Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 939.591
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
7 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

AMD Fanboyčina
Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

A šta znam, zeznuto je to malo, ja licno nemam nikakav jasan stav inace ni po pitanju korone niti po pitanju ove vakcine.

Hvala Bogu uspio sam izbjeci za sad ovaj virus kao i moja porodica, ali opet, ne bi mi bilo svjedno da im donesem to u kucu, a imao sam se priliku vakcinisati, i pritom potencijalno da im ugrozim otezam zivot na neki nacin, a to se opet moglo izbjeci.

,

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
1 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
@BlueMax - jako dobra opservacija. Trebalo nam je i više od 20 godina da skužimo da ljudi imaju teške i dugoročne posljedice od previše šećera u gaziranim pićima, kao i zbog previše soli i konzervansa u mješavinama začina i industrijski prerađenoj hrani.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
NEW_MAN kaže...

Treba sloziti zakon da ko se ne cijepi a treba lijecnicku pomoc da mu se ista i naplati. Hard core bi bilo istima uskratit pomoc pa nek crknu ali smo ljudi pa bi im trebalo pomoci pod uvjetom da im se to naplati.

 

Nema problema, ja sam prvi spreman na to, samo neka mi vise ne uzimaju novac za zdravstvo.

 

Znaci, oni meni nek ne naplacuju poreze za zdravstvo, ja sam spreman sa tim novcima platiti sam ljecenje od COVIDA.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 16:42 (kingofthenight).
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Da odgovorim na pitanje,

 

ja se osobno neću cjepiti jer nemam niti 40 godina i nisam među rizičnom skupinom. Općenito vodim dosta izoliran život bez društva tako da je mogućnost da se zarazim dosta manja nego prosjek.

 

Naravno, zalažem se da se rizične skupine što prije cjepe i njima bi trebalo prvenstveno dati cjepivo, a tek nakon njih svi drugi koji to žele.

 

 

Ipak najveći razlog što se neću (odmah) cjepiti leži u tome što će biti ogromne gužve i ne planiram sjediti u ambulanti 6 sati, čekati na red i slušati gunđanja i nervozu kod drugih ljudi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

odlični geni u familiji, ne pamtim kad je itko imao gripu ni slične bolesti, stoga odgovor je ne.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mGT kaže...

 Čovječe cjepi se nitko ti ne brani.Istražuju i Sidu godinama pa gdje smo s time ? Malo popričaj sa ljudima koji se bave izradom vakcina pa ti možda neke stvari budu jasnije,nemreš mi reć da su razvili cijepivo u 6 mjeseci i da je sigurno,prouči kako se dobivaju cjepiva i koja je sve procedura da bi isto bilo relativno ispitano/sigurno.Ako im vjeruješ na riječ samo naprijed, stani prvi u red,i to dva puta.

odlicno.

o cemu su tebe naucili ljudi koji se bave izradom cjepiva dok si intelektualno razgovarao sa njima, kad mi ih toliko preporucujes?

 

Kakve veze imaju sida i covid?

 

stvar je u tome, da vi protivnici jednostavno kenjate uvijek i redom, o cemu god da se radi.

ja sam po ovome zapravo neutralan. ako cu se morat piknut zbog posla i putovanja ili cega vec - nemam nikakvih problema sa time.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 18:43 (nixass).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Kao na sva cjepiva koja postoje ni jedno te neće zaštiti 100% uvjek nedostaje onih 1-5% što ne mora značiti hoćeli biti učinkovito i koliko vremena.Eto ja sam cijepljena protiv zaušnjaka i ostalih bolesti, pa sam jednu od tih prebolovao neznam točno kako se zove uglavnom čitav osip po tijelu dobiješ sve kao crvene male točkice, nisu vodene ospica nego se drugačije zove.A imumozacija se prima sa tom protiv zaušnjaka.Da baš kao da je jučer bilo, kad sam bio na obuci u prijem vojnu službu pojavili se zaušnjaci i ta bolest, netko je imao zaušnjaka a netko taj osip po tijelu.Da samo što zdravstvo to bolje raspolaže sa informacijama, uglavnom 93-94 godište nije dobivalo to cjepivo, zato se svako malo vraćaju te bolesti.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Aldo kaže...
BlueMax kaže...
mGT kaže...

 Upravo tako, ovo cijepivo je prebrzo razvijeno i netestirano na dugoročne možebitne posljedice.

Osim ako nisu počeli razvijati prije pandemije 

 Misliš da kad izađe nova Fanta, Vegeta ili model mobitela da su testirani na dugoročne možebitne posljedice?

Zato ću ja pričekati barem 20 godina da probam novu Fantu jer i onako nikakve koristi od nje. Za cjepivo ću razmisliti.

 po čemu je to usporedivo?

 Ni po čemu. Cjepivo me može zaštititi od bolesti dok od Fante jedino mogu postati svinja.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Već kad si kod pikanja zbog posla - neki dan je šef rekao da bi oni(firma u kojoj radim) mogli to uvest.

Samo sam rekao da se ne želim cijepit.

Sad al će mi dat otkaz(koji vjerojatno ne bi bio legalan - diskriminacija) ako to uvedu, ili će odustat - ne znam.

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Iskreno kod ovakvih tema mi postaje jako tesko procijenit na BUG forumu sto je sarkazam 

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
9 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Neću se cijepiti, niti će me itko natjerati.

Moj PC  
8 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Evo jedna objava doktora https://m.facebook.com/SreckoSladoljev/
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
1 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Izzy kaže...
BlueMax kaže...
mGT kaže...

 Upravo tako, ovo cijepivo je prebrzo razvijeno i netestirano na dugoročne možebitne posljedice.

Osim ako nisu počeli razvijati prije pandemije 

 Misliš da kad izađe nova Fanta, Vegeta ili model mobitela da su testirani na dugoročne možebitne posljedice?

Zato ću ja pričekati barem 20 godina da probam novu Fantu jer i onako nikakve koristi od nje. Za cjepivo ću razmisliti.

 Koji je tebi? Zašto se cjepiva inače razvijaju 10-tak godina? Ajmo, odgovori!

 Ajmo, odgovaram!

Prvo, nikad u istraživanje niti jednog lijeka ili cjepiva nije uloženo više resursa, financijskih i ljudskih.

Drugo, ovo je cjepivo za vrstu gripe. Cjepiva za različite vrste gripe se ne razvijaju 10tak godina već se postojeće cjepivo prilagođava ciljanom soju gripe. Dakle ono što je razvijano deset ili sto godina, to se i dalje koristi. Ako danas razvijaš novi automobil to ne znači da krećeš od nule i moraš prvo izmisliti kotač. Citroen je u razvoj svojih automobila utrošio 100 godina i donijeli su ogroman broj inovacija u industriju. Tesla je samo to preuzela, dodala pogon stariji od dizelskog ili benzinskog i u godinu dana razvila automobil bolji od bilo kojeg Citroena ikad.

1 godina istraživanja danas više spoznaja donosi nego 10 godina istraživanja prije 20 godina.

 

Što su to dugoročne i možebitne posljedice? Jel to nastaje točno nakon 10 godina? Ili postoji mogućnost da nastanu nakon 15, 20...? Ako lijek testiraš na ljudima 10 godina i dobiješ zadovoljavajući rezultat onda si dokazao što? Samo da u periodu od 10 godina lijek ne izaziva posljedice a ne da on dugoročno nije štetan.

Da se s cjepivom za koleru čekalo 10 godina vjerojatno se ne bi imalo kome davati. To cjepivo (ovo moderno) ima učinkovitost 85% u prvih 6 mjeseci, 50-60% nakon šest mjeseci. Nakon par godina učinkovitost skoro pa nema.

Ljudi se svakodnevno trpaju raznim supstancijama za koje ne postoji nikakva garancija da ti za godinu dana neće narsti rogovi i rep a istovremeno drobe gluposti o stvarima koje ne razumiju.

 

Onima koji se ne žele cijepiti treba uskratiti bilo kakvu pomoć medicine jer se opasnost krije u njima a ne u cjepivima.

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
nixass kaže...
mGT kaže...
PESfanCRO kaže...
NEW_MAN kaže...

Cijepil se budem ono valjda prvi dan kad postane dostupno. Odma i bez razmisljanja. Djecu smo cijepili sa svime i svacime ali ih ne mislim cijepiti protiv corone. Jos su mali i sansa da im se nekaj desi je manja nego da ih auto pogazi dok se igraju na dvoristu. Kad odrastu mogu sami birat a do onda se nadam ne bude vise corone u opticaju.

Ovaj virus osim kaj je za odredene skupine ljudi smrtonosan on je i ubojica ekonomije. Ne ocekujem da bude me virus ubio ali smrdit doma dva tjedna nije opcija. Osim toga za trajanja ovog sranja ne mogu posjetit starce niti oni mogu k nama. Baka mi lezi u bolnici sa upalom pluca koju je popusila zahvaljujuci coroni i cekamo da nam jave da ju dojdemo pokopati. Sirota bude umrla sama i ne mogu je vidjeti niti sam je vidio zadnjih deset mjeseci! Ako nista drugo cijepio bih se samo zato da budem uz baku da ne umre sama okruzena ljudima u maskama i odvojena od ostatka svijeta.

Treba sloziti zakon da ko se ne cijepi a treba lijecnicku pomoc da mu se ista i naplati. Hard core bi bilo istima uskratit pomoc pa nek crknu ali smo ljudi pa bi im trebalo pomoci pod uvjetom da im se to naplati.

 Čovječe kaj je tebi?? Ljudi praktički cijeli život izdvajaju za zdravstvo (uzima im se od plaće, plaćaju dopunsko, participaciju ako nemaju dopunsko...) i ti bi im sad još naplatio liječnićku pomoć ako se neće cijepit s cjepivom čije se ni kratkoročne nuspojave u potpunosti ne znaju a kamoli dugoročne (nakon dvije, tri, pet godina i više). Ti se slobodno cijepi, to je tvoj izbor, ali dopusti i drugima da odaberu suprotno i da ih se ne kazni zbog toga. Ovo ne znači da sam antivakser, čak sam i sestri savjetovao da cijepi kćer (moju nećakinju) protiv HPV-a prošle godine (kad se poteglo to pitanje u školi, ali tu se radilo o cjepivu koje je u opticaju već 10-ak i više godina).

 Upravo tako, ovo cijepivo je prebrzo razvijeno i netestirano na dugoročne možebitne posljedice.

Osim ako nisu počeli razvijati prije pandemije 

sto je dugorocno?

 

covjece korona virusi se istrazuju desetljecima.

poprilicno sam siguran da imaju dobru bazu za razvoj lijekova protiv ovoga i da se odredjene stvari mogu fast track-at.

usput mi mozes poslati jutubu kanal ili fejsbuk grupu di lijepo educiraju o prebrzom razvoju.

kad si strucnjak, sto bi tebi bio dovoljno dugi razvoj?

 Dugoročno - po meni barem dvije, tri godine pa naviše kao što sam i napisao.
Nisam stručnjak, al znam da je recimo protiv Pfizer-a (čije nam cjepivo prvo stiže) podignuto mnogo tužbi (mnogo ih je odbačeno, ali u mnogim slučajevima su tužbe i prošle i Pfizer se nagodio pristavši platiti milionske/bilionske iznose).
A i sama činjenica da se ograđuju (ne možeš ih tužit) od možebitnih nuspojava mi nimalo ne ulijeva sigurnost.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
dreadmoore kaže...

 To je onaj koji je bio na čelu imunološkog zavoda? Ne sjećam se da je tada govorio protiv cjepiva. Šarlatan i ovisnik o medijskoj pažnji. Na jednu takvu objavu "doktora" ja ću ti ovdje staviti 10 objava eminentnih znanstvenika iz struke. No naravno, tebi je ovaj "doktor" doktor a ovi drugi to nisu. Nek bude slobodan dokazati vezu između cjepiva i autizma pa nek argumentirano priča. Najjače su ove što su u životu i trudnoći pile, pušile i drogirale se a sad im je cjepivo krivo što imaju autistično dijete. Najlakše je krivicu svaliti na drugoga ili izmisliti kakvog boga.

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
PESfanCRO kaže...

 Dugoročno - po meni barem dvije, tri godine pa naviše kao što sam i napisao.
Nisam stručnjak, al znam da je recimo protiv Pfizer-a (čije nam cjepivo prvo stiže) podignuto mnogo tužbi (mnogo ih je odbačeno, ali u mnogim slučajevima su tužbe i prošle i Pfizer se nagodio pristavši platiti milionske/bilionske iznose).
A i sama činjenica da se ograđuju (ne možeš ih tužit) od možebitnih nuspojava mi nimalo ne ulijeva sigurnost.

 Normalno da ne ulijeva sigurnost no bi li ti cijelo svoje poslovanje stavio na rizik zbog jedne greške.

Nije mi jasan ovaj boldani dio.

A jel ti ovakvo stanje u Hrvatskoj ulijeva sigurnost?

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
Izzy kaže...
BlueMax kaže...
mGT kaže...

 Upravo tako, ovo cijepivo je prebrzo razvijeno i netestirano na dugoročne možebitne posljedice.

Osim ako nisu počeli razvijati prije pandemije 

 Misliš da kad izađe nova Fanta, Vegeta ili model mobitela da su testirani na dugoročne možebitne posljedice?

Zato ću ja pričekati barem 20 godina da probam novu Fantu jer i onako nikakve koristi od nje. Za cjepivo ću razmisliti.

 Koji je tebi? Zašto se cjepiva inače razvijaju 10-tak godina? Ajmo, odgovori!

 Ajmo, odgovaram!

Prvo, nikad u istraživanje niti jednog lijeka ili cjepiva nije uloženo više resursa, financijskih i ljudskih.

Drugo, ovo je cjepivo za vrstu gripe. Cjepiva za različite vrste gripe se ne razvijaju 10tak godina već se postojeće cjepivo prilagođava ciljanom soju gripe. Dakle ono što je razvijano deset ili sto godina, to se i dalje koristi. Ako danas razvijaš novi automobil to ne znači da krećeš od nule i moraš prvo izmisliti kotač. Citroen je u razvoj svojih automobila utrošio 100 godina i donijeli su ogroman broj inovacija u industriju. Tesla je samo to preuzela, dodala pogon stariji od dizelskog ili benzinskog i u godinu dana razvila automobil bolji od bilo kojeg Citroena ikad.

1 godina istraživanja danas više spoznaja donosi nego 10 godina istraživanja prije 20 godina.

 

Što su to dugoročne i možebitne posljedice? Jel to nastaje točno nakon 10 godina? Ili postoji mogućnost da nastanu nakon 15, 20...? Ako lijek testiraš na ljudima 10 godina i dobiješ zadovoljavajući rezultat onda si dokazao što? Samo da u periodu od 10 godina lijek ne izaziva posljedice a ne da on dugoročno nije štetan.

Da se s cjepivom za koleru čekalo 10 godina vjerojatno se ne bi imalo kome davati. To cjepivo (ovo moderno) ima učinkovitost 85% u prvih 6 mjeseci, 50-60% nakon šest mjeseci. Nakon par godina učinkovitost skoro pa nema.

Ljudi se svakodnevno trpaju raznim supstancijama za koje ne postoji nikakva garancija da ti za godinu dana neće narsti rogovi i rep a istovremeno drobe gluposti o stvarima koje ne razumiju.

 

Onima koji se ne žele cijepiti treba uskratiti bilo kakvu pomoć medicine jer se opasnost krije u njima a ne u cjepivima.

 Nema problema, nek mi onda prestanu uzimat za zdravstvo, a kad ću se trebat liječit onda bum išel kod privatnika (oni me ne budu odbili). I ovak i onak za hrpu stvari ak nećeš/ne možeš čekat mjesecima pa i više moraš otić privatniku i platit.

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

sraćko je obični šarlatan

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
BlueMax kaže...
PESfanCRO kaže...

 Dugoročno - po meni barem dvije, tri godine pa naviše kao što sam i napisao.
Nisam stručnjak, al znam da je recimo protiv Pfizer-a (čije nam cjepivo prvo stiže) podignuto mnogo tužbi (mnogo ih je odbačeno, ali u mnogim slučajevima su tužbe i prošle i Pfizer se nagodio pristavši platiti milionske/bilionske iznose).
A i sama činjenica da se ograđuju (ne možeš ih tužit) od možebitnih nuspojava mi nimalo ne ulijeva sigurnost.

 Normalno da ne ulijeva sigurnost no bi li ti cijelo svoje poslovanje stavio na rizik zbog jedne greške.

Nije mi jasan ovaj boldani dio.

A jel ti ovakvo stanje u Hrvatskoj ulijeva sigurnost?

 Šta ti nije jasno kod ovog boldanog??
https://www.drugwatch.com/manufacturers/pfizer/
https://www.independent.co.uk/news/health/coronavirus-pfizer-vaccine-legal-indemnity-safety-ministers-b1765124.html

 

7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja se ne planiram cijepiti, tko hoće slobodno.

Ali isto tako molim te ljude da me ne prisiljavaju na cijepljenje.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
Čim bude dostupno za opću populaciju cijepim se. Da se više ne zamaram, dok stojim u redu u dućanu, tko od ovih 10 što kašlje ima koronu. I da napokon neku normalu osjetimo.

 not so fast, gringo! cijepljenje ide na principu fate/hase: dvaput je dvaput, s time da je razmak nekoliko tjedana. pretpostavljam da "dvostruko šivano bolje drži". šalji squaw u dućan, u međuvremenu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 a propos igle te straha, a bogami i panike: dao sam krv 80 puta + pitajboga koliko puta bio na plazmaferezi (plaćao studij tako) ali moj frend zubar (stariji 6 godina od mene) pada iz nesvjesti u nesvjest kad spazi iglu. čak je za svoje pacijente nabavio hipodermički anestezijski sustav (nekakva blesava fora koju ti tutne u labrnju pa se čuje pšššššššššš i voila! - nemre fulat živac tak, navodno) jer nikome nije uspio dati 'nekciju bez "incidenta". vuduom se nikad nije bavio a i od akupunkture zazire sveudilj. a nagovaram ga da je jedini način "suočavanje sa svojim strasima". no ne da se, lukavac. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
bloodborne kaže...

Neću se cijepiti, niti će me itko natjerati.

 Đabe ti je to. Relevantni stručnjaci poput Dr.Alis Marić su potvrdili da ćip ide i ako se ne cijepiš. Dakle, ti se ne cijepiš ja "ovca" da - dođem ti u tramvaj i uvalim ti čip preko patike.

 

I onda si pod Gejcovom čizmom. Samo ti upiše u prompt - cd "određena bolest" i Bloodborne ode na bolovanje.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 23:39 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Običnu gripu nazvali korona, sad izmislili neki lijek, uh ostatak znate.. Geld, money, PARE..

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
1 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

@BlueMax: A da tim ljudima onda vratimo i uplaćene doprinose za zdravstveno osiguranje, ili bar da ih oslobodimo budućeg plaćanja?

 

Inače, zdravstveni sam djelatnik, sva kalendarska cijepiva primio i ja i moja djeca, čak i cijepiva izvan kalendara sam im dao poput cijepiva za Rotavirus. Cijepim se redovno protiv gripe, a zbog profesije primio i Hepatitis B cijepivo. 

Smatram cijepivo pored antibiotika najvažnijim ljudskim postignućem na polju medicine, ništa drugo nije ni blizu. 

Ali ovo cjepivo protiv novinarskog virusa ću definitivno preskočiti, nisam rizična skupina, a samo cijepivo zbog utrke smatram da će prebrzo biti izbačeno na tržište, a ja ne želim biti ničija korisna budala. Tko voli nek izvoli, možda za godinu dvije kad se cjepivo pokaže učinkovito i sigurno, sada ne.

 

P. S. Srećko Sladoljev je budala. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 19:41 (Volos).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Izzy kaže...

 Koji je tebi? Zašto se cjepiva inače razvijaju 10-tak godina? Ajmo, odgovori!

 Razvijaju se 10 godina jer se 9 potroši na čekanje. Čekanje da se odobre novci za istraživanje, čekanje na razne dozvole, čekanje da se prikupi dovoljan broj dobrovoljaca za testiranje...
A i kod ovog cjepiva nisu kretali od nule nego su samo nastavili gdje su stali sa cjepivom za SARS.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
x18x05x kaže...

Običnu gripu nazvali korona, sad izmislili neki lijek, uh ostatak znate.. Geld, money, PARE..

 Imao sam gripe više puta, uključujući i svinjsku ali ni zbog jedne nisam završio na šest tjedana bolovanja kao zbog korne. Sve sam ih odradio, samo sam zbog svinjske bio tjedan dana na bolovanju. Ni zbog jedne gripe ne ostaneš bez oksa i mirisa, ni kod jedne gripe nisam dobio tešku upalu sinusa, upalu uha, izgubio 50 % čujnosti na to uho, 

kašljao skoro do gušenja, kašljem i šest tjedana iza, ni iza jedne gripe nakon tjedan dana nisam osjećao opći umor kao zbog korone, od koje sam tjednima spavao barem desetak sati dnevno. Dovoljno je bilo pogledati nešto na TV-u i to bi me umorilo pa spavnac par sati. Ni od jedne gripe se nisam ovako sporo opravljao.

Nadam se da ti ni itko tebi blizak neće imati po svemu blaže simtome kakve sam imao ja. O teškim simpomima za koje uvijek postoji realna opasnost, pa ti stvaraju dodatnu nervozu ne moram nio govoriti.

 

Kad kažeš da je to obična gripa, ako si ozbiljan, vrijeđaš sve koji su se mučili sa ovim virusom ili se muče.

14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja nisam nikad ni rekao da je cjepivo krivo za autizam niti se drzim te teze. Većina ljudi se hvata za tu slamčicu zato i jest ovako pun svijet teotičara zavjere i ravno zemljaša.

 

A da vjerujem da je korona dosla od šišmiša baš i ne ovo je netko dobro i smišljeno napravio a sad trlja ruke zbog cijepiva.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2020 19:48 (dreadmoore).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice