Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19? zaključana tema

poruka: 8.530
|
čitano: 948.101
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?".
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Maat kaže...

 

Slijedi dokaz: molim znanstveni primjer i argumente kako maske pomažu pri sprječavanju širenja covida

 Stvarno ti nije logično da se KAPLJIČNA infekcija manje širi ako imaš 3 sloja nečega na ustima?? Trebaju ti dokazi, nije ti dovoljna zdrava pamet i logika?

 

Virus je respiratorni, širi se pričanjem, kašljanjem, kapljičnim putem, onim sitnim kapljicama tvoje pljuvačke koji lete iz tvojih usta kad pričaš, dišeš, jedeš, vičeš... Ne lete sami virusi, nego kapljice tvoje pljuvačke, koje su pune virusa (i bakterija, ali to nije dio ove priče). Zamisli sad koliko tih kapljica ne leti više zrakom ako nosiš troslojnu medicinsku masku na ustima i nosu, kao i onaj barba kirurg kad ide na operaciju. Zašto misliš da barba kirurg nosi masku? Možda zato da njegovi virusi i bakterije ne uđu u ranu čovjeka kojeg pokušava izliječit? E pa vidiš li paralelu s tvojim kapljicama i s usputnim prolaznicima oko tebe?

 

Nevjerojatno, apsolutno ste nevjerojatni, pojedinci.

 Čekaj, dovoljno je reći da je nešto logično? Zdrava pamet nije tražiti da se nešto dokaže, trebam uzeti nešto zdravo za gotovo. 

Kakava hereza tražiti dokaze. Ipak dogma je dogma a kult je kult.

Evo zašto barba kirurg nosi masku.

Postoperative wound infections and surgical face masks: A controlled study | SpringerLink

Do Anaesthetists Need to Wear Surgical Masks in the Operating Theatre? A Literature Review with Evidence-Based Recommendations (sagepub.com)

[Patient surgical masks during regional anesthesia. Hygenic necessity or dispensable ritual?]. - Abstract - Europe PMC

Untitled Document (advancesinpd.com)

[PDF] Does evidence based medicine support the effectiveness of surgical facemasks in preventing postoperative wound infections in elective surgery? | Semantic Scholar

Is Routine Use of a Face Mask Necessary in the Operating Room? | Anesthesiology | American Society of Anesthesiologists (asahq.org)

Use of face masks by non‐scrubbed operating room staff: a randomized controlled trial - Webster - 2010 - ANZ Journal of Surgery - Wiley Online Library

Unmasking the surgeons: the evidence base behind the use of facemasks in surgery (sagepub.com)

[Dubious effect of surgical masks during surgery]. - Abstract - Europe PMC

Disposable surgical face masks for preventing surgical wound infection in clean surgery - Vincent, M - 2016 | Cochrane Library

 

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Old Iggy kaže...
Maat kaže...
Old Iggy kaže...

Pa ne testira se da se omogući normalan život. U tome i je ideja, ne u utvrđivanju zaraze.

 Kakva glupa izjava. Cijepljenom treba omogućiti normalan život bez da se utvrđuje je li zaražen ili zarazan?

 

 

I opet:

 

1. Ne samo cijepljenom,

2. Da, normalan život,

3. Da, bez dodatnog utvrđivanja (osim za one koji se testiraju da dobiju "zeleno").

 

Naravno da će biti još "prilagodbi" i zato i mnoge države još to ne priznaju, ali je "dovoljno" dobro za početak.

 I opet izbjegavaš odgovor na ono najbitnije. Zašto se u interesu javnog zdravlja ne testira prije cijepljenja, poslije cijepljenja i za sve namjere kojima inače necijepljenima treba testiranje. Samo bi pomoglo znanosti.

Ako to nije opravdano onda možda ne treba tražiti iste testove i za necijepljene u istim uvjetima. 

Zašto se ne primjenjuju isti standardi.

12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

 

Uvijek postoji jedan mali dio ljudi kojima imunitet ne reagira dobro i ne steknu imunitet. Takvi ljudi kao i da nisu primili cjepivo, pa mogu dobiti i teške oblike bolesti i umrijeti.

 

I upravo zato se govori da i cijepljene osobe i dalje nose maske i drže se osnovnih pravila.

Uvijek postoji nepoznati broj ljudi koji se cjepe pa umru od nuspojava cjepiva.

 

Ako cjepljene osobe moraju i dalje nosit masku i držat se preporuka, distanci itd. čemu onda kovid putovnica? Razumijem za preko granice, ali za restoran, kino ili kazalište mora postojati, ali u tramvaju, autobusu, plaži, na tržnici il u trgovačkom centru ne mora?  Ili ćeš i kumici na placu morat pokazat kovid putovnicu? Jel i prodavaču jagoda na autoputu treba pokazat kovid putovnicu?

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

"Za cijepljene je kovid laganija bolest nego za necijepljene." Ne nuzno. Ako tako mislis, krivo mislis, no to je posljedica valjda odrastanja u HRV. Inace u nekim zemljama se smatras neodgovornom osobom ako dodjes na posao ili bilogdje prehladjen, a kamoli sa "blazim" oblikom covida. Ja ne citam izmedju redaka, samo napisem komentar kad vidim netocne informacije i razumijem ja vrlo dobro sta si ti htio rec. I da pitam, zasto igras tu kartu "vasa razina pricanja"? Cemu to? Koja je to nasa razina pricanja? Mislis na nas "antivaxere"? Pa nije moj problem ako nas sve trpas u isti kos, to je valjda tvoj problem.


Imas search, moje postove u ovoj temi mozes naci jos od prije godinu dana. Bio sam protivnik cijepljenja netestiranim cjepivom. Sada polako izlaze studije, i kada dodje moj red, cijepio bi se ali ne Astra Zeneca cjepivom. Moj red jos nije dosao, a i kad dodje, AZ cu odbiti, jer mi je drzava (UK) omogucila da biram. Da li sam ja antivaxer? Pa definitvno sam u ovoj temi prozvan antivaxerom vise puta, zato jer sam htio pricekati i ne bit prvi, makar sam jos onda tvrdio a i sada se vidi da ce proci dovoljno vremena da se donese odluka jer, eto, problemi s isporukama, brzina cijepljenja etc... Sve sta sam pisao ispalo je onako kako sam i mislio da ce se odigrat - bit ce da sam vidoviti milan ili jednostavno zbrojis 2 i 2..

 

Moj jedini problem trenutno u ovoj cijeloj situaciji su takva razmisljanja da cijepljen mozes dic sve 4 u zrak i ajmo sve po starom - bas naprotiv. I zato se iskreno cudim, i gubim respekt prema nekim clanovima ovog foruma (tipa Visak i Bitanga) koji nemaju nikakav problem napisati nekome da je glup/antivaxer dok treba napisati da ne cijepljen mozes kao mlada osoba zaraziti nekoga starijega i napravit mu veliki problem makar ti imao skoro nikakve simptome - sto je apsolutno tocno, svako normalan to razumije. I onda vidim iste te forumase kako daju palac gore na izjave od Entrya i drugih koje su sve na istu foru tipa ovako:

"U ovom trenutku kad pandemija hara u punom zamahu, meni je itekako bitno da znam da su ljudi bez virusa u zatvorenim prostorima u kojima ću boraviti. Uvjerio sam se koliko su ljudi oko mene sebični, neodgovorni pa čak i glupi što se tiče tog virusa."

 

Takvo razmisljanje je krivo na vise razina i treba ga kroz forumsku raspravu ispraviti - ali niko ne pise nista na to i to je licemjerno. Mislim da u tim situacijama osoba ne razumije ko je tu "neodgovoran". Takodjer, imam problem s ovakvim pilot projektima stozera koji jednostavno ne mogu pokazati pravu sliku... Ja sam valjda antivaxer jer mislim da cijepljeni nebi trebali imat neke "povlastice" u smislu opustanja mjera jer mogu prenositi virus. Nepotrebno ih dovode u opasnost jer cjepivo te nece nuzno zastitit...I zato je tvoja recenica "Za cijepljene je kovid laganija bolest nego za necijepljene." problematicna, jer ako si cijepljen imas manje sanse da poberes tezi oblik, ali nije iskljucena ta mogucnost. Vecina misli tako, cijepi se i pise tu po forumu da se sad "osjeca lakse", "moze slobodnije disati" svega sam se nacitao u temi... a takvi ljudi se tu drze visoko i kao pametni su a mi ostali smo na "nizoj" razini rasprave. Ako sam ja antivaxer ja te poticem da me stavis na ignore listu, ja bi prvi blokirao one koji nisu spremni promjeniti misljenje o cjepivu nakon objavljenje studije i donest neku konacnu odluku. Tada iz skeptika prelazis u antivaxera.

 

OK, pošteno, nisam se precizno izrazio i prihvaćam to. Preciznije bi bilo: "Za cijepljene je kovid laganija bolest nego za necijepljene, u velikom postotku, ali uvijek ima iznimaka."

 

To gore sam napisao, jer upravo to tvrde proizvođači cjepiva i istraživanja, da će cijepljene osobe U VEČINI slučajeva imati samo blage simptome ako se zaraze. Baš sam se trudio ništa ne prikazivat kao 100%, kao ili crno ili bijelo. 

 

Tebe ne smatram antivexerom, nego prije više/manje zdravim skeptikom, jer antivexeri ne žele ni čut za cjepivo, a ti se planiraš cijepit. Očito nisi antivaxer, nego čitaš, obrazuješ se o temi, raspravljaš i prihvačaš nove dokaze o cjepivima.

 

Usput, ja nikad nisam tvrdio da ako se cijepim da mogu sve 4 u zrak. Ja se ponašam identično kao i prije cijepljenja. U mojoj firmi sam ja jedina budala koja kroz hodnik nosi masku, iako su natpisi o obaveznim maskama svako 2 metra postavljeni i pola firme je imalo koronu već, neki imaju i sada, al srećom stoje doma. I iskreno, meni kovid putovnica neće značit ništa, jer se ne mislim ić tiskat s gomilom ljudi po nekim diskotekama. Unca-unca-unca-ca...

Live long and prosper.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Čitatelj kaže...
Maat kaže...

Poanta je da ste vi svi ne štovatelji znanosti već kulta. Kult, religija, dogma. Tako funkcionirate. Mašete se znanosti kakogod vam odgovara ali odbijate argumentirati i primjeniti znanstvene principe na bilo što. Samo dogmatski tvrdite bez pokrića.

Slijedi dokaz: molim znanstveni primjer i argumente kako maske pomažu pri sprječavanju širenja covida

 

Odlogiraj se, odbaci svu tehnologiju, skini svu svoju odjecu, odi u sumu,

jer 99% stvari koje posjedujes, kao i dom u kojem obitujes, omogucila je znanost,

odnosno neka od grani znanosti i tehnologije.

 

Znanost nije kult. Znanost prva prizna svoje greske i ispravlja ih.

 

Točno. Znanost nije kult. Prizna greške i ispravlja ih. Točno to.

Znanost dozvoljava i potiče postavljanje pitanja, javnu raspravu, argumentiranje, istraživanje.

 

Znanost je razvoj i dobrobit za društvo.

Dio ekipe koja tu melje o znanosti ali ima sve protiv primjene zannosti i znastvenih principa i protiv dokazivanja i obrazloženja i preispitvanja su kultisti. 

Nemam ništa protiv znanosti već protiv dogmi, religija i kultova koji predstavljaju teško nazadovanje i neprijatelji su napretka.

Svaki kultist se pokušava pozvati na znanost danas i time steći legitimet za besmislice.

 

5 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Han kaže...

Uvijek postoji nepoznati broj ljudi koji se cjepe pa umru od nuspojava cjepiva.

 

Ako cjepljene osobe moraju i dalje nosit masku i držat se preporuka, distanci itd. čemu onda kovid putovnica? Razumijem za preko granice, ali za restoran, kino ili kazalište mora postojati, ali u tramvaju, autobusu, plaži, na tržnici il u trgovačkom centru ne mora?  Ili ćeš i kumici na placu morat pokazat kovid putovnicu? Jel i prodavaču jagoda na autoputu treba pokazat kovid putovnicu?

 Pa i ne bi rekao da je nepoznat broj. Poznati su brojevi, rade se statistike, upravo tome i služe klinička istraživanja prije puštanja lijeka/cjepiva u promet... Možda ja ne znam, jer nisam istraživao, ali ljudi koji rade na tome sigurno znaju. Zna se za svako cjepivo u zadnjih 100 godina koliko je postotak smrtnosti, koliko neželjenih i loših reakcija, nuspojava... Da se to ne zna, ne bi nikad izašli na tržište.

 

Na placu ti neće trebat nikakve putovnice, to je na otvorenom.

 

Kao što rekoh, nije ni meni baš najlogičnija cijela shema oko covid putovnica, slažem se da tu ima nebuloza.

Live long and prosper.
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...
Han kaže...

Uvijek postoji nepoznati broj ljudi koji se cjepe pa umru od nuspojava cjepiva.

 

Ako cjepljene osobe moraju i dalje nosit masku i držat se preporuka, distanci itd. čemu onda kovid putovnica? Razumijem za preko granice, ali za restoran, kino ili kazalište mora postojati, ali u tramvaju, autobusu, plaži, na tržnici il u trgovačkom centru ne mora?  Ili ćeš i kumici na placu morat pokazat kovid putovnicu? Jel i prodavaču jagoda na autoputu treba pokazat kovid putovnicu?

 Pa i ne bi rekao da je nepoznat broj. Poznati su brojevi, rade se statistike, upravo tome i služe klinička istraživanja prije puštanja lijeka/cjepiva u promet... Možda ja ne znam, jer nisam istraživao, ali ljudi koji rade na tome sigurno znaju. Zna se za svako cjepivo u zadnjih 100 godina koliko je postotak smrtnosti, koliko neželjenih i loših reakcija, nuspojava... Da se to ne zna, ne bi nikad izašli na tržište.

 

Na placu ti neće trebat nikakve putovnice, to je na otvorenom.

 

Kao što rekoh, nije ni meni baš najlogičnija cijela shema oko covid putovnica, slažem se da tu ima nebuloza.

 Prosim statistiku smrtnosti nakon cjepljenja cjepivima protiv kovida: Pfizer, Astra, Johnson, i koja već jesu u opticaju. Ne mora biti stara 100 godina, može biti i novijeg datuma. Tema je covid cjepivo, ne cjepiva zadnjih 100 godina, vjerojatno se nisam dovbro izjasnio kada sam napisao cjepivo u temi o kovid cjepivima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 14:59 (Han).
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Bitanga kaže...
Maat kaže...
Bitanga kaže...
Maat kaže...

 

Da ti je posao ubijati ljude to bi i radio?

I onda je meni glupa usporedba sa ratnim zločinima. Ahahahahahahaha!

  

 

Koji je problem s tvojom logikom? I još se retardirano cerekaš.

Da sam vojnik, posao bi mi bio između ostalog i ubijanje drugih vojnika, tome vojska i služi u ratu. Ako nisi znao, ubijaju druge vojnike (a i vojnici su ljudi) kako bi izborili pobjedu. Kad bih odbijao to raditi onda ne bih više bio vojnik. 

Šta misliš što vojnici rade u ratu?

 

Ratni zločini su nešto potpuno drugo.

 

Retardirano se cerekam. Ajde mi objasni kako se to pametno cereka. Opet osobni napad u nedostatku argumenata. Konstanta.

 

Naveo si da bi ubijao ljude, ne vojnike. To si poslije napisao. cijelo vrijeme si drobio o zadovoljavanju šefa i slušanju naredbi.

Usporedba sa zločincima je više nego jasna - i oni su samo slušali zapovijedi nadređenih, šefova. njihov posao je dakle bio zadovoljavanje šefova tvojom logikom.

Inače reality check - da odbiješ ubiti nekoga kao vojnik to bi možda značilo da imaš savjest vs. samo slušanja zapovijedi. Ali poznato je da mnogima savjest nestaje dok slušaju naređenja - nije njihov ni problem ni krivica.

Okupatorski vojnici isto imaju naređenja - ubijati vojnike i druge ljude koji se odupiru okupaciji.

Mnogi teroristi isto misle da samo slušaju naređenja i plemeniti poziv.

 

 

 

 

Savjest je nešto potpuno drugo. Onaj tko ima savjest taj ne bi niti išao u rat, znači nije vojnik. Osim ako je natjeran, a ako je natjeran i živ je znači da je poslušan ili se pravi da je poslušan i manji je od makova zrna, inače bi bio mrtav ili u zatvoru.

Ja ti kažem da plaću dobivaš za obavljen posao jer si generalno poslušan, da nisi ne bi radio tamo - osim ako si državni službenik, tad si zaštićen.

U privatnim firmama gdje radiš za vlasnika firme, a ne dioničare koji biraju šefove, tad radiš kako se traži od tebe ili možeš otići ako ti se ne sviđa.

U velikim firmama možeš pokazati da si u pravu i sjebati prvog šefa iznad sebe koji nije u pravu i izboriti se za sebe, ali si opet generalno poslušan jer ne možeš biti generalno neposlušan i dobivati plaću za neposluh.

 

Ne kužim što tu nije jasno. Ti živiš u nekom drugom svijetu gdje dobivaš plaću za neposluh?

Kakve veze imaju teroristi i okupatori sa zdravom radnom okolinom? Otkud vadiš te budalaštine za koje stalno druge prozivaš?

 

Odgovaram na tvoje izjave samo se praviš da ne vidiš. Stalno impliciraš da je sve ok dok slušaš naređeno, da odgovornost nije na tebi. I kad se god susretneš sa argumentom skrenše napola na nešto drugo i onda kad se odgovori na to onda se kao čudiš otkud sad to. Ti meni kažeš. I što onda što kažeš? Niti to znači da si u pravu niti sam ja u pravu samo što nešto tvrdim.

Opet pričaš besmislice, npr da netko sa svjesti ne bi ni išao u vojsku. Tebi je sve banalno i crno bijelo. Ima li savjest onaj tko ode u vojsku braniti domovinu, ženu, djecu od okupatora? Što ako ti netko provali u kuću, hoćeš li braniti sebe i ukućane po cijenu svog i tuđeg života?

Osvrćem se na gluposti tipa da je plaća naknada za poslušnost. Plaća se ne dobiva za poslušnost već za koristan rad, poslušnost je sporedna i usputna u cijeloj priči. Što ju tu teško za razumjeti. To ne znači da je opravdano svađati se i bit neposlušan. Ako se ne slažem s nekom gluposti koju izvališ to ne znači da se automatski zalažem za nešto suprotno. Postoji bezbroj nijansi i stvari između a doživljavati sve binarno je retardirano.

 

 

6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Entry Point kaže...
D3lBoy kaže...

Imam jedno pitanje, s obzirom na kolicinu preboljelih i stvarno veliki odaziv na cijepljenje (barem u mom mjestu), slažete li se da na jesen ne smije biti niti približno puno oboljelih kao prošle?

Pazite, toliko dnevno preboljelih i cijepljenih, osnovna logika govori da se jasna razlika MORA ocitovati, ako vam je argument "pa soooojevi" ok, fair enoguh, onda se vracamo na prvu tocku, cemu cjepivo?

 Ako se cijepi dovoljno ljudi i ako stvarno ne dođe neki divlji soj, da ne bi trebalo biti toliko oboljelih.

 

Na pitanje čemu cijepivo treba malo razmisliti kad se cijepivo počelo razvijati, za koji soj itd. S obzirom da se počelo razvijati za početni Wuhanski soj, da možda će trebati mijenjati cijepivo, ali to još nije poznato, s obzirom da mRNA zasad uspjeva protiv najraširenijih sojeva.

 

Drugo, što je već 2912938942379875 puta rečeno, ovo je novi virus. Dok se situacija ne slegne pa dobijemo neke dominatne varijacije (kao gripa primjerice - čemu cijepivo protiv gripe??), do onda se možemo nadati najboljem.

 

Ne znam kad su ljudi izgubili strpljenje i koncept vremena, ali u zadnjih par godina ako nije sve odmah, sad, onda ne valja. Ironija je što nas je tehnologija i znanost takvim napravila.

 

 

 

Evo, hrabro i glupo prognoziram da će doći novi soj, nova varijanta. Ako treba i novi virus. Pandemija ne smije zamrijeti da se mogu i dalje primjenjivati raznorazne mjere i da se može prodavati cjepivo. Dok god je cjepivo samo pod dozvolom za primjenu u izvanrednim situacijama. Kad dobije redovnu komercijalnu dozvolu onda će se varijante i sojevi misteriozno stabilizirati i pandemija može prestati. I tada će cjepivu skočiti cijena za koji red veličina. Osim toga predviđam da će virus imati sezonske mutacije i sojeve kao i gripa i da će vam svake sezone trebati novije cjepivo. ili će se pokazati da je dovoljno isto cjepivo ali vrijedi samo jednu sezonu. Kakogod trebat će se bockati svake sezone. Vidjet ćemo na jesen i zimu što će biti s ovim prognozama.

Ako sve bude uspješno pripremite se na nove pandemije novih virusa ili varijanti ako popusti interes za cjepiva i stoka sitnog zuba se previše opusti.

Izvori: kristalna kugla i Baba Vanga

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 15:48 (Maat).
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...

Odgovaram na tvoje izjave samo se praviš da ne vidiš. Stalno impliciraš da je sve ok dok slušaš naređeno, da odgovornost nije na tebi. I kad se god susretneš sa argumentom skrenše napola na nešto drugo i onda kad se odgovori na to onda se kao čudiš otkud sad to. Ti meni kažeš. I što onda što kažeš? Niti to znači da si u pravu niti sam ja u pravu samo što nešto tvrdim.

Opet pričaš besmislice, npr da netko sa svjesti ne bi ni išao u vojsku. Tebi je sve banalno i crno bijelo. Ima li savjest onaj tko ode u vojsku braniti domovinu, ženu, djecu od okupatora? Što ako ti netko provali u kuću, hoćeš li braniti sebe i ukućane po cijenu svog i tuđeg života?

Osvrćem se na gluposti tipa da je plaća naknada za poslušnost. Plaća se ne dobiva za poslušnost već za koristan rad, poslušnost je sporedna i usputna u cijeloj priči. Što ju tu teško za razumjeti. To ne znači da je opravdano svađati se i bit neposlušan. Ako se ne slažem s nekom gluposti koju izvališ to ne znači da se automatski zalažem za nešto suprotno. Postoji bezbroj nijansi i stvari između a doživljavati sve binarno je retardirano.

 

 

 

Pa ja sam se od početka složio s tobom... covid putovnica je nagrada za poslušnost... kao i većina toga u životu. Apsolutno nigdje nisam implicirao da "je sve ok dok slušaš naređeno, da odgovornost nije na tebi".

To si ti sam izvukao, skrećeš na neke budalaštine, spomenuo si naciste, teroriste, zadovoljavanje šefova. Pričam o normalnim radnim zadacima većine ljudi, ne klanju ljudi. U mom poslu ako kupac karikiram želi plavi button, ja poslušno stavim plavi button! Ako stavim zeleni button kupac neće biti zadovoljan. Ako šef danas kaže da imamo hitno za implementirati jedan change request, dodati par fieldova na neku formu, ja veselo kažem "može"! Ali da, imaš pravo, tanka je granica između toga i nacizma i terorizma. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Entry Point kaže...
D3lBoy kaže...

Imam jedno pitanje, s obzirom na kolicinu preboljelih i stvarno veliki odaziv na cijepljenje (barem u mom mjestu), slažete li se da na jesen ne smije biti niti približno puno oboljelih kao prošle?

Pazite, toliko dnevno preboljelih i cijepljenih, osnovna logika govori da se jasna razlika MORA ocitovati, ako vam je argument "pa soooojevi" ok, fair enoguh, onda se vracamo na prvu tocku, cemu cjepivo?

 Ako se cijepi dovoljno ljudi i ako stvarno ne dođe neki divlji soj, da ne bi trebalo biti toliko oboljelih.

 

Na pitanje čemu cijepivo treba malo razmisliti kad se cijepivo počelo razvijati, za koji soj itd. S obzirom da se počelo razvijati za početni Wuhanski soj, da možda će trebati mijenjati cijepivo, ali to još nije poznato, s obzirom da mRNA zasad uspjeva protiv najraširenijih sojeva.

 

Drugo, što je već 2912938942379875 puta rečeno, ovo je novi virus. Dok se situacija ne slegne pa dobijemo neke dominatne varijacije (kao gripa primjerice - čemu cijepivo protiv gripe??), do onda se možemo nadati najboljem.

 

Ne znam kad su ljudi izgubili strpljenje i koncept vremena, ali u zadnjih par godina ako nije sve odmah, sad, onda ne valja. Ironija je što nas je tehnologija i znanost takvim napravila.

 

 

 

Evo, hrabro i glupo prognoziram da će doći novi soj, nova varijanta. Ako treba i novi virus. Pandemija ne smije zamrijeti da se mogu i dalje primjenjivati raznorazne mjere i da se može prodavati cjepivo. Dok god je cjepivo samo pod dozvolom za primjenu u izvanrednim situacijama. Kad dobije redovnu komercijalnu dozvolu onda će se varijante i sojevi misteriozno stabilizirati i pandemija može prestati. I tada će cjepivu skočiti cijena za koji red veličina. Osim toga predviđam da će virus imati sezonske mutacije i sojeve kao i gripa i da će vam svake sezone trebati novije cjepivo. Vidjet ćemo na jesen i zimu što će biti s ovim prognozama.

Ako sve bude uspješno pripremite se na nove pandemije novih virusa ili varijanti ako popusti interes za cjepiva i stoka sitnog zuba se previše opusti.

Izvor: Baba Vanga

 

 Skupljas jeftine poene unaprijed? Problem s tobom je sto, ti mislis da je to sve teorija zavjere i da farmaceutska industrija je doslovno izmislila sve sa svim vladama, drzavama i doktorima na zemlji da sve to laziraju da prodaju cijepivo? S time da napravu stetu 100000x vecih ekonomski razmjera nego sto ce zaradit te firme? Pa aj lazi sve izmisljaj sve, izmisljaju smrti, virus, ucinkovitost ovog onog, sve sve je to neka laz i muljaza za izvuc lovu. Ono, nemoguce da postoji neka bolest ili virus, tko je to vidio... Nego su jebeni vjerovatno masoni iza toga, knjigu iz povijesti je isto tesko otvorit, vidit sto su virusi i bolesti radili kroz povijest, i to su lagali... Ono koji k pratim ovakve teme, gadi mi se koliko gluposti ima. Tesko se pomirit sa situacijom, it is what it is. Daj mi jebeni QR, zalipi na celo mi, tek tako da ne udem u isti kafic ili vlak ko ovi i da ne slusam ta sranja uzivo.

Ubi bene, ibi patria.
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Et_Tu_Brute? kaže...
Maat kaže...
Entry Point kaže...
D3lBoy kaže...

Imam jedno pitanje, s obzirom na kolicinu preboljelih i stvarno veliki odaziv na cijepljenje (barem u mom mjestu), slažete li se da na jesen ne smije biti niti približno puno oboljelih kao prošle?

Pazite, toliko dnevno preboljelih i cijepljenih, osnovna logika govori da se jasna razlika MORA ocitovati, ako vam je argument "pa soooojevi" ok, fair enoguh, onda se vracamo na prvu tocku, cemu cjepivo?

 Ako se cijepi dovoljno ljudi i ako stvarno ne dođe neki divlji soj, da ne bi trebalo biti toliko oboljelih.

 

Na pitanje čemu cijepivo treba malo razmisliti kad se cijepivo počelo razvijati, za koji soj itd. S obzirom da se počelo razvijati za početni Wuhanski soj, da možda će trebati mijenjati cijepivo, ali to još nije poznato, s obzirom da mRNA zasad uspjeva protiv najraširenijih sojeva.

 

Drugo, što je već 2912938942379875 puta rečeno, ovo je novi virus. Dok se situacija ne slegne pa dobijemo neke dominatne varijacije (kao gripa primjerice - čemu cijepivo protiv gripe??), do onda se možemo nadati najboljem.

 

Ne znam kad su ljudi izgubili strpljenje i koncept vremena, ali u zadnjih par godina ako nije sve odmah, sad, onda ne valja. Ironija je što nas je tehnologija i znanost takvim napravila.

 

 

 

Evo, hrabro i glupo prognoziram da će doći novi soj, nova varijanta. Ako treba i novi virus. Pandemija ne smije zamrijeti da se mogu i dalje primjenjivati raznorazne mjere i da se može prodavati cjepivo. Dok god je cjepivo samo pod dozvolom za primjenu u izvanrednim situacijama. Kad dobije redovnu komercijalnu dozvolu onda će se varijante i sojevi misteriozno stabilizirati i pandemija može prestati. I tada će cjepivu skočiti cijena za koji red veličina. Osim toga predviđam da će virus imati sezonske mutacije i sojeve kao i gripa i da će vam svake sezone trebati novije cjepivo. Vidjet ćemo na jesen i zimu što će biti s ovim prognozama.

Ako sve bude uspješno pripremite se na nove pandemije novih virusa ili varijanti ako popusti interes za cjepiva i stoka sitnog zuba se previše opusti.

Izvor: Baba Vanga

 

 Skupljas jeftine poene unaprijed? Problem s tobom je sto, ti mislis da je to sve teorija zavjere i da farmaceutska industrija je doslovno izmislila sve sa svim vladama, drzavama i doktorima na zemlji da sve to laziraju da prodaju cijepivo? S time da napravu stetu 100000x vecih ekonomski razmjera nego sto ce zaradit te firme? Pa aj lazi sve izmisljaj sve, izmisljaju smrti, virus, ucinkovitost ovog onog, sve sve je to neka laz i muljaza za izvuc lovu. Ono, nemoguce da postoji neka bolest ili virus, tko je to vidio... Nego su jebeni vjerovatno masoni iza toga, knjigu iz povijesti je isto tesko otvorit, vidit sto su virusi i bolesti radili kroz povijest, i to su lagali... Ono koji k pratim ovakve teme, gadi mi se koliko gluposti ima. Tesko se pomirit sa situacijom, it is what it is. Daj mi jebeni QR, zalipi na celo mi, tek tako da ne udem u isti kafic ili vlak ko ovi i da ne slusam ta sranja uzivo.

 

Malo si se prenaglio s pretpostavkama što mislim. Nadrobio si svega. Bolest i virus postoje. Nego čujemo se najesen i zimu kad možemo vidjeti kako stojim s glupavom prognozom. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

a tih 5000 mrtvih sigurno nije posljedica toliko strašnog virusa koliko je posljedica zakazivanja primarne zdravstvene zaštite i specijalistički pregleda u cijeloj eh osim u Zagrebu koji je svijet za sebe... 

 Imamo oko 5000 evidentiranih smrti od korone i oko 5000 više mrtvih, ali ti eto znaš da ovi umrli nisu od korone, nego od raka.

A umirali su baš u doba kada je zaraza koronom bila najveća. Imaš graf oboljelih i graf umrlih, koji ga prati u stopu. Upornost da odbaciš očito je nevjerojatna.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/croatia/

 

Ti si taj koji je u početku pričao kako te boli ona stvar za druge, jer ti je do partijanja. Sad snosiš posljedice takvog razmišljanja.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Maat kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
Maat kaže...
Entry Point kaže...
D3lBoy kaže...

Imam jedno pitanje, s obzirom na kolicinu preboljelih i stvarno veliki odaziv na cijepljenje (barem u mom mjestu), slažete li se da na jesen ne smije biti niti približno puno oboljelih kao prošle?

Pazite, toliko dnevno preboljelih i cijepljenih, osnovna logika govori da se jasna razlika MORA ocitovati, ako vam je argument "pa soooojevi" ok, fair enoguh, onda se vracamo na prvu tocku, cemu cjepivo?

 Ako se cijepi dovoljno ljudi i ako stvarno ne dođe neki divlji soj, da ne bi trebalo biti toliko oboljelih.

 

Na pitanje čemu cijepivo treba malo razmisliti kad se cijepivo počelo razvijati, za koji soj itd. S obzirom da se počelo razvijati za početni Wuhanski soj, da možda će trebati mijenjati cijepivo, ali to još nije poznato, s obzirom da mRNA zasad uspjeva protiv najraširenijih sojeva.

 

Drugo, što je već 2912938942379875 puta rečeno, ovo je novi virus. Dok se situacija ne slegne pa dobijemo neke dominatne varijacije (kao gripa primjerice - čemu cijepivo protiv gripe??), do onda se možemo nadati najboljem.

 

Ne znam kad su ljudi izgubili strpljenje i koncept vremena, ali u zadnjih par godina ako nije sve odmah, sad, onda ne valja. Ironija je što nas je tehnologija i znanost takvim napravila.

 

 

 

Evo, hrabro i glupo prognoziram da će doći novi soj, nova varijanta. Ako treba i novi virus. Pandemija ne smije zamrijeti da se mogu i dalje primjenjivati raznorazne mjere i da se može prodavati cjepivo. Dok god je cjepivo samo pod dozvolom za primjenu u izvanrednim situacijama. Kad dobije redovnu komercijalnu dozvolu onda će se varijante i sojevi misteriozno stabilizirati i pandemija može prestati. I tada će cjepivu skočiti cijena za koji red veličina. Osim toga predviđam da će virus imati sezonske mutacije i sojeve kao i gripa i da će vam svake sezone trebati novije cjepivo. Vidjet ćemo na jesen i zimu što će biti s ovim prognozama.

Ako sve bude uspješno pripremite se na nove pandemije novih virusa ili varijanti ako popusti interes za cjepiva i stoka sitnog zuba se previše opusti.

Izvor: Baba Vanga

 

 Skupljas jeftine poene unaprijed? Problem s tobom je sto, ti mislis da je to sve teorija zavjere i da farmaceutska industrija je doslovno izmislila sve sa svim vladama, drzavama i doktorima na zemlji da sve to laziraju da prodaju cijepivo? S time da napravu stetu 100000x vecih ekonomski razmjera nego sto ce zaradit te firme? Pa aj lazi sve izmisljaj sve, izmisljaju smrti, virus, ucinkovitost ovog onog, sve sve je to neka laz i muljaza za izvuc lovu. Ono, nemoguce da postoji neka bolest ili virus, tko je to vidio... Nego su jebeni vjerovatno masoni iza toga, knjigu iz povijesti je isto tesko otvorit, vidit sto su virusi i bolesti radili kroz povijest, i to su lagali... Ono koji k pratim ovakve teme, gadi mi se koliko gluposti ima. Tesko se pomirit sa situacijom, it is what it is. Daj mi jebeni QR, zalipi na celo mi, tek tako da ne udem u isti kafic ili vlak ko ovi i da ne slusam ta sranja uzivo.

 

Malo si se prenaglio s pretpostavkama što mislim. Nadrobio si svega. Bolest i virus postoje. Nego čujemo se najesen i zimu kad možemo vidjeti kako stojim s glupavom prognozom. 

 Pa u tome je bit, naravno da moze mutirat. No ti mislis da ce to bit jer farmaceuti tako zele, dok se ne prodaju sve zalihe. Skupljas jeftine poene unaprijed, zato si i napisa glupava prognoza, ako se i ne dogodi izvlacio bi se da je bila "glupava" prognoza. Ajd cao, oglupio sam prateci ovu temu, mislio sam citati nesto korisno o ovoj temi a ne ove gluposti.

 

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 16:05 (Et_Tu_Brute?).
16 godina
online
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Jednostavno na Ignore i nemas brige.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Filox kaže...

Stvarno ti nije logično da se KAPLJIČNA infekcija manje širi ako imaš 3 sloja nečega na ustima?? Trebaju ti dokazi, nije ti dovoljna zdrava pamet i logika?

Kad kreneš od neispravne premise, zaključak može biti logičan, ali ne mora biti točan.

 

Aerosolno širenje virusa je dokazana činjenica, dakle kapljično širenje, iako moguće, nije primarno (ok, možemo reći da su tehnički aerosoli kapljice, ali je ponašanje drugačije nego kod većih kapljica).

 

Također, bitno je spomenuti da je zaraza vani iznimno malo vjerojatna što također ide u prilog tvrdnji da je kapljični prijenos daleko manje vjerojatan od aerosolnog.

 

Dakle, ne pričamo o tome da li maska zaustavlja kapljice, već da li zaustavlja aerosol i koliko efikasno.

 

Upravo zbog toga što nekad stvari mogu djelovati jednostavno i logično, iako nisu takve, znanost traži dokaze.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...
 

Moj jedini problem trenutno u ovoj cijeloj situaciji su takva razmisljanja da cijepljen mozes dic sve 4 u zrak i ajmo sve po starom

 Ne znam tko je ovo tvrdio. Upravo protivnici cijepljenja kao argument stavljaju to da se i nakon cijepljenje ne možeš ponašati jednako kao prije i da će usprkos cijepljenju neke mjere ostati na snazi.

Znači polaziš od krive pretpostavke, a onda naravno dolaziš i do krivih zaključaka.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Et_Tu_Brute? kaže...
Maat kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
Maat kaže...
Entry Point kaže...

 

Malo si se prenaglio s pretpostavkama što mislim. Nadrobio si svega. Bolest i virus postoje. Nego čujemo se najesen i zimu kad možemo vidjeti kako stojim s glupavom prognozom. 

 Pa u tome je bit, naravno da moze mutirat. No ti mislis da ce to bit jer farmaceuti tako zele, dok se ne prodaju sve zalihe. Skupljas jeftine poene unaprijed, zato si i napisa glupava prognoza, ako se i ne dogodi izvlacio bi se da je bila "glupava" prognoza. Ajd cao, oglupio sam prateci ovu temu, mislio sam citati nesto korisno o ovoj temi a ne ove gluposti.

 

 

Ne, napisao sam zato što je stvarno glupo uopće prognozirati a ne kao mehanizam izvlačenja. Ne planiram se izvlačiti. Hoćeš reći da se slažeš sa mojom prognozom o razvoju situacije ali se ne slažeš oko razloga zašto bi se to moglo tako odviti. Ako je tako onda je pošteno.

Barem si svjestan podsvjesno ako ništa drugo onda da se neće stvari vratiti u normalu još koju godinu, pa ni onda. I da to nema veze sa cijepljenjem ni sa javnim zdravljem ni brigom oko istog.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 16:43 (Maat).
12 godina
protjeran
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
kameni_zg kaže...
 

Moj jedini problem trenutno u ovoj cijeloj situaciji su takva razmisljanja da cijepljen mozes dic sve 4 u zrak i ajmo sve po starom

 Ne znam tko je ovo tvrdio. Upravo protivnici cijepljenja kao argument stavljaju to da se i nakon cijepljenje ne možeš ponašati jednako kao prije i da će usprkos cijepljenju neke mjere ostati na snazi.

Znači polaziš od krive pretpostavke, a onda naravno dolaziš i do krivih zaključaka.

 Nisu nista krivo rekli sto se toga tice. I dalje ostaju epidemioloske mjere ako se cjepis.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Badave promatrati maske zasebno,
Ovdje te Maat navukao na tanak led, maske nisu pouzdane. Tako kaže common knowledge.

maske u kombinaciji s distancom. To već funkcionira. Distanca negdje 2 metra. + maske
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 16:33 (ccc2002).
11 godina
neaktivan
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

https://www.dalmacijadanas.hr/kbc-split-zeni-zakazao-pretragu-za-lipanj-ne-ove-godine-a-ni-iduce-nego-2023/

Jebala Vas korona i cijepljenje koje valjda svako s gramom razuma može ocjenit jeli želi ili ne.  Ali to sranje sa koronom dovodi do ovih stvari vjerujem da je jednako loše bit invalid u kolicima ili čekaš da te možda pokosi virus. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Horatio_Hornblower kaže...

https://www.dalmacijadanas.hr/kbc-split-zeni-zakazao-pretragu-za-lipanj-ne-ove-godine-a-ni-iduce-nego-2023/

Jebala Vas korona i cijepljenje koje valjda svako s gramom razuma može ocjenit jeli želi ili ne.  Ali to sranje sa koronom dovodi do ovih stvari vjerujem da je jednako loše bit invalid u kolicima ili čekaš da te možda pokosi virus. 

 I dalje ne razumiješ da korona postoji, a da su problemi veći nego što bi trebali biti upravo zbog vas koji mislite da možete sami ocijeniti kako se treba ponašati.

Da se liječnici ne bave majmunima koji tulumare i organiziraju svadbe od 200 ljudi imali bi više vremena za ostale. Zdravstveni sustav nije dobro funkcionirao ni prije korone, liste čekanje su nešto što postoji oduvijek, pa naravno da se moglo samo pogoršati u pandemiji.

 

No ti uporno zagovaraš ideju da bi nas ignoriranje pandemije vratilo u normalan život, kao da virus nestaje ako prestanemo obraćati pažnju na njega. A da se ništa ne poduzima sada bi svi u tvojoj sobi uz rak imali i koronu, a znamo da uglavnom umiru oni koji uz koronu imaju još neku težu bolest. Pa pokušaj malo upogoniti taj gram mozga.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

https://www.dalmacijadanas.hr/kbc-split-zeni-zakazao-pretragu-za-lipanj-ne-ove-godine-a-ni-iduce-nego-2023/

Jebala Vas korona i cijepljenje koje valjda svako s gramom razuma može ocjenit jeli želi ili ne.  Ali to sranje sa koronom dovodi do ovih stvari vjerujem da je jednako loše bit invalid u kolicima ili čekaš da te možda pokosi virus. 

 I dalje ne razumiješ da korona postoji, a da su problemi veći nego što bi trebali biti upravo zbog vas koji mislite da možete sami ocijeniti kako se treba ponašati.

Da se liječnici ne bave majmunima koji tulumare i organiziraju svadbe od 200 ljudi imali bi više vremena za ostale. Zdravstveni sustav nije dobro funkcionirao ni prije korone, liste čekanje su nešto što postoji oduvijek, pa naravno da se moglo samo pogoršati u pandemiji.

 

No ti uporno zagovaraš ideju da bi nas ignoriranje pandemije vratilo u normalan život, kao da virus nestaje ako prestanemo obraćati pažnju na njega. A da se ništa ne poduzima sada bi svi u tvojoj sobi uz rak imali i koronu, a znamo da uglavnom umiru oni koji uz koronu imaju još neku težu bolest. Pa pokušaj malo upogoniti taj gram mozga.

 

 A jebiga sad, nije da je Hrvatska prije korone bila zdrava nacija. Mislim da smo valjda jedna od nacija u EU koja najmanje zdravo živi. Da ljudi manje puše, zdravije jedu, da su fizički aktivniji liječnici bi imali više vremena za ostale, al jbg, to su ljudi, eto svjesno si narušavaju zdravlje. Nije samo zdravstveni sustav kriv što je sve usporeno i teško funkcionira, nedostaje doktora i imamo višak bolesnih ljudi.

10 godina
offline
Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?

Ja samo kazem da ukoliko se situacija DOBRANO ne popravi do kraja godine (zasto nebi ako je efikasno cjepivo?), nemamo sta raditi mentalne backflipove u racionaliziranju cjepiva, jednostavno recite za svaki novi soj treba novo cjepivo.

Tko voli nek izvoli, ali molim vas ne sprdajte "antivaxere" jer ce u tom slucaju ovaj cijeli show bit na grbači vaksera, a onda ni 900 simpatičnih reklama za cijepljenje dnevno (koji se vrte 24/7 jer uopce nije pranje uma) nece pomoci.

Insert: "pedge bilgejc ciepiosamse pa mi iskace za vindoze XDDDDDD" reply

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
kameni_zg kaže...
 

Moj jedini problem trenutno u ovoj cijeloj situaciji su takva razmisljanja da cijepljen mozes dic sve 4 u zrak i ajmo sve po starom

 Ne znam tko je ovo tvrdio. Upravo protivnici cijepljenja kao argument stavljaju to da se i nakon cijepljenje ne možeš ponašati jednako kao prije i da će usprkos cijepljenju neke mjere ostati na snazi.

Znači polaziš od krive pretpostavke, a onda naravno dolaziš i do krivih zaključaka.

 

Ti nisi tvrdio, nisam to ni rekao (ako ides u tom smjeru). Ali tvrde neki drugi kojima lupas prst gore (dakle slazes se), necu dva puta objasnjavati jer vec jesam jednom objasnio u prethodnoj poruci kako to izgleda s tvoje strane.

Ja sam onda protivnik cjepljenja po tvojoj logici, jer da, i dalje sam istoga stava: ne mozes se ponasati jednako kao prije ako si cijepljen iz prostog razloga jer i dalje mozes prenjeti nekome virus... Nisu svi jos cijepljeni, tj vecina nije - sve to ide jako sporo.

 

I znam da bi mi sad odgovorio - ali cjepiva ima! - u tu raspravu ja ne zelim ulaziti s tobom zato jer je vec prozvakana izmedju tebe i MrBlc-a koji te je lijepo pitao, di je onda zapelo? Ili cemo i te probleme pripisati antivaxerima?

Try and fail, but never fail to try.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
D3lBoy kaže...

Ja samo kazem da ukoliko se situacija DOBRANO ne popravi do kraja godine (zasto nebi ako je efikasno cjepivo?), nemamo sta raditi mentalne backflipove u racionaliziranju cjepiva, jednostavno recite za svaki novi soj treba novo cjepivo.

Situacija će se sigurno popraviti, ali korona neće nestati. A dok ne nestane neke mjere će biti nužne. Znači bit će bolje nego sada, ali ne baš potpuno isto kao nekada.

Treba shvatiti da puno faktora utječe, a ni jedan 100%, znači cjepivo, iako najjače sredstvo, samo po sebi nije dovoljno. Uz masovno cijepljenje i pridržavanje još nekih mjera moglo bi biti jako dobro, no ako se cijepi samo pola populacije, a uz to se počnu ponašati kao da korone više nema, opet će biti zaraženih i umrlih. Dakle čak i ako je cjepivo vrlo efikasno, to samo po sebi nije garancija da će sve biti dobro, presudno je ponašanje građana.

 

D3lBoy kaže...


Tko voli nek izvoli, ali molim vas ne sprdajte "antivaxere" jer ce u tom slucaju ovaj cijeli show bit na grbači vaksera, a onda ni 900 simpatičnih reklama za cijepljenje dnevno (koji se vrte 24/7 jer uopce nije pranje uma) nece pomoci.

 Naravno da ih treba sprdati, oko toga nema nikakve dileme.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
kameni_zg kaže...

 

Ti nisi tvrdio, nisam to ni rekao (ako ides u tom smjeru). Ali tvrde neki drugi kojima lupas prst gore (dakle slazes se), necu dva puta objasnjavati jer vec jesam jednom objasnio u prethodnoj poruci kako to izgleda s tvoje strane.

 Daj link na taj post gdje sam lupio TU, jer ne mogu ovako napamet raspravljati.

 

kameni_zg kaže...

Ja sam onda protivnik cjepljenja po tvojoj logici, jer da, i dalje sam istoga stava: ne mozes se ponasati jednako kao prije ako si cijepljen iz prostog razloga jer i dalje mozes prenjeti nekome virus... Nisu svi jos cijepljeni, tj vecina nije - sve to ide jako sporo.

Ne, nisam rekao da protivnici tvrde da se ne može ponašatio jednako, nego da im je to što se ne može ponašati jednako argument da se onda ni ne cijepe.

 

kameni_zg kaže...

 

I znam da bi mi sad odgovorio - ali cjepiva ima! - u tu raspravu ja ne zelim ulaziti s tobom zato jer je vec prozvakana izmedju tebe i MrBlc-a koji te je lijepo pitao, di je onda zapelo? Ili cemo i te probleme pripisati antivaxerima?

Sporo je relativan pojam. Hrvatska je u početku imala vrlo malo cjepiva, a sada ga ima dovoljno i svi se cijepe posvuda. Trenutno to stvarno nije problem.

Naravno, ne ide u jednom danu, pa će neki doći ranije, a neki kasnije i uvijek će onima kasnijima to izgledati dugo. Ali činjenica je da se sada ljudi cijepe naveliko. Dostupnost nije problem, dok nespremnost velikog broja ljudi je, i to je problem kojim se treba baviti.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Normalno stanje i normalno ponašanje se može očekivati tek kada se sredi stanje u Brazilu, Indiji i S.A.D. -u.

Do tada će nam virus uvijek dolaziti sa turistima iz tih država.

Ne moram ni misliti kakvo je stanje na Afričkom kontinentu ali oni ni ne vode statistiku oboljelih/izliječenih i umrlih.

Tako da nekakva priča o povratku u normalu, na žalost još nije ni SF.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...
kameni_zg kaže...

 

Ti nisi tvrdio, nisam to ni rekao (ako ides u tom smjeru). Ali tvrde neki drugi kojima lupas prst gore (dakle slazes se), necu dva puta objasnjavati jer vec jesam jednom objasnio u prethodnoj poruci kako to izgleda s tvoje strane.

 Daj link na taj post gdje sam lupio TU, jer ne mogu ovako napamet raspravljati.

 

 

Ma nitko ništa krivo nije rekao. Šta sve neću doživjet, da se ljude proziva i zbog thumbs upova :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Hoćete li se cijepiti protiv Covida-19?
Visak kaže...

 Daj link na taj post gdje sam lupio TU, jer ne mogu ovako napamet raspravljati.

 

Ne, nisam rekao da protivnici tvrde da se ne može ponašatio jednako, nego da im je to što se ne može ponašati jednako argument da se onda ni ne cijepe.

 

Sporo je relativan pojam. Hrvatska je u početku imala vrlo malo cjepiva, a sada ga ima dovoljno i svi se cijepe posvuda. Trenutno to stvarno nije problem.

Naravno, ne ide u jednom danu, pa će neki doći ranije, a neki kasnije i uvijek će onima kasnijima to izgledati dugo. Ali činjenica je da se sada ljudi cijepe naveliko. Dostupnost nije problem, dok nespremnost velikog broja ljudi je, i to je problem kojim se treba baviti.

 

 

Imas sve na stranici 110. Nebum djelio linkove da dokazem svoju poantu, nemam vremena za to. A i uostalom, citirao si moj post di sam ja citirao osobu koja je to rekla tako da - sve je jasno, samo se pravis grbav :-P


Al ko je to rekao? To da im je to argument, odakle vadis to? Mislim mozda ja nisam "up to date" pa nisam vidio clanak neki negdje, prosvjetli me i reci mi odakle vadis to? Ili je to jedna od onih (vele ljudi.....) Ko sto rekoh, vadite izmisljene cinjenice kak kome pase.

 

A za ovo zadnje sam znao da ces u to uci ko pokvarena ploca, lijepo ti je reko gore spomenuti forumas, di je onda zapelo?

"naveliko" je isto relativan pojam, u Hrvatskoj je 1000 ljudi masovno cijepljenje, u nekim drugim drzavama po 800k je masovno cijepljenje... Ocemo antivaxerima pripisati probleme oko sporog cijepljenja? jer meni se cini da ides u tom smjeru - ocekujem bolje od tebe...

ni slucajno za to nije kriva nasa predivna drzava i ne organiziranost, lose platforme itd itd..

 

edit: cisto da dodam, prije nego me neko prozove, znam da se u HRV cijeplo najvise oko 50k ljudi u jednom danu, ovo 1000 sam uzeo kao primjer jer prvi put kad je pocelo dolazit kak spada novinari su za 1000 ljudi u cijeloj drzavi ili jednoj lokaciji, govorili da je masovno cijepljeno 1000 ljudi...lol, ako je po lokaciji, to znaci kaj, imali smo oko 10tak lokacija, znaci 10k ljudi dnevno i to pricamo o vremenu kada je cjepivo pocelo dolazit kak spada u HRV... ali antivaxeri su krivi.

Try and fail, but never fail to try.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 18:10 (kameni_zg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice