Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 950.799
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
14 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

zar antivaxeri nisu protivnici cijepljenja, samo ime kaže...

a vidi onoga, cjepivo je super al' cijepit ću se kad cijepljenje postane obavezno, wtf?!

pa buntovništvo iz tupih razloga... neću se cijepiti jer hdz, kmek

 Gle, ajmo ti i ja iz ove teme. Nema smisla gubiti vrijeme, a meni osobno je prestalo biti zabavno. Očito odustao Visak itd. Neka pišu svoje razloge koliko žele. Zaželjeti sreću onima koji će se cijepiti da nemaju teže nuspojave, i onima koji se neće da sve prođe u najboljem redu kroz pandemiju.

 

Za kraj, tko se želi cijepiti neka se cijepi, tko ne želi, nije obavezno. Višak cjepiva koje smo teško dobili HR treba donirati onima koji se žele cijepiti, u Indiju, Afriku itd. Sirotinji koja si to ne može priuštiti, da ne propadne.

Ova zima će očito i opet biti problem, jebiga. Moguće i sezona opet završi prije vremena, jebiga. Novi dugovi za zadržavanje radnih mjesta, jebiga.

Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nam nekak ne bu.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Jesu, antivaxeri su protivnici cijepljenja,

nisam protivnik cijepljenja, ali se neću cijepiti. Razlog: n/a

I legalist sam pa ako bude obavezno, neću pravit problema, nego ću se cijepiti.

Nisam napravio ništa loše, i nema osnove za osuđivanje.

 pa nigdje nije propisano da pišeš po forumu, npr., a ti svejedno pišeš i to besmislice, imo, zašto?

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Čitati s razumijevanjem:

Nigdje nisam rekao da radim samo obavezne stvari.

Imam slobodu odabrati hoću li se cijepiti.



Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 10:19 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Čitati s razumijevanjem:

Nigdje nisam rekao da radim samo obavezne stvari.


 pa šta te onda spriječava da se neobavezno cijepiš? n/a?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ništa me ne spriječava.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 10:27 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Apsolutno ništa.

 ah, tek sad sam skontao, nakon edita, imaš veću slobodu ukoliko se ne cijepiš, a ja više nemam mogućnost izbora jer sam se već cijepio, šmrc, a što je s ostalim slobodama koje proizilaze s covid putovnicama? sada si dakle ipak manje slobodan

 

jel' to?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ne, nemam razlog

Danas nisam pojeo jagode, zašto?

Nemam razlog zašto nisam.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 10:36 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Ne, nemam razlog

a kume te i mole po televizijama, altruizam, zdravlje, misli na druge i sebe... to isto ništa?

 

edit:

ok, sorry što sam dosadan, više te ništa neću pitati

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 10:40 (Louis Pluto).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Da, mole me svašta, da kupim proizvode , uložim pare na burzi, uzmem kredit, kupim čaj Chang shlang za zdravlje, da doniram pare za kravatu oko Hrvatske i svašta nešto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 11:02 (Theophilus Ruy).
 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
forumaš kaže...
McFly333 kaže...

Hoću li se cijepiti? NEEEE

Ni da mi pištolj prislove na glavu.

Da li sam antivakser?

NEEE.

Primio sam više cijepiva u svom životu čak i ono u vojsci koje je izašlo

u medijima gdje su na kraju priznali da smo bili pokusni kunići.

Nitko nije odgovarao jer je bilo obavezno a posljedice kroz život se još ne znaju.Inače mi je štitnjača otišla(hašimoto) pa eto tko zna.

Zašto neću primiti cijepivo pa eto prvi razlog je zato što obiteljski lječnici to ne rade Već su cjepljenja organizirana masovno.Drugo zato što Vlast koja nas 30.godina krade uvjerava da je ovo super.I treće zato što sam vjernik kršćanin i što vjerujem u život viječni i ako me Corona ili bilo koja bolest uzme neću se bojati već slaviti jer taj dan prestaje patnja i počinje nov život.Svi ostali koji se boje smrti i cijepe se su prikriveni vjernici sluge svjetlonoše i to je fakt.Eto ako to nisu dovoljni razlozi za prosječno intiligentnog čovjeka onda ne znam što je.

 Pa ti onda ne slušaš svog oca!

 

Sastali se Bozanić i Capakova zamjenica, opisala mu je plan borbe protiv korone - Index.hr

 

Koji te pozvao na cijepljnje. A glvni otac radi isto

 

Papa na Uskrs pozvao na ubrzavanje cijepljenja i "skandaloznima" nazvao izdvajanja za naoružanje u vrijeme pandemije - Novi list

 

A kaj je rekoa Bog? Oca se slušati mora!

 

 

- čekaj ... što sad koristiš vjerske argumente? zastupaš li argument vjere, kao vjernik? Može li vjera biti kriterij ili znanost-struka?

- neovisno, vjera je osobni izbor, sloboda.. tj ako si vjernik to je tvoja stvar, nije argument, ako nisi, još manje ti to može biti argument.

- argumetn može i mora biti struka, znanost, interesi svih, dok riječ svih uključuje i pojedinca, osobu, ne krdo ispred pojedinca što je povijesno višestruko objašnjeno zašto je loše.

- ja pozivam ljude na cijepljenje.. no protiv sam ovog što se sad radi, zabrane, prisile uz probleme elementarne logike.

- jel zrče rizik? zašto se zrče otvara? hoće li kao posljedica biti više zaraženih? .. tko to ne zna ili ne može izračunati? Odnosno, zna se, interes lokalnih drogdilera je iznad interesa osobe-čovjeka ili društva..

- imamo li koju snimku zrča u naslovima ovih dana, dok imamo antivaxere.. što misliš gdje treba biti fokus ako gledamo virus?

- imaju li partijaneri na zrču propusnicu? kontrola, distanca itd?

 

Drazen99 kaže...
Izzy kaže...

 

 

Kako su već ljudi primjetili, kada se čovjek osjeća ugroženo, on sam traži pomoć i spas. A ovdje već 16 mjeseci mediji ponavljaju iz dana u dan da je bolest iznimno opasna. Muljaža i pretjerivanje, ništa drugo.

 

 

 a ti nisi čuo (bilo je u medijima i na ovoj temi)  da je zbog korone proglašena PANDEMIJA na globalnoj odn. svjetskoj razini.

 

nemamo više prava koja smo imali prije PANDEMIJE

 

osobitost svake zemlje je kakve mjere će preduzeti.

 

"zločeste ljude" su kinezi zatvarali u stanove i zavarivali im vrata ... 

 

u evropi je med i mlijeko.

 -ako nisi primijetio, pandemija je službeno gotova, nema.. npr slovenija prije par tjedana proglasila. Pandemija da bi bila pandemija, mora biti globalna, broj zaraženih-oboljelih pada, stanje je ok, cjepivo je tu.. pandemije sad nema.

-ako nema pandemije, nema ni uvjeta postojanja kriznog stožera, mjera. .. tj po tom kriteriju je otvoreno zrče recimo kao i granice, no mjere ostaju, kontradiktorno.

 

 

*

- najgori dio priče, nevina osoba, zdrava, ima ograničeno kretanje, slobodu. Definicija zatvora je ograničena sloboda kretanja.

- već su krenule reakcije, no sezona krastavaca + medijsko pumpanje koje to mora zamaskirati-prikriti drugim naslovima.. no već ima reakcija, npr 'zdravstvo mora biti dostupno SVIMA'.

(nadam se da ne treba objašnjavati?) .. tj zabrana ulaska u javne institucije kao bolnice, što najavljuje stožer-vlada.. no dok se to zaustavi recimo ustavnim/vrhovnim sudom ako žele mogu bilo što a to je problem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Niti jednu osobu, ukljucujuci sebe, nisam cuo da je branila nekom da se cjepi ili ga nagovarala da se ne cijepi. Štoviše, drugima koji su nesigurni savjetujem da se cijepe, ne zelim utjecat na necje zdravlje sa svojim "neslužbenim" mišljenjem. Tako da, mislim da su "antivakseri" puno tolerantniji, jer sloboda pojedinca je da odabere hoce li se cijepiti ili ne, i kao sto ja nebi trebao srat drugima da se ne cijepe, tako ocekujem i da se mene tretira oko moje odluke.

Zaraznost sa cjepivom je itekako moguca, a sad one fore u "da zarazno je al... slabije" ne vjerujem. No dobro tu se vjerojatno ne slažemo i imamo pravo na to.


EDIT: No nakon ovog videa sam se ipak predomislio, cijepit cu se

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 12:57 (D3lBoy).
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Niti jednu osobu, ukljucujuci sebe, nisam cuo da je branila nekom da se cjepi ili ga nagovarala da se ne cijepi. Štoviše, drugima koji su nesigurni savjetujem da se cijepe, ne zelim utjecat na necje zdravlje sa svojim "neslužbenim" mišljenjem. Tako da, mislim da su "antivakseri" puno tolerantniji, jer sloboda pojedinca je da odabere hoce li se cijepiti ili ne, i kao sto ja nebi trebao srat drugima da se ne cijepe, tako ocekujem i da se mene tretira oko moje odluke.

Zaraznost sa cjepivom je itekako moguca, a sad one fore u "da zarazno je al... slabije" ne vjerujem. No dobro tu se vjerojatno ne slažemo i imamo pravo na to.

 to čuo znači ušima?

ne misliš na napisano po netu kao izgovoreno?

 

a je, tako ni ja nisam nikad lošu riječ čuo za moje sudjelovanje u ratu, ali kad pročitam razna mišljenja iza anonimnih profila zabrinem se da će nas linčovati. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Da, mole me svašta, da kupim proizvode , uložim pare na burzi, uzmem kredit, kupim čaj Chang shlang za zdravlje, da doniram pare za kravatu oko Hrvatske i svašta nešto.

nastavi molim, on topic...

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

danas u 17:00 me čeka druga doza zenice, ako sve bude ok za 14 dana zenica-sarajevo-jadran. 😀

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...
D3lBoy kaže...

Niti jednu osobu, ukljucujuci sebe, nisam cuo da je branila nekom da se cjepi ili ga nagovarala da se ne cijepi. Štoviše, drugima koji su nesigurni savjetujem da se cijepe, ne zelim utjecat na necje zdravlje sa svojim "neslužbenim" mišljenjem. Tako da, mislim da su "antivakseri" puno tolerantniji, jer sloboda pojedinca je da odabere hoce li se cijepiti ili ne, i kao sto ja nebi trebao srat drugima da se ne cijepe, tako ocekujem i da se mene tretira oko moje odluke.

Zaraznost sa cjepivom je itekako moguca, a sad one fore u "da zarazno je al... slabije" ne vjerujem. No dobro tu se vjerojatno ne slažemo i imamo pravo na to.

 da, ja isto savjetujem da se cijepiš jer si nesiguran, imo...

 smatram da si autističan za svoje okruženje pa bi bilo bolje da posjetiš psihologa prije nego se upustiš u razgovor... mogao bi osjetiti radost života, susret s ljudima i eventualno dionizijske svečanosti pune života i radosti življenja uz vino i razvrat, koji nas očekuju nakon imunizacije krda i rješavanja pandemije... ovako si se usitnio, ne habaš družicu i sav si stisnut, ne bi li bilo bolje drugačije

 
Okej, i sada nakon 10 + postova koje si napisao, da te pitam: Imas li ista pametnoga za dodati a da je vezano uz temu?
Ocito je da si uzeo njega na pik, vrijedjas ga na osobnoj razini zadnje 2 stranice ove teme, jer ocito nisi kalibar za temu pa ne znas srociti nesto pametno i argumentirano pa posezes za ovakvim postovima.
Jos jednom kazem, nije mi jasno zasto je ovo dozvoljeno od strane admina. Bilo je i onih koji su imali "antivaxerske" stavove pa su bili protjerani/sankcionirani nakon ovakvih ispada (s punim pravom), no ocito je da kriterij nije jednak za sve.

Try and fail, but never fail to try.
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Niti jednu osobu, ukljucujuci sebe, nisam cuo da je branila nekom da se cjepi ili ga nagovarala da se ne cijepi. Štoviše, drugima koji su nesigurni savjetujem da se cijepe, ne zelim utjecat na necje zdravlje sa svojim "neslužbenim" mišljenjem. Tako da, mislim da su "antivakseri" puno tolerantniji, jer sloboda pojedinca je da odabere hoce li se cijepiti ili ne, i kao sto ja nebi trebao srat drugima da se ne cijepe, tako ocekujem i da se mene tretira oko moje odluke.

Zaraznost sa cjepivom je itekako moguca, a sad one fore u "da zarazno je al... slabije" ne vjerujem. No dobro tu se vjerojatno ne slažemo i imamo pravo na to.


EDIT: No nakon ovog videa sam se ipak predomislio, cijepit cu se

 

Sorry, al vakseri su svakako tolerantniji, jer da nisu antivaksera ne bi ni bilo. Antivakser je default state of mind, nije potreban nikakav trud za biti antivakser.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 14:49 (Bitanga).
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

 
Okej, i sada nakon 10 + postova koje si napisao, da te pitam: Imas li ista pametnoga za dodati a da je vezano uz temu?
Ocito je da si uzeo njega na pik, vrijedjas ga na osobnoj razini zadnje 2 stranice ove teme, jer ocito nisi kalibar za temu pa ne znas srociti nesto pametno i argumentirano pa posezes za ovakvim postovima.
Jos jednom kazem, nije mi jasno zasto je ovo dozvoljeno od strane admina. Bilo je i onih koji su imali "antivaxerske" stavove pa su bili protjerani/sankcionirani nakon ovakvih ispada (s punim pravom), no ocito je da kriterij nije jednak za sve.

Ma pusti, pre dosadno mu je, baita me al ne peca

Bitanga kaže...

 

Sorry, al vakseri su svakako tolerantniji, jer da nisu antivaksera ne bi ni bilo. Antivakser je default state of mind, nije potreban nikakav trud za biti antivakser.

Tolerantniji u kojem smislu? Tolerantniji prema autoritativnoj narativi? To svakako. No prema drugim ljudima? Nebi reko, jer ponavljam, ja nikog ne forsam da se ne cijepi, dok se mene forsa da se cijepim. Tesko mi je izvuc toleranciju u tome.

Battlelog: D3lBoy-00
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...
Louis Pluto kaže...
D3lBoy kaže...

Niti jednu osobu, ukljucujuci sebe, nisam cuo da je branila nekom da se cjepi ili ga nagovarala da se ne cijepi. Štoviše, drugima koji su nesigurni savjetujem da se cijepe, ne zelim utjecat na necje zdravlje sa svojim "neslužbenim" mišljenjem. Tako da, mislim da su "antivakseri" puno tolerantniji, jer sloboda pojedinca je da odabere hoce li se cijepiti ili ne, i kao sto ja nebi trebao srat drugima da se ne cijepe, tako ocekujem i da se mene tretira oko moje odluke.

Zaraznost sa cjepivom je itekako moguca, a sad one fore u "da zarazno je al... slabije" ne vjerujem. No dobro tu se vjerojatno ne slažemo i imamo pravo na to.

 da, ja isto savjetujem da se cijepiš jer si nesiguran, imo...

 smatram da si autističan za svoje okruženje pa bi bilo bolje da posjetiš psihologa prije nego se upustiš u razgovor... mogao bi osjetiti radost života, susret s ljudima i eventualno dionizijske svečanosti pune života i radosti življenja uz vino i razvrat, koji nas očekuju nakon imunizacije krda i rješavanja pandemije... ovako si se usitnio, ne habaš družicu i sav si stisnut, ne bi li bilo bolje drugačije

 
Okej, i sada nakon 10 + postova koje si napisao, da te pitam: Imas li ista pametnoga za dodati a da je vezano uz temu?
Ocito je da si uzeo njega na pik, vrijedjas ga na osobnoj razini zadnje 2 stranice ove teme, jer ocito nisi kalibar za temu pa ne znas srociti nesto pametno i argumentirano pa posezes za ovakvim postovima.
Jos jednom kazem, nije mi jasno zasto je ovo dozvoljeno od strane admina. Bilo je i onih koji su imali "antivaxerske" stavove pa su bili protjerani/sankcionirani nakon ovakvih ispada (s punim pravom), no ocito je da kriterij nije jednak za sve.

 imam, cijepi se, to ti je najpametnije

gdje sam ikoga uvrijedio, ne piydi bez veze, čovjek izlaže osobne preference i na to se referiram, neću na nešto treće, moji argumenti stoje, možda nekonvencionalno ali nije da ne stoje, subjekt na subjekt

 

D3lBoy kaže...
Ma pusti, pre dosadno mu je, baita me al ne peca

 bilo bi lijepo vidjeti čovječje osjećaje, pecam na njih pa imaš prilike uloviti se, za sad mi ne ide, možda da bacim glistu...

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 15:04 (Louis Pluto).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Meni nije jasno, što cjepivo nije obavezno, nego se išlo u kmečanje :"antivakseri krivi za ovo, krivi za ono, sezona će podbacit, kukulele"
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 15:06 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Jer te ustavno nitko ne moze natjerat na to, bar ne u EU. Pa nasi igraju na tehnicki korektno onako pravo šupački, pa gle nismo ti zabranili tehnicki, sam sto nemos nist. I onda moraju igrat na tako sijanje straha i panike

Battlelog: D3lBoy-00
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kako ne može? pa obavezna su neka druga cjepiva.

U Hrvatskoj su obvezna cjepiva protiv 11 bolesti poput tuberkuloze

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 15:16 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Meni nije jasno, što cjepivo nije obavezno, nego se išlo u kmečanje :"antivakseri krivi za ovo, krivi za ono, sezona će podbacit, kme"

 pa kako bi preživjeli cetinskog? čovjek bi raspao državu svojom inteligencijom...

15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Tolerantniji u kojem smislu? Tolerantniji prema autoritativnoj narativi? To svakako. No prema drugim ljudima? Nebi reko, jer ponavljam, ja nikog ne forsam da se ne cijepi, dok se mene forsa da se cijepim. Tesko mi je izvuc toleranciju u tome.

 

Cijelo društvo je koncipirano na autoritativnoj naravi, jer da nije, ne bi funkcioniralo. Zvalo bi se anarhija.

A teško ti je izvuć toleranciju jer gledaš jednostrano. Po čemu je to točno antivakser tolerantan? To je isključiva sebičnost.

 

Ti nikog ne forsaš ni da se cijepi ni da se ne cijepi. Kod ogromne zarazne bolesti? To nije tolerancija. To je ignorancija.

Jel tak i djetetu poslije sranja i pišanja toleriraš da ne opere ruke?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 15:19 (Bitanga).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Možda jer cjepiva nema za sve.
Možda jer nam treba Pedro za krizu koja dolazi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 15:23 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
Možda jer cjepiva nema za sve.
Možda jer nam treba Pedro za krizu koja dolazi.

 antivax program nam treba, naši ljudi su uvijek protiv, sad tek shvaćam, čudi da kod ruralaca gdje hdz odnosi mozak baš suprotno... tko je gdje i kako lud, niš mi ni jasno, n/a

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
nagađam, zašto ovo nije obvezno a 11 drugih cjepiva je obvezno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 15:43 (Theophilus Ruy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Theophilus Ruy kaže...
nagađam, niš meni nije jasno, zašto ovo nije obavezno a 11 drugih cjepiva je obavezno.

ja bi isto, ali društvene mreže, kretenizam, prava za društveno samostojeće, cetinski, vijesti iz šupka, e baš neću, hdz i gomile nevalidnih i poluvalidnih gluposti, + n/a

2 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Gle ovo 3061 osoba u hrvatskoj se cijepila nepoznatim cjepivom.

https://vaccinetracker.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#distribution-tab


"To nisu čista posla" 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 16:35 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kad kažem ljudima da se nisam cijepio jer se ne bojim corone, mlad sam zdrav i stvarno su minimalne šanse da mi išta bude od nje, dočeka me kao herbalife automatic response: "cijepiš se zbog drugih, a ne zbog sebe". Onda pitam, a zašto se vi ne cijepite protiv gripe, ne zbog sebe, nego zbog drugih po koje može biti pogubna, je da nije opasna kao korona, ali i dalje svake godine ljudi umru od gripe, taj broj bi se, zajedno s brojem ljudi koji završi ili doma ili u bolnici na liječenju, mogao smanjiti većim brojem cijepljenih ljudi, uglavnom se tu rasprava pretvori u zajebanciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.7.2021 16:51 (Hazar).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja sam, sto se cijepljenja tice, za fasizam!

Ne znam, vi zagovornici slobode, sto je to toliko vazno u slobodi?

Zasto je ta osobna sloboda alfa i omega svih vrijednosti?

Ona ionako ne moze biti apsolutna. Gdje joj vi stavljate kraj?

 

Ja vjerujem u slobodu - naravno.

 

No taj slobodan "izbor", cijepiti se ili ne...to je tako nebitna sloboda.

Od svih sloboda koje smo zrtvovali da imamo ovo sto zovemo civilizacijom, i sve slobode koje cemo tek zrtvovati...ova se cini tako beznacajno i razvikano.

 

Cinjenica jest da postoji novi virus, ekstremno zarazan i stetan za drustvo.
Makar ubija u malom postotku, buduci da je jako zarazan ipak ubije puno ljudi.

Makar ubija u malom postotku, u puno vecem postotku ostavlja mozda i trajne posljedice na puno veci postotak stanovnistva.

Makar ubija u malom postotku, ako ju ne sprijecimo, sredstva i druge slobode koje cemo morati zrtvovati u buducnosti su beskonacne.

 

Ne zelimo zrtvovati tu malu slobodu, da nas se malo pikne pikicom kao sto su vec ne znam ni sam koliko puta do sada.

Jer da tu malu slobodu zrtvujemo, ili malo svog vremena da se odemo cijepiti, ne bi morali u buducnosti druge slobode zrtvovati.

Mozda ce mi ostati sloboda da to biram, ali nece biti mojih omiljenih birtija, koncerata, sajmova, kvizova, kava, klubova, restorana...

Ja ne zelim biti slobodan u pecini, ja zelim da civilizacija nastavi sto zdravije.

Ne zelim da civilizacija bude svake godine opterecena za trilijune dolara, milijune pogodenih i potencijalno upropastenih zivota...

 

Jer ako ne rijesimo virus, postoji mogucnost da ce on ostati sa nama, kao i gripa.

A razmislimo, koliko takvih virusa civilizacija moze podnijeti, ekonomski, drustveno?

Zasto zelimo igrati na nightmare mode-u, kao da hard nije dovoljan?

 

Jedna pikica...

 

A ljudi se protiv te jedne pikice bune, dizu transparente, spremni su za boj u obranu od te zloceste pikice!
Nece oni meni!

Evo koju stranicu prije, jedan forumas je revoltiran jer sta njemu mediji na nos guraju da se mora cijepiti, on se pak nece cijepiti iz inata!
Jer dovoljno je pametan da bez da je informiran, zna da se nece cijepiti ali ako ga netko pokusa informirati preko medija, e tek onda se nece jos duplo puta 5 cijepiti, sta ce netko njega necemu uciti?

 

I tako dok se drzave boje svojim slobodnim misliocima oduzeti zrno slobode, blizi se jos jedna jesen, jos jedna zima...a buducnost je neizvjesna i neobecavajuca.

- Psiho246
Moj PC  
2 13 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice