Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 943.134
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...
Ček, ček, samo malo, ja sam mislio da se bojimo vala visoke smrtnosti, a ono bojima se reakcije drugih zemalja. 

O čemu ti ?

strah od smrtnosti se podrazumijeva, o tome je suvišno pisati.

 

Nego, dje sam napisao da se bojimo reakcije drugih zemalja ?!  

Demokracija je kada dvije budale sistemom glasovanja nadglasaju genija !
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Louis Pluto kaže...

 mislim da mu je sranje od države, ljigavih institucija i ljudi koji njima upravljaju, zakrmeljilo oči na početku a jednom kad kreneš u tom smjeru onda ti inercija i tvrdoglavost ne daju natrag

Možda bi ti teorija država vodu da je naša država iznimka, međutim, i uređenije države su imale veće antiznanstvene excesse od naše.

 

Također, pitanje je kome su zakrmeljene oči: meni koji sam od početka smatrao da smo se trebali držati unaprijed dogovorenog plana osmišljenog upravo za ovakav scenarij, a temeljenom na dosadašnjim znanstvenim spoznajama, te isti prilagođavati prema novim spoznajama ili vama koji ste se zalagali za panično donošenje mjera na temelju snimki kako ljudi padaju po ulicama (za koje je i tad bilo intuitivno jasno da su fake, osim onima kojima su u stahu bile velike oči) i činjenice da se radi o novom virusu o kojem ne znamo ništa (iako je osmišljeni scenarij bio osmišljen upravo za pandemiju novog virusa).

 

Također, podsjetio bih te da sam ja upozoravao da situaciju ne treba olako shvaćati u vrijeme dok su Đikić, Rudan, a bome i Bugov autor Berecki, pisali o tome kako je to tek malo jača gripa koja vjerojatno neće doći do nas. Dotični su preko noći napravili zaokret za 180°, iako nije bilo nekih novih znanstvenih spoznaja koje bi uzrokovale tako drastičnu promjenu stava, dok sam ja taj koji je ostao dosljedan onome što sam pisao ranije. Ne znam za Đikića i Rudana, ali Berecki mi ne djeluje kao netko tko bi imao stav "briga me što Kinezi umiru, ako to neće doći do nas, nema brige", kao da je život Kineza manje vrijedan, tako da takav zaokret ne mogu objasniti samo činjenicom da je virus došao u našu blizinu.

 

Strah je bio opravdan, ali panična reakcija nije. A kako drugačije nazvati situaciju kad sve što si dotad planirao, upravo za taj scenarij, odbaciš i mjere pravdaš činjenicom da je virus novi, nego paničnom reakcijom?

 

Zaporožac kaže...

Nisam Ja radio usporedbu već netko pametan na wiki.

Prepustiti ću Visku da ti objasni zašto Wikipedija nije relevantan izvor, on vjerojatno to već negdje ima spremljeno u notepadu koliko puta je objašnmjavao onima s kojima se ne slaže.

 

Zaporožac kaže...

Cijepljenje je počelo krajem prošle godine, preboljelih je bilo deset puta više nego početkom prošle turističke sezone.

Dakle, cijepljenje, imunitet, a cijepljenje ipak stvara imunitet.

To nije odgovor na pitanje koje sam ti postavio.

 

Zaporožac kaže...

Sezonalnost virusa C19 ?!

 

Taj zloćko od virusa je pobio dosta teorija o respiratornim infekcijama zima, ljeto, što je dokazano u brojnim svjetskim državama koje su po cijelu godinu u područjima s toplom klimom gdje bi virus trebao oslabiti, a nije.

Ček, teorija o sezonalnosti pada u vodu jer virus ne pokazuje sezonalnost u područjima koja nemaju jače izražene sezone? Mislim da je ovo postalo uzaludno...

 

Zaporožac kaže...
MrBlc kaže...
Ček, ček, samo malo, ja sam mislio da se bojimo vala visoke smrtnosti, a ono bojima se reakcije drugih zemalja. 

O čemu ti ?

strah od smrtnosti se podrazumijeva, o tome je suvišno pisati.

 

Nego, dje sam napisao da se bojimo reakcije drugih zemalja ?!  

Misliš da će sezona propasti zbog smrtnosti ili zbog toga što će druge zemlje tražiti samoizolaciju pri povratku iz Hrvatske? Dakle, propast sezone == reakcija drugih zemalja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kako sam i rekao prije godinu dana. Na kraju ce za sve bit krivi ljudi koji se ne žele cijepiti i za inflaciju i sojeve i sve.

Samo kako bi se doslovno mogla napravit segregacija dok ne dođe vrijeme da brat u brata prstom upire.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
8 1 hvala 2
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Kako sam i rekao prije godinu dana. Na kraju ce za sve bit krivi ljudi koji se ne žele cijepiti i za inflaciju i sojeve i sve.

Samo kako bi se doslovno mogla napravit segregacija dok ne dođe vrijeme da brat u brata prstom upire.

 Ljudi koji se ne zele cijepit i oni koji se ne drze mjera. Naravno da ce bit krivi. U cemu je tu problem? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
12 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Neće biti krivi,jer je već dokazano da zarazu sire jednako cijepljeni i necijepljeni.
Ponavljam,necijepljenima treba naplatiti bolničko liječenje,svi sretni i svi će dokazati da su bili u pravu!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 11:59 (Milka30).
Moj PC  
1 6 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...

 Ljudi koji se ne zele cijepit i oni koji se ne drze mjera. Naravno da ce bit krivi. U cemu je tu problem? 

kme kme, zasto cemo mi biti krivi ako ste vi primili svemoguce cjepivo?

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

A onda piši na mene i krivicu za stvaranje korone i daj deckima sta ce

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...

Neće biti krivi,jer je već dokazano da zarazu sire jednako cijepljeni i necijepljeni.

Pa i ne baš.

strixfm4 kaže...

kme kme, zasto cemo mi biti krivi ako ste vi primili svemoguce cjepivo?

I opet fale osnove...

4 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...

I opet fale osnove...

i tebe strah, a cijepio se?

12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Milka30 kaže...

Neće biti krivi,jer je već dokazano da zarazu sire jednako cijepljeni i necijepljeni.
Ponavljam,necijepljenima treba naplatiti bolničko liječenje,svi sretni i svi će dokazati da su bili u pravu!

Nije bit sirenja. Bit je prevencije. Ljudi moji, osnove neznate a ulazili bi rasprave. Osnovno u medicini je je prevenirati, jer kad dode do lijecenja, kasno je. 

Cjepivo je tu radi prevencije sirenja bolesti, tezih slucajeva i samog procjepljenja.

Kako vam osnove nisu jasne ljudi moji.

 

Ljudi su poceli vise prat ruke i drzati distancu, gripe skoro pa niti nema vise.

 

A ovo konstantno komentiranje "zasto se bojis a cijepljen si" je samo dokaz kako sa takvima nema rasprave, odnosno postoji samo jedan smjer razgovora. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 12:11 (SimeKZ).
8 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

svatko tko se nije redovito cijepio protiv gripe je odgovoran za smrti uzrokovane gripom. da/ne?

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 12:14 (bruno1026).
 
5 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
strixfm4 kaže...
SimeKZ kaže...

 Ljudi koji se ne zele cijepit i oni koji se ne drze mjera. Naravno da ce bit krivi. U cemu je tu problem? 

kme kme, zasto cemo mi biti krivi ako ste vi primili svemoguce cjepivo?

 svemoguće je dok se ne zaraziš unatoč tome što si primio

 dozu samo onda nije krivo cjepivo već ti koji si prije primitka

 doze u sebi nosio virus, ali nisi znao jer se magično sve dogodilo

 unutar 2 dana nakon cijepljenja.

 

 onda treba držati distancu, prati ruke, nositi masku osim kad si

 balkanjeros pa ideš na javni wc i kao i prije korone niti sad ne

 pereš ruke, bože moj sad ni ne moraš jer si se cijepio.

 

 onda dođe ljeto ljudi više izlaze van, druže se, ne fermaju

 distancu ni 5%, kamoli maske i sl. iako virus može preživjeti

 i ekstremno visoke temperature uoči sezone magično nestaje

 i vraća se nakon gospe kad i otprilike svi mi na posao.

 

 nema šta frajer ( covid ) prati naš raspored, i onda vidiš reklamu
 na tvu gdje te koje kakvi politićari i hrv influenceri "nagovaraju"

 na poštivanje mjera osim kad oni imaju vlastita okupljanja

 jer covid ne napada ljude izuzetne "važnosti" kao recimo

 tabore politićara u vrijeme predizbornih kampanji ili

 sprovoda velikog bandića.

16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
strixfm4 kaže...
Old Iggy kaže...

I opet fale osnove...

i tebe strah, a cijepio se?

Strah? Ne, inače ne bi toliko putovao / imao kontakte.

Oprezan? Naravno, i radi sebe i radi drugih.

 

Ali osnove nemaju veze ni sa strahom ni s oprezom, imaju veze s edukacijom.

6 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Mislim da je vrijeme da prestanemo sa budalama raspravljati. Nije ih moguce preobratiti na stranu znanosti i nema te sanse da ce se radi nekih nasih argumenata odluciti na drugacije. Konstantno se radi Double Down i pomicu granice normalnog razgovora. Cak i kada imaju priliku priznati da su bili u krivu u vezi najmanjih i relativno nebitnih informacija, radije ce tjerati inat i praviti se blesavi nego priznati da su ista manje od Arijevske rase Intelektualnih giganta koje svijet odbija prihvatiti.

Ako kazes da se ne forsira cijepljenje radi osobnih sloboda, tvrditi ce da onda nije tako problematicna situacija. Ako sugeriras da bi cijepljenje trebalo biti obavezno jer je ozbiljno, pozivati ce se na osobne slobode. Ako sugeriras da onda ne bi trebalo lijeciti osobe koje svojevoljno odbijaju tretman prevencije, tvrde da se radi o ozbiljnoj stvari i da se ne moze tako. Ako nakon toga sugeriras da bi cijepljenje trebalo biti obavezno, osobne slobode i tako u krug.

Iskreno, kolege forumasi, nadam se da ce Vam se dogoditi nesto dovoljno ozbiljno da stvari stavi u perspektivu, ne nuzno zlo, ali dovoljno ozbiljno da shvatite gdje ste i sta ste. Ne morate ni komentirati dalje na temu ako dode do toga, ali ovog anti-intelektualizma je jednostavno previse da se vise mogu voditi rasprave na inteligentnoj osnovi vođene cinjenicama i statistikama.

STP, Dekan Jarunskog fakulteta za Medicinu, Fiziku i Filozofiju "Pametnom Dosta"

 
5 9 hvala 1
16 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

 ...

Također, podsjetio bih te da sam ja upozoravao da situaciju ne treba olako shvaćati u vrijeme dok su Đikić, Rudan, a bome i Bugov autor Berecki, pisali o tome kako je to tek malo jača gripa koja vjerojatno neće doći do nas. Dotični su preko noći napravili zaokret za 180°, iako nije bilo nekih novih znanstvenih spoznaja koje bi uzrokovale tako drastičnu promjenu stava, dok sam ja taj koji je ostao dosljedan onome što sam pisao ranije. Ne znam za Đikića i Rudana, ali Berecki mi ne djeluje kao netko tko bi imao stav "briga me što Kinezi umiru, ako to neće doći do nas, nema brige", kao da je život Kineza manje vrijedan, tako da takav zaokret ne mogu objasniti samo činjenicom da je virus došao u našu blizinu.

 ...

 Meni je jasan zaokret. Sećam se i ja Docovog teksta sa kojim se nisam slagao, i rekao bih da je u tom momentu naprosto stvar bila olako shvaćena, otprilike je stav bio: "Da, tamo negde na suprotnoj strani globusa se pojavilo nešto gripoliko, od čega je tamo umrlo nekoliko ljudi prosečne dobi od oko 80 godina. To nije razlog da se svi kolektivno uspaničimo." - skoro da zvuči razumno (mada je, kada se pročita ceo tekst bilo argumenata koji nisu delovali uverljivo). Problem je što su potcenjene i zaraznost, jer bilo šta što je zarazno otprilike kao grip i prenosi se na sličan način će se gotovo neumitno proširiti po celom svetu, i težina bolesti, jer, iako je, slično gripu, najopasnija za stare, ni grip se ne potcenjuje, a ovde se radilo o oboljenju koje ima smrtnost veću za red veličine, plus je već tada počelo da biva jasno da COVID i kod onih koji ga prebole može ostaviti manje ili više trajne posledice. Ove stvari, ako su se isprva i mogle ignorisati usled nekog optimizma, su ubrzo postale isuviše očigledne i, kada se to dogodilo, deo ljudi je korigovao stavove - sasvim korektno i razumljivo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
2 godine
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Tako je, a u drugu ruku želite da vas budale poslušaju takvim načinom

edukacije nas needuciranih. Zašto javnost ne vjeruje koje kakvim

javnim osobama pa čak i znastvenicima to neka se pitaju oni sami.

 

želiš nam dobro educirajući nas o cjepivu, a onda opet želiš da

nam se nešto loše dogodi. pare se zarađuju na bolesnom čovjeku ne zdravom.

ako ti vjeruješ u taj sveti gral upitnog cjepiva koje te štiti koliko ?

godinu dana ? koliko sam čuo neki dan na tv-u onda samo kolega moj izvoli.

 

ja dosad bogu hvala tebi i takvim na nesreću nisam pokupio covid

od kad je ta parada počela iako sam bio u par situacija u kontaktu

sa zaraženima. i evo da kucam u svoj drveni stol nisam još pokupio covid

možda hoću, možda neću.

 

Nekolicina nas nikoga od vas nije napadala jer ste se cijepili da

ponovim kao što ni ja nisam svoju bolju polovicu, ali vidim vas

užašno muči jer se mi nismo. što opet čemu ? cijepio si se

pridonio si prevenciji, imunitetu, itd.

 

ako me planiraš educirati i poželjeti mi dobro da se cijepim

dok mi onda par postova kasnije želiš da iskusim nešto

ozbiljno da bi naučio bog zna šta.

 

onda se vratimo na onaj početak zašto da ti vjerujem

kad mi/nam zapravo ni ne želiš dobro ?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
sexytoiletpaper kaže...

Mislim da je vrijeme da prestanemo sa budalama raspravljati. Nije ih moguce preobratiti na stranu znanosti i nema te sanse da ce se radi nekih nasih argumenata odluciti na drugacije.

Ona ironija kad su nekom puna usta znanosti, a mantra mu je "moramo djelovati jer ne znamo". Da ne govorim o drugim dogmatskim stavovima koji se nisu smjeli preispitivati, a u konačnici su se pokazali pogrešnim:

- aerosolni prijenos (točnije: nepostojanje istog)

- sezonalnost (točnije: nepostojanje istog)

- pojava ugrušaka kod AZ cjepiva (točnije: nepostojanje iste)

- miokarditis kod mRNA cjepiva (točnije: nepostojanje iste)

- asimptomatski kao glavni motor epidemije (u konačnici se pokazalo da asimptomatski, iako mogu širiti, to je iznimka, a predsimptomatski mogu biti zarazni nešto prije pojave simptoma)

- nepostojanje tamnog broja (uz istovremeno vrištanje da premalo testiramo i zbog toga propuštamo većinu slučajeva)

 

Unaprijed isprika ako neku od tih dogmi nisi osobno promovirao...

 

Edit: dodao pojašnjenje, da netko ne bi krivo shvatio što je zabluda, a što ne jer sam bio nekonzistentan.

 

sexytoiletpaper kaže...

Iskreno, kolege forumasi, nadam se da ce Vam se dogoditi nesto dovoljno ozbiljno da stvari stavi u perspektivu, ne nuzno zlo, ali dovoljno ozbiljno da shvatite gdje ste i sta ste. Ne morate ni komentirati dalje na temu ako dode do toga, ali ovog anti-intelektualizma je jednostavno previse da se vise mogu voditi rasprave na inteligentnoj osnovi vođene cinjenicama i statistikama.

Problem je što ga ima s obe strane.

 

Što se tiče lijepih želja, je li tu spada i nedolazak hitne jer je susjedno selo u karanteni? Jer osobno znam ljude koji su imali takav slučaj, a to je posljedica histerije koju neki tu šire dok mašu zastavicom na kojoj piše znanost.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 13:42 (MrBlc).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Ivan(4) kaže...

Meni je jasan zaokret. Sećam se i ja Docovog teksta sa kojim se nisam slagao, i rekao bih da je u tom momentu naprosto stvar bila olako shvaćena, otprilike je stav bio: "Da, tamo negde na suprotnoj strani globusa se pojavilo nešto gripoliko, od čega je tamo umrlo nekoliko ljudi prosečne dobi od oko 80 godina. To nije razlog da se svi kolektivno uspaničimo." - skoro da zvuči razumno (mada je, kada se pročita ceo tekst bilo argumenata koji nisu delovali uverljivo). Problem je što su potcenjene i zaraznost, jer bilo šta što je zarazno otprilike kao grip i prenosi se na sličan način će se gotovo neumitno proširiti po celom svetu, i težina bolesti, jer, iako je, slično gripu, najopasnija za stare, ni grip se ne potcenjuje, a ovde se radilo o oboljenju koje ima smrtnost veću za red veličine, plus je već tada počelo da biva jasno da COVID i kod onih koji ga prebole može ostaviti manje ili više trajne posledice. Ove stvari, ako su se isprva i mogle ignorisati usled nekog optimizma, su ubrzo postale isuviše očigledne i, kada se to dogodilo, deo ljudi je korigovao stavove - sasvim korektno i razumljivo.

Mislim da su išli iz jednog ekstrema u drugi. Da li zbog osjećaja odgovornosti zbog prethodnog stava temeljenog na olakom shvaćanju ili nečeg drugog, nemam pojma, ali da su ošli u ekstrem, brate, ošli su.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
mAa+_ kaže...
 onda dođe ljeto ljudi više izlaze van, druže se, ne fermaju

 distancu ni 5%, kamoli maske i sl. iako virus može preživjeti

 i ekstremno visoke temperature uoči sezone magično nestaje

 i vraća se nakon gospe kad i otprilike svi mi na posao.

zapravo još tamo od Božića ne poznajem više nikoga tko se drži ovih maloumnih mjera, osim maske u trgovinama ili javnom prijevozu, sve nepovezano sa cjepivom. neki su se cijepili radi putovanja, neki ne. i stariji i mlađi iz moje okoline, a i moja generacija koja je u 4om desetljeću, baš nitko mi unatrag 7-8 mjeseci nije odbio druženje zbog korone. začudo, još nitko iz okoline nije umro, a niti hodamo preko mrtvih kako sam imao dojam sudeći po gnojnim izjavama stožera.

zapravo, da mi je znati, ima li ovdje licemjera koji su kršili mjere, istovremeno zazivajući sv. stožer? znate one mjere o okupljanju, pranje ruku, rukovanje, zagrljaj, čestitarenje i tomu slične? ili ćete prodavat priču kako ništa od toga niste prekršili i možda ubili nekoga poznatog ili nepoznatog?

10 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Problem je što ga ima s obe strane.

 

Što se tiče lijepih želja, je li tu spada i nedolazak hitne jer je susjedno selo u karanteni? Jer osobno znam ljude koji su imali takav slučaj, a to je posljedica histerije koju neki tu šire dok mašu zastavicom na kojoj piše znanost.

 

HO HO HOOOOOO da ljudi ovdje znaju kako se hitna odnosi prema oboljelima od korone, pogotovo starcima, mislim da bi promijenili misljenje. Doslovno znam za jedan staracki dom blizu gdje KBC doslovno dumpa oboljele od korone U DOM PUN STARIH OSOBA jer "u bolnici je gužva".

Mozes si mislit sta to napravi, whoop nakon 10 dana par oboljelih, pa onda taman dođe ljeto, situacija se smiri, dođe jesen, evo hitne, vracaju covid pozitivne U DOM i ne zele uopce ni razgovarat s tobom jer "oni su struka" za njih trebamo kleknut na prag svaku vecer u 8.
Ljudi nemaju pojma kakve stvari se događaju, al nebitno, antivaxxxxxxxxeri su krivi jer je KBC vratio vec preko 10 oboljelih od korone u godinu dana u taj isti dom.

Ne zelim ni pomislit sto se događa dalje u Hr. i svijetu.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 13:44 (D3lBoy).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
SimeKZ kaže...
Milka30 kaže...

Neće biti krivi,jer je već dokazano da zarazu sire jednako cijepljeni i necijepljeni.
Ponavljam,necijepljenima treba naplatiti bolničko liječenje,svi sretni i svi će dokazati da su bili u pravu!

Nije bit sirenja. Bit je prevencije. Ljudi moji, osnove neznate a ulazili bi rasprave. Osnovno u medicini je je prevenirati, jer kad dode do lijecenja, kasno je. 

Cjepivo je tu radi prevencije sirenja bolesti, tezih slucajeva i samog procjepljenja.

Kako vam osnove nisu jasne ljudi moji.

 

Ljudi su poceli vise prat ruke i drzati distancu, gripe skoro pa niti nema vise.

 

A ovo konstantno komentiranje "zasto se bojis a cijepljen si" je samo dokaz kako sa takvima nema rasprave, odnosno postoji samo jedan smjer razgovora. 

 

Gripa istrijebljena jer se ljudi drže mjera a korona divlja istovremeno jer se ljudi ne drže mjera.

Teško da oboje može biti istina istovremeno.

 

Neke od osnova u medicini su i ne načiniti štetu niti pogoršati nečije zdravlje.

 

S tobom postoji samo jedan smjer razgovora - oni koji se ne slažu s tobom su neobrazovani, glupi, nemaju kapaciteta shvatiti ni raspravljati. 

Tako nastupaš s visine , iznimno načitan i pametan, iznad plebsa, ali nije ti bio problem izjaviti da je cjepivo doslovno iskorijenilo polio. Svatko može pogriješiti i biti u zabludi, pa i ti. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 13:58 (Maat).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Prepustiti ću Visku da ti objasni zašto Wikipedija nije relevantan izvor, on vjerojatno to već negdje ima spremljeno u notepadu koliko puta je objašnmjavao onima s kojima se ne slaže.

 

 Ne sjećam se da sam ikada objašnjavao da Wikipedia nije relevantan izvor, al eto malo si me pljunuo, nema veze je li istina.

 

Nisi li ti ono tvrdio da se informacija ne može diskreditirati na temelju izvora? Sada ti to ipak odgovara, nisi ni pokušao osporiti točnost.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Određeni broj je OK - smrt nismo naučili izliječiti i vjerojatno nikad nećemo. Dio ljudi svakako umire i od gripe, pa čak i od obične prehlade. To je neizbježno, te će dio nastaviti umirati i od covida.

 

Koliki je taj broj? Britanci su zaključili da je ok ako je usporediv s gripom. Osobno mislim da je bolje spustiti i niže od gripe, ako možemo bez restriktivnih mjera i nepotrebnih rizika s druge strane.

 

Međutim, pitanje je temeljem koje analize iznosiš ove brojke? Da li se radi o odokativnoj procjeni? Gdje su argumenti?

 A kako znaš da na jesen broj neće biti veći od gripe?

 

Jasno je iz raspona koji sam naveo da ne znam koji će biti broj, ali smatram na osnovi dosadašnjih brojeva da može biti velik, kao što sam na temelju brojeva u Italiji i New Yorku smatrao i na početku. Ti također nemaš pojma, ali to neznanje koristiš kao argument da se ništa ne poduzima. Tako radiš od početka, tada nismo znali, pa nije trebalo poduzimati, onda je umrlo 8000 ljudi, al eto, desilo se. Sada opet ne znamo, pa nećemo ništa poduzeti, pa kad umre koja tisuća ćemo reći da nismo to mogli predvidjeti. I tako u krug. Nevjerojatno je da nemaš srama, pa i nakon 8000 mrtvih koristiš i dalje argumente koji nisu ništa vrijedili ni na početku, a pokazali su se pogubnima.

 

MrBlc kaže...
Visak kaže...

Ovih 8000 je umrlo jer nismo imali cjepivo, a bili smo prevelika govna da se držimo mjera.

Gdje je dokaz ove tvrdnje? Imamo li nakon više od godinu dana neupitan dokaz da mjere djeluju i koje su to mjere spasile živote?

 

S jedne strane se pozivaš na argumentiranu raspravu, a s druge se razbacuješ optužbama bez argumenata.

Što bi bio tebi bio dokaz? 

 

Argumenti su izneseni višekratno, ali je prigodno praviti se glupim.

 

 

MrBlc kaže...

 

Za gripu imamo cjepivo. Tko je kriv za mrtve od gripe?

 Većinom oni koji se ne cijepe. 

 

 

MrBlc kaže...

 

Nije pitanje trebamo li riskirati, već koji je rizik manji. 

 

 

Također, nije ista razina rizika prihvatljiva ako ćeš se cijepiti zbog sebe ili zbog drugoga.

 To je vrlo jasno. To što ti i dalje nakon stotina milijuna cijepljenih jašeš po tom argumentu govori koliko si odmaknut od stvarnosti.

 

Tebi je i nošenje maski bio preveliki rizik, pa nije neko čudo da si se usrao od pikice.

U Hrvatskoj više ljudi svake godine pogine u prometu nego od cjepiva. Nemoj slučajno otići u dućan ako te netko zatraži, to je previše za riskirati za nekoga drugoga.

 

MrBlc kaže...

 

Cijepljenje u najvećoj mjeri ovisi o povjerenju, a ovakve stvari ruše povjerenje, bez obzira, upozoravali ljudi poput mene na to odmah, ili isplivalo kasnije. Dapače, ako ispliva kasnije, narušavanje povjerenja će biti i veće i odraziti će se na redovni program cijepljenja, kao što je bio i slučaj sa svinjskom gripom.

 Povjerenje narušavaju oni koji prenapuhuju stvarne probleme. Svaku banku možeš uništiti pokretanjem glasina, kao što možeš i svako cjepivo ili lijek. Ništa na svijetu nije 100% sigurno i svemu se može naći mana. Gleda se cost/benefit. Je li bilo nuspojava kod polio cjepiva - bilo je, je li se isplatilo - je. Čitaš li nuspojave na lijekovima koje koristiš? 

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

hodam po importaneu prema autu jedno 70% ljudi brnjicu ispod brade.

sad ne znam vjerujem sve cijepljeni pa se nemoraju u zatvorenom prostoru 

vise drzati mjera.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 14:48 (mAa+_).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
MrBlc kaže...

Ona ironija kad su nekom puna usta znanosti, a mantra mu je "moramo djelovati jer ne znamo". Da ne govorim o drugim dogmatskim stavovima koji se nisu smjeli preispitivati, a u konačnici su se pokazali pogrešnim:

- aerosolni prijenos (točnije: nepostojanje istog)

 

 Ček, pa nisi li ti sam iznio dokaze da je aerosol krivo definiran i da si bio u krivu kad si govorio da maske nisu korisne jer ne zadržavaju aerosol?

Ovaj drugi dio nisi naravno izrekao na glas, ali to proizlazi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

Ne sjećam se da sam ikada objašnjavao da Wikipedia nije relevantan izvor, al eto malo si me pljunuo, nema veze je li istina.

Sorry, moguće da sam pobrkao, ali što nisi upravo ti na nekim temama isticao da je wikipedija podložna subjektivnim utjecajima, što se posebno vidi na povijesnim i političkim temama hrvatske verzije? Bilo je jako lijepo sročeno, a bio sam uvjeren da si ti autor te tvrdnje.

 

Visak kaže...

Nisi li ti ono tvrdio da se informacija ne može diskreditirati na temelju izvora? Sada ti to ipak odgovara, nisi ni pokušao osporiti točnost.

Primijeti da ne osporavam točnost informacije, već subjektivni zaključak (kojeg još autor na Wiki iznosio kao mogućnost, a ne kao zaključak), a kojeg citirani koristi kao dokaz svoje tvrdnje. Točnost podataka je tu potpuno nebitna jer je metodologija usporedbe čitave države s jednom proizvoljnom regijom druge države (iz koje je zaraza i došla) pogrešna. Na Wikipediju sam se osvrnuo upravo zato što takva metodologija tamo ne bi imala što raditi da se drže standardi.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
..

 Povjerenje narušavaju oni koji prenapuhuju stvarne probleme. Svaku banku možeš uništiti pokretanjem glasina, kao što možeš i svako cjepivo ili lijek. Ništa na svijetu nije 100% sigurno i svemu se može naći mana. Gleda se cost/benefit. Je li bilo nuspojava kod polio cjepiva - bilo je, je li se isplatilo - je. Čitaš li nuspojave na lijekovima koje koristiš? 

 

 

 -a znaš što je činjenica ili znanstveno-dokazivo? nešto što ne ovisi o vjeru-uvjerenju nego o znanju, struci + provjerljivosti-ponovljivosti, kao test-pokus koji neovisno o političkoj ili nekoj drugoj želji u matematici-kemiji-fizici.. znanosti djeluje tj daje rezultat i može se provjeriti pa i opovrgnuti.

 

-što je kriterij, vjera ili znanost?

-što je posljednji 'sukob' nego slučaj antivaxera-dekana nepostojećeg faxa koji ipak postoji kako god ga nazvali i osoba je smjenjena dok posotji i ravnatelj .. što će reći, postoji, neovisno što je naziv možda neadekvatan. ... no tad stučnost nije kriteij, jer ono što osoba iznosi nije u skladu s tvojim ili mainstream željama? .. tad je vjera važnija ili usporedbe s bankarima?

 

-proizvode li cijepiva bankari? guv.vujičić? .. ili liječnici-znanstvenici, struka?

 

za cjepivo, protiv dogme, nekritičkog razmišljanja bez kriterija koji je gumenasto rastezliv po potrebi.. za znanstvene kriterije-metode, ne (slobodan izbor, kao pravo osobe) vjere.. što ostavljam svakome za svoju odluku, ne nešto što ja ili itko treba sugerirati.. tj jednako biti vjernik, gey, vegan, politički aktivist ili nešto deseto.. osobna stvar i stvar slobode-demokracije koja nije ako dva vuka slažu jelovnik s jednom ovcom u opoziciji kao što u znanosti nije stvar demokracije-većine nego naporsto činjenica pa je tako galileo ipak bio u pravu mada zamalo ćevap.. jer je tako rekla većina-vlast.. tj dogma-inkvizicija-firer.. tj ne vidim razliku a to je loše, no naravno po tvojem kriteriju se ne slažeš, jer u ovom primjeru su uloge obrnute.. oportunizam i teror većine 'demokratskim' vučjim jelovnikom. .. tužno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

Gripa istrijebljena jer se ljudi drže mjera a korona divlja istovremeno jer se ljudi ne drže mjera.

Teško da oboje može biti istina istovremeno.

 

 

Pobrkao si lego kockice.

Cijepljenje protiv gripe zadnjih 50 godina je masakriralo gripu, ljudi su stekli imunitet krda a pranje ruku, držanje distance, je samo pomoglo da se ne razboli i onaj mali postotak na globalnoj razini koji nisu u "krdu".

 

Korona se je tek pojavila i srećom po nas, medicinska znanost je brzo došla do cjepiva već samim istraživanjem sličnih cjepiva protiv ebole, SARS-a iz 2003 i sl, te gle sreće, ultrabrzim računalima koja mogu hitro obraditi milijarde podataka koji su potrebni za labaratorijska istraživanja.

 

 

Demokracija je kada dvije budale sistemom glasovanja nadglasaju genija !
7 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Kreće stiskanje za "jaja"....

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/plenkovic-cijepljenje-ce-biti-uvjet-za-dobivanje-potpora-za-poduzetnike/2287609.aspx

 

Uz to i izjave o cijepljenju cijelih razreda koje je dala jedna od dotičnih su potencijalno opasne jer se (ne)zna kuda sve ovo vodi...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 15:11 (Brki1994).
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

od koliko sojeva štite ta čuvena cjepiva ?

ili će ići igla za svaki od 5+ izmišljotina koliko

ih sad već ima ? 

 
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice