zaraze od cijepljenih, a među simptomatskim im je 40% cijepljenih s dvije doze prije više od 20 dana.

 

Međutim, antitijela se i dalje ne priznaju kao dokaz prebolijevanja jer je navodno upitno da li te ta antitijela štite...

 

I ne, da ne bi opet netko izvadio iz konteksta - ne kažem da je prebolijevanje bolja opcija, ali ograničavanje kretanja ljudima koji imaju antitijela je potpuno neopravdano, kao inzistiranje na cijepljenju takvih ljudi...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Bolje da se vratim poslu, kolege će misliti da zabušavam 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Neka te baš je ljepo čitati ove savjete od doktora sa bug foruma.Svi su oni framco mafija
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Još jedan koji ne razumije statistiku. Đaba ti i fakultet i IQ.

Statistika pokazuje da su crnci u SAD-u skloniji kriminalu - ako u raspravi o pravima crnaca iznosiš taj podatak, rasist si.

Statistika pokazuje da žene u pravilu uzrokuju veći broj prometnih nesreća na prijeđenih 100 000 km - ako u raspravi o pravima žena iznosiš taj podatak, šovinist si.

 

Nastavi niz...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

Pokusi s koncertnim dvoranama su rađeni u kontroliranim uvjetima i točno se znalo kakvi ljudi ulaze u njih. U stvarnom životu su stvari ipak malo drugačije. Naveo sam primjer finala europskog prvenstva za koji nisi mogao kupiti ulaznicu bez COVID potvrde. Hoće li nakon te utakmice biti zaraženih? Naravno da hoće. Telad iz tih informacija izvlači zaključak kako je cijepljenje neučinkovito a zanemaruje podatak da je prodano 40 000 ulaznica a na stadionu bilo 80 000 ljudi.

Nećakinja mi kaže kako je bila u disko klubu u koji možeš ući samo uz COVID potvrdu. Prvu večer, a to je bila večer otvaranja, su je na ulazu pitali "imaš li potvrdu", na što je ona odgovorila "imam" i pustili su je bez ikakve provjere. Drugu večer je nitko ništa nije ni pitao. I onda kad se netko na takvom mjestu zarazi krivac je belosvetska zavjera i neučinkovito 5G cjepivo?

Slažem se da to ne govori ništa o efikasnosti cjepiva. Međutim, to govori o tome koliko je takav sustav neodrživ i loše osmišljen.

 

Ono što govori o efikasnosti cjepiva su brojevi simptomatskih zaraza u državama s visokom procijepljenošću.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Gdje provjeriti razinu antitijela nakon preboljenja i koliko to košta?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Nisam siguran možeš li u HZJZ-u, ali većina privatnih poliklinika koje rade PCR test rade i serološki test.

 

Također, ako si dokazano prebolio, postoji mogućnost da ipak nemaš antitijela, ali neki oblik imuniteta koji te zaštitio ipak imaš, inače ne bi mogao preboljeti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
forumaš kaže...

 Što je u životu 100% ili apsolutno? Odgovor; smrt. Ništa drugo.

Mogu li cijepljeni prenositi virus? Mogu. Kolika je šanas za to, puno manja nego kod necijepljenih. Želiš li novi čvrsti lockdown i uništavanje ekonomije dok ne ostaneš bez plaće? ne želiš.

Ljudi moraju cirkulirati, cijepljenje je trenutno najbolji način za to. Čemu filozofije? Cijepiš se i idemo dalje koliko je moguće, vrijeme će pokazati.

Podaci iz Izraela pokazuju da preboljeli imaju 6,72 puta manji rizik od simptomatske zaraze od cijepljenih, a među simptomatskim im je 40% cijepljenih s dvije doze prije više od 20 dana.

 

Međutim, antitijela se i dalje ne priznaju kao dokaz prebolijevanja jer je navodno upitno da li te ta antitijela štite...

 

I ne, da ne bi opet netko izvadio iz konteksta - ne kažem da je prebolijevanje bolja opcija, ali ograničavanje kretanja ljudima koji imaju antitijela je potpuno neopravdano, kao inzistiranje na cijepljenju takvih ljudi...

 Meni stvarno nije jasno kako ti kao inteligentna osoba ne shvaćaš da je bilo kakav pozitivan pomak u borbi protiv pandemije, bilo kakava šansa za povratak u normalu ono što bismo svi trebali s oduševljenjem prihvatiti.

Nabacujete se s nekom matematikom a promašujete bit. Da cjepivo nudi 10% zaštitu od zaraze, ja bi se cijepio.

Statistike koje neki ovdje iznose kako bi plašili ljude su tragikomične. Jedino što ne shvaćam je je li u pitanju glupost ili zloba.

 

U Hrvatskoj je do današnjeg dana oboljelo 360 000 ljudi. Hospitalizirano ih je preko 50 000. Službeni brojevi govore o 11,5% hospitalizacija.

U Hrvatskoj je do današnjeg dana cijepljeno 1 500 000 ljudi a utrošeno 2 800 000 doza cjepiva. Broj hospitaliziranih zbog nuspojava cijepljenja je ??? 16 (slovima: šesnaest).

 

O umrlima neću jer mi se ne da raspravljati o suludim teorijama umrli od COVID-a ili s COVID-om, međutim vrlo dobro znam za slučajeve ljudi koji su umrli a bili su pozitivni i nisu ušli u statistike umrlih od COVID-a jer COVID s njihovom smrću nije imao nikakve veze. Čovjek je stradao s motorom i utvrđeno je da je pozitivan. Nije preživio no sigurno nije ni uvršten u statistiku jer smo tih dana kao općina imali 0 umrlih od COVID-a.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Pero Dinamit kaže...
foofajter kaže...
Te potvrde su kurac od ovce. Izmišljene da bi nas političari mogli kontrolirati i pratiti. Apsolutno ništa drugo.

Jel postoji odcjepljivanje pa da se odcjepim, zarazim i usput zarazim čim više ljudi?

 

E odat ću ti još jednu tajnu kako te mogu pratiti kada pređeš granicu - osobna ili putovnica. Samo psss, nemoj nikome to govoriti!

 

 

BTW, za ovu zadnju rečenicu ću te prijaviti. Takvima kao ti treba zabraniti internet.

 Kompa, fora ti je prejadna. I nema veze s onim kaj sam ja napisao.

 

Nikad nisam mislio da je ljudski rod prepun pičkica, ali ova koronica je pokazala sve. 

 

Vakseri su popapali svu pamet svijeta, a najjači su kad treba vjerovati Kinezima, političarima i stožerima. 

 

Šteta samo da je zaraznost tako mala. Ja bi to pojačao 50000 dnevno kod nas pa ko preživi preživi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 11:41 (foofajter).
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
foofajter kaže...

 Kompa, fora ti je prejadna. I nema veze s onim kaj sam ja napisao.

 

Nikad nisam mislio da je ljudski rod prepun pičkica, ali ova koronica je pokazala sve. 

 

Vakseri su popapali svu pamet svijeta, a najjači su kad treba vjerovati Kinezima, političarima i stožerima. 

 

Šteta samo da je zaraznost tako mala. Ja bi to pojačao 50000 dnevno kod nas pa ko preživi preživi.

 Ti nekoga nazivaš pičkicom a strah te male igle?

Ne boli ništa.

15 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

-kaže lauc, delta soj se uspješno širi među cijepljenima..

-čemu služe propusnice?

-ako je cijepljena osoba 'sigurna' ili barem u boljoj poziciji, kako je ugrožena od recimo necijepljene osobe? Odnosno, jednako prenose virus obje grupe (ne)cijepljeni.

 

-današnja slika stožera, božo, početak identičan kao neki dan,.. razlika u skoro identičnoj rečenici drugačiji kraj, prije da se mogu skinuti maske jer su zadovoljene mjere, sad promjena, maske jer nisu. Sijede u istom prostoru, isti stol-stolci, isti novinari.. sve je isto, no sad smo narančasti, tj sad smo lošiji nego prije recimo tjedan-mjesec.. kako? Odgovor je turizan, transmisija virusa i delta.. a ono što takav odgovor uključuje je da to isključuje covid-potvrde kao relevantne pa i samo cijepivo kako kaže lauc za deltu..

 

-rastu svi postotci koji se prate, +50 u odnosu na prošli tjedan, dnevno zaraženih, test-pozitivnih ... što se promijenilo u proteklih mjesec dana od kad je slovenija proglasila kraj pandemije pa opet sad mjere...?

-ne može biti slabija procjepljenost tj može biti samo veća.. a time ako je domaće stanovništvo uzrok problema je nemoguće imati porast, tj odgovor je turizam, mjere-kontrole na ulazu-granici kao i fešte-party po jadranu kao zrče.. tj direktno turizam. Naravno želimo novac, no po koju cijenu?

 

-upravo priča vili.. antivaxeri su u jakoj medijskoj kampanji.. ? da? mediji pomažu antivaxerima? -zaustavite štampu!!! :) smiješno (i tužno).

-eto, po viliju karikirano antivaxeri su problem, ne pandemija.. kaže 'neću reći nagovoriti' nego dokazati korisnost cijepiva.. ne treba, znam (ili vjerujem).. cijepite se. Božo spominje potvrde, da su beskorisne kad se ne poštuju mjere..

-pazite koja je to pronicljivost, božo, pa kaže.. mi kao turistička zemlja primamo velik broj turista, kuži da je međimurje zeleno dalmacija prema crvenom.. kuži, no zašto tad ne došapne čistoručnom viliju da nisu domestikusi uzrok pandemije, nego turizam, odnosno kad vili kaže da je narod kriv, koji narod? nomadi-turisti ili domestikusi?

-kaže, ono što piše u preporukama hzjh treba i provoditi.. neobično, ne kaže to janjac-vili? .. no kaže božo, ne treba od toga praviti znanost :)) šatš, potvrđuje viceve o policajcima ili barem da je slab orator no serator je odličan, no čak i njega podržavam, kao i čitav stožer, mjere .. no kako on kaže, treba ih provoditi (jer ne pišu bez veze-razloga, struka).

-spominje sve događaje koji se organiziraju (i između redova doda i koji se 'ne' organiziraju.. no takve neki lokalni nadzor jednostavno ne smije vidjeti, ode auto, kaić pa i glava.. jer treba prodati par kila dok je sezona..). Dodaje capak nešto, no o nekim objektima, u rukavicama, ne ovima za mjere nego lingvističkim, jer zna da se neke (objekte) ne može zatvoriti, tj da previše ljudi ima koje bi zakon trebao zatvoriti no nekako ne može.. dok necijepljene uskoro dok prođe ustavni, može.

 

-kaže vili, covid potvrde su nešto što ćemo morati prihvatiti kao društvo u cjelini.. i elaboracije, sastanci.. -a virus? nije li mu posao nekako riješiti virus-pandemiju? struka?

-postavljaju novinari pitanje o zatvaranju klubova.. no stožer to uvijeno zaobilazi, nadamo se.. postupanja, kontrole, plan, element.. tako rečenice, pa što s englezima, poželjni gosti.. (bacili španjolsku u crveno) a pitanje je 'hoćemo li prema njima drugačije postupati?'.. no odgovor, potvrda je dovoljna mjera. Diplomatski kaže da tad moramo i španjolcima uvesti mjere (pri čemu se igonorira da su te brojke turista-britanaca, ne domaćih.. kao i dalmacija, tj isto). .. nakon odgovora novinar pita, 'molim vas, možete pojasniti..' toliko o odgovoru :) opet smješko, mada je to ekšli tužno..

 

-mjere, smisao, potvrde, .. a evo, opet novinar(ka) pita, znamo što je bilo prošle godine i pitanje o potvrdama, pa što je na papiru a što u praksi.. :)

-kaže, kategorija narančasto ne mijenja ništa, no kad infekcija krene, brže se širi nego zaustavlja, već računamo da će biti povećanja.. dakle, stožer trenutno računa-predviđa porast, no kaže to nema veze s ulaskom u hr, .. brine ga da će matične države turista zakomplicirati dolazak u hr.. zašto ga to brine? To su MJERE!!! brine ga novac? čiji? Naravno, turista nakon povratka tad mora u karantenu, no to nije problem hr niti hr na to utječe, tj utječe time što smo zeleni-crveni, tj virus. A virus donose turisti... recimo britanci, imaju potvrde koje ne znače ništa.. tj zašto ne test? Što je razlika između potvrde i testa? pa u tome što s potvrdom osoba prenosi virus, s test-negativnim ne. Ako želimo riješiti virus što tad mora biti kriterij? .. a tad 'novonormalna' logika stožera dolazi do izražaja, tj želimo turizam-zaradu, da bi zaradili od turizma, moramo biti zeleni, ne crveni.. a zeleni smo ako ljudi na ulazu ne unose virus, ne ako su zaraženi tj tad je posljedica crveno. Test to smanjuje, nikad 100% ali daleko bolje od potvrde.

 

-pita tako novinar(ka) (neugodno) primjer dva talijana, sjeli u taxi i došli bez covid-potvrde... božo se nakašlje i nešto promumlja.. odgovor?

 

-vrti se tako neki slogan.. 'želimo staro normalno' .. ne postoji staro-novo, postoji normalno, znanost, struka, mjere, logika, pravo, interesi, kriminal, glupost, diktatura itd..

 

i turistička sezona koja je sad na prekretnici (opet neugodno pitanje, jer su upravo rekli da je širenje virusa brže nego suzbijanje mjerama..) .. pa što će učiniti (sad). No zna božo da sad želimo turizam-novac i da sad zato nije vrijeme za mjere, jer su dobre, mada znamo da ćemo takvim mjerama kao što smo iz zelenog došli u narančasto, doći do crvenog.. sad ću nagađati za tjedan-dva.

-zna struka da ako to želi spriječiti za tjedan-dva, to treba napraviti SAD, ne za par tjedana.. no tako će se napraviti jer je važan turizam-sezona-novac. Tj nije važna zdravstvena-pandemijska stuka, nego turizam-novac kao kriterij. .. ili se stožer nada recimo 'sreći' da rast bude dovoljno spor do kraja sezone pa da 'zakasnimo' u postotcima-zaraženima do crvene oznake. To je nešto kao kad voziš na rezervi-gorivo.. pa se nadaš da će prije benzinska nego stop. .. to je trenutna odluka stožera, voze na rezervi, rizik koji oni odlučuju mada vili (upravo zato) pere ruke jer ne želi biti janjac.. a netko će biti, no to su već reki, narod.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
foofajter kaže...

 Kompa, fora ti je prejadna. I nema veze s onim kaj sam ja napisao.

 

Nikad nisam mislio da je ljudski rod prepun pičkica, ali ova koronica je pokazala sve. 

 

Vakseri su popapali svu pamet svijeta, a najjači su kad treba vjerovati Kinezima, političarima i stožerima. 

 

Šteta samo da je zaraznost tako mala. Ja bi to pojačao 50000 dnevno kod nas pa ko preživi preživi.

 Ti nekoga nazivaš pičkicom a strah te male igle?

Ne boli ništa.

 Da, takvi su mi najjakiji. Kao, ne bojim se smrti bla bla bla dok pije red bull i puši cigaru i jede hrenovku, a boji se iglice. Prava muškarčina, nema šta.

 

Ali čuj ti njega, ne vjeruj političarima. Tko bi njima ikada što vjerovao? Ja vjerujem doktorima i stručnjacima, a svi oni govore što treba napraviti da se ovoga sranja riješimo.

Čak je i Lauc koji mi puše toplo-hladno rekao da se treba cijepiti.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
3 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
foofajter kaže...

 Kompa, fora ti je prejadna. I nema veze s onim kaj sam ja napisao.

 

Nikad nisam mislio da je ljudski rod prepun pičkica, ali ova koronica je pokazala sve. 

 

Vakseri su popapali svu pamet svijeta, a najjači su kad treba vjerovati Kinezima, političarima i stožerima. 

 

Šteta samo da je zaraznost tako mala. Ja bi to pojačao 50000 dnevno kod nas pa ko preživi preživi.

 Ti nekoga nazivaš pičkicom a strah te male igle?

Ne boli ništa.

Drago mi je da se krkani ubacivaju u temu, a nemate pojma, a sto puta sam spomenuo. A pero dinamit je sad ispao još gluplji. Doslovno si fulao sve o meni. Niti pušim, niti pijem red bull, niti jedem hrenovke, niti sam ikad rekao da se ne treba cijepiti. Osim da mi idete na kurac kao i stožeraši s nagovaranjem ljudi da se cijepe.

 

A ja vam frendovi primam dva puta jer dvaput je dvaput. Da sam bar u Srbiji pa da ga primim pet puta ko onaj neki lik, jer jbg, 125€ nije mala lova.

 

A sad se lagano zatvorite u podrum.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.7.2021 12:08 (foofajter).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...

 Meni stvarno nije jasno kako ti kao inteligentna osoba ne shvaćaš da je bilo kakav pozitivan pomak u borbi protiv pandemije, bilo kakava šansa za povratak u normalu ono što bismo svi trebali s oduševljenjem prihvatiti.

Nabacujete se s nekom matematikom a promašujete bit. Da cjepivo nudi 10% zaštitu od zaraze, ja bi se cijepio.

Statistike koje neki ovdje iznose kako bi plašili ljude su tragikomične. Jedino što ne shvaćam je je li u pitanju glupost ili zloba.

 

U Hrvatskoj je do današnjeg dana oboljelo 360 000 ljudi. Hospitalizirano ih je preko 50 000. Službeni brojevi govore o 11,5% hospitalizacija.

U Hrvatskoj je do današnjeg dana cijepljeno 1 500 000 ljudi a utrošeno 2 800 000 doza cjepiva. Broj hospitaliziranih zbog nuspojava cijepljenja je ??? 16 (slovima: šesnaest).

 

O umrlima neću jer mi se ne da raspravljati o suludim teorijama umrli od COVID-a ili s COVID-om, međutim vrlo dobro znam za slučajeve ljudi koji su umrli a bili su pozitivni i nisu ušli u statistike umrlih od COVID-a jer COVID s njihovom smrću nije imao nikakve veze. Čovjek je stradao s motorom i utvrđeno je da je pozitivan. Nije preživio no sigurno nije ni uvršten u statistiku jer smo tih dana kao općina imali 0 umrlih od COVID-a.

 

 matematika te nikako ne ide... nudi li ti cjepivo 10% zastite, to je nedaleko od statisticke razine signifikantnosti od P-0,05 ili 5% i mozes tvrdit, da, postoji mozda nekakav efekt, ali je u stvari nebitan... isto tako, nemas kontrolnu i testnu skupinu ljudi jer takvi (mozda blizanci) ne postoje, pa jedne jesi izlozia cjepivu, druge nisi, i da onda mozes kategoricki tvrdit da cjepivo smanjuje posljedice... 

 

i jos samo nesto - brojanje na razini drzave ti ne valja, jer na taj broj oboljelih i preboljelih mozes komodno dodat jos +4, asimptomatska, utvrdjeno tek naknadno antitijelima, potpuno neevidentirani igdje... a takvih je MORE! a drzava NE ZELI znat stvarne brojke jer onda to rusi smrtnost od ovog virusa, i to moguce cak i za faktor velicine... stvarne brojke iz tog razloga nikad necemo znati, samo triba bit svjestan da je na ovaj postotak smrtnosti, realna jos NIZA jer ne postoje stvarne brojke onih koji su to prebolili bez ikakve evidencije, bas kao sto ne postoji stvarna brojka umrlih OD ili SA koronom... a to su stvari koje iskljucivo RUSE smrtnost... 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Visak kaže...
MrBlc kaže...

 

Ako želimo zaustaviti virus, treba nam procijepljenost veća od 100%, a nju, to ti je valjda jasno, ne možemo postići. 

 Ne, treba nam R0 < 1

Ako je struka izračunala da je uz cjepivo s pretpostavljenom efikasnošću 93% potrebno procijepiti 70% populacije da bi R pao ispod 1, koliki postotak populacije treba procijepiti da bi R pao ispod 1 s cjepivom efikasnosti 64%?

Evo ti mala pomoć u matematici:

 

https://www.bbc.com/news/uk-57830617

 

Poprilično izoliran sustav - vojni broj na diplomatsko borbenoj misiji. Najveći kontakt je ostvaren prilikom diplomatskog dijela misije, ali u tome u pravilu sudjeluje manji broj ljudi.

 

Svi su cijepljeni s dvije doze prije početka putovanja, putovanje je počelo 23.05. (prije gotovo dva mjeseca) i sad im je buknula zaraza, imaju 100 zaraženih.

 

Koliko je takav scenarij izgledan uz R < 1?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice