Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 942.840
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Što bi se cijepio kad ima dobar imunitet :D

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Apsolutno, podrzavam cijepljenje.

 

Šala na kontekst onih sta su se cijepili preko reda.

 

Čudi me da za vas sta radite nemaju neka posebna pravila ili preporuke ili neki plan oko toga.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Izbor je jednostavan. Ako se cijepis bit ce posljedica. Ako se ne cijepis bit ce posljedica. Napravis tablicu pros i cons i to je to.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 

Ti si iracionalnim pristupom i odustajanjem od logike (osim kao loše racionalizacije) i empatije, po ovoj temi otišao na 'drugu stranu', a Milka je iz nekog razloga odlučio baš na ovom pitanju primijeniti logiku i rezultati nisu izostali. 

 

Sada ne znam dali da ti dam TD ili TU je l' nekako imam feeling da spominješ moje "nelogične" stavove o religiji iz prijašnjih tema!
No,nema veze pozitiva je u zraku i zato zasluženi TU!


Predugo sam na ovome forumu i još nisam skužio kako višestruko citirati više stranica,pa ću ovako odgovoriti svim mojim dragim TD-šima.
Niti jedan nije dao obrazloženje na moje jednostavno pitanje "zašto nije fer da antivakseri,plaćaju liječenje u slučaju oboljenja"!Štoviše mnogi su se u odgovorima upecali na to da im ne drži vodu to što već zdravstvo plaćaju(štoviše,to sam čak i naveo u pitanju).


Vi imate svoje stavove koji se krše sa strukom i to je ok!
Struka ima svoje stavove i smatra da se vi morate cijepiti,da bi time izbjegli teže komplikacije i omogućili bolnički krevet onome kojemu zaista on treba.


Pa hebemu,ako imaš svoj stav,onda budi dosljedan u njemu,ako smatraš da bolest ne postoji,da je cjepivo loše,da nećeš završiti u krevetu-onda plati liječenje od te iste nepostojeće bolesti,ako završiš u bolnici od nje!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
16 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Dakle da vidimo jel sam ja dobro to shvatio... ljekovi i terapija za AIDS su skupi i nimalo jeftini! Ljecenje godinama traje/do smrti da bi bilo pod kontrolom a to kosta porezne obveznike! Znaci tko je isa jebat bez kondoma i to mu se dokaze, naplatiti mu jebanje/ljecenje jer sta je isa jebat bez kondoma kad je znao da moze dobit AIDS! Tak je i sa Covidom, eto covjek nece cjepivo kao sto nece ni jebat bez kondoma....  Onda bi mogli sve bolesti naplacivati a za koje ima cjepivo ili kondom, u cemu je razlika ?

 

Zasto se onda ovima sto dobiju rak pluca ili disnih puteva a puse jel... zasto se njima ne naplacuju terapije ? Zasto pobogu trosimo novce poreznih obveznika na ljecenje Alkoholicara ?!? Pa nije jedna jetra jeftina kad je treba transplatirati a bez nje nemos... a ima vakcina protiv transplatacije cirozirane jetre, nema alkohola i nema ciroze.., bar u 99% dosadasnjih coroza iste.

 

Cijepiti se radi brige o svom zdravlju je OK ( ako u to vjerujete )

Cijepiti se radi brige o tudjem zdravlju je OK ( ako u to vjerujete )

 

Cijepiti se za Domovinu - MARŠ

Cijepiti se za spasavanje mizernih kapaciteta i oronulog starog bolnickog sustava - MARŠ

 

U slucaju da se razmislja o naplacivanju bolesnih od Covida, onda nebi smjelo biti nepravde, sve sto je ostalo jalovo,bolesno ili kljakavo: locirati, uhitit i trasferirati do bankomata ili direkt na groblje.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...
Visak kaže...

 

Ti si iracionalnim pristupom i odustajanjem od logike (osim kao loše racionalizacije) i empatije, po ovoj temi otišao na 'drugu stranu', a Milka je iz nekog razloga odlučio baš na ovom pitanju primijeniti logiku i rezultati nisu izostali. 

 

Sada ne znam dali da ti dam TD ili TU je l' nekako imam feeling da spominješ moje "nelogične" stavove o religiji iz prijašnjih tema!
No,nema veze pozitiva je u zraku i zato zasluženi TU!


Predugo sam na ovome forumu i još nisam skužio kako višestruko citirati više stranica,pa ću ovako odgovoriti svim mojim dragim TD-šima.
Niti jedan nije dao obrazloženje na moje jednostavno pitanje "zašto nije fer da antivakseri,plaćaju liječenje u slučaju oboljenja"!Štoviše mnogi su se u odgovorima upecali na to da im ne drži vodu to što već zdravstvo plaćaju(štoviše,to sam čak i naveo u pitanju).


Vi imate svoje stavove koji se krše sa strukom i to je ok!
Struka ima svoje stavove i smatra da se vi morate cijepiti,da bi time izbjegli teže komplikacije i omogućili bolnički krevet onome kojemu zaista on treba.


Pa hebemu,ako imaš svoj stav,onda budi dosljedan u njemu,ako smatraš da bolest ne postoji,da je cjepivo loše,da nećeš završiti u krevetu-onda plati liječenje od te iste nepostojeće bolesti,ako završiš u bolnici od nje!

 Odgovorilo ti je više ljudi.

14 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

 

 Ja trebam doktore dosta često i nikada neznam kad ću ih trebat i mislim da mi se bolje cijepit i gotovo. Nego se davit svako malo s testovima.

 Ako im je cilj sj.... me s cijepivom i ako se to dogodi, uspijeli su... al oni ako žele potamanit ljude oni će ih potamanit.

 

 Možda bi trebali živijet kako NOVI svijet nlaže i predstavlja se nama, ili otići u afriku pa živijet po kako ispadne ili kako predstavlja video u prilogu:

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
spaljeni kaže...

Dakle da vidimo jel sam ja dobro to shvatio... 

U ovome slučaju,lijek ti je ponuđen besplatno,a ti ga odbijaš zbog svojih uvjerenja-koji su totalno kontra preporukom struke!

To ti je isto kao kada bi ti u Australiji vozio desnom stranom iako su ti svi govorili da se tamo vozi lijevom,ali si ti ćuo od tamo nekoga da se ipak vozi desnom,pa sa svojim uvjerenjem tepeš po svome.Napraviš prometnu...šta sada?Treba li ti naplatiti kaznu ili ne?Znam,totalno blesava usporedba,ali u biti svodi se na isto.

Jasnije sada?

Kada bi ponudili lijek protiv svih bolesti koje si gore naveo,naravno da bi se svi cijepili protiv tih bolesti,sprečavajući eventualne buduće komplikacije.

Ok,oronuli HR zdravstveni sustav-Dali su svi sustavi svijeta oronuli,pošto sve zemlje svijeta preporučuju cijepljenje?

Shvačaš li paradox?

Hazar kaže...

 Odgovorilo ti je više ljudi.

 Ne,nitko nije odgovorio na moje pitanje,svi su išli kriveći vladu,sustav,bla,bla,bla-a pitanje je tako jednostavno,logičko,laičko.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...

U ovome slučaju,lijek ti je ponuđen besplatno,a ti ga odbijaš zbog svojih uvjerenja-koji su totalno kontra preporukom struke!

To ti je isto kao kada bi ti u Australiji vozio desnom stranom iako su ti svi govorili da se tamo vozi lijevom/ Znam,totalno blesava usporedba,ali u biti svodi se na isto.

 

Kada bi ponudili lijek protiv svih bolesti koje si gore naveo,naravno da bi se svi cijepili protiv tih bolesti,sprečavajući eventualne buduće komplikacije.

 Stvarno blesava usporedba, ali bas totalno...

 

1. Vozeci desnom stranom u AU krsis svjesno iliti namjerno zakone i propise te zemlje.

2. Ako se kod nas ne cijepis - jos uvijek ne krsis nikakav zakon ili propis.

3. Sta cemo sa cirozom jetre koju upropasti alkohol, kaznjavati ljude jer piju a steti ?

4. Pusace isto kao i alkoholicare jer kako ti velis ima ljeka!

 

Pusi i pij je isto kao voznja desnom stranom u AU kada bi se tvojom logikom vodili....   Zdrastvena struka preporuca da se ne pusi i to debelo preporuca pa tko se "bolestan" kaznjava ?  Pusenje nije totalno kontra struke ?

Sta je sljedece, kaznjavati ljude jer nisu stavili kapu na glavu dok pada snjeg pa se prehladili i opteretili zdrastveni sustav ?

 

Neka drzava kaze ili propise da je cijepljenje obvezno ( a moze to, samo kad bi stozer muda imao ) i nema problema, zakon je takav i takav pa tko nece, neka snosi sankcije propisane tim istim zakonom. To se zove legalnost u uredjenoj drzavi.

 

Ne mozes ljudima dati na slobodnu volju hoce li se cijepiti ili nece a onda izmisljati nekakve restrikcije ili kazne ako nece... ucjene, finacijske ili sloboda kretanja i boravka.  Mozes nagradivati, potplatiti, davati bonuse i djeliti kuce ako treba onima koji se cijepe, dakle mozes kao drzava poticati nesto svim mogucim sredstvima ciljanu skupinu ljudi ali to ne znaci da smijes kaznjavati i zatvarati u kucne logore one koji ne zele te poticaje i ne zele nesto obaviti sto zakonom nije propisano!

 

 

16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Cijepit ću se budući da nisam dobro podnio koronu, bio sam u bolnici na kisiku 10 dana nakon 13 dana visoke temperature.
Inače nisam kronični bolesnik, nemam težih bolesti i zadnji put sam u bolnici bio s 3 godine, a kod doktora nisam znao gdje mu je ordinacija.
Drugima savjetujem da se čuvaju jer ne znaju kako će tijelo reagirati na taj virus.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 7:36 (igy).
Moj PC  
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
igy kaže...
Cijepit ću se budući da nisam dobro podnio koronu, bio sam u bolnici na kisiku 10 dana nakon 13 dana visoke temperature.
Inače nisam kronični bolesnik, nemam težih bolesti i zadnji put sam u bolnici bio s 3 godine, a kod doktora nisam znao gdje mu je ordinacija.
Drugima savjetujem da se čuvaju jer ne znaju kako će tijelo reagirati na taj virus.

 Koliko imas godina kad te tako jako pokosilo ?

-
10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
horihoro kaže...
igy kaže...
Cijepit ću se budući da nisam dobro podnio koronu, bio sam u bolnici na kisiku 10 dana nakon 13 dana visoke temperature.
Inače nisam kronični bolesnik, nemam težih bolesti i zadnji put sam u bolnici bio s 3 godine, a kod doktora nisam znao gdje mu je ordinacija.
Drugima savjetujem da se čuvaju jer ne znaju kako će tijelo reagirati na taj virus.

 Koliko imas godina kad te tako jako pokosilo ?

 Korona:

 

 

Nadglednik dina
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
38

Inače je sa mnom ležalo još 4 čovjeka, bili su u rasponu od 50 - 70 god. Jedan od njih bio je 59 god, inače šećeraš, 5 dana je pričao sa nama, šesti je umro. Šećer mu je unatoč par inzulina na dan išao preko 30. Inače se zarazio od oca kojeg je njegovao, koji je zaprimljen dan iza njega u bolnicu, a umro dan prije njega (nije to znao). Tako da ima svakakvih tragedija...
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 9:47 (igy).
7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
ihush kaže...

Louis Pluto kaže...

treba onaj znakić za pretplatnike buga samo za cijepljenje, ko ga nema ne smije lajkati i gleda ga se s prijezirom...

- da, znakić .. koji me podsjeća na jedan znakić, žućkast prije ww2.. i recimo da nije završilo dobro ili ovis što mislimo pod završetkom.

 

**

- da, problem su kriteriji, argumenti, čak im ne treba znakić da se prepoznaju i svrstaju u grupu.. čak i ja, refleksno ponekad. Problem kad neka od 'moralnih vertikala' u temi ili drago kao mod upadne i nepogrešivo zna sve, naravno po kriteriju značkice-pripadnosti.. pa netko izleti iz foruma, ovisno ima li značkicu ili lajka li nešto-nekog.

- kriteirj kao (ne)postojanje neke institucije kao faxa je tad recimo važno ili semantika, mada ministru fuksu nije koji jednako smjeni konkretnu osobu, no ne navodi to kao argument.

- naravno, drago ima problem, sve iznad par slova je overkill .. inače je super, kul, ok.. osim kad nije. Ako se uvedu takvi znakići, to će njemu biti olakšanje u argumentaciji, lakše.. pošto zvijezde već imamo, može i jedna davidova, na rukavu, .. prigodno?

- kako argumetnirati s osobom koja izjavi da mu je prekomplicirano više od par redaka texta? čemu tad sudjelovanje u temi? .. kratke crtice za predškolske klince ili bi ipak trebali sudjelovati adekvatne osobe, odrasle?

- kako raspravljati kad se lako provuku benigne usporedbe npr 'demokratske' kine, kao primjer kako se nešto treba-može.. što podsjeća i na streljanje za primjer i sl. (pri čemu ne mislim da je taj text problematičan, nego kako u ponekom textu lako progutamo diktature-apsolutizme-dogme.. nešto protiv čega smo svi barem deklarativno.. no po reakcijama primjećujem da nisu svi osim deklarativno..) :)

 ti bi želio da ja sad nešto napišem u vezi ove bezvezne analogije ili da branim Dragu, za kojeg isto mislim da je u pravu, btw?

a ne da mi se, + ako krenem mogao bih biti bananiran jer sam nervozan i idem đonom i trollom, već sam probao i nije dobro završilo , sorry

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Zamisli da imaš susjeda koji te potkrada, vara i laže 30-ak godina, a živi od tvoje plaće i želi ti silom uvaliti sumljivi proizvod.


Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
spaljeni kaže...

Dakle da vidimo jel sam ja dobro to shvatio... ljekovi i terapija za AIDS su skupi i nimalo jeftini! Ljecenje godinama traje/do smrti da bi bilo pod kontrolom a to kosta porezne obveznike! Znaci tko je isa jebat bez kondoma i to mu se dokaze, naplatiti mu jebanje/ljecenje jer sta je isa jebat bez kondoma kad je znao da moze dobit AIDS! Tak je i sa Covidom, eto covjek nece cjepivo kao sto nece ni jebat bez kondoma....  Onda bi mogli sve bolesti naplacivati a za koje ima cjepivo ili kondom, u cemu je razlika ?

 

Zasto se onda ovima sto dobiju rak pluca ili disnih puteva a puse jel... zasto se njima ne naplacuju terapije ? Zasto pobogu trosimo novce poreznih obveznika na ljecenje Alkoholicara ?!? Pa nije jedna jetra jeftina kad je treba transplatirati a bez nje nemos... a ima vakcina protiv transplatacije cirozirane jetre, nema alkohola i nema ciroze.., bar u 99% dosadasnjih coroza iste.

 

Cijepiti se radi brige o svom zdravlju je OK ( ako u to vjerujete )

Cijepiti se radi brige o tudjem zdravlju je OK ( ako u to vjerujete )

 

Cijepiti se za Domovinu - MARŠ

Cijepiti se za spasavanje mizernih kapaciteta i oronulog starog bolnickog sustava - MARŠ

 

U slucaju da se razmislja o naplacivanju bolesnih od Covida, onda nebi smjelo biti nepravde, sve sto je ostalo jalovo,bolesno ili kljakavo: locirati, uhitit i trasferirati do bankomata ili direkt na groblje.

 Loše su ti usporedbe, cjepiva protiv raka ili AIDS-a nema. Možemo razmatrati dječju paralizu i ekipu koja ne želi cjepiti svoju djecu ili recimo tetanus ... Staneš na hrđav čavao i nemoj se cjepiti protiv tetanusa jer je cjepivo zlo ... To bi bila prava diskusija! To je za to da se ne cjepimo protiv tetanusa? Da ne cijepimo životinje protiv bjesnoće? Da ne cijepimo djecu protiv dječje paralize? Da čujem vaše odgovore!

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 10:35 (Emilio Estavez).
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
spaljeni kaže...
Milka30 kaže...

U ovome slučaju,lijek ti je ponuđen besplatno,a ti ga odbijaš zbog svojih uvjerenja-koji su totalno kontra preporukom struke!

To ti je isto kao kada bi ti u Australiji vozio desnom stranom iako su ti svi govorili da se tamo vozi lijevom/ Znam,totalno blesava usporedba,ali u biti svodi se na isto.

 

Kada bi ponudili lijek protiv svih bolesti koje si gore naveo,naravno da bi se svi cijepili protiv tih bolesti,sprečavajući eventualne buduće komplikacije.

 Stvarno blesava usporedba, ali bas totalno...

 

1. Vozeci desnom stranom u AU krsis svjesno iliti namjerno zakone i propise te zemlje.

2. Ako se kod nas ne cijepis - jos uvijek ne krsis nikakav zakon ili propis.

3. Sta cemo sa cirozom jetre koju upropasti alkohol, kaznjavati ljude jer piju a steti ?

4. Pusace isto kao i alkoholicare jer kako ti velis ima ljeka!

 

Pusi i pij je isto kao voznja desnom stranom u AU kada bi se tvojom logikom vodili....   Zdrastvena struka preporuca da se ne pusi i to debelo preporuca pa tko se "bolestan" kaznjava ?  Pusenje nije totalno kontra struke ?

Sta je sljedece, kaznjavati ljude jer nisu stavili kapu na glavu dok pada snjeg pa se prehladili i opteretili zdrastveni sustav ?

 

Neka drzava kaze ili propise da je cijepljenje obvezno ( a moze to, samo kad bi stozer muda imao ) i nema problema, zakon je takav i takav pa tko nece, neka snosi sankcije propisane tim istim zakonom. To se zove legalnost u uredjenoj drzavi.

 

Ne mozes ljudima dati na slobodnu volju hoce li se cijepiti ili nece a onda izmisljati nekakve restrikcije ili kazne ako nece... ucjene, finacijske ili sloboda kretanja i boravka.  Mozes nagradivati, potplatiti, davati bonuse i djeliti kuce ako treba onima koji se cijepe, dakle mozes kao drzava poticati nesto svim mogucim sredstvima ciljanu skupinu ljudi ali to ne znaci da smijes kaznjavati i zatvarati u kucne logore one koji ne zele te poticaje i ne zele nesto obaviti sto zakonom nije propisano!

 

 

 E pa to ti je moderna EU demokracija. Kao slobodan si u svemu pa ti te opale po džepu, jer u stvari nisi i nadaju se zdravom razumu, a nadaju se previše. Što južnije to tužnije. 

Demokracija podrazumjeva savijest i dsciplinu uz slobode koje se ne bi trebale zlorabiti. Npr. slobodan si smrdjeti ali nije poželjno ponašati se tako u društvu jer iritiraš druge koje žive u zajednici.

Daleko smo mi od toga, jer "naš" čovjek je spreman trolati društvo i državu, takvi smo. Zajebani i nedokazivi. 

Tak da se vlast mora ponašati trolerski, imaš slobodu ali ju nemaš ako zajebavaš :D Jer ak kod nas ponudiš lutriju ljudi će to ismijati. Moraš korisiti batinu :D Jedino se batina počne cijeniti i respektirati :D

Isto je u prometu, možeš stavljati ležeće policajce, ljudi će se voziti između njih. Kad ga lupiš sa 5000 kn po džepu počne voziti 50 kmh kako i piše na znaku.

Znači problem je u mentalitetu, bio i ostao i ostati će.

2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...

 Ne,nitko nije odgovorio na moje pitanje,svi su išli kriveći vladu,sustav,bla,bla,bla-a pitanje je tako jednostavno,logičko,laičko.

 

Uzmi svoju platnu listu(ako ne radiš onda jbga), i na listi ćeš pronaći jedan postotak - 16.5%

Taj postotak je koji svaki mjesec daješ od svoje brutto plaće. Jel znaš možda za čega daješ?

Isto tako, otvori mbanking(ako ga imaš) i u trajnim nalozima bi trebao imati jedan 70kn/mj.

Jel znaš za čega daješ tih 70kn svaki mjesec?

Volio bi čuti te odgvore od tebe. Svojim odgovorom ćeš odgovorit na svoja pitanja.

 

Lijep pozdrav,

kompajlirani Dex.pwn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 10:45 (Dex.amx).
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Navodno da se neće moći u shoping centre necijepljen, hahahha pa ima online trgovina, ionako naručujem sve tako, ne znam kad sam zadnji put otišao u shoping centar.

Ovo što se radi narodu - ucjenjuje = katastrofa....

 

Ma gle čuda 30 godina šta nam vladajući rade, počevši od malih plaća, mirovina i ostalih raznih stvari, sad se baš toliko puno brinu za naše zdravlje i tjeraju nas da se cijepimo, ma zamisli kako su oni bržni prema nama.

Mislim da tu iza cijele te priče oko cjepiva ima nešto puno veće, ja se nenamjeravam cijepit ni pod razno. Najgore je kad u životu nemaš izbora.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 11:01 (CPU).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Emilio Estavez kaže...
spaljeni kaže...

Dakle da vidimo jel sam ja dobro to shvatio... ljekovi i terapija za AIDS su skupi i nimalo jeftini! Ljecenje godinama traje/do smrti da bi bilo pod kontrolom a to kosta porezne obveznike! Znaci tko je isa jebat bez kondoma i to mu se dokaze, naplatiti mu jebanje/ljecenje jer sta je isa jebat bez kondoma kad je znao da moze dobit AIDS! Tak je i sa Covidom, eto covjek nece cjepivo kao sto nece ni jebat bez kondoma....  Onda bi mogli sve bolesti naplacivati a za koje ima cjepivo ili kondom, u cemu je razlika ?

 

Zasto se onda ovima sto dobiju rak pluca ili disnih puteva a puse jel... zasto se njima ne naplacuju terapije ? Zasto pobogu trosimo novce poreznih obveznika na ljecenje Alkoholicara ?!? Pa nije jedna jetra jeftina kad je treba transplatirati a bez nje nemos... a ima vakcina protiv transplatacije cirozirane jetre, nema alkohola i nema ciroze.., bar u 99% dosadasnjih coroza iste.

 

Cijepiti se radi brige o svom zdravlju je OK ( ako u to vjerujete )

Cijepiti se radi brige o tudjem zdravlju je OK ( ako u to vjerujete )

 

Cijepiti se za Domovinu - MARŠ

Cijepiti se za spasavanje mizernih kapaciteta i oronulog starog bolnickog sustava - MARŠ

 

U slucaju da se razmislja o naplacivanju bolesnih od Covida, onda nebi smjelo biti nepravde, sve sto je ostalo jalovo,bolesno ili kljakavo: locirati, uhitit i trasferirati do bankomata ili direkt na groblje.

 Loše su ti usporedbe, cjepiva protiv raka ili AIDS-a nema. Možemo razmatrati dječju paralizu i ekipu koja ne želi cjepiti svoju djecu ili recimo tetanus ... Staneš na hrđav čavao i nemoj se cjepiti protiv tetanusa jer je cjepivo zlo ... To bi bila prava diskusija! To je za to da se ne cjepimo protiv tetanusa? Da ne cijepimo životinje protiv bjesnoće? Da ne cijepimo djecu protiv dječje paralize? Da čujem vaše odgovore!

 mRNA cjepiva protiv HIV je uspjesno proslo kroz par klinickih ispitivanja i obecava.

mRNA cjepivo za solidne tumore ciljano stvara imunitet protiv 3 specificna proteina koje ti tumori stvaraju. Takoder u klinickim ispitivanjima pokazuje odlicne rezultate.

 

Ovo ostalo se slazem. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
CPU kaže...

Navodno da se neće moći u shoping centre necijepljen, hahahha pa ima online trgovina, ionako naručujem sve tako, ne znam kad sam zadnji put otišao u shoping centar.

 

 

Ja jučer. Lijepo je nekad izać među ljude.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
spaljeni kaže...
Milka30 kaže...

U ovome slučaju,lijek ti je ponuđen besplatno,a ti ga odbijaš zbog svojih uvjerenja-koji su totalno kontra preporukom struke!

To ti je isto kao kada bi ti u Australiji vozio desnom stranom iako su ti svi govorili da se tamo vozi lijevom/ Znam,totalno blesava usporedba,ali u biti svodi se na isto.

 

Kada bi ponudili lijek protiv svih bolesti koje si gore naveo,naravno da bi se svi cijepili protiv tih bolesti,sprečavajući eventualne buduće komplikacije.

 Stvarno blesava usporedba, ali bas totalno...

 

1. Vozeci desnom stranom u AU krsis svjesno iliti namjerno zakone i propise te zemlje.

2. Ako se kod nas ne cijepis - jos uvijek ne krsis nikakav zakon ili propis.

3. Sta cemo sa cirozom jetre koju upropasti alkohol, kaznjavati ljude jer piju a steti ?

4. Pusace isto kao i alkoholicare jer kako ti velis ima ljeka!

 

Pusi i pij je isto kao voznja desnom stranom u AU kada bi se tvojom logikom vodili....   Zdrastvena struka preporuca da se ne pusi i to debelo preporuca pa tko se "bolestan" kaznjava ?  Pusenje nije totalno kontra struke ?

Sta je sljedece, kaznjavati ljude jer nisu stavili kapu na glavu dok pada snjeg pa se prehladili i opteretili zdrastveni sustav ?

 

Neka drzava kaze ili propise da je cijepljenje obvezno ( a moze to, samo kad bi stozer muda imao ) i nema problema, zakon je takav i takav pa tko nece, neka snosi sankcije propisane tim istim zakonom. To se zove legalnost u uredjenoj drzavi.

 

Ne mozes ljudima dati na slobodnu volju hoce li se cijepiti ili nece a onda izmisljati nekakve restrikcije ili kazne ako nece... ucjene, finacijske ili sloboda kretanja i boravka.  Mozes nagradivati, potplatiti, davati bonuse i djeliti kuce ako treba onima koji se cijepe, dakle mozes kao drzava poticati nesto svim mogucim sredstvima ciljanu skupinu ljudi ali to ne znaci da smijes kaznjavati i zatvarati u kucne logore one koji ne zele te poticaje i ne zele nesto obaviti sto zakonom nije propisano!

 

 

 -hmm? ... kad se teorija (pravo-zakon-ideje-ideali..) ne poklapa s praksom, znaš što se odbacuje? .. tj koliko vidim, može i upravo to pripremaju-uvode.

 

-tj, pojednostavljeno, osoba završava u zatvoru bez da je počinila ikoje kazneno djelo, oduzima se sloboda. A tek razlog? Zdravstveni... diskriminacija, koja na nivou eu-un za daleko manje stvari ide na sva zvona, no ne u ovom slučaju (globalno-isto) .. jer su eto tako odlučili. Da to isto radi recimo kina.. što bi bilo?

-može se sve.. a teorija je samo teorija ako je ne podupire toljaga (sila, izvršna vlast, neovisno tko je u pravu, jer se pravo suspendira, 'viši ciljevi-interesi'..).

 

eto imamo jednog koji je cijepljen u prvom valu i ističe mu 'rok trajanja' ... ne zna se što će nakon tog, tj opet cijepljenje je jedino logično, mada nitko (misli se na struku-zdravstveno-epidemiološku) to ne traži tj već se govri da je imunitet duži, barem godinu i više (tijela u srži kostiju itd.)

jednako može biti osoba koja iz zdravstvenih razloga ne može primiti cijepivo.. ne antivaxer, nego (kontra-izmišljeno) vaxer! .. ali iz nekog razloga ta osoba ne može, tj može na svoj rizik mada mu struka-doktor kaže suprotno.. što tad, tj kako toj osobi dati 'propusnicu' za slobodu? Nije zarazna, nije uzrok, nije kriminalac, no završi u konclogoru čisto jer nema auswajs.. koji ne može imati.

 

-diskriminacija, segregacija, po bilo kojoj osnovi je ideološki u svim civiliziranim društvima zabranjena, najvišim zakonima država i povelja un-a itd.. no eto, ovaj put to može.

 

-zaražena osoba, neovisno o cijepivu, propusnici i sl. treba-mora ići u karantenu, tj to je smisao karantene, izolacije. Nezaraženi? Koji smisao? Dok se propušta osoba koja ima propusnicu mada je možda zaražena-bolesna, bez testova itd.. jednostavno ima propusnicu, možda čak fejk-lažnu.. možda kriminalac, možda bombaš-terorista.. no on može u shoping, ima pass.. i to je ok. ili ipak nije?

 

-testirati, svi zaraženi u karantenu-izolaciju, kao i potencijalni rizik tj nepoznati do testa.. tako se bori protiv pandemije ili imunost/cjepivo. Ako imamo imunost tad nema potrebe za mjerama ove skale, pandemija je službeno prošla, gotova, time nema temelja za održavanje stanja krize i takvim kriznim mjerama koje uklučuju i suspenziju prava kao diskriminacija. Pandemija je bila razlog uvođenja kriznih mjera, kraj pandemije je automatizam ukidanja ... i naravno samoj mogućnosit da se ovakvi zakoni-odluke uopće donose no donose ih.. isti krizni stožer, koji ako krize nema više nema čemu postojati.

-jesmo li u krizi, pandemiji ili nismo? ako jesmo, tad treba strože mjere, lockdown, obvezno cijepljenje, mjere + 3xmaske na licu mada ne pomažu, slažem se treba sve to.. i tad je opravdano, no ako je kriza prošla, ako je pandemija završena, temeljem čega tad i dalje provode iste mjere isti krizni stožeri i dodatno segregiraju ljude po kriteriju koji ni jedan zakon ne dozvoljava osim kad ga se zaobiđe ili suspendira?

-viši interes?

 

-nevina osoba, zdrava, ne zarazna, nije počinila ništa, baš ništa.. i oduzima se sloboda kretanja. To je = zatvor.

-krivci, kriminalci, antivaxeri, ravnozemljaši, šverceri, manijaci.. svi oni mogu ako imaju propusnicu, kao što je to nekad za prijelaz granice bila putovnica-pasoš.. no kriminal je nalazio načina kako ga dobiti i to ga nije spriječavalo, pa tako i za ovo, što je još lakše falsificirati, tj komadić papira, auswajs.. koji dijeli ljude na slobodne i one druge, strašno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mariclius kaže...
Zamisli da imaš susjeda koji te potkrada, vara i laže 30-ak godina, a živi od tvoje plaće i želi ti silom uvaliti sumljivi proizvod.

 šta susjeda, pa imamo mi oženjeni ukući osobe koje troše novce, žive od naše plaće i pitaj boga šta stavljaju u juhu

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
spaljeni kaže... 

 

Dex.amx kaže...

Ekipa moja draga,moje je pitanje postavito ranije,(pošto u ovu temu dolazi jako puno postova,ono se nalazi 5-6 stranica prije),gdje smo već raspravljali o tome da vam teza o zdravstvenome ne drži vodu.No,pretpostavljam da niste to čitali,ja ću ponoviti.
Pušaći već plaćaju "kaznu" što puše-u vidu velikoga poreznoga nameta i ne bune se tome jer su svjesni da pušenjem ugrožavaju svoje zdravlje.
Ista je stvar i s alkoholičarima!
....Inače u mome okruženju je česta pojava da antivakser kaže "Neće oni mene cijepiti,neću ja otrove u svoj organizam"............reče ona dok puši 10-tu cigaretu danas.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...
spaljeni kaže... 

 

Dex.amx kaže...

Ekipa moja draga,moje je pitanje postavito ranije,(pošto u ovu temu dolazi jako puno postova,ono se nalazi 5-6 stranica prije),gdje smo već raspravljali o tome da vam teza o zdravstvenome ne drži vodu.No,pretpostavljam da niste to čitali,ja ću ponoviti.
Pušaći već plaćaju "kaznu" što puše-u vidu velikoga poreznoga nameta i ne bune se tome jer su svjesni da pušenjem ugrožavaju svoje zdravlje.
Ista je stvar i s alkoholičarima!
....Inače u mome okruženju je česta pojava da antivakser kaže "Neće oni mene cijepiti,neću ja otrove u svoj organizam"............reče ona dok puši 10-tu cigaretu danas.

 

U redu. Moje je mišljenje da se cigare skroz zabrane. Upravo zbog zdravlja. No onda država gubi dobar dio novaca.

No ne vidim zašto bi necjepljeni trebali plačati svoje liječenje kad ga već plaćaju(16.5% + 70kn).

Plaćanje većeg poreza i plaćanje kompletnog liječenja nije isto.

7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

a što s propusnicama za vožnju automobila, aviona, nošenje oružja, upravljanje kranom, atomskim naoružanjem, ulaskom na mjesta gdje smiju samo zaposlenici, minskim poljem, bermudskim trokutom i area 54, zašto ne smijem slikati u područjima vojnih objekata, voditi pse da se kupaju na za to nepredviđenim mjestima, drkati po gumbima u atomskoj centrali ići preko crvenog, zašto ne smijem za doktora nego za pekara, zašto baba nije duško... zato jer hilter!

 

cijepi se, ukoliko ne, ugrožavaš i sebe i druge i potpora svim pritiscima države/vlasti prema pojedincu koji ne ugrožavaju njegovu egzistenciju + novčane kazne i čak zatvor, pa prdi u zatvoru o kemtrejsima i cijepljenu harpom i možda i u šumi, cijepi se, besplatno je i ne cendraj s glupostima o izvlačenju lutrije u kojoj ćeš izvući smrt od covida daleko... daleko prije nego što ćeš dobiti težu nuspojavu... sve je u životu moguće, pa i da sad zapneš za ormarić i udariš glavom u čajnik koji je nekad orbitirao oko jupitera ali je nevjerojatno rijetko, svaki izlazak na ulicu je potencijalno smrtonosan pa opet svakodnevno izlazimo na nju, cijepi se i ne glumataj

 

cijepljenjem ćemo stvoriti imunitet krda uz kolateralnu od nekoliko osoba u hr, od kojih za polovicu nećemo znati jel' su umrli od naknadnog uboda pčele ili masnih naslaga po žilama oko srca ili petog a izbjeći ćemo nebrojeno više smrti od covida i stagnaciju ekonomije, samoubojstava, depresije i svega vezanog uz pandemiju

 

kad znaš cost to benefit pa čak i odokativno, konsenzus zdravstvene zajednice i pameti nemaš što dalje kenjkati, po stoti put, cijepi se! ...i prihvati rizik koji ionako svakodnevno prihvaćaš i koji kazuje da je sve u tvoju korist i u korist zajednice... no brainer

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 13:29 (Louis Pluto).
 
5 3 hvala 1
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ovaj lius piton kao da je praksu imao u gestapu. Dok si pisao ovaj post da li ti je ruka bježala u zrak?
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Dex.amx kaže...

 

U redu. Moje je mišljenje da se cigare skroz zabrane. Upravo zbog zdravlja. No onda država gubi dobar dio novaca.

No ne vidim zašto bi necjepljeni trebali plačati svoje liječenje kad ga već plaćaju(16.5% + 70kn).

Plaćanje većeg poreza i plaćanje kompletnog liječenja nije isto.

Negdje sam čitao kako bi alkohol i cigarete, da se danas izmisle bili odmah zabranjeni, kao i svi drugi narkotici. Problem je u navici i tradiciji.

Dok, s jedne strane, ajde barem oni koji puše ne troše više iz proračuna nego pridonose (mislim i da je s alkoholom isto), svjesno izbjegavanje prepopručenih medicinskih postupaka je nešto što bi moglo biti penalizirano, kao npr. izbjegavanje preporučenih pregleda baziranih na godinama, potrebno uzimanje dodatnih osiguranja kad su ekstremni sportovi u pitanju i slično.

Na stranu što je poprilično besmisleno proporcionalno plaćanje zdravstvenog osiguranja bazirano isključivo na primanjima, kao i potreba dodatnog plaćanja dodatnog / dopunskog osiguranja za one s visokim primanjima.

7 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mariclius kaže...
Ovaj lius piton kao da je praksu imao u gestapu. Dok si pisao ovaj post da li ti je ruka bježala u zrak?

 što je gestapovski?

probaj razlučiti razlike utvrđene genetski, rođenjem i one nastale svjetonazorski? vidiš li razlike? raspoznaješ li ih? one na koje pojedinac može utjecati i one na koje ne može... kasnije možemo prijeći na nijansiranje i zašto i kako, bedaste usporedbe i ostalo

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 13:51 (Louis Pluto).
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Može jedno kontroverzno pitanje?

Ako društvo nije briga za moju odluku i moje tijelo (my body my choice anyone? il to ne vrijedi jer uzrokujem pomor penzionera?), štoviše, mrzi me jer se ne želim cijepiti, eventualno ce nas gledat ko šugu. Kako tocno bi ja trebao imat simpatije i osjecaje za te ljude? Zašto? Za kolektivno dobro? Zašto ako meni to isto društvo to otvoreno ne želi?

Jesam li sociopat? Ako jesam u redu sam s tim.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.7.2021 14:20 (D3lBoy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice